Washington 1. augusta (TASR) – Americký prezident Barack Obama dnes v rámci predvolebnej kampane navštívil Ohio, americký štát považovaný za jedno z "bojových polí" v novembrových prezidentských voľbách.
Obama získal v Ohiu a v ďalších dvoch kľúčových štátoch – Floride a Pensylvánii – jasnú prevahu nad republikánskym vyzývateľom Mittom Romneym.
Podľa posledného prieskumu univerzity Quinnipiac, novín New York Times a televízie CBS vedie Obama nad Romneym o šesť percent na Floride a v Ohiu. V Pensylvánii získal šéf Bieleho domu až 11-percentný náskok.
Obama znovu zaútočil na Romneyho daňovú politiku po tom, ako sa držal stranou počas súperovej zahraničnej cesty do Británie, Izraela a Poľska, poznačenej diplomatickými prešľapmi.
Americká zahraničná politika sa počas Romneyho cesty nakrátko stala témou volebnej kampane, ale obaja kandidáti sa znovu sústredili na ekonomiku, ktorá je hlavnou starosťou amerických voličov.