Štúdia upresňuje, že faktor krásy je síce menej významný než tradičné faktory, ako sú príjmy a vzdelanie, výsledky sú však konzistentné a pretrvávajú v celom súbore dát a mierach krásy. Pretrvávajú, i keď sa berie do úvahy sociálno-ekonomický status a demografické faktory.
„Existuje dobrý dôvod veriť, že fyzická príťažlivosť jednotlivcov môže modifikovať ich pohľad na svet a ich politické hodnoty,“ vysvetľujú výskumníci. Autori štúdie výsledky vysvetĺujú tým, že príťažliví ľudia majú lepšie sociálne kompetencie , sú populárnejší a inteligentnejší kvôli „halo efektu“, kde vnímanie ostatných je zmenené pozitívnymi strereoptypmi.
„V určitom zmysle majú atraktívni jedinci „mŕtvy uhol“, vďaka ktorému nevidia potrebu väčšej štátnej intervencie v spoločnosti,“ uvádzajú autori štúdie.“ Výsledkom je , že títo jedinci majú tendenciu byť individualistami, odmietať intervencie štátu a asistenciu obhajovanú ľavicovou politikou a prijímajú tak konzervatívne názory.“
Predchádzajúce štúdie tiež ukázali, že najatraktívnejší ľudia sú subjektívne vnímaní ako inteligentnejší a politicky lepšie informovaní. Nedávna analýza ukázala, že pravicoví politici v USA a v Európe sú v priemere krajší, než ich ľavicoví súperi.
„Na druhej strane sa americkí vedci nevyjadrujú k možnej volebnej výhode pre pravicu. Zdôrazňujú s opatrnosťou, že k potvrdeniu týchto korelácií sú potrebné ďalšie štúdie. Táto analýza ukazuje, že naša fyzická príťažlivosť môže ovplyvniť naše politické správanie,” uvádzajú autori štúdie.
Katarína Hanzlíková