Ľuboš Blaha sa vysmieva výkvetu slovenskej žurnalistiky „podvodníčke“ a „majstrovi krabicového vína“. „Úkoluje ich Penta,“ dodáva

Bratislava 10. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

 

Vládny poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa pozrel bližšie na fungovanie pravicových médií pod vplyvom Penty. Blaha hovorí o klamstvách, konkrétnych neprofesionálnych zavádzajúcich a „slušných“ novinároch pracujúcich v prospech finančnej skupiny.

Na snímke poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) a novinári Peter Schutz a Monika Tódová

Poslanec Blaha koncom minulého týždňa komentoval článok novinára Petra Schutza z denníka SME, ktorý predsedu Výbor NR SR pre európske záležitosti nazval „kreténom“ v súvislosti s jeho postojom ku politickej kríze vo Venezuele.“A SME mu to bez problémov uverejní – lebo oni sú ten etalón slušnosti,“ podotýka Blaha,

„Majster krabicového vína“ sa podľa Blahu „zase opusti“. „Ale hlavne nabudúce nezabudnite moralizovať, slniečka, keď niekto použije slovo „cigánočka“ alebo „teliatko“, lebo to je tá najväčšia tragédia tohto tisícročia.“

„Zato guru pravicovej inteligencie Schutz – prominentný absolvent Vysokej školy života – je prototypom dôstojnosti, len sa na neho stačí pozrieť: možno aj po čašníkoch bliaka, že sú kreténi, keď mu po štvrtom litri čúča nechcú doniesť ďalšiu krabicu, lebo sa už plazí po zemi.“

O Schutzovi ale podľa Blahu nikto nenapíše, ako neslušne sa vyjadruje – majster krabicového vína môže všetko, lebo je na výplatnej páske Penty.

Schutz však podľa jeho slov nie je jediný. „Je tu, samozrejme, aj ďalší velikán ducha – Jeňo „Prúša“ Korda, ktorý je vrcholom galantnosti. Najmä, keď si ako posledný úchyl fotí v pražskom metre nohy spolucestujúcich a vešia to na sieť s ogrgeľskými poznámkami. To, prosím pekne, nie je „kretén“. To je kamoš.“

Vyjadril sa aj na adresu poprednej redaktorky Denníka N: „A podvodníčka Tódová je – ako inak – nehynúcim symbolom vedeckej tvorivosti a hlavne nech nikto nerieši, že sa dostala k titulu podvodom a jej diplomovka môže byť pokojne chápaná ako lekársky nález mentálnej retardácie. Prosím pekne – takíto „slušní Slováci“ nám nadávajú do „kreténov“ za to, že máme iný názor. Výborné, to je fakt úroveň.“

Poslanec Smeru-SD dúfa, že politikov nezabudne „vyhrešiť naša milovaná bakalárka Hanzelová, aké škaredé slová to používame. Lebo „kretén“ je úplne v pohode. Zuzanke akosi zjavne nedochádza, že tou najvulgárnejšou zložkou slovenskej spoločnosti je novinárska liberálna lúza.“

 

 

 

Blaha tiež informoval o ďalšom prípade, keď môže z denníka SME „zasa urobiť idiotov“. „Majster Peter Schutz vo svojom komentári o Blahovi a Venezuele poplietol, čo sa dalo – a tak do redakcie smeruje ďalšia moja žiadosť o opravu,“ napísal poslanec Smeru, s tým že médium opravu podľa zákona musí uverejniť. „To zas bude hanba,“ dodáva s úsmevom.

Blahova žiadosť o opravu:

VEC: Žiadosť o uverejnenie opravy

Vážená pani šéfredaktorka,

dovoľte mi, aby som Vás touto cestou opakovane upozornil na klamlivý článok denníka SME, tentoraz ide o autorský komentár Petra Schutza, ktorý vyšiel elektronicky dňa 8. februára 2019 pod názvom „Blaha môže byť blázon, ale určujúci vplyv je Ficov“ a v tlačenej verzii Vášho denníka dňa 9. februára 2019 (sobota) na strane č. 8 pod názvom „Veriaci Blaha pučistom“.

Autor vo svojom texte v súvislosti s pozíciou Slovenskej republiky k situácii vo Venezuele, v druhom odseku konštatuje, že: „Uznesenie zahraničného výboru, že Slovensko nepodporí venezuelskú opozíciu, je politický škandál…“.

Vzápätí strany Smer a SNS označuje autor ako „pučistov“ a vo štvrtom odseku pokračuje týmto konštatovaním: „Áno, pučistom, keďže hlasovanie pod ideovým vodcovstvom Blahu – on je ten „veriaci“ – nebolo nič menej než koaličný prevrat“.

Uvedená informácia je evidentná lož vzhľadom na skutočnosť, že žiadne uznesenie zahraničného výboru o Venezuele neexistuje, a to hneď z dvoch dôvodov:

Po prvé, rokovanie o Venezuele sa neviedlo na zahraničnom, ale európskom výbore, ktorému predsedám a ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti som výbor k Venezuele zvolal.

Po druhé, tento výbor neprijal žiadne uznesenie, v ktorom by zaujal akékoľvek obsahové stanovisko a iba zobral na vedomie informáciu o Venezuele.

Tým pádom je nepravdivá aj veta, že hlasovanie sa odohralo „pod ideovým vodcovstvom Blahu“, pretože predmetné hlasovanie o merite veci jednoducho nenastalo.

Musí to byť mimoriadne trápne, že po Zuzane Kepplovej, ktorú som na faktickú chybu upozornil v januári tohto roku v súvislosti s Bezpečnostnou stratégiou SR, ani Váš ďalší komentátor nemá základné vedomosti o problematike a nedokáže rozlíšiť ani len zahraničný a európsky výbor NR SR, nehovoriac o tom, že si nedokáže overiť výsledky hlasovania a prijaté uznesenia.

Potom je pochopiteľne veľmi zmätený v celej problematike a píše takéto popletené články.

Ja denníku SME ani finančnej skupine Penta neberiem právo na svoj vyhranený názor a dokonca môžem potvrdiť, že na európskom výbore (a nielen tam) som sa skutočne veľmi otvorene zasadzoval za to, aby Slovenská republika neuznala opozičného lídra Venezuely za prezidenta, pretože by tak porušila medzinárodné právo a princíp národnej suverenity.

A fakticky sedí aj to, že minister Lajčák potvrdil, že nemá podporu svojej strany Smer na to, aby venezuelského lídra opozície uznal za prezidenta, čiže áno, fakticky prevážil ten názor o Venezuele, ktorý obhajoval predseda strany Robert Fico a ja ako predseda európskeho výboru.

Nenamietam ani voči interpretácii, že som sa v tomto prípade veľmi aktívne ideovo angažoval v prospech legitímnej ľavicovej vlády vo Venezuele na čele s Nicolasom Madurom.

Namietam voči školáckym faktografickým chybám, ktoré sa objavili v článku Petra Schutza.

Je mi srdečne jedno, že Vášmu komentátorovi prekážajú politici, ktorí sú presvedčení o socialistických hodnotách a ideáloch a ponúkajú alternatívu „proti dekadentno-konzumnému kapitalizmu“ – to je v poriadku, pán Schutz má právo na svoje ultrapravicové názory, nech sú akokoľvek nenávistné a obmedzené.

Ale to nič nemení na tom, že pán Schutz si neoveril základné fakty a vo svojom komentári uverejnil zjavné faktické lži, a to v dvoch vyššie uvedených prípadoch.

Na základe vyššie uvedeného konštatujem, že Váš denník uverejnil nepravdivé skutkové tvrdenie a na základe § 7 Zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (tlačový zákon) Vás touto cestou žiadam o uverejnenie opravy.

Mrzí ma, že sa to deje opakovane a Váš denník preukazuje veľmi slabú mieru profesionality.

Uznajte sama, že naraziť v krátkom komentári na dve faktografické chyby, to je naozaj veľmi úbohá vizitka pre denník, ktorý chce sám seba nazývať mienkotvorný a zamestnáva niekoľko desiatok ľudí vo svojej redakcii.

Možno by sa mohol pán Schutz viac sústrediť na svoju prácu a menej na iné radosti a slasti života.

Písomný návrh znenia opravy je nasledovný:

Dňa 9.februára 2019 denník SME na strane č. 8 v komentári pána Petra Schutza pod názvom „Veriaci Blaha pučistom“ uviedol nepravdivé skutkové tvrdenie, a síce, že sa v zahraničnom výbore pod taktovkou Ľuboša Blahu hlasovalo o uznesení, že Slovenská republika nepodporí venezuelského lídra opozície.

V skutočnosti pán poslanec Blaha presadil, aby Slovensko ostalo v prípade Venezuely neutrálne, aj bez prijímania akéhokoľvek uznesenia na pôde parlamentu. Touto cestou sa pánovi Blahovi za uverejnenie nepravdivej informácie ospravedlňujeme.

Dovoľujem si Vám pri tejto príležitosti pripomenúť, že podľa zákona je vydavateľ periodickej tlače povinný opravu uverejniť do ôsmich dní odo dňa doručenia žiadosti o uverejnenie opravy alebo v najbližšom vydaní periodickej tlače pripravovanom po doručení žiadosti o uverejnenie opravy.

S pozdravom
Ľuboš Blaha
predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti

 

 

Skupina Penta úkoluje svoje médiá

Blaha na Facebooku pripomenul aj rozhovor Haščákovou pravou rukou Martinom Dankom z Penty, ktorý publikoval denník SME. „Okrem toho, že sa Danko detinsky vyviňuje a obhajuje Pentu, je v tomto rozhovore povedaných zopár veľmi dôležitých vecí – samozrejme, medzi riadkami.“

„Po prvé, Penta manipuluje a ovplyvňuje médiá, ktoré vlastní. Danko to potvrdil v prípade bulvárnej Plusky: vraj redakcii volal a naznačil im (dal pokyn), aby článok o obvinení Haščáka z vraždy Kuciaka uverejnili prví, lebo sa o to zaujíma Denník N. Toto tvrdí Danko.“

Dodáva, že nie sú až tak podstatné „jeho fabulácie, ktorými kryje Pentu a svojho „bieleho koňa“ Tódovú v Denníku N“. „Dôležité je, že potvrdzuje, že Penta zneužíva svoje médiá na politiku a ochranu svojich záujmov. A že dáva pokyny.“

A asi len blázon si podľa Ľuboša Blahu myslí, že Penta takto „úkoluje“ iba Plusku a nie SME. „Rozhovor s Dankom je úplne čistý priezračný dôkaz toho, že periodiká ako Plus 7 Dní či SME sú len nástroje Penty na to, aby buď likvidovali svojich politických nepriateľov, uľahčovali si biznis, vydierali štát cez kompromitáciu nepohodlných politikov alebo aby si skrátka chránili svoje podnikateľské záujmy.“

„Ak ešte po tomto rozhovore niekto chytí do ruky SME a uverí v ich objektivitu a profesionalitu, tak to už musí byť absolútne trdlo.“

Penta tiež podľa Blahu potvrdila prepojenie s Kočnerom. „Po druhé, Danko priznáva, že bol prepojený s Petrom Tóthom a vymýšľa si nejaké historky o tom, ako ho ako gymnazista obdivoval. Dankove drísty, ktorými sa obhajuje, môžeme preskočiť – má to premyslené, je to profesionálny novinár, vymyslel si proste peknú storku.“

Pointa je však podľa Blahu tá, že potvrdil prepojenie Penty a Kočnera. Spojkami sú Danko a Tóth. A toto prepojenie je o to závažnejšie, že Kočner patrí medzi podozrivých z vraždy Kuciaka a objednávateľka vraždy označila aj Haščáka.

„Danko svojimi lacnými historkami nevyvrátil nič, zato potvrdil to najdôležitejšie: diabolské prepojenie oligarchov, mafiánov a finančných skupín, ktorí na Slovensku vytvorili nebezpečnú sieť a ktorí sa zjavne nezastavia pred ničím, aby si posilnili svoju moc, vplyv a biznisové záujmy.“

„Po tretie, informácia o obvinení Haščáka z Kuciakovej vraždy bola novinárom známa už niekoľko týždňov. Martin Danko tvrdí, že mu to spomínali v Pluske. Toľko jeho slová.“

„A teraz ako to asi bolo v skutočnosti: ak o tomto obvinení vedela Pluska, vedela to aj Penta. Vrátane Martina Danka. A vymysleli marketingový plán na to, ako čo najmenej bolestivo túto informáciu posunúť verejnosti. Najskôr to pustila Pluska, aby to pôsobilo bulvárne a nedôveryhodne. A aby sa dal použiť argument, že Penta by si hádam sama na seba nepúšťala takúto špinu. Ukázalo sa, že presne toto Penta urobila. Účelovo.“

A Danko podľa vysvetlenia Blahu potvrdil, že vlastne „urobili idiotov z polovice bratislavskej kaviarne“, ktorá toto omieľala ako argument na obranu Penty. Ale to je teraz vedľajšie. „To, že úroveň idiotizmu v bratislavských kaviarniach dosahuje už dlhší čas rekordné hodnoty, to vie na Slovensku už každý človek so zdravým rozumom. Žiadna novinka,“ uvádza poslanec.

Druhé kolo Dankovho plánu údajne bolo, že vzápätí vydá Monika Tódová, ktorá Pente zjavne slúži, článok, v ktorom bude Pentu obhajovať. Pridajú sa aj ďalší komplici Penty – Bárdy v Aktualitách a ďalšie menšie ryby v iných redakciách. „Celkovo sa vytvorí dojem, že ide o úplný nezmysel. A presne to Penta potrebuje.“

„Danko natáral, že reagoval na otázky Tódovej, ale to je hlúposť: sama Tódová vôbec nešla Pente po krku, na druhý deň predsa napísala článok, v ktorom Pentu obhajovala. A Danko to vedel. Tu nešlo o to zabrániť Tódovej v napísaní škaredého článku o Pente – tu išlo o spoločný plán Penty a jej mediálnych poskokov – Plusky, Tódovej a Bárdyho – ako Pentu ochrániť a mediálne namaľovať na rúžovo.“

Denník SME je podľa Blahu hlavná propagandistická trúba Penty. „Záverečná fáza tohto plánu na očistenie Penty je rozhovor Danka priamo v redakcii SME, ktorú Penta vlastní. Rozhovor, ktorý teraz glosujem. Tam si už Danko celú túto storku opriadol rôznymi svojimi nezmyslami, aby z toho Penťáci vyšli ako najväčší fešáci na svete. A SME kládlo presne také otázky, aké Penta potrebovala.“

„Po prečítaní rozhovoru s Dankom by človek pomaly nadobudol dojem, že ach, Haščák na hrad. Ach, ako úbohému Jaroslavovi krivdí celé Slovensko, fňuk. Ach, úbohá Penta. A vybavené. Z obvinenia, ktoré môže byť brutál pravdivé, sa vytvára dojem, že to sú len Zsuzsuovej halucinácie.“

Blaha tiež podotkol, že ak by Alena Zs. obvinila niekoho z tejto vlády, tak tu médiá vytvoria nový majdan. Ale obvinila Pentu a tak sa všetko hádže pod koberec. Sofistikovane, premyslene, organizovane – za pomoci mediálneho impéria Penty.

„Napriek tomu sú takéto rozhovory užitočné. Vďaka nim je už dnes nad slnko jasnejšie, že slovenské liberálne médiá ovláda Penta. Úplne na hulváta. Už o tom niet pochýb. Dlho sa o slovenských liberálnych novinároch hovorilo ako o prostitútkach. Dnes už vieme, nad všetky pochybnosti, kto ich pasie. Ďakujeme, pán Martin Danko, sme radi, že ste nám to takto otvorene potvrdili,“ uzatvára Ľuboš Blaha

 

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Blinken: Ak sa Taliban neumravní, z Afganistanu bude vyvrheľ

0 icon

Naí Dillí 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jonathan Ernst/Pool Photo via AP)   Ak bude Taliban pokračovať v porušovaní práv afganského obyvateľstva a zmocní sa vlády násilím, Afganistan bude môcť byť považovaný za "vyvrheľský štát", vyhlásil americký minister zahraničných vecí Antony Blinken po stredajšom stretnutí so svojím indickým náprotivkom Subrahmanjamom Džajšankarom v…

Halák sa sťahuje do Vancouveru, s Canucks podpísal ročný kontrakt

0 icon

Vancouver 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Franklin II)   Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák bude v kariére pokračovať vo Vancouveri. Ako neobmedzený voľný hráč podpísal s Canucks ročný kontrakt na 1,5 milióna dolárov, ďalších 1,5 milióna môže podľa TSN zarobiť na výkonnostných bonusoch V kanadskom klube NHL nahradí Bradena Holtbyho, ktorého…

Rokovania s Ruskom boli profesionálne a vecné, uviedol rezort diplomacie USA

0 icon

Ženeva 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nicholas Kamm/Pool via AP)   Stredajšie rokovania diplomatických delegácií Ruska a Spojených štátov v Ženeve sa sústredili na obmedzenie zbrojenia a boli profesionálne a vecné, uviedlo americké ministerstvo zahraničných vecí. Informovala o tom agentúra AFP "Sme naďalej odhodlaní, aj v časoch napätia, zabezpečiť predvídateľnosť a znížiť…

Juhovýchod Európy sa pripravuje na vlnu horúčav

0 icon

Skopje 28. júla 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)   Úrady vo viacerých krajinách juhovýchodnej Európy vydali varovania pred extrémne horúcim počasím. Spravili tak v súvislosti s vlnou horúčav, ktorú v regióne očakávajú vo štvrtok, a podľa meteorológov by mala teploty vo vnútrozemí vyhnať až na 43 stupňov Celzia Úrad verejného zdravotníctva v…

Ruský Roskomnadzor chce blokovať i účty na sociálnych sieťach spojené s Navaľným

0 icon

Moskva 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Ruská Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) v stredu pre agentúru AFP vyhlásila, že zablokované by mali byť i účty "extrémistických organizácií" na sociálnych sieťach spojené s opozičným lídrom Alexejom Navaľným Stalo sa tak dva dni po…

Hasiči a polícia zasahujú pri tragickej nehode pri Štefanove

0 icon

Štefanov 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Hasičský a záchranný zbor)   Hasiči a polícia momentálne zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste II/500 v katastri obce Štefanov v okrese Senica. Pri nehode došlo k zrážke osobného automobilu s kamiónom, pričom vo vozidle sa v tom čase nachádzali štyria…

Chárov agent o jeho budúcnosti: „Niet sa kam ponáhľať“

0 icon

New York 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Franklin II)   Budúcnosť slovenského hokejového obrancu Zdeno Cháru v zámorskej NHL je stále nejasná. Budúci člen Siene slávy sa podľa jeho agenta pripravuje na svoju 23. sezónu v profilige a jedným dychom dodal, že netreba nič uponáhľať. V lete sa Chára stane neobmedzeným…

Ústavný súd vydal chybné uznesenie k pozastaveniu časti vyhlášky k hraniciam

0 icon

Bratislava 28. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Ústavný súd (ÚS) SR spravil chybu v uznesení k pozastaveniu časti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR k režimu na hraniciach. Ústavný súd  pozastavil len časť týkajúcu sa osôb, ktoré absolvovali prvú dávku vakcíny do 9. júla. Informovala o tom televízia Markíza, ktorej to potvrdil…

Na Slovensku sa už začala tretia vlna pandémie, tvrdí ministerstvo zdravotníctva

0 icon

Bratislava 28. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Na Slovensku sa už začala tretia vlna pandémie. V súvislosti s aktuálnou situáciou to uviedol epidemiológ z Inštitútu zdravotných analýz na Ministerstve zdravotníctva SR Martin Pavelka. Odvoláva sa pritom na reprodukčné číslo, ktoré je už tretí týždeň po sebe nad kritickou hodnotou jedna.…

V priebehu 24 hodín našli štátni ochranári dva uhynuté medvede, asi obete pytliactva

0 icon

Bratislava 28. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Štátna ochrana prírody SR (ŠOP SR) objavila v priebehu 24 hodín dva uhynuté medvede, ktoré sa pravdepodobne stali obeťami pytliactva. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) o tom informovalo v tlačovej správe, ktorú zaslal Slavomír Held z odboru komunikácie rezortu Ani v jednom z…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Štefan Harabin

Policajný prezident Kovařík už mal byť vo väzbe, lebo pomáhal páchateľom trestnej činnosti sa ukryť. Žilinka, Kovařík a Remeta, každý svojím dielom, úspešne rozkladajú trestné konanie.

0icon

Prokurátor Remeta tvrdí že vyšetrovateľka Diana Santusová postupovala zákonne a v jej postupe nezistil procesné pochybenie. Iba policajt Kovařík, v trestnom konaní, podriadený Remetovi, úmyselne zmaril akciu, pri ktorej mali byť zadržaní obvinení z krivých výpovedí, ktorí sú teraz záhadne nezvestní. Nesporne zákonný postup vyšetrovateľky Santusovej v  akcii zameranej na zadržanie podozrivých  členov…

Andrej Sablič

Analýza ekonómie pokračovanie II.

0icon

Malá filozofická medzihra - úvaha. Prečo? Zisťujem, že v minulosti sa venovala malá a dnes takmer žiadna pozornosť pri výchove človeka o základných zákonoch, podľa ktorých prebiehajú procesy v prírode i spoločnosti. Nuž, a tak pre mnohých moje texty môžu byť Španielskou dedinou. Píšem pre ľudí, a tak prosím o…

Erik Majercak

Je prezident USA dement? USA sa pomaly rozpadajú. Mainstreamové Fox News otvárajú Overtonove okno v mainstreame a ťahajú tému opustenia USA jednotlivými štátmi do regionálnych únií

0icon

Rozpadu USA a pádu dolára sa venujem už pár blogov a s časom sa ukazuje ako tento proces postupuje. Najnovšie sa do procesu rozpadu zapojili mienkotvorné Fox News tu  https://www.youtube.com/watch?v=l7_P3Safn-Y. Tie percentá podpory oddelenia sa od USA sú na zatiaľ úrovni 30-44% podľa regiónu, ale je to proces

Peter Lipták

Čaputová podpísala Mengeleho zákon

0icon

Beštia fašizmu prvýkrá

Marián Tkáč

Pomenujme Vodné dielo Gabčíkovo Nagymaros menom Júliusa Bindera

0icon

Pozemský život je limitovaný, v nebi bude zase o jedného statočného Slováka viac.  Odišiel spomedzi nás profesor Július Binder, vzácny muž, ktorého meno je spájané s grandióznym Vodným dielom Gabčíkovo-Nagymaros. Aby tak bolo natrvalo, navždy, premenujme Vodné dielo Gabčíkovo-Nagymaros na VODNÉ DIELO JÚLIUSA BINDERA. Spojme sa, zjednoťme a urobme všetko…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Prečo sa začať sprchovať každý druhý deň?

0 icon

Väčšina z nás sa sprchuje raz alebo aj viackrát denne. Ale ak si položíš otázku, prečo sa musíme umývať každých 24 hodín, možno si uvedomíš, že sa sprchujeme viac, ako je potrebné. V skutočnosti časté sprchy nemajú výhody, pokiaľ ide o vzhľad a dokonca ani zdravie. Čo sa zmení, ak sa začneš sprchovať…

TOP10: Najunikátnejšie mosty na svete!

0 icon

Bez toho, aby si o tom premýšľal, pravdepodobne prechádzaš cez mosty, z ktorých niektoré môžu byť najunikátnejšími mostami na svete. Od úsvitu času sa človek snaží prekročiť oceány, hory, púšte a dokonca aj vákuum priestoru pre lepšiu budúcnosť. Je to v našej krvi. V týchto prípadoch sme to však urobili…

Špión zo Scapa Flow 1. časť

0 icon

Jedným z prvých ozbrojených konfliktov medzi Nemeckom a britániou v druhej svetovej vojne bolo námorné stretnutie. V noci z 13. na 14. októbra 1939 prenikla osamelá nemecká ponorka do britskej námornej základni v Scapa Flow na Orknejských ostrovoch. Bez povšimnutia preplávala obranou a potopila vojnovú loď Royal Oak. Ako sa táto katastrofa vôbec mohla udiať? Zavinila to…

10 vecí, s ktorými sa stretnete len v Japonsku, aj keď cestujete po celom svete

0 icon

Do nášho života vstúpili aj prvky japonskej kultúry: mnohí Slováci sledujú anime a drámy, jedia sushi a rezance. Japonsku nemožno odolať. Aj taká „populárna zábava“ ako karaoke bola kedysi prinesená k nám a dnes je ťažké uveriť, že to vymysleli Japonci. Existujú však veci, ktoré dodnes zostávajú zvláštne len pre krajinu vychádzajúceho…

Týchto 10 detí prekvapilo rodičov so svojimi vynálezmi

0 icon

Deti sú často podceňované. Myslíme si, že sú príliš malé na to, aby vedeli čokoľvek. Avšak, ak s nimi budeme tráviť množstvo času, zistíme, že nás dokážu príjemne prekvapiť. Aby sme ti to dokázali, podelíme sa s tebou o týchto 10 detských vynálezov, ktorými deti prekvapili svojich rodičov. Kto by…

Armádny Magazín

Námorná pechota USA si vybrala prototyp pokročilých prieskumných vozidiel od General Dynamics

0 icon

28. júla 2021, Sterling Heights, USA (AM) - Námorná pechota Spojených štátov amerických vybrala návrh prototypu spoločnosti General Dynamics Land Systems, ten tak postupuje v rámci výberového konania na pokročilé priesk

„Medvedia služba“ spojencov v Kurskej bitke

0 icon

Rusko, 28.júl 2021 (AM) – Západné rozviedky odovzdali Moskve chybnú informáciu o dislokácii nemeckých vojsk. So „senzačným odhalením“ o udalostiach 2. sv. vojny sa pred necelým rokom vytasili zaoceánski „historici“. Americký časopis Popular Mechanics uverejnil materiál, v ktorom sa tvrdí, že Červená armáda mohla zvíťaziť v Kurskom oblúku len v

Voliteľne ovládateľné bojové vozidlo od Rheinmetall bolo vybrané v programe americkej armády

0 icon

Nemecko, 28.júl 2021 (AM) – Americká armáda zadala spoločnosti American Rheinmetall Vehicles so sídlom v Sterling Heights v Michigane zmluvu na vývoj 2. fázy digitálneho návrhu pre program voliteľne ovládateľných bojových vozidiel (Optionally Manned Fighting Vehicle – OMFV). Spolu so svojimi partnermi Raytheon Technologies, L3Harris

Ako Rímska ríša. Európska únia nie je jednotná a môže sa čoskoro rozdeliť na západ a východ

0 icon

Francúzsko, 28.júl 2021 (AM) – Novinári francúzskeho denníka „Le Figaro“ tvrdia, že medzi dvomi časťami Európskej únie existujú vážne rozpory. Hovoríme o západnej Európe, ktorá EÚ vytvorila a o východnej, takzvanej novej Európe, ktorej hodnoty a priority sú často so „staršími kolegami“ v rozpore.   Le Figaro píše, že ide o akýsi konflikt…

Rusko navyšuje výrobu vojenských a civilných vrtuľníkov

0 icon

Rusko, 28.júl 2021 (AM) – Tento rok holding Vrtuľníky Ruska (korparácia Rostech ) dodá Rusku a zahraničným zákazníkom 190 vojenských a civilných vrtuľníkov, čo je o 20 viac ako v minulom roku, oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Andrej Boginskij. &nb

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali