vojna na ukrajine

NAŽIVO

Christian Stocker uviedol, že v súvislosti s potencionálnymi rokovaniami s Ruskom je otvorený konverzáciám, ktoré by viedli k mieru.

20:07

Hasiči a ozbrojené sily v Chorvátsku majú tento rok k dispozícii na hasenie požiarov šesť lietadiel Canadair, šesť lietadiel Air Tractor a jeden vrtuľník.

19:53

Rezort obrany Nigeru uviedol, že pri útoku na Medzinárodné letisko Dioriho Hamaniho v Nigeri zahynulo najmenej 11 vojakov a dvaja civilisti.

19:28

Ursula von der Leyenová obvinila Rusko z budovania železnej opony. Podľa nej Kremeľ obmedzovaním internetu a sociálnych sietí izoluje svojich občanov.

19:27

Prezident Rumunska Nicušor Dan informoval, že Slovensko a Portugalsko sa stali ďalšími krajinami, ktoré Rumunsku ponúkli vybavenie proti dronom.

19:26

Špecializovaný Národný súd uviedol, že vyšetrovanie expremiéra Španielska Josého Luisa Rodrígueza Zapatera pre údajné korupčné zneužívanie vplyvu sa rozšírilo aj na jeho dcéry.

19:23

Magyar s Metsolovou sa zhodli na tom, že na jeseň by bolo potrebné uzatvoriť právne konanie proti Budapešti. 

19:05

Ruský súd rozhodol o deportácii amerického pastora, kvôli tomu, že viedol modlitby za Trumpa.

19:00

J. D. Vance uviedol, že 60-dňová lehota na rokovania s Iránom sa začala vo štvrtok. 

18:59

Netanjahu považuje za dôležité zachovanie úzkych vzťahov s USA. Podľa neho stáli USA počas vojny bok po boku Izraela.

18:46

Tim Cook signalizoval zvýšovanie cien produktov Apple kvôli rastúcim nákladom na pamäťové čipy a pamäťové obvody.

18:18

Rob Jetten uviedol, že by sme voči Putinovi nemali byť naivní. Dodal, že najlepšie, čo môžeme urobiť, je podporovať Ukrajinu.

18:06

Tusk označil stretnutie lídrov V4 za výnimočný moment. Stretnutie uvítal aj Péter Magyar

18:00

Geert Wilders uviedol, že frakcia Patrioti pre Európu je aj napriek Orbánovej volebnej porážke stále veľmi silná.

17:56

Africké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedlo, že v KDR si ebola vyžiadala už 202 obetí.

17:46
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na ukrajine
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Efrem Lukatsky
❚❚
.

18:00 – Rusi prenikli do Jampolu v smere Liman, pričom ako maskovanie si obliekli civilné oblečenie, informuje Deep State.

Kanál píše, že v súčasnosti sa ukrajinské ozbrojené sily snažia vyčistiť osadu, ale ruskí vojaci zaujímajú pozície v domoch, suterénoch, pivniciach atď.

„V súčasnosti v osade pokračujú aktívne bojové operácie,“ píše kanál.

DS sa domnieva, že „treba očakávať zvýšenie aktivity v smere dediny, ktorú sa snažia obsadiť, keďže si uvedomujú jej dôležitosť a kritickosť pre všetky pozície na východ“.

Poznamenajme, že dobytie Jampola Rusmi preruší hlavné komunikačné cesty ukrajinských jednotiek, ktoré sa nachádzajú na východ od Jampola a na sever od Severského Donca.

.
vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

17:10 – Trump opäť vyhlásil, že USA nezavedú clá na čínsky tovar za nákup ruskej ropy, ak európske krajiny neurobia to isté.

Teraz o tom hovoril minister financií Bessent.

Predtým západné médiá písali, že Európania nemajú v úmysle zavádzať clá proti Číne.

Z toho vznikla verzia, že Trump špeciálne stanovil takú podmienku, aby EÚ odmietla, po čom si Washington „umyje ruky“.

 

.

17:00 – Rusko zintenzívnilo útoky na dopravné uzly a inú železničnú infraštruktúru Ukrajiny, informoval šéf Ukrajinských železníc Alexander Percovskij.

„Drony“ masívne útočia na naše kľúčové stanice – Lozová, Sinelnikovo, Kozjatin. Prakticky po celej krajine útočia na stanice, ktoré sú dôležitými dopravnými uzlami. Ide o komplexné útoky, pri ktorých sú zasiahnuté aj energetické podstanice, lokomotívne depá a osobné stanice. Útočia tak, aby bol uzol v podstate zničený,” hovorí Percovskij.

 

16:45 – Vojna sa predlžuje, a preto Ukrajina bude v budúcom roku potrebovať viac vonkajšieho financovania ako v tomto roku, vyhlásil minister financií Marčenko.

„Potrebujeme viac peňazí ako tento rok. Tento rok ich bolo viac (ako minulý rok). Ešte sme nevideli konečnú fázu tejto vojny, preto sa musíme pripraviť. Potrebujem pokryť 16 miliárd eur na budúci rok,“ povedal Marčenko na konferencii v Kyjeve.

.

 

16:35 – Hlavný veliteľ Syrsky prepustil veliteľov dvoch zborov – veliteľa 17. zboru Vladimíra Silenka a 20. zboru Maxima Kitugina, informujú médiá s odvolaním sa na zdroje.

Podľa ich informácií sú rozhodnutia hlavného veliteľa spojené so stratou pozícií týchto zborov.

17. zbor bojuje v Záporožskej oblasti a 20. zbor na hranici Doneckej a Dnepropetrovskej oblasti. Práve tam v poslednej dobe aktívne útočia ruské vojská.

Ide o prvé prepustenia veliteľov zborov od prechodu obranných síl na zborový systém riadenia.

 

16:30 – Ruské ozbrojené sily postupujú pod Pokrovskom.

Podľa denníka Die Zeit sa ruskej armáde podarilo postúpiť o viac ako kilometer pod Pokrovskom. Podľa údajov Inštitútu pre štúdium vojny, na ktoré sa denník odvoláva, Rusi sebavedome postupujú vpred a oslabujú odpor ukrajinských ozbrojených síl.

 

15:50 – Pri schválení výstavby ukrajinského závodu v Dánsku bolo porušených množstvo zákonov

.

Dánska vláda schválila výstavbu závodu ukrajinskou spoločnosťou „Fire Point“, pričom ignorovali viac ako dvadsať zákonov.

Informovala dánska televízia DR s odvolaním sa na Frederika Waageho, profesora správneho práva na Univerzite južného Dánska.

Waage vyjadril „prekvapenie“ nad počtom dánskych zákonov a nariadení, ktoré boli ignorované v prípade výstavby ukrajinskej zbrojovky v Dánsku.

„Možno to bolo naivné, ale naozaj som predpokladal, že môžu urobiť jednu alebo dve výnimky z legislatívy v oblasti životného prostredia a urbanistického plánovania pre jednotlivé projekty. Ale je ich viac ako 20,“ poznamenal profesor.

 

.

15:45 – Oslobodenie obce Oľgovskoje v Záporožskej oblasti – dôsledky pre situáciu na fronte

Ide o pomerne veľkú (na tieto končiny) obec, ktorá sa nachádza na rieke Solenaja. Jej oslobodenie rozširuje ofenzívny front v Záporožskej oblasti a umožňuje postup na západ – smerom k susedným dedinám Poltavka (západ) a Novonikolajevka (severozápad). Z nich je najsľubnejším smerom Poltavka – veľký obranný uzol ukrajisnkej armády, ktorého dobytie umožní ruským ozbrojeným silám zvýšiť tempo ofenzívy na hranici Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti.

vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

15:40 – Jednotky 114. gardového motostreleckého pluku 127. divízie 5. kombinovanej armády skupiny vojsk „Východ“ dosiahli ďalší prielom, tentoraz v Záporožskej oblasti a prevzali kontrolu nad obcou Oľgovskoje.

vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

15:30 – Minulý týždeň sa ruským jednotkám podarilo preraziť a obsadiť celý 3. mikroregión Stepnogorska. Oslobodenie 3. mikroregionu sa stalo možným po obsadení obce Plavni, odkiaľ ukronacisti mohli viesť útoky na krídla ruských jednotiek postupujúcich na Stepnogorsk, čím komplikovali útok na mesto. 3. mikroregión sa stal oporou a krytím pre nový ťah – tentoraz do oslobodenia samotného mesta. Teraz ruskí vojaci kontrolujú časť cesty obklopujúcej Stepnogorsk a významnú časť ulice Tavričeskaja. Stepnogorska je to vzdušnou čiarou do Záporožia necelých 20 km.

Stepnogorsko
Na snímke mikroregión Stepnogorsko / Foto: Telegram

15:15 – Ruská armáda vstúpila do Stepnogorska v Záporožskej oblasti.

.
vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

14:30 – Ruská armáda obkľučuje Seversk

vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram
vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

13:45 – V Dnepropetrovskej oblasti rozšírili zónu nútenej evakuácie rodín s deťmi o ďalších 18 obcí v Sinelnikovskom okrese, informuje OVA.

Ide o obec Pokrovskoje a susedné obce: Andrejevka, Bogodarovka, Bratskoje, Otradnoje, Volnoje, Vodjanoje, Gai, Dobropasovoje, Levadnoje, Novoaleksandrovka, Novoskelevatoje, Aleksandrovka, Otrišky, Pisancy, Skotovatoje, Starokasianskoje, Černenkovo.

Poznamenajme, že od Pokrovskovo k frontu je to približne 20 km.
Práve v tomto smere sa však v súčasnosti rozvíja ofenzíva Ruskej federácie v Dnepropetrovskej oblasti. Pokrovské je križovatkou hlavných komunikačných ciest opevneného úseku Ukrajinskej armády v Huliaipole na zaporozskom fronte.

Pripomíname, že Bezuglaja skôr uviedla, že boje prebiehajú vnútri Dnepropetrovskej oblasti.

 

12:50 – Poslankyňa Marjana Bezuglaja píše, že Rusi postupujú v Dnepropetrovskej oblasti a pod Dobropoľom, obviňujúc velenie z nepravdivých informácií. Zároveň vyzýva, aby sa ľudia pripravili na výpadok elektriny.

.

Podľa jej názoru sa Ukrajina buď zmení, alebo sa stane „krajinou-hospicom“.

„Pri Dobropolji sa situácia naďalej zhoršuje a žiadny ruský „klin“ nebol odstránený, zatiaľ čo v Dnepropetrovskej oblasti sa nepriateľ naďalej upevňuje v nových dedinách. Áno, Rusi postupujú vo vnútri Dnepropetrovskej oblasti. Za to všetko je plne zodpovedný Zelenskyj. V takomto čase nie je možné ignorovať realitu, alebo je to taký zámer,“ píše Bezužlá.

Podľa jej názoru väčšina ľudí nechce ísť do armády, pretože nedôveruje systému.

„Naďalej „veríme v ukrajinské ozbrojené sily“, vyhýbame sa im alebo sa, keď sa dostaneme do systému, snažíme „vyriešiť problém s ukrajinskými ozbrojenými silami“ rôznymi spôsobmi. Menšina bojuje a ešte menšia menšina ideologicky. Zároveň však neobviňujem väčšinu: väčšinu treba usmerňovať, aby ľudia dôverovali systému, chápali svoju cestu a vedeli, že ich nepošlú na smrť za krivý pohľad alebo príspevok na Facebooku,” vyhlásila poslankyňa.

Domnieva sa, že bez zmien sa situácia bude rok čo rok zhoršovať.

„Vstupujeme do ďalšieho cyklu bez kľúčových rozhodnutí, do obdobia zotrvačnosti. Problém je v tom, že aby sme sa dostali z uzavretého kruhu, musíme sa vnútorne zmeniť v súčasnej situácii vojenských a politických vplyvov, a ak sa tak nestane, nebude nasledujúci cyklus. Takže pokiaľ sa nezmeníme, budeme sa nachádzať v súčasnom cykle a nakoniec sa zmeníme na krajinu-hospic. Bude to postupné, ako sa to deje rok za rokom, mesiac za mesiacom. V Rusku to veľmi dobre chápu a maximálne prispievajú k takémuto vývoju udalostí. Pokiaľ ide o odhodlanie USA a Európy, sveta – všetci to vidíte,“ píše Bezuglaja.

 

.

11:53 – NATO de facto vedie vojnu s Ruskom, to je zrejmé, domnieva sa Dmitrij Peskov.

„Je to zrejmé a nepotrebuje to žiadne dôkazy. NATO poskytuje priamu a nepriamu podporu kyjevskému režimu.“

 

10:39 – Rusi zasiahli raketou poľnohospodárske podniky v Sumskom regióne, informuje OVA a regionálna prokuratúra.

Zranených je 12 ľudí a poškodených 30 kusov poľnohospodárskej techniky, ktorá sa používala na zber úrody.

Poľnohospodárske podniky patria spoločnosti „Ukrlandfarming“ Olega Bachmatjuka.

 

.

09:16 – V Kramatorsku bolo deväť ľudí zranených po tom, čo v noci dopadli tri FAB na centrum mesta, informujú miestne úrady.

 

08:46 – V Nežinskom okrese v Černigovskej oblasti došlo k útoku na objekt kritickej infraštruktúry, informuje Štátna služba pre mimoriadne situácie.

požiar kritická infraštruktúra
Na snímke požiar v Černigovskej oblasti / Foto: Telegram

Štyria záchranári boli zranení, keď sa dostali pod opakovaný útok.

 

08:29 – Zostrelenie štyroch z 19 dronov Poľskom „by podľa ukrajinských merítok bolo 100 % úspechom“, vyhlásil šéf poľského ministerstva zahraničných vecí Sikorski.

„Bezpilotné lietadlá nedosiahli svoje ciele, škody sú minimálne, obete nie sú. Ak by sa niečo také stalo na Ukrajine, bol by to 100 % úspech,“ povedal minister.

.

Podľa neho, keby v dôsledku útoku boli obete, reakcia Varšavy by bola „oveľa tvrdšia“.

Sikorskij potvrdil, že drony neboli „bojové“ a ich vypustením mohla Rusko testovať reakciu NATO.

Pripomíname, že drony za niekoľko tisíc dolárov boli zostrelené raketami za 400-tisíc dolárov za kus.

 

07:30 – Starlink sa postupne obnovuje na celom fronte, vyhlásil veliteľ bezpilotných systémov „Magyar“.

Predtým bolo oznámené, že služba bola vypnutá po celom svete, ako aj v ukrajinských ozbrojených silách.

 

.

07:00 – Ruské vojenské sily v noci na pondelok zachytili a zničili šesť ukrajinských bezpilotných lietadiel nad Belgorodskou oblasťou, informovalo ruské ministerstvo obrany.

 

06:45 – Trump opäť vyhlásil, že pokiaľ Európa nezavedie prísnejšie sankcie voči Rusku, ani USA tak neurobia.

„No, oni si neplnia svoje povinnosti. NATO sa musí zjednotiť. Európa sa musí zjednotiť a konať. Počúvajte, Európa sú naši priatelia, ale oni naďalej kupujú ropu od Ruska. Nemôžeme byť jediní, ktorí konajú s plnou silou. Ak Európa nakupuje ruskú ropu, ja to nechcem. A sankcie, ktoré zavádzajú, nie sú dostatočne prísne. Som pripravený zaviesť sankcie, ale oni musia sprísniť svoje opatrenia a urobiť ich primerané tomu, čo robím ja,“ povedal prezident USA.

 

.

06:30 – Vojna na Ukrajine 14. septembra:

– Protivzdušná obrana zostrelila štyri riadené letecké rakety, raketu HIMARS a 361 bezpilotných lietadiel, informovalo v nedeľu ruské ministerstvo obrany.

– Celkovo ukrajinské ozbrojené sily za deň stratili približne 1330 vojakov, vyplýva to zo správy ruského ministerstva obrany.

– Ukrajinské ozbrojené sily, obávajúc sa ďalšieho postupu ruskej armády, presúvajú jednotky 120. samostatnej brigády územnej obrany z Dnepropetrovskej oblasti do Charkovského smeru, informovali ruské bezpečnostné zložky.

– Ukrajinské ozbrojené sily v Sumeckej oblasti presúvajú z tylových oblastí nové rezervy a mobilizovaných, ktorí nedokončili výcvik, informovali ruské bezpečnostné zložky.

– Niekoľko štátov NATO sa snaží vytvoriť štruktúru, ktorá zabezpečí vojensko-politickú kontrolu nad Ukrajinou, pričom Kyjevu dávajú „lákavé sľuby“, vyhlásil veľvyslanec RF Erchov, ktorý ukončil diplomatickú misiu v Turecku.

– Predsedníčka 80. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN a bývalá ministerka zahraničných vecí Nemecka Baerbocková nevylučuje možnosť umiestnenia mierových síl OSN na Ukrajine po uskutočnení mierových rokovaní.

– Skupina vojsk „Vostok“ zlepšuje svoje pozície v Dnepropetrovskej oblasti, kde vytvára bezpečnostnú zónu, vyhlásil predseda DjR Pušilin.

– Lesníctvo Serebrjanskoje je prakticky úplne vyčistené od nepriateľa, zdôraznil Pušilin.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Zelenskyj žiada Európu o viac protivzdušnej obrany a rýchlejšie dodávky zbraní , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Pri Spišskej Novej Vsi došlo k zrážke nákladného vozidla a motocyklistu

Pri Spišskej Novej Vsi v časti Novoveská Huta – Gretľa došlo vo štvrtok večer k zrážke nákladného vozidla a motocyklistu.…

18. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

Počet pracovných úrazov vlani klesol, menej bolo ťažkých úrazov i ľahších zranení

Počet pracovných úrazov v minulom roku klesol. Celkovo sa vlani na pracoviskách stalo viac než 7 500 úrazov, z toho…

18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

EÚ dokončila kľúčové plynové prepojenia v baltskom regióne

Európska únia poskytla v rokoch 2014 až 2026 viac ako 800 miliónov eur na rozvoj plynárenskej infraštruktúry v pobaltskom regióne.…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Opozícia svoju naštvanú pozíciu iba hrala. Parlament vyslovil dôveru vláde zatiaľ čo veľká časť opozičných poslancov chýbala

Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer vyslovili 78 hlasmi dôveru vláde SR. Proti bolo iba 54 zákonodarcov čo znamená,…

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

Poslanci ukončili rozpravu o návrhu na vyslovenie dôvery vláde

Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok podvečer ukončili diskusiu o návrhu na vyslovenie dôvery vláde. Hlasovať sa má o chvíľu,…

18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Peter Lipták

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.

Opozícia svoju naštvanú pozíciu iba hrala. Parlament vyslovil dôveru vláde zatiaľ čo veľká časť opozičných poslancov chýbala

Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer vyslovili 78 hlasmi dôveru vláde SR. Proti bolo iba 54 zákonodarcov čo znamená,…

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

.

Vo Francúzsku došlo k útoku na závod výrobcu bezpilotných lietadiel pre ukrajinské ozbrojené sily

Vo Francúzsku došlo k útoku na závod výrobcu bezpilotných lietadiel pre ukrajinské ozbrojené sily, informuje Le Parisien

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Premiér: Vyslovenie dôvery vláde znamená, že by nemali byť predčasné voľby

Štvrtkové vyslovenie dôvery vláde zo strany parlamentu považuje premiér Robert Fico za signál, že koalícia ide ďalej bez prekážok a…

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Moskvu zasiahol najväčší útok od začiatku vojny. Ľudia začínajú byť nespokojní s vedením ŠVO

Po masívnom útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskvu a predmestia v noci z 17. na 18. júna vyzvala Štátna duma…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Dobrá správa na koniec týždňa? Prechod cez Hormuzský prieliv bol obnovený, vyhlásil Vance

USA a Irán dodržiavajú podmienky mierovej dohody, prechod cez Hormuzský prieliv bol obnovený, vyhlásil viceprezident USA J. D. Vance

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
.

Nad slniečkárským festivalom Pohoda visí otáznik. Kaščák sa sťažuje, rezort reaguje

Festival Pohoda nevie, či bude môcť budúci rok pokračovať na trenčianskom letisku. Problémom je zmluva, ktorú ešte nepodpísal s Leteckými…

18. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Kallasová prirovnala Izrael k apartheidu, minister zúri a prerušuje s ňou kontakty

Izrael prerušuje styky s najvyššou predstaviteľkou Európskej únie pre zahraničné veci Kajou Kallasovou

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Das Zipseri – pestrý svet spod Tatier

Das Zipser Land, pestrý a multikultúrny svet spod Tatier, existuje už len v spomienkach. Knihu, ktorá ho zachytáva,  nájdete tu

18. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

Rýchle stretnutie s maďarským premiérom

Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico sa vo štvrtok pred zasadnutím Európskej rady v Bruseli prvýkrát stretol s novým maďarským…

18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Bielorusi potvrdili, že ukrajinský dron zasiahol autobus s deťmi

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |

Čo je známe o novom útoku na Moskvu?

Dnes ráno úrady v ruskom hlavnom meste oznámili, že niekoľko dronov zasiahlo moskovskú ropnú rafinériu v Kapotni, ktorá bola napadnutá…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Bardella skritizoval Trumpa a odmietol jeho podporu

Líder francúzskej pravicovej strany Jordan Bardella označil správanie amerického prezidenta za „nepredvídateľné, nestále a neustále sa mení“. Bardella tiež otvorene…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Musia hlasovať o dôvere. Premiér: Vláda robí dobrú prácu pri konsolidácii, opozícia klame

Súčasná vláda robí dobrú prácu, pokiaľ ide o konsolidáciu verejných financií, čo oceňuje aj Európska komisia . Po predchodcoch pritom…

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
.

Fico navrhne EÚ vytvorenie priamej linky s Ruskom

Slovenský premiér Fico na zasadnutí Európskej rady navrhne EÚ vytvorenie priamej komunikačnej linky medzi Ruskom a Ukrajinou, informuje portál Teraz.sk

18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Belgicko dodá Ukrajine sedem stíhačiek F-16

Belgický minister obrany Theo Francken predstavil plány na dodanie stíhačiek F-16 ukrajinským ozbrojeným silám. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Libanon žiada odchod izraelskej armády, Netanjahu hovorí jasné nie

Izrael nestiahne svoje jednotky z južného Libanonu „z bezpečnostných dôvodov“, vyhlásil Netanjahu

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Šokujúci príhovor Durova na Fóre slobody

Zakladateľ aplikácie Telegram Pavel Durov predniesol pred dvoma týždňami hlavný prejav na každoročnom „Freedom Forum“ v nórskom Osle, ktoré organizuje „Nadácia…

18. 06. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania |
18. 06. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania |

.

Pentagón v nasledujúcich šiestich mesiacoch prehodnotí prítomnosť amerických síl v Európe

Minister obrany USA Pete Hegseth povedal, že Pentagón v nasledujúcich šiestich mesiacoch prehodnotí prítomnosť amerických síl v Európe. Washington vyvíja…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Americké médiá sú kritické voči Trumpovej dohode s Iránom, ktorá podľa nich narazí na tvrdý odpor

Americké médiá sa vo štvrtok zhodli v ostrej kritike ústupkov prezidenta Donalda Trumpa voči Iránu v memorande o porozumení, ktoré…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Susko: Takto „spravodlivosť fungovať nemôže“

Minister spravodlivosti Boris Susko sa vyjadril k rozhodnutiu Krajského súdu v Bratislave v spore medzi ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom…

18. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

EÚ nadväzuje kontakty s Kremľom

Európska únia nadviazala kontakty s Kremľom v diskusiách ohľadom vojny na Ukrajine, píše Brussels Signal

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Šatanov súper sa pred voľbami stiahol. Šéf SZĽH zostal prekvapený

Voľby no hlavných riadiacich orgánov Slovenského zväzu ľadového hokeja nakoniec neprinesú súboj o nového prezidenta zväzu, keďže jediný protikandidát súčasného…

18. 06. 2026 |

Fico na výbore v konflikte so Šimečkom. Kauza jeho matky poškodzuje reputáciu Slovenska, tvrdí premiér

Premiér Robert Fico včera v krátkom tlačovom oznámení informoval, že na základe legislatívy o rozpočtovej zodpovednosti vláda ešte tento týždeň požiada Národnú…

18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Modernizovaná verzia systému HIMARS zdvojnásobila palebnú silu

USA, 18. jún 2026 - HIMARS FLEX je modulárny vývoj systému M142 HIMARS. Môže využívať celú škálu munície podľa nomenklatúry…

18. 06. 2026 |

V prípade útoku v Spišskej Starej Vsi vypovedal kriminalistický znalec

V prípade minuloročného útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi v okrese Kežmarok, pri ktorom prišli o život dve osoby,…

18. 06. 2026 | Regióny | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Regióny | 2 min. čítania |

Bez trénera zostáva len Edmonton. Toronto angažovalo Jima Hillera, hráčov Las Vegas povedie Ryan Craig

Kanadský klub zámorskej hokejovej NHL Toronto Maple Leafs má nového trénera, odvolaného Craiga Berubeho nahradil Jim Hiller. Päťdesiatsedmeročný Kanaďan v…

18. 06. 2026 |

V Brne sa otvára testovacie centrum kozmických technológií

Brno, 18. 6. 2026 - Technológie pre kozmické misie sa v Česku už navrhujú a vyrábajú, ich testovanie ale musia…

18. 06. 2026 |

Rozhovor, ktorý by mohol veľa zmeniť. Zelenskyj je nadšený z rozhovoru s Trumpom a Macronom

Zelenskyj povedal, že s Trumpom sa opäť rozprával na summite G7

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Vlnené svetre a prikrývky: Ako ich správne prať, aby zostali mäkké a nezrazili sa

Vlnené svetre a prikrývky patria medzi najobľúbenejšie kúsky počas chladných dní, no nesprávna starostlivosť ich môže rýchlo znehodnotiť. Mnohí ľudia…

18. 06. 2026 |

.

NAŽIVO

Christian Stocker uviedol, že v súvislosti s potencionálnymi rokovaniami s Ruskom je otvorený konverzáciám, ktoré by viedli k mieru.

20:07

Hasiči a ozbrojené sily v Chorvátsku majú tento rok k dispozícii na hasenie požiarov šesť lietadiel Canadair, šesť lietadiel Air Tractor a jeden vrtuľník.

19:53

Rezort obrany Nigeru uviedol, že pri útoku na Medzinárodné letisko Dioriho Hamaniho v Nigeri zahynulo najmenej 11 vojakov a dvaja civilisti.

19:28

.

Pokusy o odvolanie maďarského prezidenta sú „v rozpore s princípmi právneho štátu“, varuje slovenský minister zahraničných vecí

V rozhovore s novinárkou Ankou Žitnou sa slovenský minister zahraničných vecí Juraj Blanár zamyslel nad narastajúcim napätím medzi vládou Roberta…

18. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

Najhoršie vzdelávacie systémy na svete: Kde deti prichádzajú o šancu na lepšiu budúcnosť

Najhoršie vzdelávacie systémy na svete predstavujú jeden z najvážnejších problémov súčasnosti, pretože milióny detí nemajú prístup ani k základnému vzdelaniu.…

18. 06. 2026 |

Pre opustený paddleboard zasahujú na Draždiaku záchranné zložky

V bratislavskej Petržalke zasahovali vo štvrtok popoludní pre opustený paddleboard na vodnej hladine jazera Veľký Draždiak všetky záchranné zložky. Pre…

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

Posledních pět minut slávy…

Tak jsme se dozvěděli, že se sešla slavná a jedinečná Gé sedmička, tedy lídři nejvyspělejších zemí a Ukrajiny a vymysleli,…

18. 06. 2026 | Česky | 6 min. čítania |
18. 06. 2026 | Česky | 6 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Kontakty na kosovsko-albánsku mafiu.” Harabin tvrdí, že Lipšic neuspel so žalobou na jeho osobu

Bývalý minister spravodlivosti, bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a niekdajší kandidát na prezidenta Štefan Harabin na sociálnej sieti oznámil, že uspel…

18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Peter Lipták

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov