Neschopnosť vlády a médií komunikovať s obyvateľstvom prinesie onedlho nové obete

Bratislava 17. júna 2021 (HSP/Foto:Pixabay)

 

„Pedofili nie sú zločinci.“ „Väčšina pedofilov deťom neubližuje, stále sa však boja o tom verejne hovoriť.“ Aj takýto titul sa dal v minulosti čítať v slovenskom korporátnom médiu. Oproti rokom minulým je to určite zmena

korona
Ilustračné foto

Z pohľadu myslenia tradičného slovenského čitateľa doslova deštrukčná. Ono celkovo súčasné mediálne nástroje na zmenu myslenia Slovákov naberajú „na svetovej kvalite“. Napríklad účelové vyrábanie konšpirácii aj z kvalitných analytických záverov, konštatovaných v snahe o čitateľské pochopenie svetového diania, bola v minulosti neobvykle silná novinárska káva. Je to totiž sofisikovaný účelový podvod na čitateľa, často vyfabulovaný, obvykle so zámerom vedenia lokálnejšej mediálnej geopolitickej vojny. Dnes, je bežnou novinárskou praxou korporátnych médií. Keď sa však deje počas pandémie a na nepriame následky takéhoto správania sa médií zomierajú ľudia, tak sa môže jednať o neodruh nechutného spiknutia korporátnych médií proti ľudskosti.

 

Mediálna zodpovednosť za šírenia epidémie

„Mnohé konšpiračné teórie tvrdia, že vírus SARS-CoV-2 vytvorili v laboratóriu vo Wu-chane, odkiaľ nedopatrením unikol alebo bol náročky vypustený. Aj Donald Trump v apríli 2020 tvrdil, že zdrojom ochorenia COVID-19 je práve wuchanské laboratórium. Podľa zistení agentúry AFP však pre takéto tvrdenia neexistujú dôkazy.“ Aj takýmto rukopisom bola na Slovensku počas pandémie vedená geopolitická vojna médií. V tomto prípade sa tak stalo 16. decembra 2020, len pár týždňov pred tým, ako na Slovensku začali masívnejšie zomierať ľudia na ochorenie Covid-19.

Tento, mnohokrát v slovenských korporátnych médiách účelovo opakovaný nezmysel zverejnil svojho času aj spravodajský portál Teraz.sk patriaci do portfólia TASR. Nezmysel preto, lebo na toto Trumpove tvrdenie existovalo v čase jeho vyhlásenia množstvo nepriamych dôkazov, ktoré teóriu vzniku vírusu Covid-19 v laboratóriu vo Wu-chane symptomaticky potvrdzovali a namiesto vyrábania (z nich) korporátnych hoaxov, sa bolo treba s nimi seriózne vysporiadať.

Zásadný, aj keď nepriamy dôkaz o tom, že Covid-19 vznikol vo Wuchanskom laboratóriu bol už samotný fakt, že vo Wu-chane sa začala svetová pandémia šíriť, čo mohla byť, iba veľmi nepravdepodobná náhoda. Čínska vláda vtedy rozhodla, že hermeticky mesto Wu-chan uzavrie a izoluje tak od okolitého čínskeho sveta, aby šírenie sa pandémie zastavila.

Ďalším závažným nepriamym dôkazom bol fakt, že už v decembri 2019, kedy boli zdravotným orgánom vo Wu-chane hlásené prípady zápalu pľúc spojeného s neznámym koronavírusom. Inštitút skontroloval zbierku svojich koronavírusov a „zistil“, že nový vírus má 96% genetickú podobnosť s RaTG13, vírusom, ktorý jeho vedci objavili už dávnejšie u podkovárov – netopierov z čelade Rhinolophidae, žijúcich na juhozápade Číny a vo Wu-chane ho skúmali.

Koniec koncov už samotné vyjadrenie prezidenta Spojených štátov v tak závažnej otázke, ako bol vznik svetovej pandémie bolo výstražné a bolo treba ho dôkladne mediálne šetriť. Médiá  teda, dnes potvrdenú teóriu, že vírus vznikol v laboratóriu iba odmietli šíriť. Napr. už spomenutá TASR sa vtedy radšej oprela o nepravdivé agentúrne informácie, akoby názor prezidenta Trumpa overila.

Nebolo treba pre informovanosť slovenskej verejnosti urobiť veľa. Stačilo urobiť súpisku Trumpových vyjadrení súvisiacich s pandémiou nasmerovaných k Číne od začiatku pandémie až do konca Trumpovho zotrvania v Bielom dome, ako to robili niektoré médiá vo svete. Bolo z nich zjavné, kam sa pandémia uberala.  Je to z nich zjavné stále, aj dnes.

Namiesto toho, nepravdu šíriace články, „slepo“ prebrali aj ďalšie slovenské médiá, napr. Startup.sk alebo denník SME.sk, patriaci do portfólia médií pod akcionárskym vplyvom spoločností amerického kontroverzného filantropa Georgea Sorosa.

Je nutné pre objektivitu opísať aj druhú stranu mince, tejto povrchnej sabotáže korporátnych médií. Čína bola v čase zistení, že Covid-19 bol nástrojom, buď nedopatrením alebo zámerne vyvolanej biologickej vojny svetových rozmerov hlavným svetovým dodávateľom proti-pandemického zdravotného materiálu. Bolo teda správne byť pri globalnom mediálnom obviňovaní Číny korporátnymi médiami opatrný.

Správne však nebolo, aby médiá neinformovali domáce obyvateľstvo o tom, že existujú závažné symptómy, ktoré, napr. spomenuté Trumpove vyjadrenia skôr potvrdzovali, ako vyvracali. A samozrejme, nie len tie. Médiá sa počas pandémie v ktorej zomierali vo svete milióny obetí nemali stavať do pozície „Štvrtej moci“ a nemali názorovo viac hájiť korporátne záujmy. Nemuseli pritom hájiť ničie, ani občianske záujmy. Mohli – mali byť iba objektívne. Svet humanity, minimálne v čase pohromy celosvetových rozmerov, to od korporátnych médií očakával.

Principiálne rovnako spoločensky nebezpečných konaní médií bolo zverejňovaných v tom čase na Slovensku pomerne veľa. Jeden z množiny účelovo šírených hanopisov objektívnej pravdy v prospech korporátnych záujmov bol aj článok od informačného portálu Interez.sk. Ten na začiatku pandémie, v januári 2020 – na začiatku pandémie, kedy však na Covid-19 už zomierali ľudia, linkovo šíril zhubný názor virologičky Angely Rasmussenovej (zverejnený v Roling Stone), pôsobiacej na fakulte Centra pre infekciu a imunitu na škole verejného zdravia na Kolumbijskej univerzite. Táto vedkyňa účelovo, v súvislosti so zverejňovanými informáciami, že vírus môže pochádzať z laboratória svetovej verejnosti odkázala citujem: „nie je čas na paniku.“ „Nebojte sa!“

V článku Roling Stones, ktorý, slovenský portál s menom Interez.sk šíril, bolo toľko „ukľudňujúcich nástrah“ a nebezpečenstva, že dnes – po pandemických udalostiach z toho naskakuje niektorým analytikom husia koža. Pritom, Bill Gates, ktorého povesť korporátne média v princípe obhajovali sa vyjadril o budúcom víruse veľmi jasne už v roku 2015: „Ak niečo v niekoľkých nasledujúcich dekádach zabije vyše 10 miliónov ľudí, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude nejaký vysoko nákazlivý vírus skôr než vojna. Môžeme dostať vírus, pri ktorom sa ľudia, zatiaľ čo už budú nakazení, budú cítiť dostatočne dobre na to, aby mohli nastúpiť do lietadla alebo si zájsť do obchodu.“ Na zverejňovanie vyhlásení typu: „Nie je sa čoho obávať“, nebol na začiatku pandémie teda rozhodne ani čas ani priestor, čo následná pandémia iba potvrdila.

Keby slovenské média robili počas pandémie svoju robotu poctivo, porovnali by analyticky Gatesove slová z roku 2015 s vývojom a udalosťami pred a počas pandémie. Napr. s vyjadreniami šéfa WHO Tedrosa Ghebreyesusa, ktorý 4. februára 2020 stále zastával názor, že žiadne zákazy cestovania by nemali existovať.

Znovu zopakujem dátum – 4. februára 2020! Opakujem ho preto, lebo v tomto čase – čase jeho vyhlásenia už pandémia zabíjala a zanechávala po sebe pomerne značne veľkú množinu mŕtvych obetí.

Povedal vtedy citujem:. „Opakujeme našu výzvu všetkým krajinám, aby neukladali obmedzenia, ktoré zbytočne zasahujú do medzinárodného cestovania a obchodu. Takéto obmedzenia môžu mať za následok zvýšenie strachu a stigmy s malým prínosom pre verejné zdravie“.

Myslel tým teda aj lety, na ktoré Gates rečnícky upozorňoval už dávno predtým. Tieto slová bezpochyby viedli k hromadeniu sa obetí. Dopravné prostriedky s malým priestorom a veľkým počtom pasažierov, napr. lietadlá alebo veľkokapacitné výletné lode sa stali jedným z hlavných miest prenosu nákazy cez veľké vzdialenosti.

Je to šialené zistenie, lebo vo WHO existovalo vedecké krídlo, ktoré celý predchádzajúci mesiac (január 2020) upozorňovalo vedenie WHO o svojich závažných protichodných názoroch. Tvrdili, že prenos Covidu-19 z človeka na človeka existuje. Na tlačovej konferencii v Ženeve to povedala vedkyňa Maria Van Kerkhoveová z oddelenia WHO pre vznikajúce choroby reportérovi agentúry Reuters, opäť citujem: „Z informácií, ktoré máme vyplýva možnosť existencie obmedzeného prenosu z človeka na človeka, potenciálne medzi rodinami, čo sa deje zrejme práve teraz, keď nemáme trvalý prenos z človeka na človeka.

Keby sa vtedy vytvoril mediálny tlak na politikov a svet by zareagoval na pandémiu tak, ako svojho času Čína, ktorá za pomoci vojsk doslova hermeticky uzavrela lokality, kde sa vírus vyskytoval a zabránila prieniku nového vírusu zamedzením cezhraničného cestovania, tak by sme celosvetovému šíreniu vírus bezpochyby zabránili. Namiesto toho, v ten istý deň WHO zverejnila na Twitteri, že predbežné vyšetrovania vedené čínskymi úradmi nezistili jasný dôkaz o prenose nového koronavírusu (2019-nCoV) z človeka na človeka a Van Kerkhoveová bola neskôr korporátnymi médiami označená za vedkyňu, neschopnú správneho pochopenia situáciu. Geopolitickú vojnu fungujúcu paralelne s pandémiou naštartovali teda hlavne vyjadrenia šéfa WHO za podpory médií a sociálnych sietí, ktoré dodnes blokujú šírenie zmysluplných informácii o pandémii.

Znovu pre objektivitu: Rovnaký nezmysel robil však v tom čase aj samotný prezident Donald Trump. Bolo to v januári 2020, keď sa snažil americkú verejnosť upokojovať politickými uspávankami o tom, ako s Čínou spolupracujú na zastavení pandémie a dôverujú tomu, že sa to podarí. Pritom, musel vedieť minimálne o projektoch Predict a Predict 2, na ktorých participovali hlavne WHO a americká organizácia pre medzinárodný development (USAID), cez ktoré sa posledných desať rokov doslova liali peniaze aj do experimentov s koronavírusmi v laboratóriu vo Wu-chane.

O tri mesiace Trump „otočil“. Je pravdepodobné, že z diania a pandemických udalostí definitívne pochopil, že Čína stojí proti záujmom jeho kabinetu. Nakoniec, myslieť si, že napr. americké financovanie WHO, Trump v čase pandémie zastavil iba kvôli šetreniu financií, by bolo asi detinské. A napriek tomu, že to boli všetko nesmierne závažné udalosti, vypovedajúce aj smerom k domácim pandemickým udalostiam, analyticky, s výstupmi smerujúcimi k maximálnej bezpečnosti verejnosti ich takmer nikto v slovenských korporátnych médiách nerobil.

Vo verejných zdrojoch existuje také kvantum (aj) dôveryhodných informácii z dôveryhodných zdrojov, že by sme dnes mali verejne odmietnuť sa zaoberať tým, ako presne pandémia vznikla. Dnes nie je pre čitateľa z informačného hľadiska vôbec podstatné, či pandémia bola náhodnou alebo zámernou biologickou vojnou.

Je totiž od samého začiatku jasné, že bola geopolitickou vojnou, hlavne dvoch mocností – USA a Číny, podporovaná Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a pár veľmi vplyvnými súkromnými investormi z pozadia politiky, v ktorej išlo v prvom raze o prachy, a nie o záchranu ľudských životov. Ono totiž, kde je vojna, tam sú logicky aj jej obete. Tak na čo zisťovať ako začala vojna, keď ten čas môžeme použiť na chránenie seba a svojich rodín?

Písal som o tom už v minulosti a dnes k veci dodávam iba fakt, že v čase, kedy médiá mohli nasmerovať informovanie humánnym smerom, práve tie svetové strany, ktoré sú korporátnymi médiami najviac informačne hanené, ukazovali správny smer vývoja pandémie.

Napríklad Ruská federácia pristúpila po správnom vyhodnotení spravodajských analýz k závažnému kroku ako prvá na svete – Rusi hermeticky uzavreli hranice s Čínou (za pomoci vojsk) už v januári 2020 a okamžite sa pustili do vývoja vlastných vakcíny. A zabralo to.

Rusi sa vysporiadali s pandémiou pomerne dobre – rozhodne lepšie ako Slováci. Na Slovensku, ako jediný seriózne spracoval túto informáciu svojho času iba jediný spravodajský portál – Trend. Naopak, spravodajský portál Denníka N a jeho autor Martin Šimečka z tejto informácie urobil klasický nástroj korporátnej dehonestácie Ruskej federácie, typickej mainstreamovým médiám: „Lebo Rusko!“

Čiernu minulosť slovenských médií je treba v súčasnosti potlačiť. Dnes je potrebnejšie sa venovať riešeniam, ako z toho geopoliticko-pandemického bahna von, čo s najmenšími ľudskými stratami.

Svetlo sveta uzreli vakcíny, ktoré teoreticky môžu následky geopolitických špinavostí zmierniť, pokiaľ budú médiá o vakcinácii informovať objektívne.

Problém je, že namiesto toho, aby to korporátne média robili, vyrábajú si vlastné – lokálnejšie pandemicko-politické vojny.

Majú obvykle čudné názvy, napr: „Lebo Fico!“ alebo „Lebo Matovič!“. A keď svoje žabomyšie geopolitické vojny, nasmerované k tým „správnym vakcínam“ s čitateľom na plnej čiare prehrávajú, tak niektorí mainstreamoví autori, sťaby pohrobkovia slovenského fašizmu sa uchyľujú k mediálnemu pranieru a ľuďom ktorí očkovanie odmietajú, prajú „skuvíňanie od bolesti“.

Ale to som len okrajovo odbočil, lebo popravde, takéto prejavy, hoc aj novinára, do seriózneho článku nepatria.

 

Lokálni politici vedú lokálnu geopolitickú vojnu s podporou lokálnych médii

Svojho času, keď na Slovensku zúril žabomyšia vojna vládnych strán zo zámerom likvidácie spoločenských pozícii Igora Matoviča a ako dôvod mal na to poslúžiť Matovičov pokus o domácu implementáciu ruskej vakcíny Sputnik, vtedy sa dalo na Slovensku pozorovať, ako „nádherne“ lokálna geopolitická vojna v súbehu s pandémiou, ruka v ruke môže fungovať.

Kvôli objednávke na likvidáciu vlády Igora Matoviča všetci z backgroundu slovenskej odnože globalizačnej moci dokázali bez následkov tolerovať Matovičovi nemožné – aj to, že manažment pandémie Matovič zmenil na panteón testovacieho Kocúrkova a nechutne si počkali až na príležitosť, až začnú na Slovensku masívne zomierať ľudia.

A popri tom si lobisti prihrievali svoju polievočku.

Napr. poslankyňa Janka Bittó Cigániková, na to, aby podporila proti-matovičovský spoločenský odpor oligarchického pozadia riaditeľky ŠUKL-u, pani Baťovej, vedený cez dovoz vakcíny Sputnik V, neváhala použiť na zavádzanie verejnosti informáciou z Brazílie, kde akýsi „denníček v područí strýčka Sama“ The Lancet napísal, že vakcína Sputnik V vyvoláva svetové objavy (išlo o podsunutie informácie, že šarže ruskej vakcíny sa môžu líšiť a nemusia byť vo svete rovnaké), čím závažne neublížila iba povesti samotnej vakcíny Sputnik V, ale dopomohla vyvolať na Slovensku stav, že ľudia prestali veriť po patáliách s vakcínou Astra Zeneca aj Sputniku V.

Pani Cigániková pritom asi iba zabudla spomenúť, že článok v The Lancet vyšiel v čase, kedy v Brazílii zúrila vojna skutočných vakcinačných Titanov, v hre ktorých bolo 50 miliónov vakcín pre Brazíliu, ktoré pôvodne zakontrahoval ruský výrobca vakcín Sputnik V – Gamelejov výskumný inštitút, ktorý bolo treba najskôr vyšachovať z brazílskeho vakcinačného trhu, aby bolo možné otvoriť cestu západným vakcínam.

Očkovanie sa už z pohľadu logickosti nesmie ani nadmerne propagovať, ani nadmerne haniť. Jediné správne, čo môžeme v demokracií urobiť, je, písať o očkovaní objektívnu realitu, rozvíriť spoločenskú diskusiu a nechať rozhodnutie na ľudí.

Všetky doterajšie opatrenia na zamedzenie šírenia pandémie ako takej, boli totiž zmarené, paradoxne v prospech šírenia epidémie.  Na Slovensku sa však téma očkovania premenila hlavne na nástroj vojny o lokálnu moc. A ľudia pri tom zomierajú aj naďalej a pravé dôvody a prapôvod vzniku týchto problémov – nevedenie sofistikovaného boja so štádiami pandémie už dnes takmer nikto nerieši.

Problém je, že súčasný status je taký, že svetom sa z dôvodu zmutovania začína masívne šíriť tzv. indická vlna, nazývaná aj Delta vlna. A znovu sa začína opakovať pandemický mediálno-politický scenár prípadu Marie Van Kerkhoveovej z januára 2020 – všetci slovenskí politici a média o tom analyticky čušia a zatiaľ iba poplatne odrážajú všetky nové informačné statusy – smerom k nepriamemu šíreniu epidémie.

Ak neberiem do úvahy prebraté články zo zahraničných médií, tak nikto z mainstreamu sa podrobne – analyticky informovanosti o následkoch mutácii koronavírusu Delta dodnes nezapojil.

Nikto neanalyzoval následky faktov známych o kmeni Delta, ani následky faktu, že súčasné vakcíny zaberajú len približne na 70% a reálne hrozí, že na nový zmutovaný vírus začnú zomierať aj ľudia, ktorí sú už zaočkovaní.

O Delte veľmi varovne informuje už celý svet. Všetky zodpovedné virologické ústavy sveta pracujú na včasnom odchytávaní nového druhu vírusu, iba Slovensko sa pripravuje na dovolenky. Akoby nikto na Slovensku nechcel vedieť o tom, čo sa na svete deje – verejnosť neráta s novými obmedzeniami. Pritom je už dnes jasné, že prijatie nových opatrenia na účinnú liečbu a funkčné spôsoby včasného zisťovania infikovaných, bude treba urobiť, aj v rámci Slovenska. Slovenskí politici a médiá si verejne, otázky na spôsob boja s Deltou nekladú. Na čo čakajú? Až zmutovaný kmeň B1.617.2 – Delta začne na Slovensku masívne zabíjať?

Rusko okamžite nariadilo na miestach, kde sa objavili nové mutácie koronavírusu „nútenú dovolenku“ a začali so šetrením, či na ne zaberajú ruské vakcíny. Pritom, Moskva neinformuje priamo o Delte, ale iba o nových, zmutovaných, tzv. moskovských druhoch.

Čína prijala kvôli Delte radikálne opatrenia podobné tým z decembra 2019 už pri zistení prítomnosti prvého pacienta so zmutovaným kmeňom Delta. Uzavrela hermeticky celú oblasť, vláda nariadila prísne opatrenia vrátane kyvadlových vozidiel bez vodiča, ktoré dodávajú jedlo a zásoby desaťtisícom ľudí v okolitých okresoch. Domovy ľudí sú pod prísnou výlukou, zatiaľ čo flotila 60 dronov zaisťuje, aby ľudia zostali v interiéroch a nevychádzali na ulicu.

Slovensko zachytilo prvého pacienta už pred pár dňami, ale o opatreniach dodnes nikto neinformoval. Na čo vláda čaká? Na to, až Slovensko zmutovaný kmeň Delta zachváti, aby mohli konštatovať kolaps zdravotníctva a vyhlásiť nový núdzový stav?

Viac podrobností o Delta vlne, jej šírení a rizikách si rozoberieme v budúcom článku už onedlho.

Tony Belohorec

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Pri cúvaní na parkovisku v Košiciach narazil do chodkyne, 78-ročná žena zraneniam podľahla, uviedla polícia

0 icon

Košice 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Košický kraj)   Sedemdesiatosemročná žena prišla v pondelok predpoludním v Košiciach o život po tom, ako do nej pri cúvaní s autom narazil 24-ročný muž z okresu Levoča. Tragédia sa stala na parkovisku na Pražskej ulici „Muž pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla…

Volko nepostúpil z rozbehov na 200 metrov: „Proste to nešlo“

0 icon

Tokio 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Slovenský šprintér Ján Volko nepostúpil na OH v Tokiu do semifinále behu na 200 metrov. V druhom zo siedmich utorňajších rozbehov skončil na piatej priečke časom 21,21 sekundy Dvadsaťštyriročný Volko predtým nepostúpil z rozbehov na stovke a spokojný nebol ani na dvojnásobnej trati.…

Zomrel vojak, ktorý sa zranil pri výbuchu v bývalom výcvikovom priestore v Česku

0 icon

Praha 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Zomrel jeden z dvoch vojakov, ktorí sa 20. júla zranili pri výbuchu v priestore niekdajšej dopadovej plochy Kolvín v bývalom vojenskom výcvikovom priestore Brdy. O jeho úmrtí v utorok informovala česká armáda, píše portál Novinky.cz "Práporčík V. K., príslušník 15. ženijného pluku, ktorý utrpel…

Pohneval si Mikulec novinárov? Reportér TV Joj Striško prezradil viac o zásahu inšpekcie voči kajúcnikom. Zastavenie zásahu, ktoré nariadil Kovařík, podľa neho priamo zamedzilo zatknutiu svedka

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Koncom júla bol na Slovensku najhorúcejšou témou zákrok inšpekcie ministerstva vnútra proti kajúcnikom Dömötörovi, Petrovovi a Zemanovi, ktorí sa mali podieľať na krivom obvinení v niektorých kauzách spojených s nominantmi bývalej vlády. Inšpekcii sa podarilo zadržať iba prvého menovaného, nakoľko prezident Policajného…

Zákonodarcovia viacerých krajín kritizujú dohodu USA a Nemecka o plynovode

0 icon

Washington/Praha 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Predsedovia zahraničných výborov zákonodarných zborov Spojených štátov a ôsmich európskych krajín v pondelok vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom kritizujú projekt plynovodu Nord Stream 2. Zároveň odmietajú nedávnu dohodu medzi Washingtonom a Berlínom o jeho dokončení. Úplné znenie dokumentu na sociálnej sieti Twitter zverejnil…

Združenie miest a obcí Slovenska podpísalo memorandum o spolupráci so Štátnym fondom rozvoja bývania

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) podpísali memorandum o spolupráci. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámili predseda ZMOSu Branislav Tréger, generálny riaditeľ ŠFRB Tomáš Lamprecht a starosta obce Bešeňová Martin Baran. Vzájomná spolupráca sa má týkať najmä…

Kučová na turnaji WTA v Kluži vyradila Büyükakcayovú z Turecka, Schmiedlová prešla cez krajanku Kužmovú

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Slovenské tenistky Kristína Kučová a Anna Karolína Schmiedlová sa na turnaji WTA v rumunskom Kluži dostali do 2. kola dvojhry žien. Obe svoje súboje 1. kola zvládli v utorok predpoludním Kučová ako ôsma nasadená zdolala Caglu Büyükakcayovú z Turecka za 80 minút hladko…

Čína otestuje všetkých obyvateľov Wu-chanu

0 icon

Peking 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Čínske úrady v utorok oznámili masové testovanie na koronavírus v meste Wu-chan. K testovaniu všetkých obyvateľov v meste, kde v roku 2019 po prvý raz identifikovali ochorenie COVID-19, sa podujali pre neobyčajne rozsiahlu sériu vzniku ohnísk nákazy v krajine. V pondelok vo…

Pre Slovákov „nie je podstatný život a práca, podstatná pre hodnotenie je tetovačka, ktorú si niektorí vysvetľujú podľa svojich predsudkov,“ zastal sa Sabbatiniho Juraj Čurný

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (HSP/Foto:TASR - Peter Kollár, Facebook)   Golfista Rory Sabbatini vybojoval pre Slovensko na Olympijských hrách v Tokiu krásnu striebornú medailu v golfe. Namiesto vďaky sa u niektorých ľudí v médiách prejavili negatívne prvky ich osobnosti a tak nakydali, pošpinili, odsúdili. Našťastie sa však nájdu aj ľudia,…

BDU: Aktivista Šyšov bol obeťou operácie plánovanej Lukašenkovým režimom

0 icon

Kyjev 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/BelTA-Maxim Guchek)   Mimovládna organizácia Bieloruský dom na Ukrajine (BDU) v utorok obvinila režim Alexandra Lukašenka zo zodpovednosti za smrť Vitaľa Šyšova, ktorého v utorok našli obeseného v parku v ukrajinskej metropole Kyjev "Niet pochýb, že ide o operáciu, ktorú čekisti plánovali s cieľom zlikvidovať Bielorusa,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Jacz

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

0icon

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v…

Pavol Lazar

Budú mať nezaočkovaní voliči ešte volebné právo?

0icon

BUDÚ MAŤ NEZAOČKOVANÍ VOLIČI EŠTE VOLEBNÉ PRÁVO? 👉 Znie to ako vtip, či pokus o vybičovanie napätia a rozhorčenia polarizovanej spoločnosti očkovaním a iných súvislostí s infekciou COVID-19. Poďme sa však na to pozrieť bližšie, či je možné považovať takúto hrozbu za rýdzu utópiu. 👉 V súvislosti s novelou zákona…

Viliam Oberhauser

Rozlúčka s Júliusom Binderom, jednou z najväčších osobností Slovenska

0icon

V utorok 3.augusta o 11,45 hodine v Bratislavskom krematóriu bude rozlúčka s Júliusom Binderom, Rytierom rádu sv. Gregora Veľkého. Hoci smútime vieme, že Slovensko vo večnosti získava ďalšieho patróna, ktorý tak ako tu na zemi bude slúžiť Bohu a národu. S Julkom Binderom som sa prvý raz stretol niekedy na jar roku 1990 v sídle Kresťanského demokratického…

Ivan Štubňa

Šakali v Bruseli pripravovali vakcinačné pasy dvadsať mesiacov pred vypuknutím pandémie!!!

0icon

V týchto plánoch sa hovorí nielen o nejakom dokumente, ktorý by obmedzil váš vstup alebo pohyb na určité miesta. Predstavuje sa celý systém COVID, budúcnosť, v ktorej sú všetky aspekty vášho života monitorované a regulované podľa rozmarov a fantázie farmaceutických vládcov. Prvý návrh na „vakcinačné pasy“ Európska komisia zverejnila 26. apríla…

Marek Tencer

15 rokov bez liekov a zákrokov lekárov - ako som riešil zdravotné problémy ktoré ma postretli?

0icon

      Ako som si vyriešil upchatý nos, bolavé hrdlo, nachladnutie, kašel, chrípku, bolesť chrbtice, problém z krížami, bolesť zuba, suché oči, cievy bez liekov a lekárov? Všetko čo je tu napísané s

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Admirál Canaris ako dvojitý agent? 3. časť

0 icon

Ak by Gibraltár padol, malo by to katastrofálne následky pre Britániu. Mocnosti Osy by ovládli Stredomorie a Británia by nedokázala ubrániť Maltu alebo Egypt. Zásobovanie Rommelovho vojska by bolo jednoduchšie a celý Blízky východ by padol do rúk Nemcom alebo by ho aspoň ovládali. Vitajte pri pokračovaní článku o rozporuplnej osobnosti admirála…

TOP10+: Fakty o parfumoch, ktoré prekvapia každého milovníka vôní

0 icon

Ľudstvo obľubuje pekné vône od nepamäti. Môžeš ich dostať priamo z prírody - z kvetov a iných materiálov, no časom sa začali vyrábať zmesi vôní, ktoré sa v prírode nenájdu. Čo je na parfumoch také očarujúce? Parfum je vlastne roztok vonných syntetických alebo prírodných látok a ich kombinácií. Slovo parfum v užšom…

TOP10 vecí, o ktorých ste nevedeli, že sa dajú tiež recyklovať

0 icon

Všetci vieme, že by sme mali recyklovať plastové fľaše, papier, kartóny, kovy, sklo, plastové vrecká a ďalšie veci. Existuje však veľa vecí, o ktorých ste pravdepodobne ani netušili, že by sa mohli recyklovať, vrátane niektorých potrieb pre domácnosť a odevy, ktoré už nepotrebujete. Bežecké topánky Po určitom počte nabehaných kilometrov sa obuv opotrebuje…

Bežné jedlá, ktoré môžu uškodiť tvojmu domácemu miláčikovi

0 icon

Považujeme našich domácich miláčikov za členov rodiny, ale nemôžeme zabudnúť, že ich telá sú iné ako naše a potrebujú inú škálu živín. Skutočná otázka však znie: pomáhame alebo ubližujeme našim obľúbeným našuchoreným miláčikom, keď im dávame naše jedlá? 1. Jedlá pre domáce zvieratá, ktoré sa neodporúčajú pre tento dr

10+ zvierat, ktoré nedokážu ukrývať svoje emócie

0 icon

Myslíš si, že sa zvieratá nedokážu vyjadrovať svoje pocity? Ak veríš evolučnej teórii Charlesa Darwina, potom áno, zvieratá majú emócie a majú schopnosť vyjadriť ich. Darwin dokonca tvrdil, že ľudské emócie vznikli na základe podobného mechanizmu, ako ten, ktorý viedol k existencii emócií u zvierat. A aby si si nemyslel, že hovoríme (píšeme)…

Armádny Magazín

Šéf ruskej rozviedky Sergej Naryškin: Bellingcat je plný bývalých špiónov

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Šéf ruskej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin obvinil investigatívny portál Bellingcat z toho, že pre neho pracujú bývalí spravodajcovia západných krajín. Cieľom tohto projektu je podľa neho vyvíjať tlak na štáty a konkrétne osoby.   Hoci sa Bellingcat tvári ako nezávislý

USA eskalujú napätie. Admirál zabudol na mapu a obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) –  Admirál Robert Burke, veliteľ amerického námorníctva v Európe a Afrike, obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori. Podľa neho Moskva robí všetko pre to, aby Spojené štáty zasiahli ruské sily v oblasti Čierneho mora. Washington sa takto pokúša presunúť

Bývalý šéf CIA predpovedá budúcnosť Afganistanu po odchode USA: "Bude to len horšie"

0 icon

Afganistan, 3.August 2021 (AM) – Bývalý šéf CIA David Petraeus vysvetlil, čo čaká Afganistan po stiahnutí armády z USA. Je presvedčený, že situácia v krajine sa „len zhorší“. Petraeus poznamenal, že krajinu čaká nová „krvavá občianska vojna“.   Bývalý šéf CIA David Petraeus pre Times povedal, ako vidí budúcnosť Afganistanu po st

Viete, že 1. svetová vojna sa teoreticky rozpútala kvôli jednej Srbmi nesplnenej podmienke? a ďalšie zaujímavosti...

0 icon

Slovensko, 3.August 2021 (AM) – Takže, viete, že...? ...rýdzo teoreticky sa dalo 1. sv. vojne akože vyhnúť? Dňa 28. 6. 1914 bol v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny spáchaný atentát na Františka Ferdinanda d'Este, arcivojvodu a následníka rakúsko-uhorského trónu. O necelý mesiac na to 23. 7. 1914 Rakúsko-Uhorsko predkla

Izraelský expert Kedmi: Nová stíhačka Su-75 dokazuje, že Rusko obnovilo svoj letecký priemysel

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Predstavenie nového lietadla piatej generácie Su-75 ukazuje, že Rusku sa podarilo obnoviť svoj zničený letecký priemysel, povedal na kanáli ITON bývalý šéf izraelskej špeciálnej služby „Nativ“ Jakov Kedmi.  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali