Masy ľudí na pohrebe Lučanského a pietnych akciách po celom Slovensku. Rakva s pozostatkami generála bola spustená do zeme. Zosnulému prečítali list dcérky, ktorý mu nebol nikdy doručený

Bratislava 8. januára 2021 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Facebook, Ivan Lehotský, TASR-Martin Baumann)

 

Pohreb generála Milana Lučanského sa uskutoční 8. januára o 14. hodine v obci Štrba. Na pohreb napriek lockdownu prišlo omnoho viac než povolených 30 ľudí. Množstvo ľudí vyšlo v čase pohrebu aj do ulíc v mestách po celom Slovensku. V Bratislave vyšli ľudia pred Úrad vlády a pred policajné prezídium

lucansky
Bratislava 14:05

lucansky

Bratislava 14:05

15:32 Generála Lučanského práve pochovávajú

Rakva s pozostatkami generála Milana Lučanského bola spustená do zeme. Účastníci pohrebu kondolujú rodine – bez podávania rúk, kvôli bezpečnostným opatreniam proti covidu 19.

Predtým ešte zazneli dva emotívne príhovory, jeden od vojenského ordinára-kňaza, druhý od ženy, ktorá sprostredkovala list Lučanského 13-ročnej dcérky, ktorý mu do väznice nikdy nedoručili. Vypočuť si ho môžete cca od 29.minúty:

 

15:30 Zhromaždenie pre úradom vlády

Pred Úradom vlády sa zhromaždilo asi 20 ľudí. Príslušníkov policajného zboru je prítomných asi 2x toľko.

 

14:45 Dav v Bratislave sa rozchádza

V Bratislave sa ľudia pomaly rozchádzajú. Ľudia sa zapisujú do kondolenčnej knihy. Niektorí smerujú pred Úrad vlády. Dá sa predpokladať, že tu bude spomienka na generála Lučanského prebiehať menej pietne.

 

 

14:35 Na pohrebe v Štrbe

Počas pohrebného obradu v Štrbe

 

 

 

14:32  V Bratislave pred policajným prezídiom sa spievala sa hymna, bol potlesk Lučanskému. Na budove veje čierna vlajka. Mnohí ludia sa boja koronavírusu, stoja roztrúsene, niektorí ignorujú rúška.  Antikonfliktný tím im dobrácky dohovára.

lucansky
Bratislava, spomienková akcia

14:30 V Košiciach priestor okolo Hlavnej brány, kde sa zvyčajne konajú rôzne protesty a podujatia monitoruje asi 10 policajtov, meststkých i štátnych. Ľudia chodia iba sporadicky a zapaľujú sviečky. Žiadna organizovaná akcia neprebieha

 

14:12 V Prahe sa taktiež koná spomienková akcia, účastné sú stovky ľudí. 

V Prahe muž vysvetľuje davu, čo predchádzalo úmrtiu generála Lučanského. Je presvedčený, že šlo o nejakú spojitosť s Mikulášom Černákom, ktorý mal v deň prvého incidentu Lučanského, 9. 12. narodeniny a ktorý bol prevezený do prešovskej väznice len dva dni pred Lučanským. Hovorí o paralele s biblickým Judášom (akcia, pri ktorej vzali do väzby Lučanského, niesla názov Judáš), ktorý sa tiež obesil.

Snímka zo spomienkovej akcie v Prahe
Snímka z akcie v Prahe

 

 

14:00 Ministerstvo vnútra SR zverejnilo fotografiu pietneho miesta v budove ministerstva s fotografiou Milana Lučanského, horiacou sviečkou a smútočným vencom. Ministerstvo k fotografii neuviedlo žiaden komentár.

 

 

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 8. januára 2021

 

13:45  V Bratislave ľudia aj dnes – v deň pohrebu – zapaľujú sviečky za zosnulého generála Milana Lučanského.

Lučanský
Ľudia si prišli uctiť generála Milana Lučanského

 

Lučanský
Bratislava 13:30

 

13:30 Pohrebu sa plánoval pôvodne zúčastniť aj český vicepremiér a minister vnútra Jan Hamáček.

„Dnes, v piatok 8. 1., je pohreb generála Milana Lučanského, ktorý bol do konca augusta 2020 prezidentom Policajného zboru SR. Tento príspevok sa mi nepíše ľahko, pretože som ho dobre poznal. Bol to čestný a svedomitý človek, policajt profesionál. Úprimnú sústrasť manželke a deťom. Pohrebu som sa bohužiaľ nemohol zúčastniť kvôli prísnym karanténnym opatrenia, ktoré sú na Slovensku podobné, ako u nás. Česť vašej pamiatke, pán generál!“ Uviedol na sociálnej sieti Hamáček.

13:10 Podľa medializovaných informácií do Štrby prišiel bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák. Novinárom povedal, že takáto rozlúčka je neadekvátna a monitorovanie smútiacich políciou prirovnal k praktikám ŠTB.

Kritizoval aj postup pri vyšetrovaní Lučanského. Poznamenal, že „pexeso“ Veroniky Remišovej má svoju prvú obeť.

 

12:56 Prezidentka SR Zuzana Čaputová napísala manželke zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského kondolečný list, uviedol pre TASR hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Podľa informácií denníka Nový Čas prezidentka zaslala na pohreb aj kyticu, ktorú doručila prezidentská čestná stráž.

 

12:55  Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) si jeho pamiatku uctí smútočným vencom, ktorý poslal do Štrby, kde sa v piatok koná posledná rozlúčka.

„Predseda Národnej rady SR Boris Kollár by sa za bežných okolností na pohrebe generála Lučanského veľmi rád zúčastnil,“ informovala jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Ako však dodala, v tejto chvíli predseda v plnej miere rešpektuje všetky platné epidemiologické naradenia a zároveň želanie pozostalých, aby sa pohreb konal v rodinnom kruhu. Pamiatku Lučanského si uctí smútočným vencom, ktorý Národná rada SR pošle do domu smútku v Štrbe.

 

12:40 Denisa Saková a Peter Pellegrini sa nezúčastnia pohrebu generála Milana Lučanského.

„V súvislosti s poslednou rozlúčkou s generálom Milanom Lučanským sme sa s Denisou Sakovou rozhodli rešpektovať rozhodnutie rodiny Lučanských, ktorí si neželajú jej politizáciu, a aj vzhľadom na celkové okolnosti, sa dnešného pohrebu nezúčastníme,“ vysvetlili na sociálnej sieti.

„Ako jeho bývalí kolegovia a priatelia, ktorí si vážia jeho prácu pre Slovensko, sme sa rozhodli pre pietnu spomienku prostredníctvom zapálenia sviečky a zaslania spomienkového venca do Štrby.

Zároveň keď to situácia umožní, bez mediálnej pozornosti spoločne s kolegami navštívime miesto jeho posledného odpočinku a rozlúčime sa generálom Milanom Lučanským,“ ozrejmili.

 

11:10 Na pohreboch sa môže podľa nových platných epidemiologických opatrení zúčastniť len 6 osôb okrem personálu, ktorý celý pohreb zabezpečuje. Pre daný prípad pohrebu Lučanského bola schválená výnimka s tým, že na pohreb môže prísť 30 ľudí.

Čo sa týka účasti politikov, už skôr poslankyňa a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková uviedla, že sa plánuje zúčastniť pohrebu. Aj ďalší exminister vnútra Robert Kaliňák v piatok pre médiá potvrdil, že príde na Lučanského pohreb do Štrby.

 

10:30 Šéf strany ĽSNS Marian Kotleba v piatok na sociálnej sieti uviedol: „Vypočul som si žiadosti a prosby mnohých z vás, aby sa náš zástupca zúčastnil na pohrebe generála Lučanského. Avšak rešpektujem aj želanie rodiny, aby sa pohreb generála Lučanského nepolitizoval. Preto dnes o 14.00 v čase pohrebu v Štrbe sa podpredseda nášho poslaneckého klubu zúčastní pietnej spomienky na generála Lučanského pred Prezídiom policajného zboru v Bratislave.“

Šéf mimoparlamentnej SNS Andrej Danko dodal: „Česť Tvojej pamiatke Milan. Sú chvíle a dni, kedy treba len skloniť hlavu a mlčať. Dnes je taký deň pre nás v SNS. S úctou jej členovia a Andrej.“

 

10:10 Nezaradený poslanec Národnej rady SR Tomáš Taraba zareagoval na Matovičove slová o tom, že mylnú informáciu o venci poskytol Úrad vlády.  „Tak je dobré, že sa našiel opäť vinník a nie je to on. Dokonca zrazu ide už aj vyvesiť čierne vlajky, aj keď ešte pred pár dňami nám vysvetľovali, že nevisia, lebo nie je štátny smútok“.

Podľa informácií Tarabu pošlú smútočné vence aj štátni predstavitelia Českej republiky, a to konkrétne český minister vnútra a český policajný šéf. „Bolo by to neskutočne trápne, keď jediní by veniec neposlali predstavitelia slovenskej vlády“, dodal na sociálnej sieti Tomáš Taraba.

 

10:00 Denník SME informoval, že premiér Igor Matovič ani minister vnútra Roman Mikulec sa nezúčastnia a neplánujú ani poslať vence. Premiér správu následne dementoval a vysvetlil, kto to nesprávne odkomunikoval.

Premiér Igor Matovič na Facebooku poprel informácie o tom, že „premiér Lučanskému veniec nepošle”. Je to podľa neho mylná informácia z Úradu vlády.

„Nie je to pravda. Veniec v mojom mene posielam, lebo to tak cítim a vôbec teraz neriešim pohnútky, prečo Milan Lučanský dospel k tomuto smutnému rozhodnutiu“, napísal Igor Matovič.

Svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že je Milanovi Lučanskému vďačný za očistenie od „Bödörovej mafie, ktorej Fico aj s jeho pellerínou PZ do rúk absolútne vydali“. Zároveň ale poznamenal, že tento jeho skutok ho neospravedlňuje z trestnej činnosti, ktorú údajne páchal.

Premiéra potešilo aj rozhodnutie ministra vnútra Romana Mikulca vyvesiť na budovách Ministerstva vnútra čierne vlajky ako „znak pietnej spomienky na bývalého policajného prezidenta“.

 

9:00 Právny zástupca rodiny zosnulého Lučanského a zároveň europoslanec Miroslav Radačovský uviedol, že „odsudzuje konanie všetkých, ktorí by chceli akýmkoľvek spôsobom zneužiť pohreb generála Lučanského pre akési politické ciele.“

Na pohrebe síce môže byť len obmedzený počet osôb, podľa niektorých zdrojov televízie TA3 ich však môže prísť rádovo viac. Rodina zosnulého Milana Lučanského taktiež verí, že pohreb nik nezneužije na politické ciele.

„Veľmi sme na neho hrdí, tak to zostane už na vždy,“ povedal pre TA3 pán Michal zo Štrby, ktorý poznal generála Lučanského osobne. „Môžem len povedať: Zbohom, pán generál! Budeš nám veľmi chýbať,“ dodal miestny obyvateľ. „Na Milana proste nedám dopustiť,“ pridal sa pán Ivan.

Podobne vnímal Lučanského aj starosta Štrby a dlhoročný predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora: „Svojou prirodzenosťou, konaním a správaním, myslím si že urobil dosť pre našu republiku.“

Generál Milan Lučanský by mal mať podľa informácií médií cirkevný pohreb aj napriek tomu, že údajne spáchal samovraždu. Jeho pozostatky majú byť uložené do spoločného hrobu s jeho otcom, ktorý zomrel len nedávno.

 

Smrť Lučanského otriasla Slovenskom. Ľudia neveria oficiálnej verzii

Slovenskom koncom roka otriasla šokujúca správa. Bývalý policajný prezident Milan Lučanský mal podľa oficiálnych vládnych informácií spáchať samovraždu.

Táto verzia však čoraz viac stráca dôveru v spoločnosti. Podľa manželky zosnulého Lučanského, ktorá ho videla v nemocnici deň pred smrťou, Lučanský nemal na krku žiadne šrámy po obesení.

Pochybnosti o skutočnej príčine jeho smrti vyvolala aj uniknutá zdravotná správa o jeho poraneniach spred dvoch týždňov. Podľa oficiálnej verzie si mal Lučanský len mierne poraniť okolie oka pri cvičení, respektíve pri podknutí sa. Podľa uniknutej správy však jeho poranenia oka a nadočnicového oblúka boli oveľa vážnejšie. Čoraz častejšie sa preto hovorí o údajnej potyčke s dozorcami.

Aj keby sme však zobrali do úvahy len oficiálnu verziu, vyrušuje tiež skutočosť, že Lučanský (a nielen on) bol stíhaný väzobne. Na Slovensku sa totiž v mnohých prípadoch z väzobného stíhania zrejme stal nástroj natlaku na obvinených. Ich uväznenie je prevdepodobne často len na základe výpovedí kajúcnikov, ktorí si môžu vymyslieť čokoľvek, aby im bol zmiernený trest (viac v článku).

 

Polícia pripravuje opatrenia aj v súvislosti s Lučanského pohrebom

Opatrenia majú údajne zabrániť zneužitiu pamiatky Milana Lučanského. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal dočasný policajný prezident Peter Kovařík.

Rodine zároveň vyjadril úprimnú sústrasť. Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa podľa oficiálnej verzie 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

„Jedna cesta je zabezpečenie pravidiel, druhá je ignorovať ich,“ povedal Kovařík. Podľa neho by Lučanský nechcel, aby bola jeho pamiatka uctená spôsobom, ktorý nie je v súlade so zákonom. Doplnil, že on sám sa zasadzoval za to, aby sa pravidlá rešpektovali. Zdôraznil, že polícia bude na pohrebe kontrolovať negatívne testy na koronavírus (viac v článku).

 

Kto bol gen. Mgr. Milan Lučanský (10. február 1969, Poprad – † 30. december 2020, Prešov)

V roku 1988 absolvoval Stredné odborné učilište chemické vo Svite. V rokoch 1998 až 2003 študoval na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela.

Policajtom sa stal v roku 1989 ako frekventant PÚ VB v Pezinku. V roku 1990 sa stal starším inšpektorom OO VB Liptovský Hrádok. Neskôr prešiel do Martina. Od roku 1997 bol starším referentom operatívneho oddelenia OKP KR PZ Žilina. V roku 2004 sa stal vedúcim oddelenia odhaľovania odboru boja proti organizovanej kriminalite STRED Úradu boja proti organizovanej kriminalite.

V roku 2008 sa stal riaditeľom odboru STRED Úradu boja proti organizovanej kriminalite PPZ. V roku 2012 sa stal zástupcom riaditeľa Úradu boja proti organizovanej kriminalite. V rokoch 2012 až 2016 bol 1. viceprezidentom Policajného zboru. V rokoch 2016 až 2018 bol generálnym riaditeľom SKIS MV SR. V októbri 2015 vláda schválila vymenovanie Milana Lučanského do generálskej hodnosti. 1. júna 2018 sa stal prezidentom Policajného zboru.

Lučanský sa podieľal na vyšetrovaní mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka. Pracoval i na vyšetrovaní skupín okolo Ivana a Karola Mella či tzv. skupiny sýkorovcov. Mal výrazný podiel na odsúdení vrahov novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej Počas svojho pôsobenia odstavil riaditeľa NAKA od vyšetrovania Kuciakovej vraždy. Nariadil tiež kontrolu po nesprávnom informovaní od NAKA ohľadne trestných podaní na organizátorov protestov Za slušné Slovensko.

Po nástupe novej vlády v roku 2020 nový minister vnútra Roman Mikulec Lučanského nechal vo funkcii kvôli spolupráci na boji s koronavírusom. Koncom júna 2020 Lučanský oznámil, že podal žiadosť o uvoľnenie z funkcie k 31. augustu. Dôvodom malo byť, že si s ministrom vnútra Mikulcom a vedením ministerstva nerozumie. Vo svojom vyhlásení napísal „Nemám ich dôveru a oni zase nemajú tú moju. Spolupráca musí byť založená na vzájomnom rešpekte. Uznávam, že vnímam Romana Mikulca ako korektného človeka, ale neuznávam ho ako ministra vnútra. Naše pohľady na ďalší chod polície sú rozdielne, naše názory na viacero tém sú odlišné.“ Lučanský zároveň odmietol „politizáciu funkcie policajného prezidenta“.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Bieloruská polícia zatkla 100 demonštrantov, ktorí vytvorili ľudskú reťaz

0 icon

Minsk 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/BelTA-Nikolai Petrov)   Bieloruská polícia zadržala v sobotu približne 100 demonštrantov, ktorí v hlavnom meste Minsk tvorili ľudské reťaze a požadovali odstúpenie dlhoročného autoritatívneho lídra Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentúra AP Podľa bieloruskej polície vytvorili demonštranti v Minsku viacero živých reťazí, v rámci ktorých sa…

Provizórne premostenie Hornádu je poškodené, nutná je oprava

0 icon

Košice 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR–František Iván)   Provizórne premostenie cez rieku Hornád medzi Kysakom a Veľkou Lodinou na mieste zrúteného mosta je poškodené a potrebná je jeho oprava. Ak k nej v krátkom čase nedôjde, premostenie bude uzavreté a autá budú musieť opätovne využívať obchádzku. Informoval o tom v sobotu…

EÚ odsúdila rozsiahle zatýkanie na protestoch v Rusku

0 icon

Brusel 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Olivier Hoslet)   Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell vyjadril znepokojenie nad "rozsiahlym zatýkaním" a "neprimeraným použitím sily" počas sobotňajších protestov v Rusku, ktoré zorganizovali stúpenci opozičného lídra Alexeja Navaľného. Informovala o tom agentúra AFP Demonštrácie za prepustenie Navaľného z väzby sa v sobotu konali v desiatkach…

Podľa prezidentky budú v boji s pandémiou kľúčovú úlohu zohrávať mobilné odberové miesta

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Pokiaľ nebude zaočkované dostatočné množstvo ľudí, bude testovanie súčasťou ľudských životov. Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá v piatok 22. januára navštívila jedno z mobilných odberných miest v Bratislave. Kľúčovú úlohu v boji s pandémiou koronavírusu…

V Českej republike otvorili stovky reštaurácií a barov na protest proti reštrikciám

0 icon

Praha 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V Česku otvorili v sobotu svoje prevádzky reštaurácie a pohostinstvá, ktoré podporujú iniciatívu Chcípl PES. Spravili tak na protest proti epidemiologickým opatreniam, ktoré otvorenie takýchto podnikov nepovoľujú. Cieľom protestu nie je na pandémii zarábať, ale prežiť, uviedol podľa portálu Novinky.cz spoluorganizátor protestu Jakub Olbert…

Na kandidatúru na špeciálneho prokurátora je potrebná previerka NBÚ. Lipšicovi ju pomohol získať jeho známy – minister práce Milan Krajniak

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Médiá v piatok informovali o tom, že advokát a bývalý minister Daniel Lipšic kandidujúci na post šéfa špeciálnej prokuratúry, donedávna nemal previerku NBÚ na stupeň prísne tajné a získal ju údajne "narýchlo" vďaka Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny pod vedením Milana Krajniaka…

Sudkyňa ukončila výsluch sudkyne Evy K., rozhodnutie bude známe večer

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku začal v sobotu ráno rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať sudkyňu Krajského súdu v Žiline Evu K. Výsluch obvinenej sa začal približne o 9.00 h, keď krátko predtým…

Lekári radia Francúzom, aby sa nerozprávali vo verejnej doprave

0 icon

Paríž 23. januára (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Francúzska lekárska akadémia vydala v piatok usmernenie, podľa ktorého by sa ľudia mali vyhnúť „rozhovorom alebo telefonovaniu“ v metre, autobusoch alebo kdekoľvek na verejnosti, kde nie je možné dodržiavať spoločenské rozostupy. Napriek tomu, že vo Francúzsku obyvatelia musia nosiť rúška, cestujúci si ich pri telefonovaní…

Služobný odev pre jedného policajta vyjde približne na 1000 eur

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/Polícia SR)   Hodnota služobného odevu pre jedného príslušníka Policajného zboru SR predstavuje 1033,70 eura. Vyplýva to z Opatrenia Ministerstva vnútra SR o hodnotách výstrojných súčastí pre príslušníkov Policajného zboru na výkon služby v roku 2021 Do výstroje sú podľa dokumentu zahrnuté napríklad zimná čiapka, šiltovka,…

Žilinka uložil Úradu špeciálnej prokuratúry, aby preveril združenie Pre lepšiu budúcnosť bývalého premiérovho poradcu Kalinského

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka uložil zástupcovi špeciálneho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Alexandrovi Bíróvi preveriť, či v súvislosti s poskytnutím podpory občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť nedošlo k spáchaniu trestného činu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie alebo niektorého z…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Mária Šamierová

HNUSOBA a JA

0icon

Nie    som  opica ,ovca, mudrosráč ,idiot ,lúza, politik ani politológ ,nepatrím medzi plagiátorov, mafiánov, donášačov ani milionárov. Som   len normálna, slovenská žena, ktorá získala vzdelanie a všetko čo s tým súviselo, poctivo, zodpovedne a s veľkou skromnosťou.Patrím do skupiny „nerozhodnutých“ (moja chyba),  bola som dlho ticho. Konečne som si uvedomila, že…

Rastislav Slovák

Nejaká osoba menom Pavlína Matovičová vlastní majetok v hodnote desiatok možno až stoviek miliónov €

0icon

Mimochodom táto osoba menom Pavlína Matovičová je manželkou Matoviča. Matovič sa sám aj pochválil, že všetok svoj majetok prepísal na jeho manželku Pavlínu Matovičovú. Nahonobili toho dosť, otázka je len či zákonným spôsobom. Matovič vo všetkých svojich predvolebných kampaniach sľuboval  zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Je podozrivé, že Matovič je…

Ivan Holek

A je to tu! Čo predpovedali proroci sa napĺňa!

0icon

Doba, o ktorej sa hovorilo už pred stáročiami nadchádza! Hovorili o nej proroci, hovoril o nej Kristus a po ňom ešte mnohí iní. Našej zeme sa dotkol prvý lúč Pánovho Svetla a udalosti sa dali do pohybu. Súd nad ľudstvom započal!

Boris Mesár

Čo všetko už stihla napáchať Matovičova fašistická chunta na Slovensku za necelý rok !

0icon

Fašistický puč vo februári 2020 (novinárskymi prostitútkami milne označovaný za voľby 2020 ) bol vlastne zavŕšením prevzatia moci na Slovensku americkou ambasádou , Sorosovými mimovládkami a tajnými službami USA a GB. Prvá časť puču bolo zvolenie sorošovej handry za prezidentku . O tom ,že Matovič je ťažký psychopat a notorický…

Ivan Malý

Strach je horší ako pandémia

0icon

Ako sa môžem vyhnúť pandémii? Táto otázka bola položená indickému guruovi Oshovi asi pred 40 rokmi počas éry AIDS! „ Kladiete nesprávnu otázku,“ odpovedal Osho, ,,Správna otázka by mala znieť: Ako sa dá vyhnúť strachu zo smrti, spôsobeným pandémiou? Pretože je veľmi ľahké vyhnúť sa vírusu, je veľmi ťažké vyhnúť…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Lego predstavilo špeciálne kocky pre milovníkov záhrady a kvetov

0 icon

Spoločnosť Lego predstavila novú kolekciu, ktorá zaujme predovšetkým milovníkov kvetov a záhrady, ako aj tých, ktorí chcú mať doma vždy „čerstvé“ kvety. Kocky lega nikdy nevyschnú a neumrú. Nová sada pre všetkých dospelých milovníkov kociek lega sa volá Lego Botanical Collection. Obsahuje súčiastky na zostavenie kytice kvetov a stromu bonsai. V krabici…

Ktoré produkty sa dajú využiť aj po dátume spotreby?

0 icon

Možno to nie je najchutnejšia vec, ale existujú produkty, ktoré môžete dobre využiť, a to aj po uplynutí dátumu spotreby. Od starostlivosti o pokožku po varenie, tieto alternatívne spôsoby použitia môžu byť práve to, čo si hľadal. 1. Avokádo

5 spôsobov, ako môžeš pomôcť zvieratkám prežiť zimu

0 icon

Zima je pre zvieratá žijúce vonku najťažším obdobím v roku, ale s trochou ochoty a snahy im to môžeš troška uľahčiť. Ako na to? Keď teploty začnú klesať k jednociferným číslam, pre divoké zvieratá sa začína boj o prežite. Ak napadne sneh a zamrznú vodné zdroje v okolí, majú ešte menej zdrojov potravy. Čo môžeš spraviť? Minimálne…

Ploštice: Ako zistíš, či sú aj v tvojej posteli?

0 icon

Aj keď ploštice v posteli neprinášajú žiadne infekčné choroby, stále môžu byť nepríjemné a dokonca spôsobiť určité zdravotné problémy. Od fyzických reakcií, ako sú vyrážky alebo alergie, až po psychologické účinky, ako sú úzkosť, stres a nespavosť - tieto dôvody sú viac než dostatočné na to, aby sa ploštice stali nevítanými hosťami v tvojej…

Neuveriteľné miesta: Svojou krásou ti vyrazia dych

0 icon

Na Zemi je množstvo úžasných miest. Tie boli vytvorené prirodzene alebo umelo. Dnes ti takéto neuveriteľné miesta ukážeme na týchto zaujímavých fotografiách. Tieto neuveriteľné miesta ti najskôr svojou krásou vyrazia dych. Niektoré sú naozaj nádherné a ty len ťažko uveríš, že sa nachádzajú na našej planéte. Napríklad taká "Brána do…

Vo svete IT

Záhadný patent Microsoftu môže naznačovať nepeknú budúcnosť

0 icon

Portál inputmag.com získal informácie o niekoľkých technologických patentoch. Tie nám dávajú lepší obraz o tom, čo nás môže v budúcnosti čakať. Tieto patenty hovoria o dlhšej životnosti batérií pre hodinky Apple Watch, alebo o personalizovaných správach od Googlu. Prekvapila však spoločnosť Microsoft, ktorá si dala patentovať niečo naozaj zvláštne. Patent…

Ako Einstein vymyslel teóriu relativity, ktorá navždy zmenila chápanie vesmíru?

0 icon

Einstein po prvýkrát publikoval svoju teóriu relativity v roku 1905. V tej dobe však bol buď zosmiešnený, alebo ignorovaný. Jeho teórie boli pre ľudí tej doby príliš zvláštne, či radikálne na to, aby mohli byť pravdivé, hovorí YouTube kanál Arvin Ash. Teória relativity napádala Newtonove teórie, ktoré boli overené a…

Málo známe, ale aj napriek tomu šikovné funkcie v Messengeri, ktoré mnohí nepoznajú

0 icon

V súčasnosti jednou z najpopulárnejších komunikačných platforiem na svete je Messenger. Ide o službu, ktorá je automaticky aktivovanou pre všetkých používateľov sociálnej siete Facebook.  Paradoxom je, že hoci túto službu používa väčšina z nás, tak aj napriek tomu nepoznáme mnoho funkcií, ktoré ponúka. End-to-end šifrovanie Súkromie je čoraz viac frekventovanejšou…

Google mení vzhľad výsledkov vyhľadávania pre smartfóny. Pozrite sa, ako bude vyzerať

0 icon

Nový rok je pre mnohých z nás začiatkom niečoho nového. Dávame si predsavzatia, že dačo chceme zmeniť a pokúšame sa tieto ciele naplniť. Rovnako, ako ľudia, tak aj spoločnosti robia razantné rozhodnutia a zmeny. Jednou z takýchto spoločností je aj Google, ktorý upravuje vzhľad výsledkov vyhľadávania pre mobilné vyhľadávanie. Informuje…

Už čoskoro si budeme môcť vypočuť, ako znie Mars: Vedci tvrdia, že zvuk bude iný ako na Zemi

0 icon

Rover americkej vesmírnej agentúry, NASA, Perseverance, má na červenej planéte pristáť 18. februára. Misia sa zameriava primárne na zber pôdy, no rover nám prinesie aj ďalšie dychberúce zábery Marsu. Okrem toho by nám však mohol priniesť aj zvuky červenej planéty, píše portál NASA. Rover si totiž so sebou nesie pár…

Armádny Magazín

Naživo z Moskvy: Demonštrácie na podporu zatknutého Navaľného

0 icon

Rusko, 23. január 2021 (AM) - Navaľného zadržali 17. januára po návrate z Nemecka do Ruska, kde sa takmer päť mesiacov zotavoval a rehabilitoval po údajnej otrave. V pondelok bol uväznený na 30 dní za porušenie podmienok podmienečného prepustenia na základe podmienečného odsúdenia za spreneveru z roku 2014:

Šéf Pentagonu skritizoval stíhací bombardér F-35

0 icon

USA, 23. január 2021 (AM) - Úradujúci minister obrany USA Christopher Miller krátko pred svojou demisiou označil stíhacie lietadlo piatej generácie F-35 za "kus ...". Stenogram tlačovej konferencie bol zverejnený na webových stránkach Pentagonu. V priebehu tlačovej konferencie Miller pre

Geostrategický partner: Rusko dodá do Mjanmarska - Pancire , drony Orlan-10E“ a radary

0 icon

Mjanmarsko, 23. január 2021 (AM) - Ozbrojené sily Mjanmarska prejavujú záujem o ďalšie moderné ruské modely vojenskej techniky. Rusko dodá do Mjanmarska raketové systémy protivzdušnej obrany Pantsir-S1, drony Orlan-10E a radarové stanice.   Dokument bol podpísaný za prítomnosti ruského ministra obrany Sergeja Šojgua, ktorý bol v Mjanmarsku na oficiálnej

Tajný palác Alexeja Navaľného. Vyšetrovanie

0 icon

Rusko, 23. január 2021 (AM) - V reakcii na posledné „vyšetrovanie“ Navaľného a jeho fanúšikov, pri ktorom sa pokúsili vydávať  penzión v Gelendžiku za „Putinov palác“, som vykonal vlastné „vyšetrovanie“, zhruba to isté.   Vážne, niekto skutočne verí, že človek navrhne svoj domov ako sanatórium hotelového typu? Alebo niekto váž

FRANCÚZSKO : Nexter úspešne testoval riadené 155mm delostrelecké granáty KATANA

0 icon

Francúzsko, 23. január 2021 (AM) - CAESAr je špičkové 155 mm delo a patrí do skupiny najmodernejších zariadeniam francúzskej armády. Bol použitý vo viacerých konfliktoch a skúsenosti priamo z boja sú starostlivo analyzované.   Výrazne sa mohol preukázať v službách Francúzskej armády v bojoch proti DAESH (Islamský štát) v Iraku. Francúzsky…

Svetlo sveta

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali