Borges po rokovaniach v Elyzejskom paláci v Paríži konštatoval, že problém Venezuely už nie je “lokálny” ani regionálny, ale stal sa “celosvetovým”. Ocenil súčasne podporu, ktorú venezuelskej opozícii a Národnému zhromaždeniu vyslovil Macron, ktorý tento zastupiteľský orgán – jediný vo Venezuele ovládaný opozíciou – uznáva ako legitímny.
Ako informovala rozhlasová stanica Europe 1, po rokovaniach s Macronom Borges poukázal tiež na rastúce znepokojenie medzinárodného spoločenstva z vývoja vo Venezuele, kde sa už štyri mesiace odohrávajú protivládne demonštrácie. Tieto protesty si doteraz vyžiadali životy 125 ľudí.
Borges v súvislosti s krízou vo svojej krajine vyhlásil, že ráta s podporou medzinárodného spoločenstva v záujme dosiahnutia pokojného riešenia sociálnej a inštitucionálnej krízy vo Venezuele. Túto podporu chce Borges získať počas návštevy v metropolách viacerých európskych krajín. Dnes bude rokovať v Madride, v stredu v Berlíne a následne v Londýne.
Borges v Paríži upozorňoval aj na “humanitárnu tragédiu”, ktorú zažíva Venezuela, kde podľa jeho slov “niet čo jesť, nie je možné uplatňovať svoje práva a viesť dôstojný život”. Za tento stav obvinil venezuelského prezidenta Nicolása Madura, ktorý podľa neho bráni medzinárodnému spoločenstvu v dodávkach humanitárnej pomoci do Venezuely.