NAŽIVO

Ústredné velenie americkej armády uviedlo, že USA zneškodnili iránsky tanker v Ománskom zálive.

Včera 20:22

Francúzska biskupská konferencia uviedla, že pápež pravdepodobne v septembri navštívi Francúzsko.

Včera 20:04

Ťažba ropy v krajinách OPEC v apríli klesla na 36-ročné minimum, informuje agentúra Bloomberg.

Podľa informácií agentúry dosiahla ťažba v apríli v dôsledku konfliktu na Blízkom východe iba 20,55 milióna barelov denne.

Ako píše agentúra Bloomberg, najväčší výpadok v histórii ropného trhu viedol k rastu cien benzínu, leteckého a naftového paliva.

Včera 19:35

Pri dvoch útokoch nožom v Ľubľane utrpeli zranenia dve ženy. Polícia uviedla, že útoky spolu nesúvisia.

Včera 19:30

Arákčí povedal, že Irán sa teší na čínsku podporu povojnového rámca po skončení vojny s USA.

Včera 19:29

Pietrangelo Buttafuoco vyhlásil, že výstava Benátske bienále je priestorom na dialóg na budovanie mieru, a nie súdna sieň.

Včera 19:27

V Chorvátsku sa začal súd s exministrom poľnohospodárstva Josipom Dabrom. Je obžalovaný z nezákonného držania zbraní a výbušnín a z porušenia práv dieťaťa.

Včera 18:42

Novou prezidentkou Medzinárodnej federácie novinárov sa stala Zuliana Lainezová Oterová z Peru.

Včera 18:41

Izrael je znepokojený možnými ústupkami USA voči Iránu a požiadal o aktuálne informácie o rokovaniach, informuje CNN.

Podľa informácií z izraelského zdroja vedie izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes rokovania so zástupcami Trumpovej administratívy ohľadom rokovaní medzi USA a Iránom. Zdroj uviedol, že Izrael je znepokojený možnými ústupkami zo strany USA na poslednú chvíľu s cieľom uzavrieť dohodu.

Včera 18:30

KĽDR vypustila z ústavy zmienku o zjednotení s Južnou Kóreou, informuje BBC.

Podľa správ bol z ústavy vypustený článok 9, ktorý stanovoval, že KĽDR sa usiluje o „zjednotenie krajiny na základe princípov nezávislosti, mierového zjednotenia a veľkej národnej jednoty“.

Zmenený bol aj článok 2 – v ňom sú po prvýkrát v histórii vyznačené územné hranice štátu: KĽDR hraničí s Čínskou ľudovou republikou a Ruskom na severe a s Kórejskou republikou na juhu.

Včera 17:52

Armáda Francúzska uviedla, že lietadlová loď Charles de Gaulle sa premiestňuje na juh Červeného mora ako prípravu na možnú misiu s cieľom obnoviť slobodu plavby cez Hormuzský prieliv.

Včera 17:25

Generálporučík Ejal Zamir navštívil izraelské jednotky v južnom Libanone. Podľa neho je armáda pripravená spustiť novú ofenzívu proti Iránu.

Včera 17:24

Právnička Hadeel Abu Salih uviedla, že izraelský súd zamietol žiadosť zahraničných aktivistov z Global Sumud Flotilla o prepustenie.

Včera 17:23

Hovorca iránskeho ministerstva zahraničia Esmáíl Bakájí uviedol, že Irán prehodnocuje návrh USA na ukončenie vojny na Blízkom východe.

Včera 17:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Futbal: ÚLK odmietla návrh SFZ, Kováčik chce rokovať s majiteľmi klubov

Bratislava 27. marca (TASR) – Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik zhodnotil s týždňovým odstupom rokovanie so zástupcami Únie ligových klubov ohľadom zmluvy spolupráce medzi SFZ a ÚLK na obdobie 1. júla 2014 – 30. júna 2018. Šéf ÚLK Dušan Tittel už minulý týždeň informoval o odmietnutí návrhu SFZ, rozhovor s Kováčikom, ktorý je momentálne na Kongrese UEFA v kazašskej Astane, zverejnil vo štvrtok oficiálny web SFZ.

Doteraz platná zmluva medzi SFZ s úniou, ktorá riadi dve najvyššie profesionálne súťaže, vyprší v júni tohto roku. Podľa prezidenta SFZ sa na priebehu rokovaní „veľmi negatívne podpísal Dušan Tittel“. „Od začiatku ho viedol konfrontačne bez akejkoľvek snahy o konštruktívne rokovanie s cieľom obojstranne prijateľnej dohody. Jeho jediným cieľom bolo negatívne sa vymedziť voči SFZ, osobitne voči mne. Pri takomto jeho prístupe však bude dohoda veľmi ťažko dosiahnuteľná,“ citoval www.futbalsfz.sk prvého muža slovenského futbalu.

Dušan Tittel v rozhovore pre web ÚLK minulý týždeň (piatok 21. marca-pozn.) uviedol: „V zákulisí SFZ sa už dlhšie šušká o ovládnutí profesionálneho futbalu na čele s ÚLK určitou skupinou ľudí, ktorá podsúva futbalovej verejnosti nepravdivé informácie a veľmi často používa demagógiu, ktorá zbytočne škodí celému nášmu futbalu. Mne je ten ich zámer známy už dlhší čas a včera niektoré kluby definitívne pochopili, akou cestou chce táto skupina viesť profesionálny futbal. Profesionálny futbal je silnou súčasťou nášho futbalu, a preto sú takéto snahy veľmi nebezpečné.“ Návrh SFZ Tittela prekvapil: „Áno, prekvapil, pretože my sme ešte v novembri minulého roka tlmočili pánovi Kováčikovi oficiálne stanovisko ÚLK, v ktorom stálo, že kluby majú záujem pokračovať v riadení dvoch najvyšších súťaží aj pre ďalšie obdobie, a preto som osobne očakával odborne vypracovaný materiál s dobrým riešením pre náš futbal a nie na jednej strane A4 vypracovaný návrh, ktorý nie je v takejto podobe pre profesionálny futbal akceptovateľný v žiadnej krajine.“

Kováčik vysvetlil, prečo reagoval až po týždni: „Pretože som si chcel v kľude zanalyzovať, ako to stretnutie prebiehalo, čo na ňom odznelo a čo z neho vyplynulo. Chcel som si môj pohľad naň overiť, a tak som hovoril s viacerými zástupcami klubov. Tí mi potvrdili, že k žiadnemu hlasovaniu, ktorým by bol návrh SFZ „jednomyseľne“ zamietnutý nedošlo, takže táto informácia je zavádzajúca.“

Na Tittelove slová o demagógii Kováčik reagoval: „Toto vyjadrenie len názorne ilustruje prístup Dušana Tittela, ktorý podľa mňa, a budem sa opakovať, nemá záujem o dohodu, ale o konfrontáciu. Neviem, aké zákulisie má na mysli, kto sú členovia onej tajomnej „určitej skupiny ľudí“ a aké nepravdivé informácie sú futbalovej verejnosti podsúvané. Týmito slovami však vedome bráni akejkoľvek zmysluplnej diskusii. Klubový futbal na Slovensku je na tom tak zle ako nikdy predtým. Neviem, čo a prečo by malo zmysel v ňom, povedané jeho slovníkom, ovládnuť. My sme klubom ÚLK, okrem iného, ponúkli priestory na činnosť, aby peniaze, ktoré musia v súčasnosti vynaložiť na ich prenájom mohli využiť inak.“

ÚLK hodlá zapracovať pripomienky klubov do nového návrhu a ten predložiť výkonnému výboru SFZ: „Zástupcovia profesionálneho futbalu sú za odborné a konštruktívne riešenie všetkých futbalových otázok, a preto sme sa jednohlasne dohodli, že v priebehu siedmich dní kluby pošlú svoje pripomienky k aktuálne platnej zmluve medzi SFZ a ÚLK a na najbližšom zasadnutí Výkonného výboru ÚLK odprezentujeme spoločný návrh, ktorý následne predložíme členom VV SFZ. V poslednom období došlo k niekoľkým rozhodnutiam, ktoré nepovažujem za správne pre profesionálny futbal, ako napríklad od nového ročníka rozšírenie 2. ligy na 24 účastníkov, čo sa udialo bez nášho súhlasu. A práve preto musíme spoločne chrániť záujmy futbalu, aby nedošlo k ďalším škodám,“ povedal Tittel.

.

Kováčik má teraz v pláne osloviť, resp. rokovať s majiteľmi klubov: „V rokovaniach s Dušanom Tittelom veľký zmysel nevidím. Predovšetkým chcem rokovať s majiteľmi klubov, pretože ich sa bude usporiadanie vzťahov medzi SFZ a profesionálnym futbalom primárne dotýkať. Budem hľadať konsenzus s členmi VV SFZ za profesionálny futbal, ktorých si zvolili jeho vlastní zástupcovia (pozn. viceprezident Ivan Kozák, Viliam Ondrejka, Petr Kašpar a Pavel Halabrín). Považujem ich za dostatočne reprezentatívnu skupinu, v ktorej je aj reprezentant majiteľov aj zástupca najsilnejšieho klubu. Dušan Tittel svoj neúctivý postoj k futbalovému hnutiu na Slovensku vyjadril svojou neúčasťou na volebnej konferencii SFZ, kde sa volili aj zástupcovia za profesionálny futbal.“

Kováčik sa už nechce verejne vyjadrovať k ďalším rokovaniam medzi zástupcami amatérskeho a profesionálneho futbalu a takto zneisťovať futbalovú verejnosť: „Vždy a trpezlivo budem hľadať dohodu, ktorú však môžete uzavrieť s niekým, kto ju uzavrieť naozaj chce. Keby som sa dohodnúť nechcel, tak nechám „dobehnúť“ aktuálnu zmluvu… Neurobím to, naopak budem robiť všetko preto, aby k dohode došlo. Je však potrebné, nutné a je v záujme profesionálneho futbalu, aby si to uvedomili aj jeho zástupcovia. Je na nich, aby zvážili či Dušan Tittel je tým človekom, s ktorým sa dohoda bude môcť dať dosiahnuť. K ďalším rokovaniam sa už verejne vyjadrovať nebudem dovtedy, kým nebude známy ich výsledok. Nechcem a nebudem futbalovú verejnosť zneisťovať vecami, ktoré majú ostať v zákulisí. Podstatný bude výsledok a ja som presvedčený, že bude v prospech všetkých.“

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Náklady na energie Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne klesnú o 63 percent , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Nútený odchod čínskych dodávateľ by Únii spôsobil miliardové straty, varovala čínska obchodná komora

Čínska obchodná komora pri EÚ varovala, že Európska únia by mohla utrpieť straty vo výške stoviek miliárd eur, ak by…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA utrpeli vo vojne s Iránom väčšie škody, než si chcú priznať

Irán spôsobil americkým vojenským zariadeniam na Blízkom východe podstatne väčšie škody, než doteraz verejne priznávali americké úrady

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo zahraničia: Spolupráca s Alžírskom môže mať pre Slovensko strategický význam

Alžírsko patrí medzi perspektívnych partnerov Slovenskej republiky v severnej Afrike, pričom obe krajiny majú záujem ďalej rozvíjať politické aj hospodárske…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA chcú donútiť Teherán ku kapitulácii ekonomickým nátlakom aj mediálnou manipuláciou, vyhlásil predseda iránskeho parlamentu

Washington sa snaží prinútiť Teherán ku kapitulácii rôznymi spôsobmi vrátane námornej blokády, vyhlásil v stredu hlavný iránsky vyjednávač Mohammad Báker…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Polícia v Liptovskom Mikuláši vzniesla obvinenie mužovi, u ktorého našla omamné látky

Príslušníci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vykonali v uplynulom týždni akciu zameranú na drogovú trestnú činnosť, v rámci…

06. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marián Tkáč

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Prímerie zo 6. mája sa nezrealizovalo. Zaútočí Kyjev na vojenskú prehliadku v Moskve 9. mája?

Rusko ignorovalo prímerie vyhlásené Zelenským od 6. mája. Bojové operácie pokračujú

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

USA utrpeli vo vojne s Iránom väčšie škody, než si chcú priznať

Irán spôsobil americkým vojenským zariadeniam na Blízkom východe podstatne väčšie škody, než doteraz verejne priznávali americké úrady

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA chcú donútiť Teherán ku kapitulácii ekonomickým nátlakom aj mediálnou manipuláciou, vyhlásil predseda iránskeho parlamentu

Washington sa snaží prinútiť Teherán ku kapitulácii rôznymi spôsobmi vrátane námornej blokády, vyhlásil v stredu hlavný iránsky vyjednávač Mohammad Báker…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev potvrdil vrátenie zlata a hotovosti, ktoré od marca zadržiavala Budapešť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu oznámil, že Maďarsko vrátilo hotovosť a zlaté tehly, ktoré v marci zadržalo u zamestnancov…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd zastavil konanie v prípade zrušeného zákona o náhrade Úradu na ochranu oznamovateľov

Ústavný súd SR v stredu rozhodol o zastavení konania v prípade zákona o Úrade na ochranu obetí trestných činov a…

06. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Európa v ropnej nerozvážnosti (Následky nebezpečnej závislosti)

Daniele Ganser, expert na ropný špičkový výskum a výskumník mieru, predstavuje prvú knihu Európa v ropnej nerozvážnosti. Dôsledky nebezpečnej závislosti…

06. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Strana Hlas odmieta akékoľvek zmeny v 13. dôchodkoch, ak by sa tak dialo, hrozí odchodom z vlády

Koaličná strana Hlas odmieta diskusiu o prehodnocovaní či adresnosti trinástych dôchodkov a trvá na ich zachovaní v súčasnej podobe. V…

06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí Putinovi „Šojguovo sprisahanie“?

Včera hneď dve západné médiá – Financial Times a CNN – napísali, že Putin výrazne sprísnil bezpečnostné opatrenia, menej sa…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Dotknutá obec: Slovenská republika. Vláda potichu kreslí mapu pre veterné parky

Strategický dokument o akceleračných zónach pre veternú energiu sa objavil na Enviroportáli bez veľkej mediálnej pozornosti. Pripomienkovať ho môže verejnosť,…

06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Pročko, Galko a Matovič majú problém. Poslankyne podávajú podnety na výbor za ich výroky

Poslankyne Národnej rady SR za Smer-SD Zuzana Matejičková a Zuzana Plevíková podajú podnet na Mandátový a imunitný výbor NR SR…

06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom je na vrchole, vydrží spojenectvo medzi USA a Talianskom?

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom zrejme neohrozuje privilegované vzťahy medzi Rímom a Washingtonom, ktoré sú podoprené americkými základňami v Taliansku…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nad Leyenovou sa zmráka

Šíria sa špekulácie, že na čele Európy je potrebná nová tvár. A to v čase vojny aj po nej. Píše…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kauza Šimečkvej a posledné odhalenia. Pôžička od Michala Šimečku môže byť problém

Kauza týkajúca sa Projekta Fórum graduje. Každé ďalšie odhalenie pôsobí šokujúco. Kauza sa točí hlavne okolo podozrení z vážnych finančných…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ribár pre HS: Čurillovci nespadli z neba v rokoch 2019–2020

Casey, Apač, Kajúcnik… Pomenovania niektorých káuz, ktoré mediálny aj verejný priestor u nás zapĺňajú už dlhé roky. Vo viacerých z…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Vláda schválila nový Občiansky zákonník. Čo sa mení?

Vláda schválila nový Občiansky zákonník. Urobila tak na stredajšom rokovaní. Občiansky zákonník má byť centrálnym všeobecným kódexom súkromného práva so…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Ani jediné slovo v západnej tlači, bez pokynov nič nenapíšu!" - ukrajinský novinár hodnotí Zelenského škandál okolo výroby rakiet

Ukrajina, 6. máj 2026 - Korupčnými škandálmi na Ukrajine už nikoho neprekvapíte. Najnovšie zverejnenie odposluchov týkajúce sa hlavnej postavy veľkého…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

.


Prípad, ktorý otriasol Švédskom. Mladíci mali znásilniť 15-ročné zdravotne postihnuté dievča

Napriek tomu, že dievča bolo zdravotne postihnuté, dvaja tínedžeri ju skupinovo znásilnili v štyroch rôznych kúpeľniach a útoky natáčali, pričom…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novela o rodine, zmeny pri zbrojných preukazoch a voľba šéfa SIS, novinky ktoré prešli či neprešli v NR SR

Na odstránenie problémov vo veciach určovania a zapierania otcovstva sa zameriava návrh novely zákona o rodine, ktorý predložila koaličná poslankyňa…

06. 05. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Trump pozastavuje „Projekt Sloboda“

Americký prezident Donald Trump v podstate ustúpil od myšlienky presunu tankerov cez Hormuzský prieliv

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kam Arménsko privedie odklon od Ruska a zbližovanie s EÚ?

Arménsko tento týždeň urobilo rozhodujúci krok smerom k Európskej únii, keď usporiadalo dva po sebe nasledujúce samity, ktoré priniesli nové…

06. 05. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Irán prevzal kontrolu nad časťou Spojených arabských emirátov, prechod Hormuzom schvaľuje jeho nový úrad

Irán, 6. máj 2026 - Irán oznámil zriadenie „Úradu pre prieliv v Perzskom zálive“ - novej právnej štruktúry pre prechod…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Nálezy, ktoré pôsobia ako výhra: 12 príbehov, ktoré vás presvedčia, že šťastie existuje

Nálezy dokážu niekedy úplne zmeniť obyčajný deň na nezabudnuteľný moment. Nálezy ukryté v starých veciach, na blších trhoch či v…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Ďalších 20 miliárd stratených v prievane? Technologické plány Únie sa javia ako hazard

O zaostávaní Európskej únie v oblasti najmodernejších technológií dnes už niet pochýb. Vyriešiť to má poriadna finančná injekcia – avšak…

06. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko takisto obvinilo Ukrajinu z porušenia prímeria

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nekalá hra progresívnej poslankyne pokračuje

Slovenskí europoslanci majú medzi sebou kukučkino vajce. Už sa stihlo vyliahnuť

06. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rubio na vzostupe? Súboj s Vanceom o rok 2028 sa vyostruje

Bol to dokonalý „split-screen moment“ v súboji o nástupcu Donalda Trumpa – aspoň ak sa voláte Marco Rubio, a nie…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

SaS spustila petíciu za lacnejšie tankovanie, vládu vyzýva na zníženie spotrebnej dane z palív

Opozičná SaS vyzýva vládu, aby znížila spotrebnú daň z pohonných hmôt. Predstavitelia strany na brífingu pred Úradom vlády SR uviedli,…

06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť rozpútal spor s pápežom

V rozhovore pre americké médiá Trump vyhlásil, že slová pápeža Leva XIV. pomáhajú Iránu a robia svet „menej bezpečným“, pričom…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ústredné velenie americkej armády uviedlo, že USA zneškodnili iránsky tanker v Ománskom zálive.

Včera 20:22

Francúzska biskupská konferencia uviedla, že pápež pravdepodobne v septembri navštívi Francúzsko.

Včera 20:04

Ťažba ropy v krajinách OPEC v apríli klesla na 36-ročné minimum, informuje agentúra Bloomberg.

Podľa informácií agentúry dosiahla ťažba v apríli v dôsledku konfliktu na Blízkom východe iba 20,55 milióna barelov denne.

Ako píše agentúra Bloomberg, najväčší výpadok v histórii ropného trhu viedol k rastu cien benzínu, leteckého a naftového paliva.

Včera 19:35

.

Kyjev prestáva s príbehmi, že Rusko má rakety "na tri dni". Ukrajinská rozviedka zverejnila ruské zásoby

Rusko, 6. máj 2026 - Za posledných 24 hodín ruská protivzdušná obrana odrazila jeden z najrozsiahlejších útokov za posledné mesiace:…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Drony podozrivé z narušenia fínskeho vzdušného priestoru boli pravdepodobne ukrajinské

Dva drony, ktoré cez víkend pravdepodobne narušili fínsky vzdušný priestor, zrejme pochádzali z Ukrajiny, uviedla v utorok fínska pohraničná stráž.…

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Táto matematická hádanka vás potrápi! Dokážete ju vyriešiť?

Matematická hádanka patrí medzi najobľúbenejšie spôsoby, ako si otestovať logické myslenie a schopnosť rýchlo analyzovať vzory. Táto matematická hádanka s…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Rusko zvyšuje vývoz ropy: hodnota dodávok dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku vojny na Ukrajine

Rusko zvyšuje vývoz ropy: hodnota dodávok dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku vojny na Ukrajine, informuje agentúra Bloomberg

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mainstream citoval Púchovského. Brat za brata reaguje: Hoax roka od hoaxera. Čakáme ospravedlnenie

Príslušníci protizločineckej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru v utorok informovali, že od skorých ranných hodín na…

05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marián Tkáč

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov