Brífing Roberta Kaliňáka a Zuzany Dolinkovej k zdravotnému stavu predsedu vlády v banskobystrickej nemocnici

NAŽIVO

Nemecko obvinilo Rusko z páchania „vojnových zločinov“ po útokoch na ukrajinských civilistov a energetickú infraštruktúru krajiny počas najchladnejšej zimy od začiatku vojny. „Cieľom tejto vojny je unaviť Ukrajinu. Ide o jasné porušenie medzinárodného humanitárneho práva a Rusko sa podľa nás v tomto prípade dopúšťa vojnových zločinov,“ uviedol hovorca vlády Steffen Meyer.

14:45

Jadrová elektráreň Kašiwazaki-Kariwa obnovila svoju činnosť po prvý raz od tragédie vo Fukušime.

14:25

Rakúsko hrozí prísnymi pokutami migrantom, ktorí nedokončia integračné kurzy o rakúskych demokratických hodnotách a kurzy nemeckého jazyka.

14:18

Ukrajina si predvolala maďarského veľvyslanca v Kyjeve, aby protestovala proti avizovanej petícii Maďarov namierenej voči pomoci EÚ vo výške 800 miliárd dolárov Ukrajine.

14:03

Europoslanci podporili návrh na využitie mechanizmu takzvanej posilnenej spolupráce pri poskytnutí pôžičky Ukrajine vo výške 90 miliárd eur na roky 2026 – 2027. Tento postup umožní Slovensku, Česku a Maďarsku nezapojiť sa do iniciatívy.

13:37

Trump pohrozil Iránu zničením v prípade, že by naňho zaútočil. „Celá krajina vyletí do vzduchu,“ povedal.

13:36

V Klinickej vojvodskej nemocnice v Rzeszówe ako prvý v regióne použili metódu liečby poruchy mitrálnej chlopne zabezpečujúcej správny tok krvi v srdci, ktorá nevyžaduje otvorenie hrudníka.

13:35

Slovenské veľvyslanectvo v Aténach upozorňuje na silnú búrkovú aktivitu sprevádzanú intenzívnym nárazovým vetrom, ktorá v stredu a vo štvrtok zasiahne väčšinu územia Grécka.

13:34

Air Force One s Trumpom na palube pristál vo Švajčiarsku s meškaním pre menšiu elektrickú poruchu na predchádzajúcom lietadle.

13:33

António Costa povedal, že EÚ je proti podkopávaniu medzinárodného poriadku založeného na pravidlách a spochybňovaniu základných aliancií, nemôže akceptovať, že právo silnejšieho prevažuje nad právami slabších, a odmieta ďalšie clá zo strany USA, ktoré vníma ako podkopanie obchodnej dohody z júla 2025.

13:31

Európsky parlament zmrazil dohodu s Mercosur a postúpil ju Súdnemu dvoru EÚ.

13:15

Narastajúce geopolitické napätie v súvislosti s vyjadreniami americkej administratívy a ambíciami získať Grónsko nikoho nemôže tešiť. Pred i po stredajšom rokovaní vlády to zdôraznili minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak (nezávislý) i minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD).

13:08

Nemecká prokuratúra v stredu uviedla, že polícia zadržala ruského a nemeckého štátneho príslušníka podozrivých z členstva v zahraničných teroristických organizáciách. Údajne podporovali milície Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky

13:08

Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) podporí ďalšie pokračovanie Dlhopisového programu VVS. Keďže odozva akcionárov na dlhopisový program je pozitívna a spolupráca sa ukázala ako vzájomne prospešná, dohodli sa obe entity na jej predĺžení. V utorok (20. 1.) preto združenie a vodárenská spoločnosť podpísali dodatok k memorandu o spolupráci. I

12:06

Výrobca energetických nápojov Red Bull v minulom roku zvýšil predaj a tržby. Rakúska spoločnosť oznámila, že v roku 2025 celosvetovo predala 13,97 milióna plechoviek Red Bullu, čo bolo o 10,2 % viac ako rok predtým. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA, ktorá sa v stredu odvolala na denník Salzburger Nachrichten.

12:05

Poľský premiér vyzval Európu, aby sa postavila proti „nepriateľom“, pričom mal zrejme na mysli Trumpa a jeho nároky na Grónsko.

„Umiernenie je vždy znakom slabosti. Európa si nemôže dovoliť byť slabá – ani voči svojim nepriateľom, ani voči spojencom. Umierenie znamená absenciu výsledkov, len poníženie. Európsky dôraz a sebavedomie sú v súčasnosti nevyhnutnosťou,“ napísal Tusk na X.

11:34

Witkoff vyhlásil, že sa s Putinom stretne už zajtra, 22. januára.

11:29

Obvineniu z prečinu výtržníctva čelí 47-ročný Mykhailo B., ktorý v pondelok (19. 1.) ráno na železničnej stanici v Ivanke pri Dunaji (okres Senec) sledoval dievča čakajúce na vlak. Neskôr si mal rozopnúť a stiahnuť nohavice a onanovať. TASR o tom informoval bratislavský policajný hovorca Lukáš Pecek.
Po tom, ako ho dievča spozorovalo, sa dal muž autom na útek. „Netušil, že vystrašené dievča si stihlo jeho vozidlo odfotiť, toto konanie oznámiť rodičom, ktorí na miesto privolali policajnú hliadku,“ skonštatoval Pecek.
Polícia muža v krátkom čase vypátrala a eskortovala na príslušné policajné oddelenie. Vznesené bolo voči nemu obvinenie. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

11:19

Obec Štiavnické Bane v okrese Banská Štiavnica hľadá zhotoviteľa čistiarne odpadových vôd (ČOV) v hodnote viac ako 951.000 eur bez DPH. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila vo vestníku verejného obstarávania.
Predmetom zákazky je vybudovanie ČOV v obci Štiavnické Bane, jej výstavbu bude obec financovať z prostriedkov Environmentálneho fondu a z vlastných zdrojov. Práce by mali trvať 12 mesiacov. Svoje ponuky môžu záujemcovia posielať do 9. februára.
Starosta Stanislav Neuschl priblížil, že dotáciu získali ešte vlani, s prácami by chceli začať hneď po ukončení verejného obstarávania. Nová ČOV bude situovaná na okraji dediny, v jej najspodnejšej časti.

11:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

První důsledky…

Atentát na Roberta Fica je klasickou černou labutí. Tedy událost, kterou víceméně nikdo nečekal, ale jejíž význam je tak veliký, že zasáhne do všech plánů i představ a seřadí všechny na nové startovní čáře. Události příštích týdnů budou všechny poměřovány právě tím, co se stalo na Slovensku a nemůže to být jinak

Brífing Roberta Kaliňáka a Zuzany Dolinkovej k zdravotnému stavu predsedu vlády v banskobystrickej nemocnici
Na snímke zľava ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková (Hlas-SD) a vicepremiér a minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) počas brífingu pred Rooseveltovou nemocnicou v Banskej Bystrici 18. mája 2024 k zdravotnému stavu postreleného predsedu vlády v banskobystrickej nemocnici
❚❚
.

První důsledky už jsou vidět. Odboráři zrušili svou demonstraci s to zcela bez náhrady. Vláda samozřejmě nezrušila ani důchodovou reformu, ani výpověď bez udání důvodu. Středula prostě dostal příležitost se ještě jednou zaskvět v plné Aspen nádheře. Agrární komora svůj protest ruší také a ještě uvažují o jiném termínu. Ale veřejnost už prostě nepřijde…, takže je to úplně stejné jako u Středuly. Poslední příležitost měla být teď ve středu. Další šance už nebude. Myslím, že Fico by si nepřál, aby to všichni vzdali, ale prostě se stalo. Odbory i profesní komory jsou mrtvé, cesta je uzavřena. Do voleb už zasáhnou jen volby, případně jiné černé labutě a po volbách bude všechno jinak. Současné průsery budou přebity novými, mnohem většími problémy.

Atentát na Fica totiž ANI V NEJMENŠÍM neuklidnil vášně, i kdyby Šimečka a Čaputová stokrát mluvili o klidu a náš skutečný prezident, Kolář, se k nim přidal. Od první minuty vyhřezla tak strašná špína, že zásah Země meteoritem by nebyl katastrofa, ale řešení. Dokonce mnohokrát zaznělo, že Fico si za atentát může sám. Nikdo nezapochyboval o svatosti své pravdy a svých postojů. Nikdo. Jediný, kdo se zklidnil, jsou zase dezoláti. TI nechtějí hrotit situaci. Pravda a láska se teprve rozjíždí. Vsaďte se, že vláda neuhne v ničem ani o píď.

První kroky k dnešku já vidím někde u první přímé prezidentské volby, kdy voliči Zemana nijak nerušili předvolební debaty knížete Kchárla, ale Volímkarlové chodili na Zemanovy debaty pískat. O pět let později chodili i s červenými trenýrkami a dělání bordelu začalo být organizované. Následně Milion chvilek hlásal nenávist vůči Babišovi, ačkoliv ho žádný soud neodsoudil a žádné důkazy se proti němu nenašly. A kvůli vyšetřování Babiše neumřel žádný svědek, narozdíl od Dozimetru, kde už jich umřelo pět (samozřejmě přirozenou smrtí po přejetí autem).

.

Na internetu si dneska už najdete jakékoliv nenávistné výroky na kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Všechno už tu bylo. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Kdokoliv, kdo vlezl do veřejného prostoru, tak byl zdehonestován, osračkován médii a když si dovolil odseknout nebo oplatit stejnou mincí, tak hned šířil nenávist. Skoro každý už o „těch druhých“ řekl něco, co bylo za čárou. David Matásek může po atentátu na Fica napsat „pic ho,“ ale běda, kdyby něco takového napsal kdokoliv z našeho tábora.

Ve čtvrtek jsem byl na předvolebním setkání s občany v Jihlavě a to víte, že tam přišel provokovat místní představitel pravdy a lásky Tomanec. Ten mohl řvát o zločincích, ale běda, kdyby se ho někdo dotknul. To by bylo násilí a šíření nenávisti.

Dvojí metr si teď začne vybírat svou daň.

V posledních dvou měsících jsem mnohokrát ventiloval svou obavu z války proti Rusku, která by nejspíš velmi rychle přešla v jadernou. Ale teď vidím, že bychom se spíš měli bát války proti vlastním spoluobčanům. Posledním geopolitickým dobrodružstvím na Ukrajině si totiž Západ ukousl příliš velké sousto. Už mi více znalých lidí řeklo, že všichni tady vědí, že je všechno v Bruseli, jen nevědí, jak z toho ven.

Často jsem slyšel, že musí být hůř, aby to lidem došlo. Vždycky jsem odpovídal, že když bude hůř, tak bude hůř především nám, obyčejným lidem. Křetínskému hůř nebude. Mluvil jsem o nedostupných lécích, nezaměstnanosti, drahotě, chudobě, ale nenapadlo mě, že součástí toho, že je hůř, je střílení na nepohodlné politiky. Od toho je jen krok ke střílení na nepohodlné řečníky… Pavlík Novotný měl kdysi jeden takový příspěvek, kde vysloveně dával návod, jak při zastřelení oponenta postupovat.

.

Nevěřím ve zklidnění situace. Víte proč? Copak si někdo z nás řekl, že už je to přes čáru a Fiala nám už tolik nevadí? Copak si liberálové řekli, že to přehnali a napřáhli směrem k nám ruce? Ani náhodou. Obě strany se jen utvrdily, že své oponenty musí porazit jednou provždy, protože ti druzí svoje hrozby myslí vážně a nejsou to jen rétorické a marketingové kecy. Liberálové se nevzdají svého great resetu a my se nevzdáme odporu vůči tomu.

Ano, Fico chtěl porazit majnstrýmová média. Chtěl porazit jednotnou mediální sorosovskou frontu. A přesně za to dostal tři kulky do břicha. Atentátník se tím netajil. Copak teď, po tom atentátu, už je není zapotřebí porazit? Copak se budou sorosovští novináři chovat líp? Copak dobrovolně odevzdají moc? Copak už je přešel grýndýl, přešlo je zrušení práva veta? Přešly je americké geopolitické hry za zachování unipolárního světa? Ani náhodou. Naléhavost jejich porážky je stejně nutná na Slovensku jako v Gruzii… Tam už se pěkně majdanuje.

Bez ohledu na to, že atentát spáchal jednoznačný příznivec Progresívného Slovenska, který se nijak netajil tím, proč to udělal, stejně z něj hned zkoušeli udělat russácký narativ. Soft power pokračuje… jen nám začíná přeskakovat do hard verze.

Mimochodem… ten Cintula je nejohroženější osoba na Slovensku. Pravda a láska strašně potřebuje, aby se mu ve vazbě stala nějaká nehoda a on už neměl možnost říct, že je hrdý progresivista a udělal to pro prezidentku Čaputovou a pro liberální demokracii.

Ne, nebude žádné uklidnění. Jen reset. Všichni se jen srovnali na nové startovní čáře a utvrdili se v tom, že s druhou stranou se nedá mluvit. Proč se s druhou stranou nedá mluvit? Protože tahle soft občanská válka začala už před deseti lety a už si všichni udělali příliš mnoho hříchů. Obě strany bez problémů mohou ukázat jakýkoliv incident, který předcházel tomu jejich. Tak nějak je to mezi Izraelem a Palestinou. Už si toho udělali tolik, že někdo prostě musí prohrát protože na kompromis je tam příliš mnoho krve.

.

Atentát na Fica nijak neuklidnil situaci. Naopak ji vyhrotil. Většinou to tak bývá. Atentát v Sarajevu také nevedl k uklidnění krize na Balkáně. Jedenácté září také nevedlo k uklidnění situace mezi USA a muslimskými zeměmi. Arabské jaro také nezařídilo odložení sporů a prohra Ukrajiny také nepovede ke klidu a nové prosperitě. Už to nejde.

Před dvěma roky jsem si říkal, že teď už vím, co je zapotřebí vykonat a pustil jsem se do toho. Ale doba, kdy jsem to nevěděl, byla lepší, protože o nic ještě nešlo. Tehdy ještě existovaly cesty zpět. Teď už to vypadá, že žádný návrat možný nebude. Ne, nejspíš nebude válka s Ruskem. Mnohem pravděpodobněji bude občanská válka mezi konzervativci a progresivisty. Mezi pravdoláskou a dezoláty. První krev už vytekla. Navíc začínají vycházet najevo podezření, že atentátník v tom nebyl sám a nešlo tedy o pomateného liberála, ale jsou v tom zakomponované ještě další osoby. Možná to souvisí i s hackerským vyvěšením zprávy na ČTK o atentátu na Pellegriniho, který údajně plánovala ukrajinská GUR a snad i naše BISka. A zmařilo to naše Vojenské zpravodajství. Možná proto byl Beroun odejít…

A pořád nevíme, proč v Praze střílel Dejvy Kozy… zřejmě je to tak výbušné, že to může ven až po volbách… Knihu o spiknutí proti Zemanovi jsem také přečetl jedním dechem…

Tož, Sarajevský atentát už máme, kompromis je v takové atmosféře v podstatě vyloučen… máme super vyhlídky. Jak to říkal Ivo Budil? Hrozí nám pád do režimů ala latinská Amerika, sice bez tanečnic, ale zato s islamizací…

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Peter Bielik

Anton Čapkovič

Branislav Čech

Erik Majercak

Michal Durila

.
.
.

Pripravil pascu? Trumpova „Rada mieru“ skrýva malý háčik

Trump môže zostať na čele ním presadzovaného „Rady mieru“ aj po odchode z Bieleho domu, uviedol americký úradník pre agentúru…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kaliňák a Zůna sa zhodli: Krajinám treba väčšiu obrannú a priemyselnú sebestačnosť

Slovenský minister obrany Robert Kaliňák sa s českým rezortným šéfom Jaromírom Zůnom zhodli na potrebe zabezpečiť pre krajiny väčšiu obrannú…

21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko bohatne na zlate

Od začiatku vojny na Ukrajine zarobilo Rusko stovky miliárd dolárov na raste cien zlata

21. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament zmrazil zmluvu s Mercosurom a dal ju preskúmať Súdnemu dvoru Európskej únie

Po prekonaní významných politických prekážok a po viac ako dvoch desaťročiach čelí táto obrovská obchodná dohoda ďalšiemu odkladu –  teraz…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vysvetlíme, čo je Trumpova Rada mieru

Radu mieru pôvodne vytvoril americký prezident Donald Trump ako medzinárodný orgán, ktorý mal dohliadať na povojnovú obnovu Pásma Gazy. Šéf Bieleho…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Musk vs. Ryanair. Americký miliardár naznačil kúpu aeroliniek a šéfa firmy nazval „skutočným idiotom“

Americký technologický magnát Elon Musk spustil na sociálnej sieti X anketu, v ktorej sa pýtal používateľov, či by mal kúpiť…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Potiahneme do vojny? Vo svete surovej sily sa Únia musí zbaviť opatrnosti, povedala Leyenová

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu varovala, že Európska únia (EÚ) musí zrýchliť posilňovanie svojej ekonomiky a…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Splnomocnenkyňa vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti poslala odkaz Šimečkovi

Simona Zacharová, splnomocnenkyňa vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti vysvetľuje lídrovi opozície Michalovi Šimečkovi ako…

21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Permanentná revolúcia ulice ako zbraň tých, čo „neprehrýzli“ volebnú porážku

Štafetu mobilizácie ulice prevzali študenti

21. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Kyjev smeruje ku katastrofe

Kyjev smeruje k humanitárnej katastrofe, vyhlásil primátor mesta Kličko v rozhovore pre The Times

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 01. 2026 | Aktualizované 21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Aktualizované 21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Skúsili ste už všetko, ale stále sa nemôžete zbaviť bolesti? Objavte nový pohľad

Skúsili ste už všetko, ale stále sa nemôžete zbaviť bolesti? Objavte nový pohľad prostredníctvom psychosomatiky a naučte sa praktické kroky,…

21. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto tu komu nezákonne vykopával dvere?

Naďovci vnímajú domovú prehliadku u „slovenskej pirátky” Zuzany Šubovej ako prekročenie červených čiar. Šéf Demokratov na vystúpení aj so Šeligom…

21. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Na margo údajného obvinenia Matečnej hovorí minister o možnom prekrytí kauzy Šubová

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč považuje situáciu s údajným obvinením jeho predchodkyne Gabriely Matečnej za zvláštnu

21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Expartnerka Gábora Borárosa tragicky zomrela. Z fotiek behá mráz po chrbte

Mladá vodička Mercedesu dnes skoro ráno na ceste prvej triedy č. I/63 medzi Veľkým Mederom a obcou Dolný Štál v…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

„Macron je v pasci“: Dvojité štandardy vo vystúpení francúzskeho prezidenta v Davose

François Asselineau, líder francúzskej opozičnej strany Union Populaire Republicaine, poukazuje na to, že prezident Macron podporil nelegálnu vojenskú operáciu USA…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Netradičná vojna. Kanada simulovala hypotetické vojenské vpády USA

Kanada simulovala hypotetické vojenské vpády USA a potenciálnu odpoveď, ktorá zahŕňa povstalecký boj ako v Afganistane, informuje The Globe and…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko nesmie byť úspešné

Slovami z nadpisu by mohla byť označená politická činnosť už niekoľko po sebe nasledujúcich politických reprezentácií pôsobiacich v slovenskej politike…

21. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zmení Medvedev občianstvo? Konečne odpovedal na otázku

Ruský tenista Daniil Medvedev vylúčil zmenu svojho občianstva počas aktuálne prebiehajúcej špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. Víťaz US Open z…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Varšava ukončuje programy pomoci pre Ukrajincov

Poľská vláda navrhla postupné zrušenie programov núdzovej pomoci pre ukrajinských utečencov, ktoré zaviedla po začatí vojny medzi Ruskom a Ukrajinou…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nespravodlivo obvinení: Jozef Brhel starší

Prinášame vám článok pôvodne uverejnený na pravnelisty.sk, ktorého autorom je prof. JUDr. Eduard Burda, PhD., ktorý pôsobí ako profesor na…

21. 01. 2026 | Z domova | 20 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Z domova | 20 min. čítania | 0 komentárov

.

Syn Beckhamovcov potopil rodičov. Vytiahol, čo mu spravili a prečo nie sú v kontakte

Brooklyn Beckham je najstarší syn bývalého futbalistu Davida Beckhama a matky Victorie. Nedávno sa na sociálnej sieti vyjadril k vzťahu…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Video: Pravdivé dejiny Slovanov

Slovensko, 21. januára 2026 - Najnovšia kniha Oskára Cvengroscha Pravdivé dejiny Slovanov prináša novú koncepciu dejín, zostavenú na základe oficiálnych…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Najväčší úder drogovým gangom v dejinách Európy. Polícia rozbila sieť syntetických drog

Európska polícia v stredu oznámila, že rozbila rozsiahlu sieť výrobcov syntetických drog pôsobiacu vo viacerých krajinách. Zásah označila za „najväčšiu…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Niektorí európski lídri môžu súhlasiť s odovzdaním Grónska Spojeným štátom

Niektorí európski lídri môžu súhlasiť s odovzdaním Grónska Spojeným štátom – v snahe „vyhovieť“ Trumpovi, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Eutanázia: Progresívne víťazstvo na dohľad, keďže pravica opúšťa bojisko

Kontroverzný francúzsky zákon o eutanázii bol prijatý Národným zhromaždením v máji 2025 a v súčasnosti ho posudzuje Senát. Napriek tomu,…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Mene tekel…

Můj oblíbený politický komentátor, Pavel Šik, se ve svých fejsbůkových příspěvcích v posledních dnech zamýšlí, jestli Trumpovi náhodou neruplo v…

21. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Skrytá sila v pomaranči o ktorej ste zrejme ani len netušili

Pomaranče sú výborným zdrojom vitamínu C, čím zvyšujú odolnosť voči infekciám. Na pokrytie odporúčanej dennej dávky vitamínu C stačí denne…

21. 01. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dánsky europoslanec ostro reagoval na ambície Trumpa: „Poviem to slovami, ktorým budete rozumieť: Pán prezident, choďte do ri*i!“

Dánsky poslanec Európskeho parlamentu Anders Vistisen vyvolal v Európskom parlamente rozruch ostrým výpadom voči Donaldovi Trumpovi

20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemecko obvinilo Rusko z páchania „vojnových zločinov“ po útokoch na ukrajinských civilistov a energetickú infraštruktúru krajiny počas najchladnejšej zimy od začiatku vojny. „Cieľom tejto vojny je unaviť Ukrajinu. Ide o jasné porušenie medzinárodného humanitárneho práva a Rusko sa podľa nás v tomto prípade dopúšťa vojnových zločinov,“ uviedol hovorca vlády Steffen Meyer.

14:45

Jadrová elektráreň Kašiwazaki-Kariwa obnovila svoju činnosť po prvý raz od tragédie vo Fukušime.

14:25

Rakúsko hrozí prísnymi pokutami migrantom, ktorí nedokončia integračné kurzy o rakúskych demokratických hodnotách a kurzy nemeckého jazyka.

14:18

.

Nekompetentnosť alebo neohľaduplnosť? Fotografie, ktoré vám dvihnú tlak

Nekompetentnosť sa niekedy prejaví nenápadne, inokedy tak očividne, že vás prinúti zastaviť sa a neveriacky krútiť hlavou nad tým, čo…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Prvá lekárska evakuácia z Medzinárodnej vesmírnej stanice v histórii

Vesmírna stanica sa po prvýkrát vo svojej viac než 25-ročnej histórii stala miestom, z ktorého musela byť vykonaná lekárska evakuácia…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

Biskupi štátu Virgínia sľubujú, že budú „bojovať“ proti radikálnemu pro-potratovému pozmeňovaciemu návrhu s „maximálnou odhodlanosťou“

Biskupi Michael Burbidge a Barry Knestout vyjadrili znepokojenie nad pozmeňovacím návrhom, ktorý „by prakticky umožnil neobmedzené potraty v akomkoľvek štádiu…

21. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pre Ukrajinu narýchlo vymýšľajú "osobitnú" Európsku úniu

Ukrajina, 20. januára 2026 - Svet „založený na pravidlách“ mizne, režimy padajú, vo svetovej politike sa dejú predtým nepredstaviteľné veci,…

21. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätá Agnesa

Svätá Agnesa Rímska patrí k najuctievanejším kresťanským mučeniciam a jej životný príbeh je už po stáročia symbolom neochvejnej viery a…

21. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Exministerku agrorezortu Gabrielu Matečnú mali obviniť

Polícia zatiaľ nepotvrdila ani nevyvrátila informáciu o obvinení bývalej ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej, ktorú v utorok zverejnil portál Aktuality.sk. Hovorca…

20. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Peter Bielik

Anton Čapkovič

Branislav Čech

Erik Majercak

Michal Durila

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov