Podľa obžaloby Pachinger v desiatich skutkoch v rokoch 2010 – 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákal finančné prostriedky v celkovej sume 959 750 eur. Tie však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných, čím spôsobil škodu poškodeným v celkovej sume vyše 840-tisíc eur.
Ešte skôr však bude v prípade Pachingera rozhodovať Okresný súd v Trnave. Na piatok 10. júla totiž vytýčil verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o podmienečnom prepustení odsúdeného v kauze nebankoviek. Naposledy odsúdený žiadal na Okresnom súde v Trnave podmienečné prepustenie z výkonu trestu v júli 2019, súd mu však nevyhovel. Dávida Brtvu, ktorý bol spolu s ním odsúdený na deväťročný trest odňatia slobody, Okresný súd v Trnave pred dvoma rokmi prepustil na slobodu. V septembri 2019 zase Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodoval o Pachingerovej žiadosti o obnovu konania v kauze nebankoviek, jeho žiadosti však nevyhovel.
V kauze skrachovaných nebankových spoločností ŠTS v roku 2015 Dávida Brtvu na deväť rokov, Patrika Pachingera na sedem rokov a Jozefa M. na deväť rokov väzenia. Podľa rozsudku Jozef M., Dávid Brtva a Patrik Pachinger vytváraním falošných pohľadávok voči nebankovým spoločnostiam medzi septembrom 2001 a februárom 2002 spôsobili týmto inštitúciám škodu 448 miliónov vtedajších slovenských korún. Zo zatvorených pobočiek nebankových spoločností sa obohatili o 53 miliónov korún. Činnosť trojice podľa obžaloby riadil Jozef M., ktorý „zadával úlohy a zabezpečoval prostriedky“. Vtedajší majitelia spoločností Dávid Brtva a Patrik Pachinger falšovali potrebné dokumenty. K usvedčeniu Jozefa M., Dávida Brtvu a Patrika Pachingera dopomohli aj svedecké výpovede odsúdených Vladimíra Fruniho a Mariána Šebeščáka.
V prípade Pachingera a Brtvu potvrdil tresty aj Najvyšší súd SR (NS SR). Jozefa M. najskôr pre jeho zdravotný stav vyčlenili na samostatné konanie. Následne NS SR v marci 2019 oznámil, že konanie proti Jozefovi M. z dôvodu jeho zdravotného stavu zastavili. Konanie voči obžalovanému bolo obnovené tento rok, na verejné zasadnutie 1. júla sa však Jozef M. nedostavil z dôvodu jeho hospitalizovania v Českej republike. Najvyšší súd ešte predtým vydal na neho zatýkací rozkaz, na základe ktorého bol v ČR zadržaný, do väzby ho však nevzali. Advokát Jozefa M., Peter Filip, na zasadnutí najvyššieho súdu začiatkom júla uviedol, že v súvislosti s vydaním zatykača na jeho klienta a obnovením trestného konania podal ústavnú sťažnosť. Ďalšie verejné zasadnutie v prípade Jozefa M. je na NS SR vytýčené na 29. júla.