Vysielač núdzového signálu má v prípade havárie stroja v hustom alebo ťažko dostupnom teréne uľahčiť jeho nájdenie. Predstavitelia Ethiopian Airlines potvrdili, že sa práve v tej časti stroja zistili aj čierne fľaky na obrazovkách, ktoré slúžia cestujúcim na sledovanie programov.
Výrobcom vysielača je podľa správ spoločnosť Honeywell. Zariadenie má vlastnú batériu. Koncern potvrdil, že do Londýna poslal svojich odborníkov.
Dreamliner stál v piatok (12. 7.) prázdny na londýnskom letisku Heathrow, keď sa nad strechou trupu spozoroval dym. Zasiahli požiarnici a ihneď sa rozšírili obavy, že stroj môže mať znovu problémy s batériami. Akcie Boeingu prudko klesli.
Pracovníci britského úradu pre bezpečnosť leteckej dopravy AAIB však súvislosť medzi zlyhaním batérie či batérií zatiaľ nepotvrdili.
mž