Seymour Hersh: “Na Ukrajine sa niečo pečie”

Kyjev/Washington 23. mája 2023 (HSP/scheerpost/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

 

Tento článok je z časopisu Substack Seymoura Hersha: Minulú sobotu denník Washington Post zverejnil tajné dokumenty amerických tajných služieb, z ktorých vyplýva, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, pracujúci za chrbtom Bidenovho Bieleho domu, začiatkom tohto roka tvrdo presadzoval rozšírenie série raketových útokov na územie Ruska

Joe Biden Volodymyr Zelenskyj
Na snímke zľava americký prezident Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Dokumenty boli súčasťou veľkej skrýše utajovaných materiálov, ktoré na internete zverejnil vojak letectva, ktorý je teraz vo väzbe. Vysokopostavený predstaviteľ Bidenovej administratívy, ktorého denník Post požiadal o komentár k novo odhaleným spravodajským informáciám, uviedol, že Zelenskyj nikdy neporušil svoj sľub, že nikdy nepoužije americké zbrane na údery vo vnútri Ruska. Podľa názoru Bieleho domu Zelenskyj nemôže urobiť nič zlé.

Zelenského túžba viesť vojnu v Rusku možno nie je jasná prezidentovi a vysokopostaveným zahraničnopolitickým poradcom v Bielom dome, ale je jasná tým, ktorí v americkej spravodajskej komunite mali problém dostať svoje spravodajské informácie a ich hodnotenia na vypočutie v Oválnej pracovni. Medzitým pokračuje vraždenie v meste Bachmut. Je to podobná idiotizácia, ak nie počtom, ako masakrovanie vo Verdene a na Somme počas prvej svetovej vojny. Muži, ktorí vedú dnešnú vojnu – v Moskve, Kyjeve a Washingtone – neprejavili záujem ani o dočasné rokovania o prímerí, ktoré by mohli slúžiť ako predohra k niečomu trvalému. V súčasnosti sa hovorí len o možnostiach neskorej jarnej alebo letnej ofenzívy jednej zo strán.

Ale varí sa aj niečo iné, o čom niektorí členovia americkej spravodajskej komunity vedia a tajne o tom informovali na podnet vládnych predstaviteľov na rôznych úrovniach v Poľsku, Maďarsku, Litve, Estónsku, Česku, Slovensku a Lotyšsku. Všetky tieto krajiny sú spojencami Ukrajiny a vyhlásenými nepriateľmi Vladimira Putina.

 

Poľsko na čele

Na čele tejto skupiny stojí Poľsko, ktorého vedenie sa už ruskej armády neobáva, pretože jej pôsobenie na Ukrajine zanechalo lesk jej úspechu pri Stalingrade počas druhej svetovej vojny v troskách. Potichu nalieha na Zelenského, aby našiel spôsob, ako ukončiť vojnu – v prípade potreby aj tým, že sám odstúpi – a aby umožnil začať proces obnovy svojho národa. Podľa odpočúvaní a ďalších údajov známych z prostredia Ústrednej spravodajskej služby Zelenskyj neustupuje, ale začína strácať súkromnú podporu svojich susedov.

Jednou z hnacích síl pokojných európskych rokovaní so Zelenským bolo viac ako päť miliónov Ukrajincov utekajúcich pred vojnou, ktorí prekročili hranice krajiny a zaregistrovali sa u jej susedov na základe dohody EÚ o dočasnej ochrane, ktorá zahŕňa právo na pobyt, prístup na trh práce, bývanie, sociálnu pomoc a lekársku starostlivosť. V hodnotení, ktoré zverejnil Vysoký komisár OSN pre utečencov, sa uvádza, že tento odhad nezahŕňa približne 3 milióny ukrajinských utečencov, ktorí z vojnovej zóny utiekli bez víz do niektorej z 27 európskych krajín, ktoré na základe Schengenskej dohody zrušili vzájomné hraničné kontroly. Ukrajina, hoci nie je členom EÚ, teraz využíva všetky výhody schengenského paktu. Niekoľko krajín vyčerpaných 15-mesačnou vojnou obnovilo niektoré formy hraničnej kontroly, ale regionálna utečenecká kríza sa nevyrieši, kým nebude uzavretá formálna mierová dohoda.

UNHRC uvádza, že voľné cestovanie z Ukrajiny do pobaltských štátov a štátov EÚ v západnej Európe “mimoriadne sťažuje presné určenie toho, koľko Ukrajincov sa v posledných mesiacoch dostalo do EÚ a kde sa teraz nachádzajú”. V správe sa uvádza, že “drvivú väčšinu” ukrajinských utečencov tvoria ženy a deti a jedna tretina z nich má menej ako osemnásť rokov. Sedemdesiattri percent utečencov v produktívnom veku sú ženy, mnohé z nich s deťmi.

Vo februárovej analýze Rady pre zahraničné vzťahy o európskej utečeneckej problematike sa uvádza, že počas prvého roka vojny sa do susedných krajín Ukrajiny vyliali “desiatky miliárd dolárov” humanitárnej pomoci.

“Vzhľadom na to, že konflikt trvá už druhý rok a jeho koniec je v nedohľadne,” uvádza sa v správe, “odborníci sa obávajú, že hostiteľské krajiny sú čoraz unavenejšie.”

 

Americká spravodajská komunita 

Pred niekoľkými týždňami som sa dozvedel, že americká spravodajská komunita si uvedomuje, že niektorí predstavitelia v západnej Európe a pobaltských štátoch si želajú ukončenie vojny medzi Ukrajinou a Ruskom. Títo predstavitelia dospeli k záveru, že je čas, aby sa Zelenskyj “spamätal” a snažil sa o urovnanie sporu. Informovaný americký predstaviteľ mi povedal, že niektorí predstavitelia vedenia v Maďarsku a Poľsku boli medzi tými, ktorí spolupracovali na tom, aby sa Ukrajina zapojila do serióznych rokovaní s Moskvou. “Maďarsko je v tejto veci veľkým hráčom, rovnako ako Poľsko a Nemecko, a pracujú na tom, aby Zelenského presvedčili,” povedal americký úradník. Európski lídri dali jasne najavo, že “Zelenskyj si môže nechať to, čo má” – vilu v Taliansku a podiely na zahraničných bankových účtoch – “ak vypracuje mierovú dohodu, aj keby mal byť podplatený, ak je to jediný spôsob, ako dosiahnuť dohodu.”

Úradník povedal, že Zelenskyj doteraz odmietal takéto rady a ignoroval ponuky veľkých súm peňazí na uľahčenie svojho ústupu na panstvo, ktoré vlastní v Taliansku. V Bidenovej administratíve neexistuje podpora pre akúkoľvek dohodu, ktorá by zahŕňala Zelenského odchod, a vedenie vo Francúzsku a Anglicku “je príliš zaviazané” Bidenovi, aby uvažovalo o takomto scenári. Existuje realita, ktorú niektoré prvky v americkej spravodajskej komunite nemôžu ignorovať, povedal úradník, aj keď ju Biely dom ignoruje: “Ukrajine dochádzajú peniaze a je známe, že najbližšie štyri alebo viac mesiacov sú kritické. A východoeurópania hovoria o dohode.” Otázkou pre nich je, povedal mi úradník, “ako prinútiť Spojené štáty, aby prestali podporovať Zelenského.” Podpora Bieleho domu presahuje potreby vojny: “Platíme všetky dôchodkové fondy – 401-ky – pre Ukrajinu.”

 

A Zelenskyj chce viac, povedal úradník

“Zelenskyj nám hovorí, že ak chcete vyhrať vojnu, musíte mi dať viac peňazí a viac vecí. Hovorí nám: ‘Musím vyplatiť generálov.’ Hovorí nám” – ak bude nútený odísť z funkcie – “že ide k tomu, kto ponúkne najviac. Radšej pôjde do Talianska, ako by mal zostať a možno sa nechať zabiť vlastnými ľuďmi.”

“Všetky tieto reči sa hlásia a teraz sa šíria vo vnútri americkej spravodajskej komunity, ale ako zvyčajne,” povedal úradník, “spravodajskej komunite nie je jasné, čo prezident a jeho zahraničnopolitickí asistenti v Bielom dome vedia o realite” európskej diskusie o hľadaní spôsobu ukončenia vojny.

“Stále školíme Ukrajincov, ako lietať na našich F-16, ktoré Rusko zostrelí hneď, ako sa dostanú do vojnovej zóny. Hlavná tlač sa venuje Bidenovi a vojne a Biden stále hovorí o Veľkom satanovi v Moskve, zatiaľ čo ruskej ekonomike sa darí. Putin môže zostať tam, kde je” – pri moci – “napriek tomu, že sa mu nepodarilo vymazať Ukrajinu z mapy ako nezávislý štát. A myslel si, že vyhrá vojnu len s jednou leteckou divíziou” – sardonická narážka na neúspešnú snahu Ruska v prvých dňoch vojny zmocniť sa dôležitého letiska pomocou výsadku útočných síl.

“Problémom Európy,” povedal úradník, “pokiaľ ide o rýchle urovnanie vojny, je to, že Biely dom chce, aby Zelenskyj prežil, zatiaľ čo sú tu iní” – v Rusku a v niektorých európskych hlavných mestách – “ktorí hovoria, že Zelenskyj musí odísť, nech sa deje čokoľvek.”

Nie je jasné, či sa toto porozumenie dostalo až do Oválnej pracovne. Bolo mi povedané, že niektoré lepšie spravodajské informácie o vojne sa k prezidentovi nedostanú, a to nie vinou tých, ktorí pripravujú často protichodné hodnotenia. Biden sa vraj spolieha na brífingy a iné materiály, ktoré od nástupu Bidenovej administratívy do funkcie pripravuje Avril Hainesová, riaditeľka Národnej spravodajskej služby. Tá strávila väčšinu svojej kariéry prácou pre ministra zahraničných vecí Anthonyho Blinkena, ktorého väzby na Bidena a dohoda s ním v otázkach týkajúcich sa Ruska a Číny trvajú už desaťročia.

Jedinou záchranou pre niektorých členov komunity, ako mi bolo povedané, bol riaditeľ CIA William Burns.

Burns bol veľvyslancom v Rusku a námestníkom ministra zahraničných vecí a je považovaný za niekoho, “kto sa postavil” proti niektorým zahraničnopolitickým bláznovstvám Bieleho domu. “Nechce byť krysou na potápajúcej sa lodi,” povedal mi úradník.

Na druhej strane, ako mi bolo povedané, tým v CIA, ktorí pripravujú denný prehľad prezidenta, nie je jasné, že Joe Biden je pravidelným čitateľom ich spravodajského súhrnu. Dokument má zvyčajne tri strany. Pred desiatkami rokov mi povedali – niekto, kto ma vtedy prosil, aby som o tom nepísal -, že Ronald Reagan čítal PDB len zriedka, až kým ho Colin Powell, vtedy v Bielom dome, nezačal čítať na videorekordér. Záznam sa potom prehrával prezidentovi. Nie je jasné, kto, ak vôbec niekto, by mohol prevziať iniciatívu ako Bidenov Colin Powell.

 

PREČÍTAJTE SI AJ

Seymour Hersh opísal pozadie vzťahov medzi Ukrajinou a USA. Čo s tým má Poľsko a Česko?

Seymour Hersh prišiel s novými šokujúcimi informáciami

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

15:03

Amnestovaný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek bol účastníkom víkendovej dopravnej nehody na Žďársku, kde podľa polície pri prejazde zákrutou vošiel do protismeru a narazil do vozidla s prívesom. Vodič a spolujazdkyňa v aute utrpeli zranenia a odviezla ich sanitka, Kajínek však vyviazol bez zranení. Polícia okolnosti nehody vyšetruje.

15:02

Vo veku 83 rokov zomrela brazílska speváčka Astrud Gilberto, ktorá naspievala pravdepodobne najznámejšiu verziu slávneho hitu The Girl from Ipanema. Informoval o tom denník Guardian s odvolaním sa na jej spolupracovníka Paula Ricciho. Astrud naspievala jazzový hit v roku 1963, keď náhodou vstúpila do štúdia v sprievode svojho manžela, gitaristu Joaa Gilberta.

14:57

Kosovo je otvorené konaniu nových volieb v štyroch samosprávach na severe krajiny, v ktorých ustanovenie etnických Albáncov za starostov viedlo k protestom a potýčkam. Oznámila to kosovská ministerka zahraničných vecí Donika Gërvallová-Schwarzová.

14:48

Česko, Slovensko a Rakúsko sú pripravené poskytnúť Gruzínsku skúsenosti a podporu na jeho ceste do EÚ. Na spoločnej návšteve s predstaviteľmi parlamentov krajín Slavkovského formátu to uviedla predsedníčka Poslaneckej snemovne Parlamentu (PSP) ČR Markéta Pekarová Adamová.

14:47

Litovský parlament  zamietol návrh na vyhlásenie predčasných parlamentných volieb. Predložila ho vládnuca strana Vlastenecký zväz po medializovanom škandále s nadmernými výdavkami, do ktorého boli zapletení aj traja ministri ešte z čias, keď boli mestskými poslancami. 

14:18

Užívatelia drog v Berlíne budú odteraz mať možnosť nechať si legálne, anonymne a bezplatne otestovať nelegálne zakúpené narkotiká. 

13:37

Niekoľko ruských a čínskych stíhačiek vletelo do juhokórejskej zóny protivzdušnej obrany. Informovala o tom tamojšia armáda, ktorá zároveň vyzvala svoje vzdušné sily, aby na túto situáciu adekvátne zareagovali.

13:36

Pápež František absolvoval krátku lekársku prehliadku v rímskej nemocnici Gemelli, po ktorej sa vrátil do Vatikánu.

13:35

Útok na Kachovskú priehradu spôsobil podľa českého premiéra Petra Fialu humanitárnu katastrofu, ktorá zasiahne tisíce nevinných ľudí. Napísal to na sociálnej sieti Twitter.

13:29

Kremeľ vyhlásil, že útok na Kachovskú priehradu v Ruskom okupovanej časti juhoukrajinskej Chersonskej oblasti bol “úmyselnou sabotážou” Kyjeva, ktorý vraj chcel týmto spôsobom odrezať od dodávok vody anektovaný Krymský polostrov.

13:24

Pri bombovom útoku prišiel o život Nísár Achmad Achmádí, guvernér afganskej provincie Badachšán. Výbušnina bola nastražená v aute, ktorým samovražedný atentátnik narazil do guvernérovho vozidla. 

13:23

Ak by Maďarsku odobrali predsedníctvo v Rade Európskej únie, hralo by to do karát premiéra Viktora Orbána, ktorý vo svojej krajine vybudoval prakticky samovládu. Uvádza sa to v komentári agentúry Bloomberg.

12:50

Ukrajina označila v utorok na pôde Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Haagu Rusko za “teroristický štát” a obvinila ho zo zničenia priehrady Nova Kachovka na rieke Dneper. “Rusko dnes vyhodilo do vzduchu veľkú priehradu v Novej Kachovke, čím vyvolalo rozsiahle evakuácie civilistov a veľké ekologické škody,” povedal predstaviteľ Ukrajiny pri ICC Anton Korynevyč. Zároveň poukázal na to, že zo strany Moskvy ide o ďalší akt v rámci vlny ničenia, ktorá trvá už roky.

12:15

V Česku sa v najbližšom čase začnú opravovať ukrajinské tanky T-64, ktoré po desiatkach rokov v skladoch zamieria na bojisko. Zmluvu na ich opravu a modernizáciu uzavrel český štátny Vojenský opravárenský podnik (VOP CZ) s ukrajinským koncernom Ukroboronprom vo februári. V utorok to uviedlo české ministerstvo obrany.

11:40

Námestník poľského ministra zahraničných vecí Arkadiusz Mularczyk v utorok vyjadril presvedčenie, že ak poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) zvíťazí v jesenných parlamentných voľbách, Nemecko vyplatí Poľsku vojnové reparácie. Mularczyk tiež upozornil na výsledky prieskumu realizovaného organizáciou Social Changes pre pravicovú poľskú webstránku wPolityce.pl, podľa ktorého až 54 percent opýtaných súhlasí s tým, aby Poľsko i naďalej vymáhalo od Nemecka zaplatenie reparácií.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Mikas: Nárast prípadov šarlachu nie je dôvod na paniku

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Nárast prípadov šarlachu nie je dôvod na paniku. Deklaroval to hlavný hygienik SR Ján Mikas s tým, že ročne je hlásených 200 až 300 prípadov. Na nižšiu chorobnosť v minulých rokoch mohla mať vplyv aj pandémia, keď boli prísnejšie protiepidemické opatrenia "Nejde o…

Chmelár: Nežerte aj s navijakom propagandu ľudí, ktorí poznajú odpovede ešte skôr ako si kladú otázky

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Priehrada Nova Kachovka bola údajne poškodená už 18 mesiacov pred začatím vojenského konflinku na Ukrajine. Neoverené videá zobrazujú sériu výbuchov v okolí priehrady. Naozaj vyhodili Rusi do vzduchu Kachovskú priehradu? Pochybnosti sú prednosťou kriticky zmýšľajúceho človeka Čistú pravdu sa asi tak skoro nedozvieme,…

Bývalý poradca CIA predpovedá osud ukrajinskej protiofenzívy

0 icon

Kyjev 6. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot Twitter)   Bývalý poradca CIA Rickards tvrdí, že ukrajinská ofenzíva sa zastaví Keď sa začne hlavná protiofenzíva, ukrajinské sily možno budú schopné za pomoci západných zbraní obsadiť niektoré územia, ale Kyjev ich nebude schopný udržať, napísal bývalý poradca CIA James Rickards v článku pre denník…

Muchová postúpila prvýkrát do semifinále parížskej dvojhry

0 icon

Paríž 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aurelien Morissard) Aktualizované 6. júna 2023 o 14:30 h. Česká tenistka Karolína Muchová sa po prvý raz v kariére predstaví v semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo štvrťfinále zvíťazila na parížskej antuke v pozícii nenasadenej hráčky nad Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou 7:5, 6:2. Jej ďalšou…

Zmení pochod liberálnej opozície vo Varšave situáciu v nadchádzajúcich voľbách?

0 icon

Varšava 6. júna 2023 (HSP/rmx.news/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)   Pochod, ktorý vo Varšave zorganizovala hlavná liberálna opozícia, Občianska platforma (PO), bol len pochodom odhodlaných odporcov vládnucich konzervatívcov a v deň volieb nebude rozhodujúci, tvrdí redaktor časopisu Sieci Jacek Karnowski Demonštrácie nevyhrávajú voľby, ale majú svoj význam. Ak aktivizujú nové skupiny ľudí alebo…

Tím expertov z WHO bude na Slovensku hodnotiť tok zdravotných dát

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Tím expertov zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) bude na Slovensku mapovať a hodnotiť tok zdravotných dát. Na utorkovom brífingu o tom informoval minister zdravotníctva Michal Palkovič s tým, že lepšie využívanie dát by v budúcnosti mohlo pomôcť efektívnejšie zvládať rôzne typy kríz "Cieľom je…

SLK a odborné spoločnosti súhlasia s návrhom očkovania v lekárňach proti chrípke

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Slovenská lekárska komora (SLK) a viaceré odborné lekárske spoločnosti súhlasia s návrhom očkovania v lekárňach proti chrípke. Poukazujú pri tom na to, že Slovensko má najmenej zaočkovaných proti danému ochoreniu v Európskej únii (EÚ). Očkovanie v lekárňach by podľa nich uľahčilo cestu k…

Premiér ocenil pomoc slovenských hasičov pri povodniach v Taliansku

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Úrad vlády SR)   Premiér Ľudovít Ódor ocenil pomoc slovenských hasičov pri odstraňovaní následkov povodní na severe Talianska. Preukázali podľa neho vysokú mieru profesionality, efektivity a odborných zručností. Zároveň veľkou mierou prispeli k šíreniu dobrého mena Slovenska. Uviedol to pri ich utorkovom prijatí na Úrade vlády…

Jens Stoltenberg: Poškodenie priehrady Nova Kachovka ukazuje brutalitu Ruska

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo, TASR-Martin Baumann)   Zničenie priehrady Nova Kachovka je otrasný čin, ktorý ukazuje brutalitu Ruska vo vojne na Ukrajine, uviedol v utorok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na samite Bukureštskej deviatky (B9) na Bratislavskom hrade Šéf NATO upozornil, že zničenie priehrady ohrozuje tisícky civilistov a…

Spoločnosť Philip Morris navrhla ustanoviť dátum, keď budú cigarety definitívne zakázané

0 icon

Londýn 6. júna 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Šéf spoločnosti Philip Morris Olczak navrhol ustanoviť dátum zavedenia zákazu cigariet Šéf najväčšieho svetového výrobcu tabakových výrobkov Philip Morris International (PMI) Jacek Olczak vyzval na stanovenie dátumu zavedenia zákazu cigariet. Ako príklad uviedol záväzok britskej vlády ukončiť predaj nových automobilov s benzínovým a naftovým…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Slavěna Vorobelová

Prokremeľská propaganda z USA

0icon

Je Robert F. Kennedy, Jr. na výplatnej páske Putina? Na Slovensku nedávno „super utajená“ d

Milan Šupa

Zostaňme ľuďmi! Vždy a v každej situácii!

0icon

V istom blogu na sme.sk, s počtom prečítaní 9000, sa jeho autor tešil z toho, koľko Rusov už „zdochlo“ vo vojne a ľutoval, že ich „nezdochlo“ viac. Normálnemu človeku je ľúto, ako mŕtvych Rusov, tak i mŕtvych Ukrajincov. Postoj spomínaného blogera, tolerovaný platformou sme.sk, je svedectvom elementárnej straty ľudskosti, prejavujú

Ivan Štubňa

Ochudobnený urán na Ukrajine zabíja. V Európe a na Slovensku nie?

0icon

  Problém začal, keď Briti poslali na Ukrajinu muníciu s ochudobneným uránom. Dopustili sa tak podobne ako USA v Juhoslávii (1999), Sýrii, Iraku a pod. vojnového zločinu najťažšieho rangu. Tvrdenie a zľahčovanie kolektívneho Západu, že o

Gustáv Murín

Blogosféra na Hlavných správach príkladom, ako sa vysporiadať s hejtermi na diskusiách k blogom

0icon

V internetovej TV relácii „G. Murín: Na moment, blogeri!“ hodnotíme čítanosť troch vybraných blogosfér za daný mesiac. V máji 2023 skončila doterajšia dominancia článkov na Pravda.blog, keď tu tri najčítanejšie články blogerov dosiahli súhrnne čítanosť „len“ 104 772x, kým na SME-blog bola takmer dvojn&

Viktória Hellenbart

Hovoriť pravdu je kľúčom k získaniu dôvery a dôvera je základom úspešného vládnutia

0icon

Medzi blogerov v Hlavných správach som sa zaradila článkom "Homo homini lupus", v ktorom okrem iného poukazujem na dôsledky zneužívania rôznych káuz politikmi v predvolebnom boji a to na pozadí konkrétnej kauzy známej ako "Čistý deň". Dňa 25.5.2023 zorganizovala strana Smer SSD tlačovú besedu, v ktorej sa Robert Fico, Tibor…

Vášeň v Tebe

Zhodujú sa názory na kŕmenie? Pes versus pániček

0 icon

2.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív Baška). Ahoj!  Čo si myslíte o kŕmení psov? Ja Vám poviem svoj názor. Ale asi sa Vám veľmi páčiť nebude.  Nerozumiem, prečo si ľudia myslia, že my, hafani, budeme jesť každý de

Princ Harry môže byť vyhostený z USA. Začalo sa súdne konanie. Drogy v pozadí

0 icon

6.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:instagram.com/princeharryofengland). Princ Harry má problémy. Konzervatívna organizácia chce, aby sa zverejnila jeho žiadosť o víza do Spojených štátov. Týka sa užívania drog. Prípad sa dostal na súd.

Zlejeme horúcou vodou a zalejte ríbezle. Vaši susedia budú ohromení bohatým ovocím

0 icon

6.6.2023 Redakcia vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@stalewiak). Pestovanie ríbezlí nie je zložité, ale stojí za to vedieť, čo robiť, aby boli plody veľké a šťavnaté. Našťastie pomôže domáce hnojivo, za ktoré neminiete ani cent. Prečo? Pretože ho pripravíte z toho, čo bežne vyhadzujete.

Držíte paradajky v chladničke? Vďaka tomuto triku budú sladké a voňavé

0 icon

6.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív). Najlepšie je jesť paradajky priebežne, aby ste si užili ich vôňu. Pri veľkých zásobách však vyvstáva otázka, kde ich najlepšie uskladniť, aby za krátky čas nestratili chuť a nepokazili sa. Ukázalo sa, že stačí použiť jednoduchý trik, potom vložiť do chladničky a hotovo.

Domáceho miláčika k deťom - áno alebo nie?

0 icon

6.6.2023. Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/tonyminguillon). Vaša ratolesť žadoní o psíka už druhý rok, a že keď nemôže mať psíka (alebo mačičku, dodá potichu), tak aspoň škrečka. A čo takto za dobré vysvedčenie? Vy sa bojíte, že zvieratko po opadnutí prvého nadšenia po týždni zostane na vašich pleciach a budete sa oň musieť…

Armádny Magazín

Kyjev namiesto ofenzívy evakuuje jednotky. Zničenie vodnej elektrárne Kachovka ohrozuje desiatky osád záplavami

0 icon

Ukrajina, 6.jún 2023 (AM), aktualizované – Zničenie elektrárne Kachovskaja v noci 6. júna by mohlo viesť k zaplaveniu 80 osád vrátane tých, ktoré sa nachádzajú na území Chersonskej oblasti (RF), ktorú okupujú ozbrojené sily Ukrajiny. Úradníci sú vo svojich svedectvách zmätení: buď hovoria o výbuchu, alebo o zničení v dôsledku výbuchu,…

Bezpečnejšie je uzavrieť dohodu s kolumbijským drogovým kartelom ako s WHO

0 icon

USA, 6.jún 2023 (AM) – WHO organizuje 2. júna vo svojom sídle v Ženeve slávnostnú oslavu 75. výročia svojho vzniku. Pozvaní musia povinne predložiť očkovací preukaz. To je posolstvo, ktoré je určené všetkým, vzhľadom na plány WHO uzurpovať si globálnu moc pod zámienkou novej "pandémie" oznámenej na 76. Svetovom zdravotníckom zhromaždení,…

Jordánske sklady môžu byť esom západu proti Rusku

0 icon

USA, 6.jún 2023 (AM) – Obrovský problém pre Rusko môže vznikať v Jordánsku. Americké ministerstvo obrany udelilo kontrakt v hodnote 118 375 740 USD firme Global Military Products na dodávku 60 protilietadlových tankov Gepard z výzbroje Jordánska Ukrajine. Firma má dodávku zrealizovať do 30.5.2024. Jordánsko kúpilo 60 svojich Gepardov o

Andrej Fursov: Stalin trikrát prekazil plány globalizátorov

0 icon

Rusko, 6.jún 2023 (AM) – Vo vnútri strany počas Stalinovho života, ho nenávideli dve skupiny. Jednu by sme mohli konvenčne nazvať ľavicovými globalistami: boli to tí, ktorí sa usilovali o svetovú revolúciu, boli to strážcovia kardinálov svetove

Záhada vzdorovitého dronu. Umelá inteligencia nie je až taká skvelá

0 icon

USA,5.jún 2023 (AM) – Počas testovacej prevádzky americkej armády sa dron riadený umelou inteligenciou (AI) rozhodol zabiť operátora, aby mu neprekážal v plnení úloh, informoval denník The Guardian. Znie to strašidelne.   Niektorým to pripomína hru Karla Čapka "R.U.R", i

TopDesať

Tieto fotografie dajú poriadne zabrať tvojmu zraku a mozgu

0 icon

V tomto článku si ukážeme fotografie, ktoré nenechajú váš zrak a mozog na pokoji. Pri niektorých fotografiách sa budete musieť skutočne zamyslieť, či vidíte skutočnosť alebo iba optický trik. Tieto fotografie majú schopnosť vyvolávať záhadné dojmy a vášne vo vašom vnútri. Za ich zdanlivo jednoduchými a bežnými kompozíciami sa však…

Extrémne drahé chyby zachytené na fotografiách

0 icon

Hovorí sa, že za chyby sa platí. Bohužiaľ, tieto fotografie majú hodnotu tisícky eur - tisícky eur na opravy poškodených vecí. Pozrite sa na zbierku nešťastia v podaní extrémne drahých chýb. Reddit je na vrchole v poskytovaní fotografií ľudí, ktorí majú naozaj ťažký deň. Prispievatelia na r/ThatLookedExpensive sa delia o…

Revolučná umelá inteligencia vygenerovala pozadie na známych fotografiách

0 icon

Niet pochýb o tom, že umelá inteligencia sa rozvíja obrovskou rýchlosťou a každý deň vidíme, ako pokročila k lepšiemu. Každý deň sme tak šokovaní, pretože objavujeme nové a nové veci. Názory ľudí na tieto technológie sú rôznorodé. Niektorí sú z umelej inteligencie ohromení a nadšení, pretože im dokáže pomôcť v ich každodennej práci,…

Život s mužom je ťažký a zábavný. Fotografie ako dôkaz

0 icon

Život s mužom vie byť občas poriadne ťažký. Ale aby sme mužskému pohlaviu nekrivdili, musíme uznať, že často je aj poriadne zábavný. A práve tento fakt vám dokážu nasledujúce fotografie. Na nich môžete vidieť, že život s mužom nie je iba o trápení ale aj o poriadnej zábave. Chlap vymyslí všetko možné…

Očakávanie vs. krutá realita: Nakupovanie nás občas dokáže prekvapiť

0 icon

Nakupovanie má mnoho z nás v obľube. Taktiež ste už niekedy určite nakupovali na internete. Občas sa stane, že naše očakávania sú oveľa vyššie a realita nám ukáže skutočnú pravdu. V tejto dobe neustáleho rozvoja technológií a informačnej dostupnosti sme často obklopení dokonalými produktovými fotografiami, ktoré nám sľubujú naplnenie našich túžob…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali