NAŽIVO

Ďalšie kolo trojstranných rokovaní o vojne na Ukrajine sa pravdepodobne uskutoční v najbližších 10 dňoch, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff na fóre Jaltinskej európskej stratégie (YES).

Špeciálny vyslanec USA tiež uviedol, že po stretnutí v Ženeve tento týždeň s vedúcim ukrajinskej delegácie Rustemom Umerovom bude môcť prísť na Floridu, aby pokračoval v rokovaniach.

„Ako som už povedal, nestretávame sa len v Ženeve. Naozaj si myslím, že Rustem môže prísť na Floridu, aby sa s nami stretol krátko po tom. Bude to trojstranné stretnutie. Hovorím o trojstrannom stretnutí medzi ukrajinskou delegáciou, ruskou delegáciou, ako aj mnou, Jaredom a našimi tímami, pravdepodobne v priebehu najbližších 10 dní,“ povedal Whitcoff.

20:22

Pakistanské a afganské sily na seba pozdĺž spoločnej hranice útočili. Zároveň sa ich predstavitelia sa navzájom obviňovali zo zodpovednosti za násilností

20:19

Ministerstvo zahraničných vecí Holandska si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli incidentu, pri ktorom zadržali holandskému diplomatovi na letisku v Teheráne batožinu.

20:08

Podľa Arákčího je dohoda s USA o budúcnosti iránskeho jadrového programu na dosah. Podľa neho je hlavné, aby bola prioritou diplomacia.

20:06

Polícia vyzýva vodičov na zvýšenú opatrnosť pri prejazde úsekom v smere od Sečoviec na Dargov v okrese Trebišov. Ako informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti, vodič kamiónu tam zišiel z cesty do priekopy, kde sa vozidlo prevrátilo. Po dopravnej nehode riadi polícia dopravu v jednom jazdnom pruhu. „U vodiča nebolo zistené požitie alkoholu,“ doplnila polícia. Z nákladného vozidla unikajú prevádzkové kvapaliny, na mieste zasahujú hasiči. K zrážke s iným vozidlom nedošlo a nehoda sa zaobišla bez zranení.

19:41

Česko má na tento rok pre Ukrajinu zaistené financovanie na takmer 900.000 kusov munície a v súčasnosti podľa Kmoníčka aktívne hľadá ďalších sponzorov a darcov.

19:33

Riaditeľka Louvru odstúpila z funkcie. Rezignáciu odovzdala Macronovi.

19:30

Ursula von der Leyenová požiadala Ukrajinu, aby urýchlila opravy poškodeného ropovodu Družba. Cez ropovod na Slovensko a do Maďarska od 27. januára neprúdi ruská ropa.

19:29

Ukrajina odmieta vyjadrenia ruskej zahraničnej spravodajskej služby, že Kyjev sa snaží získať jadrové zbrane s pomocou Veľkej Británie a Francúzska.

19:28

Británia vyňala ropovod „Družba“ zo sankcií do októbra 2027, vyplýva to z dokumentu britského ministerstva financií.

19:07

Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu o „Podpore trvalého mieru na Ukrajine“.

Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania. Proti boli najmä Rusko, Bielorusko a Irán, medzi krajinami, ktoré sa zdržali hlasovania, boli USA, Čína, Brazília a India.

V dokumente sa uvádza, že vojna na Ukrajine trvá už štyri roky a má ničivé dôsledky pre krajinu a globálnu stabilitu. Rezolúcia vyzýva na okamžité a úplné prímerie, úplnú výmenu vojnových zajatcov a prepustenie všetkých nezákonne zadržaných a deportovaných civilistov.

rezolucia
Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania / Foto: Telegram
18:58

Veľvyslanec USA vo Francúzsku Charles Kushner sa zaviazal sa nezasahovať do vnútorných záležitostí Francúzska. Kushner ignoroval predvolanie francúzskeho ministerstva zahraničia v súvislosti s komentármi administratívy USA k násilnej smrti Deranqua. Jean-Noël Barrot mu preto zablokoval prístup k členom vlády.

18:29

Polícia v Ugande zatkla dve ženy pre porušenie zákona proti homosexualite. Svedkovia údajne videli ženy bozkávať sa na verejnosti.

18:18

Macinka adresoval Lavrovovi slová, že obavy krajiny o svoju bezpečnosť môžu byť legitímne, nikdy však nie je legitímna invázia do iného štátu.

18:17

Spoločnosť Turkish Aerospace zverejnila video prototypov stíhačky KAAN. Stíhačka má rovnako ako americké F-16 dva motory F110-GE-129.

17:36

Biely dom uviedol, že Trump uprednostňuje diplomatické riešenie sporu s Iránom, ale v prípade potreby je ochotný použiť aj smrtiacu silu.

17:34
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Víťazom volieb v Nemecku sú Merkelovej konzervatívci. V parlamente aj AfD ako tretia najsilnejšia strana

Víťazom nedeľňajších parlamentných volieb v Nemecku sa v súlade s očakávaniami stali s jasným náskokom kresťanskí demokrati z únie CDU/CSU. Spolu s doterajšími koaličnými partnermi, sociálnymi demokratmi z SPD, ktorí skončili druhí, však zaznamenali oproti predošlým voľbám výrazné straty.

❚❚
.

Do Spolkového snemu (Bundestag) sa po prvý raz dostala aj pravicovopopulistická Alternatíva pre Nemecko (AfD), a to hneď ako tretia najsilnejšia strana.

Vyplýva to z oficiálnych výsledkov zverejnených v noci na dnes po sčítaní hlasov zo všetkých 299 volebných obvodov v spolkovej republike.

Najsilnejšou politickou silou v krajine zostane Kresťanskodemokratická únia (CDU) úradujúcej kancelárky Angely Merkelovej spoločne s jej sesterskou bavorskou stranou, Kresťanskosociálnou úniou (CSU). Spoločne získali 33,0 percenta hlasov, čo je jeden z ich najhorších povojnových výsledkov. Pred štyrmi rokmi dostali ešte 41,5 percenta hlasov.

.

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) Merkelovej vyzývateľa Martina Schulza, ktorá doteraz vládla s konzervatívcami v tzv. veľkej koalícii, síce zostáva na druhom mieste, zisk 20,5 percenta hlasov je však jej historicky najhorší volebný výsledok. V roku 2013 mala 25,7 percenta hlasov. Predstavitelia SPD už krátko po zverejnení prognóz v nedeľu večer avizovali odchod do opozície.

Súboj o tretie miesto zvládla s 12,6 percenta hlasov protiimigračne a euroskepticky zameraná AfD, ktorej prítomnosť v Bundestagu vyvoláva značné obavy na nemeckej politickej scéne i v širokej časti verejnosti.

Do parlamentu sa po štvorročnej absencii dostali znovu liberáli zo Slobodnej demokratickej strany (FDP), za ktorých hlasovalo 10,7 percenta zúčastnených voličov.

Šesticu strán v Bundestagu v nadchádzajúcom volebnom období doplnia strany Ľavica so ziskom 9,2 percenta hlasov a Zelení, ktorí dostali 8,9 percenta hlasov.

Na voľbách sa zúčastnilo približne 76 percent zo 61,5 milióna oprávnených voličov, čo je zreteľné zvýšenie v porovnaní s rokom 2013 (71,5 percenta).

.

Rekordná bude aj veľkosť nového Bundestagu, ktorých bude mať približne 700 namiesto doterajších 631 členov. Počet poslancov Spolkového snemu je po každých voľbách rozdielny vzhľadom na volebný systém v krajine a existenciu tzv. prevísajúcich, resp. vyrovnávajúcich mandátov.

Merkelovú po spolkových voľbách 2017 čaká štvrté funkčné obdobie v úrade kancelárky, no tiež komplikovaná tvorba nového kabinetu. Sama uviedla, že chce stabilnú, väčšinovú vládu a že jej konzervatívci koaličné rokovania “zvládnu”.

V situácii, keď všetky hlavné strany vylúčili spoluprácu s AfD a únia CDU/CSU nevstúpi do koalície s Ľavicou, sú tak matematicky možné dve politicky prijateľné vlády: pokračovanie veľkej koalície alebo spojenie Merkelovej bloku s FDP a zelenými.

Druhá uvedená kombinácia je známa ako “jamajská” koalícia, pretože tradičné farby týchto strán (v poradí zmienených subjektov čierna, žltá a zelená) sa zhodujú s farbami jamajskej vlajky. Vo vládach niektorých spolkových krajín si ju s rôznymi výsledkami už vyskúšali, no na spolkovej úrovni ešte nie.

Tvorba jamajskej koalície by bola zrejme časovo náročná. Slobodní demokrati, ktorí boli koaličnými partnermi Merkelovej v jej druhej vláde (2009-13) pred tým, ako pred štyrmi rokmi “vypadli” z parlamentu, a zelení sú tradičnými rivalmi. Po predošlých voľbách konzervatívci viedli prieskumné rozhovory o dvojstrannej koalícii aj so zelenými, k ničomu však nedospeli.

.

Slabšie výsledky CDU/CSU tiež pravdepodobne v tomto bloku oživia vnútorný tlak na zaujatie tvrdších, konzervatívnejších postojov. Bavorský premiér a líder CSU Horst Seehofer viedol s Merkelovou spory okolo prílevu migrantov a po nedeľňajších voľbách vyhlásil, že výsledky si vyžadujú, aby konzervatívci uzavreli “otvorené krídlo napravo”. AfD je po 60 rokoch prvou stranou stojacou v politickom spektre napravo od CDU/CSU, ktorá vstúpi do nemeckého parlamentu.

 

Merkelová si udržala parlamentné kreslo za svoj volebný obvod

Nemecká kancelárka Angela Merkelová si v nedeľňajších parlamentných voľbách udržala priamy mandát v Spolkovom sneme (Bundestag) vo svojom volebnom obvode na severovýchode krajiny.

Merkelová dostala 44 percent hlasov v obvode na severe spolkovej krajiny Meklenbursko-Predpomoransko, v ktorom ju po prvý raz zvolili za poslankyňu Bundestagu v roku 1990. Jej najbližší súper z pravicovopopulistickej Alternatívy pre Nemecko získal 21 percent.

Zmienený výsledok však poukazuje na nespokojnosť časti voličov s Merkelovou v tohtoročných voľbách. V jej obvode za ňu totiž hlasovalo o vyše 12 percent ľudí menej než v predošlých voľbách v roku 2013.

Informácie priniesli agentúry AP a DPA.

 

AfD získala najviac hlasov v spolkovej krajine Sasko

Nemecká pravicovopopulistická strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) získala v nedeľňajších parlamentných voľbách najviac hlasov v spolkovej krajine Sasko. Oznámili to v noci na dnes krajinskí volební predstavitelia.

.

AfD dostala v Sasku 27,0 percenta hlasov, čím v tejto východonemeckej spolkovej krajine tesne – o jednu desatinu percenta – prekonala Kresťanskodemokratickú úniu (CDU) kancelárky Angely Merkelovej.

Zo Saska pochádzajú predsedníčka AfD Frauke Petryová i volebný líder protiimigračne a euroskepticky zameranej strany Alexander Gauland.

Sasko je rodiskom skupiny Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (Pegida), ktorá od roku 2014 organizuje v krajinskej metropole Drážďany demonštrácie proti moslimom. V Sasku tiež v uplynulých rokoch zaznamenali početné útoky na ubytovne pre migrantov, v dôsledku čoho krajinská vláda spustila kampaň na zlepšenie imidžu Saska v zahraničí, píše agentúra AP.

 

Oficiálne výsledky parlamentných volieb 2017

.

Konzervatívci nemeckej kancelárky Angely Merkelovej ostanú napriek značným stratám najsilnejším subjektom v Spolkovom sneme (Bundestag). Kresťanskodemokratická únia (CDU) a jej sesterská strana, bavorská Kresťanskosociálna únia (CSU), získali v nedeľňajších voľbách spolu 33,0 percenta hlasov, čo je o 8,5 percenta menej v porovnaní s predošlými voľbami z roku 2013.
Vyplýva to z predbežných úradných výsledkov, ako ich dnes ráno potvrdil úrad spolkového volebného komisára.

Na druhom mieste skončila Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) so ziskom 20,5 percenta. Strana Merkelovej vyzývateľa Martina Schulza prišla oproti voľbám spred štyroch rokov o 5,2 percentuálneho bodu a zaznamenala tým svoj historicky najhorší výsledok vo voľbách do Spolkového snemu.

Treťou najsilnejšou stranou sa stala pravicovopopulistická Alternatíva pre Nemecko (AfD), ktorá dostala 12,6 percenta hlasov a po prvý raz tak vstúpi do Bundestagu.
Slobodná demokratická strana (FDP) sa po štvorročnej prestávke vráti do spolkového parlamentu po tom, ako získala 10,7 percenta hlasov. V Bundestagu budú mať zastúpenie ešte strana Ľavica (9,2 percenta) a Zelení (8,9 percenta).

Účasť na voľbách dosiahla 76,2 percenta, čo je viac ako pred štyrmi rokmi (71,5 percenta).

V Spolkovom sneme zasadne v novom volebnom období celkovo 709 poslancov, čo je historicky najviac. Ich počet sa po každých voľbách mení vzhľadom na volebný systém využívaný v Nemecku. Rozdelenie kresiel bude podľa úradu volebného komisára takéto: CDU/CSU bude mať 246 mandátov, SPD 153, AfD 94, FDP 80, Ľavica 69 a Zelení 67 poslancov.

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.

Únia poskytne Kyjevu pôžičku napriek vetu Budapešti, potvrdila šéfka Komisie počas návštevy Ukrajiny

Európska únia poskytne Ukrajine 90-miliardovú pôžičku aj napriek tomu, že ju Maďarsko vetovalo, vyhlásila šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Spojenci Kyjeva vyzvali Moskvu, aby pristúpila na bezpodmienečné prímerie

Viac ako 30 lídrov krajín združených v tzv. Koalícii ochotných vyzvalo v utorok Moskvu, aby pristúpila na „nepodmienečné prímerie“, a…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nord Stream nebol posledný, tvrdí Putin

Prezident Ruskej federácie Vladimit Putin vyhlásil, že Ukrajina môže vyhodiť do vzduchu plynovody Turkish Stream a Blue Stream, ktoré vedú…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minister Rudolf Huliak sa musí ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej

Minister športu Rudolf Huliak je povinný súkromne aj verejne sa ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej za urážlivé výroky, ktoré na jej…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných rakiet

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných krídlatých rakiet CM-302, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dejiny Uhorska ako ich nepoznáte

Pravdivé dejiny Uhorska – nie také, aké nám ich predstavujú maďarskí historici a naši slovenskí renegáti. Smutné a prekvapivé fakty…

24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Londýn predstavil najväčší balík protiruských sankcií od začiatku vojny na Ukrajine

Britská vláda v utorok oznámila svoj „najväčší sankčný balík“ voči Rusku od opatrení prijatých bezprostredne po začiatku vojny na Ukrajine…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by Európa nemala brať smrť „El Mencha“ na ľahkú váhu

Šéf drogového klanu CJNG známy ako „El Mencho“ bol zabitý. Zatiaľ čo Mexiko je v plameňoch,  USA oslavujú. Prečítajte si…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Buď šéf NKÚ alebo generálny prokurátor musí odstúpiť, tvrdí Melicher

Kto by mal niesť zodpovednosť za kauzu týkajúcu sa stíhačiek MiG a systému S-300, ktoré bývalá vláda Eduarda Hegera spolu…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Jadrovú bombu Ukrajine? Moskva označila darcov a pohrozila protiúderom

Federálna rada Ruskej federácie vyzvala parlamenty týchto dvoch krajín, ako aj Bezpečnostnú radu OSN, Európsky parlament a Medzinárodnú agentúru pre…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo znamenajú „jadrové“ obvinenia Moskvy v deň štvrtého výročia začatia vojny

Moskva si pripomenula štvrté výročie útoku na Ukrajinu tvrdením o zámeroch Francúzska a Veľkej Británie odovzdať Ukrajine jadrové zbrane

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli detskú pornografiu, úrady začali vyšetrovanie

Belgické úrady začali vyšetrovanie po tom, čo sa v cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli obrázky zobrazujúce sexuálne zneužívanie detí.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brutálny náklad Poliakov Bruselu

Podľa europoslanca Milana Uhríka je už čas na tvrdé prebudenie, už bolo dosť zdražovania, sankcií, zákazov a cenzúry

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Boj proti progresivizmu na mítingu, progresívna schéma v praxi

Erik Tomáš podpísal eurofondový projekt Inakosti za 411-tisíc eur. Väčšina peňazí ide na mzdy a projekt otvorene ráta aj s…

24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tretia lietadlová loď smeruje na Blízky východ. Zastávka na Kréte je vynútená fekáliami

Washington vybudoval svoju najväčšiu vojenskú prítomnosť na Blízkom východe za posledné desaťročia, keďže tlačí na Irán, aby urobil ústupky v…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mikloško vyzýva na reguláciu reklám na hazard počas športových prenosov

Komisár pre deti Jozef Mikloško vyzýva v súvislosti so Zimnými olympijskými hrami 2026, ktoré sa skončili v nedeľu , na…

24. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba o výstavbe gigantického veterného parku

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR sa pýta trnavského župana Jozefa Viskupiča, či si uvedomuje, že slovenská opozícia tak ako…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Veľká Británia a Francúzsko „aktívne pracujú“ na dodávkach jadrových zbraní Ukrajine

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

"Bez použitia represie, obohral celú opozíciu": Ako sa Vladimír Putin dostal do veľkej politiky

Rusko, 24. februára 2026 - \"V Spojených štátoch existuje niekoľko štedro financovaných výskumných centier, ktoré pravidelne zostavujú dôkladné a precízne…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Väčšina Američanov si myslí, že Trump vedie USA zlým smerom

Podľa prieskumu zverejneného deň pred prejavom o stave krajiny sa ukazuje, že americký prezident Donald Trump stratil podporu medzi republikánmi.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tieto veci by ste nemali skladovať na chladničke

Skladovať na chladničke rôzne predmety sa môže zdať ako praktické riešenie, najmä ak máte málo miesta v kuchyni. Tento priestor…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinci sa roky vojensky vyhrážajú Maďarom: „Dve hodiny k Balatonu“

Poprední ukrajinskí predstavitelia sa už roky vyhrážajú Maďarsku vojenským napadnutím. Maďarský denník Mandiner zhrnul vyjadrenia niektorých politikov, politológov či vojenských…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa lúči so Zaporožím. Posledná bašta obrany ukrajinskej armády padla

Ukrajina, 24. februára 2026 - Bitka o Stepnogorsk zmenila priebeh konfliktu, píše The Times. Západní propagandisti, sa ako vždy, neponáhľajú…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Pokus o atentát na srbského prezidenta Aleksandara Vučića bol údajne zmarený

Srbské úrady informovali, že zmarili podozrivý útok na srbského prezidenta Aleksandara Vučića a jeho rodinu, ako aj na členov Ministerstva…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cibulková: Som stará škola, rozvod vnímam ako prehru

Rozchod a pripravovaný rozvod bývalej tenisovej hviezdy Dominiky Cibulkovej je asi najdiskutovanejšou témou slovenského bulváru v posledných týždňoch. Samotná bývalá…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Naposledy k hokeju: Falošné kázanie o morálke si môžu nechať

Našim mladým hokejistom sa podaril veľký úspech aj napriek tomu, že nesiahli na medaile. Fandili im – na chvíľu –…

24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa, ktorá postihla týchto ľudí

Katastrofa môže prísť nečakane a v tých najmenej vhodných chvíľach, či už ide o malé každodenné nehody alebo veľké životné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Kde skončili naše peniaze? Generál pripomína hodnotu pomoci poskytnutej Ukrajine

Ukrajina je dnes životne závislá od pomoci takmer celej Európy, no namiesto vďaky počúvame vyhlásenia, že je to naša povinnosť.…

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Video: Pri Odese už rok stojí vlak s 2000 mŕtvymi vojakmi ukrajinskej armády

Ukrajina, 24. februára 2026 - Takmer rok sa nepodarilo nájsť ich príbuzných na identifikáciu, preto mŕtvoly zostávajú nevyzdvihnuté. O tom…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ďalšie kolo trojstranných rokovaní o vojne na Ukrajine sa pravdepodobne uskutoční v najbližších 10 dňoch, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff na fóre Jaltinskej európskej stratégie (YES).

Špeciálny vyslanec USA tiež uviedol, že po stretnutí v Ženeve tento týždeň s vedúcim ukrajinskej delegácie Rustemom Umerovom bude môcť prísť na Floridu, aby pokračoval v rokovaniach.

„Ako som už povedal, nestretávame sa len v Ženeve. Naozaj si myslím, že Rustem môže prísť na Floridu, aby sa s nami stretol krátko po tom. Bude to trojstranné stretnutie. Hovorím o trojstrannom stretnutí medzi ukrajinskou delegáciou, ruskou delegáciou, ako aj mnou, Jaredom a našimi tímami, pravdepodobne v priebehu najbližších 10 dní,“ povedal Whitcoff.

20:22

Pakistanské a afganské sily na seba pozdĺž spoločnej hranice útočili. Zároveň sa ich predstavitelia sa navzájom obviňovali zo zodpovednosti za násilností

20:19

Ministerstvo zahraničných vecí Holandska si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli incidentu, pri ktorom zadržali holandskému diplomatovi na letisku v Teheráne batožinu.

20:08

Podľa Arákčího je dohoda s USA o budúcnosti iránskeho jadrového programu na dosah. Podľa neho je hlavné, aby bola prioritou diplomacia.

20:06

.

Mimovládkam odzvonilo. Úrad vlády sprísňuje kontrolu financovania

Šéf Úradu vlády a poslanec za SMER-SSD Juraj Gedra ohlásil prvú fázu veľkej kontroly mimovládok, ktorú minulý týždeň schválila vláda

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

So zlomeným srdcom. Advocaat končí ako tréner reprezentácie Curacaa

Skúsený futbalový kouč Dick Advocaat dosiahol jeden z najväčších zázrakov v histórii reprezentačného futbalu, keď doviedol Curacao k prvej účasti…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

15 vtipných prípadov, kedy používatelia použili Photoshop

Photoshop nám dáva takmer neobmedzené možnosti úprav fotografií a umožňuje uniknúť z reality jedným kliknutím. Či už ide o jemné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kto by mohol byť potenciálnym nástupcom Donalda Trumpa?

Portál Axios zverejnil článok o potencionálnych nástupcoch Donalda Trumpa

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov