Top udalosti roka. Časť prvá: Dozvuky po (samo?)vražde generála Lučanského. Spustenie očkovania a zatajovanie nebezpečenstva AstraZenecy. „Hybridná zbraň“ Sputnik V a pád Matovičovej vlády. Správa SIS o manipuláciách vyšetrovaní známych káuz

Bratislava 30. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Robert Michael, TASR-Pavel Neubauer, SITA-Alexandra Čunderlíková, SITA/AP-Alexander Zemlianichenko, TASR-SIS)

 

Prinášame vám najdôležitejšie udalosti roka 2021

AstraZeneca
Na snímke ampulka s vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca

Vzhľadom na to, že rok 2021 bol skutočne bohatý na rôzne mimoriadne udalosti, prinášame vám ich v dvoch častiach. V tej prvej sa pozrieme na top udalosti, ktoré sa odohrali v prvom polroku 2021.

 

Dozvuky po (samo?)vražde generála Lučanského

Dnes uplynul presne jeden rok od smrti bývalého policajného prezidenta, generála Milana Lučanského. Policajný exprezident sa teda roku 2021 už nedožil, no dozvuky, respektíve nové šokujúce odhalenia boli zistené začiatkom nového roka a poriadne otriasli Slovenskom.

Milan Lučanský takmer celý svoj profesionálny život bojoval proti mafii – dostal do väzenia nebezpečných mafiánov vrátane Černáka. Súčasný režim, ktorý vládne na Slovensku, sa mu však „odvďačil“ tým, že ho zavrel do väzenia za s najväčšou pravdepodobnosťou nezmysly, ktoré boli postavené na výpovediach nedôveryhodných kajúcnikov.

Podľa oficiálnej verzie vládneho režimu sa mal Lučanský údajne za(samo)vraždiť v cele, v ktorej bol sám, no mal poschodovú posteľ, na ktorej sa mal obesiť väzenskou bundou – už len to samo o sebe vyvoláva veľké otázniky.

Milan Lučanský
Na snímke generál Milan Lučanský

Oveľa viac sa však riešilo jeho predchádzajúce zranenie, ktoré predchádzalo údajnej (samo)vražde. Vraj malo ísť len o malé zranenie oka, ktoré mal Lučanský utrpieť pri páde po zakopnutí.

Ukázalo sa však, že jeho zranenie tváre bolo závažné až natoľko, že Lučanský musel byť operovaný – zhodou okolností v ružomberskej vojenskej nemocnici, kde bol vtedy šéfom Vladimír Lengvarský – následne bol vymenovaný na post ministra zdravotníctva – len náhoda? Alebo odmena za ututlanie niečoho?

Čoraz viac sa začalo špekulovať, že zranenie si Lučanský nemohol spôsobiť sám. Objavili sa informácie, že Lučanského mali údajne zbiť bachari. Táto verzia je však len špekulácia a nebola potvrdená.

Každopádne k Lučanského (samo)vražde mohli prispieť aj zlé podmienky vo väznici. Je potrebné jasne zdôrazniť, že Lučanský nebol odsúdený a teda bol braný ako nevinný. Napriek tomu podmienky aké zažil snáď nemajú ani najhorší odsúdení vrahovia.

Generál Lučanský bol v totálnej izolácii. Nemal prístup k žiadnym iným väzneným ľuďom. Režimové činnosti s obvineným sa mali vykonávať tak, aby neprichádzal do kontaktu s inými obvinenými, alebo odsúdenými v ústave. Pri vychádzaní z cely bola zabezpečená neprítomnosť iných väznených osôb v priestoroch pohybu obvineného.

K Lučanskému sa nedostali ani listy od rodiny. Dokonca ani v čase, keď sa zotavoval po zranení tváre mu bol zamedzený kontakt s rodinou. Lučanský počas svojho zotavovania sa v Trenčianskej nemocnici, požiadal orgány činné v trestnom konaní, aby mu umožnili zatelefonovať si so svojou manželkou.

Jeden deň pred Vianocami, 23. 12. 2020 však orgán činný v trestnom konaní vydal odmietavý verdikt. Vyšetrovateľ, ktorého meno je vo zverejnenom dokumente začiernené, nedovolil generálovi Lučanskému telefonát so svojou manželkou: “Nesúhlasím, aby obvinený telefonoval s uvedenými kontaktnými osobami.”

Takéto metódy totálnej izolácie – podotýkam, nie odsúdeného, ale oficiálne nevinného človeka, skutočne pripomínajú metódy 50-tych rokov. Obvineného síce netýrali fyzicky, no jeho totálna izolácia by sa dala nazvať psychickým mučením, ktoré mohlo viesť až k samotnej(samo)vražde.

Za Lučanského tragédiu nesie politickú zodpovednosť režim Igora Matoviča, ktorý vytvoril atmosféru strachu a pomsty voči funkcionárom bývalej vlády.

Ak nie celá vláda, padnúť mala minimálne ministerka (ne)spravodlivosti Mária Kolíková (vtedy Za ľudí, dnes SaS), ktorá sa snažila tragédiu generála Lučanského zľahčovať. Kolíková dokonca vystúpila v trápnej vraj humoristickej relácii RTVS s názvom Pumpa, kde necitlivo vyhlásila, že Lučanský nie je ani Palach ani Kuciak.

Žiadne odstúpenie sa však nekonalo. Táto osoba dodnes okupuje ministerstvo a drží sa svojej stoličky ako kliešť. Za smrť Lučanského teda preberá zodpovednosť celý súčasný neľudský Hegeromatovičov režim.

 

Spustenie očkovania a zatajovanie nebezpečenstva AstraZenecy

Celý rok 2021 sa točil najmä okolo očkovania pôvodne experimentálnymi vakcínami proti koronavírusu. Prvým zaočkovaným Slovákom bol odborník na tropické ochorenia, profesor Vladimír Krčméry. Zaočkovali ho ešte koncom minulého roku, no masovejšie očkovanie začalo až začiatkom roka 2021.

Na rozdiel od súčasnej doby, kedy máme vakcín až prebytok a vláda spoločne s médiami vyplakávajú, že sa ľudia nechcú očkovať, začiatkom roka 2021 bolo nedostatok vakcín.

Prednosť dostávali seniori a pracovníci tzv. kritickej infraštruktúry. Iste máme ešte všetci v pamäti „kauzu“ okolo bývalej tenistky Dominiky Cibulkovej, ktorá sa predbehla a „včeličku“ dostala skôr ako to mala dovolené jej veková kategória.

Vakcíny zabezpečovala Európska únia, ktorá totálne zlyhala. Ďalšou chybou bolo zameranie sa najmä na vakcínu od firmy AstraZeneca, ktorej sme mali v tom čase najviac.

V súvislosti s AstraZenecou sa začali objavovať podozrivé úmrtia. Typickým príkladom je istá 38-ročná, dovtedy úplne zdravá učiteľka, ktorá zomrela 2 týždne po očkovaní vakcínou od AstraZenecy. Úrady jej úmrtie v spojitosti s touto vakcínou odmietali. Objavili sa dokonca výzvy na potrestanie redaktorky RTVS, ktorá o tomto úmrtí reportovala. Tlaku liberálov a vakcinačných fanatikov nakoniec podľahlo aj vedenie RTVS na čele s generálnym riaditeľom Jaroslavom Rezníkom.

Etická komisia Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa jednohlasne zhodla, že reportáž, v ktorej bolo spojené úmrtie 38-ročnej učiteľky s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 porušila Štatút programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS. Vedenie preto napomenulo tvorcov spornej reportáže a rozhodlo sa nepriznať im odmeny. Informovala o tom hovorkyňa telerozhlasu Andrea Pivarčiová.

Všetci vrátane vládnych politikov, a režimistických médií tvrdili, že vakcína AstraZeneca je úplne bezpečná. Tento hoax spočiatku šíril aj štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) na čele s kontroverznou Zuzanou Baťovou.

Zuzana Baťová
Na snímke riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová

Baťovej ŠÚKL kopíroval stanovisko Európskej liekovej agentúry (EMA) o tom, že vakcíny od AstraZenecy nemajú žiaden súvis s krvnými zrazeninami, ktoré sa začali objavovať v krajinách po celej EÚ.

„ŠÚKL odporúča pokračovať v očkovaní vakcínou od AstraZeneca v SR,“ napísal na svojej FB stránke a dodal:“ Príčinná súvislosť medzi očkovaním a trombózou nebola preukázaná. Momentálne dostupné údaje nenasvedčujú tomu, že by zaznamenané prípady trombembólií priamo súviseli s očkovaním vakcínou AstraZeneca,“ napísal ŠÚKL v marci.

Neskôr začal ŠÚKL podľa vzoru EMA mierne meniť stanoviská a začiatkom apríla už pripustil, že vakcinácia AstraZenecou môže mať súvis s krvnými zrazeninami: „Výbor pre hodnotenie rizík liekov Európskej liekovej agentúry dnes vydal stanovisko, že existuje možná súvislosť medzi veľmi zriedkavými prípadmi nezvyčajných krvných zrazenín s nízkymi hladinami krvných doštičiek a vakcínou Vaxzevria od AstraZeneca“, uviedol ŠÚKL.

Baťovej ústav však stále tvrdil, že prínosy vakcíny prevyšujú riziká: „Vzhľadom na to, že vakcína poskytuje vysoký stupeň ochrany pred ochorením COVID-19 a pred jeho závažným a fatálnym priebehom a prípady takýchto nežiaducich účinkov sú veľmi zriedkavé, celkové prínosy vakcíny i naďalej prevyšujú jej riziká.“

Nakoniec však ministerstvo zdravotníctva pozastavilo očkovanie vakcínou od firmy AstraZeneca. Odvtedy už ani zarytí vaxeri nehovorili, že AstraZeneca je úplne bezpečná vakcína. To už ale poškodeným po očkovaní AstraZenecou zdravie nevráti.

 

„Hybridná zbraň“ Sputnik V a pád Matovičovej vlády

Na jednej strane sme tu mali preferovanú AstruZenecu, ktorú kompetentné úrady držali na trhu až kým to šlo – aj za cenu obetí a vážnych následkov ako napríklad tvorba krvných zrazenín a trombóz, na strane druhej sme tu mali vakcínu Sputnik V, ktorá bola režimistami nenávidená len preto, že pochádzala z Ruska. Z krajín kde sa už používala neboli hlásené žiadne vážne vedľajšie účinky.

V kauze okolo Sputnika je viacero paradoxov. Dovezenie Sputnika V na Slovensko bola jedna z mála pozitívnych vecí, ktoré spravil vtedajší premiér Igor Matovič. V tom čase totiž meškal dovoz západných vakcín a bol ich teda na Slovensku nedostatok. Dopyt prevyšoval ponuku.

Paradoxom je to, že namiesto pochvaly zožal Matovič vlnu liberálnej kritiky. Nemôžeme predsa nakupovať ruské výrobky – to by nás naši západní spojenci pokarhali.

Hlavnými bojovníkmi proti Sputniku bola Veronika Remišová a minister zahraničia Ivan Korčok. Ten hovoril o hybridnej zbrani Ruska. Sputnik odmietala schváliť aj šéfka ŠÚKL-u Zuzana Baťová , ktorá za odmenu dostala kvety od predstaviteľov bratislavskej kaviarne.

Ako prvý za obeť padol vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý bol spoločne s Matovičom strojcom dovozu Sputnika na Slovensko. To však koaličným partnerom nestačilo a požadovali aj hlavu vtedajšieho premiéra Igora Matoviča.

Po dlhých rokovaniach bol Matovič nakoniec dokopaný k odstúpeniu zo svojej funkcie. S pádom premiéra automaticky padla celá vláda. Je paradoxom, že Matovičova vláda nepadla kvôli rôznym iným závažnejším kauzám ako napríklad kvôli smrti generála Lučanského, ale kvôli vakcíne Sputnik V, ktorá mala potenciál zachrániť mnoho životov.

Ďalším paradoxom je to, že vtedajší vládni a mediálni antivaxeri, ktorí bojovali proti ruskej vakcíne, sú dnes najväčšími vaxermi a ľuďom odmietajúcim americkú vakcínu Pfizer nadávajú do antivaxerov. Sú to práve títo vládni politici a provládni novinári, ktorí svojim kopaním do vakcíny Sputnik V naštrbili nedôveru aj k ostatným vakcínam. Začalo sa totiž viac rozprávať o nežiadúcich účinkoch vakcín všeobecne. A teraz sa čudujú prečo sa ľudia nechcú očkovať. Mali by sa pozrieť do zrkadla.

Sputnik V
Ilustračné foto

Sputnik bol následne niekoľko mesiacov uložený v sklade, skúšaný na myšiach a deportovaný na kontrolu do Maďarska. Všetky výsledky boli v poriadku, no po masívnej antikampani proti Sputniku sa ním už po“ funuse“ – takmer v lete, kedy už celkovo záujem o očkovanie klesol, dalo zaočkovať len pár tisíc ľudí.

Čo sa týka „novej“ vlády, na post premiéra nastúpil Eduard Heger, ktorý sa však chová ako poskok Igora Matoviča. Často sa hovorí o druhej Matovičovej vláde, respektíve o Hegeromatovičovej vláde. Totalitné praktiky pokračujú aj za premiérovania Eduarda Hegera, dokonca sa ešte viac pritvrdzujú – úvahy o povinnom očkovaní, tvrdé zásahy proti odporcom očkovania, očkovací apartheid a podobne.

 

Šokujúca správa SIS o manipuláciách vyšetrovaní známych káuz

V máji sa na pôde Slovenskej informačnej služby, v špeciálnej miestnosti, ktorú nie je možné odpočúvať, stretli na tajnej schôdzke -nový riaditeľ SIS Michal Aláč, prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger (OĽaNO), predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), generálny prokurátor Maroš Žilinka, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, policajný prezident Peter Kovařík, aj šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó.

Najskôr mocní tohto štátu odmietali informovať o čom sa na tajnej schôdzke bavili. Neskôr však začali na verejnosť presakovať informácie. Mala im byť predstavená správa Slovenskej informačnej služby , ktorá hovorí o obludnom systéme manipulácii vyšetrovaní známych káuz formou krivých výpovedí univerzálnych kajúcnikov.

Vládni predstavitelia (okrem Borisa Kollára) samozrejme správu SIS odmietali ako nepravdivú. Vrhalo by to zlé svetlo na ich vládnutie, keďže sa takéto obludnosti páchajú za ich vlády, alebo skôr s požehnaním ich vlády.

Príčetným ľuďom však už skôr bolo zrejmé, že sa takéto niečo deje. Ide totiž o to, že hlavným mottom tejto vlády, respektíve najmä Igora Matoviča bolo pozatvárať „mafiu“ – v ponímaní Matoviča to znamená všetkých predstaviteľov bývalej vlády. A to už akými nekalými praktikami sa to dosiahne je v podstate jedno.

Vláda hegeromatoviča totálne pošliapala právny štát.

Slovenská informačná služba dokonca v pléne parlamentu tvrdila, že na tieto podozrenia z manipulácii vyšetrovaní má aj jasné dôkazy, ktoré môžu byť použité v trestných konaniach.

Následne sa zdalo, že tieto manipulácie sa idú skutočne riešiť. Tím policajnej inšpekcie na čele s vyšetrovateľkou Dianou Santusovou začal riešiť tzv. Čurillovcov“ – tím vyšetrovateľov z NAKA.

Od začiatku sa však hegeromatovičov režim snažil tento postup policajnej inšpekcie zmariť. Santusovej neustále hádzal polená pod nohy až to vyústilo do zmarenej akcie , kedy inšpekcia chcela zadržať podozrivých krivo- vypovedajúcich kajúcnikov.

Slovenská informačná služba (SIS)
Ilustračné foto

Policajnej inšpekcii sa podarilo zadržať Csabu Dömötöra, ktorý sa ku krivej výpovedi priznal. Ďalších dvoch sa však inšpekcii nepodarilo zadržať. Akcia totiž bola totiž podľa Santusovej zmarená vtedajším policajným prezidentom Petrom Kovaříkom, ktorý v poslednej chvíli stopol akciu a minimálne jeden z podozrivých údajne utiekol policajtom spod nosa. Peter Kovařík pritom konal po tom, čo mu zavolal minister vnútra Roman Mikulec.

Bezprostredne po incidente bola odvolaná šéfka tímu inšpekcie Diana Santusová, čím sa vyšetrovanie manipulácii známych káuz výrazne spomalilo. Inšpekčný tím neskôr síce obvinil štvoricu vyšetrovateľov NAKA – tzv. čurillovcom, no celkovo bolo vyšetrovanie týchto manipulácii dané do stratena. Dnes si už na správu SIS, ktorá hovorí o závažných trestných činoch takmer nikto ani nespomenie.

Je evidentné, že hegeromatovičovmu režimu súčasný stav vyhovuje a vo svojich obludných manipuláciách bude zrejme pokračovať. V roku 2022 zrejme dôjde aj na „veľké politické ryby.“

Samuel Gdovin

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení „Samit NATO v Madride obnažil okrem iného aj zúfalú plytkosť verejného diskurzu na Slovensku. Nedočkali sme sa žiadnych zásadných analýz a už vôbec nie polemických…

Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24 ľudí bolo prevezených do nemocnice, informuje portál iDNES Policajti zaistili zbraň, ktorú útočník použil. Podľa predbežných informácií strieľal útočník zo strechy jedného z okolitých domov.…

Ukrajinské zdroje a BBC: Záujemcovia o stretnutie s Putinom sa musia testovať na 4 choroby

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Ukrajinské zdroje prinášajú informácie o Putinovi. Sprievod (lekári, piloti a personál) ruského prezidenta neopustil karanténu takmer dva roky. Podľa vyšetrovania BBC sa všetci, ktorí sa chcú stretnúť s Putinom, musia podrobiť karanténe Osoby, ktoré sa chcú stretnúť s Putinom, sa pred umiestnením do…

Po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, teraz sa vracia do Ruska

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalá redaktorka Prvého kanála Marina Ovsyannikovová, ktorá po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, sa vracia do Ruska. Zverejnila fotografiu z lietadla a uviedla, že bola „nútená“ vrátiť sa do Moskvy Ovsyannikovová má v úmysle žalovať svojho manžela pre svoju 11-ročnú dcéru,…

Bývalý šéf NATO: Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   "Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť," vyhlásil bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Povedal to počas svojej návštevy Kyjeva "Najväčším rizikom je teraz dlhotrvajúci konflikt. Rusi sú majstrami vo vleklých konfliktoch. Stačí sa pozrieť na Gruzínsko - v Južnom Osetsku to trvá od roku…

Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z variantov považuje Dunaj „Turci sú na vyriešenie tohto problému absolútne nevyhnutní. Robia, čo môžu… Záleží však, či Rusi budú súhlasiť s tým, aby sa to…

Americký ekonóm Sachs hovorí, že Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolaboratóriu

0 icon

Bratislava 3. júla 2022 AKTUALIZOVANE (HSP/Foto:Screenshot)   Zaujímavé vyhlásenie urobil ekonóm Jeffrey Sachs, riaditeľ Inštitútu Zeme na Kolumbijskej univerzite Na okrúhlom stole, ktorý zorganizovala vpred niekoľkými týždňami španielska mimovládna organizácia GATE Centre, vyhlásil, že COVID-19 bol pravdepodobne vytvorený v americkom biolaboratóriu. Sachs vyslovil tento záver na základe práv človeka, ktorý…

Český generál má pre Zelenského zlú správu: „Už vám nemáme čo poslať“

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru západné krajiny aktívne podporujú Ukrajinu slovami, ale čoraz menej sú schopné poskytnúť skutočnú pomoc Generál uviedol ako príklad Nemecko, ktoré sľúbilo veľa, ale urobilo málo.…

Na Slovensku pokračuje pokles dodávok ruského plynu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pokles dodávok ruského plynu o polovicu bude pokračovať aj tento týždeň. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel a. s. (SPP) však tvrdí, že krátenie dodávok nemá žiadny vplyv na zákazníkov Podľa SPP sa malo podariť zaistiť dodatočné množstvá plynu dovozom skvapalneného plynu LNG lodnými tankermi a…

Šéf NASA: Čína môže pristáť na Mesiaci a vyhlásiť ho za svoje územie

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Bude Mesiac čínsky? Začínajú sa nové preteky s novým súťažiacim, ktorého cieľom je vesmír a jeho telesá? Šéf NASA má vážne obavy z čínskeho vesmírneho programu Šéf NASA Bill Nelson vyjadril obavy z čínskeho vesmírneho programu. "Mali by sme sa veľmi obávať, že Čína…

NAJNOVŠIE

BLOG

Oliver Kavický

Heger propagoval pitie vodky pred malými deťmi! A tým spáchal trestný čin ohrozovanie mravnej výchovy mládeže, za čo môže byť odsúdený na 6 mesiacov až 5 rokov

0icon

Heger sa pred vstupom do politiky živil ako predavač vodky. A neštítil sa propagovať pitie vodky aj pred malými deťmi! Sú na to nespochybniteľné dôkazy! Heger pred malými deťmi propagoval pitie vodky napríklad týmito slovami: "A čo je lepšie ako si dať koktejl aj cez deň poobede? A čo je lepšie,…

Gustáv Murín

MEGAKŠEFT ministerky Milanovej

0icon

Osoba menom Milanová je klasickou ukážkou „odborníkov“, ktorý k moci priviedol sociopat Matovič. On sám je im vzorrrom, keď verejne vyhlásil, že sa vo financiách nevyzná (na všetko vraj má Pavlínku), ale drzo zastáva funkciu ministra financií s perspektívou, že našu krajinu privedie k bankrotu. Kultúrny bankrot zabezpečuje Milanová.

Boris Mesár

Tu je 96 prípadov vytvárania umelého nedostatku potravín v USA .

0icon

Počuli ste o všetkých farmách, distribučných centrách a potravinárskych závodoch, ktoré boli záhadne vypálené alebo zničené?Vláda NEPREDPOVEDÁ nedostatok potravín. Oni ho VYTVÁRAJÚ ! Otvorte oči! Za posledný rok sa stalo príliš veľa incidentov na to, aby to bola náhoda.Pozri na to : 1. 4/30/21 Monmouth Smith

Juraj Tušš

Dnešná situácia vo svete– Davos spustil odpočítavanie.

0icon

Prednedávnom na svetovom ekonomickom fóre v Davose vystúpili, okrem iných, dve kľúčové postavy dnešnej svetovej politiky – H.Kissinger a G.Soros. Obaja predniesli veľmi dôležité posolstvá svetu a zároveň načrtli riešenia dnešnej kritickej situácie... i keď

Marek Brna

Načo je nám EU a NATO?

0icon

Tak a po 4 mesiacoch si zopakujme zopár základných údajov. V roku 1993 Slovensko malo zahraničný dlh okolo 2 miliardy USD. Dnes je to už cca 70 miliard dolárov. V roku 1993 malo Slovensko štátne podniky, banky, poisťovne. Vlastnilo majetok, ktorý mohol už skoro 30 rokov prinášať zisk pre rozvoj…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Kvitnúca orchidea. Celkovo 6 400 druhov tropických rastlín vlastní vo svojich zbierkach Botanická záhrada SPU v Nitre. V skleníkoch sa nachádza 2 300 druhov pôvodných a 2 000 druhov hybridných orchideí

Autor: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení „Samit NATO v Madride obnažil okrem iného aj zúfalú plytkosť verejného diskurzu na Slovensku. Nedočkali sme sa žiadnych zásadných analýz a už vôbec nie polemických…

Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24 ľudí bolo prevezených do nemocnice, informuje portál iDNES Policajti zaistili zbraň, ktorú útočník použil. Podľa predbežných informácií strieľal útočník zo strechy jedného z okolitých domov.…

Ukrajinské zdroje a BBC: Záujemcovia o stretnutie s Putinom sa musia testovať na 4 choroby

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Ukrajinské zdroje prinášajú informácie o Putinovi. Sprievod (lekári, piloti a personál) ruského prezidenta neopustil karanténu takmer dva roky. Podľa vyšetrovania BBC sa všetci, ktorí sa chcú stretnúť s Putinom, musia podrobiť karanténe Osoby, ktoré sa chcú stretnúť s Putinom, sa pred umiestnením do…

Po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, teraz sa vracia do Ruska

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalá redaktorka Prvého kanála Marina Ovsyannikovová, ktorá po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, sa vracia do Ruska. Zverejnila fotografiu z lietadla a uviedla, že bola „nútená“ vrátiť sa do Moskvy Ovsyannikovová má v úmysle žalovať svojho manžela pre svoju 11-ročnú dcéru,…

Bývalý šéf NATO: Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   "Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť," vyhlásil bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Povedal to počas svojej návštevy Kyjeva "Najväčším rizikom je teraz dlhotrvajúci konflikt. Rusi sú majstrami vo vleklých konfliktoch. Stačí sa pozrieť na Gruzínsko - v Južnom Osetsku to trvá od roku…

Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z variantov považuje Dunaj „Turci sú na vyriešenie tohto problému absolútne nevyhnutní. Robia, čo môžu… Záleží však, či Rusi budú súhlasiť s tým, aby sa to…

Americký ekonóm Sachs hovorí, že Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolaboratóriu

0 icon

Bratislava 3. júla 2022 AKTUALIZOVANE (HSP/Foto:Screenshot)   Zaujímavé vyhlásenie urobil ekonóm Jeffrey Sachs, riaditeľ Inštitútu Zeme na Kolumbijskej univerzite Na okrúhlom stole, ktorý zorganizovala vpred niekoľkými týždňami španielska mimovládna organizácia GATE Centre, vyhlásil, že COVID-19 bol pravdepodobne vytvorený v americkom biolaboratóriu. Sachs vyslovil tento záver na základe práv človeka, ktorý…

Český generál má pre Zelenského zlú správu: „Už vám nemáme čo poslať“

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru západné krajiny aktívne podporujú Ukrajinu slovami, ale čoraz menej sú schopné poskytnúť skutočnú pomoc Generál uviedol ako príklad Nemecko, ktoré sľúbilo veľa, ale urobilo málo.…

Na Slovensku pokračuje pokles dodávok ruského plynu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pokles dodávok ruského plynu o polovicu bude pokračovať aj tento týždeň. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel a. s. (SPP) však tvrdí, že krátenie dodávok nemá žiadny vplyv na zákazníkov Podľa SPP sa malo podariť zaistiť dodatočné množstvá plynu dovozom skvapalneného plynu LNG lodnými tankermi a…

Šéf NASA: Čína môže pristáť na Mesiaci a vyhlásiť ho za svoje územie

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Bude Mesiac čínsky? Začínajú sa nové preteky s novým súťažiacim, ktorého cieľom je vesmír a jeho telesá? Šéf NASA má vážne obavy z čínskeho vesmírneho programu Šéf NASA Bill Nelson vyjadril obavy z čínskeho vesmírneho programu. "Mali by sme sa veľmi obávať, že Čína…

Podkasty

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

Všetko, čoho sa dotkne táto garnitúra, je v ohrození. Sú na rade kultúrne pamiatky?

icon

Bratislava 23. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann) Človek ani nestačí sledovať, čo všetko osvedčené a v mnohých ohľadoch aj z európskeho pohľadu špičkové, idú terajší vládcovia Slovenska za každú cenu zmeniť. Akoby všetko, čo tu bolo doteraz bolo zlé, a treba ho reformovať, často vlastne deformovať. A chcú to urobiť čo najrýchlejšie, v zásade bez diskusií...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Oliver Kavický

Heger propagoval pitie vodky pred malými deťmi! A tým spáchal trestný čin ohrozovanie mravnej výchovy mládeže, za čo môže byť odsúdený na 6 mesiacov až 5 rokov

0icon

Heger sa pred vstupom do politiky živil ako predavač vodky. A neštítil sa propagovať pitie vodky aj pred malými deťmi! Sú na to nespochybniteľné dôkazy! Heger pred malými deťmi propagoval pitie vodky napríklad týmito slovami: "A čo je lepšie ako si dať koktejl aj cez deň poobede? A čo je lepšie,…

Gustáv Murín

MEGAKŠEFT ministerky Milanovej

0icon

Osoba menom Milanová je klasickou ukážkou „odborníkov“, ktorý k moci priviedol sociopat Matovič. On sám je im vzorrrom, keď verejne vyhlásil, že sa vo financiách nevyzná (na všetko vraj má Pavlínku), ale drzo zastáva funkciu ministra financií s perspektívou, že našu krajinu privedie k bankrotu. Kultúrny bankrot zabezpečuje Milanová.

Boris Mesár

Tu je 96 prípadov vytvárania umelého nedostatku potravín v USA .

0icon

Počuli ste o všetkých farmách, distribučných centrách a potravinárskych závodoch, ktoré boli záhadne vypálené alebo zničené?Vláda NEPREDPOVEDÁ nedostatok potravín. Oni ho VYTVÁRAJÚ ! Otvorte oči! Za posledný rok sa stalo príliš veľa incidentov na to, aby to bola náhoda.Pozri na to : 1. 4/30/21 Monmouth Smith

Juraj Tušš

Dnešná situácia vo svete– Davos spustil odpočítavanie.

0icon

Prednedávnom na svetovom ekonomickom fóre v Davose vystúpili, okrem iných, dve kľúčové postavy dnešnej svetovej politiky – H.Kissinger a G.Soros. Obaja predniesli veľmi dôležité posolstvá svetu a zároveň načrtli riešenia dnešnej kritickej situácie... i keď

Marek Brna

Načo je nám EU a NATO?

0icon

Tak a po 4 mesiacoch si zopakujme zopár základných údajov. V roku 1993 Slovensko malo zahraničný dlh okolo 2 miliardy USD. Dnes je to už cca 70 miliard dolárov. V roku 1993 malo Slovensko štátne podniky, banky, poisťovne. Vlastnilo majetok, ktorý mohol už skoro 30 rokov prinášať zisk pre rozvoj…

TopDesať

Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

0 icon

Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

Dizajnéri nemali svoj deň. Na ich chyby doplatili obyčajní ľudia

0 icon

Ešte stále existujú ľudia, ktorí neberú svoju prácu dostatočne vážne a hľadajú "skratky". Ich majstrovské diela potom vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Niektoré sú natoľko epické, že sme neodolali a rozhodli sme sa ich ukázať aj tebe. Možno sa budeš diviť, že niekto na tejto planéte môže zlyhať takýmto smiešnym spôsobom. Títo dizajnéri to…

Ako vyzerá Bajkal - najstaršie a najhlbšie jazero sveta - v zime?

0 icon

Jazero Bajkal je najväčšou pýchou Ruska. Ide o najhlbšie a najčistejšie jazero na celej planéte. No ako vyzerá tento prírodný skvost v zime? Jeho neuveriteľné čistá voda vytvára v zime krásny rozprávkový svet. Ľad zakrývajúci jazero je až neprirodzene priezračný. Čistotu narúšajú len metánové a kyslíkové bubliny z vodných rastlín, ktoré vytvárajú…

Machu Picchu: Stratené mesto Inkov. 3. časť

0 icon

Hiram Bingham z Yaleovej univerzity zostal až do smrti presvedčený, že objavil mesto Vilcabamba, legendárne posledné útočisko porazenej inskej ríše. Na jednej z jeho pôvodných fotografií môžeme vidieť príkrov mrakov, ktoré sa spúšťajú na záhadnú citadelu. Pokračujeme treťou časťou článku. Poloha mesta v sedle medzi dvoma horami - teda medzi…

Desivé príbehy z Košíc a okolia: Vyčíňa tam duch?

0 icon

Asi každý z nás pozná nejaký ten strašidelný príbeh o duchoch. A či na duchov veríš alebo nie, niektoré veci sa môžu len ťažko vysvetliť reálne. Dnes ti prinášame tieto desivé príbehy, ktoré pochádzajú z Košíc a okolia. Tieto príbehy v tebe s určitosťou vyvolajú zimomriavky. Dóm svätej Alžbety - pýcha mesta Košice

Armádny Magazín

Manželky ukrajinských militantov zo skupiny Medvede SS, ktorí sa vzdali v Mariupole, bijú na poplach

0 icon

Ukrajina, 4.júla 2022 (AM) – "Jednotka medveďov bola odvezená neznámym smerom. Neviem, kde sú alebo čo sa s nimi stalo," povedala Marina Kravcovová na tlačovej konferencii."   Zajatých ukraj

The Independent: Armáda Ozbrojených síl Ukrajiny označila službu na východnom fronte za „peklo na zemi“

0 icon

USA, 4.júla 2022 (AM) – Vojaci berú drogy, aby sa vyrovnali so stresom. Pre ukrajinskú armádu sa služba na východnom fronte stala „peklom na zemi“. Píše o tom britské vydanie The Independent po rozhovore s niekoľkými bojovníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí súhlasili s rozhovorom len pod podmienkou anonymity. Uviedli, že o

Skupina modernizovaných frontových bombardérov Su-34M vstúpila do služby na východe Ruska

0 icon

Rusko, 4.júla 2022 (AM) – Podľa správy lietadlá dorazili k jednej z bombardovacích jednotiek letectva a protivzdušnej obrany rozmiestnených na území Chabarovsk. Počet lietadiel v dávke nie je hlásený, bombardéry už boli prijaté ženijným a technickým personálom jednotky a uvedené do prevádzky. Všetky lietadlá boli dodané ako súčasť štátneho obrann

"Priznať že sa mýliš niekedy bolí." Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine

0 icon

Izrael, 4.júla 2022 (AM) – Koľkokrát si globálny Západ vylámal zuby pri pokuse poraziť „kolos s hlinenými nohami“ z východu. Rusko, Sovietsky zväz, Ruská federácia... Obrovský, no podľa Západu „slabý“ štát, ktorý bol vždy hrčou v hrdle osvietenej Európy. Veril v Boha iným spôsobom. Zaobchádzal so západnými „hodnotami“ iným spôsobom. Žili len…

Američania oslavujú jeden z posledných Dní nezávislosti

0 icon

USA, 4.júla 2022 (AM) – "Bojkotujte 4. júla!" - táto výzva sa za posledných pár dní stala jednou z najpopulárnejších a najdiskutovanejších na sociálnych sieťach v Amerike. Až donedávna bolo ťažké si to predstaviť - Deň nezávislosti bol pre rôzne kategórie Američanov taký zjednocujúci. V rôznych častiach Spojených štátov bolo možn

Svetlo sveta

Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

0 icon

Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

0 icon

Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

0 icon

Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

0 icon

Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

0 icon

Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

FOTO DŇA

Kvitnúca orchidea. Celkovo 6 400 druhov tropických rastlín vlastní vo svojich zbierkach Botanická záhrada SPU v Nitre. V skleníkoch sa nachádza 2 300 druhov pôvodných a 2 000 druhov hybridných orchideí

Autor: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali