NAŽIVO

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump by mal zaobchádzať so všetkými krajinami rovnako. Reagoval tak na Trumpa, ktorý oznámil svoj plán zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA na 15%.

08:16

Merz uviedol, že pred návštevou USA bude rokovať s európskymi spojencami o spoločnej reakcii na americkú colnú politiku.

08:10

Islamské a arabské štáty odsúdili výroky Mikea Huckabeeho. Ten naznačil, že Izrael má biblické právo na rozsiahle územie na Blízkom východe.

08:03

Islamský štát vyzvala svojich členov, aby sa postavili proti novej sýrskej vláde.

07:47

Pakistan podnikol útoky na tábory patriace militantom pakistanskej vetvy hnutia Taliban.

07:46

Predseda venezuelského parlamentu Jorge Rodríguez uviedol, že vo Venezuele požiadalo o amnestiu viac ako 1500 politických väzňov.

07:44

Riaditeľ NASA Jared Isaacman vylúčil marcový štart misie Artemis 2. Odvolal sa na technické problémy.

07:43

Trump vyhlásil, že USA pošlú do Grónska nemocničnú loď, ktorá sa tam bude starať o „chorých ľudí“.

07:40

Po tom čo ukrajinské úrady varovali pred možným útokom balistickými raketami a vyzvali obyvateľov, aby sa uchýlili do úkrytov, tak silné výbuchy otriasli Kyjevom.

07:17

Z prieskumu, ktorý zverejnil nórsky verejnoprávny vysielateľ NRK vyplýva, že popularita nórskej kráľovskej rodiny po sérii škandálov klesla na historické minimum.

07:16

Ministerstvo zahraničia Ukrajiny uviedlo, že odsudzuje „ultimáta a vydieranie“ zo strany maďarskej a slovenskej vlády, ktoré pohrozili zastavením dodávok elektriny na Ukrajinu, ak Kyjev neobnoví prísun ruskej ropy.

06:56

Vysokoškoláci zorganizovali protivládne protesty v Iráne. Koncom decembra vypukli v Iráne pre prehlbujúcu sa hospodársku krízu masové protesty, ktoré sa rýchlo rozšírili po celej krajine.

Včera 19:54

Na spomienke na zabitého aktivistu sa v Lyone zúčastnilo 3200 ľudí. Študent Quentin Deranque (23) zomrel pred týždňom na následky závažných zranení hlavy po tom, ako ho napadli v Lyone.

Včera 19:53

Kuciaka a Kušnírovú si pripomenuli aj v zahraničí. V Prahe vystúpila Vášáryová.

Včera 19:52

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA. Sudcovia v pomere šesť k trom rozhodli, že spôsob, akým Trump v apríli minulého roka zaviedol globálne clá vrátane tzv. recipročných, bol nezákonný a že prezident prekročil svoje právomoci

Včera 18:52

Maďarský prezident rokoval vo Vatikáne s pápežom Levom XIV. o mieri. Server poznamenal, že Sulyok pozval hlavu katolíckej cirkvi na návštevu Maďarska, ktorej dátum a detaily zatiaľ nezverejnili.

Včera 18:30

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA

Včera 18:14

Po silnom snežení pretrváva v Alpách nebezpečenstvo lavín. V Tirolsku, kde v posledných dňoch napadalo 40 centimetrov snehu, úrady zaznamenali v piatok viac ako 30 výjazdov záchranárov k lavínam.

Včera 18:14

Umelá inteligencia by mala byť bezpečná. Na summite o umelej inteligencii sa zúčastnili tisíce ľudí vrátane riaditeľov popredných technologických spoločností.

Včera 17:45

Zasiahli sme výrobcu rakiet v ruskej Udmurtskej republike. Ukrajinská armáda okrem toho informovala, že zasiahla závod na spracovanie plynu v Samarskej oblasti na juhozápade Ruska.

Včera 17:43
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Vojna v Sýrii. Časť IV- Prečo Sýria? Možné scenáre vývoja

Bratislava/Damašk 31. decembra 2017 (HSP/Foto:HSP)

 

V  štyroch častiach vám prostredníctvom politika a prekladateľa sýrskeho pôvodu Jalala Suleimana objasňujeme príčiny vzniku vojny v Sýrii, jej priebeh a perspektívy vývoja po jej skončení.

Ing. Jalal Suleiman, PhD. sa narodil v roku 1965 v Sýrii v kresťanskej komunite. Na Slovensku žije od roku 1985. Je absolvent Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Je orientalistom, súdnym prekladateľom a tlmočníkom. Je tiež autorom publikácie Slovensko-arabská konverzácia. 

Po takmer siedmych rokov od začiatku Sýrskej vojny je správny čas rekapitulovať a analyzovať to, čo sa stalo, čo sa deje a čo sa môže udiať. Dnes síce ešte vojna neskončila, ale jej koniec je už na dosah. Kto sú tí, ktorí to všetko začali, prečo a s akým zámerom? Kto je pravdepodobný víťaz a kto je porazený? Pokúsim sa o to prostredníctvom tohto portálu, nezdráhajúceho sa priblížiť  k sledovaniu geopolitickej situácie v oblasti Blízkeho východu a Severnej Afriky.

Časť IV- Prečo Sýria? Možné scenáre vývoja

.

Sýria nie je krajinou bohatou na nerastné suroviny, prečo teda tento záujem o ňu?

Západ potrebuje vyvážať svoje problémy, alebo minimálne ich odsúvať na neskôr a tak sa vyhnúť kríze spotreby. Kríza so sebou zákonite prináša sociálne nepokoje v centre kapitalistického sveta, ktorý zúfalo potrebuje nové odbytištia a miesta spotreby. Sily, diktujúce tempo v Európskej únii majú veľmi bohatú a krvavú koloniálnu minulosť, pričom veľmi dobre vedia viesť špinavú koloniálnu politiku proti odporu v arabskom svete a zastaviť tak pre Západ nepriaznivý ekonomický vývoj vo svojich krajinách. Kapitál dokázal a stále dokáže nútiť pracujúcich spotrebiteľov k “slobodnému” predaju ich budúcej vynaloženej pracovnej sily. Táto bude vynaložená o dvadsať či tridsať rokov neskôr. Inými slovami, keď si “slobodne” požičiame z banky peniaze na kúpu auta, bytu či nebodaj na dovolenku alebo akýkoľvek iný spotrebný materiál, banka cez úroky participuje na hodnote našej budúcej vynaloženej práce a to niekedy aj niekoľko desiatok rokov (prípad hypoték). Možnosť navýšenia tejto zadĺženosti je kvantitatívne obmedzená v kapitalistickom centre i vrátane nováčikov EU a NATO.

Sýria vďaka svojmu geopolitickému postaveniu je kameňom úrazu podobného spôsobu kolonizácie konkrétneho teritória a celého arabského sveta. Dlhodobý vzťah medzi Iránom, Sýriou a libanonským Hizballáhom sa obohatil o novú, veľmi dôležitú krajinu, z ktorej nedávno USA museli odísť. Ide o Irak. Stal sa súčasťou tábora vzdoru západným politikám. Kapitál je vo svojej podstate zbabelý! Aby vstúpil do nejakej krajiny, potrebuje na to veľké istoty. Takéto istoty sú porážka symbolu odporu. Ukončiť krviprelievanie v Sýrii dohodou nie je žiadnou istotou pre veľkokapitál a nadnárodné korporácie, preto táto vojna bude pokračovať ďalej a bude mať stupňujúci charakter so všetkými uvedenými rizikami.

 

Možné scenáre Sýrskej vojny počas siedmych rokov boja

.

Je nepravdepodobné, že by sýrska armáda vstúpila v tejto fáze do priamej konfrontácie s americkým letectvom a námorníctvom! To by bolo pre ňu samovraždou. Dokonca podobné rozhodnutie nie je možné uskutočniť bez konzultácie so svojimi partnermi. Sýria je dnes súčasťou bloku tiahnuceho sa od Jemenu až po Krym. Isté však je, že sýrska armáda bude musieť vstúpiť do konfrontácie s Američanmi v poslednej fáze agresie, v ktorej Američania budú chcieť nastoliť ich nesplnené ciele! USA tým však vstupuje do riskantnej bitky, výsledok ktorej nik nedokáže presne odhadnúť! K dispozícii sú tri možné scenáre:

1. Západný kapitál uzná svoju porážku v bitke o Sýriu.

2. Žiadny víťaz ani porazený. Tým pádom bude Sýria dlhodobo nefunkčným štátom.

3. Otvorená konfrontácia medzi západom a východom na území Sýrie.

 

.

Aká z týchto alternatív je najpravdepodobnejšia?

Svet je medzi superveľmocami rozdelený z uhla pohľadu každej jednej superveľmoci na krajiny vplyvu a krajiny ekonomických výhod (mimochodom Čína nikdy neprejavuje záujem o vplyv, ale o ekonomické výhody). Tieto dva faktory sa navzájom nevylučujú, ale naopak sa navzájom dopĺňajú.

Uveďme si to na príkladoch: Ukrajina bola doposiaľ miestom vplyvu ruského kapitálu, ale zároveň je miestom ekonomických výhod pre transatlantický kapitál!

Slovenská republika je miestom, kde má transatlantický kapitál podstatný vplyv, pričom východný kapitál tu môže požívať ekonomické výhody!

Sýria, Irak, Líbya a Ukrajina sú regiónmi s doposiaľ ruským vplyvom, kde Západ využíva právo ekonomických výhod. Dnes západný kapitál tlačí, aby mohol túto rovnicu zmeniť – chce mať vplyv a ruskému kapitálu necháva právo na ekonomické výhody! Nuž, v tomto prípade Rusko nemá kam cúvať. Je v defenzíve. Naopak, Západ je v ofenzíve! Agresiu praktizujú EÚ a USA. Aj z tohto uhlu pohľadu je možné nájsť pochopenie pre ruskú reakciu na Kryme! Z tohto dôvodu nás musí strašiť sýrska a ukrajinská kríza, lebo môžu byť začiatkom otvorenej vojenskej konfrontácie, v ktorej bude celosvetový mier v priamom ohrození.

Vojnoví štváči prezentujú sýrsku krízu ako občiansku vojnu. Takto sa zbavujú zodpovednosti a odôvodňujú tým ich zasahovanie do vnútorných záležitostí suverénneho štátu. Hovoriť totiž o občianskej vojne v Sýrii je falošná interpretácia toho, čo sa deje na území tejto krajiny . Sýria už takmer päť rokov čelí boju legitímnej vlády a sýrskeho ľudu proti terorizmu podporovanému najbohatšími a najreakčnejšími štátmi v regióne, s výdatnou politickou a vojenskou podporou Spojených štátov amerických a agresorských štátov Európskej únie. Tieto štáty hovoria o prítomnosti umiernenej sýrskej opozície. Tým chcú legitimizovať určité teroristické organizácie. Treba povedať, že termín “umiernená ozbrojená opozícia” je eufemistickým termínom pre “umiernených teroristov”. Ide o teroristov, ktorí si oholia brady na príkaz Američanov a ich spojencov. Tento úkon je postačujúci na to, aby sa stali i v mainstreamových médiách “umiernenými ozbrojencami”. V tom spočíva pokrytectvo Západu v tejto vojne.

Každému je jasné, že sa Západ len tak nevzdá svojich zámerov mať vplyv v Sýrii prostredníctvom násilnej zmeny vlády v tejto krajine. Konflikt bude pokračovať a stáva sa vážnou hrozbou medzinárodnému mieru. Vojenská eskalácia medzi veľmocami na území Sýrie je možná. Tragédia vojny v tejto krajine bude pokračovať. Utečenecká kríza a jej dopad na Európu môže eskalovať ďalej. Všetko záleží od toho, do akej miery dokážu koaličné sily ako sú Rusko, Irán a Sýria zasadiť teroristom v tejto krajine konečný úder. Konečné víťazstvo Sýrskej armády nie je nevyhnutné. Je však v záujme nastolenia mieru.

Predchádzajúce časti:

Vojna v Sýrii. Časť III. Aktéri sýrskej vojny, Islamský štát a ruský zásah v hodine H

.

Vojna v Sýrii. Časť II. “Hladká” arabská jar, komplikovaná Líbya a tvrdý múr svätého Pavla

Vojna v Sýrii. Časť I. Pozadie a predohra takzvanej arabskej jari

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Korčok proti Slovensku

Bývalý poslanec György Gyimesi si posvietil na to, ako Ivan Korčok v politike prezlieka kabáty

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán pomenoval, prečo konflikt na Ukrajine pretrváva

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Ukrajinu z toho, že nemá v pláne ukončiť konflikt – kvôli financiám plynúcim zo Západu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Podivná Majerského hra

Šéf kresťanských demokratov vysiela do éteru protichodné signály…

22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Má Irán šancu v boji proti USA?

Podľa celého radu indícií sa príprava USA na útok na Irán dostala do záverečnej fázy a nevyprovokovaná agresia USA a…

22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

Objavte cestu k trvalému šťastiu a slobode

Táto kniha odhaľuje, ako prevziať kontrolu nad svojím životom a prekonať strach zo zmeny. Nájdete ju TU

22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarsko chce v referende hlasovať za obmedzenie počtu obyvateľov na 10 miliónov

Švajčiarska ľudová strana nazbierala dostatočný počet podpisov, aby vynútila referendum na 14. júna 2026, keďže cudzinci tvoria v súčasnosti 27…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ofenzíva Tet

Co se změnilo volbami? Střízlivě vzato, nic moc. Ano, máme novou vládu, ano, ta se hlásí k Trumpovi, ale to…

22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova FDA zamietla žiadosť spoločnosti Moderna o registráciu vakcíny proti chrípke na báze mRNA

Trumpova administratíva vyhlásila, že sa vzhľadom na nedostatok dôvery verejnosti vzdáva kontroverznej a nebezpečnej technológie mRNA

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Witkoff prezradil možný termín stretnutia Putin/Zelenskyj

Americký vyjednávač Steve Witkoff pripustil, že o tri týždne by sa mohlo uskutočniť stretnutie ukrajinského a ruského prezidenta, Volodymyra Zelenského…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To štvrté miesto hrozne se***

Vysokú sobotnú prehru s Fínskom 1:6 v dueli o bronzovú priečku na ZOH 2026 v Miláne hodnotili aj Dalibor Dvorský…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Video: Hŕstka ľudí si v Košiciach pripomenula smrť novinára

Slovensko, 21. februára 2026 - \"Prešlo 8 rokov od protivládneho prevratu, ktorý spustil na Slovensku majdan s ľudovým hanlivým označením…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine, píše komentátor denníka The Times Mark Bennetts

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Byť štvrtý a byť posledný je to isté... Slafkovský, Tatar a Hlavaj s obrovskými emóciami po prehre s Fínskom

Naša najväčšia hviezda - Juraj Slafkovský - v pozápasovom rozhovore pre STVR vyhlásil, že z jeho pohľadu je to isté,…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Svet si ani nevšimol kedy Kaja Kallasová porazila ruskú armádu - predstavila podmienky kapitulácie Ruska

Brusel, 22. februára 2026 - Kallasová predstavila podmienky kapitulácie Ruska. Na stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ 23. februára sa očakáva…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

.

USA podporili návrat Ruska do svetového športu

USA podporili návrat Ruska do svetového športu, píše The New York Times s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálneho vyslanca Trumpa…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Domáce pečenie nemusí skončiť vždy katastrofou

Domáce pečenie dokazuje, že na vytvorenie majstrovského diela nepotrebujete cukrársky diplom. Stačí vášeň, trpezlivosť a chuť skúšať nové veci. Títo…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom

Maďarský premiér Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom. Podľa neho „ich jedinou nádejou je poraziť…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bronz v Miláne oslavuje Fínsko po výhre 6:1 nad Slovenskom. Štvrté miesto pre náš tím je úspechom

Slovenská hokejová reprezentácia zostala na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo bez medaily. Zverenci trénera Vladimíra Országha v…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 fotiek, ktoré dokazujú, že zdravý rozum nie je samozrejmosť

Zdravý rozum by mal byť naším každodenným kompasom, no niekedy si zdravý rozum zrejme vezme neplánovanú dovolenku. Každému sa občas…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump minulý rok opustil Svetovú zdravotnícku organizáciu. Teraz ju nahrádza

Americký prezident Donald Trump minulý rok opustil zdravotnícky orgán OSN s odôvodnením, že náklady sú nespravodlivé a organizácia prijíma zlé…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západné Slovensko v sobotu zasiahlo zemetrasenie

Slovensko v sobotu popoludní zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Informuje o tom na svojom webe Európsko-stredomorské seizmologické centrum

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump by mal zaobchádzať so všetkými krajinami rovnako. Reagoval tak na Trumpa, ktorý oznámil svoj plán zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA na 15%.

08:16

Merz uviedol, že pred návštevou USA bude rokovať s európskymi spojencami o spoločnej reakcii na americkú colnú politiku.

08:10

Islamské a arabské štáty odsúdili výroky Mikea Huckabeeho. Ten naznačil, že Izrael má biblické právo na rozsiahle územie na Blízkom východe.

08:03

.

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko reaguje na situáciu okolo Družby

Dnes nebudem dlhý. Však je víkend. Predsa však musím zareagovať na situáciu, ktorá sa vytvorila okolo ropovodu Družba. Podľa môjho…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá výmena medzi Dankom a Huliakom: ,,Opäť trafil semafór a totálne sa zosmiešnil”

Rudol Huliak na svojej sociálnej sieti zdieľal video, v ktorom ostro reaguje na slová lídra strany SNS Andreja Danka. Podpredseda…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov