NAŽIVO

Caracas prepustil ľudskoprávneho aktivistu. Tarazona sa na slobodu dostal ako súčasť prepúšťania stoviek väzňov, ktoré v piatok avizovala venezuelská dočasná prezidentka Delcy Rodríguezová.

18:17

Čína a Rusko chcú pokračovať v spolupráci aj v roku 2026. AFP pripomína, že Peking a Moskva v posledných rokoch zintenzívnili hospodársku spoluprácu aj diplomatické kontakty.

18:16

Hasiči v Pezinku zachraňovali daniela, ktorý mal parožie zachytené v sieti za futbalovou bránou. Zviera sa podarilo vyslobodiť a previezť za mesto, kde ho vypustili späť do voľnej prírody. Bratislavskí krajskí hasiči o tom informovali na sociálnej sieti.
„Keďže sa nachádzal na cvičnom futbalovom ihrisku v meste, jeho okamžité vypustenie do voľnej prírody nebolo možné. Bolo preto potrebné zabezpečiť bezpečný transport mimo areálu,“ priblížili hasiči. Na miesto sa dostavil aj poľovnícky hospodár a lesná stráž s vozidlom s prívesným vozíkom.

17:15

Ruský dron udrel vedľa autobusu a zabil 12 ľudí. K útoku podľa vyhlásenia došlo v okrese mesta Pavlohrad, ktoré leží východne od Dnipra.

17:14

Lev XIV. vyzval svetových lídrov k dodržiavaniu olympijského prímeria. Hlava katolíckej cirkvi v nedeľu vyhlásila, že olympijské a paralympijské hry predstavujú dôležité posolstvo bratstva a oživujú nádej na svet v mieri.

17:13

V Prahe sa na podporu prezidenta Pavla zišli desaťtisíce ľudí. Internetovú výzvu spolku na podporu prezidenta podpísalo podľa Minářa už vyše 600.000 ľudí

17:12

Indonézia opäť sprístupní chatbot Grok. Chatbot Grok je nástrojom umelej inteligencie a je súčasťou sociálnej siete X, no dostupná je aj samostatná aplikácia.

17:11

Nigérijská armáda zabila veliteľa Boko Haram a desať militantov. Oznámenie nasledovalo po tom, čo tento týždeň v štáte Borno zahynuli desiatky ľudí pri dvoch samostatných útokoch militantov.

17:11

Palestínčania budú môcť cez Rafah prechádzať až od pondelka. Hraničný priechod Rafah je jediným vstupným a výstupným bodom medzi Pásmom Gazy a vonkajším svetom, ktorý neprechádza cez Izrael.

17:10

Obyvateľov severovýchodného Slovenska čaká z nedele na pondelok mrazivá noc. Teplota môže poklesnúť až na mínus 15 stupňov Celzia, upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo vydanej výstrahe.
Varovanie platí od polnoci do 08.00 h pre okresy v regiónoch Spiša i horného Šariša a horného Zemplína.

15:12

Bez tepla je v Kyjeve ešte stále asi 1000 bytoviek. Koncom tohto pracovného týždňa v Kyjeve zaznamenali teploty mierne nad nulou, ale počas víkendu nočné teploty na niektorých miestach klesli až pod mínus 20 stupňov Celzia.

15:07

Požiar v Crans-Montana si vyžiadal ďalšiu obeť, celkový počet je 41. Majitelia baru Morettiovci čelia obvineniam zo zabitia z nedbanlivosti, ublíženia na zdraví z nedbanlivosti a podpaľačstva z nedbanlivosti.

15:06

Šéf nemeckej diplomacie Wadephul navštívi Áziu a Tichomorie. Wadephul začne cestu pondelkovou návštevou Singapuru, po ktorej nasledujú návštevy Nového Zélandu, Tongy, Austrálie a Bruneja.

15:06

Po proteste v Turíne vypukli násilnosti. Podľa organizátorov citovaných agentúrou DPA sa na demonštrácii v centre Turína zúčastnilo približne 50.000 ľudí.

14:19

Ukrajina ďakuje Muskovi za opatrenia proti využívaniu Starlinku. Americký miliardár v nedeľu na platforme X napísal, že opatrenia prijaté s cieľom zabrániť neoprávnenému používaniu systému Starlink zo strany Ruska zrejme fungujú.

14:18

MSF ukončí svoje pôsobenie v Pásme Gazy na konci februára. MSF oznámila ešte v piatok, že izraelským orgánom neposkytne zoznam svojich palestínskych a medzinárodných zamestnancov.

14:17

Ruská armáda pri útoku na mesto Záporožie zasiahla pôrodnicu. Fedorov zverejnil zábery zničených miestností určených na lekárske vyšetrenia, ktoré poškodil výbuch.

14:17

Rímsky kostol láka pozornosť: Anjel na freske pripomína Meloniovú. Reštaurátorom fresky bol Bruno Valentinetti, ktorý má podľa denníka La Repubblica dlhodobé väzby na taliansku pravicu.

14:16

Horskí záchranári z Oblastného strediska Kysuce – Oščadnica zasahovali v nedeľu predpoludním v lyžiarskom stredisku Veľká Rača a oživili 45-ročného poľského lyžiara. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke, muž po výstupe z lanovky náhle odpadol a došlo u neho k zástave obehu.
„U muža bola na mieste ihneď začatá laická kardiopulmonálna resuscitácia. Horskí záchranári po príchode k pacientovi pokračovali v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii vrátane využitia automatického externého defibrilátora,“ priblížila zásah HZS.

14:15

Pri nepokojoch v Balúčistane zomrelo 145 militantov. Pri útokoch bolo zabitých aj 17 príslušníkov bezpečnostných zložiek a 31 civilistov, dodal provinčný premiér.

11:47

Ajatolláh Chameneí varuje USA pred útokom na Irán. Irán nechce vojnu a nezačne ju, dodal iránsky vodca, ktorý má v Iráne posledné slovo pri rozhodovaní vo všetkých strategických otázkach.

11:47

Šiitská aliancia v Iraku podporila Málikího ako kandidáta na premiéra. Málikí je jediným irackým premiérom, ktorý vo funkcii pôsobil dve volebné obdobia, a to v rokoch 2006–14.

11:09

Tibeťania v exile volia zástupcov do parlamentu. Vo voľbách je registrovaných zhruba 91.000 voličov, z ktorých väčšina v Tibete nikdy nebola.

11:08

Letisko Poprad-Tatry upozorňuje, že v pondelok (2. 2.) môže verejnosť v blízkosti letiska a v jeho okolí v závislosti od poveternostných podmienok zaznamenať zvýšený pohyb dvoch vrtuľníkov Sikorsky UH-60 Black Hawk. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Ako uvádza, prebiehať bude výcvik posádok a príprava leteckej techniky v súvislosti so zabezpečením pripravenosti na hasenie lesných požiarov.
„Ministerstvo vnútra SR získalo na túto službu grant z fondov Európskej únie, vďaka ktorému bude možné zabezpečiť rýchlejšiu a efektívnejšiu pomoc aj v ťažko dostupných terénoch,“ približuje letisko.

10:31

Život 54-ročného muža vyhasol v sobotu podvečer pri dopravnej nehode v okres Senec. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Katarína Bartošová, pri nehode na výjazde z obce Reca smerom na Veľký Grob zrazilo vozidlo Škoda Karoq 54-ročného chodca. „Chodec pri zrážke utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ skonštatovala Bartošová.

Dodala, že vykonanou dychovou skúškou u vodiča alkohol zistený nebol. „Presné okolnosti, ako aj príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala policajná hovorkyňa.

10:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ukrajinské médiá zverejnili plný obsah deklarácie majetku prezidenta Porošenka. Väčšina obyvateľstva je v šoku

Drvivá väčšina obyvateľstva Ukrajiny v týchto dňoch bezpochyby prežíva ďalší „kultúrny a hospodársky“ šok. Celý problém je v tom, že domáce médiá zverejnili plný obsah deklarácie majetku prezidenta Petra Porošenka. Verejnosť môže iba žasnúť, čo všetko vlastní prezident, a samozrejme, sa pýtať, kedy sa Petro Porošenko stíha venovať  štátnym záležitostiam a svojmu ľudu, keď sa musí starať o obrovské majetky?

❚❚
.

Ukrajinský prezident pred štyrmi dňami zadeklaroval získané dividendy a percenta zo zisku v celkovej sume 19 675 955 hrivien. Príslušný oznam bol zverejnený v Jednotnom štátnom registri deklarácií.

Domáce médiá pripomenuli, že hlava štátu získala dividendy od podniku PAO ZNKIF Prime Essets Capital vo výške 18 550 829 hrivien. Tiež Petro Porošenko zadeklaroval 1 125 126 hrivien percent zo zisku, ktorý mu patrí v Medzinárodnej investičnej banke, v ktorej je väčšinovým akcionárom.

Ukrajinské médiá tiež zverejnili údaje o tom, aké zisky zadeklaroval prezident za rok 2017 (16 303 874 hrivien), podrobne si posvietili na gigantický majetok a podniky, ktoré vlastní prezident (je ich vyše 100), na „bytové podmienky“ Petra Porošenka – aké pozemky, domy a budovy vlastní, koľko finančných prostriedkov má na rôznych účtoch /ktoré zadeklaroval/, akú mzdu a príplatky dostával a pod.

.

Obyčajným Ukrajincom sa z tých závratných čísiel môže točiť hlava. Niektorí by sa celkom oprávnene mohli opýtať, načo a pre koho vlastne zorganizovali ten Majdan?

Podľa zadeklarovaných informácií vyplýva, že v r. 2017 Petro Porošenko dostal ako mzdu 336 tisíc hrivien a 15 795 874 hrivien tvorili percentá z depozitov v jeho Medzinárodnej investičnej banke, a ďalších 172 tisíc získal, keď predal časť svojho majetku.

V súčasnosti je na účte Petra Porošenka v Medzinárodnej investičnej banke 25,49 milióna dolárov a ďalších 8.19 milióna má v PAO ZNKIF Prime Essets Capital. Na hotovosti (asi na drobné výdaje) má v domácnosti 21 tisíc dolárov a 60 tisíc hrivien. Prezident Ukrajiny požičal tretím osobám 3,43 milióna dolárov a 1,111 milióna hrivien.

Zo zverejnených údajov vyplýva, že ukrajinský prezident v r. 2017 uložil 10 777 dolárov na účet v Rothschild Bank AG (Švajčiarsko), vlastníkom tejto banky je Rothschild Trust Schweiz AG (Švajčiarsko).

V tom istom roku Petro Porošenko vynaložil vyše 3,8 milióna hrivien na úhrady za štúdium (podľa všetkého, svojich detí), 7 548 500 hrivien na dopravné služby, 2 735 849 hrivien na turistické služby na Ukrajine, 5 472 4oo hrivien na „ubytovacie služby“ tiež v rodnej krajine, 813,5 tisíc hrivien na komunálne platby, 90,8 tisíc hrivien na služby a konzultácie v oblasti investičného riadenia, 95 476 hrivien na „reprezentačné náklady“ svojej delegácie v Belgicku a pod.

.

V deklarácii sa uvádza, že v r. 2017 Petro Porošenko nedostával dividendy zo svojich vyše 100 podnikov a firiem, ktorých je beneficiárnym vlastníkom. Ukrajinské médiá zverejnili zoznam podnikov, ktorých vlastníkom je ukrajinský prezident Petro Porošenko. S týmto rozsiahlym zoznamom sa môžete oboznámiť v článku zverejnenom ukrajinským denníkom Strana (Krajina).

Aký majetok a aké zisky má ukrajinský prezident? Aby naši čitatelia mali v tom prehľad, dokázali porovnať a vedeli, čo to vlastne všetko znamená, dodáme, že súčasný kurz eura a ukrajinskej hrivny je: 1 euro – 31,55 hrivny. Na začiatku tohto roku priemerná mzda na Ukrajine dosiahla úroveň 10 573 hrivien /číže niečo vyše 300 eur mesačne/ a minimálna 4 173 hrivien /približne 130 eur mesačne/.

Ako je to s v oblastiach, v ktorých platové podmienky najviac zaujímajú verejnosť na Slovensku? Na začiatku tohto roka minimálna mzda učiteľov na Ukrajine bola zvýšená na 3 300 hrivien /100 eur a pár grošov/. V súčasnosti sú najvyššie mzdy učiteľov v Kyjeve a Kyjevskej oblasti – približne 7 tisíc hrivien, priemerné platy v Charkove a Charkovskej oblasti sú 4 – 5 tisíc hrivien. V ostatných regiónoch sú nižšie.

V zdravotníctve je to tiež biedne, preto ukrajinskí lekári masovo odchádzajú za prácou do EÚ. Lekári – chirurgovia, ktorí celé hodiny pracujú v operačnej sále, na Ukrajine dostávajú tie najvyššie mzdy 6 – 7 tisíc hrivien /niečo menej ako 200 – až 250 eur/. Ostatní lekári dostávajú ešte nižšie mzdy.

Ukrajinskí experti a médiá ochotne operujú číslami, keď vyzdvihujú prácu súkromných lekárov, niektorí z ktorých majú mesačný zisk 20 – 50, ba dokonca aj 70 tisíc hrivien. Lenže pritom zabúdajú na niektoré „maličkosti“.

.

Iba niektorí odborníci spomínajú, že sú to takpovediac „hrubé zisky“: súkromní lekári z týchto súm musia zaplatiť priestory, komunálne náklady /voda, kúrenie, kanalizácia a pod./, analýzy, diagnostiku, mzdy zdravotným sestrám a iným zamestnancom a pod., a preto reálne mzdy, čisté mesačné príjmy súkromných lekárov nie sú oveľa vyššie, ako štátnych.

Na začiatku tohto roka, podľa ukrajinských štatistík, najvyššie priemerne mzdy dostávajú zamestnanci finančných inštitúcií a poisťovní 18 088 hrivien, na druhom mieste sú štátni úradníci a príslušníci armády 17 192 hrivien, na treťom ľudia pracujúci v sfére informačných technológií a komunikácií 15 518 hrivien. Najnižšie mzdy majú pracovníci služieb – 6 801 hrivien, poľnohospodári 7 116 a lekári a sociálni pracovníci – po 7 340 hrivien.

Určite sa obyvatelia Ukrajiny nemusia obávať o chudobnú starobu svojho prezidenta. A čo samotní Ukrajinci? Od januára tohto roku výšku minimálnych dôchodkov v krajine zvýšili na 1 497 hrivien /menej 50 eur/ a priemerné dôchodky sú v súčasnosti na Ukrajine vo výške približne 2 tisíc hrivien. Podľa výpočtov ukrajinských expertov, do konca tohto roku výška priemerných dôchodkov na Ukrajine by mala dosiahnuť 2 585 hrivien /cca 80 eur/.

Ukrajinské médiá podrobne „prelustrovali“ nielen finančné, ale aj bytové podmienky prezidenta. Od decembra r. 2012 so svojou rodinou býva v luxusnom dome s rozlohou 1331,7 m2 v mestečku Kozin (Kyjevská oblasť), ktorý si kúpil za 30 miliónov hrivien. Tiež má dva pozemky v tom istom mestečku s celkovou rozlohou 34,4 tisíc m2 a od augusta r. 2015 tiež v Kozine má v prenájme mestský pozemok o rozlohe 7,5 tisíc m2.

V Kyjeve pán prezident vlastní tri pozemky (v hodnote 8 miliónov hrivien, 10,86 milióna a 21,685 milióna hrivien, ktoré si kúpil v septembri r. 2014 – onedlho po „úspešnej revolúcii“ na Majdane) a dva byty o rozlohe 134 a 82 m2. Tiež vlastní byt v meste Vinnica o rozlohe  68,2 m2 a nebytové priestory v Odese o rozlohe 35,3 m2. V deklarácii prezident uviedol, že vlastní osobné auto Mercedes Vito 116 CDI (kúpil si ho v decembri 2010 za 441 143 hrivien) a čln Bayliner 185 BR.

Petro Porošenko, ktorý je asi veľkým nadšencom umenia, vlastní zbierku zo 65 obrazov ruských a ukrajinských maliarov 19. – 20. storočia, 15 obrazov, ako zadeklaroval „starých majstrov“, 4 obrazov súčasných maliarov – impresionistov a surrealiastov, 6 sôch z 19. – 20. storočia, sochu „Chlapec – rybár“ Guglielma Pugiho, (209,8 tisíc hrivien), ktorú si kúpil v septembri r. 2015. V deklarácii tiež uviedol švajčiarske hodinky a šperky.

Manželka prezidenta Marina Porošenková si pekne užíva život prvej lady Ukrajiny. V r. 2017 z účtov manžela si vybrala 635 346 hrivien. V Medzinárodnej investičnej banke má na účte takmer 100 tisíc hrivien a 4,3 tisíc eur. Spolu so synom, ktorý je mimochodom poslancom Najvyššej rady, Alexejom Porošenkom vlastní byt v Kyjeve o rozlohe vyše 80 m2, pozemok o rozlohe 1,9 tisíc m2 a dom o rozlohe 344 m2 v Borispoľskom okrese Kyjevskej oblasti.

Manželka prezidenta vlastní osobné auto Jaguar XF 4/2 Lv8 (kúpila si ho v októbri r. 2008 za  454 646 hrivien) a garáž v Kyjeve o rozlohe 24 m2. Zadeklarovala tiež švajčiarske hodinky, šperky, dva norkové kožuchy a jeden sobolí kožuch, ženské kabelky Fendi (bola kúpená v septembri r. 2014 za 109 tisíc hrivien), Dior a Chanel.

Obyvatelia Ukrajiny sa prirodzene nemusia obávať, že hlava štátu a jeho rodina žijú v nedôstojných podmienkach a trpia hladom. Ale čo hlava štátu? Nemá nepríjemný pocit z toho, v akých podmienkach žije drvivá väčšina obyvateľov krajiny, na čele ktorej stojí?

Eugen Rusnák

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

.
.

Ďalšia veľká krajina Európskej únie sa vyslovila proti urýchlenému prijatiu Ukrajiny

Kyjev nemožno prijať do EÚ skôr, ako do bloku vstúpia balkánske krajiny, vyhlásil taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Európa zlyháva. Slovensko nesmie mlčať

Poslanec Marián Kéry sa najnovšie zúčastnil v diskusnej relácii Karty na stôl, kde pomenoval veci priamo. Bez diplomatických fráz a…

01. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Predtým, ako zaútočia na Irán, USA majú v úmysle posilniť systém protivzdušnej obrany na Blízkom východe

O tom píše The Wall Street Journal s odvolaním sa na amerických úradníkov. Zároveň však tvrdia, že letecké útoky na…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Raši pre HS: Psychotesty pre poslancov? Nedá sa to vyriešiť

Koncom minulého roka, pár dní pred Vianocami, sme mnohí iba v nemom úžase sledovali nechutné divadlo, ktoré sa odohralo v…

01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák zlyhal v komunikácii z hľadiska púšťania informácií, vyšetrovať by sa malo aj na Slovensku

Miroslav Lajčák sa podľa predsedu SNS Andreja Danka stal „obeťou hry medzi Západom a Východom“ a jeho prípad by mal…

01. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Taraba chváli politiku na všetky svetové strany

Opodstatnenosť zahraničnej politiky na všetky svetové strany potvrdzuje fakt, že SR má čulé kontakty so všetkými najmocnejšími krajinami sveta

01. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Útok USA na Irán môže vyvolať veľkú regionálnu vojnu. Vučić: Útok na Irán je možný v najbližších 48 hodinách

Útok USA na Irán môže vyvolať veľkú regionálnu vojnu, vyhlásil najvyšší vodca Iránu Alí Chameneí

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prezident požiadal Gašpara v rámci disciplinárky o vyjadrenie do 15 dní

Riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pavlovi Gašparovi plynie 15-dňová lehota na vyjadrenie v súvislosti s disciplinárnym konaním, ktoré voči nemu vedie…

01. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Stretnutie Ukrajiny, Ruska a USA v Abú Zabí visí vo vzduchu

Stretnutie predstaviteľov Ukrajiny, Ruska a USA v Abú Zabí, ktoré bolo naplánované na nedeľu, sa zrejme neuskutoční

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo ste nepochopili? Visí nad nami politická smršť

Protivládne sily nepochopili kľúčové aspekty zahraničnej politiky SR. Alebo ich ani chápať nechcú…

01. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruská federácia nezmenila svoj postoj proti umiestneniu západných vojsk na Ukrajine

„Vyhlásili sme, že je to neprijateľné, žiadne členstvo v NATO a žiadne zahraničné sily. Nezáleží na tom, či bude mať…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Generál je zhrozený z iniciatívy estónskeho ministra zahraničných vecí

Iniciatívu estónskeho ministra zahraničných vecí, ktorý navrhuje, aby ruskí vojaci, ktorí bojovali a bojujú na Ukrajine mali zakázaný vstup do…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Mágovia pre Jermaka zbierali vodu z mŕtvych tiel“

Bývalá tlačová tajomníčka Zelenského Julia Mendelová tvrdí, že bývalý šéf prezidentskej kancelárie Jermak sa niekoľko rokov uchyľoval k magickým a…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že Kuba uzavrie dohodu s Washingtonom

Trump vyhlásil, že Kuba uzavrie dohodu s Washingtonom kvôli ťažkej ekonomickej situácii na pozadí blokády dodávok ropy z Venezuely

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kapustíková vyhrala v Nórsku preteky Interkontinentálneho pohára

To tu ešte nebolo. Slovenská reprezentantka sa stala víťazkou medzinárodných pretekov v skokoch na lyžiach Kira Mária Kapustíková dosiahla jeden…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Izrael čiastočne znovu otvoril priechod Rafah medzi Pásmom Gazy a Egyptom

Izrael v nedeľu čiastočne znovu otvoril hraničný priechod Rafah medzi zničeným Pásmom Gazy a Egyptom po mesiacoch výziev humanitárnych organizácií.…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Tento druh čaju pomáha v boji s obezitou a starnutím

Zelený čaj sa ukázal ako účinný v boji proti obezite a starnutiu

01. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dve dopravné nehody na juhu krajiny si vyžiadali najmenej 16 obetí

Najmenej 16 ľudí zahynulo v nedeľu pri dvoch dopravných nehodách na juhu Turecka, uviedli miestne úrady

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko plánuje nasadzovať vojenské námorníctvo ochranu svojich tankerov

Rusko, 1. februára 2026 - Ruské úrady zvažujú možnosť nasadenia vojenského námorníctva na eskortovanie tankerov „tieňového loďstva“, ktoré prevážajú ropu v…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo nové u Nera?

U Nera je nový – film! Príčetnejší ľudia v USA aj v Británii sa striedavo pochechtávajú a striedavo chytajú za…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský prekonal svoj osobný rekord v počte gólov, pochválil ho aj brankár súpera

Slovenský útočník Juraj Slafkovský skóroval v NHL v druhom zápase za sebou a dvadsiaty prvýkrát v tejto sezóne. Okrem toho,…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

V odtajnených Epsteinových dokumentoch figuruje aj meno známeho poľského športovca

V odtajnených dokumentoch amerického miliardára a sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina, ktorý mal po celom svete sieť kontaktov medzi vplyvnými politikmi…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo je Oriónov pás a ako ho nájsť na nočnej oblohe

Oriónov pás je pozoruhodné trio mladých, masívnych modrých hviezd, ktoré tvoria stred súhvezdia Orión. Viditeľný je takmer z každého miesta…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Parlament označil armády európskych krajín za teroristické skupiny

Irán považuje armády európskych krajín za „teroristické skupiny“, uviedol v nedeľu predseda parlamentu. Ide o reakciu na rozhodnutie Európskej únie…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Andrej Fursov: Šikovný trik s nahradením ZSSR-1 za ZSSR-2

Rusko, 1. februára 2026 - Postoj Rusov k vodcom - cárom, generálnym tajomníkom, prezidentom - je zaujímavý svojou, aspoň navonok,…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

SpaceX chce vybudovať vesmírnu sieť satelitných dátových centier pre AI výpočty

SpaceX plánuje vytvoriť vo vesmíre sieť dátových centier na vykonávanie zložitých výpočtov v oblasti umelej inteligencie

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zoznámte sa: Usmievavý pavúk dažďového pralesa

Pavúk šťastnej tváre je jedným z najnezvyčajnejších tvorov havajských dažďových pralesov a vyzerá, akoby sa na vás priamo usmieval. Tento…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Európski lídri vypracovali tajný plán proti Trumpovi

Európski lídri na mimoriadnej večeri minulý týždeň vypracovali tajný plán proti Trumpovi, píše The New York Times s odvolaním sa…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Caracas prepustil ľudskoprávneho aktivistu. Tarazona sa na slobodu dostal ako súčasť prepúšťania stoviek väzňov, ktoré v piatok avizovala venezuelská dočasná prezidentka Delcy Rodríguezová.

18:17

Čína a Rusko chcú pokračovať v spolupráci aj v roku 2026. AFP pripomína, že Peking a Moskva v posledných rokoch zintenzívnili hospodársku spoluprácu aj diplomatické kontakty.

18:16

Hasiči v Pezinku zachraňovali daniela, ktorý mal parožie zachytené v sieti za futbalovou bránou. Zviera sa podarilo vyslobodiť a previezť za mesto, kde ho vypustili späť do voľnej prírody. Bratislavskí krajskí hasiči o tom informovali na sociálnej sieti.
„Keďže sa nachádzal na cvičnom futbalovom ihrisku v meste, jeho okamžité vypustenie do voľnej prírody nebolo možné. Bolo preto potrebné zabezpečiť bezpečný transport mimo areálu,“ priblížili hasiči. Na miesto sa dostavil aj poľovnícky hospodár a lesná stráž s vozidlom s prívesným vozíkom.

17:15

Ruský dron udrel vedľa autobusu a zabil 12 ľudí. K útoku podľa vyhlásenia došlo v okrese mesta Pavlohrad, ktoré leží východne od Dnipra.

17:14

Lev XIV. vyzval svetových lídrov k dodržiavaniu olympijského prímeria. Hlava katolíckej cirkvi v nedeľu vyhlásila, že olympijské a paralympijské hry predstavujú dôležité posolstvo bratstva a oživujú nádej na svet v mieri.

17:13

.

Prekliatie pomsty? Nemecko opäť plánuje viesť európsky pochod na východ

USA, 1. februára 2026 - Berlín má v úmysle vytvoriť najsilnejšiu armádu v Európe v rámci NATO, vyhlásil minister zahraničných…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Je naozaj profesor? Český europoslanec odhaľuje, kto podal trestné oznámenie na Kotlára

Ako sme vás už v priebehu týždňa informovali, český vedec avizoval podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády Petra Kotlára za…

31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Strategické prebudenie.” Fico sa vyjadril k rozhovoru s Macronom, ktorý vyvolal rozruch

Premiér SR Robert Fico odmieta interpretáciu správy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o ich spoločnom stretnutí zo strany niektorých médií. Rozhovor,…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tajná zbraň

Prečo nás motivuje strata a nie zisk? Ako získať ľudí na svoju stranu? Odpoveď na tieto a ďalšie otázky nájdete…

31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pápež Lev k mladým lídrom: “Najväčším ničiteľom mieru je potrat”

Pápež Lev XIV. prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne mladých politických lídrov z rôznych krajín sveta, ktorí sa…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov