“Žiadni pôvodní obyvatelia neexistujú.” Britské školy musia učiť študentov, že Veľká Británia je “národ imigrantov”

“Žiadni pôvodní obyvatelia neexistujú.” Britské školy musia učiť študentov, že Veľká Británia je “národ imigrantov”

Londýn 22. novembra 2017 (HSP/Foto:Matt Cardy/Getty Images)

 

Zdá sa, že prekrúcanie histórie sa stalo súčasťou dnešnej politicky korektnej doby. Televízie odmietajú vysielať dokumentárne filmy o boji Európanov proti moslimským hordám a argumentujú pritom “islamofóbiou”. Podobne sa prekrúca história aj vo Veľkej Británii kde na školách učia deti, že Británia vlastne nemá žiadnych pôvodných obyvateľov, ale je to “národ imigrantov.”

„Vláda by mala splnomocniť mimovládne organizácie a aktivistov v rasovej oblasti, aby zabezpečili, že v médiach nebudú etnické menšiny  zobrazované v zlom svetle a školské osnovy musia byť zmenené tak, aby sa každé dieťa učilo, že Británia nemá domorodé obyvateľstvo, “píše sa v novej správe o islamofóbii. Informoval portál Breitbart

Reklama

V správe sa ďalej píše: “Je to stále výzva pre nás všetkých. Think tank Runnymede Trust tvrdí, že “anti-moslimský rasizmus” je zodpovedný za všetky nerovnosti medzi moslimami a inými skupinami v Británii, v celom rade problémov, od zdravia, bývania, životného prostredia cez vzdelávanie, zamestnanosť až po trestné parvo.”

Jedným z hlavných odporúčaní správy je, aby tlač a médiá boli prepracované tak, aby spravodajstvo nevyvolávalo negatívne vnímanie etnických menšín , alebo náboženských skupín.

Reklama

Správa tiež chváli vládny akčný plán proti nenávistným zločinom z roku 2016, ktorý má za úlohu “predchádzať nenávistným zločinom tým, že spochybňuje postoje, ktoré podporujú takéto zločiny a pracuje s mladými ľuďmi na školách”. Správa však dodáva: “Musí to zahŕňať základný učebný plán, aby sa zabezpečilo že o histórii migrácie sa bude vyučovať efektívne.”

Práve mimovládka s názvom Runnymede Trust financovaná Britskou vládou vypracovala nový model histórie pre stredné školy ponúkaný študentom od roku 2016, pričom poukazuje, aby sa v školských osnovách vyučovalo napríklad, že Afričania boli v Británii už pred Angličanmi, ktorí sú v nich popisovaní ako “rozvratní” a “nebezpeční”.

Projekt s názvom “Náš migračný príbeh” učí študentov, že Spojené kráľovstvo je krajinou neustálych migrácií bez domorodého obyvateľstva, ktorého “bohatstvo a moc” prišlo len ako následok vykorisťovania svetových zdrojov a ľudí po celom svete.

Takáto výučba histórie má však aj kritikov. Vojenský historik a spisovateľ Antony Beevor povedal: “Migrácia je veľmi platná oblasť pre štúdium, keď je to ale otázkou prepísania histórie kvôli povzbudeniu morálky určitých zložiek obyvateľstva než dôsledný postoj k skutočnostiam, tak je to úplne prekrúcanie a je to nehoráznosť.”

Profesor Alan Smithers z Buckinghamskej univerzity, špecializovaný poradca Výboru pre vzdelávanie, povedal: “Toto sa zdá byť zamerané skôr na indoktrináciu než na vzdelanie. Je to nebezpečné, pretože súdržná spoločnosť závisí od autenticky zdieľaného pohľadu na históriu. ”

Reklama

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

17:31

Zmeny v tretej verzii novely zákona o verejnom obstarávaní (VO) vytvárajú priestor na korupciu a klientelizmus. Ide napríklad o obmedzovanie právomoci Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) či odvolávanie jeho predsedu bez udania dôvodu. Uviedlo to vo štvrtok opozičné Progresívne Slovensko (PS).

16:57

Francúzske úrady odhalili webovú stránku s falošným náborom francúzskych dobrovoľníkov do vojny na Ukrajine. Oznámilo to vo štvrtok francúzske ministerstvo obrany.

16:42

Rusko vo štvrtok uviedlo, že páchatelia minulotýždňového útoku na koncertnú halu na moskovskom predmestí dostali finančnú podporu z Ukrajiny. Oznámilo tiež zadržanie osoby podozrivej z toho, že pomáhala financovať útočníkov.

16:32

Projekt zabezpečenia verejnej železničnej osobnej dopravy s Ukrajinou využitím širokorozchodnej trate na trase Kyjev – Košice, ktorý schválila vláda na svojom ostatnom rokovaní, považuje KDH za mrhanie peňazí. Uvedenie do prevádzky by si vyžadovalo náklady v miliónoch eur, na čo aktuálne nemá financie ani rezort dopravy, ani Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Vo štvrtok na to upozornilo opozičné KDH.

16:28

Americký Kongres schválil predaj pokročilých raketových systémov Poľsku, uviedol vo štvrtok poľský minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz.

16:28

Rusko vo štvrtok vetovalo návrh rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, ktorý žiadal predĺženie dohľadu expertov OSN nad sankciami svetovej organizácie voči Severnej Kórei. Rezolúciu navrhli Spojené štáty a o jeden rok by predĺžila mandát skupiny expertov, ktorí na dodržiavanie sankcií dohliadajú. Veto zo strany Ruska však ich činnosť pozastavuje.

16:24

Priemerné vozidlo stráca po troch rokoch 22,5 % svojej hodnoty, zatiaľ čo žlté vozidlá len 13,5 %. Naopak, najviac strácajú hodnotu zlaté vozidlá, a to až na úrovni 25,9 %. Vyplýva to z minuloročných dát platformy iSeeCars.com, na čo poukázala spoločnosť Aures Holdings.

16:13

Pápež František na Zelený štvrtok slávil v Bazilike svätého Petra omšu svätenia olejov. Kňazov vo svojej kázni vyzval, aby sa vyhýbali duchovnému pokrytectvu a pristupovali k svojim veriacim milosrdne.

16:07

Poľský premiér Donald Tusk privítal vo štvrtok pokrok dosiahnutý v rozhovoroch s Ukrajinou. Ich témou bol dovoz ukrajinských poľnohospodárskych výrobkov a blokády hraníc zo strany poľských poľnohospodárov, ktoré naštrbili vzťahy medzi oboma krajinami.

Donald Tusk Šmyhaľ
Na snímke ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ (vľavo) a poľský premiér Donald Tusk
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Veľké vlny na pláži Nazare v Portugalsku

Autor: TASR/AP-Michael Probst

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama
Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali