NAŽIVO

Švajčiarsky úrad pre sociálne poistenie informoval, že od Talianska bude Švajčiarsko žiadať preplatenie nákladov za liečbu talianskych občanov zranených pri požiari v Crans-Montana.

Včera 20:20

Hlavný sekretár britského premiéra Darren Jones uviedol, že obyvatelia Veľkej Británia budú čeliť vyšším cenám energií, potravín či leteniek najmenej osem mesiacov po skončení vojny USA a Izraela proti Iránu.

Včera 20:03

Trump uviedol, že kvôli sobotnajšej streľbe je potrebná výstavba veľkej, bezpečnej a chránenej sály priamo v Bielom dome.

Včera 19:54

Arákčí sa v pondelok v Moskve stretne s Putinom. Iránsky veľvyslanec Rusku Kázim Džalálí uviedol, že Arákčí má predložiť správu o rokovaniach o ukončení vojny  medzi USA a Iránom.

Včera 19:49

Bývalí premieri Izraela Naftali Bennet a Jair Lapid oznámili, že v izraelských parlamentných voľbách budú kandidovať na spoločnej kandidátke.

Včera 18:53

V Ukrajinskom národnom múzeu Černobyľ novú stálu expozíciu. Otvorenia sa zúčastnil aj Zelenskyj a riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafael Grossi.

Včera 18:46

Trump vyhlásil, že útočník, ktorý strieľal na večeri pre novinárov v hoteli vo Washingtone, napísal protikresťanský manifest.

Včera 18:45

Hizballáh odmietol Netanjahuove obvinenia, že ohrozuje prímerie medzi Izraelom a Libanonom. Hizballáh tiež vyhlásil, že bude aj naďalej reagovať na porušovanie dohody o prímerí zo strany Izraela.

Včera 18:43

V komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnili na Západnom brehu Jordánu a v Dajr al-Baláhu zvíťazili vo väčšine okrskov lojalisti Mahmúda Abbása a hnutia Fatah.

Včera 18:08

Maia Sanduová rokovala so Zelenskyj. Témami boli bezpečnosť, cezhraničná spolupráca, ochrana a rozvoj infraštruktúry a energetiky, spoločná cesta do EÚ.

Včera 18:04

Drony z Ukrajiny zasiahli v Rusku ropnú rafinériu, chemický závod a niekoľko vojenských objektov na Kryme. Útoky si vyžiadali najmenej jednu obeť.

Včera 16:55

Arákčí sa z rokovaní v Ománe vrátil späť do Pakistanu. Z Islamabadu do Ománu odletel v sobotu popoludní.

Včera 16:47

Pápež označil ľudí, ktorí vedú vojny a privlastňujú si prírodné zdroje, za zlodejov, ktorí okrádajú svet o budúcnosť v mieri.

Včera 16:45

V Damasku sa konalo súdne pojednávanie v procese s Asadom a vysokopostavenými predstaviteľmi jeho vlády. Pred súd sa osobne dostavil len jeden z obvinených.

Včera 16:40

Podľa amerického ministra spravodlivosti Todda Blancha boli cieľom muža, ktorý strieľal na večeri pre novinárov v hoteli vo Washingtone, členovia administratívy prezidenta Donalda Trumpa.

Včera 15:24
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Vraždu priekopníka mafie nanovo vyšetrujú od minulého roka

Vladimír Daniš, prezývaný Tuti, bol jedným z prvých bossov bratislavského podsvetia a vraj bol priekopníkom vo vyberaní výpalného

❚❚
.

O pokračovaní v prerušenom trestnom stíhaní vo veci trestného činu všeobecného ohrozovania rozhodol vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry minulý rok vo februári. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné odpovedať na otázku, kto je podozrivý z činu. Uviedol dnes pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Podľa mediálnych informácií je však z vraždy podozrivý Róbert L. alias Kýbel, jeden z najvplyvnejších členov bratislavskej skupiny sýkorovcov. Róbert L. je dlhodobo na úteku a je už obvinený a obžalovaný z dovedna 11 vrážd v podsvetí. „V predmetnej veci vykonáva dozor prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky. Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie voči konkrétnej osobe,“ uviedla vo štvrtok 26. februára pre TASR hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová. O tom, že za vraždou Tutiho by mal stáť Kýbel, sa neoficiálne hovorí už viac ako rok.

.

Nástražný výbušný systém v aute značky Citroën explodoval pred ministerstvom financií v Bratislave 6. júla 1995 krátko pred poludním. Pri výbuchu zahynuli bratia Vladimír a Jozef (alias Papas) Danišovci. Vladimír Daniš, prezývaný Tuti, bol jedným z prvých bossov bratislavského podsvetia a vraj bol priekopníkom vo vyberaní výpalného. Prví policajti, ktorí prišli na miesto výbuchu, boli bezradní. Niektorí si zakrývali oči pred kúskami tiel, ktoré boli rozmetané v okolí niekoľkých desiatok metrov. V blízkosti atentátu sa nachádzal známy bratislavský pub, kde mal Tuti byť a často sa tam zdržiaval.

Tutiho surovosť a brutálne spôsoby pri presadzovaní vlastných záujmov viedli k tomu, že mal veľa nepriateľov, z radov konkurencie z podsvetia alebo podnikateľov, majiteľov barov a reštaurácií, taxikárov a iných. Jedna z verzií, ktorá kolovala o možnom motíve činu, bola, že pár týždňov predtým prezradil Tuti polícii, že v Bratislave sa skrýva jeden z talianskych mafiánskych bossov.

 

Koncom apríla 1993 bol vo vchode do bytovky v bratislavskej Rači strelnou zbraňou a viacerými bodnými ranami brutálne usmrtený Ivan Trančík

Išlo o prvú demonštratívnu vraždu – atentát v bratislavskom podsvetí, aj keď skutočne jedna z prvých vrážd sa odohrala viac ako dva roky predtým. Koncom apríla 1993 bol vo vchode do bytovky v bratislavskej Rači strelnou zbraňou a viacerými bodnými ranami brutálne usmrtený Ivan Trančík, ktorý patril do Žaluďovej skupiny, teda do skupiny o pár rokov neskôr zavraždeného Petra Steinhübela. Trančík sa však, podľa informácií TASR, pohyboval spoločne s osobou s prezývkou Buco, ten bol zase v počiatkoch pravá ruka Tutiho. O osude Buca nebolo ďalej oficiálne nič známe, hovorilo sa, že utiekol, že bol zavraždený v Nemecku či dokonca doteraz žije v Španielsku.

.

Tuti spoločne s Bucom v počiatkoch začali operovať z podnikov v centre mesta a neskoršie z bývalého hotela Fórum, orientovali sa najmä na vydieranie a hrubý nátlak v centre hlavného mesta. Už vtedy s Tutim začínali čiastočne pôsobiť Ladislav Bališ alias Dlhý Laco a Viliam Rafael alias Čierny Vilko, považovaný za bossov skupiny sýkorovcov. V súčasnosti sú obaja právoplatne odsúdení Najvyšším súdom SR za zločin úkladnej vraždy v štádiu pokusu spolupáchateľstvom na dlhoročné tresty.

V období, keď Tuti s Bucom začínali hrubou silou vydierať bratislavské podniky, taxikárov, ale aj osoby podozrivé z trestnej činnosti, chodieval s nimi do hotela Fórum na začiatku 90. rokov aj ďalší údajný z bossov slovenského podsvetia, a to neskoršie zavraždený Jozef Sloboda, po svojom návrate zo Švédska, kde sa mal dopustiť trestnej činnosti. Sloboda mal neskôr kontakty na slovenských politikov a vplyvných podnikateľov.

Tuti často nosil klobúk a dlhý kabát, akoby na štýl talianskej mafie, pôsobil najmä hrubou silou. Polícia vtedy voči nemu nezasahovala, napriek tomu, že táto osoba, podľa viacerých zdrojov TASR, bola často mimo iných trestných činov aj nedovolene ozbrojená. Polícia bola bezmocná najmä z dôvodu, že máloktorý poškodený by svedčil proti tomuto bossovi, resp. podal by na neho trestné oznámenie. Jeden z bývalých recepčných hotela Kyjev pre TASR dosvedčil, že viackrát personálu ukazoval, že má pri sebe ručné granáty a neváha ich použiť.

 

Tuti, Buco a Papas, terorizovali ľudí a krátko po novembri 1989 vycítili skorumpovanosť mnohých policajtov

.

Tutimu, ako dávnejšie napísal portál čas.sk, sa vyhýbali taxikári, pretože za jazdu zásadne neplatil. Naopak, od taxikárov si pri skončení jazdy neraz ešte vypýtal peniaze. „Zvyčajne sa ma pred vystúpením z auta opýtal, či mi bude stovka chýbať. Nechcel som si ho znepriateliť, a tak som mu dával peniaze. Jednému kolegovi, ktorý od neho za jazdu chcel peniaze, zaplatil. Ale keď vystúpil, vyzul si topánku a rozbil mu obidve svetlá,“ spomína bývalý bratislavský taxikár. Iný taxikár zase uviedol, že keď Tutimu nemohol dať svoju tržbu, tak dostal nielen riadnu bitku, prišiel o peniaze, ale ešte musel utekať pred pomaly idúcim svojím taxíkom, keď ho už šoféroval Tuti.

Podobne sa zavraždená dvojica, najmä Tuti, správali v reštauráciách a baroch. Za konzumáciu neplatili. „Čašníčky vedeli, že mu majú dať stovku – dve. Keď nedostal peniaze, zobral čašníčke hoci aj zlaté náušnice. Ľudia rozprávali, že ich trhal z uší. Ale to sú len legendy. On len povedal, čašníčke alebo hoci aj návštevníčke: daj náušnicu a dostal ju. Ľudia sa ho báli,“ uviedol pre uvedený portál prevádzkar pubu v centre Bratislavy. Podľa zdrojov TASR však Tuti neplatil ani za ubytovania v hoteloch a dokonca barmanky, ktoré mu nechceli dať tržbu, boli sexuálne zneužité. Drsní muži, akými boli Tuti, Buco a Papas, terorizovali ľudí a vystrčili rožky, pretože krátko po novembri 1989 vycítili skorumpovanosť mnohých policajtov, bezmocnosť a neschopnosť väčšiny jej šéfov rázne zakročiť proti výpalníkom a vydieračom, písal ďalej čas.sk. Na začiatku 90. rokov boli vo vtedajšom Česko-Slovensku experti americkej FBI, ktorí popredných predstaviteľov štátu, súdov, prokuratúry a polície školili o možnom príleve a vytváraní zločineckých gangov vydieračov, výpalníkov, podvodníkov a rozličných iných zločincov. Informácie zapadli prachom. „Tie školenia, napríklad aj o pyramídových hrách a s nimi spojených podvodoch, boli zbytočné, pretože ľudia, ku ktorým sa tieto cenné informácie o možnom vývoji kriminality dostali, po revolúcii vo funkciách rýchlo skončili,“ vysvetlil pre čas.sk bývalý vysokopostavený policajt.

Vo viacerých bytoch, podnikoch vydierané osoby po oznámení zavraždenia Tutiho oslavovali so šampanským. Na strane druhej, však údajne viacero podnikateľov malo, podľa zdrojov TASR, „slzy v očiach“, keďže mu len pár dní predtým odovzdali výpalné.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Irán mal predložiť dva nové návrhy dohody s USA , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Slovenský rybársky zväz začal s výterom a odchovom lipňa tymiánového

Výrobné stredisko Slovenského rybárskeho zväzu v Príbovciach v Martinskom okrese aktuálne realizuje výter a následný odchov lipňa tymiánového. V stredisku…

26. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ráž slávnostne otvoril novú cyklotrasu v Chorvátskom Grobe

V Chorvátskom Grobe v okrese Senec v nedeľu slávnostne otvorili novú cyklotrasu. Tá obec prepojí s obcou Čierna Voda v…

26. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Malých Karpatoch sa uskutoční výcvik hasičov a Leteckého útvaru Ministerstva vnútra

V lokalitách Kolovrátok a Traja jazdci v Malých Karpatoch sa od pondelka do stredy (29. 4.) uskutoční súčinnostný výcvik Hasičského…

26. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ferenčák naznačuje, že na neho zaútočili kvôli tomu, ako (ne)hlasoval v parlamente. V strane Hlas-SD reagujú

Rozhodnutie o vylúčení poslanca Jána Ferenčáka bolo výsledkom jasného a odôvodneného procesu, na základe návrhu jeho materskej organizácie v Kežmarku…

26. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin a Trump viedli rozhovor

Prezident Spojených štátov Donald Trump v nedeľu povedal, že hovoril s Vladimirom Putinom, ale odmietol zverejniť podrobnosti rozhovoru

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.

Tuskovo proroctvo. Začne sa vojna medzi Ruskom a Európou?

Piatkové vyhlásenie poľského premiéra Tuska, že Rusko by mohlo v najbližších mesiacoch zaútočiť na európsku krajinu, bolo časovo najbližším z…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Ferenčák naznačuje, že na neho zaútočili kvôli tomu, ako (ne)hlasoval v parlamente. V strane Hlas-SD reagujú

Rozhodnutie o vylúčení poslanca Jána Ferenčáka bolo výsledkom jasného a odôvodneného procesu, na základe návrhu jeho materskej organizácie v Kežmarku…

26. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin a Trump viedli rozhovor

Prezident Spojených štátov Donald Trump v nedeľu povedal, že hovoril s Vladimirom Putinom, ale odmietol zverejniť podrobnosti rozhovoru

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Harrisovej sponzor, učiteľ mesiaca, takmer génius

Objavujú sa nové informácie o mužovi, ktorý sa pokúsil o atentát na Trumpa

26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Longauer pre HS: Fekoňa bol u nás dva a pol mesiaca a hneď chcel byť asistentom poslanca. Ale Mladí sociálni demokrati nie sú výťah k moci

Tobiáš Longauer študuje na Akadémii policajného zboru a pracuje ako asistent poslanca Smeru, Ľubomíra Vážneho. Teda pre stranu, ktorú mainstreamové…

26. 04. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Ferenčák bol v sobotu napadnutý, útočník ho udrel do hlavy

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Ján Ferenčák bol v sobotu fyzicky napadnutý v prítomnosti jeho dcéry. Útočník ho udrel do…

26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Spojenými štátmi otriasol ďalší pokus o atentát na Trumpa. Nesúvisí to s Iránom, potvrdil prezident

Amerického prezidenta Donalda Trumpa v sobotu večer agenti Tajnej služby urýchlene vyviedli z večere Asociácie korešpondentov Bieleho domu po tom,…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Mali mal byť zostrelený ruský vrtuľník

Ruské vojenské verejné skupiny informujú o zostrelení vojenského vrtuľníka v Mali, ktorý prevážal ruských vojakov. Posádka údajne zahynula

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rázusovo nábrežie v Bratislave uzavreli pre nález neznámeho predmetu

Polícia uzavrela Rázusovo nábrežie v Bratislave pre chodcov i dopravu. Dôvodom je nález neznámeho predmetu v blízkosti Mosta SNP. Na…

26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pasažieri v lietadle odpadávali ako muchy. Zachránila ich duchaprítomná lekárka

Lekárka Republikánskej klinickej nemocnice v Ufe Dinara Kulová zachránila život trom pasažierom lietadla smerujúceho do Vladivostoku, ktorým sa počas letu…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Obchod s umelou inteligenciou: monopolizácia narastá, „bublina“ sa naďalej nafukuje

USA, 26. apríl 2026 - Čína si oficiálne stanovila cieľ stať sa do roku 2030 svetovým lídrom v oblasti umelej…

26. 04. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Siversk padol. Veliteľ AFU vysvetľuje, prečo

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rusko sa dopúšťa jadrového terorizmu, hovorí Zelenskyj v deň 40. výročia jadrovej katastrofy v Černobyle

Pri príležitosti 40. výročia černobyľskej jadrovej katastrofy ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu obvinil Rusko z „jadrového terorizmu“, keď „opäť…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šutaj Eštok upozorňuje na drogové letáky, ktoré sa šíria v hlavnom meste aj s podporou Valla

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom potvrdil, že jeho rezort a polícia bojujú proti…

26. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Začiatok konca Gudasa v NHL?

Český hokejový obranca Radko Gudas, ktorý je kapitánom Anaheimu Ducks, nenastúpil za \"káčerov\" už v druhom zápase play-off po sebe…

26. 04. 2026 | 0 komentárov

Premiér avizuje balík krokov pre aspoň mierne povzbudenie ekonomiky

Premiér SR Robert Fico avizuje balík krokov, ktoré by mohli aspoň mierne povzbudiť ekonomiku či znížiť tlak vysokých cien energií…

26. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

5 hlavných mýtov o havárii černobyľskej jadrovej elektrárne

Pred štyridsiatimi rokmi došlo v 4. bloku černobyľskej jadrovej elektrárne k výbuchu. V nasledujúcich rokoch sa vedci, inžinieri a historici…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.


Pre pokus o vraždu zadržala polícia v Trebišove podozrivú osobu

Trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu začala polícia v sobotňajšom prípade zraneného muža v Trebišove. „Osoba…

26. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Len, aby z toho nebol Putinland“: Kým ruské jednotky postupujú, Ukrajinci ponúkajú na predaj geografické názvy

Ukrajina, 26. apríl 2026 - Rusko pokračuje v úderoch na Ukrajinu, večer ruské \"muškáty\" opäť navštívili Odesu. Podľa reakcií ukrajinskej…

26. 04. 2026 | 0 komentárov

Ferenčák chce rokovať s premiérom o odvolaní Šutaja Eštoka

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Ján Ferenčák chce iniciovať stretnutie s predsedom vlády Robertom Ficom v súvislosti s odvolaním ministra…

26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Aktualizované 26. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Židovskú brigádu“ vyhnali z protifašistického pochodu v Taliansku

Kolóna aktivistov „Židovskej brigády“ v sprievode polície bola nútená opustiť tradičný pochod, ktorý sa konal v centre Milána pri príležitosti…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kondícia vládnej koalície sa bude postupne zhoršovať, pád vlády však podľa Pellegriniho nehrozí

Kondícia vládnej koalície sa s blížiacimi budúcoročnými parlamentnými voľbami vzhľadom na to, v akej erózii sa nachádza už teraz, bude…

26. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Martin Kližan si neuveriteľným spôsobom podal slovenských influencerov: "Vy žebráci... Vrchol reťazca..."

Bývalý tenisový reprezentant Martin Kližan, ktorý bol vo svojej kariére najvyššie na 24. mieste rebríčka ATP, a ktorý vyhral 16…

26. 04. 2026 | 0 komentárov

Prečo žoldnierov a diverzantov z ukrajinského frontu sťahujú do Arménska a Azerbajdžanu?

Ukrajina, 26. apríl 2026 - Princ Harry, neoficiálny poradca a vyslanec svojho otca Karola III. pre ukrajinskú agendu, pricestoval do…

26. 04. 2026 | 0 komentárov

Češka si rozmyslela zákrok na zmenu pohlavia a žiadala 800-tisícové odškodné

Súd mestskej časti Praha 7 zamietol návrh Diany Polyákovej, ktorá žiadala astronomické odškodné za operáciu na zmenu jej pohlavia na…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najmenší orgán v ľudskom tele: Prekvapivá úloha malej žľazy

Najmenší orgán v ľudskom tele je fascinujúci svojou veľkosťou aj významom pre naše zdravie. Tento nenápadný orgán zohráva kľúčovú úlohu…

26. 04. 2026 | 0 komentárov

Trump: Ľudia by sa z takých pokusov o atentát zbláznili, ale ja nie som ten prípad

Americký prezident Donald Trump v sobotu uviedol, že streľba na slávnostnej galavečeri pre korešpondentov Bieleho domu ho neodradí od pokračovania…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Česko sa po prvýkrát zaradilo medzi dvadsať najbohatších krajín sveta

Česko sa po prvýkrát zaradilo medzi dvadsať najbohatších krajín sveta, píšu médiá

26. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Násilie nemá v demokracii miesto, reagujú svetoví lídri na pokus o atentát na Trumpa

Šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová odsúdila v nedeľu streľbu, ku ktorej došlo v sobotu večer vo Washingtone počas galevečere pre…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Švajčiarsky úrad pre sociálne poistenie informoval, že od Talianska bude Švajčiarsko žiadať preplatenie nákladov za liečbu talianskych občanov zranených pri požiari v Crans-Montana.

Včera 20:20

Hlavný sekretár britského premiéra Darren Jones uviedol, že obyvatelia Veľkej Británia budú čeliť vyšším cenám energií, potravín či leteniek najmenej osem mesiacov po skončení vojny USA a Izraela proti Iránu.

Včera 20:03

Trump uviedol, že kvôli sobotnajšej streľbe je potrebná výstavba veľkej, bezpečnej a chránenej sály priamo v Bielom dome.

Včera 19:54

Arákčí sa v pondelok v Moskve stretne s Putinom. Iránsky veľvyslanec Rusku Kázim Džalálí uviedol, že Arákčí má predložiť správu o rokovaniach o ukončení vojny  medzi USA a Iránom.

Včera 19:49

.

Popularita AfD v Nemecku stále stúpa

Podľa inštitútu INSA pre Bild am Sonntag dosiahla Alternatíva pre Nemecko v prieskume prvýkrát 28 %

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán mal predložiť dva nové návrhy dohody s USA

Americký prezident Donald Trump v sobotu večer uviedol, že krátko po tom, čo rázne odmietol nový návrh zo strany Iránu,…

26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto príde na MS? Vyjasnila sa situácia okolo Regendu. Bratské duo Pospíšilovcov je realitou

Po včerajšom druhom prípravnom zápase s Nemeckom tréner Vladimír Országh zdieľal s novinármi zlú správu ohľadom toho, že slovenský tím…

26. 04. 2026 | 0 komentárov

Orbán sa rozhodol. Ako poslanec končí

Odstupujúci maďarský premiér Viktor Orbán sa vzdal poslaneckého mandátu

25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Skromné začátky…

Přátelé, dnešní článek se ještě bude týkat sýpky. Pak už zase najedu na standardní komentování světového i domácího dění, ale…

26. 04. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 04. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov