NAŽIVO

Minister financií Ladislav Kamenický oznámil, že štátne dlhopisy si tento rok kúpilo o 900 ľudí viac ako vlani.

Priemerná investovaná suma klesla na 17.800 eur z minuloročných 23.600 eur.

Včera 20:13

Rozdiel v tankovaní nafty pre domáce a zahraničné vozidlá sa na Slovensku prehlbuje. V súčasnosti platia zahraničné vozidlá za liter nafty približne o 34 centov viac.

Včera 20:10

Švajčiarsko stále nemá záväzný termín k dodávke systému protivzdušnej obrany Patriot od USA. Uvažuje aj nad možnosťou vypovedania zmluvy.

Včera 20:06

Volodymyr Zelenskyj informoval o svojom telefonáte s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

„Dohodli sme sa, že naše tímy budú v najbližších dňoch v úzkom kontakte, aby posilnili dokument o bezpečnostných zárukách medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi. Práve to môže vydláždiť cestu k spoľahlivému ukončeniu vojny,“ uviedol Zelenskyj na sieti X.

Včera 20:05

Súd v Bruseli rozhodol, že Poľsko a Rumunsko musia vyplatiť nezplatené dávky vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré boli objednané od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Varšava má zaplatiť približne 1,3 miliardy eur a Bukurešť takmer 600 miliónov eur.

Včera 20:01

Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS) by mala patriť úplne Slovensku. Pripravuje sa akvizícia 49 percent akcií, ktoré v súčasnosti vlastní česká spoločnosť ČEZ.

Včera 19:55

Oproti minulému roku vzrástli teraz v marci  dodávky plynu z Ruska do Európy prostredníctvom plynovodu TurkStream o viac než pätinu. 

Včera 19:52

Podpredseda opozičného Hnutia Slovensko Július Jakab sa vyjadril, že ľudia doplácajú na nečinnosť vlády v otázke riešenia palivovej krízy.

Včera 19:32

V Lotyšsku začali vyšetrovať nález trosiek dronu v okrese Rézekne.

Úrady uviedli, že trosky neobsahujú výbušný materiál a nepredstavujú riziko pre obyvateľov.

Včera 17:28

Loď s mŕtvymi telami 19 migrantov pri pobreží ostrova Lampedusa našli pri záchrannej akcii v Taliansku. Seden ľudí je nažive, avšak sú podchladení a otrávili sa palivovými výparmi.

Včera 17:25

Komisár OSN pre ľudské práva Volker Türk uviedol, že Irán a ďalšie krajiny na Blízkom východe využívajú vojnu na obmedzovanie ľudských práv. 

 

Včera 17:19

Rusko uskutočnilo odvetný krok. Po tom, čo Holandsko vyhostilo ich novinára, tak Rusko sa rozhodlo odobrať holandskému novinárovi akreditáciu a povolenie na pobyt v krajine.

Včera 17:12

Ukrajina navrhla Rusku veľkonočné prímerie. Odmietli ho. Považujú to za „ďalší PR ťah“ Zelenského.

„Navrhli sme aj prímerie špeciálne zamerané na energetické zariadenia – Rusi to ignorujú a opäť cielia na naše elektrické rozvodne a transformátory,“ povedal Zelenskyj.

Včera 17:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fakty, ktoré mainstreamové médiá nehovoria o dianí vo východnej Ghúte

Sýrska vláda je v posledných týždňoch nútená bojovať s Jayshom al-Islamom, aby oslobodila východnú Ghútu od teroristických skupín, západné médiá ale úplne ignorujú zverstvá povstalcov a skôr sa zameriavajú na to, aby vinu za všetky násilnosti v regióne zhodila na Assadov režim. Uvádza to v článku RT americká novinárka a politologička Rania Khalek, ktorá dlhodobo pôsobí na Blízkom východe.

❚❚
.

Médiá znovu rovnakým spôsobom jednostranne informujú o dianí v mestách, ktoré vláda znovuzískava pod svoju kontrolu. Tentokrát to je východná Ghúta, predmestie Damasku a jedna z posledných zostávajúcich pevností islamistických povstalcov, ktorí rozvrátili krajinu v posledných siedmich rokoch.

Pred východnou Ghútou to bolo Aleppo a pred Aleppom to bola Madaya a pred Madayou to bol Homs a tak ďalej. Všetky tieto miestá boli zobrazené tak, ako keby tam vôbec neboli prítomní ozbrojení povstalci a sýrske úrady len nemilosrdne a zlomyslene masakrovali civilistov. Keď aj sú povstalci spomínaní, zvyčajne ich západ prezentuje ako miernych rebelov a bojovníkov za slobodu.

Takže ak vaše informácie o východnej Ghúte pochádzajú z bežných médií, potom máte pocit, že medzi sýrskou vládou a jej civilistami prebieha jednostranný konflikt. Ale táto vojna nie je vôbec o tom a v skutočnosti ide o zložitý konflikt s viacerými zainteresovanými, upozorňuje novinárka.

.

Džihádistickí vodcovia – „rebeli“ zodpovední za boje vo východnej Ghúte sú lídrami viacerých džihádistických skupín, z ktorých najsilnejšia je Jaysh al-Islam, alebo Islamská armáda, skupina Salafi-džiháda podporovaná Saudskou Arábiou, ktorá sa snaží nahradiť sýrsku. Jaysh al-Islam je mimoriadne sektárska a tvrdá v boji, taktike a svojich cieľoch. Neštíti sa verejných popráv a verejne sa chválila tým, že v uliciach vyžíva ľudské štíty z radov civilistov najmä z menšinovej sekty Alawite. Zakladateľ skupiny, Zahran Alloush, otvorene vyzval na etnické čistky náboženských menšín v oblasti Damasku.

Druhou najväčšou skupinou je Faylaq al-Rahman, ktorá je spojená s Hayetom Tahrirom al-Šamom alebo HTS, čo je najnovší názov pre sýrsku pobočku al-Káidy. HTS je tiež prítomná vo východnej Ghúte, rovnako ako Ahar al-Sham a Nour al-Din al-Zenki. Tieto skupiny v minulosti dostali zbrane a vojenskú výbavu od Spojených štátov aj napriek tomu, že ich bojovníci nahrali a zverejnili video drsnej popravy malého chlapca.

V poslednej dobe civilisti, ktorí utekajú z východnej Ghúty popísali, že na nich strieľali militanti, ktorí sa snažili zabrániť im, aby unikli na bezpečné územie kontrolovaného vládou. Ide o ďalšiu skutočnosť, ktorú západné médiá odmietajú uvádzať. Aj správy o tom, že povstalci zadržali potravinovú a humanitárnu pomoc civilistom, boli podobne hlavným prúdom ignorované.

Sýria je snáď najmohutnejšou propagandistickou občianskou vojnou v histórii. Západné štáty vynaložili desiatky miliónov dolárov aby vybudovali mediálny aparát, ktorý podporuje povstanie, obviňuje zo všetkých násilnosti vládu a agituje pre silnejšiu západnú vojenskú intervenciu proti sýrskemu prezidentovi Bašarovi Assadovi. Západné médiá sa spoliehajú na tieto propagandistické zdroje a podľa nich jednostranne informujú o celom konflikte.

Najznámejšámi sú tzv. biele helmy, záchranná skupina financovaná vládami Spojených štátov a Spojeného kráľovstva. Otvorene obhajujú zmenu režimu a pracujú spolu s rebelmi prepojenými s Al-Káidou v teroristami ovládaných oblastiach. Niektorí z členov skupiny sa podieľali na nahrávaní videí so zverstvami IS, čo je fakt takmer úplne ignorovaný zo strany západných médií.

.

Ďalším zdrojom pre západné médiá je Sýrska organizácia na ochranu ľudských práv, monitorovacia organizácia, ktorú vedie človek pracujúci z jeho domu v Británii, ktorý je navyše otvorene zaujatý voči opozícii.

Západné médiá sa často spoliehajú aj na samozvaných „mediálnych aktivistov“ v oblastiach Sýrie kontrolovaných militantnými skupinami. Tieto skupiny však netolerujú mimovládne organizácie a žurnalistiku. V skutočnosti sú známe tým, že novinárov väznia, mučia a často unášajú a zabíjajú aktivistov, právnikov, humanitárnych pracovníkov, novinárov a príslušníkov menšín. To je dôvod, prečo západní novinári nechú cestovať do oblastí Sýrie, pretože by sa tak vystavili riziku, že budú unesení, alebo zabití.

To by malo viesť k vážnym otázkam o tom, kto je zdrojom informácií z povstalcami ovládanej Sýrie, pretože je nemožné, aby ľudia získali informácie bez súhlasu džihádistických orgánov, ktoré majú záujem najmä na vlastnej propagande, ktorá má vyvolať strach, pobúrenie a pocit potreby intervencie. Platí to najmä vo východnej Ghúte, kde spovstalci v súčasnosti strácajú pozície. Jediná vec, ktorá môže zachrániť Jaysha al-Islama od porážky, je intervencia zo zahraničia.

Samozrejme, informácie, ktoré prichádzajú z vládnych zdrojov, by sa tiež mali vnímať kriticky, pretože aj vláda môže zavádzať. V prípade Sýrie však západná tlač sa už vôbec nezaoberá médiami zo sýrskych vládnych kruhov, ako keby boli všetky nepravdivé, zatiaľ čo bez problémov šíri rôzne fámy a interpretuje ich ako skutočnosti. A takisto médiá úplne ignorujú obete na strane vládnych síl. V priebehu rokov povstalci vo východnej Ghúte terorizovali a zabili tisíce civilistov žijúcich v Damasku, o čom sa na Západe takmer nikdy nehovorilo.

A to nás privedie k jednému z najnebezpečnejších klamstiev západných médií. Vôbec sa nezmieňujú o tom, že práve nečinnosť Západu za posledné roky dovolila beztrestné krviprelievanie v Sýrii. Západ ma včas zareagovať a teraz bráni porážke Al-Kájdy a IS v Sýrii.

.

Napriek varovaniu už v novembri 2011, že ozbrojená opozícia bola ovládaná násilnými sektárskymi extrémistami, Obamova administratíva minula 1 miliardu dolárov ročne školením a rozdávaním zbraní povstalcom, o ktorých vedeli, že boli prepojení s Al-Káidou a mali úmysel zvrhnúť sýrsku vládu. Al-Kájda vybudovala svoju najväčšiu afiliáciu v histórii ako priamy dôsledok tejto bezohľadnej politiky americkej administratívy. Inými slovami, americká vláda finančne podporuje vojnu o Sýriu na  strane jednotiek Al-Káidy a bežní Američania o tom nemajú žiadnu predstavu, pretože západné médiá naďalej propagujú lži.

Nejde o oslavu sýrskej vlády, ktorá je naozaj autoritatívna a v mnohých krokoch chybná. Ide o to, čo by nahradilo vládu, keby sa zrútila. Táto alternatíva je pre väčšinu Sýrčanov neprijateľná. Z tohto dôvodu prevažná väčšina Sýrčanov – najmenej 75% – žije v oblastiach kontrolovaných vládou. V skutočnosti milióny utiekli do bezpečia vládou kontrolovaných miest po tom, čo povstalci násilne zabrali mnohé oblasti. Iní utiekli, pretože sa obávali vládnych bombových útokov, ktoré vyprovokovali extrémistické skupiny tým, že obsadili mnohé strategické objekty.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Verejný ochranca práv o porušení ľudských práv pri policajnom zásahu v Milhosti , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Európska nočná mora: Začína sa v tom črtať vzorec

Elity nám v novom miléniu prezentujú jednu megakrízu po druhej s tým, že na ich prežitie je nevyhnutné vynakladať miliardy…

02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok kritizuje, že sa na verejnosť dostal odpočúvaný telefonát Szijjártóa

Ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka zaujíma, kto odpočúval maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa. Poukázal na to, že niekto tieto…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medzi Mostom pri Bratislave a Studeným uzavreli cestu,zrazili sa tam 3 autá

V stredu krátko pred 18.00 h sa na ceste medzi Mostom pri Bratislave a jeho miestnou časťou Studené zrazili tri…

01. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán znova zaútočil na americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“

IRGC informoval o vypustení bezpilotných lietadiel smerom k americkej lietadlovej lodi „Abraham Lincoln“

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda neschválila zonácie národných parkov v termíne míľnika plánu obnovy

Vláda neschválila zonácie národných parkov do konca marca, čo je termín míľnika plánu obnovy. Upozornila na to iniciatíva Zelená väčšina…

01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.

„Trasie sa“: V USA sa začali obávať kvôli tomu, čo sa deje s Trumpom

Vojna proti Iránu mohla doviesť amerického prezidenta Donalda Trumpa do zúfalstva, uviedol v rozhovore pre YouTube kanál Judging Freedom profesor…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Európska nočná mora: Začína sa v tom črtať vzorec

Elity nám v novom miléniu prezentujú jednu megakrízu po druhej s tým, že na ich prežitie je nevyhnutné vynakladať miliardy…

02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán znova zaútočil na americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“

IRGC informoval o vypustení bezpilotných lietadiel smerom k americkej lietadlovej lodi „Abraham Lincoln“

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

STVR odsudzuje incident na jej reportéra v Nových Zámkoch

Slovenská televízia a rozhlas odsudzuje incident, ku ktorému došlo v pondelok (30. 3.) pred budovou Okresného súdu Nové Zámky. Uviedla…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump naďalej vydáva protichodné vyhlásenia o vojne s Iránom

Zatiaľ čo včera oznámil, že vojna skončí do dvoch až troch týždňov, a dodal, že úlohy v súvislosti s Hormuzským…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Putin urobil neočakávané vyhlásenia

Podľa ruského prezidenta sú ruské trasy pre dodávky ropy a plynu istotou, nakoľko eskalácia situácie na Blízkom východe priamo ovplyvňuje…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

História zadnými dverami. Nezvyčajné príbehy zo slovenských a svetových dejín

Kniha História zadnými dverami je unikátny projekt, v ktorom sa viac ako päťdesiat slovenských historikov spojilo a prinieslo niekoľko desiatok…

01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lindtner: Ústavný súd SR rozhodol, že Najvyšší súd SR porušil práva Daniela Bombica

Najvyšší súd SR nedôvodnými prieťahmi v konaní porušil vo väzobnej trestnej veci Daniela B. jeho základné právo na osobnú slobodu…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD reaguje na návrh SNS: V koalícii na tom nie je dohoda

Na predlžovaní volebného obdobia pre Národnú radu SR nie je dohoda v koalícii. Vyplýva to vyjadrenia šéfa poslaneckého klubu Hlasu-SD…

01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nám Slovensko rozkladajú pred očami. Udalosť v obci Borša

Kto by si azda myslel, že titulná fotografia článku pochádza z územia Maďarska, tak je na omyle. Je z obce…

01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia navrhla obmedziť tankovanie. „A čo tak Zelenskému stúpiť na krk?“ Navrhujú smerácki vlci

Eurokomisár pre energetiku Dan Jørgensen tento týždeň prišiel s revolučným nápadom: navrhol, aby občania Európskej únie kvôli nedostatku  pohonných látok…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump zvažuje možnosť vystúpenia z NATO

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Otrasný prípad u susedov: Ukrajinsko-český gang uniesol a mučil mladú Češku

Mestský súd v Prahe prejednáva otrasný prípad: Skupina štyroch Ukrajincov a jednej Češky uniesla a brutálne mučila mladú ženu v…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vojna na Ukrajine sa môže predĺžiť ešte o rok alebo dva

Ak nedôjde k prelomu v rokovaniach, vojna na Ukrajine sa môže predĺžiť ešte o rok alebo dva, uviedol pre agentúru…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zvláda Donald Trump simultánku na globálnej šachovnici?

Americký prezident si zrejme neuvedomuje, že hrá na priveľa šachovniciach naraz. Treba ešte dodať, že proti skutočným šachovým veľmajstrom na…

01. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzval Zelenského, aby stiahol vojská z Donbasu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Aktualizované 01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Korčok vytiahol kauzu o „trójskych koňoch v Európskej únii“. Blanár mu neostal nič dlžný

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár reaguje na správy o „trójskych koňoch v Európskej únii“, ktoré v rámci vrcholiacej predvolebnej kampane v Maďarsku rozšíril…

01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.


Fínsko v reakcii na haváriu ukrajinských dronov plánuje posilniť protivzdušnú obranu

Fínsko zvažuje posilnenie protivzdušnej obrany po víkendovej havárii zblúdených ukrajinských dronov, informuje The European Conservative. Ukrajina sa Fínsku ospravedlnila a vinu…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od grantov k verejnému potrubiu. Okruh okolo PS sa objavuje aj pri peniazoch z Trenčína 2026

Nejde len o bežný grant. Slovak Fashion Council spojený s Danou Kleinert vystupuje ako priamy realizátor programu financovaného cez neziskovku,…

01. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Starmer chce po Trumpovej kritike zlepšiť vzťahy s Európou

Britský premiér Keir Starmer vyzýva k bližším vzťahom s Európou, keďže vojna v Iráne zaťažuje vzťahy s USA. Informuje o tom agentúra…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bruselský vabank a hra na svetového policajta

Smerovanie Európskej únie ako takej a rovnako aj Severoatlantickej aliancie sa výrazne posunulo. Svoj kritický názor na túto tému vyjadril predseda…

01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti korupcii, či obyčajná fraška?

Kto z Bruselu by chcel vyšetrovať korupčné kauzy? Ak vás ako prvé napadla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová,…

01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bubny a píšťalky, aj keby bomby padali. Umelci znovu mobilizujú

Škrty v napätom rozpočte si zamenili s politickým útlakom, snažia sa preto predať ako obete systému. V utorok zvolali ďalší…

01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Petrakovičová pre HS: Označenie Značka kvality má dnes vyše tisíc výrobkov. Ministerstvo chce, aby ich ľudia v obchodoch ľahko spoznali

Program Značka kvality na Slovensku exituje už dvadsať rokov. Toto označenie má spotrebiteľom v obchodoch pomôcť rozoznať skutočne slovenské potraviny.…

01. 04. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s Iránom sa blíži do „cieľovej rovinky“

Vojna s Iránom sa blíži do „cieľovej rovinky“ a po jej skončení USA prehodnotia význam NATO, vyhlásil minister zahraničných vecí…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kupujú v Maďarsku hlasy voličov? Predvolebný boj sa vyostruje

Tamojšia občianska investigatíva prišla v týchto dňoch s dokumentom, podľa ktorého dochádzalo v minulosti k skupovaniu volebných hlasov a schyľuje…

01. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA plánujú ukončiť vojnu proti Iránu v priebehu dvoch až troch týždňov, vyhlásil Trump

„O dva až tri týždne odídeme, pretože nemáme dôvod sa tým zaoberať,“ povedal a dodal, že situácia v Hormuzskom prielive…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vandalizmus, ktorý pobavil: Niektorí ľudia majú skvelý zmysel pre humor

Vandalizmus nemusí byť vždy len o škode a ničení - niekedy dokáže prekvapiť svojou kreativitou a humorom. Vandalizmus v tejto…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

Posolstvo konferencie o suverenite: Zbavme sa strachu a prestaňme byť otrokmi Západu!

Približne 140 pozvaných hostí sa cez víkend zúčastnilo medzinárodnej konferencie v bratislavskom Hoteli Tatra s názvom “Suverénna politika suverénnych štátov…

01. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister financií Ladislav Kamenický oznámil, že štátne dlhopisy si tento rok kúpilo o 900 ľudí viac ako vlani.

Priemerná investovaná suma klesla na 17.800 eur z minuloročných 23.600 eur.

Včera 20:13

Rozdiel v tankovaní nafty pre domáce a zahraničné vozidlá sa na Slovensku prehlbuje. V súčasnosti platia zahraničné vozidlá za liter nafty približne o 34 centov viac.

Včera 20:10

Švajčiarsko stále nemá záväzný termín k dodávke systému protivzdušnej obrany Patriot od USA. Uvažuje aj nad možnosťou vypovedania zmluvy.

Včera 20:06

Volodymyr Zelenskyj informoval o svojom telefonáte s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

„Dohodli sme sa, že naše tímy budú v najbližších dňoch v úzkom kontakte, aby posilnili dokument o bezpečnostných zárukách medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi. Práve to môže vydláždiť cestu k spoľahlivému ukončeniu vojny,“ uviedol Zelenskyj na sieti X.

Včera 20:05

Súd v Bruseli rozhodol, že Poľsko a Rumunsko musia vyplatiť nezplatené dávky vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré boli objednané od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Varšava má zaplatiť približne 1,3 miliardy eur a Bukurešť takmer 600 miliónov eur.

Včera 20:01

.

Perspektívneho mladíka vyhodili z reprezentačnej 18-tky. Tréneri odhalili dôvod

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov začína prípravu na dlho očakávaný domáci svetový šampionát, no musí sa vysporiadať so škandálom…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

MMF varuje pred mimoriadne závažnými dôsledkami vojny v Iráne pre svetovú ekonomiku

MMF varuje pred mimoriadne závažnými dôsledkami vojny v Iráne pre svetovú ekonomiku. Uvádza sa to v najnovšej analýze Medzinárodného menového…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko možno zruší výnimku pre „kontrolované pitie“ u maloletých

Nemecká ministerka pre rodinu Karin Prienová si dala ambiciózny cieľ: Chce chrániť deti pred „každodennými závislosťami“. Nemecko totiž povoľuje pitie…

01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdravý rozum opäť zlyhal: 15 momentov, keď to ľudia úplne nezvládli

Zdravý rozum niekedy jednoducho odbočí nesprávnym smerom a výsledkom sú situácie, nad ktorými ostáva rozum stáť. Zdravý rozum nás má…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Stretnutie ministrov energetiky krajín EÚ označili za zhromaždenie žobrákov

Po prvýkrát za viac ako tri roky sa ministri energetiky krajín Európskej únie stretnú v rámci takzvaného mimoriadneho protokolu. Hlavnou…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čína hodnotí vojnové ťaženie USA a Izraela proti Iránu ako strategický neúspech

USA, 1. apríla 2026 - \"Francúzsko neumožnilo lietadlám smerujúcim do Izraela s nákladom vojenského vybavenia preletieť nad svojím územím. Francúzsko…

01. 04. 2026 | 0 komentárov

Aj Poľsko hodilo poleno pod nohy Donalda Trumpa

V situácii, keď Trump vyzval spojenecké štáty, aby mu pomohli v Perzkom zálive, sa Poľsko rozhodlo neuposlúchnuť ani priamu výzvu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Rastislav Vasilišin

.
.
.
Značka kvality
.
Značka kvality
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov