NAŽIVO

Petr Pavel považuje Macinkové slová spochybňujúce nestrannosť ústavných sudcov za politický faul. „Prezident republiky považuje slová ministra zahraničných vecí spochybňujúce nestrannosť ústavných sudcov v relácii Interview ČT24 za politický faul. Ústavných sudcov schvaľuje hlasovaním Senát Parlamentu ČR, navrhuje a po schválení senátormi vymenúva prezident republiky,“ uviedla KPR.

13:48

Merz prijme v najbližších dňoch v Berlíne Ahmada Šaru. Presný termín zatiaľ nebol zverejnený, uskutočniť by sa však mala v priebehu najbližších dvoch týždňov.

13:33

mladíkovi, ktorý vlani ubodal v obchode v Hradci Králové dve predavačky, potvrdil pražský súd deväťročný trest väzenia a zabezpečovaciu detenciu. Verdikt je právoplatný.

13:31

Novým veliteľom Tímu pre integráciu síl NATO (NFIU) na Slovensku sa stal plukovník Alexander Schober. Na pozícii nahradil plukovníka Mariána Kurillu. Velenie nad tímom Schober prevzal vo štvrtok vo Vajnorských kasárňach v Bratislave. Išlo o bežnú plánovanú výmenu velenia.

Alexander Schober
Na snímke zľava odchádzajúci veliteľ Tímu pre integráciu síl NATO (NFIU) na Slovensku plukovník Marián Kurilla, generál Vít Watroba, veliteľ JLSG BS a nový veliteľ Tímu pre integráciu síl NATO (NFIU) na Slovensku plukovník Alexander Schober / Foto: TASR-Jaroslav Novák
Čítať viac | 13:07

Pre Ministerstvo cestovného ruchu a športu (MCRŠ) SR bol rok 2025 v znamení stabilizácie a systematického posilňovania cestovného ruchu. „Ministerstvo sa zameriavalo na vytváranie predvídateľného a transparentného prostredia pre aktérov cestovného ruchu, najmä pre samosprávy, oblastné a krajské organizácie cestovného ruchu a podnikateľské subjekty,“ 

13:06

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier ostro kritizoval zahraničnú politiku Spojených štátov pod vedením prezidenta Donalda Trumpa. Zároveň vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby nedopustilo rozpad svetového poriadku a jeho premenu na „brloh zlodejov“.

13:05

Izrael vyhlásil, že libanonské snahy o odzbrojenie militantného hnutia Hizballáh sú povzbudivé, no sú ďaleko od toho, aby boli dostačujúce. Reagoval na oznámenie libanonskej armády, že ukončila prvú fázu štátnej monopolizácie zbraní.

13:03

Na podanie daňového priznania a zaplatenie dane z motorových vozidiel zostávajú necelé štyri týždne. Posledný možný termín sa v tomto roku presúva na pondelok 2. februára, nakoľko posledný januárový deň vychádza na sobotu. Podnikatelia si však musia dať pozor na viaceré zmeny, ktoré priniesla novela zákona o dani z motorových vozidiel.

12:44

Napriek tomu, že sa Ministerstvo financií SR chváli mierne lepším vývojom štátneho rozpočtu v minulom roku oproti plánu, nemá hospodárenie štátu pod kontrolou. Dôsledkom je nutnosť prijímania stále nových konsolidačných balíčkov, ktoré zaťažujú bežných ľudí aj podnikateľov. Tvrdí to opozičné KDH.

12:43

Na pobočkách Slovenskej pošty od októbra 2025 predali viac ako 6500 vnútroštátnych cestovných lístkov na vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko. Za prvé tri mesiace od zavedenia tejto možnosti bol najväčší záujem na východnom Slovensku.

12:42

V poľskej časti Vysokých Tatier platí tretí stupeň lavínového nebezpečenstva a horská služba varuje pred veľmi ťažkými podmienkami na turistiku. V dôsledku silného sneženia je väčšina chodníkov neprešliapaná, pre nízku oblačnosť je obmedzená viditeľnosť a teploty klesli hlboko pod bod mrazu.

12:41

Počet obetí z prevrátenej lode s migrantami pri pobreží Gambie stúpol na 39, uviedli dvaja vládni predstavitelia. Loď sa prevrátila na Silvestra a preživší ju opísali ako „preplnenú a zanedbanú“.

12:40

Španielsky premiér Pedro Sánchez vyhlásil, že jeho krajina je pripravená vyslať jednotky na mierovú misiu do Pásma Gazy, „ak sa naskytne príležitosť“. 

12:39

Český prezident Petr Pavel s manželkou Evou navštívia 19. januára Vatikán. Prijme ich pápež Lev XIV. a v pláne je tiež rokovanie so štátnym sekretárom Vatikánu Pietrom Parolinom. Informoval Pražský hrad.

12:39
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Asia Times: “Trump, Gorbačov a zánik amerického impéria”

Prezident Donald Trump sa do dejín USA zapíše ako politik stelesňujúci amerického Gorbačova. Dôvody, prečo je tomu tak, zverejnil denník „Asia Times“ vychádzajúci v čínskom Hongkongu

❚❚
.

Posledný sovietsky líder Michail Gorbačov svojou „perestrojkou“ v 80-tych rokoch minulého storočia odštartoval rozpad Sovietskeho zväzu, ktorý vyústil do vzniku samostatného Ruska a viacerých nezávislých republík. ZSSR ako superveľmoc síce zanikol, ale Rusko sa paradoxne postupne dokázalo vyprofilovať ako nemenej dôležitý hráč svetovej politiky.

Obdobný osud podľa všetkého čaká Trumpovu Ameriku. Ak sa Trumpovi podarí presadiť jeho ideu „perestrojky“ pod sloganom „Make America Great Again“, zákonite tým urýchli rozpad amerického impéria. USA síce môžu v konečnom dôsledku ozdraviť svoju upadajúcu ekonomiku, avšak určite stratia svoju pozíciu globálnej veľmoci.

Pokles vplyvu USA na svetovej scéne najnovšie ilustrovala vzbura Indie a siedmich ďalších krajín, ktoré sa odmietli podriadiť diktátu Washingtonu a prestať nakupovať iránsku ropu. Dodatočné udelenie výnimky týmto krajinám je zo strany USA rovnako absurdné gesto ako keď výpravca ešte stále máva zeleným svetlom vlaku, ktorý zo stanice už dávno odišiel.

.

Princíp kauzality je v tomto prípade neúprosný. Aj zánik Rímskej ríše mal svoje príčiny, medzi ktorými boli okrem iného koristnícke výboje a nespútané orgie konzumu. Ani Donald Trump nemá možnosť úniku z logiky dejinného vývoja, na začiatku ktorého stál Gorbačov. Tak ako Gorbačov nemal pôvodne v úmysle rozbiť ZSSR, ani Trump netuší, že chtiac-nechtiac píše záverečnú kapitolu a epilóg rivality dvoch superveľmocí.

Nekonformný 45. prezident USA sa síce môže niekomu javiť ako mesiáš povolaný spasiť Ameriku nehľadiac na jej astronomický dlh 21,6 biliónov dolárov. Ale výsledok jeho snaženia je vopred predurčený. Bude ním postupný úpadok americkej hegemónie vo svete. Rímski cisári aj krstní otcovia mafie si boli vedomí toho, že lepidlom ich impéria je schopnosť držať vazalov v poslušnosti prostredníctvom systému úplatkov a benefitov, ktoré im vládca impéria veľkoryso poskytoval. Donald Trump však robí presný opak. Tak ako Gorbačov signalizoval spojencom z Varšavskej zmluvy a RVHP, že sa musia postarať sami o seba a nemôžu sa vo všetkom spoliehať na Moskvu, tak aj Trump svojim vazalom vnucuje nové podmienky, ktoré on sám považuje za férové, ale v skutočnosti si ich odcudzuje. Namiesto ich korumpovania chce od nich, aby mu oni sami viac platili za prítomnosť amerických légií na ich území (800 amerických základní v 80 krajinách) a zároveň výrazne okresáva americkú pomoc zahraničiu (US aid). Americká pomoc sa tak postupne zredukovala z 50 mld. dolárov v roku 2015 na 37 mld. dolárov v roku 2016 a necelých 8 mld. dolárov v roku 2018. V rámci doktríny „buď ste s nami, alebo proti nám“ Biely dom otvorene zastrašuje ešte aj vlastných spojencov drastickými colnými tarifami. Z tradičnej americkej politiky „palice a mrkvy“ sa mrkva postupne vytráca a palica sa čoraz častejšie dostáva k slovu.

Sebavedomé štáty ako Čína, Rusko, Irán, Turecko už prestávajú Američanom tolerovať ich pokrytectvo, ktoré sa prejavuje napríklad uvaľovaním sankcií na iné krajiny kvôli ich nukleárnemu programu, zatiaľ čo oni sami disponujú najväčším jadrovým arzenálom na planéte. Čoraz viac krajín začína otvorene odmietať americkú hystériu ohľadne údajného zasahovania do ich volieb, ak už aj malé deti vedia, že sú to práve USA, ktoré sponzorujú štátne prevraty po celom svete, podporujú krvavých diktátorov a destabilizujú celý Blízky východ.

Donald Trump zatiaľ orientuje svoju pozornosť na riešenie ekonomických problémov, čo vzbudzuje nádej, že v dohľadnom čase snáď nerozpúta väčší vojenský konflikt. Zredukovaním ilegálnej imigrácie kvôli záchrane pracovných miest v USA pre vlastných občanov tiež nepriamo obmedzil prísun žoldnierov pre ilegálne americké vojenské intervencie. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že imigranti bez amerického občianstva (predovšetkým latinoameričania) tvoria asi 5% živej sily americkej armády, pričom americké regrutačné centrá lákajú práve týchto „latinos“ k službe v armáde pod prísľubom neskoršieho udelenia amerického občianstva. Jednou z prvých obetí amerického vojnového dobrodružstva v Iraku bol  22-ročný ilegálny imigrant v hodnosti desiatnika Jose Antonio Gutierrez, sirota bez domova potulujúca sa po uliciach Guatemala City. Do USA emigroval cez mexickú hranicu šesť rokov predtým ako sa upísal americkej armáde výmenou za perspektívu neskoršieho udelenia americké občianstva. Dňa 21. marca 2003 sa Gutierrez stal obeťou streľby z vlastných radov (friendly fire). Rakvu s telom tohto ilegálneho imigranta zabalili americkou vlajkou a post mortem mu udelili americké občianstvo.

Donald Trump svojou politikou nulovej tolerancie ilegálnej imigrácie fakticky zastavil prísun potravy pre kanóny (cannon fodder), bez ktorej bude veľmi ťažké viesť ilegálne vojny v záujme udržania americkej hegemónie vo svete. Americký imperiálny orol tak z výšky svojho letu sleduje súmrak svetovládnych ambícií Washingtonu a úsvit novej, ekonomicky zdravšej Ameriky, ktorá sa bude starať výlučne o svoj vlastný biznis, vďaka čomu sa zvyšku sveta výrazne uľaví. Nový spravodlivejší svetový poriadok by bol objektívnym výsledkom pôsobenia Gorbačova 2.0 v Bielom dome, aj keď pôvodne to možno nebolo jeho cieľom, konštatuje denník „Asia Times“.

.

Gabriel Gačko

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.

PS znovu nahralo Orbánovým protivníkom. Je slovenská štátnosť v ohrození?

Kým naša opozícia mľaská nad teoretickými postihmi za verejné popieranie Benešových dekrétov po novej úprave Trestného zákona, svoj kúsok torty…

08. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko a Česko obnovia spoločné rokovania vlád, najbližšie bude v Česku

Slovensko a Česká republika sa vrátia k formátu spoločného rokovania vlád. Na pokračovaní sa dohodli premiér SR Robert Fico a…

08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generál hodnotí stretnutie v Paríži: “Toto je na návštevu lekára”

Signálna diplomacia, vágne vyhlásenia a nepochopenie reality. To je „Koalícia ochotných“ v roku 2026. Týmito slovami zhrnul stretnutie v Paríži generál Jozef Viktorín.…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó: „Západné európske krajiny vytvárajú hrozbu priamej vojny s Ruskom“

Maďarský minister zahraničných vecí komentoval závery stretnutia „Koalície ochotných“ v Paríži. Péter Szijjártó odmieta bruselské „rozhodnutie o vojne“ a varuje…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nvotová oznámila, že bojuje so zákernou diagnózou

Slovenská herečka a speváčka Dorota Nvotová oznámila, že bojuje so zákernou diagnózou

08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Koľkokrát ste už v ambulancii, počuli vetu „Všetko máte v poriadku“ – a predsa ste sa necítili zdraví?

Koľkokrát ste už sedeli v ambulancii, počuli vetu „Všetko máte v poriadku“ – a predsa ste sa necítili zdraví? Koľkokrát…

08. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj počas ceremoniálu na Cypre diktoval svoje podmienky EÚ

Volodymyr Zelenskyj počas prejavu na Cypre opäť diktoval Európanom podmienky: poskytnúť Ukrajine viac peňazí v čo najkratšom čase a urýchliť vstup krajiny…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kde najbližšie zasiahne Trump?

Portál Axios pripravil zoznam krajín,  kde by americký prezident Donald Trump mohol vykonať vojenskú akciu

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka prišiel s ďalším „skvelým“ nápadom

Michal  Šimečka prišiel s ďalším „skvelým“ nápadom a vyzval premiéra, aby zrušil zákazku na nový blok jadrovej elektrárne v Jaslovských…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Uhrík: „Ľudia platia stále viac, ale stovky miliónov ďalej končia vo vreckách oligarchov!“

Europoslanec Milan Uhrík informuje, že hnutie Republika sa v mene občanov pripája k výzve zamestnancov v zdravotníctve a žiadajú od…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šeliga, ďalší hoaxer na opozičnej scéne

Po uplynutí sviatkov sa drvivá časť našej populácie pomaličky vracia do pracovného procesu. Týka sa to i politikov, ktorí sa…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rubio hovorí, že má v pláne stretnúť sa budúci týždeň s dánskymi predstaviteľmi, aby diskutovali o záujme Spojených štátov o Grónsko

Napätie medzi členmi NATO eskalovalo po tom, ako Biely dom v utorok vyhlásil, že „americká armáda je vždy jednou z…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Medzinárodný olympijský výbor zakázal divákom na ZOH 2026 vystavovať ruské vlajky

Medzinárodný olympijský výbor zakázal používanie ruských vlajok a iných symbolov medzi divákmi na zimných olympijských hrách 2026. Informuje o tom…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Napriek zadržaniu tankerov si Trump zachová otvorené a úprimné vzťahy s Putinom a Si Ťin-pchingom

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová vyhlásila, že napriek zadržaniu tankerov si Trump zachová otvorené a úprimné vzťahy s Putinom…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vlajka ako dôkaz viny

Podujatie Tour de Ski, ktoré sa konalo v období 28.12.2025 – 4.1.2026 sa nezaobišlo bez škandálu týkajúceho sa Ruska. Tentokrát však…

08. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Digitálne euro už nie je len teória

Rada EÚ dala projektu mandát a teraz sa láme, či z toho bude verejný prínos, alebo nový nástroj moci

08. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Väčšina námorníkov zadržaných USA na ruskom tankeri sú Ukrajinci

Väčšina námorníkov zadržaných USA na ruskom tankeri „Marinera“ sú Ukrajinci, informuje ruská televízna stanica RenTV

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umerov oznámil rokovania medzi Zelenským, Trumpom a európskymi lídrami

Rustem Umerov oznámil rokovania medzi ukrajinský prezidentom Volodymyrom Zelenským, americkým prezidentom Donaldom Trumpom a európskymi lídrami

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na sociálnych sieťach sa objavil “návod” pre migrantov

Návod zverejnený na sociálnych médiách vysvetľuje migrantom, ako nelegálne vstúpiť z Francúzska  do Veľkej Británie, upozornil The European Conservative

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americký ropný gigant Chevron má záujem o zahraničné aktíva ruského Lukoilu

Americký ropný gigant Chevron a súkromná investičná spoločnosť Quantum Capital Group predložili spoločnú ponuku na získanie medzinárodných aktív sankcionovanej ruskej…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Možnosť kúpy Grónska Spojenými štátmi aktívne diskutuje Trump a jeho tím, uviedla hovorkyňa Bieleho domu

Možnosť kúpy Grónska Spojenými štátmi aktívne diskutuje Trump a jeho tím, uviedla tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jako před kopírák

Netušíme, jaká bude další budoucnost Venezuely, co podniknou Američané a do dalšího do toho promluví. Celkem jasně se ale rýsuje,…

08. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kuba vyhlásila dvojdňový smútok pre smrť svojich 32 vojakov, ktorí do poslednej chvíle bránili Madura počas amerického útoku

Kuba, 8. januára 2026 - Kubánske úrady sa rozhodli vyhlásiť dvojdňový smútok v súvislosti so smrťou 32 vojakov, ktorí bránili…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump a kolumbijský prezident sa dohodli na osobnom stretnutí v Bielom dome

Trump a kolumbijský prezident Petro sa dohodli na osobnom stretnutí v Bielom dome – po nedávnej verejnej hádke kvôli útoku…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Desiati inštruktori NATO a elitný ukrajinský oddiel boli zlikvidovaní úderom dronu pri Odese

Ukrajina, 8. januára 2026 - Ruské ilegálne hnutie informovalo o smrti ôsmich britských a dvoch amerických dôstojníkov pri Odese  …

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Jak je důležité míti Filipa…

Přátelé, dnes jsem trochu jak Buridanův osel, který má pře sebou dvě otýpky a neví, ze které má žrát jako…

08. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci garantujú vysoké ceny energií

Podľa najnovšej správy Maďarského úradu pre reguláciu energetiky a verejných služieb bola priemerná cena jednej kilowatthodiny zemného plynu pre domácnosti…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Ruské ozbrojené sily zlikvidovali v Odese asi desať dôstojníkov NATO

Ruské ozbrojené sily zlikvidovali dôstojníkov NATO a elitných ukrajinských bojovníkov v Odese, informoval koordinátor nikolaevského podzemného hnutia Sergej Lebedev

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Petr Pavel považuje Macinkové slová spochybňujúce nestrannosť ústavných sudcov za politický faul. „Prezident republiky považuje slová ministra zahraničných vecí spochybňujúce nestrannosť ústavných sudcov v relácii Interview ČT24 za politický faul. Ústavných sudcov schvaľuje hlasovaním Senát Parlamentu ČR, navrhuje a po schválení senátormi vymenúva prezident republiky,“ uviedla KPR.

13:48

Merz prijme v najbližších dňoch v Berlíne Ahmada Šaru. Presný termín zatiaľ nebol zverejnený, uskutočniť by sa však mala v priebehu najbližších dvoch týždňov.

13:33

.

Starmer: Nasadenie vojakov na Ukrajine bude schvaľovať parlament

Britský premiér Keir Starmer v stredu oznámil, že plány na vyslanie britských vojakov na Ukrajinu po prípadnom uzavretí prímeria medzi…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tanker, ktorému Rusi poslali naproti vojnové lode, Američania dnes zadržali

Ruské vojenské námorníctvo vyslalo najmenej jedno svoje plavidlo, aby sprevádzalo ropný tanker, ktorý prenasleduje americká pobrežná a tá ho však…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budúce hviezdy: Mia Pohánková

Najväčšou nádejou slovenského ženského tenisu je aktuálne perspektívna 17-ročná rodáčka z Levíc Mia Pohánková, ktorej sa v uplynulom roku 2025…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Vtipné fotografie, ktoré pobavili internet v roku 2025

Vtipné fotografie z roku 2025 nám pripomínajú, že aj v období plnom chaosu, neistoty a zvláštnych udalostí sa dalo nájsť…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fico: Plány koalície ochotných nevedú k skorému ukončeniu vojny na Ukrajine. Preto dávam prednosť bilaterálnej vzájomne výhodnej spolupráci s Ukrajinou

Ostatné udalosti na medzinárodnej scéne čoraz viac odhaľujú, aká nebezpečná by pre Slovensko bola nová vláda zložená zo súčasnej opozície.…

07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Únava nie je normálna

Prečo toľko ľudí žije na autopilote a považuje vyčerpanie za normu? Praktický lekár funkčnej medicíny Jan Vojáček odhaľuje, ako vzniká…

07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov