Na rozdiel od tradičných rebríčkov tu nejde o údaje vychádzajúce z hrubého domáceho produktu (HDP), ale odzrkadľuje analýzu, ktorá pokrýva všetky aktíva, ako majetok, hotovosť, akcie a obchodné záujmy, s výnimkou pasív. Zahrnuté nie sú vládne finančné prostriedky.
Aj preto sa do top 15 nedostali mestá ako Houston, Ženeva, Osaka, Soul, Šenčen, Melbourne, Zürich a Dallas. Ale na prvom mieste sa nachádza New York City s mierou bohatstva 3 bilióny USD ako sídlo dvoch svetových akciových búrz NYSE a NASDAQ. Navyše, okolité oblasti ako Connecticut či Long Island zahŕňajú ďalšie množstvo bohatstva, ktoré sa do údajov nezapočítalo.
Druhým najbohatším mestom je Londýn (2,7 bilióna USD) ako sídlo šiestich najznámejších svetových akciových búrz a tretím Tokio (2,5 bilióna USD) ako sídlo troch najznámejších svetových akciových búrz vrátane globálne najväčšej koncentrácie milionárov. Nasledujú San Francisco Bay Area (2,3 bilióna USD), Peking (2,2), Šanghaj (2,0), Los Angeles (1,4), Hongkong (1,3), Sydney a Singapur (obe 1 bilión USD). Bohatstvo počítané v miliardách majú nasledovne Chicago, Bombaj, Toronto, Frankfurt a Paríž.
Prehľadnú vizualizáciu ponúka Visual Capitalist.
Podľa tejto správy sa za posledných desať rokov mestami s najrýchlejšie rastúcim podielom bohatstva stali San Francisco, Peking, Šanghaj, Bombaj a Sydney. V najbližšom desaťročí zaznamená najvyššiu mieru rastu indický Bombaj.
Zaujímavé je, že správa tiež vyzdvihuje dve hlavné čínske mestá, ktoré sa do top 15 nedostali: južný Šenčen má napočítaných “len” 770 miliárd USD, ale je považovaný za hlavné čínske high-tech centrum, je domovom výrobcu smartfónov Huawei a burzy cenných papierov, ktorá je 2. najväčšia v Číne a 8. najväčšia na svete. Východné mesto Chang-čou s bohatstvom 425 miliárd USD je len 45 minút jazdy vlakom od Šanghaja, ktoré už je v top 15 a mnohí ľudia pracujúci v Šanghaji bývajú práve v Chang-Čou, pretože ho považujú za krajšie. Aj preto je z hľadiska rastu bohatstva najrýchlejšie rastúcim veľkomestom v Číne.