NAŽIVO

Ústredné velenie americkej armády uviedlo, že USA zneškodnili iránsky tanker v Ománskom zálive.

Včera 20:22

Francúzska biskupská konferencia uviedla, že pápež pravdepodobne v septembri navštívi Francúzsko.

Včera 20:04

Ťažba ropy v krajinách OPEC v apríli klesla na 36-ročné minimum, informuje agentúra Bloomberg.

Podľa informácií agentúry dosiahla ťažba v apríli v dôsledku konfliktu na Blízkom východe iba 20,55 milióna barelov denne.

Ako píše agentúra Bloomberg, najväčší výpadok v histórii ropného trhu viedol k rastu cien benzínu, leteckého a naftového paliva.

Včera 19:35

Pri dvoch útokoch nožom v Ľubľane utrpeli zranenia dve ženy. Polícia uviedla, že útoky spolu nesúvisia.

Včera 19:30

Arákčí povedal, že Irán sa teší na čínsku podporu povojnového rámca po skončení vojny s USA.

Včera 19:29

Pietrangelo Buttafuoco vyhlásil, že výstava Benátske bienále je priestorom na dialóg na budovanie mieru, a nie súdna sieň.

Včera 19:27

V Chorvátsku sa začal súd s exministrom poľnohospodárstva Josipom Dabrom. Je obžalovaný z nezákonného držania zbraní a výbušnín a z porušenia práv dieťaťa.

Včera 18:42

Novou prezidentkou Medzinárodnej federácie novinárov sa stala Zuliana Lainezová Oterová z Peru.

Včera 18:41

Izrael je znepokojený možnými ústupkami USA voči Iránu a požiadal o aktuálne informácie o rokovaniach, informuje CNN.

Podľa informácií z izraelského zdroja vedie izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes rokovania so zástupcami Trumpovej administratívy ohľadom rokovaní medzi USA a Iránom. Zdroj uviedol, že Izrael je znepokojený možnými ústupkami zo strany USA na poslednú chvíľu s cieľom uzavrieť dohodu.

Včera 18:30

KĽDR vypustila z ústavy zmienku o zjednotení s Južnou Kóreou, informuje BBC.

Podľa správ bol z ústavy vypustený článok 9, ktorý stanovoval, že KĽDR sa usiluje o „zjednotenie krajiny na základe princípov nezávislosti, mierového zjednotenia a veľkej národnej jednoty“.

Zmenený bol aj článok 2 – v ňom sú po prvýkrát v histórii vyznačené územné hranice štátu: KĽDR hraničí s Čínskou ľudovou republikou a Ruskom na severe a s Kórejskou republikou na juhu.

Včera 17:52

Armáda Francúzska uviedla, že lietadlová loď Charles de Gaulle sa premiestňuje na juh Červeného mora ako prípravu na možnú misiu s cieľom obnoviť slobodu plavby cez Hormuzský prieliv.

Včera 17:25

Generálporučík Ejal Zamir navštívil izraelské jednotky v južnom Libanone. Podľa neho je armáda pripravená spustiť novú ofenzívu proti Iránu.

Včera 17:24

Právnička Hadeel Abu Salih uviedla, že izraelský súd zamietol žiadosť zahraničných aktivistov z Global Sumud Flotilla o prepustenie.

Včera 17:23

Hovorca iránskeho ministerstva zahraničia Esmáíl Bakájí uviedol, že Irán prehodnocuje návrh USA na ukončenie vojny na Blízkom východe.

Včera 17:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ucelené moslimské komunity na Slovensku sú naozaj nežiaduce

Ideológia liberálnej demokracie zrodila národný štát aj multikulturalizmus. Problém moslimskej migrácie však ideologické poučky nevyriešia. Záchranou je len priamy pohľad realite do očí.

❚❚
.

Výroky predsedu vlády Roberta Fica, že si na Slovensku nepraje ucelené komunity moslimov, mali očakávaný ohlas. Médiá kritizovali premiérov nedostatok politickej korektnosti a niekoľkí intelektuáli uverejnili mentorsky sformulované vyhlásenie, pod ktoré sa podpísali ďalší intelektuáli, teológovia, učitelia, politici a publicisti. V internetových diskusiách pod článkami a na fórach na Facebooku si predstavitelia rozdielnych názorov nadávali do kaviarneslniečkarov, respektíve do fašistov a xenofóbov. Nič nové pod slnkom, takáto je totiž obvyklá úroveň diskusie na Slovensku.

 

Islam a Európa

.

Islam sa s Európou zráža prakticky od smrti proroka Mohameda. Najprv sa do nej tlačili cez severnú Afriku Arabi, neskôr ju zase cez Balkán a maďarskú pustu ohrozovali Turci. V súčasnosti Európa čelí tlaku islamu z východného aj južného Stredomoria. Migranti zo širšieho Stredného východu využívajú prevažne prvú a tí z Maghrebu, Severnej Afriky a Sahelu zase druhú spomínanú trasu. Rozdiel je v tom, že kým Arabi aj Turci sa usilovali dobyť Európu zbraňami, súčasní islamskí migranti odôvodňujú povolenie na vstup na Starý kontinent humanitárnymi dôvodmi. Dodajme, že vo viacerých západoeurópskych krajinách majú čosi ako predsunuté hliadky, ucelené komunity moslimov, ktoré sa tam dostali na základe dva a pol storočia trvajúcej kolonizácii Afriky, Stredného východu, Indického subkontinentu a ďalších končín planéty.

 

Slabiny ideológie

Konflikt medzi takzvanou kaviarňou a údajným nedostatkom tolerancie voči „inakosti“ vyplýva z ideológie liberálnej demokracie. Poukazujúc na jej princípy, kaviareň argumentuje, že s nikým nemožno zaobchádzať inak len na základe farby pleti, náboženstva a kultúrnych zvykov. Druhá strana barikády, odvolávajúc sa na princípy tej istej ideológie liberálnej demokracie, hovorí, že každý národ má právo na sebaurčenie a na svojom území si vládnuť tak, ako uzná za vhodné. Táto ideológia stvorila pojem multikulturalizmu, ale aj pojem národného štátu a oba pojmy, aj keď vychádzajú z toho istého myšlienkového rámca, sú protirečivé. Protirečenie tohto druhu sa nedá vyriešiť ideologicky. Naopak, akú – takú odpoveď na problém súčasnej migrácie alebo, ak chceme, novej vlny zrážania sa islamu s Európou môžeme nájsť len keď vystúpime z ideologickej škatule a pozrieme sa na problém zvonka.

 

.

Zinédine Zidane nie je dôkaz

Nielen v Európe, ale v celom západnom svete žije mnoho westernizovaných moslimov, ktorí splynuli s takrečeno hostiteľskou kultúrou. Niektorí ostali verní islamu, iní sú nábožensky indiferentní. Všetci však majú spoločné to, že prijali kultúrne, politické a právne tradície krajiny, kde žijú. Napriek tomu, že westernizovaní moslimovia existujú, nie je to dôkaz funkčnosti modelu multikulturalizmu.

V takmer celom západnom svete, kde sa vytvorili ucelené moslimské komunity, nedošlo k multikultúrnemu prepojeniu, ale k prehlbovaniu rozdielností. Absolútna väčšina moslimov, čo ostala verná svojim náboženským a kultúrnym tradíciám, chce žiť po svojom. A, pochopiteľne, chce, aby sa týmto zvyklostiam prispôsobovalo aj okolie. S niečím takým však nemôže súhlasiť väčšinová kultúra, a preto vznikajú napätia a konflikty. Ich extrémnou podobou sú takzvané no go zones, kam nevkročia nielen ne-moslimovia, ale ani policajti.

Spolužitie islamských komunít s pôvodne kresťanskou, dnes už do veľkej miery sekulárnou Európou nie je možné posudzovať podľa individuálnych prípadov asimilácie jednotlivcov či dokonca celých širokých islamských rodín. Áno, Zinédine Zidane je príkladom toho, ako sa z chlapca, narodeného alžírskym rodičom v Marseille, stal skvelý francúzsky futbalista a tréner. Napriek tomu, že medzi prvým menom a priezviskom nosí aj mená Ismail Yasid, Zidane je Francúz a verí vo francúzsku republiku. Lenže to nie je prípad všetkých francúzskych moslimov. Opak býva pravidlom a v tom spočíva problém.

 

.

Výhoda neúčasti na kolonizácii

Popri mnohých iných historických a geografických nevýhodách má Slovensko jednu výhodu. Síce sa nedokážeme vyrovnať s populačne aktívnou menšinou Rómov/Cigánov, ktorí tu žijú už storočia, no vďaka tomu, že Uhorsko nikdy neparticipovalo na kolonizácii, dnes nemusíme čeliť takým problémom, s akými sa stretávajú Holanďania, Francúzi, Briti, ale aj Nemci, ktorí si nevytvorili „islamský“ problém kolonizáciou, ale nezodpovednou imigračnou politikou.

Nie ideológia, ale realita musí byť meradlom správnosti riešení. Riešenie migrácie (čo je len menej zreteľné pomenovanie zrážky islamu s Európou) nemôže byť ešte viacej azylov a povolení na pobyt v ešte väčšom počte Európskych štátov, ale premyslená stratégia zadržiavania nežiaduceho osídľovania. Dohoda Európskej únie s Tureckom o utečencoch zo Sýrie je fajn. Ale akú koncepciu a stratégiu máme voči severnej Afrike, Maghrebu a Sahelu, skadiaľ prichádzajú do Európy nielen africkí moslimovia, ale aj migranti zo širšieho Stredného východu? Zatiaľ žiadnu a ani dohoda s Tureckom nestojí na pevných základoch.

Kým Európa nebude mať koherentnú stratégiu ako čeliť migrácii, Slovensku neostáva nič iné, iba trvať na tom, že budovanie ucelených moslimských komunít na našom území je nežiaduce.

Peter Tóth

 

Článok pôvodne vyšiel na portáli datel.sk

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Záver festivalu Orfeus 2026: Jubilejný koncert v Katedrále sv. Martina , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Nútený odchod čínskych dodávateľ by Únii spôsobil miliardové straty, varovala čínska obchodná komora

Čínska obchodná komora pri EÚ varovala, že Európska únia by mohla utrpieť straty vo výške stoviek miliárd eur, ak by…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA utrpeli vo vojne s Iránom väčšie škody, než si chcú priznať

Irán spôsobil americkým vojenským zariadeniam na Blízkom východe podstatne väčšie škody, než doteraz verejne priznávali americké úrady

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo zahraničia: Spolupráca s Alžírskom môže mať pre Slovensko strategický význam

Alžírsko patrí medzi perspektívnych partnerov Slovenskej republiky v severnej Afrike, pričom obe krajiny majú záujem ďalej rozvíjať politické aj hospodárske…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA chcú donútiť Teherán ku kapitulácii ekonomickým nátlakom aj mediálnou manipuláciou, vyhlásil predseda iránskeho parlamentu

Washington sa snaží prinútiť Teherán ku kapitulácii rôznymi spôsobmi vrátane námornej blokády, vyhlásil v stredu hlavný iránsky vyjednávač Mohammad Báker…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Polícia v Liptovskom Mikuláši vzniesla obvinenie mužovi, u ktorého našla omamné látky

Príslušníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vykonali v uplynulom týždni akciu zameranú na drogovú trestnú činnosť, v rámci…

06. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marián Tkáč

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Prímerie zo 6. mája sa nezrealizovalo. Zaútočí Kyjev na vojenskú prehliadku v Moskve 9. mája?

Rusko ignorovalo prímerie vyhlásené Zelenským od 6. mája. Bojové operácie pokračujú

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

USA utrpeli vo vojne s Iránom väčšie škody, než si chcú priznať

Irán spôsobil americkým vojenským zariadeniam na Blízkom východe podstatne väčšie škody, než doteraz verejne priznávali americké úrady

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA chcú donútiť Teherán ku kapitulácii ekonomickým nátlakom aj mediálnou manipuláciou, vyhlásil predseda iránskeho parlamentu

Washington sa snaží prinútiť Teherán ku kapitulácii rôznymi spôsobmi vrátane námornej blokády, vyhlásil v stredu hlavný iránsky vyjednávač Mohammad Báker…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev potvrdil vrátenie zlata a hotovosti, ktoré od marca zadržiavala Budapešť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu oznámil, že Maďarsko vrátilo hotovosť a zlaté tehly, ktoré v marci zadržalo u zamestnancov…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd zastavil konanie v prípade zrušeného zákona o náhrade Úradu na ochranu oznamovateľov

Ústavný súd SR v stredu rozhodol o zastavení konania v prípade zákona o Úrade na ochranu obetí trestných činov a…

06. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Európa v ropnej nerozvážnosti (Následky nebezpečnej závislosti)

Daniele Ganser, expert na ropný špičkový výskum a výskumník mieru, predstavuje prvú knihu Európa v ropnej nerozvážnosti. Dôsledky nebezpečnej závislosti…

06. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Strana Hlas odmieta akékoľvek zmeny v 13. dôchodkoch, ak by sa tak dialo, hrozí odchodom z vlády

Koaličná strana Hlas odmieta diskusiu o prehodnocovaní či adresnosti trinástych dôchodkov a trvá na ich zachovaní v súčasnej podobe. V…

06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí Putinovi „Šojguovo sprisahanie“?

Včera hneď dve západné médiá – Financial Times a CNN – napísali, že Putin výrazne sprísnil bezpečnostné opatrenia, menej sa…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Dotknutá obec: Slovenská republika. Vláda potichu kreslí mapu pre veterné parky

Strategický dokument o akceleračných zónach pre veternú energiu sa objavil na Enviroportáli bez veľkej mediálnej pozornosti. Pripomienkovať ho môže verejnosť,…

06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Pročko, Galko a Matovič majú problém. Poslankyne podávajú podnety na výbor za ich výroky

Poslankyne Národnej rady SR za Smer-SD Zuzana Matejičková a Zuzana Plevíková podajú podnet na Mandátový a imunitný výbor NR SR…

06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom je na vrchole, vydrží spojenectvo medzi USA a Talianskom?

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom zrejme neohrozuje privilegované vzťahy medzi Rímom a Washingtonom, ktoré sú podoprené americkými základňami v Taliansku…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nad Leyenovou sa zmráka

Šíria sa špekulácie, že na čele Európy je potrebná nová tvár. A to v čase vojny aj po nej. Píše…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kauza Šimečkvej a posledné odhalenia. Pôžička od Michala Šimečku môže byť problém

Kauza týkajúca sa Projekta Fórum graduje. Každé ďalšie odhalenie pôsobí šokujúco. Kauza sa točí hlavne okolo podozrení z vážnych finančných…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ribár pre HS: Čurillovci nespadli z neba v rokoch 2019–2020

Casey, Apač, Kajúcnik… Pomenovania niektorých káuz, ktoré mediálny aj verejný priestor u nás zapĺňajú už dlhé roky. Vo viacerých z…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Vláda schválila nový Občiansky zákonník. Čo sa mení?

Vláda schválila nový Občiansky zákonník. Urobila tak na stredajšom rokovaní. Občiansky zákonník má byť centrálnym všeobecným kódexom súkromného práva so…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Ani jediné slovo v západnej tlači, bez pokynov nič nenapíšu!" - ukrajinský novinár hodnotí Zelenského škandál okolo výroby rakiet

Ukrajina, 6. máj 2026 - Korupčnými škandálmi na Ukrajine už nikoho neprekvapíte. Najnovšie zverejnenie odposluchov týkajúce sa hlavnej postavy veľkého…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

.


Prípad, ktorý otriasol Švédskom. Mladíci mali znásilniť 15-ročné zdravotne postihnuté dievča

Napriek tomu, že dievča bolo zdravotne postihnuté, dvaja tínedžeri ju skupinovo znásilnili v štyroch rôznych kúpeľniach a útoky natáčali, pričom…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novela o rodine, zmeny pri zbrojných preukazoch a voľba šéfa SIS, novinky ktoré prešli či neprešli v NR SR

Na odstránenie problémov vo veciach určovania a zapierania otcovstva sa zameriava návrh novely zákona o rodine, ktorý predložila koaličná poslankyňa…

06. 05. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Trump pozastavuje „Projekt Sloboda“

Americký prezident Donald Trump v podstate ustúpil od myšlienky presunu tankerov cez Hormuzský prieliv

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kam Arménsko privedie odklon od Ruska a zbližovanie s EÚ?

Arménsko tento týždeň urobilo rozhodujúci krok smerom k Európskej únii, keď usporiadalo dva po sebe nasledujúce samity, ktoré priniesli nové…

06. 05. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Irán prevzal kontrolu nad časťou Spojených arabských emirátov, prechod Hormuzom schvaľuje jeho nový úrad

Irán, 6. máj 2026 - Irán oznámil zriadenie „Úradu pre prieliv v Perzskom zálive“ - novej právnej štruktúry pre prechod…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Nálezy, ktoré pôsobia ako výhra: 12 príbehov, ktoré vás presvedčia, že šťastie existuje

Nálezy dokážu niekedy úplne zmeniť obyčajný deň na nezabudnuteľný moment. Nálezy ukryté v starých veciach, na blších trhoch či v…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Ďalších 20 miliárd stratených v prievane? Technologické plány Únie sa javia ako hazard

O zaostávaní Európskej únie v oblasti najmodernejších technológií dnes už niet pochýb. Vyriešiť to má poriadna finančná injekcia – avšak…

06. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko takisto obvinilo Ukrajinu z porušenia prímeria

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nekalá hra progresívnej poslankyne pokračuje

Slovenskí europoslanci majú medzi sebou kukučkino vajce. Už sa stihlo vyliahnuť

06. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rubio na vzostupe? Súboj s Vanceom o rok 2028 sa vyostruje

Bol to dokonalý „split-screen moment“ v súboji o nástupcu Donalda Trumpa – aspoň ak sa voláte Marco Rubio, a nie…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

SaS spustila petíciu za lacnejšie tankovanie, vládu vyzýva na zníženie spotrebnej dane z palív

Opozičná SaS vyzýva vládu, aby znížila spotrebnú daň z pohonných hmôt. Predstavitelia strany na brífingu pred Úradom vlády SR uviedli,…

06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť rozpútal spor s pápežom

V rozhovore pre americké médiá Trump vyhlásil, že slová pápeža Leva XIV. pomáhajú Iránu a robia svet „menej bezpečným“, pričom…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ústredné velenie americkej armády uviedlo, že USA zneškodnili iránsky tanker v Ománskom zálive.

Včera 20:22

Francúzska biskupská konferencia uviedla, že pápež pravdepodobne v septembri navštívi Francúzsko.

Včera 20:04

Ťažba ropy v krajinách OPEC v apríli klesla na 36-ročné minimum, informuje agentúra Bloomberg.

Podľa informácií agentúry dosiahla ťažba v apríli v dôsledku konfliktu na Blízkom východe iba 20,55 milióna barelov denne.

Ako píše agentúra Bloomberg, najväčší výpadok v histórii ropného trhu viedol k rastu cien benzínu, leteckého a naftového paliva.

Včera 19:35

.

Kyjev prestáva s príbehmi, že Rusko má rakety "na tri dni". Ukrajinská rozviedka zverejnila ruské zásoby

Rusko, 6. máj 2026 - Za posledných 24 hodín ruská protivzdušná obrana odrazila jeden z najrozsiahlejších útokov za posledné mesiace:…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Drony podozrivé z narušenia fínskeho vzdušného priestoru boli pravdepodobne ukrajinské

Dva drony, ktoré cez víkend pravdepodobne narušili fínsky vzdušný priestor, zrejme pochádzali z Ukrajiny, uviedla v utorok fínska pohraničná stráž.…

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Táto matematická hádanka vás potrápi! Dokážete ju vyriešiť?

Matematická hádanka patrí medzi najobľúbenejšie spôsoby, ako si otestovať logické myslenie a schopnosť rýchlo analyzovať vzory. Táto matematická hádanka s…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Rusko zvyšuje vývoz ropy: hodnota dodávok dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku vojny na Ukrajine

Rusko zvyšuje vývoz ropy: hodnota dodávok dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku vojny na Ukrajine, informuje agentúra Bloomberg

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mainstream citoval Púchovského. Brat za brata reaguje: Hoax roka od hoaxera. Čakáme ospravedlnenie

Príslušníci protizločineckej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru v utorok informovali, že od skorých ranných hodín na…

05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marián Tkáč

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov