Zavádza nás Európska komisia na svojej stránke o pripravovanom migračnom pakte? Alebo rovno profesionálne a drzo klame?

Bratislava 29. apríla 2021 (HSP/Foto:Pixabay, TASR-Michal Svítok, SITA/AP-Yoan Valat)

 

Bruselskí zradcovia poza chrbát občanov EÚ pripravujú „Pakt o prisťahovalectve a azyle“ (ďalej pakt), ktorého sa občania oprávnene boja ako ďalšieho pokusu nanútiť nám migrantské kvóty. A ich propagandisti usilovne pracujú

európska komisia
Ilustračné foto

Na stránke zastúpenia Európskej komisie na Slovensku (viď tu) sa o pakte píše, že „netreba podľahnúť zbytočnej panike, lebo ani najnovší návrh Európskej komisie v oblasti migrácie a azylu o ničom takom (ako kvóty) nehovorí“. Nuž, pravda je taká, že nehovorí – kvóty totiž nazýva inými slovami.

Píše sa tam tiež: „Odmenou za fungujúce riadenie migrácie pre nás môžu byť mnohé výhody, ako hospodársky rast v pôvodných aj cieľových krajinách, ale aj kultúrna výmena, ktorá pomáha vytvárať mierové a prosperujúce prostredie – o čom svedčí aj samotný príklad EÚ.“ Páni propagandisti tu hádžu do koša s hnilými jablkami zopár jedlých a predávajú nám s úsmevom celý kôš ako recept na dokonalé zdravie…

A čo nám to teda vlastne nový pakt namiesto kvót ponúka? Je to zámerne podávané zamotane, aby nebola na prvý pohľad zrejmá podstata, ale zjednodušene: buď si migrantov zoberiete dobrovoľne, alebo budete musieť prevziať zodpovednosť za ich návrat. A ak sa vám to nepodarí, to je vaša vec, zostanú vám na krku… (Písali sme o tom napríklad tu).

Brusel hystericky tlačí na prijatie paktu, aby rozdelil migrantskú katastrofu zo západu aj na východ EÚ a naša otrocky probruselská a najmä proamerická vládna junta sa chystá (možno s výnimkou hnutia Sme rodina?) pakt podpísať. Politicko-mediálna mašinéria sa zúrivo usiluje nás presvedčiť, že veď nie je čoho sa báť, má predsa ísť o obohatenie. A že v žiadnom prípade nejde len o iné balenie pre kvóty na prerozdelenie nezvládnutej migračnej záplavy aj do východoeurópskych krajín. A že vlastne masová migrácia nie je nič hrozné. Ako to skutočne je, či ide o obohatenie alebo hrozbu, to dôkladne rozoberáme napríklad tu).

 

Ide to poza chrbát občanov, priznal to aj Kollár

Fakt, že migračný pakt sa pripravuje bez vedomia občanov EÚ, priznal už aj predseda parlamentu Boris Kollár. Ten odmietol prerozdeľovanie migrantov do jednotlivých krajín podľa počtu obyvateľov, či podľa výšky HDP, a v tej súvislosti objavil naozaj veľkú pravdu, že Brusel by prerozdeľovaním migrantov zasahoval do vnútorných záležitostí členských štátov.

Boris Kollár
Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár

Kollár upozornil aj na to, že pri predložení paktu sa spomínala potreba celospoločenskej diskusie na úrovni štátov aj občanov. Podľa neho sa však nič také nedeje, a to ani v ostatných krajinách EÚ.

„Máme dôvodné podozrenie, že sa táto migračná politika robí poza chrbát občanov Únie,“ tvrdí Kollár.

Samozrejme, to všetko popiera minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Ten tvrdí, že nevie o tom, že by niekto v koalícii akceptoval povinné kvóty. A to je pravda – ibaže problém je v tom, že o kvótach sa už dávno nehovorí, teraz sa hovorí o pakte – a na ten sa časť koaličných strán teší, napriek tomu, že je to mechanizmus, ktorý prerozdeľovanie, čiže de facto kvóty predpokladá.

Inými slovami, ide tu o zákerný, potkaní spôsob ako primitívne oklamať európsku verejnosť a proti jej vôli jej nanútiť čosi, čo nechce. Kto azda takémuto tvrdému konštatovaniu neverí, môže sa bližšie pozrieť, aká debata v súvislosti s prijímaním paktu v Európe prebieha, viď link).

Ak sa Bruselu podarí presadiť túto agendu, európske národy a štáty, vrátane Slovenska, prídu o právo rozhodovať o tom, kto príde do ich krajiny žiť, čo v krátkom čase môže znamenať aj u nás vznik paralelných cudzích spoločenstiev s ich spôsobom života, náboženstvom a pravidlami – a perspektívne aj problémami, ktoré vidíme dnes v mestách ako Malmö, Marseille, Paríž a mnohých ďalších.

Ak s prijatím uvedeného „Paktu o prisťahovalectve a azyle“ nesúhlasíte, petíciu proti tomu môžete podpísať napríklad tu.

 

Výzva francúzskych generálov prezidentovi Mactonovi na obranu pred islamizmom a dobyvateľmi

Systémové masmédiá sa snažia nás presvedčiť, že aktuálna migračná politika EÚ je presne to, čo Európania chcú a potrebujú. Čo si však o tom pôvodní Európania skutočne myslia, o tom čosi napovedá napríklad list, v ktorom asi dvadsať francúzskych generálov na dôchodku, sto vyšších dôstojníkov a viac ako tisíc ďalších príslušníkov armády vyzýva prezidenta Emmanuela Macrona, aby urýchlene začal konať proti rozkladu krajiny islamistami a bandami, ktoré menia krajinu na rozdrobené územie, kde na niektorých miestach už neplatí francúzska ústava a zákony.

macron
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron

Signatári listu, ktorého autorom je dôstojník Jean-Pierre Fabre-Bernadac, varujú, že „ak sa nič nepodnikne … spôsobí to výbuch a vstup našich aktívnych spolubojovníkov do nebezpečnej misie ochrany našich civilizačných hodnôt a ochrany našich krajanov na našom vlastnom území“?

Čo chceli povedať vyslúžili francúzski generáli týmito naozaj nanajvýš varovnými slovami? Nie je to nič menej, než oznam vlastizradcom, ktorých systémová mediálna mašinéria, tak ako všade inde v Európe, aj vo Francúzsku (samozrejme, pri dodržaní pravidiel demokracie) dosadila do čela štátu, že ak okamžite neprestanú so svojou šialenou politikou, začne sa otvorený boj vlastencov za ochranu civilizačných hodnôt a národa na jeho vlastnom území, v ktorom budú tisíce obetí. V liste hrozbu aj otvorene pomenúvajú: je to výzva na obranu pred islamizmom a hordami neintegrovaných/neintegrovateľných dobyvateľov.

 

List vyslúžilých francúzskych generálov prezidentovi Macronovi

„Vážený pán prezident,

dámy a páni z vlády,

dámy a páni, poslanci parlamentu,

Situácia je vážna, Francúzsko je v ohrození, hrozí mu niekoľko smrteľných nebezpečenstiev. My, ktorí aj na dôchodku zostávame francúzskymi vojakmi, nemôžeme za súčasných okolností zostať ľahostajní k osudu našej krásnej krajiny.

Naše vlajky vo farbách trikolóry nie sú len kusmi látky; ony symbolizujú tradíciu tých, ktorí v priebehu vekov, bez ohľadu na farbu pleti či vieru slúžili Francúzsku a položili zaň život. Na týchto vlajkách nájdeme zlatými písmenami napísané „Česť a vlasť“. Naša česť však dnes bude spočívať v tom, či zabránime rozkladu, ktorý ohrozuje našu vlasť.

– Je to rozklad, ktorý v podobe antirasizmu sleduje jediný cieľ: vytvoriť v našej zemi konflikty, ba dokonca nenávisť medzi komunitami. Dnes niektorí hovoria o rasizme, nacionalizme a teóriách dekolonizácie, ale práve rasová vojna je to, čo chcú prostredníctvom tejto rétoriky dosiahnuť títo nenávistní fanatici. Pohŕdajú našou krajinou, jej tradíciami, kultúrou a chcú vidieť, ako zanikne tým, že stratí svoju minulosť a históriu. Okľukou, cez sochy útočia na našu starobylú vojenskú a civilnú slávu spochybňovaním istôt, ktoré sú staré niekoľko storočí.

– Je to rozklad, ktorý spolu s islamizmom a bandami z predmestí vedie k odtrhávaniu jednotlivých častí územia spravovaných francúzskym národom a k ich transformácii na územia, kde vládnu dogmy, ktoré sú v rozpore s našou ústavou. Každý Francúz je však bez ohľadu na svoju vieru či nevieru všade vo Francúzsku doma; nemôže a nesmie existovať žiadne mesto ani štvrť, kde by neplatili zákony republiky.

– Je to rozklad, pretože nenávisť má prednosť pred bratstvom pri demonštráciách, na ktorých moc využíva políciu ako pomocných agentov a obetných baránkov tvárou v tvár voči Francúzom v žltých vestách, ktorí vyjadrujú svoje zúfalstvo. A medzitým infiltrovaní jedinci v kapucniach plienia podniky a ohrozujú tie isté policajné sily. Tieto policajné sily však aplikujú iba smernice, niekedy protichodné, ktoré ste prijali vy, vládcovia.

Nebezpečenstvá rastú, násilia každým dňom pribúda. Kto by pred desiatimi rokmi povedal, že sa raz bude môcť stať, že profesorovi odseknú hlavu pri východe z vysokej školy? A my, služobníci národa, ktorí sme aj na konci našej služby vlasti vždy pripravení sa obetovať, tak ako to vyžadovala naša vojenská služba, nemôžeme byť pri takýchto činoch pasívnymi divákmi.

Tí, ktorí vedú našu krajinu, takisto musia nevyhnutne nájsť odvahu potrebnú na likvidáciu týchto nebezpečenstiev. K tomu často stačí bez ostýchania uplatňovať existujúce zákony. Nezabudnite, že rovnako ako my, aj veľká väčšina našich spoluobčanov je rozhorčená vaším zbabelým a trestuhodným mlčaním.

Ako povedal belgický primas, kardinál Mercier: ,Keď je všade obozretnosť, nikde nie je odvaha.‘ Takže, dámy a páni, dosť bolo zdržovania, situácia je vážna, práce je strašne veľa; nestrácajte čas a vedzte, že sme pripravení podporovať politiky, ktoré budú brať do úvahy ochranu národa.

Na druhej strane, ak sa nič nepodnikne, laxnosť sa bude v spoločnosti neúprosne ďalej rozširovať, čo v konečnom dôsledku spôsobí výbuch a vstup našich aktívnych spolubojovníkov do nebezpečnej misie ochrany našich civilizačných hodnôt a ochrany našich krajanov na našom vlastnom území.

Vidíme, že už nie je čas otáľať, inak zajtra občianska vojna ukončí tento narastajúci chaos a úmrtia, za ktoré budete niesť zodpovednosť, sa budú rátať na tisíce.“

Podpísaní generáli:

Generálporučík Christian PIQUEMAL (Cudzinecká légia), generálporučík Gilles BARRIE (pechota), divízny generál a bývalý vojenský guvernér Lille François GAUBERT, divízny generál Emmanuel de RICHOUFFTZ (pechota), divízny generál Michel JOSLIN DE NORAY (námorníctvo), brigádny generál André COUSTOU (pechota), brigádny generál Philippe DESROUSSEAUX de MEDRANO (železničné vojsko), brigádny generál Antoine MARTINEZ (letectvo), brigádny generál Daniel GROSMAIRE (letectvo), brigádny generál Robert JEANNEROD (kavaléria), brigádny generál Pierre Dominique AIGUEPERSE (pechota), brigádny generál Roland DUBOIS (ženijné vojsko), brigádny generál Dominique DELAWARDE (pechota), brigádny generál Jean Claude GROLIER (delostrelectvo), brigádny generál Norbert de CACQUERAY (generálne riaditeľstvo pre vyzbrojovanie), brigádny generál Roger PRIGENT (letectvo), brigádny generál Alfred LEBRETON (pozemné vojsko), generál vojenského zdravotníctva Guy DURAND (zdravotníctvo), generál Gérard BALASTRE (námorníctvo).

(originál článku vo francúzštine nájdete napríklad tu)

Ivan Lehotský

 

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Liga majstrov: Ajax i Liverpool stopercentní, Inter s prvou výhrou

0 icon

Bratislava 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys,Manu Fernandez)   Futbalisti Ajaxu Amsterdam a FC Liverpool sú aj po 3. kole skupinovej fázy Ligy majstrov 2021/2021 stopercentní. Ajax v utorok v C-skupine zdolal doma Borussiu Dortmund vysoko 4:0. Prvé víťazstvo vybojoval Inter Miláno s Milanom Škriniarom, taliansky majster na San Sire zdolal…

Trnavčania zverejnili stanovisko k incidentu v derby so Slovanom Bratislava. Tvrdia, že provokáciu, ktorá odštartovala bitky začali fanúšikovia hostí

0 icon

Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Nedeľný futbalový zápas medzi domácim Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava museli v prvom polčase ukončiť kvôli bitke chuligánov priamo na hracej ploche. Celý incident malo odštartovať to, že priaznivci Trnavy údajne hodili do sektora hostí dymovnice v červeno-čiernej farby, čo vyprovokovalo Slovanistov, aby…

Blinken: USA spravia všetko pre to, aby pomohli oslobodiť unesených misionárov

0 icon

Washington/Port-au-Prince 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Matias Delacroix)   Spojené štáty spravia všetko, čo je v ich silách, aby oslobodili 17 misionárov vrátane piatich detí, ktorých cez víkend na Haiti uniesol zločinecký gang. V utorok to uviedol americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, ktorého cituje agentúra AFP "Urobíme všetko, čo je v…

Fico skritizoval moderátora Kovačiča kvôli diskusnej relácii Markízy s ministerkou Kolíkovou. „To, čo predvádzate, nemá s profesionálnou žurnalistikou nič spoločné“

0 icon

Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Predseda strany Smer-SD Robert Fico pozval na obed moderátora diskusných relácii TV Markíza Michala Kovačiča na obed, keďže ako tvrdí, kvôli nemu vyhral 50-eurovú stávku s kolegami z opozičnej strany. Uviedol to v blogu na portáli denníka SME Fico vysvetlil, že na nedávnej porade…

Blinken: Ekvádor sa zaviazal dodržiavať demokratické normy

0 icon

Quito 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Santiago Arcos)   Ekvádorský prezident Guillermo Lasso sľúbil v utorok, že jeho vláda sa bude počas výnimočného stavu vyhláseného pre nárast násilia spojeného s drogami riadiť "demokratickými" hodnotami. Po stretnutí s Lassom to uviedol americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, ktorý je v krajine na pracovnej…

Vicepremiérka Remišová obvinila z futbalovej bitky Fica, ale schytala to. Slováci okamžite reagovali

0 icon

Bratislava 19. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Martin Baumann)   Počas futbalového zápasu medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava došlo medzi fanúšikmi k bitke. Incident sa premenil v horúcu tému. Hnutie SaS odsúdilo správanie fanúšikov a žiada exemplárne tresty, ďalší tvrdia, že došlo k pochybeniu polície. Vicepremiérka Veronika Remišová však vytiahla kartu "lebo…

Vláda SR bude rokovať o podmienkach exekúcií i návrhu reformy národných parkov

0 icon

Bratislava 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Pri výkone exekúcií by sa mala zohľadňovať výška mzdy a rast životných nákladov. Vyplýva to z nariadenia vlády SR o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia, ktoré má v stredu schvaľovať vládny kabinet Ten sa na 36. zasadnutí vyjadrí aj k poslaneckému…

Prečo jej ležia v žalúdku konzervatívni politici? Jane Bittó Cigánikovej sa nedarilo presvedčiť svojho manžela mať dieťa

0 icon

Bratislava 19. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák, Archív Jana Ray Tutková)   Posledné medializované útoky šéfky Zdravotníckeho výboru NR SR o tom, že snaha pomôcť ženám donosiť dieťa je „neľudský" počin ma vyprovokovali napísať osobnú skúsenosť s pani poslankyňou, s ktorou som pred rokom debatovala v televízii TA3 o…

Prišiel Windows 11, Godeal24 ukazuje najlacnejšie spôsoby, ako mať Windows 11 práve teraz

0 icon

Bratislava 20. októbra 2021 (PR článok/Foto:Pixabay,GoDeal24.com)   Windows 11 je tu s nami niekoľko dní a prináša viac noviniek a vylepšení oproti predchádzajúcim verziám systému Windows. Po zhruba pol desaťročí Microsoft priniesol nový vzhľad rozhrania, nové spôsoby multitaskingu, ale aj komunikácie. Pochváliť sa môže aj lepšou optimalizáciou systému, čo zase…

Filip k dianiu okolo Zemana: Ani najväčší hyeny, v dobe keď Havla operovali v Rakúsku, si nedovolili organizovať hon

0 icon

Praha 20. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)   Vojtěch Filip si nebral servítku pred ústa pri komentovaní situácie okolo zdravia prezidenta Miloša Zemana. Ide vraj o pokus predsedu Senátu získať právomoci, ktoré mu nepatria "Podľa mňa jednoduché, ani najväčšie hyeny, v dobe keď Václava Havla operovali v Rakúsku, si niečo také nedovolili napísať,…

Podkasty

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Patrik Spišiak

Prečo ceny tak prudko rastú?

0icon

Inflácia celosvetovo naberá na obrátkach, a to znamená len jediné. Zvyšovanie rozdielu medzi bohatými a chudobnými sa opäť zväčšuje (napríklad kvôli rastu cien akcií a nehnuteľností). Keďže inflácia a ekonomická nerovnosť sú moje najobľúbenejšie témy tak sa musím priznať, že súčasný ekonomický vývoj vo svete je pre mňa ako voda na mlyn. V tomto…

Erik Majercak

Zelená ekonomika, konflikt v USA do rozpadu, 6 prostriedkov komunikácie a moci, depopulácia, téma: liberálno-trhový podfuk

0icon

Propagovaná a mainstreamom podporovaná zelená ekonomika ako ju poznáme je jedným z liberálno-trhových podfukov. Je aj zdrojom a jedným z dôvodov budúceho rozpadu USA. Liberálno-trhový konflikt je prvá z ekonomických tém, kde sa budeme snažiť vysvetliť reálnu ekonomiku a nie tie propagandistické, liberálno-neomarxistické,  ekonomické teórie, ktoré sú tu len a len na ohlúpnutie, okrádanie a riadenie más Ak…

Ivan Štubňa

Madam Čaputová opäť perlila..., ale nie je sama zo Sorosovho stáda...

0icon

Madam Čaputová sa nechala počuť, že by bolo dobre, keby si obvinený alebo lepšie povedané osočovaný guvernér NBS Peter Kažimír zobral príklad z rakúskeho kancelára Kurza a odstúpil zo svojej funkcie.  Obvinenie Petra Kažimíra pochádza z dielne úradu špeciálnej prokuratúry, ktorú vedie Daniel Lipšic, pretlačený do funkcie terajšou koaličnou luzou. Lipšic sa stal…

René Pavlík

Trianon a historik

0icon

Trianon a historik. Trianon predstavuje sto rokov hnisajúci vred v hlave každého Maďara. Chrastičku zmierenia vždy 4. júna rozožerie celoštátny plač a škrípanie zubov na panychíde za veľkým Uhorskom. Krutovládu Maďarov nad porobenými národmi ukončila prvá svetová vojna.  Oni sa s tým nevedia zmieriť. Stále kujú pikle a hľadajú spôsob, aby…

Gustáv Murín

Umelo škandalizovaný Kažimír zažíva vlastnú "medicínu"

0icon

Rozhľadenejším je dávno jasné, že sa tu k moci dostala politická zberba na čele s Psychopatovičom, ktorá nemá zábrany porušovať nielen všetko čo nasľubovali, ale prekračovať aj elementárne hranice politickej etiky a zásad demokracie. Takže tu máme už nimi osvedčené divadielko, kedy potrebujú dostať „svojho človeka“ na vyhliadnuté miesto a tak to miesto „vyčistia“. Technológia…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

0 icon

Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

Ako dlho môžu byť potraviny zmrazené?

0 icon

O jedle sa toho už popísalo veľa. Niet sa čo diviť, keďže čoraz viac a viac ľudí sa zaujíma o to, čo konzumuje, odkiaľ sa to berie, prípadne kto to vyrába a spracúva. Aj my sme vám v rámci článku 8 spôsobov konzervovania priniesli nejaké to info o chladení a…

Koľko cukru sa nachádza vo vašom jedle a pití?

0 icon

Dnešná doba je taká unáhlená a rýchla, že udržiavať svoj životný režim v zdravej rovnováhe môže byť náročné. A tým sa dostávame k cukru, ktorého je v našich potravinách niekedy až priveľa. Spotreba príliš veľkého množstva cukru zvyšuje riziko niekoľkých nebezpečných zdravotných problémov, vrátane obezity, cukrovky typu 2, zvýšeného krvného…

10+ zaujímavých faktov o káve, ktoré by mal vedieť každý kávičkár

0 icon

Káva bola prvýkrát objavená v 15. storočí a dodnes si zachováva svoj status jedného z najpopulárnejších nápojov. Milovníkov kávy sú milióny na celom svete. Káva je vyrobená zo zrelých bobúľ, ktoré sa zbierajú, spracúvajú a sušia. Následne sa káva praží, pomelie a nakoniec sa dostane do našich kávovárov. No nemusíš byť zarytý kávičkár, aby…

Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

0 icon

Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

Armádny Magazín

Irán v po rokovaniach so Šojguom v Moskve potvrdil záujem o ruské stíhačky a helikoptéry

0 icon

Rusko, 19. október 2021 (AM) –  "Pozície Moskvy a Teheránu sa zhodujú vo väčšine kľúčových problémov globálnej a regionálnej agendy. Spolupráca medzi Ruskom a Iránom sa napriek situácii s COVID-19 naďalej rozvíja, uviedol náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov. "Napriek zložit

Bývalý šéf Pentagonu prehovoril o chybách v školení afganskej armády

0 icon

USA, 19. október 2021 (AM, Sputnik) – USA urobili kritické chyby v školení afganskej armády, ktoré prispeli k jej rozpadu, myslí

Brilantným riadením Amerika kráča ku komunizmu

0 icon

USA, 19. október 2021 (AM) – Kaliforniu zmieta vlna lúpeží v obchodoch. V San Franciscu ľudia len vojdú, lopatou prehodia tovar z regálov a odídu. Pracovníci obchodu neriskujú svoje zdravie a nezasahujú do lúpeže. Predajcovia môžu iba zavolať políciu a dívať sa. Neprichádza však ani polícia.

Americký výsadok na japonské územie mal byť v septembri 1945

0 icon

Japonsko, 19. október 2021 (AM) –  6. a 9. augusta 1945 USA atómom zbombardovali japonské mestá Hirošimu a Nagasaki. V roku 2015 bol zverejnený údaj o dovtedy celkovom počte obetí vyše 450 tisíc, pričom na následky ožiarenia trpelo ďalších 183 519 ľudí.

Ruskej armáde sa v Sýrii vzdalo niekoľko tisíc militantov

0 icon

Sýria, 19. október 2021 (AM) – Obrovská skupina militantov, ktorí sa predtým aktívne zúčastňovali teroristických aktivít v južnej Sýrii, sa rozhodla vzdať ruskej armáde výmenou za záruky, že nedôjde k ich prenasledovaniu zo strany Damasku. Militanti, ktorí sa zúčastnili na dobrovoľnej kapitulácii, odovzdali niekoľko desiatok tisíc ručných zbraní a množ

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali