NAŽIVO

Guatemalskí predstavitelia oznámili, že väzni v troch väzniciach v Guatemale zadržiavajú niekoľko desiatok strážcov ako rukojemníkov po zrejme koordinovaných nepokojoch.

07:28

NASA pred začiatkom prvého letu k Mesiacu s posádkou za viac ako polstoročie prepravila obrovský raketový systém misie Artemis 2 na štartovaciu rampu.

07:27

V časti Záporožskej oblasti, ktorú obsadilo Rusko došlo po ukrajinských dronových útokoch k výpadkom elektriny, oznámili v sobotu tamojšie úrady.

07:25

Armáda USA oznámila, že pri operácii v Sýrii zabila militanta spojeného so smrtiacim útokom na troch Američanov z decembra minulého roka.

07:19

Grónska ministerka Naaja Nathanielsenová ocenila reakciu európskych krajín, ktorým Trump pohrozil novými clami v súvislosti s budúcnosťou Grónska.

07:19

Európska filmová akadémia oznámila, že dráma Citová hodnota získala európsku filmovú cenu za najlepší film.

07:13

Rakúska polícia oznámila, že pri lavíne v oblasti Murtal v rakúskej spolkovej krajine Štajersko prišli o život traja českí skialpinisti.

07:05

Kallasová uviedla, že clá uvalené USA na európskych spojencov v súvislosti so snahou Washingtonu získať Grónsko oslabujú prosperitu na oboch stranách Atlantiku a nahrávajú Číne a Rusku.

07:04

Vo vyjadrení pre portál Politico Trump vyzval na ukončenie vlády ajatolláha Alího Chameneího v Iráne.

06:56

Predstavitelia európskych krajín odmietli Trumpove vyhrážky zavedením ciel voči ôsmim európskym krajinám, ak sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. EÚ podľa ostu na ne dôrazne odpovie.

06:34

Úrady v Indonézii pátrajú po malom osobnom lietadle, s ktorým v sobotu stratili kontakt. Na jeho palube sa nachádzalo desať ľudí.

06:31

V troch severných okresoch Žilinského kraja sa môže tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Ide o okresy Námestovo, Čadca a Tvrdošín. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 19:57

Tvorcovia menovej politiky USA by vzhľadom na „krehkosť“ na trhu práce mali byť pripravení na ďalšie zníženie úrokov, myslí si viceguvernérka amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Michelle Bowmanová. „Ak nenastane jasné a trvalé zlepšenie podmienok na trhu práce, mali by sme byť pripravení na upravenie menovej politiky tak, aby sa priblížila k neutrálnej úrovni,“ povedala v piatok (16. 1.). Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:33

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, predseda Európskej rady António Costa a predstavitelia štyroch juhoamerických krajín – Brazílie, Argentíny, Uruguaja a Paraguaja – podpísali v sobotu v paraguajskej metropole Asunción historickú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou (EÚ) a zoskupením Mercosur. Informovala o tom agentúra AFP.

„Vybrali sme si spravodlivý obchod pred clami, vybrali sme si produktívne dlhodobé partnerstvo pred izoláciou,“ povedala Von der Leyenová na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal v sídle Centrálnej banky Paraguaja, kde bola 26. marca 1991 podpísaná zmluva o založení združenia Mercosur (Spoločný trh juhu).

Mercosur-jd2026011744
Na snímke zľava slovenský eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a brazílsky minister zahraničných vecí Mauro Vieira pózujú počas vyhlásenia po stretnutí v rámci obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v brazílskom Riu de Janeiro / Foto: TASR/AP-Bruna Prado
Včera 19:29

Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že na osem európskych krajín uvalí od 1. februára desaťpercentné clo, ktoré bude platiť dovtedy, kým sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. Clo sa neskôr môže zvýšiť až na 25 percent. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 19:28

ChatGPT bude po novom obsahovať reklamy. Reklama sa vyskytne v bezplatnej verzii chatu a modeli Go, zatiaľ čo používatelia platených programov budú môcť službu naďalej používať bez reklám.

Spoločnosť OpenAI uviedla, že reklama neovplyvní kvalitu odpovedí chatbota. Inzerenti tiež nebudú mať prístup k obsahu konverzácií používateľov so systémom.

Včera 19:27

Vo viacerých okresoch môže byť v noci zo soboty na nedeľu (18. 1.) od mínus 15 do mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 18:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Zsolt Simon predstavil v Komárne novú stranu Magyar-Maďarské Fórum

Prípravný výbor vedený nezaradeným poslancom Národnej rady SR Zsoltom Simonom predstavil v sobotu v Komárne novú politickú stranu s názvom Magyar-Maďarské Fórum. 

❚❚
.

Simon zdôraznil, že tento tím reprezentuje všetky regióny, v ktorých maďarská menšina žije, a že ide o mladých ľudí, ktorí zaručujú generačnú výmenu, a ktorí do projektu zakladania strany vkladajú svoje vlastné finančné prostriedky.

Simon ostro kritizoval situáciu na Slovensku. Povedal, že korupcia a klientelizmus, kauza únosu občana Vietnamu, nevyriešenie vraždy novinára a jeho snúbenice, ale aj skutočnosť, že policajný prezident, ktorý musel odísť z čela polície, sa vrátil ako poradca na ministerstvo vnútra, trápia aj príslušníkov maďarskej menšiny žijúcej na Slovensku, ktorá chce tiež zmeny a chce žiť v krajine, na ktorú by mohli byť hrdí.

Medzi cieľmi novej strany vyzdvihol člen prípravného výboru Peter Bodoki prinavrátenie dôvery občanov v právny štát. Zdôraznil, že Magyar-Maďarské Fórum vylučuje spoluprácu so Smerom SD, SNS a s ĽSNS Mariana Kotlebu. Nová strana chce zachovať členstvo Slovenska v NATO aj v Európskej únii, jednotný trh EÚ, slobodný pohyb osôb, tovaru, kapitálu i služieb, ako aj schengenský systém hraníc bez vnútorných hraničných kontrol. Za dôležité považuje tiež ochranu vonkajších hraníc a reformu migračnej politiky EÚ.

.

“Slovenskí voliči nemajú koho voliť a občan maďarskej názornosti nemá zaručené, že jeho hlas v budúcich parlamentných voľbách neskončí pri štvrtej vláde Smeru,” konštatoval Simon, podľa ktorého nová strana, k založeniu ktorej začali dnes zbierať podpisy potrebné na zaregistrovanie, chce priniesť nové metódy a nové prístupy.

“Pre nás je neprijateľné, aby sa štát pozeral na Slovákov či Maďarov v Komárne ako na druhoradých občanov tejto krajiny,” povedal Simon, podľa ktorého štát v súčasnosti rozdeľuje financie podľa toho, v akej nadmorskej výške sa daná obec či mesto nachádza, čo znevýhodňuje aj Slovákov žijúcich na národnostne zmiešaných územiach.

Poslanec NR SR podotkol, že na severe Slovenska je infraštruktúra z uvedených dôvodov rozvinutejšia. “Chceme, aby sa štát pozeral na každého jedného občana – bez rozdielu na to, v akej nadmorskej výške býva – ako na rovnakého občana tejto krajiny,” povedal.

Ďalší člen prípravného výboru Zsolt Gál podčiarkol transparentné financovanie a nezávislosť nového subjektu od oligarchov. Financovanie strany bude podľa jeho slov z vlastných zdrojov s tým, že v prípade, že strana nedosiahne vo voľbách trojpercentný prah potrebný na štátne financovanie, investované prostriedky jednoducho prepadnú.

Simon v reakcii na otázku TASR uviedol, že nová strana bude chcieť s aktuálnou maďarskou vládou – nie politickou stranou –  pestovať dobrý vzťah. “Sme občania maďarskej národnosti, cítime spolu s Maďarskom, ale chceme len riadny a korektný vzťah, a nechceme visieť na žiadnej šnúrke,” dodal.

.

Magyar-Maďarské Fórum chce ešte tento rok vyzbierať potrebných 10.000 podpisov a plánuje sa zúčastniť na parlamentných voľbách v roku 2020.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Slafkovský dvakrát skóroval pri výhre Montrealu v Ottawe po predĺžení

Slovenská hviezda dnes v noci dosiahla už svoj 18. a 19. gól v sezóne a počet kanadských bodov zaokrúhlila na…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Začalo sa Australian Open, kde sa predstaví len jedna Slovenka. Tucet Rusov štartuje pod neutrálnou vlajkou

Dvanásť Rusov sa zúčastní dvojhry Australian Open 2026, no všetci budú hrať v neutrálnom statuse. Turnaj na preslávených modrých antukových…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Chlapec spadol z lanovky vo Vysokých Tatrách, zasahovali leteckí záchranári

K pádu dieťaťa z lanovky došlo v sobotu dopoludnia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Na mieste zasahovali leteckí záchranári

17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Generálny tajomník OSN varoval pred mocnými silami, ktoré v dnešnom svete pôsobia proti globálnej spolupráci

Vo svete v súčasnosti pôsobia mocné sily, ktoré sa snažia narúšať globálnu spoluprácu, varoval v sobotu v Londýne generálny tajomník…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Stoltenberga je potrebné viesť dialóg s Ruskom „ako so susedom“

Bývalý generálny tajomník NATO Stoltenberg vyzval na dialóg s Ruskom „ako so susedom“. Uviedol to v rozhovore pre nemecký časopis…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Miliónová pokuta, ktorá „zmizla“ v dohode o urovnaní

Kontajnerové mestečko v Lešti ukazuje, ako sa dá „časovou tiesňou“ obísť súťaž a zo zmluvnej sankcie spraviť vyjednávací žetón

17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


To najdôležitejšie z Ukrajiny: Odborník odhadol, že až 150-tisíc Kyjevčanom môže prasknúť zamrznuté potrubie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Pracovníci Veľvyslanectva SR v Teheráne sú už v bezpečí, ministerstvo radí občanom urýchlene opustiť krajinu

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne. Dôvodom je zhoršujúca sa…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Manévre Číny okolo Taiwanu pripomínajú americký scenár vo Venezuele

Čína podľa japonských novín Nikkei Asia nacvičuje únosovú operáciu v štýle Madura proti Taiwanu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Nič osobné, len biznis. Prvá ropa z Venezuely bola dodaná Trumpovmu sponzorovi

USA, 17. januára 2026 - Sadzby za prepravu tankermi prudko vzrástli v dôsledku posledných udalostí vo Venezuele. Zásah Washingtonu do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Najvyššia hora v slnečnej sústave: Olympus Mons

Najvyššia hora v slnečnej sústave sa nenachádza na Zemi, ale na Marse. Hoci sa ľudstvu Mount Everest javí ako vrchol…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Kadyrov mladší mal mať vážnu autonehodu

Syn Ramzana Kadyrova bol hospitalizovaný po vážnej autonehode, informuje ruský opozičný denník „Kavkaz Realii“ s odvolaním sa na svoje zdroje

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Použila Americká armáda vo Venezuele vysokofrekvenčné mikrovlnné zbrane?

USA, 17. januára 2026 - Americká armáda mohla počas operácie na zajatie venezuelského prezidenta Nicolasa Madura použiť silné sonické alebo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Interiérový dizajn: 15 nápadov, ktoré vás prinútia vylepšiť váš domov

Interiérový dizajn je o hľadaní rovnováhy medzi estetikou, funkčnosťou a osobným štýlom, no v praxi to často vôbec nie je…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

V rámci „integrácie” migranti znásilňovali študentov

Rezidenčný komplex s názvom Stek Oost bol v roku 2018 predstavený ako vzorový projekt riešenia bytovej a migračnej krízy. Podľa…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Machadová navždy ostáva nositeľkou Nobelovej ceny za mier, potvrdil jej výbor

Nobelova cena mieru je neoddeliteľná od osoby, ktorá ju získala, uviedol v piatok Nobelov výbor v reakcii na štvrtkové oznámenie…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pochybujem, že sa KDH podarí spojiť konzervatívne sily, komentuje publicista

Zámer predsedu KDH Milana Majerského pokúsiť sa v nadchádzajúcich parlamentných voľbách spojiť na kandidátnej listine tohto hnutia konzervatívne sily môže…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov