Ľuboš Blaha sa vysmieva výkvetu slovenskej žurnalistiky “podvodníčke” a “majstrovi krabicového vína”. “Úkoluje ich Penta,” dodáva

Bratislava 10. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

 

Vládny poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa pozrel bližšie na fungovanie pravicových médií pod vplyvom Penty. Blaha hovorí o klamstvách, konkrétnych neprofesionálnych zavádzajúcich a “slušných” novinároch pracujúcich v prospech finančnej skupiny.

Na snímke poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) a novinári Peter Schutz a Monika Tódová

Poslanec Blaha koncom minulého týždňa komentoval článok novinára Petra Schutza z denníka SME, ktorý predsedu Výbor NR SR pre európske záležitosti nazval “kreténom” v súvislosti s jeho postojom ku politickej kríze vo Venezuele.”A SME mu to bez problémov uverejní – lebo oni sú ten etalón slušnosti,” podotýka Blaha,

“Majster krabicového vína” sa podľa Blahu “zase opusti”. “Ale hlavne nabudúce nezabudnite moralizovať, slniečka, keď niekto použije slovo “cigánočka” alebo “teliatko”, lebo to je tá najväčšia tragédia tohto tisícročia.”

“Zato guru pravicovej inteligencie Schutz – prominentný absolvent Vysokej školy života – je prototypom dôstojnosti, len sa na neho stačí pozrieť: možno aj po čašníkoch bliaka, že sú kreténi, keď mu po štvrtom litri čúča nechcú doniesť ďalšiu krabicu, lebo sa už plazí po zemi.”

O Schutzovi ale podľa Blahu nikto nenapíše, ako neslušne sa vyjadruje – majster krabicového vína môže všetko, lebo je na výplatnej páske Penty.

Schutz však podľa jeho slov nie je jediný. “Je tu, samozrejme, aj ďalší velikán ducha – Jeňo “Prúša” Korda, ktorý je vrcholom galantnosti. Najmä, keď si ako posledný úchyl fotí v pražskom metre nohy spolucestujúcich a vešia to na sieť s ogrgeľskými poznámkami. To, prosím pekne, nie je “kretén”. To je kamoš.”

Vyjadril sa aj na adresu poprednej redaktorky Denníka N: “A podvodníčka Tódová je – ako inak – nehynúcim symbolom vedeckej tvorivosti a hlavne nech nikto nerieši, že sa dostala k titulu podvodom a jej diplomovka môže byť pokojne chápaná ako lekársky nález mentálnej retardácie. Prosím pekne – takíto “slušní Slováci” nám nadávajú do “kreténov” za to, že máme iný názor. Výborné, to je fakt úroveň.”

Poslanec Smeru-SD dúfa, že politikov nezabudne “vyhrešiť naša milovaná bakalárka Hanzelová, aké škaredé slová to používame. Lebo “kretén” je úplne v pohode. Zuzanke akosi zjavne nedochádza, že tou najvulgárnejšou zložkou slovenskej spoločnosti je novinárska liberálna lúza.”

 

 

 

Blaha tiež informoval o ďalšom prípade, keď môže z denníka SME “zasa urobiť idiotov”. “Majster Peter Schutz vo svojom komentári o Blahovi a Venezuele poplietol, čo sa dalo – a tak do redakcie smeruje ďalšia moja žiadosť o opravu,” napísal poslanec Smeru, s tým že médium opravu podľa zákona musí uverejniť. “To zas bude hanba,” dodáva s úsmevom.

Blahova žiadosť o opravu:

VEC: Žiadosť o uverejnenie opravy

Vážená pani šéfredaktorka,

dovoľte mi, aby som Vás touto cestou opakovane upozornil na klamlivý článok denníka SME, tentoraz ide o autorský komentár Petra Schutza, ktorý vyšiel elektronicky dňa 8. februára 2019 pod názvom „Blaha môže byť blázon, ale určujúci vplyv je Ficov“ a v tlačenej verzii Vášho denníka dňa 9. februára 2019 (sobota) na strane č. 8 pod názvom „Veriaci Blaha pučistom“.

Autor vo svojom texte v súvislosti s pozíciou Slovenskej republiky k situácii vo Venezuele, v druhom odseku konštatuje, že: „Uznesenie zahraničného výboru, že Slovensko nepodporí venezuelskú opozíciu, je politický škandál…“.

Vzápätí strany Smer a SNS označuje autor ako „pučistov“ a vo štvrtom odseku pokračuje týmto konštatovaním: „Áno, pučistom, keďže hlasovanie pod ideovým vodcovstvom Blahu – on je ten „veriaci“ – nebolo nič menej než koaličný prevrat“.

Uvedená informácia je evidentná lož vzhľadom na skutočnosť, že žiadne uznesenie zahraničného výboru o Venezuele neexistuje, a to hneď z dvoch dôvodov:

Po prvé, rokovanie o Venezuele sa neviedlo na zahraničnom, ale európskom výbore, ktorému predsedám a ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti som výbor k Venezuele zvolal.

Po druhé, tento výbor neprijal žiadne uznesenie, v ktorom by zaujal akékoľvek obsahové stanovisko a iba zobral na vedomie informáciu o Venezuele.

Tým pádom je nepravdivá aj veta, že hlasovanie sa odohralo „pod ideovým vodcovstvom Blahu“, pretože predmetné hlasovanie o merite veci jednoducho nenastalo.

Musí to byť mimoriadne trápne, že po Zuzane Kepplovej, ktorú som na faktickú chybu upozornil v januári tohto roku v súvislosti s Bezpečnostnou stratégiou SR, ani Váš ďalší komentátor nemá základné vedomosti o problematike a nedokáže rozlíšiť ani len zahraničný a európsky výbor NR SR, nehovoriac o tom, že si nedokáže overiť výsledky hlasovania a prijaté uznesenia.

Potom je pochopiteľne veľmi zmätený v celej problematike a píše takéto popletené články.

Ja denníku SME ani finančnej skupine Penta neberiem právo na svoj vyhranený názor a dokonca môžem potvrdiť, že na európskom výbore (a nielen tam) som sa skutočne veľmi otvorene zasadzoval za to, aby Slovenská republika neuznala opozičného lídra Venezuely za prezidenta, pretože by tak porušila medzinárodné právo a princíp národnej suverenity.

A fakticky sedí aj to, že minister Lajčák potvrdil, že nemá podporu svojej strany Smer na to, aby venezuelského lídra opozície uznal za prezidenta, čiže áno, fakticky prevážil ten názor o Venezuele, ktorý obhajoval predseda strany Robert Fico a ja ako predseda európskeho výboru.

Nenamietam ani voči interpretácii, že som sa v tomto prípade veľmi aktívne ideovo angažoval v prospech legitímnej ľavicovej vlády vo Venezuele na čele s Nicolasom Madurom.

Namietam voči školáckym faktografickým chybám, ktoré sa objavili v článku Petra Schutza.

Je mi srdečne jedno, že Vášmu komentátorovi prekážajú politici, ktorí sú presvedčení o socialistických hodnotách a ideáloch a ponúkajú alternatívu „proti dekadentno-konzumnému kapitalizmu“ – to je v poriadku, pán Schutz má právo na svoje ultrapravicové názory, nech sú akokoľvek nenávistné a obmedzené.

Ale to nič nemení na tom, že pán Schutz si neoveril základné fakty a vo svojom komentári uverejnil zjavné faktické lži, a to v dvoch vyššie uvedených prípadoch.

Na základe vyššie uvedeného konštatujem, že Váš denník uverejnil nepravdivé skutkové tvrdenie a na základe § 7 Zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (tlačový zákon) Vás touto cestou žiadam o uverejnenie opravy.

Mrzí ma, že sa to deje opakovane a Váš denník preukazuje veľmi slabú mieru profesionality.

Uznajte sama, že naraziť v krátkom komentári na dve faktografické chyby, to je naozaj veľmi úbohá vizitka pre denník, ktorý chce sám seba nazývať mienkotvorný a zamestnáva niekoľko desiatok ľudí vo svojej redakcii.

Možno by sa mohol pán Schutz viac sústrediť na svoju prácu a menej na iné radosti a slasti života.

Písomný návrh znenia opravy je nasledovný:

Dňa 9.februára 2019 denník SME na strane č. 8 v komentári pána Petra Schutza pod názvom „Veriaci Blaha pučistom“ uviedol nepravdivé skutkové tvrdenie, a síce, že sa v zahraničnom výbore pod taktovkou Ľuboša Blahu hlasovalo o uznesení, že Slovenská republika nepodporí venezuelského lídra opozície.

V skutočnosti pán poslanec Blaha presadil, aby Slovensko ostalo v prípade Venezuely neutrálne, aj bez prijímania akéhokoľvek uznesenia na pôde parlamentu. Touto cestou sa pánovi Blahovi za uverejnenie nepravdivej informácie ospravedlňujeme.

Dovoľujem si Vám pri tejto príležitosti pripomenúť, že podľa zákona je vydavateľ periodickej tlače povinný opravu uverejniť do ôsmich dní odo dňa doručenia žiadosti o uverejnenie opravy alebo v najbližšom vydaní periodickej tlače pripravovanom po doručení žiadosti o uverejnenie opravy.

S pozdravom
Ľuboš Blaha
predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti

 

 

Skupina Penta úkoluje svoje médiá

Blaha na Facebooku pripomenul aj rozhovor Haščákovou pravou rukou Martinom Dankom z Penty, ktorý publikoval denník SME. “Okrem toho, že sa Danko detinsky vyviňuje a obhajuje Pentu, je v tomto rozhovore povedaných zopár veľmi dôležitých vecí – samozrejme, medzi riadkami.”

“Po prvé, Penta manipuluje a ovplyvňuje médiá, ktoré vlastní. Danko to potvrdil v prípade bulvárnej Plusky: vraj redakcii volal a naznačil im (dal pokyn), aby článok o obvinení Haščáka z vraždy Kuciaka uverejnili prví, lebo sa o to zaujíma Denník N. Toto tvrdí Danko.”

Dodáva, že nie sú až tak podstatné “jeho fabulácie, ktorými kryje Pentu a svojho “bieleho koňa” Tódovú v Denníku N”. “Dôležité je, že potvrdzuje, že Penta zneužíva svoje médiá na politiku a ochranu svojich záujmov. A že dáva pokyny.”

A asi len blázon si podľa Ľuboša Blahu myslí, že Penta takto “úkoluje” iba Plusku a nie SME. “Rozhovor s Dankom je úplne čistý priezračný dôkaz toho, že periodiká ako Plus 7 Dní či SME sú len nástroje Penty na to, aby buď likvidovali svojich politických nepriateľov, uľahčovali si biznis, vydierali štát cez kompromitáciu nepohodlných politikov alebo aby si skrátka chránili svoje podnikateľské záujmy.”

“Ak ešte po tomto rozhovore niekto chytí do ruky SME a uverí v ich objektivitu a profesionalitu, tak to už musí byť absolútne trdlo.”

Penta tiež podľa Blahu potvrdila prepojenie s Kočnerom. “Po druhé, Danko priznáva, že bol prepojený s Petrom Tóthom a vymýšľa si nejaké historky o tom, ako ho ako gymnazista obdivoval. Dankove drísty, ktorými sa obhajuje, môžeme preskočiť – má to premyslené, je to profesionálny novinár, vymyslel si proste peknú storku.”

Pointa je však podľa Blahu tá, že potvrdil prepojenie Penty a Kočnera. Spojkami sú Danko a Tóth. A toto prepojenie je o to závažnejšie, že Kočner patrí medzi podozrivých z vraždy Kuciaka a objednávateľka vraždy označila aj Haščáka.

“Danko svojimi lacnými historkami nevyvrátil nič, zato potvrdil to najdôležitejšie: diabolské prepojenie oligarchov, mafiánov a finančných skupín, ktorí na Slovensku vytvorili nebezpečnú sieť a ktorí sa zjavne nezastavia pred ničím, aby si posilnili svoju moc, vplyv a biznisové záujmy.”

“Po tretie, informácia o obvinení Haščáka z Kuciakovej vraždy bola novinárom známa už niekoľko týždňov. Martin Danko tvrdí, že mu to spomínali v Pluske. Toľko jeho slová.”

“A teraz ako to asi bolo v skutočnosti: ak o tomto obvinení vedela Pluska, vedela to aj Penta. Vrátane Martina Danka. A vymysleli marketingový plán na to, ako čo najmenej bolestivo túto informáciu posunúť verejnosti. Najskôr to pustila Pluska, aby to pôsobilo bulvárne a nedôveryhodne. A aby sa dal použiť argument, že Penta by si hádam sama na seba nepúšťala takúto špinu. Ukázalo sa, že presne toto Penta urobila. Účelovo.”

A Danko podľa vysvetlenia Blahu potvrdil, že vlastne “urobili idiotov z polovice bratislavskej kaviarne”, ktorá toto omieľala ako argument na obranu Penty. Ale to je teraz vedľajšie. “To, že úroveň idiotizmu v bratislavských kaviarniach dosahuje už dlhší čas rekordné hodnoty, to vie na Slovensku už každý človek so zdravým rozumom. Žiadna novinka,” uvádza poslanec.

Druhé kolo Dankovho plánu údajne bolo, že vzápätí vydá Monika Tódová, ktorá Pente zjavne slúži, článok, v ktorom bude Pentu obhajovať. Pridajú sa aj ďalší komplici Penty – Bárdy v Aktualitách a ďalšie menšie ryby v iných redakciách. “Celkovo sa vytvorí dojem, že ide o úplný nezmysel. A presne to Penta potrebuje.”

“Danko natáral, že reagoval na otázky Tódovej, ale to je hlúposť: sama Tódová vôbec nešla Pente po krku, na druhý deň predsa napísala článok, v ktorom Pentu obhajovala. A Danko to vedel. Tu nešlo o to zabrániť Tódovej v napísaní škaredého článku o Pente – tu išlo o spoločný plán Penty a jej mediálnych poskokov – Plusky, Tódovej a Bárdyho – ako Pentu ochrániť a mediálne namaľovať na rúžovo.”

Denník SME je podľa Blahu hlavná propagandistická trúba Penty. “Záverečná fáza tohto plánu na očistenie Penty je rozhovor Danka priamo v redakcii SME, ktorú Penta vlastní. Rozhovor, ktorý teraz glosujem. Tam si už Danko celú túto storku opriadol rôznymi svojimi nezmyslami, aby z toho Penťáci vyšli ako najväčší fešáci na svete. A SME kládlo presne také otázky, aké Penta potrebovala.”

“Po prečítaní rozhovoru s Dankom by človek pomaly nadobudol dojem, že ach, Haščák na hrad. Ach, ako úbohému Jaroslavovi krivdí celé Slovensko, fňuk. Ach, úbohá Penta. A vybavené. Z obvinenia, ktoré môže byť brutál pravdivé, sa vytvára dojem, že to sú len Zsuzsuovej halucinácie.”

Blaha tiež podotkol, že ak by Alena Zs. obvinila niekoho z tejto vlády, tak tu médiá vytvoria nový majdan. Ale obvinila Pentu a tak sa všetko hádže pod koberec. Sofistikovane, premyslene, organizovane – za pomoci mediálneho impéria Penty.

“Napriek tomu sú takéto rozhovory užitočné. Vďaka nim je už dnes nad slnko jasnejšie, že slovenské liberálne médiá ovláda Penta. Úplne na hulváta. Už o tom niet pochýb. Dlho sa o slovenských liberálnych novinároch hovorilo ako o prostitútkach. Dnes už vieme, nad všetky pochybnosti, kto ich pasie. Ďakujeme, pán Martin Danko, sme radi, že ste nám to takto otvorene potvrdili,” uzatvára Ľuboš Blaha

 

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Katarčania vyjadrili podporu Pelému, vysvietili finálový štadión

0 icon

Dauha 3. decembra (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Katarskí organizátori futbalových MS vyjadrili podporu Pelému, ktorý leží v rodnej Brazílii vo vážnom stave v nemocnici a bojuje s rakovinou. S odkazmi skorého uzdravenia vysvietili vežu pri Chalífovom štadióne i samotnú arénu v Lusaile, kde sa bude 18. decembra konať finálový duel šampionátu Na…

Holandsko – USA 3:1 v osemfinále – hrdinom zápasu Dumfries

0 icon

Al Raján 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)   Futbalisti Holandska sa stali prvými štvrťfinalistami MS v Katare, keď v sobotu v Al Rajáne zdolali tím USA 3:1. Základ úspechu položili "oranjes" v prvom polčase, keď zaznamenali dva góly. Hrdinom duelu bol pravý krídelný obranca Denzel Dumfries, ktorý bol pri všetkých…

K rozsudku, ktorý zmenil európske trestné právo, prispeli pred rokmi aj Slováci

0 icon

Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   K rozsudku Súdneho dvora Európskej únie (EÚ), ktorý posilnil ochranu životného prostredia a boj proti znečisťovaniu morí, prispeli pred 15 rokmi aj Slováci "Bol to zároveň nový krok v integrácii európskeho trestného práva, ktorý navždy zmenil prístup spoločenstva k ochrane životného prostredia," píše…

Premiér sa v Aténach zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov EPP

0 icon

Záhreb/Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Slovenský premiér Eduard Heger sa v sobotu zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov Európskej ľudovej strany (EPP) v gréckej metropole Atény. Lídri na zasadnutí diskutovali o kľúčových témach pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP), ktoré sa uskutočnia v roku 2024. Heger o tom napísal…

Front AFU v Bachmute sa môže zrútiť kvôli chybe amerických dôstojníkov: podrobnosti

0 icon

Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   25. novembra sa jednotky 58. motorizovanej pešej brigády, 54. samostatnej mechanizovanej brigády a 71. jagerskej brigády ukrajinských ozbrojených síl pokúsili zaútočiť na pozície PMC Wagner východne od Bachmutu. Presun na pozície PMC bol plánovaný od začiatku novembra, ale bol zastavený kvôli vysokým stratám Po…

Bátovská Fialková po 26. mieste v šprinte: “Dve chyby sú veľa”

0 icon

Kontiolahti 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anders Wiklund)   Rakúska biatlonista Lisa Theresa Hauserová triumfovala v sobotňajšom šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Preteky žien na 7,5 km zvládla za 20:39,5 minúty a pripísala si štvrtý individuálny triumf v kariére. Druhá finišovala Talianka Lisa Vittoziová s odstupom 17,3 s a…

Niečo sa deje? Ruský minister obrany Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska

0 icon

Moskva 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Savitsky/Russian Defense Ministry Press Service)   Ruský minister obrany Sergej Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska Tam so svojím bieloruským kolegom Viktorom Chreninom obnovil dohodu o spoločnom zabezpečovaní regionálnej bezpečnosti vo vojenskej oblasti (uzavretú 19. decembra 1997) Čo presne sa v dokumente zmenilo, nebolo oznámené. Šojgu…

AFU utrpí ťažké straty v Bachmute kvôli taktike COIN NATO. Čo to znamená?

0 icon

Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vojaci 71., 58. a 53. brigády AFU zajatí začiatkom a v polovici novembra pri Bachmute tvrdia, že výcvikový kurz v Spojenom kráľovstve a na Ukrajine, podporovaný inštruktormi z USA, Kanady a Austrálie, nebol určený na intenzívny boj a poškodzuje ukrajinskú…

Stančík upozorňuje na zavŕšenie “diela skazy”. Matovič: Nikto nás vopred nevaroval pred peklom, ktoré nás čaká

0 icon

Bratislava 3. decembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR)   Strana SaS tento týždeň oznámila, že podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Členom koalície sa to, samozrejme, vôbec nepáči. V najnovšom príspevku sa tomu venuje aj štátny tajomník za OĽaNO Andrej Stančík. S jeho komentárom súhlasí aj Igor Matovič (OĽaNO) Stančík pripomenul ako…

Ministerstvo vnútra pripravuje nový zákon o ochrane svedka

0 icon

Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Zabezpečovanie a poskytovanie ochrany a pomoci ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi sa má zefektívniť, skvalitniť a prispôsobiť požiadavkám vyplývajúcim z analýz bezpečnostného prostredia. Zaistiť to má nový zákon o ochrane svedka, ktorý pripravuje Ministerstvo vnútra (MV) SR. Vyplýva to z predbežnej informácie "Na základe…

NAJNOVŠIE

BLOG

Boris Mesár

V predvečer dňa D a Hodiny X, vstupu NATO do priamej konfrontácie s Ruskom na Ukrajine !

0icon

Každým dňom pribúdajú nové signály, že Západ sa chystá prejsť na vyššiu úroveň konfrontácie s RuskomNebudeme sa teraz zaoberať všeobecnými otázkami a zameriame sa len na konkrétne fakty.Protiruská hystéria na Západe dosiahla v posledných dňoch nebývalú intenzitu. Tri západné "iniciatívy", ktoré je

Ivan Štubňa

Komunita LGBTI a súčasná koalícia majú jeden spoločný znak – ZVRÁTENOSŤ...

0icon

Odsudzujem akékoľvek násilie, ale  zvlášť ak vzniká následkom ignorancie predstaviteľov štátu alebo napomáhaním štátu násilie konať (podpora vojne na Ukrajine).

Erik Majercak

Soros rozpútava Majdan v Číne. Čínske vedenie vyhodilo slniečkárov z vedenia krajiny. Vojna je primárne ale v ekonomike

0icon

Krajina, ktorá neposlúcha je potrestaná. Čínska spoločnosť je majdanizovaná každým dňom. Tu protesty na univerzitách, tu správy ako sa protesty š&ia

Slavěna Vorobelová

Čaputovej „excelentný“ prejav

0icon

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnej&ua

Milan Šupa

Pozor! Možno už horí zápalná šnúra!

0icon

Tento text je odpoveďou všetkým posmievačom, pochybovačom, ale aj všetkým úprimne sa pýtajúcim na otázku, prečo nie je vidieť nijaké vonkajšie znaky toho, že Svetlo zvíťazí? Že naša zem je obklopená armádou Svetla, čo znamená blízke víťazstvo Božej Vôle. Ako je možné, že nič z toho fyzicky nevidíme?

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke pápež František požehnáva sochu Ježiška počas audiencie, ktorú udelil darcom vianočného stromčeka a betlehemu v aule Pavla VI. vo Vatikáne

Autor: TASR/AP-Gregorio Borgia

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Katarčania vyjadrili podporu Pelému, vysvietili finálový štadión

0 icon

Dauha 3. decembra (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Katarskí organizátori futbalových MS vyjadrili podporu Pelému, ktorý leží v rodnej Brazílii vo vážnom stave v nemocnici a bojuje s rakovinou. S odkazmi skorého uzdravenia vysvietili vežu pri Chalífovom štadióne i samotnú arénu v Lusaile, kde sa bude 18. decembra konať finálový duel šampionátu Na…

Holandsko – USA 3:1 v osemfinále – hrdinom zápasu Dumfries

0 icon

Al Raján 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)   Futbalisti Holandska sa stali prvými štvrťfinalistami MS v Katare, keď v sobotu v Al Rajáne zdolali tím USA 3:1. Základ úspechu položili "oranjes" v prvom polčase, keď zaznamenali dva góly. Hrdinom duelu bol pravý krídelný obranca Denzel Dumfries, ktorý bol pri všetkých…

K rozsudku, ktorý zmenil európske trestné právo, prispeli pred rokmi aj Slováci

0 icon

Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   K rozsudku Súdneho dvora Európskej únie (EÚ), ktorý posilnil ochranu životného prostredia a boj proti znečisťovaniu morí, prispeli pred 15 rokmi aj Slováci "Bol to zároveň nový krok v integrácii európskeho trestného práva, ktorý navždy zmenil prístup spoločenstva k ochrane životného prostredia," píše…

Premiér sa v Aténach zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov EPP

0 icon

Záhreb/Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Slovenský premiér Eduard Heger sa v sobotu zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov Európskej ľudovej strany (EPP) v gréckej metropole Atény. Lídri na zasadnutí diskutovali o kľúčových témach pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP), ktoré sa uskutočnia v roku 2024. Heger o tom napísal…

Front AFU v Bachmute sa môže zrútiť kvôli chybe amerických dôstojníkov: podrobnosti

0 icon

Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   25. novembra sa jednotky 58. motorizovanej pešej brigády, 54. samostatnej mechanizovanej brigády a 71. jagerskej brigády ukrajinských ozbrojených síl pokúsili zaútočiť na pozície PMC Wagner východne od Bachmutu. Presun na pozície PMC bol plánovaný od začiatku novembra, ale bol zastavený kvôli vysokým stratám Po…

Bátovská Fialková po 26. mieste v šprinte: “Dve chyby sú veľa”

0 icon

Kontiolahti 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anders Wiklund)   Rakúska biatlonista Lisa Theresa Hauserová triumfovala v sobotňajšom šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Preteky žien na 7,5 km zvládla za 20:39,5 minúty a pripísala si štvrtý individuálny triumf v kariére. Druhá finišovala Talianka Lisa Vittoziová s odstupom 17,3 s a…

Niečo sa deje? Ruský minister obrany Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska

0 icon

Moskva 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Savitsky/Russian Defense Ministry Press Service)   Ruský minister obrany Sergej Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska Tam so svojím bieloruským kolegom Viktorom Chreninom obnovil dohodu o spoločnom zabezpečovaní regionálnej bezpečnosti vo vojenskej oblasti (uzavretú 19. decembra 1997) Čo presne sa v dokumente zmenilo, nebolo oznámené. Šojgu…

AFU utrpí ťažké straty v Bachmute kvôli taktike COIN NATO. Čo to znamená?

0 icon

Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vojaci 71., 58. a 53. brigády AFU zajatí začiatkom a v polovici novembra pri Bachmute tvrdia, že výcvikový kurz v Spojenom kráľovstve a na Ukrajine, podporovaný inštruktormi z USA, Kanady a Austrálie, nebol určený na intenzívny boj a poškodzuje ukrajinskú…

Stančík upozorňuje na zavŕšenie “diela skazy”. Matovič: Nikto nás vopred nevaroval pred peklom, ktoré nás čaká

0 icon

Bratislava 3. decembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR)   Strana SaS tento týždeň oznámila, že podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Členom koalície sa to, samozrejme, vôbec nepáči. V najnovšom príspevku sa tomu venuje aj štátny tajomník za OĽaNO Andrej Stančík. S jeho komentárom súhlasí aj Igor Matovič (OĽaNO) Stančík pripomenul ako…

Ministerstvo vnútra pripravuje nový zákon o ochrane svedka

0 icon

Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Zabezpečovanie a poskytovanie ochrany a pomoci ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi sa má zefektívniť, skvalitniť a prispôsobiť požiadavkám vyplývajúcim z analýz bezpečnostného prostredia. Zaistiť to má nový zákon o ochrane svedka, ktorý pripravuje Ministerstvo vnútra (MV) SR. Vyplýva to z predbežnej informácie "Na základe…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

V predvečer dňa D a Hodiny X, vstupu NATO do priamej konfrontácie s Ruskom na Ukrajine !

0icon

Každým dňom pribúdajú nové signály, že Západ sa chystá prejsť na vyššiu úroveň konfrontácie s RuskomNebudeme sa teraz zaoberať všeobecnými otázkami a zameriame sa len na konkrétne fakty.Protiruská hystéria na Západe dosiahla v posledných dňoch nebývalú intenzitu. Tri západné "iniciatívy", ktoré je

Ivan Štubňa

Komunita LGBTI a súčasná koalícia majú jeden spoločný znak – ZVRÁTENOSŤ...

0icon

Odsudzujem akékoľvek násilie, ale  zvlášť ak vzniká následkom ignorancie predstaviteľov štátu alebo napomáhaním štátu násilie konať (podpora vojne na Ukrajine).

Erik Majercak

Soros rozpútava Majdan v Číne. Čínske vedenie vyhodilo slniečkárov z vedenia krajiny. Vojna je primárne ale v ekonomike

0icon

Krajina, ktorá neposlúcha je potrestaná. Čínska spoločnosť je majdanizovaná každým dňom. Tu protesty na univerzitách, tu správy ako sa protesty š&ia

Slavěna Vorobelová

Čaputovej „excelentný“ prejav

0icon

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnej&ua

Milan Šupa

Pozor! Možno už horí zápalná šnúra!

0icon

Tento text je odpoveďou všetkým posmievačom, pochybovačom, ale aj všetkým úprimne sa pýtajúcim na otázku, prečo nie je vidieť nijaké vonkajšie znaky toho, že Svetlo zvíťazí? Že naša zem je obklopená armádou Svetla, čo znamená blízke víťazstvo Božej Vôle. Ako je možné, že nič z toho fyzicky nevidíme?

Vášeň v Tebe

Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

0 icon

Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

0 icon

Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

0 icon

Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

0 icon

Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

0 icon

Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

Armádny Magazín

"Vaše meno je neznáme, váš čin je nesmrteľný." 3. december - Deň neznámeho vojaka

0 icon

Rusko, 3.december 2022 (AM) – V roku 1965, aby sa zachovala pamiatka na padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne, bola predložená myšlienka postaviť pamätník na počesť vojakov, ktorí bojovali v bitke o Moskvu. Objednávku na tento monument dostali architekti Jurij Rabaev, Dmitrij Burdin, Vladimir Klimov a sochár Nikolaj Tomskij. Návr

Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

0 icon

Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

Nový krok Ruska vo vývoji hypersonických zbraní. Mobilné odpaľovacie zariadenie pre „Cirkon“ ho urobí nezraniteľným

0 icon

Rusko, 3. december 2022 (AM) – Pozemné mobilné zariadenie dodá „Cirkonom“ celý rad predností, vrátane utajenia. Takýto názor vyslovili počas rozhovoru s novinami Vzgljad vojenskí experti Aleksandr Bartoš a Konstantin Sivkov.   „Mobilné odpaľovacie zariadenie umožňuje presúvať túto zbroj čo najbližšie k objektom zásahu. Skracuje to

Hrozí útok na Užhorod. Putin vysvetlil Scholzovi že sa dlho zdržiavali ničenia infraštruktúry Ukrajiny. Šéfka EK demoralizovala Ukrajincov

0 icon

Rusko, 3.december 2022 (AM) – Vladimir Putin v rámci telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruska a nemeckým kancelárom vyzval Olafa Scholza, aby prehodnotil svoj pohľad na ukrajinský konflikt. Ruský líder opäť podrobne vysvetlil prístup k vedeniu operácie a osobitne upozornil nemeckého koleg

Ruská opozícia nenápadne formuje exilovú vládu. Kasparov otvoril Tretiu protivojnovú konferenciu vo Vilniuse

0 icon

Rusko, 2.december 2022 (AM) – Predvčerom sa vo vysielaní lotyšského televízneho kanála Lietus (v Rusku známy ako televízia „Dožď“) stalo niečo neobvyklé . Vo vydaní programu „Tu a teraz“ povedal moderátor Alexej Korostelev, ktorý sa zaoberá témou čiastočnej mobilizácie v Rusku, nasledujúcu frázu: "Dúfame, že sa nám podarilo pomôcť mnohým [ruským] voj

TopDesať

Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

0 icon

Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

0 icon

Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

Tieto fotografie ti ukážu, že malé zázraky sa dejú každý deň

0 icon

Veríš v zázraky? Možno je nasledujúce fotografie nazvať malými zázrakmi silným tvrdením, no ak sa naladíš na tú správnu vlnu, pochopíš skutočný význam týchto malých "zázrakov". Existuje sedem divov sveta a aj tak nás občas dokážu prekvapiť a nadchnúť maličkosti, s ktorými sa náhodne stretneme počas obyčajného dňa. Tieto maličkosti…

Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

0 icon

Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

0 icon

Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

FOTO DŇA

Na snímke pápež František požehnáva sochu Ježiška počas audiencie, ktorú udelil darcom vianočného stromčeka a betlehemu v aule Pavla VI. vo Vatikáne

Autor: TASR/AP-Gregorio Borgia

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali