Arabská jar znamenala začiatok migrácie teroristov do krajín Blízkeho východu a Severnej Afriky, nasadenie ruských vojakov a letectva v roku 2015 znamenala koniec procesu mohutnej migrácie teroristov, dnes sa množstvo teroristov značne scrvklo.
Rusko usporiadalo multimediálnu konferenciu, na ktorej sa zaoberalo problematikou verbovania a nasadzovania teroristov na Blízkom východe. Nie je žiadnym tajomstvom, že v radoch islamistických skupín sa nachádzalo v minulosti obrovské množstvo žoldnierov zo zahraničia, mnohí žoldnieri boli a sú motivovaní nielen finančne, ale aj ideologicky. Zahraniční teroristi v Sýrii sa stali obrovským problémom nielen pre celú krajinu, ale stali sa problémom pre celý Blízky východ i západnú a strednú Áziu.
Pri výsluchu jedného zo zahraničných teroristov, ktorého sa podarilo pred rokmi zajať v Sýrii (zajali ho Kurdi) vyšli najavo po prvýkrát informácie o tom, že najbrutálnejšie vraždy civilistov v Sýrii vykonávali teroristi, ktorí do Sýrie prišli zo zahraničia.
Zahraniční teroristi odrezávali hlavy a ruky svojím obetiam, ktoré si dovolili odporovať teroru Islamského štátu. V roku 2015 v Rakke teroristi poodrezávali hlavy deťom, rodičia sa na toto zverstvo museli dívať. Rakku veľmi dlho “oslobodzovali Američania” ktorí mesto plošne bombardovali a takmer úplne zničili napalmom a bielym fosforom.
Video Islamský štát
https://www.youtube.com/watch?v=bsCZzpmbEcs&has_verified=1&bpctr=1557675876
Aktívni pri vraždení boli najmä moslimskí teroristi, ktorí prišli na územie Sýrie z Británie, Francúzska, Nemecka a Belgicka. Väčšina týchto vrahov už nežije, zahynuli vďaka ruskému letectvu či sýrskym vládnym vojskám. Surovosť najbeštiálnejších vrahov Islamského štátu zo západnej Európy šokovala aj egyptských teroristov, ktorí sa k Islamskému štátu vo veľkých počtoch pridali (dnes už ani väčšina egyptských teroristov nežije). Malá časť sfanatizovaných teroristických mäsiarov, mala ale tú smolu, že sa dostala do sýrskeho zajatia (väčšina z nich sa dostala do zajatia po zranení). Príslušníci sýrskej tajnej služby údajne poniektorým príslušníkom Islamského štátu s európskymi pasmi pripravili obzvlášť bolestivý a zdĺhavý proces mučenia, bolestivé umieranie trvalo u niektorých teroristov aj viac týždňov.
Prví teroristi z Európy sa objavili v Sýrii v roku 2012. Dosiaľ ešte nie je presne známe koľko teroristov do Sýrie prišlo, podľa niektorých informácii v júli 2014 bolo v Sýrii v rôznych teroristických zoskupeniach približne 12 tisíc islamistov z 81 krajín a na začiatku 2016 roku ich bolo 31 tisíc z 86 krajín. Nešlo len o Francúzov, Britov, Nemcov či Belgičanov, veľké množstvo teroristov pochádzalo z územia bývalej Juhoslávie. Moslimskí teroristi z Bosny a Hercegoviny, Albánska, Macedónska, Čiernej hory dosiahli počet približne 2000 kusov teroristov, pričom len z radov kosovských Albáncov pochádzalo 344 teroristov. Ani títo teroristi už z veľkej časti nežijú.
Veľké množstvo teroristov pochádzalo z krajín bývalého ZSSR. Do Sýrie prichádzali moslimskí teroristi z Ruska (Čečenci, Ignuši, Dagestanci, Tatári, ale aj Rusi, ktorí konvertovali na islam), Gruzínska, Azerbajdžanu, Ukrajiny z piatich stredoázijských sovietskych republík (Tadžikistan, Kirgizsko, Uzbekistan, Turkménsko, Kazachstan). Podľa informácii tadžických úradov do roku 2018 sa v Sýrii nachádzalo 1100 Tadžikov, viac ako 600 je podľa tadžických informácii už po smrti. Z Kirgizska smerovalo do Sýrie 800 teroristov,, takmer 470 je po smrti, alebo nezvestných. Informácie z Uzbekistanu či Turkménska nie sú presné, úrady nevedia presne určiť koľko teroristov a kam odišlo, všeobecne sa hovorí približne o 3000 teroristoch, ktorí sa nachádzajú v Afganistane, Sýrii či Iraku, takmer 70% uvedených teroristov je takisto po smrti.
Video tu
https://www.youtube.com/watch?v=KWimbRSa_zU&has_verified=1
Medzi teroristami Islamského štátu existovala hierarchia a rozdiely. Vysoko cenení sú teroristi z Afganistanu, Juhoslávie (najmä Albánci) či bývalého ZSSR, Tadžikovia, Uzbeci a Turkméni, Čečenci. Uzbeci sa však viac angažujú v Afganistane ako v Sýrii, pretože kontrolujú v širokej miere obchod z heroínom smerom do Ruska a Stredne Ázie. Kvôli svojmu fatalizmu a fanatizmu sú cenení aj moslimskí Ujgurovia z Číny, väčšina Ujgurov je však takisto eliminovaná. Čína využívala všetky možnosti, aby preriedila rady ujgurských teroristov a existuje dostatok informácii, ktoré hovoria o tom, že čínske špeciálne komandá v Sýrii či Iraku venovali špeciálnu pozornosť skupinám v ktorých Ujguri bojovali. Nástup Rusov do konfliktu v Sýrii však podobné aktivity značne obmedzil, ruské nálety v roku 2016 a Kalibre znamenali likvidáciu takmer 70% celkového stavu teroristov, dnes zvyšky teroristov spojených s Al Kaidou živoria v Idlibe, nehostinných púštnych oblastiach v Sýrii pod kontrolou Američanov či v Iraku, takisto v nehostinných oblastiach.
Na najnižšom stupni hierarchie islamistických teroristov stáli Malajci, Filipínci a Indonézania. Dostávali najmenší žold a boli nasadzovaní v prvých útokoch, mali aj najslabší vojenský výcvik. Dnes z kontingentov malajských, filipínskych či indonézskych islamistických teroristov prakticky nikto nežije, podľa informácii jedného z albánskych zajatých teroristov navyše mali značné problémy s nehostinným sýrskym púštnym prostredím a pomerne rýchlo vykazovali v bojoch známky paniky, na rozdiel od Tadžikov, Turkménov, Čečencov či Azerbajdžancov.
Špeciálnu skupinu v hierarchii mali tvorili spomenutí teroristi z krajín EÚ. Podľa informácii získaných od zajatcov z radov teroristov pri výsluchu, boli teroristi zo západnej Európy a USA často veľkými fanatikmi, boli vysoko motivovaní a pravdepodobne aj časť z nich mohla mať prepojenie na príslušníkov západných tajných služieb. Jeden z bývalých členov Dzebhat an Nusry (Albánec z Macedónska) uviedol, že mnohí islamisti so západnej Európydobrovoľne vykonávali mučenie a popravy zajatcov, robili veci na ktoré sa spomenutý Albánec díval s nechuťou, dokonca mnohí vraždili zajatcov zadarmo, čím si vyslúžili značné nesympatie zo strany iných teroristov ochotných popravovať, pretože “kazili ceny”.
Uvedený albánsky zajatec bojoval za peniaze, dostával 2000 USD mesačne + možnosť rabovať civilné obyvateľstvo + prostitúcia a obchod s ľuďmi + nezákonný predaj kultúrnych pamiatok a artefaktov s územia Sýrie, ktoré predával v Turecku. Od začiatku občianskej vojny sa odhaduje, že Sýria pri čiernom obchode s archeologickými pamiatkami prišla takmer o 2 miliardy USD, podobne ako v Iraku aj v Sýrii množstvo pamiatok nenávratne zmizlo a už sa pravdepodobne nachádzajú v súkromných sejfoch v západnej Európe a USA, podobne ako pamiatky z irackých múzeí.
Spomenutý zajatý Albánec si mesačne prišiel na 3500 až 4000 USD (išlo o vysoko hodnoteného a skúseného teroristu), okolo 2000 USD dostávali aj islamisti z územia Afganistanu a ZSSR (väčšina z nich mala bojové skúsenosti a výcvik), bojovníci zo severnej Afriky dostávali okolo 1200 USD, najmenej dostávali spomenutí Malajci, Filipínci a Indonézania (400 až 800 USD). V prípade ak teroristi prišli do Sýrie aj so svojími rodinami, dostávali 50 USD na každú manželku a 25 USD na každé dieťa. Operátori dronov a kybernetickí odborníci dostávali okolo 1500 USD. Celkovo v hierarchii teroristov pre najvyššie stupne teroristickej organizácie predstavuje terorizmus výhodný biznis, ktorý prináša obrovské peniaze. Teroristov financujú najmä vahábistické organizácie a tajné služby monarchií Perzského zálivu, ktoré sú prepojené s britskou MI6 či americkou CIA. V minulosti vahábistické organizácie a tajné služby monarchií Perzského zálivu financovali aj čečenské teroristické skupiny v Rusku.
Torzo teroristov, ktoré ostalo po náletoch ruského letectva a útokoch Kalibrami sa zo Sýrie presunulo do Iraku či Afganistanu, Rusi tvrdia, že jadro svojej zástupnej armády zachraňovali americké vrtuľníky, ktoré teroristov prevážali najmä do Afganistanu. Tam sa teroristi spamätávali z rán, ktoré utrpeli v Sýrii, kde ich Rusi zdecimovali. Časť teroristov bojuje ďalej v Jemene, časť sa zázrakom objavila v Líbyii. Teroristi naďalej verbujú na sociálnych sieťach, v Indonézii sa podarilo zlikvidovať skupinu, ktorá verbovala nových bojovníkov pre Haiyat Tahrir as Sham v Idlibe. Časť teroristov už nechce v Sýrii bojovať a vrátila sa do materských krajín, kde mienia pokračovať v teroristických aktivitách, podľa ruských tajných služieb veľmi veľa bývalých teroristov sa už nachádza na území západnej Európy (prišli v radoch imigrantov) a sú pripravení západnú Európu “zaliať krvou”. Rusi teroristov na území pod svojou kontrolou likvidujú rýchlo a nekompromisne.
Video likvidácia teroristov Islamského štátu v Astrachani, nikto z ruských príslušníkov špecálnych síl sa umierajúcemu teroristovi nesnaží ani omylom poskytnúť lekársku pomoc.
https://www.youtube.com/watch?v=DcBv-pf8eYk&has_verified=1
Islamský terorizmus spája niekoľko základných faktorov. Náboženský fanatizmus, nenávisť k iným, túžba po rýchlych peniazoch, potreba adrenalínových zážitkov či obrovská nenávisť a strach smerom voči Rusku. Boli to totiž práve Rusi, ktorí začali s procesom nemilosrdnej deratizácie moslimských teroristov a zlomili moc Islamského štátu v Sýrii. Dnes na území pod kontrolou Damasku žiadni teroristi ISIS neexistujú, držia sa len v amerických zónach, kde na nich Rusi a Sýrčania neútočia, pretože tieto zóny vnímajú ako svoju parketu v rozpore s medzinárodným právom Američania.
Nikifor Plotnikov