Marian K.

NAŽIVO

Humanitárnu pomoc vo výške 81,2 milióna eur poskytne Európska únia ľuďom zasiahnutým pretrvávajúcim konfliktom na východe Konžskej demokratickej republiky.

20:28

Návšteva amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia v Maďarsku sa uskutočnila pred aprílovými parlamentnými voľbami, preto zahraničné média vyjadrili názor, že vyjadril svoju politickú podporu premiérovi Viktorovi Orbánovi.

 

20:23

Hormuzský prieliv, ktorý je významnou námornou trasou spájajúcou producentov ropy, Irán v utorok čiastočne uzavrel. Dôvodom by malo byť zabezpečenie bezpečnosť lodnej dopravy počas vojenského cvičenia.

19:19

Český prezident Petr Pavel informoval, že vo štvrtok sa stretne s novým kandidátom na ministra životného prostredia Igorom Červeným a následne ho v pondelok vymenuje do funkcie.

19:16

Stranu Alternatíva pre Nemecko Úrad na ochranu ústavy v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko klasifikoval ako extrémistickú organizáciu. 

Po vlaňajších parlamentných voľbách sa strana stala najsilnejšou opozičnou stranou v Nemecku. Avšak stále bola obviňovaná z extrémistických postojov.

19:13

Rada mieru pre Gazu je súčasťou Trumpovho 20-bodového plánu na ukončenie vojny medzi Izraelom a Hamasom.

Palestínske militantné hnutie Hamas tvrdí, že novo vytvorená Rada mieru Donalda Trumpa by mala vyvíjať tlak na Izrael, aby prestal „porušovať prímerie v Pásme Gazy“.

19:09

Predstavitelia opozičného Progresívneho Slovenska sa na tlačovej konferencii vyjadrili, že premiér Robert Fico je v téme o dostupnom nájomnom bývaní stratený.  Podľa ich názoru nepriniesol žiadne riešenia k tejto tematike.

17:53

Internetového predajcu Shein začala vyšetrovať Európska komisia. Dôvodom má byť predaj nelegálnych produktov.

17:50

Prvý podpredseda vlády a minister priemyslu a obchodu Českej republiky Karel Havlíček sa chce inšpirovať projektom štátom podporovaného nájomného bývania na Slovensku. Výzvu vidí v zníženej päťpercentnej dani z pridanej hodnoty na byty.

17:47

Na Slovensko stále nebola obnovená dodávka ropy cez ropovod Družba.  Ako priblížil rezort hospodár hospodárstva, „ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD) a maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó zároveň podpísali spoločný list adresovaný chorvátskej strane s výzvou na umožnenie dodávok ruskej ropy prostredníctvom ropovodu Adria ako jednej z možných alternatívnych trás“ .

17:43

Podľa zverejnených údajov britského štatistického úradu ONS, o ktorých informovali portály RTTNews a tradingeconomics, miera nezamestnanosti v Británii vzrástla na najvyššiu úroveň za takmer päť rokov.

17:38

Prostredníctvom spoločnosti Artifex Systems, ktorá prevzala závod na výrobu autointeriérových systémov v automobilovom priemyselnom parku v Lozorne, oficiálne vstupuje na slovenský trh indická skupina Tata AutoComp.

17:36

19. – 20. marca v St. Gallene vo Švajčiarsku sa uskutoční START Summit 2026. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR preto vyhlásilo výzvu na podporu účasti slovenských firiem. Ministerstvo podporí účasť až ôsmich najlepších projektov z oblasti digitalizácie, inovácií a technologických riešení s medzinárodným rastovým potenciálom.

17:32

Pri požiari v obytnej budove v Katalánsku, ktorý vypukol v pondelok večer, zahynulo najmenej päť ľudí. Podľa doterajších zistení šlo o mladých ľudí vo veku 14 až 18 rokov. Prečo sa im nepodarili dostať von, nie je doposiaľ známe.

17:26

Na okraj rozhovorov s ruskými predstaviteľmi v Ženeve sa americká a ukrajinská delegácia v utorok stretnú aj s poradcami pre národnú bezpečnosť z Británie, Francúzska, Nemecka a Talianska.  Na programe sú bezpečnostné a humanitárne otázky.

17:24

Šéf iránskej diplomacie Abbás Arákč uviedol, že Irán a USA sa zhodli na základných princípoch možnej dohody. Následne budú strany pracovať na návrhoch textu dohody.

17:19

Kolumbia oznámila, že sa dohodla na obnove rokovaní s najväčším drogovým kartelom Clan del Golfo. Mierové rokovania boli prvotne pozastavené po tom, ako Kolumbia a Spojené štáty v januári oznámili spoluprácu v boji proti obchodovaniu s drogami v krajine.

17:16

Od 27. januára neprichádza do Maďarska a na Slovensko ropa cez ropovod Družba. Situácia je problematická. Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjár poznamenal, že je povinnosťou Chorvátska sprístupniť prepravu ruskej ropy Jadranským ropovodom.

17:09

Po takmer troch hodinách skončilo druhé kolo rokovaní medzi Spojenými štátmi a Iránom. Rokovanie bolo zamerané najmä na iránsky jadrový program a zrušenie sankcií.

16:13

Na pozvanie premiéra Naréndru Módího pricestoval na trojdňovú návštevu Indie francúzsky prezident Emmanuel Macron. Obaja vyzdvihli vzájomnú spoluprácu.

16:07

Rokovania v Ženeve medzi delegáciami Ruska, Ukrajiny a Spojených štátov o ukončení takmer štvorročnej vojny začali v utorok napoludnie. 

Predchádzajúce dve kolá mierových rokovaní sa konali 23. a 24. januára a 4. a 5. februára v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

16:05
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Najvyšší súd v prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice rozhodol: O Kočnerovi a Zsuzsovej bude opäť rozhodovať Pezinok. Čomu súd neuveril?

Najvyšší súd SR zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu zo septembra 2020, ktorým boli v kauze Kuciak spod obžaloby oslobodení Marian K. a Alena Zs. Vec vrátil späť na ŠTS. Zároveň uznal obžalovaného Tomáša Szabóa za vinného v prípade vraždy podnikateľa Petra Molnára

Marian K.
Na snímke obžalovaný Marian K.
❚❚
.

Predseda Peter Paluda prečítal potvrdzujúci verdikt o vine Tomáša Szabóa. Je vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára aj z vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Putuje do väzenia na 25 rokov. Odvolať sa už nemôže.

Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú budú znova súdiť na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Dnešný verdikt súdu znel za prítomnosti Kočnera a Szabóa. Zsuzsová sa na Najvyšší súd nedostavila.

Tomáš Szabó
Na snímke odsúdený Tomáš Szabó odchádza z verejného zasadnutia na Najvyššom súde (NS) SR v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v Bratislave 15. júna 2021

Najvyšší súd za kľúčové dôkazy považuje výpovede Zoltána Andruskóa, Petra Marčeka a zaistené dôkazy ako mobily či kamerové záznamy z Veľkej Mače. Pripomenul, že súd neuveril tomu, žeby odsúdený Peter Marček chcel Kuciaka iba zbiť. Ak by to bola pravda, podľa súdu by nenavštevovali by Veľkú Maču viackrát pred dňom vraždy 21. februára.

.

Kočnerov obhajca Marek Para navrhoval, aby odvolania prokuratúry a poškodených voči rozsudku Špecializovaného súdu Najvyšší súd zamietol. Podľa neho neboli splnené podmienky na vrátenie veci inému senátu Špecializovaného trestného súdu.

Peter Paluda
Na snímke predseda senátu Najvyššieho súdu (NS) SR Peter Paluda

“Vec obžalovaných Mariana K. a Aleny Zs. sa vracia súdu prvého stupňa, aby v potrebnom rozsahu opäť prejednal a rozhodol,“ uviedol v rozhodnutí predseda senátu NS SR Peter Paluda.

ŠTS podľa Paludu rozhodol o oslobodení Mariana K. a Aleny Zs. predčasne. “Nevysporiadal sa so všetkými okolnosťami, neodôvodnil zrozumiteľne rozhodnutie, nevykonal všetky dôkazy. Dôkazy, ktoré vykonal, hodnotil podľa NS SR izolovane, “z čoho vyplynul nesprávny právny záver rezultujúci do oslobodzujúceho rozsudku”. Dodal, že súd hodnotil dôkazy, ktoré nevykonal.

Ako tvrdí, v spise sú obsiahnuté dôkazy, na ktoré poukázal prokurátor a splnomocnenci. “Napríklad výhražné správy M. K. na Kuciaka. Ide o správu medzi M. K. a Miroslavom Konôpkom, komunikácia medzi M. K. a Jaroslavom H. a iné,” uviedol predseda senátu.

„Ak by ŠTS chronologicky vyhodnotil dôkazy, zrejme by nedospel k zhodnému záveru s výrokom, aký urobil,“ podotkol s tým, že ŠTS niektoré dôkazy hodnotil v rozpore s elementárnou logikou.

.
Jana Kuciaková otec Jozef Kuciak Zlatica Kušnírová brat Jozef Kuciak ml.
Na snímke zľava Jana Kuciaková a Jozef Kuciak, rodičia zavraždeného Jána Kuciaka, Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, Jozef Kuciak ml., brat zavraždeného Jána Kuciaka po verejnom zasadnutí na Najvyššom súde (NS) SR v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v Bratislave 15. júna 2021

Odvolania rodičov novinára Jána Kuciaka vo veci nemajetkovej ujmy NS SR zamietol. Tí dokopy žiadali od Szabóa jeden milión eur. Sumu 70.000 eur pre každého z rodičov novinára NS SR považuje za primeranú. Paluda dodal, že toto rozhodnutie im nebráni vo vymáhaní škody v civilnom procese.

NS SR hodnotí dešifrovanie komunikácie Threema ako zákonne získaný dôkaz. “Obsah tohto dôkazu bol hodnotený spôsobom, ktorý nezodpovedá požiadavkám Trestného poriadku, pretože jednotlivé časti komunikácie medzi obžalovanými boli prvostupňovým súdom povytrhávané,” podotkol.

NS SR vrátil ŠTS späť aj prípad nedovoleného ozbrojovania Mariana K. Súd konštatoval, že Marianovi K. by mal byť uložený súhrnný trest. “Vzhľadom na to, že toto pochybenie nemohol odvolací súd v celistvosti napraviť, pričom nie je jasné, ako rozhodne súd po vrátení prvému stupňu, bolo by takéto rozhodnutie predčasné,” zdôvodnil.

Prečo NS SR nevyhovel návrhu prokurátora, aby sa po vrátení veci na ŠTS ňou zaoberal nový senát. “Odvolací súd nezistil dôvody, ktoré by preukazovali, že prvostupňový súd bol ovplyvnený pri svojom rozhodovaní. Konal tak, ako prvostupňové súdy konajú. Nebol zistený zámer, alebo úmysel ovplyvniť alebo zmariť dôkaznú situáciu,” skonštatoval Paluda.

Najvyšší súd SR v utorok rozhodoval o odvolaniach v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát 2T v zložení Peter Paluda, Dana Wänkeová a Ivetta Macejková sa zaoberal odvolaniami prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, Szabóa či poškodených, respektíve ich splnomocnencov voči rozsudku ŠTS zo septembra 2020. ŠTS vtedy oslobodil spod obžaloby Mariana K. a Alenu Zs. Szabóa uznal za vinného, a to aj v prípade vraždy podnikateľa Petra Molnára, a odsúdil ho na 25-ročný trest odňatia slobody.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Kyjev na pokraji katastrofy

Primátor Kyjeva oficiálne priznal, že Ukrajina môže byť na pokraji zániku a že je ohrozená samotná existencia krajiny

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Export ruskej ropy rastie už štvrtý týždeň po sebe

Export ruskej ropy rastie už štvrtý týždeň po sebe, píše Bloomberg. Publikácia konštatuje, že zvýšenie objemu dodávok v kombinácii s…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump čoskoro rozhodne o ďalších dodávkach zbraní pre Taiwan

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že v najbližšom čase rozhodne, či Spojené štáty pošlú Taiwanu ďalšie zbrane. Vyjadril sa tak,…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládky si ešte nevydýchnu: premiér má plán

Neziskovky boli zhrozené, keď parlament prijal vládny návrh novely zákona o mimovládnych organizáciách . Malo sa tak – okrem iného…

17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia ekonomicky degraduje

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR oceňuje, že ďalší premiér rozpráva o tom, že Európska únia ekonomicky absolútne degraduje

17. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vojna na Ukrajine sa tento rok neskončí, vyhlásil generálny riaditeľ Rheinmetallu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Život v tieni smrti: Neuveriteľné príbehy matiek, ktoré odmietli prehrať

Kniha „Odsúdení prežiť“ od britskej autorky Wendy Holdenovej nám prináša silné a pravdivé svedectvo o ľudskej vôli prežiť aj v…

17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako bude Rusko riešiť blokovanie ruskej “tieňovej flotily”

Už viac ako rok sa neustále diskutuje o zadržiavaní lodí ruskej tieňovej flotily silami námorných síl krajín NATO. Až po…

17. 02. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Historická hanba. Hrbatý kritizoval to, že Slovensko nemá v rebríčku hráča či hráčku v Top 100

Bývalý slovenský tenista Dominik Hrbatý pozorne sleduje dianie svojho milovaného športu aj po ukončení kariéry. Naposledy sa pozrel na rebríčky…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Irán oznámil pokrok po dnešných rokovaniach s USA

„V porovnaní s predchádzajúcim stretnutím bol dosiahnutý dobrý pokrok a v tomto kole panovala konštruktívnejšia atmosféra,“ povedal minister zahraničných vecí…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Barcelona padla v katalánskom derby, na čele La Ligy ju vystriedal Real Madrid

Futbalisti FC Barcelona utrpeli v pondelok bolestivú prehru 1:2 na ihrisku FC Girona a v tabuľke španielskej La Ligy 2025/2026…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

V kauze Mýtnik ŠTS odsúdil Jozefa Brhela a jeho syna

Špecializovaný trestný súd , pracovisko Banská Bystrica, vyhlásil v utorok rozsudok v kauze Mýtnik, ktorá sa týka predražených IT tendrov…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Malinin čelí online šikane

Krasokorčuliarska hviezda Ilia Malinin prehovoril o svojom zlyhaní z olympijských hier a online útokoch, ktorým teraz čelí. Naznačil, že sa…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Vojna v opozícii: Toto už nerozchodia

Opozícia sa naďalej vnútorne sama rozbíja. Tentokrát na seba tvrdo narazili dvaja bývalí kolegovia…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prebiehajú rozsiahle útoky po celej Ukrajine. Iskander zničil základňu bezpilotných lietadiel v oblasti Konotopu

Kyjev, 17. februára 2026 - Včera večer v Konotope, v oblasti Sumy, bola 330 kW elektrická rozvodňa zasiahnutá balistickými raketami…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

„Vyrobené v Európe“ či „s Európou“? Spor o podporu domáceho priemyslu rozdeľuje EÚ

Európa sa zhoduje v tom, že Európska únia musí podporiť svoj priemysel, no členské štáty sa rozchádzajú v tom, do…

17. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prelom pre kanón Seasnake: získal prvého NATO zákazníka

Nemecko, 17. februára 2026 - Najnovší člen NATO, Švédsko, poveril spoločnosť Rheinmetall dodávkou ôsmich zbraňových systémov Seasnake 30 pre švédske námorníctvo. Tieto…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Robia si z nás srandu? Uznanie rodovej identity má byť prioritou EÚ

Európsky parlament krátko pred Valentínom presadil progresívnu novinku : Aj „trans ženy“ sú ženy. Vyjadril sa k tomu aj podpredseda parlamentu…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budanov tlačí na rýchlu mierovú dohodu s Ruskom, Jermakovo krídlo je proti

Budanov, ktorý sa stal fakticky novým vedúcim ukrajinskej delegácie na rokovaniach, sa zasadzuje za rýchle uzavretie mierovej dohody s Ruskom…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia spozorovali zaujímavé veci a museli sa o ne podeliť

Zaujímavé veci nás dokážu prekvapiť práve vtedy, keď to najmenej čakáme. Niekedy ide o zvláštnu náhodu, inokedy o fascinujúci detail,…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Liberálny svet dostal českú facku: Clintonová neprešla Macinkovou bránou

Šéf českej diplomacie Petr Macinka sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii stretol v názorovom rozpore s Hillary Clintonovou. Táto modla globalistov-liberálov…

17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Photoshop v hlavnej úlohe: Nečakané zábavné fotografie

Photoshop dokáže zachrániť pokazenú fotku, vymazať bývalého partnera zo záberu alebo zmeniť obyčajné pozadie na exotický raj. Internet je však…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Družba končí. Pomôžu nám Chorváti?

Keďže Ukrajina stále neobnovila tranzit cez ropovod Družba, Maďarsko a Slovensko sa obrátili na Chorvátsko, aby umožnilo dodávky ruskej ropy…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V USA vypukol nový konflikt medzi demokratmi a republikánmi: psy alebo moslimovia

Všetko začalo tým, že pro-palestínska aktivistka Nerdeen Kiswani napísala na X: „New York sa konečne obrátil k islamu. Psy majú…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rubiovo blafovanie len posilnilo odhodlanie Indie obhájiť energetickú suverenitu

Zatiaľ čo Washington hlása diplomatické víťazstvo, India pokračuje v dovoze ropy z Ruska. Neuvážené vyhlásenia ministra Rubia zrejme len posilnia…

17. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Streľba na stredoškolskom hokeji: Útočníkom mala byť „transrodová osoba“

Muž, ktorý sa identifikoval ako transrodová osoba, spustil streľbu na hokejovom zápase v Rhode Islande a zabil dvoch ľudí

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čurilla, Černák, Danko a kyselinári

Poslankyňa Progresívneho Slovenska Zuzana Mesterová vo štvrtok naložila podpredsedovi parlamentu, keď ho spoločne s partnermi z koalície prirovnala k vrahom,…

17. 02. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mapa zásahov, mapa aktérov: Volebná moderácia v praxi

TikTok moderoval diskusiu pred voľbami 2023. Kto stál na migrácii, LGBT, vojne a Sorosovi, v boji o voliča ťahal za…

17. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Humanitárnu pomoc vo výške 81,2 milióna eur poskytne Európska únia ľuďom zasiahnutým pretrvávajúcim konfliktom na východe Konžskej demokratickej republiky.

20:28

Návšteva amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia v Maďarsku sa uskutočnila pred aprílovými parlamentnými voľbami, preto zahraničné média vyjadrili názor, že vyjadril svoju politickú podporu premiérovi Viktorovi Orbánovi.

 

20:23

Hormuzský prieliv, ktorý je významnou námornou trasou spájajúcou producentov ropy, Irán v utorok čiastočne uzavrel. Dôvodom by malo byť zabezpečenie bezpečnosť lodnej dopravy počas vojenského cvičenia.

19:19

Český prezident Petr Pavel informoval, že vo štvrtok sa stretne s novým kandidátom na ministra životného prostredia Igorom Červeným a následne ho v pondelok vymenuje do funkcie.

19:16

.

Uhrík: Dokedy sa budú „Naďovia“ vysmievať ľuďom do tváre? Máme toho už dosť!

Europoslanec Milan Uhrík sa pýta dokedy ešte sa budú títo ľudia  vysmievať ľuďom do tváre, máme toho už dosť a…

17. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruská delegácia do Ženevy poletí nad Európou. Čo sa stane?

Washington pomohol delegácii Ruskej federácie preletieť nad Európou, ktorá je pre ruské lietadlá uzavretá, aby sa mohla zúčastniť rokovaní v…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Časť ukrajinských F-16 riadia americkí a holandskí piloti-veteráni

Časť ukrajinských F-16 riadia americkí a holandskí piloti-veteráni, informuje Intelligence Online

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nezávislá Európa alebo centralizované impérium?

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová veľkolepo prehlásila, že Európa sa o svoju bezpečnosť musí postarať sama. Na prejav…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Gedra: Progresívny koncept postavený na nenávisti na všetky štyri svetové strany sa rozpadol

Mainstreamové médiá zámerne „cenzurujú“ diplomatické kroky slovenského premiéra Robert Fica. No schválne, zachytili ste na nich pozitívne ohlasy na jeho…

17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov