Podľa WEF dokáže jeden dospelý strom pohltiť 150 kilogramov oxidu uhličitého (CO2) ročne. Schopnosť ochladzovať prostredie sa pri jedinom strome vyrovná desiatim klimatizáciám, ktoré by museli byť v prevádzke 20 hodín denne. Zároveň v mestách stromy znižujú mieru hluku a veternosti.
V uliciach, na ktorých je napríklad stromoradie, dokážu stromy znížiť teplotu o 6 stupňov Celzia. Vďaka ich schopnosti regulovať teplotu môžu obyvatelia zároveň ušetriť peniaze. Výdavky na vykurovanie alebo klimatizáciu môžu na ulici so stromoradím podľa WEF klesnúť o 10 percent. Dôležitú úlohu zohrávajú aj v oblasti biodiverzity, teda rozmanitosti rastlinných a živočíšnych druhov. Výskumy ukázali, že dospelý dub dokáže poskytnúť domov pre 500 rôznych druhov živočíchov.
Podľa WEF stromy prospievajú aj fyzickému a psychickému zdraviu ľudí. Z hľadiska psychického zdravia výskumy ukázali, že samotný pohľad na stromy znižuje hladinu stresu a cvičenie v parku namiesto telocvične robí ľudí šťastnejšími o 50 percent. Z hľadiska fyzického zdravia výskumy dokázali, že prítomnosť stromov má pozitívny vplyv na činnosť srdca. Vysadenie jedenástich stromov spôsobí také zlepšenie fyzickej kondície človeka, akoby „omladol“ o 1,4 roka.
Stránka Populair je súčasťou projektu LIFE IP – zlepšenie kvalita ovzdušia, ktorý je zameraný na prospešné zmeny v znižovaní znečistenia ovzdušia na Slovensku. Do projektu sú zapojené ministerstvo životného prostredia, Slovenská agentúra životného prostredia, Banskobystrický, Trenčiansky, Trnavský, Žilinský, Prešovský a Košický samosprávny kraj, Slovenský hydrometeorologický ústav, Technická univerzita Vysokej školy banskej v Ostrave a súkromná spoločnosť Pedal Consulting. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie v rámci projektu LIFE.