rokovanie parlament

NAŽIVO

Vrak ruského tankera Arctic Metagaz, ktorý bol zasiahnutý pri líbyjskom pobreží, sa aktuálne nachádza medzi Maltou a ostrovom Lampedusa.

Podľa maltských úradov sa loď úplne nepotopila a je bez velenia. Moskva obvinila Kyjev z „teroristického útoku“, pričom všetkých 30 členov posádky sa podarilo zachrániť. Tanker patrí do tzv. tieňovej flotily, na ktorú platia sankcie USA aj EÚ. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Včera 20:28

Pri požiari v lodnej práčovni americkej lietadlovej lode USS Gerald R. Ford utrpeli vo štvrtok zranenia dvaja členovia posádky, informovalo americké námorníctvo.

„Dvaja námorníci momentálne dostávajú lekárske ošetrenie pre zranenia, ktoré neohrozujú ich život, a sú v stabilizovanom stave,“ uviedlo velenie námorných síl USA v regióne.

Včera 20:18

Najväčšia nemecká letecká spoločnosť Lufthansa vo štvrtok oznámila, že pre dvojdňový štrajk pilotov musela vo štvrtok a v piatok zrušiť približne polovicu všetkých letov.

Odborový zväz pilotov Cockpit vyhlásil už druhý štrajk za posledný mesiac po tom, čo stroskotali rokovania s vedením spoločnosti týkajúce sa dôchodkov.

Včera 20:10

Európska komisia chce budúci týždeň predstaviť nový „28. právny režim“ pre podniky, ktorý má firmám uľahčiť zakladanie a pôsobenie v celej EÚ bez nutnosti riešiť 27 rôznych národných systémov.

Spravodajcom návrhu v Európskom parlamente je Ľudovít Ódor, ktorý vysvetľuje, že cieľom je najmä pomôcť inovatívnym firmám – aby nemuseli komunikovať s desiatkami daňových úradov a všetko mohli vybaviť digitálne. V EP teraz prebiehajú rokovania o kompromisoch medzi politickými frakciami.

Včera 19:07

Český premiér Andrej Babiš vyzval, aby ľudia nepanikárili pre rast cien pohonných látok. Vláda podľa neho situáciu sleduje a v krajnom prípade je pripravená regulovať marže čerpacích staníc. Zníženie spotrebnej dane, ktoré navrhuje opozícia, označil za nesystémové. Verí, že napätie na Blízkom východe sa upokojí a zásahy nebudú potrebné.

Včera 19:06

Mestá a obce na východnom Slovensku žiadajú, aby Východoslovenská vodárenská spoločnosť preskúmala možnosti prevodu obecnej vodárenskej infraštruktúry do svojho vlastníctva.

Tvrdia, že samosprávy nemajú dostatok financií na obnovu a rozvoj vodovodov a kanalizácií. Podľa Klubu akcionárov VVS by prevod majetku umožnil stabilnejšie financovanie a kvalitnejšie služby. O téme chcú rokovať na júnovom valnom zhromaždení.

Včera 19:05

Minister financií Ladislav Kamenický a eurokomisárka Maria Luís Albuquerqueová rokovali o rozvoji bankovej únie a únie úspor a investícií, ktoré by podľa nich posilnili konkurencieschopnosť EÚ. Diskutovali aj o slovenských projektoch, vrátane QR platieb a Dlhopisov pre ľudí.

Včera 19:04

Minister financií Ladislav Kamenický označil projekt Dlhopisov pre ľudí za úspešný aj v druhom roku a chce v ňom pokračovať. Od 2. marca sa predali dlhopisy za 385 miliónov eur z plánovaných 400 miliónov, pričom limit sa môže zvýšiť na 500 miliónov.

Predaj je pomalší než vlani, čo minister považuje za prirodzené. Projekt má podľa neho podporovať finančnú gramotnosť, nie primárne financovať štát.

Včera 19:01

Trump dal najavo, že Spojené štáty nebudú môcť zabezpečiť bezpečnosť iránskeho futbalového tímu na majstrovstvách sveta, ktoré sa v lete uskutočnia v USA, Kanade a Mexiku.

„Iránska futbalová reprezentácia je na majstrovstvách sveta vítaná, ale naozaj nepovažujem za vhodné, aby sa ich zúčastnila, a to v záujme ich vlastného života a bezpečnosti,“ napísal na svojom sociálnom profile.

Včera 18:43

– Na lietadlovej lodi USS Gerald R. Ford došlo k požiaru, ktorý nesúvisel s bojovými operáciami.

Ako informovalo velenie 5. flotily USA, dnes na palube lietadlovej lode USS Gerald R. Ford (CVN-78) vypukol požiar v hlavnej práčovni lode.

Incident nesúvisel s bojovými operáciami a bol rýchlo lokalizovaný.

Včera 18:42

Európska únia navrhla vyslanie misie na kontrolu ropovodu Družba na území Ukrajiny a čaká na reakciu Kyjeva. Podľa hovorkyne EK Anny-Kaisy Itkonenovej prebiehajú intenzívne rokovania s Ukrajinou aj dotknutými členskými štátmi. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ropa cez Družbu neprúdi do Maďarska a Slovenska od 27. januára, pričom Kyjev tvrdí, že ropovod poškodil ruský útok, čo Budapešť aj Bratislava spochybňujú.

Včera 17:46

Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani oznámil, že Taliansko poskytne Libanonu desať miliónov eur na podporu civilistov, informovala agentúra ANSA.

Peniaze poputujú mimovládnym organizáciám na zdravotnú starostlivosť, potravinovú pomoc, hygienu a ubytovanie.

Antonio Tajani
Na snímke Antonio Tajani / Foto: SITA/AP/The Canadian Press-Nick Iwanyshyn

 

Včera 17:44

Irán od začiatku vojny s USA a Izraelom zasiahol v Hormuzskom prielive a okolí Perzského zálivu už 16 lodí. Podľa údajov UKMTO a ISW, na ktoré sa odvoláva Sky News, išlo najmä o komerčné plavidlá. Útoky si vyžiadali aj jednu civilnú obeť a Teherán tvrdí, že ich vykonali podvodné drony.

Včera 17:43

Poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski uviedol, že Irán pred útokom USA a Izraela nepredstavoval pre Európu priamu hrozbu.

Zároveň zdôraznil, že Poľsko sa do konfliktu na Blízkom východe nezapojí. Podľa neho nevidel ani žiadnu bezprostrednú hrozbu pre USA či Izrael, informoval portál Politico.

Včera 17:41

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa cez Slovensko snaží dosiahnuť vyradenie oligarchu Ališera Usmanova zo sankčného zoznamu EÚ. Podľa RFE/RL poslal Robert Fico členským štátom list, v ktorom Erdogan žiada podporu pre zrušenie sankcií, pričom Usmanova opisuje ako transparentného podnikateľa a filantropa.

Erdogan
Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan / Foto: SITA/AP-Markus Schreiber
Včera 17:40

Reálny rast miezd si v januári tohto roka udržala ešte väčšina mesačne sledovaných odvetví. Rast platov očistený o vplyv inflácie zaznamenalo šesť z desiatich mesačne sledovaných odvetví. Zamestnanosť začiatkom roka medziročne klesla v štyroch odvetviach. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR. Analytici očakávajú v tomto roku spomalenie dynamiky miezd v súkromnom sektore.

Priemerná nominálna mesačná mzda v januári medziročne stúpla v ôsmich z desiatich mesačne sledovaných odvetví. Pokles o 2,1 % zaznamenal predaj vozidiel, vrátane opráv. Naopak, priemerná mzda narástla v oblasti reštaurácii a pohostinstiev, a to o 6,6 %.

Včera 17:04

Legendárny britský premiér z obdobia druhej svetovej vojny Winston Churchill má v budúcnosti zmiznúť z päťlibrovej bankovky. Bank of England plánuje pri ďalšej sérii bankoviek prejsť z portrétov významných osobností na motívy prírody.

Okrem Churchilla majú byť postupne vyradení aj ďalší známi Briti – spisovateľka Jane Austen z desaťlibrovky, maliar J. M. W. Turner z dvadsaťlibrovky a matematik a kryptológ Alan Turing z päťdesiatlibrovky.

Včera 16:28

Americké sankcie proti ruskej rope nebudú zrušené, vyhlásil minister energetiky USA Chris Wright v televízii CNN.

Včera 15:51

– Krajiny Medzinárodnej energetickej agentúry sa dohodli, že uvoľnia na trh 400 miliónov barelov ropy zo svojich mimoriadnych rezerv, aby kompenzovali straty spôsobené vojnou na Blízkom východe, informuje MEA.

„Problémy, s ktorými sa stretávame na ropnom trhu, sú svojím rozsahom bezprecedentné, preto som veľmi rád, že členské krajiny MEA na ne reagovali bezprecedentnými kolektívnymi mimoriadnymi opatreniami,“ vyhlásil výkonný riaditeľ MEA.

Včera 15:48

Nemecký inštitút Ifo varuje, že ak sa vojna v Iráne predĺži a vypadne štvrtina bežných dodávok ropy, svetové rezervy by sa mohli minúť už v lete.

Prezident inštitútu Clemens Fuest upozorňuje, že strategické zásoby by v takom prípade vystačili len na tri mesiace a s ich uvoľňovaním treba narábať opatrne. Informovala o tom agentúra DPA.

 

Včera 15:35

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa najprv vyzývala spojencov, aby neponáhľali s uvoľnením strategických ropných rezerv, no o niekoľko hodín svoj postoj zmenila a začala hľadať možnosti rozsiahlej intervencie na ropných trhoch, uviedol denník The Wall Street Journal.

Včera 15:32

Maloobchodné tržby v Česku v januári medziročne vzrástli o 5 %, čo je výrazné zrýchlenie oproti decembrovému rastu 1,8 % a nad očakávaniami trhu.

Podľa Českého štatistického úradu ide o najrýchlejší rast od apríla 2025. Informuje o tom portál tradingeconomics.

 

Včera 14:56

Stále viac slovenských firiem presúva svoje aktivity či sídla do Rakúska, najmä pre silnejšiu podporu inovácií a jednoduchšie podnikateľské prostredie.

Podľa rakúskeho obchodného registra pôsobilo ku koncu roka 2025 v krajine 719 spoločností so slovenskými akcionármi. Informovala o tom rakúska poradenská spoločnosť Austrian Business Agency (ABA).

 

Včera 14:55
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Diskusia o zvyšovaní cien energií bude pokračovať v stredu. Fico: Útek ministra Sulíka z parlamentu je škandálom

Dnes začala schôdza k rastu cien energií sa začala. V utorok popoludní ju otvoril predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Rokovanie o tejto téme inicioval Smer-SD. Program 43. schôdze podporilo 105 zo 105 prítomných poslancov

rokovanie parlament
Ilustračné foto
❚❚
.

Opoziční poslanci chcú žiadať vládu, aby predložila kroky, ktoré podnikne na elimináciu sociálnych a hospodárskych dosahov výrazného zvýšenia cien energií. Zároveň sa chcú zaoberať postupom pri ochrane finančných záujmov SR v súvislosti s ukončením výstavby a sprevádzkovaním plynovodu Nord Stream 2.

Poslanci, ktorí iniciovali schôdzu, sú presvedčení, že vláda má s príslušnými odbornými regulačnými inštitúciami k dispozícii dostatok nástrojov, prostredníctvom ktorých môže eliminovať prudký nárast cien.

Skupina poslancov už prednedávnom predložila návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze s podobným cieľom. Jej program však vtedy nebol schválený, o týchto témach sa tak nerokovalo.

.

 

Sulík: Za vysokými cenami energií nie je podľa ministra Sulíka len trh, ale aj vlády Roberta Fica

Za vysokými cenami energií nie je len situácia na svetových trhoch, ale aj bývalé vlády Roberta Fica. Je o tom presvedčený minister hospodárstva Richard Sulík.

Richard Sulík
Na snímke vicepremiér a minister hospodárstva SR Richard Sulík

„To, že máme vysokú tarifu za prevádzkovanie systému (jedna zložka koncovej ceny elektriny, v ktorej sa platí okrem iného podpora obnoviteľných zdrojov a podpora ťažby uhlia – poz. red.) je preto – lebo Fico,“ povedal v rozprave počas mimoriadnej schôdze parlamentu Sulík, ktorý je presvedčený, že vlády Roberta Fica nechali v energetike fatálne katastrofálne rozhodnutia.

Plynovod Nord Stream 2 nie je podľa Sulíka hrozbou pre Slovensko.

„Je možné, že príde k nejakým výpadkom v dividendách, ale v žiadnom prípade neklesnú na nulu,“ podotkol Sulík s tým, že vedenie Gazpromu mu osobne potvrdilo, že všetky záväzky voči Slovensku budú dodržané.

.

 

Fico: Vláda nerobí potrebné kroky pri cenách energií

Vláda v súčasnosti nerobí potrebné kroky v prípade zvyšovania cien energií a ani v kontexte sprevádzkovania plynovodu Nord Stream 2. Vyhlásil to v utorok predseda Smeru-SD Robert Fico v úvode mimoriadnej schôdze, ktorú iniciovala skupina opozičných poslancov.

Robert Fico
Na snímke poslanec NRSR Robert Fico (Smer-SD)

“Všetci čítame a sledujeme, čo nám hrozí v najbližších mesiacoch, a nevidíme, že by vláda, predseda vlády, minister hospodárstva, robili potrebné kroky a rokovania, ktoré sú v tomto okamihu veľmi dôležité robiť. A to nie iba v kontexte toho, že na svetových trhoch nám stúpa cena plynu a elektriny, ale v kontexte toho, že sa ide otvoriť medzinárodný plynovod Nord Stream 2, čo výrazne ohrozuje finančné záujmy SR,” zdôraznil Fico.

Priblížil, že od vlády chce odpovede na základnú otázku, čo urobí, aby nedošlo k prudkému zhoršeniu sociálnej situácie na Slovensku v dôsledku rastu cien tepla, plynu a elektriny. Skonštatoval, že minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) chce ísť novelou zákona údajne cestou deregulácie, pokiaľ ide o konečnú cenu pre domácnosti a malé a stredné podniky. To podľa neho môže spôsobiť, že ceny týchto komodít pôjdu na Slovensku prudko hore.

Zároveň dodal, že Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) dal do pripomienkového konania vyhlášku, kde navrhuje, aby sa pri G-komponente o dve tretiny znížil tento poplatok pre výrobcov elektrickej energie, a to napríklad pre tých, čo vyrábajú elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov.

.

“Pokiaľ sa nezačneme zaoberať týmto prudkým nárastom ceny energií, ak k tomu ešte necháme vašu novelizáciu zákona o energetike, ak k tomu ešte necháme návrh vyhlášky z dielne úradu pre reguláciu, tak môžem s plnou vážnosťou povedať, že cena elektriny pre domácnosti a malé a stredné podniky na konci dňa pôjde hore o 25 %,” varoval Fico.

Pokiaľ štát robí dobrú regulačnú politiku, je podľa jeho slov schopný dostať zvyšovanie cien elektriny do prijateľnej úrovne.

Pýtal sa tiež, z akých dôvodov prudko stúpa plyn.

“SR má jednu z najrozsiahlejších plynofikácií na svete,” podotkol Fico s tým, že treba robiť všetko pre to, aby ľudia plyn využívali. Ak ani v prípade plynu vláda nebude nič robiť, náklady domácností môžu podľa neho stúpnuť až o 150 eur, ak je plyn využívaný aj na kúrenie, nielen na varenie.

“Na konci dňa zistíme, že balíček, ten negatívny, ktorý ľudia dostanú v roku 2022, keďže vláda na nič nereaguje, môže byť okolo 300 – 400 eur,” zhrnul Fico.

Dotkol sa aj témy sprevádzkovania plynovodu Nord Stream 2. Slovensko má podľa jeho slov garantované určité veci do roku 2028.

“Ale ak v roku 2028 tá základná zmluva medzi Gazpromom a Eustreamom vyprší a reálne bude fungovať na 100 % už Nord Stream 2, v takomto prípade sa môže stať, že Slovensko príde o výrazné príjmy do štátneho rozpočtu,” upozornil.

 

Fico: Útek ministra Sulíka z parlamentu je škandálom

Predseda strany SMER – SD Robert Fico dnes ešte okomentoval situáciu v Národnej rade SR (NR SR) v súvislosti s prerokovávaním návrhu skupiny poslancov strany SMER – SD ohľadom prudkého nárastu cien energií v roku 2022. Redakciu informoval Tlačový odbor SMER – SD.

„Sme doslova pobúrení a šokovaní, že minister hospodárstva R. Sulík doslova ušiel z národnej rady. Využil svojich 20 minút na útoky na stranu SMER – SD a na moju osobu a neodpovedal na elementárne otázky, ako chce vláda Slovenskej republiky reagovať na obrovské riziká, ktoré spočívajú v tom, že v roku 2022 si rodiny možno zaplatia za energie o 300 až 400 eur viac, ako v roku 2021. Bol podaný procedurálny návrh, v ktorom sme chceli umožniť ministrovi Sulíkovi, aby pokračoval vo vystúpení, ale tento pozmeňovací návrh bol zmarený vládnou väčšinou, ktorá nebola prítomná v národnej rade, došlo k obštrukcii  a národná rada nebola uznášaniaschopná. Protestujeme proti tomu, aby minister utekal z národnej rady ako malé dieťa. My tomu rozumieme, lebo nemá žiadne odpovede, nevie, čo má robiť, protestujeme aj proti tomu, že keď je podaný procedurálny návrh, vládna koalícia deštruuje národnú radu a zablokuje ju tým, že národná rada nie je uznášaniaschopná,“ priblížil R. Fico.

.

Tiež zdôraznil, že verejnosť čakala od ministra hospodárstva Sulíka, čo ponúkne verejnosti, ako riešenie eliminovania prudkého nárastu cien energií, no ten nič neponúkol a z národnej rady ušiel.

 

Video si môžete pozrieť tu:

 

Diskusia o zvyšovaní cien energií bude pokračovať v stredu po 3 schôdzach

Diskusia o zvyšovaní cien energií bude pokračovať v stredu (29. 9.) po troch mimoriadnych schôdzach, ktoré sú naplánované od 8.00 h. Oznámil to v utorok po zasadnutí poslaneckého grémia predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina).

Hlasovať sa podľa Kollára nebude hneď po prerokovaní jediného bodu na mimoriadnej schôdzi o energiách, ale v rámci riadneho hlasovania o 11.00 alebo 17.00 h.

.

“Takáto je dohoda naprieč celým politickým spektrom. Dohodli sme sa aj na tom, že zajtra otvoríme tie tri mimoriadne schôdze, začíname o ôsmej hodine,” avizoval.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


EP prikývol na AI dohovor. Hlasovali aj slovenskí europoslanci

Dohovor posúva hranicu toho, čo sa pri umelej inteligencii ešte považuje za prípustné a čo už nie. Skutočný dopad nepríde…

12. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Spor Vondra-Blaha nekončí: kto je tu „nácek“?

Či nakoniec padne trestné oznámenie alebo nie, na túto drámu na pokračovanie budeme ešte dlho spomínať…

13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Europarlament prijal Správu o stratégii rozširovania EÚ, ktorá zahŕňa aj Ukrajinu

V najnovšej Správe o stratégii rozširovania EÚ sa uvádza,  že vzhľadom na súčasnú geopolitickú situáciu by pristúpenie kandidátskych krajín –…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bukurešť a Kyjev sa dohodli na spoločnej výrobe dronov v Rumunsku

Ukrajina a Rumunsko podpísali vo štvrtok vyhlásenie o zámere spoločne vyrábať drony na území Rumunska. Stalo sa tak počas návštevy…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri streľbe na univerzite boli zranené dve osoby, strelec je mŕtvy

Pri streľbe na americkej univerzite v štáte Virgínia boli vo štvrtok zranené dve osoby, informovali predstavitelia Old Dominion University s…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.

Ako sa budú vyvíjať udalosti na ukrajinskom fronte v roku 2026

V poslednom týždni boli ukrajinské a ruské médiá a telegramové kanály plné predpovedí o blížiacej sa jarnej a letnej ofenzíve…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

.

EP prikývol na AI dohovor. Hlasovali aj slovenskí europoslanci

Dohovor posúva hranicu toho, čo sa pri umelej inteligencii ešte považuje za prípustné a čo už nie. Skutočný dopad nepríde…

12. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Spor Vondra-Blaha nekončí: kto je tu „nácek“?

Či nakoniec padne trestné oznámenie alebo nie, na túto drámu na pokračovanie budeme ešte dlho spomínať…

13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Europarlament prijal Správu o stratégii rozširovania EÚ, ktorá zahŕňa aj Ukrajinu

V najnovšej Správe o stratégii rozširovania EÚ sa uvádza,  že vzhľadom na súčasnú geopolitickú situáciu by pristúpenie kandidátskych krajín –…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Madrid definitívne stiahol veľvyslankyňu z Izraela, vzťahy zhoršili „urážky a ohováranie“

Španielsko vo štvrtok vysvetlilo svoje rozhodnutie definitívne stiahnuť veľvyslankyňu z Izraela, pričom ako dôvod uviedlo opakované „urážky a ohováranie“ zo…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Iránsky veľvyslanec v Moskve: úder na lietadlovú loď Abraham Lincoln je odkazom pre USA

V rozsiahlom rozhovore, ktorý poskytol iránsky veľvyslanec v Moskve Kazem Džalálí ruským novinám Ria Novosti sa vyjadril aj k iránskemu…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Nový vodca Iránu ide tvrdo, sľubuje odvetu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kosovej sa v spore s poslankyňou Jurík zastal minister Susko, dokonca aj Via Iuris

Minister spravodlivosti Boris Susko, Združenie sudcov Slovenka ale aj mimovládna organizácia Via Iuris sa zastali šéfky Súdnej rady SR Marcely…

12. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko vysiela na more takmer všetky svoje vojnové lode

Francúzsko mobilizuje takmer celú svoju námornú flotilu. Lietadlová loď „Charles de Gaulle“ a početné vojnové lode sú už v akcii.…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Žiadne kecy – Trojfázový plán k dosiahnutiu skutočného zdravia

Žiadne kecy od Bena Carpentera je priamy, zrozumiteľný a praktický návod, ako schudnúť bez nezmyslov – a najmä bez jojo…

12. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Iránske ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo zranenie nového najvyššieho vodcu Mojtaba Chámeneího

Nový najvyšší vodca Iránu Mojtaba Chámeneí utrpel zranenie, informoval predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí republiky Esmail Baghai

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Napriek smrtiacej hrozbe voči Orbánovi si Zelenskyj prevezme najvyššie ocenenie EÚ

Početné korupčné škandály okolo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, jeho nedávna smrtiaca hrozba voči inému lídrovi Európskej únie a jeho rozhodnutie…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Súdny dvor rozhodol, že osobné doklady musia zohľadňovať rodovú identitu transrodových občanov

Členské štáty Európskej únie musia transrodovým občanom vydávať doklady totožnosti, ktoré rešpektujú ich zvolenú rodovú identitu, aby mohli žiť kdekoľvek…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

TV Markíza jedinou reportážou zrušila všetky opozičné ilúzie

Opozícia sa snaží ľudí presvedčiť o tom, že by sme sa mali odstrihnúť od ruských energetických zdrojov, pretože aj tak máme…

12. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako sa menili vyhlásenia Zelenského o vojne s Iránom

Dnes Zelenskyj opäť vyhlásil, že vojna s Iránom má negatívny vplyv na Ukrajinu

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jedna zo škôl vo Zvolene dostala výhražný mail. Páchateľ údajne hrozí “vystrieľaním detí voličov koaličných strán”

Výhražný mail na základnej škole vo Zvolene. Chceli vystrieľať deti voličov koaličných strán

12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz nesúhlasí s von der Leyenovou

Nemecký spolkový kancelár Friedrich Merz označil odstavenie svojej krajiny od jadrovej energetiky za „nezvratné“, čím sa dostal do rozporu so…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zásadná zmena stratégie: KDH si vybralo progresívcov

Veď ako ináč rozumieť ich posledným krokom?

12. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hormuzský prieliv: Čo sa stane, ak Irán uzavrie globálny ropný koridor?

Podľa správ bolo v Hormuzskom prielive, najfrekventovanejšom kanáli na prepravu ropy na svete, napadnutých viacero lodí. Informuje o tom spravodajský…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová „koná mimo svojej kompetencie“ v otázke vojny s Iránom

Bývalý francúzsky veľvyslanec Gérard Araud povedal pre spravodajský portál Euronews, že Ursula von der Leyenová prekračuje svoje právomoci v oblasti…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ceny pohonných látok stúpajú a zisky Slovnaftu neprúdia do štátnej kasy. Nastal čas “podojiť” Slovnaft, tvrdí exposlanec

Počas včerajšej spoločnej tlačovky prezidenta Petra Pellegriniho a premiéra Roberta Fica hlavní slovenskí lídri uistili, že vláda robí všetko pre to,…

12. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výbor o správe NKÚ ku kontrole organizácií pod MK nerokoval

Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá vo štvrtok nerokoval o správe Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR týkajúcej sa…

12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Aktualizované 12. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj nie je pupkom sveta. Európa sa musí prebudiť

Ukrajina súťaží o pozornosť s vojnou odohrávajúcou sa na Blízkom východe. Prezident Volodymyr Zelenskyj nevie prehltnúť to, že už nie je „pupkom…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vojna v Iráne zasiahla globálnu medicínu a umelú inteligenciu, informuje agentúra Bloomberg

Podľa informácií agentúry je v dôsledku uzavretia Hormuzského prielivu a zastavenia výroby skvapalneného zemného plynu v Katare ohrozená dodávka hélia…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovenské rekordy v praxi: Od obrovskej placky až po halušky na Kilimandžáre

Slovenské rekordy dokazujú, že Slováci sú mimoriadne vynaliezavý národ a dokážu prekvapiť nielen doma, ale aj vo svete. Od rekordných…

12. 03. 2026 | 0 komentárov

Epický fakáč…

Tak nám Peršané oznámili, za jakých podmínek jsou ochotni ukončit válku. Spojené státy se stáhnou ze všech blízkovýchodních základen, zaplatí…

12. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Po americkej fráze „humanitárne bombardovanie“ si zvykajme na „priateľské prevzatie“

USA, 12. marca 2026 - Donald Trump ukázal komunistickým vládcom Kuby dva spôsoby, ako ukončiť ich vládu na ostrove: podľa…

12. 03. 2026 | 0 komentárov

Traja bratia zatknutí po výbuchu na americkom veľvyslanectve v Osle

V Nórsku boli zatknutí traja bratia v súvislosti s výbuchom pred americkým veľvyslanectvom v hlavnom meste Oslo v nedeľu. Informujú…

12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vrak ruského tankera Arctic Metagaz, ktorý bol zasiahnutý pri líbyjskom pobreží, sa aktuálne nachádza medzi Maltou a ostrovom Lampedusa.

Podľa maltských úradov sa loď úplne nepotopila a je bez velenia. Moskva obvinila Kyjev z „teroristického útoku“, pričom všetkých 30 členov posádky sa podarilo zachrániť. Tanker patrí do tzv. tieňovej flotily, na ktorú platia sankcie USA aj EÚ. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Včera 20:28

Pri požiari v lodnej práčovni americkej lietadlovej lode USS Gerald R. Ford utrpeli vo štvrtok zranenia dvaja členovia posádky, informovalo americké námorníctvo.

„Dvaja námorníci momentálne dostávajú lekárske ošetrenie pre zranenia, ktoré neohrozujú ich život, a sú v stabilizovanom stave,“ uviedlo velenie námorných síl USA v regióne.

Včera 20:18

Najväčšia nemecká letecká spoločnosť Lufthansa vo štvrtok oznámila, že pre dvojdňový štrajk pilotov musela vo štvrtok a v piatok zrušiť približne polovicu všetkých letov.

Odborový zväz pilotov Cockpit vyhlásil už druhý štrajk za posledný mesiac po tom, čo stroskotali rokovania s vedením spoločnosti týkajúce sa dôchodkov.

Včera 20:10

Európska komisia chce budúci týždeň predstaviť nový „28. právny režim“ pre podniky, ktorý má firmám uľahčiť zakladanie a pôsobenie v celej EÚ bez nutnosti riešiť 27 rôznych národných systémov.

Spravodajcom návrhu v Európskom parlamente je Ľudovít Ódor, ktorý vysvetľuje, že cieľom je najmä pomôcť inovatívnym firmám – aby nemuseli komunikovať s desiatkami daňových úradov a všetko mohli vybaviť digitálne. V EP teraz prebiehajú rokovania o kompromisoch medzi politickými frakciami.

Včera 19:07

.

"Vy mudrlanti." Cibulková reagovala na komentáre o jej chudnutí

Bývalá tenisová reprezentantka Dominika Cibulková na sociálnej sieti priznala, že momentálne ju trápia kilá navyše, ktoré nabrala za posledné mesiace…

12. 03. 2026 | 0 komentárov

Krajiny V4 spoločne s Rakúskom podnikajú kroky v oblasti migrácie

Krajiny V4 a Rakúsko sa zhodujú, že nelegálna migrácia a terorizmus sú pretrvávajúcimi výzvami, a preto je potrebné posilniť spoluprácu,…

12. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šatan dal bodku za sporom so Slafkovským

Bývalý kapitán, v súčasnosti prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a generálny manažér reprezentácie, Miroslav Šatan poskytol veľký rozhovor pre zväzový…

12. 03. 2026 | 0 komentárov

Už vyše 40 dní čakáme na vysvetlenie zo strany Ukrajiny k údajnému poškodeniu ropovodu Družba

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár v televíznej relácii zdôraznil, že už dávno uplynul čas odkedy Ukrajina deklarovala, že došlo…

12. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ktorá krajina je najväčším producentom vajec?

Produkcia vajec patrí medzi najdôležitejšie oblasti potravinárskeho priemyslu na svete. Produkcia vajec neustále rastie, pretože vajcia sú cenovo dostupným a…

12. 03. 2026 | 0 komentárov

Ďalší predstaviteľ Kyjeva sa vyhrážal Orbánovi a jeho rodine

„Vieme, kde ste vy a vaši blízki“ – generál SBU vo výslužbe sa otvorene vyhráža maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Orbán bezprostredne…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov