Slovensko formálne podalo žiadosť o vystúpenie z NATO, ale táto žiadosť je neplatná. Napíšeme takú, ktorá bude platiť?

Bratislava 30. júna 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

 

Vo štvrtok sa na Námestí Slovenského národného povstania v Bratislave konalo verejné zhromaždenie občanov proti zriadeniu amerických vojenských základní na území Slovenska, tradícia týchto stretnutí trvá už tri roky

Na snímke Ján Čarnogruský

Sú to už vyše tri roky odo dňa, keď sa občania prvýkrát stretli na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, aby protestovali proti organizácii NATO, proti americkým vojenským základniam a proti americkému militarizmu. Tam, pred oknami veľvyslanectva Spojených štátov amerických, sa však teraz koná podujatie Kultúrne leto. Preto sa tentoraz stretli na námestí SNP, symbolickom mieste odboja slovenského národa proti zlovôli mocných tohto sveta.

Pod sochou partizána sa stretli odporcovia „zločineckej teroristickej organizácie NATO“, ako ju často nazývajú ľudia, ktorých záujem o skutočné dianie vo svete je väčší, než len povrchné sledovanie televíznych novín v masmédiách, aj napriek avizovanej pekelnej horúčave. Videozáznam z akcie môžete vidieť tu:

 

Čas vyhradený na verejné zhromaždenie bol limitovaný, a preto sa pri mikrofóne vystriedalo iba niekoľko rečníkov: moderátor Rastislav Lehotský, podnikateľ a politik Roman Ruhig, predstaviteľ občianskeho združenia Naša vlasť je budúcnosť Peter Svrček, nezávislý poslanec Peter Marček, podnikateľ Peter Socha a bývalý predseda vlády Ján Čarnogurský.

Práve Čarnogurský prítomných informoval o tom, že vystúpiť z NATO nie je vôbec ťažké a prečítal článok 13 zmluvy o NATO, ktorý o tomto hovorí: „Po dvadsiatich rokoch platnosti zmluvy môže akákoľvek zmluvná strana odstúpiť od zmluvy, rok potom, ako predloží vláde Spojených štátov amerických oznámenie o vypovedaní zmluvy a táto podá informáciu vládam ďalších zmluvných strán o uložení každej takejto výpovede.“ Dvadsať rokov od podpisu zmluvy už uplynulo (zmluva bola podpísaná v roku 1949), takže na vypovedanie zmluvy stačí jeden list do Ameriky. Ten list by však musela napísať vláda – účastníci protestného zhromaždenia, napriek prítomnosti viacerých politikov, žiaľ, neboli k tomu zmocnení. Aj tak však poslali vláde USA takýto list, aspoň symbolicky.

Zhromaždenie sa potom muselo skončiť, vyhradený čas vypršal a policajti sa začali tváriť neústupne. Nemohli tak odznieť všetky príspevky, ktoré boli pripravené. Jeden z nich sme dostali do redakcie, a preto ho uverejňujeme aspoň touto cestou. Je to zaujímavá výpoveď aktivistu, technika a vynálezcu Petra Rzymana z Kuchyne.

 

 

Text príspevku Petra Rzymana

„Vážení priatelia,

pochádzam z kraja, o ktorom sa v poslednom čase rozpráva v súvislosti s vojenskými aktivitami. Pochádzajú odtiaľto moji predkovia a som tu viac doma, než len hosť. Pamätám si časy letov ruských stíhačiek, ich sonické tresky, a tiež časy letov NATO so streľbami z ohlušujúcich rýchlopalných kanónov, aj lety vrtuľníkov a vrtuľových lietadiel nad obývanými oblasťami, ktoré boli z hľadiska hluku ešte horšie.

Rozprávame o zriadení muničných skladov a modernizácii letísk za nie celkom objasneným účelom a poza chrbát nám uteká, čo robí a ako hospodári náš najväčší znečisťovateľ v tomto kraji, predstihujúci v emisii tuhých častíc, oxidov dusíka či ťažkých kovov aj Slovnaft. Megaspaľovňa odpadu s príjemným názvom cementáreň, ktorej všetci darujeme palivo, za ktoré ešte sami dvakrát platíme.

Ako je možné, že ziskový cementárenský kolos platí za posledné roky menšie dane z príjmu, než ja sám, drobný živnostník? Keďže subjekt zahrnuje aj betonárky, ako je možné, že ostatné betonárky platia dane, kým kolos CRH, a.s., Rohožník, môže byť dlhodobo v mínuse? Napriek tomu, že ceny cementu šponujú vyššie, než iné cementárne? Kam tečú tie peniaze?

Stále nám vtĺkajú do hláv, aký je štát zlý vlastník. Prečo potom zároveň, keď niekto nevie hospodáriť, nejde od toho? Súkromník už môže byť zlý vlastník, a hlavne cudzí?

S predajom pozemkov majú naše úrady bohaté skúsenosti. Aj tejto cementárni boli predané pozemky do ich vlastníctva. Pozemok je obrovský, v stovkách hektárov. Kto je za tento predaj zodpovedný? Prečo si štát nevysporiadal a neodkúpil pozemky sám, a cementárni ho neprenajal? Ako chce potom túto spoločnosť prinútiť, aby sa po obmedzení železníc toľké kamióny, čo tam prúdia nepriživovali na našich cestách, ktoré si väčšinou platíme sami?

Cement vyvážajú aj do Rakúska, Maďarska, a platiť len dane z pozemku v danom katastri je naozaj veľmi málo. Letisko a aj cementáreň má predsa výrazne väčší vplyv, než na kataster jedinej obce, kde sa najbližšie nachádza. Letisko platí obci Kuchyňa daň niečo cez 150-tisíc eur ročne, čo predstavuje iba časť rozpočtu. Platba za daň z pozemkov za cementáreň je odhadujem možno trojnásobok, presnejšie som to nezisťoval. Prečo však jedna obec môže dostať výrazne viac, než iné, ktoré potom výrazne zaostávajú, keď sa im neujde prakticky nič? To mi skôr príde ako alibizmus, dali sme vám, dajte pokoj. Už tu je zasadené jablko sváru.

Cementáreň zamestnávala pôvodne asi dvetisíc ľudí, živila celý región, a s tým bola aj postavená. Nie preto, aby si ju niekto podhodnotil a privlastnil. Dnes má asi päťsto ľudí a zisky odtekajú bohvie kam. Potom sa čudujme, že nám chýba na ostatné. Ten podnik nám fakticky ukradli, a bolo by treba sa dopátrať zodpovedných, na čom sa to priživili. Počul som o tom na vlastné uši výpoveď človeka, ako tam pätnásť rokov stavali silá, a ktorý už nežije.

Za Mečiara vznikol návrh, aby strategický investor zaplatil dlhy podniku, ktoré boli skôr sekundárne, išlo o sekundárnu platobnú neschopnosť, vedenie živilo dojem, že podnik neprosperuje. Neskôr sa tiež podobne hovorilo o chytráckych vzorcoch Zoroslava Kollára, čiže bol záujem na deformácii pravidiel pri privatizácii. Investor mal za to získať 40-percentný podiel a malo ísť tiež o garanciu moderného rozvoja.

Za vlády Mikloša a Dzurindu sa však tento podiel nečakane zvýšil na 65 percent pod zámienkou nutnosti postaviť mlynicu na uhlie, ktoré bolo lacnejším palivom. Že cena cementu súbežne len rástla a nebol potom problém so ziskom, si akoby nikto nevšímal. Priamodemokratickí Švajčiari nepohrdli moderným socialistickým podnikom. Pri súčasnej cene cementu by ale nebol problém ani s drahším plynom, o to viac, že podnik má vlastnú elektráreň, ktorá pokryje veľkú časť spotreby z odpadového tepla. O to viac, že dnes cementáreň spaľuje odpady miesto uhlia a aj z tohto profituje. Prečo sme si to nechali ukradnúť? Veď tieto technológie boli známe a zvládli by sme ich sami.

Táto cementáreň a spaľovňa odpadu mení vlastníkov a predstavených ako spodné prádlo. Vo vedení podniku boli mená ako Staroň, Červen, slávny horolezec Demján. Úspech Trubana má čiastočne pôvod aj v zázemí výpočtovej techniky tohto podniku. Neskôr už samé exotické mená, po Švajčiaroch Francúzi, Maďari, nemecké, či balkánsko až ukrajinské mená. Dnes sú to akože Íri, svetový írsko-americký subjekt vlastní viac ako 95 percent akcií, z pôvodne dohodnutých 40 percent. Podaj čertovi prst, odtrhne ti ruku.

My tu porcujeme akváriové rybičky, ako bol napríklad Bašternák, ale keď pomimo plávajú žraloky, tak ich ešte budeme frajersky prikrmovať, akoby nám iná mediálna ohrada nebola dovolená. Na námestiach a na verejnosti konzumujeme nereálne životné štýly a do vedení strategických subjektov sa dostávajú neznámi ľudia s nejasnou minulosťou.

V posledných rokoch sa ku slovu dostáva čoraz viac sociopatických privandrovalcov, ktorí sem priliezli z viacerých kútov sveta ako mravce na med. Samé záhadné mená bez histórie by naraz chceli kormidlovať, čo vlastne a ako máme tu robiť, ako máme žiť, čo by ešte stále nebol taký problém, keby tie rady neboli namierené proti nám, keby nám neradili vyložene v náš neprospech. Miešajú sa nám do hospodárstva, ako keby sme sami nikdy nič nevytvorili, vytvárajú falošné teórie o prosperite. Naši poslanci pritom otvárajú Pandorine skrinky zástupných tém a venujú sa skôr intrigám a šarvátkam ako rozmaznaní šľachtici, namiesto toho, aby sa reálne venovali hospodárstvu a prosperite.

My sme tu vo vlastnom štáte okupovaní, strácame vplyv na hospodárstvo, bilanciu nám zhoršujú nezamestnané skupiny a etniká, a ešte sa nám budu smiať, pozitívna diskriminácia neexistuje. Máme chybne nastavené pravidlá a hostia, ktorí nás tu obsadzujú, získavajú neoprávnené výhody, používajú klamárske a špekulantské stratégie, dvojitý meter, pričom pod zámienkou slobody neváhajú kaziť naše deti a vymýšľať životné štýly končiace pri Darwinovej cene.

NATO je chorý projekt, ktorý neslúži na našu ochranu, ale skôr ako nástroj útlaku. Pamätám si dobu, keď presvedčivo sľubovali, že sa nebudú rozpínať smerom na východ. Je zjavné, že ani teraz nehovoria pravdu, a že skôr zastrešujú konflikty v Juhoslávii, či na Ukrajine. NATO neslúži ani Európe, ani Slovensku, iba sa tak tvári. Financujeme obludu sami proti sebe, ktorá nechce urobiť ani len poriadok v Stredozemnom mori, vyhovára sa na Irán, a z Ruska robí nepriateľa, pretože by ho radi obsadili a vlastnili. Tak ako našu cementáreň a ďalšie diela, ktoré tu budovali naši predkovia v domnení, že naša slovenská národná kultúra bude pokračovať.

Peter Rzyman“

 

Ivan Lehotský

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Deň obetí banských nešťastí si ako pamätný deň pripomíname 10. augusta

0 icon

Handlová/Bratislava 10. augusta 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Deň obetí banských nešťastí Slovenskej republiky je spojený s najväčšou tragédiou v histórii baníctva na Slovensku, ktorá sa odohrala 10. augusta 2009 v bani Handlová. Pri výbuchu v handlovskej bani vtedy zahynulo deväť baníkov a 11 záchranárov Poslanci Národnej rady SR 26.…

Praha má novú baziliku

0 icon

Praha 10. augusta 2022 (HSP/ct24.ceskatelevize/Foto:Twitter)   Pápež František povýšil kostol svätej Ľudmily na pražskom námestí Mieru na baziliku. Slávnostné vyhlásenie by sa malo konať v polovici septembra. Českej televízii to potvrdil hovorca pražského arcibiskupstva Čestný titul bazilika sa prepožičiava významným kostolom podľa uváženia hlavy rímskokatolíckej cirkvi. Na svete má tento…

Pre Hegera je prioritou dovládnuť v štvorkoalícii. Naď: Matovič neodstúpi, ideme do menšinovej vlády

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Lídri koaličných strán sa majú zísť v piatok (12. 8.), aby rokovali o východisku z koaličnej krízy. Premiér Eduard Heger (OĽANO) opäť zdôraznil, že jeho prioritou je dovládnuť v štvorkoalícii do konca volebného obdobia. Do konca týždňa sa má premiér stretnúť ešte so šéfom…

Sulík tvrdí, že za zastavenie dodávok ropy nemôže Rusko ani Ukrajina. Fico to vidí inak: Je za tým snaha Zelenského

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Predseda strany Smer Robert Fico pozorne sleduje vývoj zastavenia prúdenia ropy cez ropovod Družba na Slovensko. Fico neverí vysvetleniu ministra hospodárstva a naopak chváli krok premiéra Orbána voči Ukrajine Sulík v stredu uviedol, že problémom pri preprave ropy bola banková transakcia,…

Škandál Twitteru: Zamestnanec sociálnej siete odovzdával Saudom údaje o kritikoch ich režimu

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Matt Rourke)   Bývalý zamestnanec Twitteru odovzdával Saudskej Arábii údaje o kritikoch vlády, informuje The New York Times 44-ročný Ahmad Abuhammo bol zodpovedný za mediálne partnerstvá spoločnosti Twitter na Blízkom východe a v severnej Afrike. Pre spoločnosť pracoval v rokoch 2013 až 2015 a v roku…

Kazachstan otvorene proti Rusku. Cez Britániu vyzbrojuje Ukrajinu

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:Russian Defense Ministry Press Service)   Dokumenty obsahujúce návrh zmluvy na nákup munície jordánskou spoločnosťou od kazašskej spoločnosti Technoexport: 122 mm náboje (húfnica D-20; 152 mm náboje (húfnica D-30); rakety pre BM-21 Grad. Celkový počet - 20 tisíc nábojov, 33 tisíc rakiet sa dostali na verejnosť…

Lifetime Office 2021 od 13,52 € v akcii Godeal24 Office Software Sale! Originálny operačný systém Windows stojí len 7,42 €!

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (PR článok/Foto:screenshot)   Akú verziu balíka Microsoft Office používate? Ak ide o Office 2013, zbystrite pozornosť. Microsoft oficiálne vydal vyhlásenie, že 11. apríla 2023 prestane podporovať Office 2013 a už preň nebude poskytovať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Microsoft uviedol, že zastavenie podpory neznamená, že Office 2013 nemožno…

Premiér sa má v najbližších dňoch rozprávať s Lengvarským o fungovaní Ministerstva zdravotníctva

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa plánuje v najbližších dňoch stretnúť s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO) k viacerým otázkam týkajúcich sa fungovania Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Pre TASR to uviedla hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková Heger už skôr avizoval, že sa chce s…

Ako Rusi prepli internet v Chersone? Dali nám zbraň k hlave

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Denník New York Times informuje o tom, ako Rusko prevzalo kontrolu nad internetom v Chersonskej oblasti Niekoľko týždňov po tom, ako Rusko začiatkom marca obsadilo Cherson, ruská armáda prišla do kancelárií miestnych internetových spoločností a žiadala, aby jej odovzdali kontrolu nad svojimi sieťami. "Prišli…

Ministerstvo vnútra SR zaregistrovalo Stranu obcí a miest – SOM Slovensko

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerstvo vnútra (MV) SR zaregistrovalo novú Stranu obcí a miest – SOM Slovensko. Stalo sa tak v stredu. Vyplýva to z registra politických strán a politických hnutí, zverejnenom na webovej stránke rezortu vnútra. Ambíciou strany, ktorá vznikla pred tohtoročnými jesennými komunálnymi voľbami, je…

NAJNOVŠIE

BLOG

Boris Mesár

Hanba zločineckého štátu USA v Sýrii !

0icon

USA prenasledujú obyvateľstvo sankciami, ale každý deň ukradnú 66 000 barelov ropy zo Sýrie !!! Na postoji Západu voči Sýrii je skutočne niečo prekliato šialené a pokrytecké.Na jednej strane naďalej podporuje sankcie EÚ a USA, ktoré spôsobujú hlad najchudobnejšieho obyvateľstva, ako to opakovane odsudzujú kresťanské nábožensk&eacut

Marek Brna

Slováci Západ už zrejme prekukli

0icon

USA a Západ všeobecne nepriniesol Slovákom mnoho dobrého, skôr naopak. Nasmeroval tento národ priamo k zániku. Na splynutie v globálnom svete plnom prisťahovalcov, lgbt komunity a bezbožných biorobotov. V prvom rade sa to deje za pomoci médií, vlastnenými v konečnom dôsledku americkými vlastníkmi. Tieto médiá dávajú už roky rokúce priestor…

Ivan Štubňa

Súčasná neschopná vláda národného zdierania a národného ohrozenia sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

0icon

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu voj

Slavěna Vorobelová

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

0icon

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organiz&a

Marek Tencer

Ako vytvorili p(l)andémiu? - cielená manipulácia na rôznych úrovňach. .

0icon

V tomto mojom príspevku rozoberiem ako sa politikom, médiám podarilo ľudí dotlačiť do stavu že väčšina ľudí podporovala nezmyseľné obmedzenia základných práv a slobôd. Išlo a stále ide o manipuláciu a vymývanie mozgov svetového rozmeru.   Dusenie a zanášanie dýchacích ciest nosením respirá

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke súsošie na SND v Bratislave

Autor: Róbert Klissenbauer

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Deň obetí banských nešťastí si ako pamätný deň pripomíname 10. augusta

0 icon

Handlová/Bratislava 10. augusta 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Deň obetí banských nešťastí Slovenskej republiky je spojený s najväčšou tragédiou v histórii baníctva na Slovensku, ktorá sa odohrala 10. augusta 2009 v bani Handlová. Pri výbuchu v handlovskej bani vtedy zahynulo deväť baníkov a 11 záchranárov Poslanci Národnej rady SR 26.…

Praha má novú baziliku

0 icon

Praha 10. augusta 2022 (HSP/ct24.ceskatelevize/Foto:Twitter)   Pápež František povýšil kostol svätej Ľudmily na pražskom námestí Mieru na baziliku. Slávnostné vyhlásenie by sa malo konať v polovici septembra. Českej televízii to potvrdil hovorca pražského arcibiskupstva Čestný titul bazilika sa prepožičiava významným kostolom podľa uváženia hlavy rímskokatolíckej cirkvi. Na svete má tento…

Pre Hegera je prioritou dovládnuť v štvorkoalícii. Naď: Matovič neodstúpi, ideme do menšinovej vlády

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Lídri koaličných strán sa majú zísť v piatok (12. 8.), aby rokovali o východisku z koaličnej krízy. Premiér Eduard Heger (OĽANO) opäť zdôraznil, že jeho prioritou je dovládnuť v štvorkoalícii do konca volebného obdobia. Do konca týždňa sa má premiér stretnúť ešte so šéfom…

Sulík tvrdí, že za zastavenie dodávok ropy nemôže Rusko ani Ukrajina. Fico to vidí inak: Je za tým snaha Zelenského

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Predseda strany Smer Robert Fico pozorne sleduje vývoj zastavenia prúdenia ropy cez ropovod Družba na Slovensko. Fico neverí vysvetleniu ministra hospodárstva a naopak chváli krok premiéra Orbána voči Ukrajine Sulík v stredu uviedol, že problémom pri preprave ropy bola banková transakcia,…

Škandál Twitteru: Zamestnanec sociálnej siete odovzdával Saudom údaje o kritikoch ich režimu

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Matt Rourke)   Bývalý zamestnanec Twitteru odovzdával Saudskej Arábii údaje o kritikoch vlády, informuje The New York Times 44-ročný Ahmad Abuhammo bol zodpovedný za mediálne partnerstvá spoločnosti Twitter na Blízkom východe a v severnej Afrike. Pre spoločnosť pracoval v rokoch 2013 až 2015 a v roku…

Kazachstan otvorene proti Rusku. Cez Britániu vyzbrojuje Ukrajinu

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:Russian Defense Ministry Press Service)   Dokumenty obsahujúce návrh zmluvy na nákup munície jordánskou spoločnosťou od kazašskej spoločnosti Technoexport: 122 mm náboje (húfnica D-20; 152 mm náboje (húfnica D-30); rakety pre BM-21 Grad. Celkový počet - 20 tisíc nábojov, 33 tisíc rakiet sa dostali na verejnosť…

Lifetime Office 2021 od 13,52 € v akcii Godeal24 Office Software Sale! Originálny operačný systém Windows stojí len 7,42 €!

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (PR článok/Foto:screenshot)   Akú verziu balíka Microsoft Office používate? Ak ide o Office 2013, zbystrite pozornosť. Microsoft oficiálne vydal vyhlásenie, že 11. apríla 2023 prestane podporovať Office 2013 a už preň nebude poskytovať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Microsoft uviedol, že zastavenie podpory neznamená, že Office 2013 nemožno…

Premiér sa má v najbližších dňoch rozprávať s Lengvarským o fungovaní Ministerstva zdravotníctva

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa plánuje v najbližších dňoch stretnúť s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO) k viacerým otázkam týkajúcich sa fungovania Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Pre TASR to uviedla hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková Heger už skôr avizoval, že sa chce s…

Ako Rusi prepli internet v Chersone? Dali nám zbraň k hlave

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Denník New York Times informuje o tom, ako Rusko prevzalo kontrolu nad internetom v Chersonskej oblasti Niekoľko týždňov po tom, ako Rusko začiatkom marca obsadilo Cherson, ruská armáda prišla do kancelárií miestnych internetových spoločností a žiadala, aby jej odovzdali kontrolu nad svojimi sieťami. "Prišli…

Ministerstvo vnútra SR zaregistrovalo Stranu obcí a miest – SOM Slovensko

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerstvo vnútra (MV) SR zaregistrovalo novú Stranu obcí a miest – SOM Slovensko. Stalo sa tak v stredu. Vyplýva to z registra politických strán a politických hnutí, zverejnenom na webovej stránke rezortu vnútra. Ambíciou strany, ktorá vznikla pred tohtoročnými jesennými komunálnymi voľbami, je…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

Hanba zločineckého štátu USA v Sýrii !

0icon

USA prenasledujú obyvateľstvo sankciami, ale každý deň ukradnú 66 000 barelov ropy zo Sýrie !!! Na postoji Západu voči Sýrii je skutočne niečo prekliato šialené a pokrytecké.Na jednej strane naďalej podporuje sankcie EÚ a USA, ktoré spôsobujú hlad najchudobnejšieho obyvateľstva, ako to opakovane odsudzujú kresťanské nábožensk&eacut

Marek Brna

Slováci Západ už zrejme prekukli

0icon

USA a Západ všeobecne nepriniesol Slovákom mnoho dobrého, skôr naopak. Nasmeroval tento národ priamo k zániku. Na splynutie v globálnom svete plnom prisťahovalcov, lgbt komunity a bezbožných biorobotov. V prvom rade sa to deje za pomoci médií, vlastnenými v konečnom dôsledku americkými vlastníkmi. Tieto médiá dávajú už roky rokúce priestor…

Ivan Štubňa

Súčasná neschopná vláda národného zdierania a národného ohrozenia sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

0icon

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu voj

Slavěna Vorobelová

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

0icon

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organiz&a

Marek Tencer

Ako vytvorili p(l)andémiu? - cielená manipulácia na rôznych úrovňach. .

0icon

V tomto mojom príspevku rozoberiem ako sa politikom, médiám podarilo ľudí dotlačiť do stavu že väčšina ľudí podporovala nezmyseľné obmedzenia základných práv a slobôd. Išlo a stále ide o manipuláciu a vymývanie mozgov svetového rozmeru.   Dusenie a zanášanie dýchacích ciest nosením respirá

Armádny Magazín

V súbojoch o Nikolajev stratila Ukrajina ďalšie tri bojové lietadlá

0 icon

Ukrajina, 10.august 2022 (AM) – Pokusy Ukrajiny zdvihnúť bojové lietadlá na pomoc pozemným silám v smere Nikolajev sa skončili ďalšou stratou lietadiel. Podľa ruského ministerstva obrany ruské stíhačky za uplynulý deň zostrelili dve stíhačky a jedno útočné lietadlo Vzdušných síl Ozbrojených síl Ukrajiny.   Na oblohe nad Nikolajevskou

Horúca aktualita: Z Baltického mora hrozí chemický „útok“

0 icon

Poľsko, 10.august 2022 (AM) – Spôsobiť ho môžu desiatky tisíc ton zatopených nemeckých chemických zbraní, ktoré boli s ďalšou výzbrojou zatopené v Baltickom mori v časoch 2. sv. vojny.   Poľské noviny Gazeta Wyborcza uvádza, že tohto neželaného „suveníru“ tam môže ležať 40-100 tisíc ton. Presné množstvo

Americký dôstojník Scott Ritter: Rusko už vyhralo. Zelensky môže zomrieť rukou samotných Ukrajincov

0 icon

USA, 10.august 2022 (AM) – Známy americký vojenský expert Scott Ritter sa domnieva, že Rusko vojnu na Ukrajine nielen vyhráva, ale už aj vyhralo. Scott Ritter vysvetľuje svoj názor pomocou analógií s víťazstvom ZSSR vo Veľkej vlasteneckej vojne, ktoré sa stalo predurčeným v roku 1943 po bitke pri Kursku.   Počas bitky…

Vojaci Kim Čong-una v operácii na Ukrajine?

0 icon

Ukrajina, 10.august 2022 (AM) – Pred niekoľkými dňami telegramové kanály informovali , že predseda Štátnej rady KĽDR, generálny tajomník Ústredného výboru Kórejskej strany pracujúcich Kim Čong-un ponúkol Rusku, vyslanie 100 000 kórejských dobrovoľníkov do zóny operácie na Ukrajine ako vojenská pomoc. Zdá sa to neuveriteľné. Avšak… &nbs

Turecko dodalo na Ukrajinu desiatky obrnených bojových vozidiel

0 icon

Turecko, 10.august 2022 (AM) – Ukrajinská armáda dostala dávku obrnených vozidiel Kirpi 4x4 tureckej výroby. Podľa ukrajinských zdrojov Turecko dodalo 50 obrnených vozidiel a v budúcnosti dostane Kyjev ďalších 150 podobných obrnených vozidiel. O tom kedy budú dodávky, v akých dávkach neexistujú žiadne informácie, najmä oficiálne. Niekt

FOTO DŇA

Na snímke súsošie na SND v Bratislave

Autor: Róbert Klissenbauer

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali