Už teraz majú kvalitný futbalový štadión, kde vytvorili podmienky pre nádejných futbalistov. Na tamojšej základnej škole je dobrá mládežnícka badmintonová základňu a obec nezaostáva ani v hasičskom športe a stolnom tenise.
Novým a zásadným rozvojovým prvkom má byť športovo relaxačné centrum, ktoré by chcela obec postaviť do štyroch rokov. Objekt plánujú postaviť z vlastných zdrojov. Náklady vrátane technológií by sa mali vyšplhať na 2,2 milióna eur bez DPH.
Na eurofondy nečakajú, športovať chcú už dnes
Čakať na eurofondy vraj neplánujú, pretože deti, mládež i dospelí chcú športovať. Vedenie obce je presvedčené, že vyčkávanie tu nie je namieste a treba urobiť všetko preto, aby deti dostali čo najviac príležitostí.
Objekt bude mať 50 x 40 metrov a polovicu z neho bude tvoriť samotná športová hala s parametrami väčšími ako je hádzanárske ihrisko. Nebude však slúžiť len na halové športy, pretože multifunkčná plocha sa bude dať využiť aj na tvorbu ľadovej plochy.
Teplo, ktoré vznikne pri výrobe ľadu chcú využiť v ďalšej časti, kde sa bude nachádzať 25 metrový plavecký bazén. V priestoroch bude bowlingová herňa, na druhom podlaží, stolnotenisová herňa, dva squashové kurty a posilňovňa. V budúcnosti by tu mohla pribudnúť aj malá kotolňa na spaľovanie biomasy a na plochej streche haly solárne kolektory. V stredisku bude aj niekoľko lôžok na ubytovanie.
Projekt novej športovej haly s nadšením privítali aj členovia tamojšieho Futbalového klubu Široké. Ten síce má modernú trávnatú plochu, ale možnosť trénovať v zime je obrovským bonusom.
Prezident klubu a obecný poslanec Jozef Ungvarský konštatoval, že dovedna vo všetkých družstvách majú vyše 70 hráčov a ambíciu dostať sa do vyšších súťaží.
“Keď tam budeme mať halu, kvalitné ihrisko, dobré šatne, bazén tak jednoducho toho hráča prilákame. My nemôžeme hráčom platiť ako profesionálny klub, ale musíme im niečo dať a tá hala tomu prispeje. Nie sme v okrese nejakým ťahúňom vo futbale, ale mohli by sme byť zaujímaví v rámci okolia,” hovorí Ungvarský. Nevylúčil, že v najbližších rokoch by tu mohli v rámci základnej školy vzniknúť aj futbalové športové triedy.