Hlavnú politickú zodpovednosť za situáciu v súvislosti so stavbou D1 s tunelom Višňové by podľa Hrnčiara malo mať Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Pripomenul, že vtedajší minister dopravy za uvedené hnutie Ján Figeľ rozhodol o zrušení PPP projektu na výstavbu úsekov D1, vrátane úseku s tunelom Višňové. Jednotlivé úseky diaľnice pri Žiline sa neskôr súťažili samostatne, pričom dva sú stále vo výstavbe a jeden je v prevádzke.
Hrnčiar v súvislosti s výstavbou D1 s tunelom Višňové obhajoval ministra dopravy za to, že dokázal vyrokovať dohodu o ukončení zmluvy so súčasným zhotoviteľom a začne sa hľadať nový zhotoviteľ na dokončenie stavby. To podľa podpredsedu NR SR umožní vyplatiť subdodávateľov, ktorým zhotoviteľ dlhuje peniaze za prácu a zároveň neprepadnú finančné prostriedky Európskej únie. Uzavretie uvedenej dohody umožní, aby nevznikol druhý Váhostav a subdodávatelia sa dostanú k svojim peniazom.
Poslanec Miroslav Ivan (SaS) upozornil na to, že v programovom vyhlásení vlády je stále uvedený nereálny termín dokončenia diaľnice D1 medzi Bratislavou a Košicami v roku 2020. Poukázal na neustále sa zvyšujúci podiel ciest I. triedy v nevyhovujúcom a havarijnom stave. Pokiaľ začiatkom roku 2017 to bolo 32,5 percenta, na začiatku roku 2018 tento podiel vzrástol na 37,4 percenta a v polovici vlaňajška na 40,7 percenta.
Ivan vyzval ministra dopravy, aby túto situáciu okamžite riešil so Slovensku správou ciest. Ministrovi vyčítal otáľanie s liberalizáciou železničnej dopravy, ako aj so zriadením národnej dopravnej autority na zladenie vlakovej a autobusovej dopravy. Motoristi si podľa Ivana zaslúžia viac za svoje peniaze, ktoré odvádzajú do rozpočtu.
Tibor Bastrnák (Most-Híd) vo vystúpení povedal, že na cesty I. triedy išlo vlani zhruba 80 mil. eur a nie 50 mil. eur, ako uviedla skupina opozičných poslancov v návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy. K 50 mil. eur na základe schválenej sumy v rozpočte totiž ministerstvo dopravy vyrokovalo navyše ďalších 30 mil. eur. Pripomenul, že rezort dopravy rokuje s ministerstvom financií o ďalších zdrojoch na cesty I. triedy v objeme 250 mil. eur na štyri roky.