Budaj prišiel s poriadne divokou konštrukciou, podľa ktorej malo rozhodnutie súdu byť vlastne iba výsledkom širšieho sprisahania, ktorého výsledkom malo byť očistenie ĽSNS, aby bola prijateľnými koaličným partnerom v budúcej vláde. Navyše obvinil generálneho prokurátora Jaromír Čižnár, že podal podal bezzubý návrh na zrušenie ĽSNS, aby v konečnom dôsledku pomohol strane Smer-SD.
“Najprv sa neofašisti museli “preprať”. Preto podal nominant Smeru pred časom návrh na ich zrušenie. Návrh bol ale odpočiatku právne slabý, dôvody na zrušenie neprávne. Potom nastalo skoro dvojročné obdobie testovania, či vie Kotleba aj napriek silným rečiam o zlodejoch zo Smeru “držať basu”. A podarilo sa: klub ĽSNS v tomto skúšobnom období ukázal, že poslúcha “vodcu” a vie jednotne zahlasovať za skoro akýkoľvek zákon Smeru. Najnovšie pomohol Ficovi spáchať dôchodkový strop,” naznačuje Budaj možné sprisahanie, čím jasne ukazuje uvažovanie typického opozičného politika, ktorý za vládny návrh hlasuje nie preto, že ho pokladá za správny, ale iba ak je nejaká dohoda.
Budaj tiež poznamenal, že politici Smeru-SD sa údajne prestali tváriť, že im Kotleba pomáha len tak. “Už sa mu aj verejne poďakovali, Fico prestal vylučovať budúcu koalíciu, Kotleba vice verza.”
Zásnuby Smeru s Kotlebom podľa neho vyvrcholili v pondelok verdiktom Najvyššieho súdu. “Jeho úlohou bolo neofašistov akože preskúmať a vystaviť im také vysvedčenie, aby ich Fico mohol prijímať ako takpovediac normálnu stranu. Výsledok Najvyššieho súdu bol predurčený zlou Čiznárovou žalobou, a tak si pod prvomájovou rozkvitnutou čerešňou môžu dať snúbenci bozk,” konšpiruje si Budaj.
“Takto u nás urobil Robert Fico z ĽSNS stranu, ktorá podrží jeho budúcu moc (napr. v podobe, ako vládol s Mečiarom a Slotom po roku 2006). Fico si tým chráni kožu. Cenou je, že hádže cez palubu Slovensko, aj svoju niekdajšiu politiku. Sľuboval hrádzu, stal sa mostom pre neofaštov,” uviedol v utorok na sociálnej sieti Ján Budaj.