Ľuboš Blaha sa vysmieva výkvetu slovenskej žurnalistiky “podvodníčke” a “majstrovi krabicového vína”. “Úkoluje ich Penta,” dodáva

Bratislava 10. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

 

Vládny poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa pozrel bližšie na fungovanie pravicových médií pod vplyvom Penty. Blaha hovorí o klamstvách, konkrétnych neprofesionálnych zavádzajúcich a “slušných” novinároch pracujúcich v prospech finančnej skupiny.

Na snímke poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) a novinári Peter Schutz a Monika Tódová

Poslanec Blaha koncom minulého týždňa komentoval článok novinára Petra Schutza z denníka SME, ktorý predsedu Výbor NR SR pre európske záležitosti nazval “kreténom” v súvislosti s jeho postojom ku politickej kríze vo Venezuele.”A SME mu to bez problémov uverejní – lebo oni sú ten etalón slušnosti,” podotýka Blaha,

“Majster krabicového vína” sa podľa Blahu “zase opusti”. “Ale hlavne nabudúce nezabudnite moralizovať, slniečka, keď niekto použije slovo “cigánočka” alebo “teliatko”, lebo to je tá najväčšia tragédia tohto tisícročia.”

“Zato guru pravicovej inteligencie Schutz – prominentný absolvent Vysokej školy života – je prototypom dôstojnosti, len sa na neho stačí pozrieť: možno aj po čašníkoch bliaka, že sú kreténi, keď mu po štvrtom litri čúča nechcú doniesť ďalšiu krabicu, lebo sa už plazí po zemi.”

O Schutzovi ale podľa Blahu nikto nenapíše, ako neslušne sa vyjadruje – majster krabicového vína môže všetko, lebo je na výplatnej páske Penty.

Schutz však podľa jeho slov nie je jediný. “Je tu, samozrejme, aj ďalší velikán ducha – Jeňo “Prúša” Korda, ktorý je vrcholom galantnosti. Najmä, keď si ako posledný úchyl fotí v pražskom metre nohy spolucestujúcich a vešia to na sieť s ogrgeľskými poznámkami. To, prosím pekne, nie je “kretén”. To je kamoš.”

Vyjadril sa aj na adresu poprednej redaktorky Denníka N: “A podvodníčka Tódová je – ako inak – nehynúcim symbolom vedeckej tvorivosti a hlavne nech nikto nerieši, že sa dostala k titulu podvodom a jej diplomovka môže byť pokojne chápaná ako lekársky nález mentálnej retardácie. Prosím pekne – takíto “slušní Slováci” nám nadávajú do “kreténov” za to, že máme iný názor. Výborné, to je fakt úroveň.”

Poslanec Smeru-SD dúfa, že politikov nezabudne “vyhrešiť naša milovaná bakalárka Hanzelová, aké škaredé slová to používame. Lebo “kretén” je úplne v pohode. Zuzanke akosi zjavne nedochádza, že tou najvulgárnejšou zložkou slovenskej spoločnosti je novinárska liberálna lúza.”

 

 

 

Blaha tiež informoval o ďalšom prípade, keď môže z denníka SME “zasa urobiť idiotov”. “Majster Peter Schutz vo svojom komentári o Blahovi a Venezuele poplietol, čo sa dalo – a tak do redakcie smeruje ďalšia moja žiadosť o opravu,” napísal poslanec Smeru, s tým že médium opravu podľa zákona musí uverejniť. “To zas bude hanba,” dodáva s úsmevom.

Blahova žiadosť o opravu:

VEC: Žiadosť o uverejnenie opravy

Vážená pani šéfredaktorka,

dovoľte mi, aby som Vás touto cestou opakovane upozornil na klamlivý článok denníka SME, tentoraz ide o autorský komentár Petra Schutza, ktorý vyšiel elektronicky dňa 8. februára 2019 pod názvom „Blaha môže byť blázon, ale určujúci vplyv je Ficov“ a v tlačenej verzii Vášho denníka dňa 9. februára 2019 (sobota) na strane č. 8 pod názvom „Veriaci Blaha pučistom“.

Autor vo svojom texte v súvislosti s pozíciou Slovenskej republiky k situácii vo Venezuele, v druhom odseku konštatuje, že: „Uznesenie zahraničného výboru, že Slovensko nepodporí venezuelskú opozíciu, je politický škandál…“.

Vzápätí strany Smer a SNS označuje autor ako „pučistov“ a vo štvrtom odseku pokračuje týmto konštatovaním: „Áno, pučistom, keďže hlasovanie pod ideovým vodcovstvom Blahu – on je ten „veriaci“ – nebolo nič menej než koaličný prevrat“.

Uvedená informácia je evidentná lož vzhľadom na skutočnosť, že žiadne uznesenie zahraničného výboru o Venezuele neexistuje, a to hneď z dvoch dôvodov:

Po prvé, rokovanie o Venezuele sa neviedlo na zahraničnom, ale európskom výbore, ktorému predsedám a ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti som výbor k Venezuele zvolal.

Po druhé, tento výbor neprijal žiadne uznesenie, v ktorom by zaujal akékoľvek obsahové stanovisko a iba zobral na vedomie informáciu o Venezuele.

Tým pádom je nepravdivá aj veta, že hlasovanie sa odohralo „pod ideovým vodcovstvom Blahu“, pretože predmetné hlasovanie o merite veci jednoducho nenastalo.

Musí to byť mimoriadne trápne, že po Zuzane Kepplovej, ktorú som na faktickú chybu upozornil v januári tohto roku v súvislosti s Bezpečnostnou stratégiou SR, ani Váš ďalší komentátor nemá základné vedomosti o problematike a nedokáže rozlíšiť ani len zahraničný a európsky výbor NR SR, nehovoriac o tom, že si nedokáže overiť výsledky hlasovania a prijaté uznesenia.

Potom je pochopiteľne veľmi zmätený v celej problematike a píše takéto popletené články.

Ja denníku SME ani finančnej skupine Penta neberiem právo na svoj vyhranený názor a dokonca môžem potvrdiť, že na európskom výbore (a nielen tam) som sa skutočne veľmi otvorene zasadzoval za to, aby Slovenská republika neuznala opozičného lídra Venezuely za prezidenta, pretože by tak porušila medzinárodné právo a princíp národnej suverenity.

A fakticky sedí aj to, že minister Lajčák potvrdil, že nemá podporu svojej strany Smer na to, aby venezuelského lídra opozície uznal za prezidenta, čiže áno, fakticky prevážil ten názor o Venezuele, ktorý obhajoval predseda strany Robert Fico a ja ako predseda európskeho výboru.

Nenamietam ani voči interpretácii, že som sa v tomto prípade veľmi aktívne ideovo angažoval v prospech legitímnej ľavicovej vlády vo Venezuele na čele s Nicolasom Madurom.

Namietam voči školáckym faktografickým chybám, ktoré sa objavili v článku Petra Schutza.

Je mi srdečne jedno, že Vášmu komentátorovi prekážajú politici, ktorí sú presvedčení o socialistických hodnotách a ideáloch a ponúkajú alternatívu „proti dekadentno-konzumnému kapitalizmu“ – to je v poriadku, pán Schutz má právo na svoje ultrapravicové názory, nech sú akokoľvek nenávistné a obmedzené.

Ale to nič nemení na tom, že pán Schutz si neoveril základné fakty a vo svojom komentári uverejnil zjavné faktické lži, a to v dvoch vyššie uvedených prípadoch.

Na základe vyššie uvedeného konštatujem, že Váš denník uverejnil nepravdivé skutkové tvrdenie a na základe § 7 Zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (tlačový zákon) Vás touto cestou žiadam o uverejnenie opravy.

Mrzí ma, že sa to deje opakovane a Váš denník preukazuje veľmi slabú mieru profesionality.

Uznajte sama, že naraziť v krátkom komentári na dve faktografické chyby, to je naozaj veľmi úbohá vizitka pre denník, ktorý chce sám seba nazývať mienkotvorný a zamestnáva niekoľko desiatok ľudí vo svojej redakcii.

Možno by sa mohol pán Schutz viac sústrediť na svoju prácu a menej na iné radosti a slasti života.

Písomný návrh znenia opravy je nasledovný:

Dňa 9.februára 2019 denník SME na strane č. 8 v komentári pána Petra Schutza pod názvom „Veriaci Blaha pučistom“ uviedol nepravdivé skutkové tvrdenie, a síce, že sa v zahraničnom výbore pod taktovkou Ľuboša Blahu hlasovalo o uznesení, že Slovenská republika nepodporí venezuelského lídra opozície.

V skutočnosti pán poslanec Blaha presadil, aby Slovensko ostalo v prípade Venezuely neutrálne, aj bez prijímania akéhokoľvek uznesenia na pôde parlamentu. Touto cestou sa pánovi Blahovi za uverejnenie nepravdivej informácie ospravedlňujeme.

Dovoľujem si Vám pri tejto príležitosti pripomenúť, že podľa zákona je vydavateľ periodickej tlače povinný opravu uverejniť do ôsmich dní odo dňa doručenia žiadosti o uverejnenie opravy alebo v najbližšom vydaní periodickej tlače pripravovanom po doručení žiadosti o uverejnenie opravy.

S pozdravom
Ľuboš Blaha
predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti

 

 

Skupina Penta úkoluje svoje médiá

Blaha na Facebooku pripomenul aj rozhovor Haščákovou pravou rukou Martinom Dankom z Penty, ktorý publikoval denník SME. “Okrem toho, že sa Danko detinsky vyviňuje a obhajuje Pentu, je v tomto rozhovore povedaných zopár veľmi dôležitých vecí – samozrejme, medzi riadkami.”

“Po prvé, Penta manipuluje a ovplyvňuje médiá, ktoré vlastní. Danko to potvrdil v prípade bulvárnej Plusky: vraj redakcii volal a naznačil im (dal pokyn), aby článok o obvinení Haščáka z vraždy Kuciaka uverejnili prví, lebo sa o to zaujíma Denník N. Toto tvrdí Danko.”

Dodáva, že nie sú až tak podstatné “jeho fabulácie, ktorými kryje Pentu a svojho “bieleho koňa” Tódovú v Denníku N”. “Dôležité je, že potvrdzuje, že Penta zneužíva svoje médiá na politiku a ochranu svojich záujmov. A že dáva pokyny.”

A asi len blázon si podľa Ľuboša Blahu myslí, že Penta takto “úkoluje” iba Plusku a nie SME. “Rozhovor s Dankom je úplne čistý priezračný dôkaz toho, že periodiká ako Plus 7 Dní či SME sú len nástroje Penty na to, aby buď likvidovali svojich politických nepriateľov, uľahčovali si biznis, vydierali štát cez kompromitáciu nepohodlných politikov alebo aby si skrátka chránili svoje podnikateľské záujmy.”

“Ak ešte po tomto rozhovore niekto chytí do ruky SME a uverí v ich objektivitu a profesionalitu, tak to už musí byť absolútne trdlo.”

Penta tiež podľa Blahu potvrdila prepojenie s Kočnerom. “Po druhé, Danko priznáva, že bol prepojený s Petrom Tóthom a vymýšľa si nejaké historky o tom, ako ho ako gymnazista obdivoval. Dankove drísty, ktorými sa obhajuje, môžeme preskočiť – má to premyslené, je to profesionálny novinár, vymyslel si proste peknú storku.”

Pointa je však podľa Blahu tá, že potvrdil prepojenie Penty a Kočnera. Spojkami sú Danko a Tóth. A toto prepojenie je o to závažnejšie, že Kočner patrí medzi podozrivých z vraždy Kuciaka a objednávateľka vraždy označila aj Haščáka.

“Danko svojimi lacnými historkami nevyvrátil nič, zato potvrdil to najdôležitejšie: diabolské prepojenie oligarchov, mafiánov a finančných skupín, ktorí na Slovensku vytvorili nebezpečnú sieť a ktorí sa zjavne nezastavia pred ničím, aby si posilnili svoju moc, vplyv a biznisové záujmy.”

“Po tretie, informácia o obvinení Haščáka z Kuciakovej vraždy bola novinárom známa už niekoľko týždňov. Martin Danko tvrdí, že mu to spomínali v Pluske. Toľko jeho slová.”

“A teraz ako to asi bolo v skutočnosti: ak o tomto obvinení vedela Pluska, vedela to aj Penta. Vrátane Martina Danka. A vymysleli marketingový plán na to, ako čo najmenej bolestivo túto informáciu posunúť verejnosti. Najskôr to pustila Pluska, aby to pôsobilo bulvárne a nedôveryhodne. A aby sa dal použiť argument, že Penta by si hádam sama na seba nepúšťala takúto špinu. Ukázalo sa, že presne toto Penta urobila. Účelovo.”

A Danko podľa vysvetlenia Blahu potvrdil, že vlastne “urobili idiotov z polovice bratislavskej kaviarne”, ktorá toto omieľala ako argument na obranu Penty. Ale to je teraz vedľajšie. “To, že úroveň idiotizmu v bratislavských kaviarniach dosahuje už dlhší čas rekordné hodnoty, to vie na Slovensku už každý človek so zdravým rozumom. Žiadna novinka,” uvádza poslanec.

Druhé kolo Dankovho plánu údajne bolo, že vzápätí vydá Monika Tódová, ktorá Pente zjavne slúži, článok, v ktorom bude Pentu obhajovať. Pridajú sa aj ďalší komplici Penty – Bárdy v Aktualitách a ďalšie menšie ryby v iných redakciách. “Celkovo sa vytvorí dojem, že ide o úplný nezmysel. A presne to Penta potrebuje.”

“Danko natáral, že reagoval na otázky Tódovej, ale to je hlúposť: sama Tódová vôbec nešla Pente po krku, na druhý deň predsa napísala článok, v ktorom Pentu obhajovala. A Danko to vedel. Tu nešlo o to zabrániť Tódovej v napísaní škaredého článku o Pente – tu išlo o spoločný plán Penty a jej mediálnych poskokov – Plusky, Tódovej a Bárdyho – ako Pentu ochrániť a mediálne namaľovať na rúžovo.”

Denník SME je podľa Blahu hlavná propagandistická trúba Penty. “Záverečná fáza tohto plánu na očistenie Penty je rozhovor Danka priamo v redakcii SME, ktorú Penta vlastní. Rozhovor, ktorý teraz glosujem. Tam si už Danko celú túto storku opriadol rôznymi svojimi nezmyslami, aby z toho Penťáci vyšli ako najväčší fešáci na svete. A SME kládlo presne také otázky, aké Penta potrebovala.”

“Po prečítaní rozhovoru s Dankom by človek pomaly nadobudol dojem, že ach, Haščák na hrad. Ach, ako úbohému Jaroslavovi krivdí celé Slovensko, fňuk. Ach, úbohá Penta. A vybavené. Z obvinenia, ktoré môže byť brutál pravdivé, sa vytvára dojem, že to sú len Zsuzsuovej halucinácie.”

Blaha tiež podotkol, že ak by Alena Zs. obvinila niekoho z tejto vlády, tak tu médiá vytvoria nový majdan. Ale obvinila Pentu a tak sa všetko hádže pod koberec. Sofistikovane, premyslene, organizovane – za pomoci mediálneho impéria Penty.

“Napriek tomu sú takéto rozhovory užitočné. Vďaka nim je už dnes nad slnko jasnejšie, že slovenské liberálne médiá ovláda Penta. Úplne na hulváta. Už o tom niet pochýb. Dlho sa o slovenských liberálnych novinároch hovorilo ako o prostitútkach. Dnes už vieme, nad všetky pochybnosti, kto ich pasie. Ďakujeme, pán Martin Danko, sme radi, že ste nám to takto otvorene potvrdili,” uzatvára Ľuboš Blaha

 

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Tri tváre doby psychiatrickej: tri diagnózy pre docenta Chocholouška

0 icon

Bratislava 25. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Po feudalizme, kapitalizme, socializme, opätovnom prvotnopospolnom kapitalizme 2.0 a dobe postmodernej do Európy napokon nastúpila doba psychiatrická. Vyznačuje sa tým, že dianie, ktoré táto doba prináša, najlepšie chápu psychiatri. Dnes tu máme tri šťavnaté kúsky z týchto dní, ktoré by iste ocenil aj…

Ukrajina po Putinovom oznámení o čiastočnej mobilizácii: eskalácia nevyhnutná?

0 icon

Kyjev 25. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP/Russian Presidential Press Service)   V súvislosti s eskaláciou konfliktu na Ukrajine sa v západných médiách čoraz častejšie objavuje triezve a realistické hodnotenie motívov jednotlivých aktérov tohto konfliktu. Jedno z nich vám prinášame:    Nenávistný prístup kolektívneho Západu voči referendám v rusky hovoriacich regiónoch len posilňuje najhoršie podozrenia Rusov voči EÚ…

Aké sily buduje ukrajinská armáda pri Limane

0 icon

Kyjev 25. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Kostiantyn Liberov)   Ukrajinské ozbrojené sily budujú svoje jednotky v blízkosti Limanu (Krasnyj Liman). Ukrajinská armáda zároveň nielenže priamo zasiahla mesto, ale pokúsila sa Liman obísť zo severu a juhu, čím sa vytvorila príležitosť na jeho obkľúčenie, hodnotia situáciu Rusi Severozápadne od Limanu sa ukrajinské ozbrojené…

Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme do úvahy, že ide o historické udalosti, medzi nimi aj o prvú mobilizáciu do ruskej armády, hoci len čiastočnú, za posledné desaťročia. Odvetné kroky budú…

Jadrová vojna s Ruskom? Nie, vďaka

0 icon

Bratislava 25. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Twitter)   Môžeme, prosím, začať mierové rokovania skôr, ako sa svet v okamihu ocitne v plameňoch? pýta sa veterán konzervatívnej žurnalistiky Rod Dreher. Prinášame vám pohľad tohto novinára, ako ukážku konzervatívneho myslenia na Západe Denník Washington Post priniesol článok o tom, ako Biden varuje Rusko, aby…

Keďže sa blížime k 3. svetovej vojne, je vhodný čas na prehodnotenie našich životných priorít

0 icon

Bratislava 25. septembra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Keďže americké impérium pokračuje v stupňovaní agresie voči Rusku aj Číne, keďže Moskva varuje, že "strategické jadrové zbrane" môže použiť na ochranu území, ktoré plánuje anektovať z východnej Ukrajiny, keďže jadrové mocnosti, ktoré odmietajú vzájomný kompromis, urýchlene smerujú k priamej konfrontácii, pričom nikto nemá…

Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás zvonku valí také tsunami, aké tu od druhej svetovej vojny nebolo. Naráža pri tom na energetickú krízu. O slovo sa prihlásili analytici z Dát bez…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj vyzval ruských mužov, aby sabotovali mobilizáciu

0 icon

Kyjev 25. septembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP, screenshot)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 6:50 - Najdôležitejšie informácie z ranného brífingu ukrajinského generálneho štábu. 1. Rusi počas dňa uskutočnili sedem…

Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na Ukrajine. Informoval o tom denník The New York Times s odvolaním sa na predstaviteľov USA "Stiahnutie z Chersonu by umožnilo ruskej armáde organizovane ustúpiť za…

Matovič: Muži neplačú. Chlapi niekedy áno

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Brauman)   Švajčiarsky tenista Roger Federer na Laver Cupe v Londýne oficiálne ukončil aktívnu kariéru. V médiách sa okamžite začal šíriť emotívny záber ako plače spolu so Španielom Rafaelom Nadalom. Tento záber nenechal bez komentára ani ministra financií Igora Matovič (OĽaNO) "Muži neplačú. Chlapi niekedy…

NAJNOVŠIE

BLOG

Pavel Pakoš

Moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“ ?

0icon

Kardinál Gerhard Ludwig Müller v novom rozhovore prezradil , že počas diskusií na nedávnom stretnutí kolégia kardinálov v Ríme, ktoré sa konalo 29. – 30. augusta, novovymenovaný kardinál a kľúčový pápežský poradca naznačil, že moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“. Müller uviedol, že kardinál Gianfranco Ghirlanda, SJ, kanonick&yacut

Patrik Spišiak

Rast cien prekvapil väčšinu ekonómov napriek tomu, že bol ľahko predpovedateľný

0icon

Tento článok som publikoval už v apríli, ale dnes je ešte aktuálnejší.  

Marek Brna

Pred 1989 a po

0icon

Súčasná situácia je vyslovene chaotická. Už pekných pár rokov krysy mútia vodu. Takto lovia. Zmätok a napätie. O čo ide? Vážení, zorientujme sa. Stručne k podstate veci. Z nášho pohľadu mali pred 89.rokom USA vplyv (profit) po východnú hranicu Rakúska a Západného Nemecka. Teraz majú už cca 3 desaťročia vplyv…

Erik Majercak

Ideme prvou fázou deindustrializácie. Ciele špeciálnej operácie sa nedosahujú?

0icon

Máme na výber. Likvidácia slniečkárstva a slniečkárov v EU, zrušenie sankcií voči Rusku a nákup dostupných a lacných energií v Rusku, alebo deindustrializáciu SR. Môžeme ísť aj samostatnou cestou a nerešpektovať niektoré nariadenia EU a nakúpiť v Rusku bez toho, aby sme likvidovali slniečkárov v EU. To bude mať možno…

Boris Mesár

V Nemecku nastal hospodársky kolaps. Budú ho nasledovať USA v blízkej budúcnosti ?

0icon

V Nemecku sa začínajú diať naozaj šialené veci.  Nemci sa boria s najhoršou inflačnou krízou, akú zažili od čias Výmarskej republiky, a medzitým sa v celej krajine začína zastavovať hospodárska činnosť.  Samozrejme, že podobné problémy majú aj iné európske krajiny, ale Nemecko malo byť ekonomickou oporou, na ktorú sa zvyšok…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke hríby nazbierané v Malej Fatre v obci Strečno, okres Žilina

Autor: FOTO TASR - Erika Ďurčová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Tri tváre doby psychiatrickej: tri diagnózy pre docenta Chocholouška

0 icon

Bratislava 25. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Po feudalizme, kapitalizme, socializme, opätovnom prvotnopospolnom kapitalizme 2.0 a dobe postmodernej do Európy napokon nastúpila doba psychiatrická. Vyznačuje sa tým, že dianie, ktoré táto doba prináša, najlepšie chápu psychiatri. Dnes tu máme tri šťavnaté kúsky z týchto dní, ktoré by iste ocenil aj…

Ukrajina po Putinovom oznámení o čiastočnej mobilizácii: eskalácia nevyhnutná?

0 icon

Kyjev 25. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP/Russian Presidential Press Service)   V súvislosti s eskaláciou konfliktu na Ukrajine sa v západných médiách čoraz častejšie objavuje triezve a realistické hodnotenie motívov jednotlivých aktérov tohto konfliktu. Jedno z nich vám prinášame:    Nenávistný prístup kolektívneho Západu voči referendám v rusky hovoriacich regiónoch len posilňuje najhoršie podozrenia Rusov voči EÚ…

Aké sily buduje ukrajinská armáda pri Limane

0 icon

Kyjev 25. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Kostiantyn Liberov)   Ukrajinské ozbrojené sily budujú svoje jednotky v blízkosti Limanu (Krasnyj Liman). Ukrajinská armáda zároveň nielenže priamo zasiahla mesto, ale pokúsila sa Liman obísť zo severu a juhu, čím sa vytvorila príležitosť na jeho obkľúčenie, hodnotia situáciu Rusi Severozápadne od Limanu sa ukrajinské ozbrojené…

Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme do úvahy, že ide o historické udalosti, medzi nimi aj o prvú mobilizáciu do ruskej armády, hoci len čiastočnú, za posledné desaťročia. Odvetné kroky budú…

Jadrová vojna s Ruskom? Nie, vďaka

0 icon

Bratislava 25. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Twitter)   Môžeme, prosím, začať mierové rokovania skôr, ako sa svet v okamihu ocitne v plameňoch? pýta sa veterán konzervatívnej žurnalistiky Rod Dreher. Prinášame vám pohľad tohto novinára, ako ukážku konzervatívneho myslenia na Západe Denník Washington Post priniesol článok o tom, ako Biden varuje Rusko, aby…

Keďže sa blížime k 3. svetovej vojne, je vhodný čas na prehodnotenie našich životných priorít

0 icon

Bratislava 25. septembra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Keďže americké impérium pokračuje v stupňovaní agresie voči Rusku aj Číne, keďže Moskva varuje, že "strategické jadrové zbrane" môže použiť na ochranu území, ktoré plánuje anektovať z východnej Ukrajiny, keďže jadrové mocnosti, ktoré odmietajú vzájomný kompromis, urýchlene smerujú k priamej konfrontácii, pričom nikto nemá…

Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás zvonku valí také tsunami, aké tu od druhej svetovej vojny nebolo. Naráža pri tom na energetickú krízu. O slovo sa prihlásili analytici z Dát bez…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj vyzval ruských mužov, aby sabotovali mobilizáciu

0 icon

Kyjev 25. septembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP, screenshot)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 6:50 - Najdôležitejšie informácie z ranného brífingu ukrajinského generálneho štábu. 1. Rusi počas dňa uskutočnili sedem…

Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na Ukrajine. Informoval o tom denník The New York Times s odvolaním sa na predstaviteľov USA "Stiahnutie z Chersonu by umožnilo ruskej armáde organizovane ustúpiť za…

Matovič: Muži neplačú. Chlapi niekedy áno

0 icon

Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Brauman)   Švajčiarsky tenista Roger Federer na Laver Cupe v Londýne oficiálne ukončil aktívnu kariéru. V médiách sa okamžite začal šíriť emotívny záber ako plače spolu so Španielom Rafaelom Nadalom. Tento záber nenechal bez komentára ani ministra financií Igora Matovič (OĽaNO) "Muži neplačú. Chlapi niekedy…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Pakoš

Moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“ ?

0icon

Kardinál Gerhard Ludwig Müller v novom rozhovore prezradil , že počas diskusií na nedávnom stretnutí kolégia kardinálov v Ríme, ktoré sa konalo 29. – 30. augusta, novovymenovaný kardinál a kľúčový pápežský poradca naznačil, že moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“. Müller uviedol, že kardinál Gianfranco Ghirlanda, SJ, kanonick&yacut

Patrik Spišiak

Rast cien prekvapil väčšinu ekonómov napriek tomu, že bol ľahko predpovedateľný

0icon

Tento článok som publikoval už v apríli, ale dnes je ešte aktuálnejší.  

Marek Brna

Pred 1989 a po

0icon

Súčasná situácia je vyslovene chaotická. Už pekných pár rokov krysy mútia vodu. Takto lovia. Zmätok a napätie. O čo ide? Vážení, zorientujme sa. Stručne k podstate veci. Z nášho pohľadu mali pred 89.rokom USA vplyv (profit) po východnú hranicu Rakúska a Západného Nemecka. Teraz majú už cca 3 desaťročia vplyv…

Erik Majercak

Ideme prvou fázou deindustrializácie. Ciele špeciálnej operácie sa nedosahujú?

0icon

Máme na výber. Likvidácia slniečkárstva a slniečkárov v EU, zrušenie sankcií voči Rusku a nákup dostupných a lacných energií v Rusku, alebo deindustrializáciu SR. Môžeme ísť aj samostatnou cestou a nerešpektovať niektoré nariadenia EU a nakúpiť v Rusku bez toho, aby sme likvidovali slniečkárov v EU. To bude mať možno…

Boris Mesár

V Nemecku nastal hospodársky kolaps. Budú ho nasledovať USA v blízkej budúcnosti ?

0icon

V Nemecku sa začínajú diať naozaj šialené veci.  Nemci sa boria s najhoršou inflačnou krízou, akú zažili od čias Výmarskej republiky, a medzitým sa v celej krajine začína zastavovať hospodárska činnosť.  Samozrejme, že podobné problémy majú aj iné európske krajiny, ale Nemecko malo byť ekonomickou oporou, na ktorú sa zvyšok…

Armádny Magazín

Je Európa zodpovedná za rozpútanie druhej svetovej vojny? Stará predvojnová Európa urobila obrovskú a v mnohom trestuhodnú chybu!

0 icon

Slovensko, 25.september 2022 (AM) – 1. Na základe versailleskej zmluvy v podstate spôsobila nástup Hitlera k moci. 2. Doviedla ho na prah vojny a obrátila jeho pozornosť na východ.   Nová, už povojnová Európa akoby prekonala staré chyby, hitlerovské zlo, nacizmus, vystavala európsky bezpečnostný systém, ktorý má predísť obrodeniu

September vo vojnových dejinách

0 icon

Slovensko, 24.september 2022 (AM) – Aj september patrí k mesiacom, ktoré sa veľakrát zapísali do dejín vojenstva. Napríklad z hľadiska jeho techniky tu výrazne prehovorila už bitka na Kulikovom poli medzi Rusmi a Mongolmi 21. 9. 1380, keď Rusi ako prví na svete použili prvok záložného pluku. Alebo hneď

Bitka pri Kadeši

0 icon

Egypt, 25.september 2022 (AM) – Bitka pri Kadeši bola jednou z najvýznamnejších bitiek staroveku. V bitke sa stretli vojská Egypta a Chetitov, oba národy bojovali medzi sebou o ovládnutie Blízkeho východu. Egyptské vojská viedol významný faraón Ramzes II. a chetitské vojská viedol chetitský pan

Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

0 icon

Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

0 icon

Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

FOTO DŇA

Na snímke hríby nazbierané v Malej Fatre v obci Strečno, okres Žilina

Autor: FOTO TASR - Erika Ďurčová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali