To najdôležitejšie z Ukrajiny

Kyjev 26. mája 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service, screenshot)

Aktualizované 26. mája 2023 20:10

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Boje v Belgorodskej oblasti
Na videosnímke ruského ministerstva obrany sú poškodené obrnené vojenské vozidlá po bojoch v západnej časti ruskej Belgorodskej oblasti

 

20:00 – Ukrajina môže začať rokovania s Moskvou o ukončení vojny len vtedy, ak západný blok prijme Ukrajinu do EÚ a NATO.

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko to povedal na Kyjevskom bezpečnostnom fóre.

“Hlavný odkaz našim partnerom v predvečer samitu vo Vilniuse. Po prvé, nebojte sa Putina a jeho politického režimu. Po druhé, nebojte sa ho provokovať.

Nebojte sa ukrajinského víťazstva, že môže Putina podráždiť. A nebojte sa členstva Ukrajiny v NATO, pretože to bude znamenať naše spoločné víťazstvo,” povedal Porošenko.

Zdôraznil, že rokovania o urovnaní konfliktu sú možné až po prijatí Ukrajiny do západných štruktúr.

“A preto – môj odkaz pre nadchádzajúci samit vo Vilniuse: nejde o rokovania, ale o dosiahnutie výsledkov.

Rokovania sa skončia, keď sa staneme členmi EÚ. Preto realizujme odporúčania EÚ krok za krokom. Som presvedčený, že dnešný odkaz bude vo Vilniuse vypočutý a členstvo získame, uvidíme otvorené dvere,” povedal bývalý prezident.

 

19:50 – Zdroj v OP uviedol, že Zelenskyj sa ešte nerozhodol o aktualizovanom pláne Syrského, a to napriek neúspechu protiofenzívy na krídlach okolo Bachmutu. AFU sa za dva týždne nepodarilo obsadiť malú dedinu Kleščejevka a pokračovanie operácie si vyžaduje príliš veľa síl a rezerv.

 

19:45 – Donecká ľudová republika potvrdila útok dvoma raketami na Mariupol

 

18:55 – Väčšina Nemcov podporuje sankcie proti Rusku, ale domnieva sa, že sú škodlivejšie pre nemecké hospodárstvo ako pre ruské.

Ukázal to prieskum Inštitútu pre nemeckú ekonomiku, informovala stanica Deutsche Welle.

Podľa prieskumu viac ako 70 % Nemcov stále podporuje sankcie voči Rusku kvôli vojne na Ukrajine, ale 72 % z nich sa domnieva, že de facto škodia nemeckému hospodárstvu viac ako ruskému.

 

18:50 – Hlavné body večerného prejavu prezidenta:

1. Komentoval raketový útok na Dnepre, pri ktorom zahynuli dvaja ľudia a vyše 30 bolo zranených.

2. Informoval, že tento týždeň sa dosiahol významný pokrok v otázke moderného letectva pre Ukrajinu.

3. Informoval o zasadnutí Stavky najvyššieho veliteľa, na ktorom generál Syrskij predniesol dôležitú správu o situácii v Donbase.

4. Označil výsledky včerajšieho Ramsteinu, o ktorých informoval minister obrany, za “dobré”.

5. Informoval o stretnutí s americkým senátorom Grahamom.

6. Informoval o stretnutí o nových sankciách voči tým, ktorí “napomáhajú ruskej agresii”.

 

18:20 – Kyjev chce 160-200 západných stíhačiek

Foreign Policy zverejňuje zaujímavé podrobnosti o dodávkach stíhačiek F-16 na Ukrajinu:

1. Zloženie “stíhacej koalície”: Belgicko, Veľká Británia, Dánsko, Holandsko, Nórsko a USA.

2. Administratíva Joea Bidena je pripravená vycvičiť ukrajinských pilotov, umožniť tretím krajinám dodať Kyjevu stíhačky F-16 americkej výroby a dodávať ich z USA.

3. Prvá fáza výcviku – pozemný základný výcvik pre 20 ukrajinských pilotov – sa uskutoční v Británii. To bude základom pre špecifickejší výcvik na lietadlách F-16 alebo iných lietadlách.

4. Ukrajina spočiatku dúfa, že získa približne 40 západných lietadiel a potom ich počet zvýši na 160 – 200.

5. Na svete je celkovo 4 600 stíhačiek F-16 a Ukrajina zatiaľ žiada pre seba menej ako 1 % z tohto počtu.

6. Ukrajinská a východoeurópska armáda už pripravujú scenáre vojnových hier pre ukrajinské letectvo s využitím západných stíhačiek: od protivzdušnej obrany až po blízku vzdušnú podporu – a dokonca aj sprevádzanie lodí prevážajúcich obilie cez Čierne more.

Ako vidieť z tohto zoznamu, otázka dodávok stíhačiek F-16 a iných západných značiek Kyjevu nadobúda konkrétne kontúry. Vybavovanie Ukrajiny čoraz sofistikovanejšími zbraňami naberá na obrátkach.

 

18:05 – Predseda usporiadal pravidelné zasadnutie Stavky.

Ako uviedol vo svojom tg-kanáli, o operačnej situácii na fronte a v niektorých oblastiach informovali velitelia OSUB.

“Členovia Stavky podrobne zhodnotili tempo vybavovania útočných brigád technikou a všetkým, čo potrebujú. Analyzovali perspektívy zvýšenia domácej výroby nedostatkovej munície.

Diskutovali sme o najnovších náletoch nepriateľa na naše mestá a o tom, ako môžeme zefektívniť našu obranu proti nim,” napísal Vladimír Zelenskij na svojom tg-kanáli.

 

18:00 – Hlavné body večerného zhrnutia ukrajinského generálneho štábu:

1. 18 útokov bolo odrazených v smeroch:

– Bachmut – v oblasti Predtečiino,

– Marinka – v oblasti Marinka,

– Šachtarsk – v blízkosti Ugledaru,

– Kupjansk – v blízkosti Masjutovky,

– Limansk – v oblasti Belogorovky.

2. Situácia vo Volyni, Polesku, Seversku, Slobodskom, Avdejevke, Záporožskej a Chersonskej oblasti zostáva nezmenená.

3. Ruská armáda uskutočnila 18 raketových a 60 leteckých úderov a približne 34 výstrelov z MLRS.

4. Letectvo AFU uskutočnilo osem úderov. Ukrajinská protivzdušná obrana zničila 10 z 10 zo vzduchu odpálených riadených striel X-101/Kh-555.

 

17:55 – Zdroj v Moskve varoval denník Wall Street Journal pred následkami, ak bude pokračovať v dezinformáciách o Rusku.

“Ak bude Wall Street Journal pokračovať v aktivitách, ktoré nesúvisia s novinárčinou, a bude uverejňovať dezinformácie týkajúce sa Ruska, bude to znamenať, že redakciu vôbec nezaujíma Gerškovičov osud,” povedal informovaný zdroj pre RIA Novosti.

Spravodajca publikácie Evan Gerškovič bol v Rusku zatknutý za špionáž.

 

17:50 – Situácia na frontoch 26. mája 2023

Situácia na frontoch 26. mája 2023
Situácia na frontoch 26. mája 2023
Situácia na frontoch 26. mája 2023
Situácia na frontoch 26. mája 2023

17:40 – Český generál vyzval Západ aby sa pripravil na zlý scenár ukrajinskej protiofenzívy.

Generál Karel Řehka v rozhovore pre denník Bild povedal, že nikto nemôže predpovedať, ako sa skončí protiofenzíva ukrajinských ozbrojených síl.

“Výsledok vojny nezávisí len od tankov a obrnených transportérov. Je tu príliš veľa neznámych. Osobne si myslím, že by sme sa mali pripraviť aj na zlý scenár – dlhú vojnu,” povedal generál.

Podľa neho je možné, že západné krajiny budú musieť dodávať zbrane Ukrajine ešte mnoho rokov.

“Rusi veria, že čas je na ich strane. Musíme ukázať, že sa mýlia,” povedal Řehka.

Dodal, že Česká republika už dodala Ukrajine viac ako 250 sovietskych tankov, BMP a vrtuľníkov.

Generál vyzval západných politikov, aby pripravili spoločnosť na to, že vojna môže trvať roky. Týka sa to nielen obrany, ale napríklad aj hospodárskej sféry.

“Rovnako dôležitá je naša pripravenosť podporiť Ukrajinu aj na iných frontoch: morálne, diplomaticky, finančne a v ďalších oblastiach, ako je vzdelávanie, kultúra, výstavba a iné,” povedal vojenský veliteľ.

 

17:30 – Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula počas stretnutia s Vladimírom Putinom načrtol svoju predstavu o možnom sprostredkovaní s cieľom nájsť riešenie na Ukrajine.

Informovala o tom tlačová služba Kremľa.

Tá tiež uviedla, že ruský prezident “zhodnotil situáciu okolo Ukrajiny a potvrdil otvorenosť ruskej strany k dialógu”.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa dnes rovnako vyjadril na stretnutí s čínskym vyslancom Li Chuejom.

“Ruský minister zahraničných vecí zopakoval záväzok Moskvy k politickému a diplomatickému riešeniu konfliktu,” uviedlo ministerstvo vo svojej správe.

 

17:20 – Poradca vedúceho ukrajinskej prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoljak označil všetky “kompromisné scenáre” ukončenia vojny na Ukrajine za “ruské”.

“Akýkoľvek “kompromisný scenár” zahŕňajúci oslobodenie nie všetkých území Ukrajiny, o ktorom pravidelne hovoria “anonymné zdroje” z prostredia európskych a amerických elít, sa rovná priznaniu porážky demokracie, ruskému víťazstvu, zachovaniu Putinovho režimu a v dôsledku toho prudkému nárastu konfliktov vo svetovej politike.

To všetko je vytúženým snom Ruska. Otázka je rečnícka: prečo niektoré verejné osobnosti naďalej rozohrávajú “ruský mediálny scenár” a predlžujú konflikt?” napísal na Twitteri.

 

16:30 – Ukrajina potrebuje 48 amerických lietadiel na úplné oslobodenie svojho územia od ruských vojsk, uviedlo ukrajinské ministerstvo obrany na Twitteri.

“Štyri letky F16 (48 lietadiel) sú presne to, čo potrebujeme na oslobodenie našej krajiny od agresora,” uvádza sa vo vyhlásení.

Predtým náčelník generálneho štábu USA Mark Milley uviedol, že malý počet lietadiel by situáciu nezmenil, keďže “Rusi majú tisíce stíhačiek štvrtej a piatej generácie”.

Zároveň odhadol presun a podporu desiatich lietadiel F-16 na dve miliardy dolárov.

Inými slovami, počet požadovaný Ukrajinou by mohol stáť USA až takmer desať miliárd.

 

16:20 – Ukrajina môže vstúpiť do NATO, ale bez území zabraných Ruskom, píše denník The New York Times.

“Západné Nemecko predstavuje precedens pre krajinu, ktorá vstúpila do NATO, hoci bola rozdelená. Napriek tomu sa krajina naďalej usiluje o znovuzjednotenie. Ak sa Ukrajine nepodarí prinútiť ruskú armádu k ústupu, silným argumentom pre prímerie by bolo, keby Ukrajine ponúkli členstvo v NATO s vytvorením demilitarizovaných zón, v ktorých by boli rozmiestnené mierové jednotky Číny, Indie a NATO,” napísal v autorskom stĺpčeku hlavný diplomatický spravodajca The New York Times v Európe Stephen Erlanger.

Publikácia má názov: “Ak mohlo rozdelené Nemecko vstúpiť do NATO, prečo by nemohla Ukrajina?

 

15:20 – Údery na Dneper boli pravdepodobne vykonané raketami S-300 alebo S-400, uviedol v televíznom maratóne hovorca vzdušných síl ukrajinských ozbrojených síl Jurij Ignat.

Typ rakiet sa ešte upresňuje, uviedol.

Pripomeňme, že podľa šéfa vojenskej správy Dnepropetrovskej oblasti Sergeja Lysaka počet obetí ruského úderu dosiahol 30 ľudí vrátane dvoch detí.

 

14:20 – Čínsky vyslanec Li Chuej na ceste do Európy vyzval na okamžité prímerie a odovzdanie dobytých území Rusku, uviedol denník Wall Street Journal.

“Čínsky vyslanec, ktorý bol vyslaný na podporu mierového plánu Pekingu pre Ukrajinu, niesol jasný odkaz: spojenci USA v Európe by mali vyhlásiť autonómiu a vyzvať na okamžité prímerie, pričom Rusku by zostali časti územia menšieho suseda, ktoré teraz okupuje. Západní predstavitelia sú oboznámení s rokovaniami v hlavných mestách na celom kontinente,” uvádza sa v článku.

 

14:00 – Médiá zverejňujú video útoku na ruskú loď Ivan Churs. Je na ňom vidieť výbuch vedľa lode.

Ruské médiá predtým zverejnili fotografie a video z návratu lode do Sevastopola. Pohybovala sa po vlastnej osi. To znamená, že ak došlo k nejakému poškodeniu, nevyžadovalo si odtiahnutie.

Pripomeňme, že prieskumná loď Čiernomorskej flotily bola v stredu skoro ráno napadnutá neďaleko tureckého pobrežia. Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že všetky podvodné drony boli zničené paľbou z lode.

Ukrajinské telegramové kanály neskôr zverejnili videozáznam z hladinového dronu, ktorý sa rýchlo približoval k plavidlu. Údajne zasiahol loď.

 

13:03 – Holandsko pravdepodobne pošle na Ukrajinu stíhačky F-16 po výcviku pilotov, uviedla agentúra Bloomberg.

Podľa zdrojov denníka to bol Amsterdam, ktorý niekoľko mesiacov tlačil na USA, aby dali súhlas na vyslanie lietadiel na Ukrajinu.

Práve Holandsko a Dánsko tiež vedú koalíciu na výcvik ukrajinských pilotov s podporou Veľkej Británie a Belgicka.

Podľa zdroja holandská vláda už diskutuje so spojencami o plánoch budúcich dodávok. To by však mohlo trvať “mnoho mesiacov”.

Holandsko má v súčasnosti vo výzbroji 42 stíhačiek F-16, z ktorých 24 používa samotná holandská armáda a ktoré nemôžu byť na Ukrajinu odoslané skôr ako v polovici budúceho roka. Holandské ministerstvo obrany oficiálne uviedlo, že o dodávke bude uvažovať neskôr, ale momentálne je prioritou výcvik pilotov.

12:29 – Úrady v Krasnodarskom kraji potvrdili útok dronom.

Miestny gubernátor uvádza, že dva drony zasiahli budovy na ulici Morskaja. Uvádza sa, že životne dôležitá infraštruktúra mesta nebola poškodená a nedošlo k žiadnym obetiam.

 

12:26 – USA “len včera” rokovali s Ukrajinou o zákaze používania amerických vozidiel na ruskom území.

Biely dom komentoval informácie o amerických vojenských vozidlách, ktoré boli spozorované počas razie v Belgorodskej oblasti.

Podľa hovorcu Bieleho domu Johna Kirbyho USA oznámili Ukrajine, že sú proti použitiu svojich zbraní na útok na ruské územie.

Podľa neho sa tento rozhovor uskutočnil “len nedávno, doslova asi včera”. Kyjev reagoval ubezpečením, že bude “rešpektovať tieto želania”.

 

12:20 – Po raketovom útoku na nemocnicu v Dnepropetrovsku je už 23 zranených, informovali regionálne úrady.

Z nich 21 je v nemocnici, pričom stav troch z nich je “ťažký”. Jeden muž vo veku 69 rokov zomrel. V čase útoku prechádzal okolo nemocnice.

“Od tejto chvíle sa záchranárom podarilo lokalizovať požiar v nemocnici. Hasenie pokračuje,” uviedol guvernér Sergej Lysak.

 

11:40 – Ruské médiá zverejňujú fotografie prieskumnej lode Ivan Khurs, ktorá sa údajne vracia do Sevastopola.

Pripomeňme, že loď bola napadnutá v stredu skoro ráno neďaleko tureckého pobrežia. Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že všetky bezpilotné lietadlá boli zničené paľbou z lode.

 

11:23 – Rusko neplánuje použiť jadrové zbrane “v súvislosti so situáciou okolo Ukrajiny”, uviedol námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov.

Pripomeňme, že minulý rok dal Putin jasne najavo, že Rusko môže použiť jadrové zbrane v prípade “ohrozenia územnej celistvosti”.

 

11:03 – Rusi podnikli letecký útok na Avdejevku. Zasiahol obytnú budovu, predbežne bez obetí, uviedol vedúci prezidentskej kancelárie Andrij Jermak.

Rusi podnikli letecký útok na Avdejevku
Rusi podnikli letecký útok na Avdejevku

11:01 – V dôsledku ostreľovania polikliniky v Dnepropetrovsku zahynul jeden človek a 15 bolo zranených, uviedol Volodymyr Zelenskyj a zverejnil video s následkami ostreľovania.

“Na mieste prebieha odstraňovanie následkov ostreľovania a záchrana obetí. Zapojené sú všetky potrebné služby,” napísal Zelenskyj.

 

10:13 –  Vedúci OVA v Dnepropetrovsku Lysak píše, že útok do Dnepra prišiel zo zdravotníckeho zariadenia.

 

9:41 – V Dnepri bolo počuť výbuchy. Miestne médiá zverejňujú fotografie dymu, ktorý stúpa nad mesto. V regióne bol vyhlásený letecký poplach.

Miestne médiá zverejňujú fotografie dymu, ktorý stúpa nad mesto Dneper
Miestne médiá zverejňujú fotografie dymu, ktorý stúpa nad mesto Dneper

9:32 – Nemecký kancelár Olaf Scholz má v úmysle “vo vhodnom čase” nadviazať kontakt s ruským prezidentom.

“Od môjho posledného telefonátu s ruským prezidentom uplynul už nejaký čas. Vo vhodnom čase však mám v úmysle s Putinom opäť hovoriť,” povedal Scholz v rozhovore pre nemecký denník Kölner Stadt-Anzeiger.

Zároveň uviedol, že prípadné zmrazenie konfliktu na Ukrajine nepovažuje za prijateľné

“Rusko musí pochopiť: nemôže ísť o uzavretie akéhosi ‘studeného mieru’ s novou hranicou medzi Ruskom a Ukrajinou zhruba pozdĺž frontovej línie,” povedal.

Podľa jeho názoru je “spravodlivý mier” možný len vtedy, ak sa ruské vojská stiahnu z Ukrajiny.

Na otázku, či by mali opustiť aj Krym, sa Scholz vyhol priamej odpovedi: “Nie je našou úlohou formulovať namiesto Ukrajiny, aké dohody chce dosiahnuť.”

 

9:23 – Michail Podoljak, poradca vedúceho prezidentskej kancelárie, sa domnieva, že ruské úrady nedovolia Prigožinovi stiahnuť Wagnerovu PMC z Bachmutu.

V rozhovore pre “24. kanál” Podoljak uviedol, že “je zrejmé, že určitá časť Wagnerových PMC bude stiahnutá pre rotáciu. Ale tí, ktorí sú z tohto zoskupenia najviac pripravení na boj, zostanú v Bachmute aj naďalej.

Podľa Podoljaka sa Prigožin v priebehu posledného mesiaca a pol snaží presadiť v agende ako kľúčový komentátor vojny.

Teraz je Prigožin podľa Podoliaka “prenasledovateľom”, ktorý urýchľuje rozpad ruskej politickej elity. A Prigožin bude podľa neho pokračovať v útokoch na ruskú elitu.

Pripomeňme, že deň predtým Prigožin oznámil, že začal sťahovať jednotky Wagner z Bachmutu s presunom ich pozícií do regulárnej ruskej armády. Tento proces by mal byť podľa Prigožina ukončený do 1. júna.

 

9:17 – Nové fotografie následkov ostreľovania budovy výskumného ústavu v Kalynskom okrese Donecka.

Podľa správ tam dopadli štyri nové rakety a zahynul jeden civilista.

Miestne kanály Telegramu uvádzajú, že ostreľovanie pochádzalo z Himarsu, ale ukrajinská strana to nepotvrdila.

Nové fotografie následkov ostreľovania budovy výskumného ústavu v Kalynskom okrese Donecka
Nové fotografie následkov ostreľovania budovy výskumného ústavu v Kalynskom okrese Donecka

8:45 – V Donecku je hlásený útok na výskumný ústav v blízkosti Pokrovského trhu.

Údajne dopadlo niekoľko rakiet, jedna osoba bola usmrtená.

V Donecku je hlásený útok na výskumný ústav v blízkosti Pokrovského trhu
V Donecku je hlásený útok na výskumný ústav v blízkosti Pokrovského trhu

8:35 –  Podrobnejšie vyhlásenie náčelníka generálneho štábu USA Millyho o vyhliadkach na vojnu na Ukrajine

“Túto vojnu nevyhrá Rusko na bojisku. Strategické ciele Ruska sú vojensky nedosiahnuteľné,” povedal Milley na stretnutí po Ramsteine.

Zároveň uviedol, že ukrajinské strategické ciele – oslobodiť celé územie, ktorého sa zmocnili Rusi – “možno dosiahnuť vojensky, ale pravdepodobne nie v blízkej budúcnosti”.

Pri vysvetľovaní svojej tézy tiež spresnil, že na Ukrajine sa nachádza “niekoľko stotisíc ruských vojakov”.

“Čo to znamená? Boje budú pokračovať, budú krvavé a ťažké. A v určitom momente obe strany začnú rokovať. Alebo v budúcnosti dospejú k vojenskému riešeniu a my budeme naďalej podporovať Ukrajinu v jej boji za slobodu,” dodal generál.

 

8:02 – Náčelník generálneho štábu USA Mark Milley vysvetlil, prečo je otázka lietadiel F-16 pre Ukrajinu v súčasnosti menej dôležitá ako otázka posilnenia protivzdušnej obrany.

Na tlačovej konferencii po zasadnutí v Ramsteine Milley povedal, že ide o “najlepší a najrýchlejší spôsob, ako zbaviť Rusko vzdušnej prevahy”.

Uviedol príklad, že desať lietadiel F-16 stojí miliardu dolárov a náklady na údržbu ďalšiu miliardu.

“Takže hovoríme o dvoch miliardách dolárov za desať lietadiel. Rusi majú tisíce stíhačiek štvrtej a piatej generácie. Takže ak chcete konkurovať Rusku vo vzduchu, budete potrebovať značný počet stíhačiek štvrtej a piatej generácie,” povedal.

Podľa generála “stíhačky F-16 majú v budúcnosti svoju úlohu”. Ale “vytvorenie vzdušných síl potrebnej veľkosti, rozsahu a rozsahu si vyžiada značný čas”.

 

8:00 – Vzdušné sily potvrdzujú údery bezpilotných lietadiel a niekoľko rakiet S-300/S-400, ktoré dorazili do Charkovskej a Dnepropetrovskej oblasti.

Celkovo bolo v priebehu noci na Ukrajine odpálených 17 rakiet rôznych typov a 31 útočných bezpilotných lietadiel:

– 10 rakiet X-101/x-555 z oblasti Kaspického mora;
– 7 protilietadlových riadených striel S-300/C-400 z oblasti Tokmaku;
– 31 rakiet Šáhid na juhu a severe.

Zničených 10 striel s plochou dráhou letu a 23 striel Šáhid.

 

7:55 – To hlavné z ranného brífingu ukrajinského generálneho štábu

Za posledných 24 hodín sa uskutočnilo 22 vojenských stretov.

Neďaleko Kupjanska nepriateľ podnikol letecké útoky v blízkosti Čajkivky a Kyslovky. Neúspešné ofenzívy uskutočnil aj pri Masiutivke.

V Luhanskej oblasti – pri Belogorovke.

Pri Bachmute sa Rusi snažia viesť ofenzívu. Pri Avdejevke útočia pri Krasnogorovke a na juhu – pri Marinke.

Za posledných 24 hodín bolo zostrelené ruské lietadlo Su-25.

 

7:50 – Na Dneper dnes v noci zaútočili rakety a drony, uviedol guvernér Sergej Lysak. Vážne poškodená bola aj dopravná spoločnosť.

“V súkromnej rezidencii vypukol požiar, ktorý už bol uhasený. Poškodené boli dva domy a auto. Požiar zachvátil aj dva súkromné podniky. Požiar sa záchranárom podarilo uhasiť,” uviedol šéf kraja.

Na mieste bola aj čerpacia stanica, kde sa zranil jeden zamestnanec.

Na Dneper dnes v noci zaútočili rakety a drony
Na Dneper dnes v noci zaútočili rakety a drony

7:45 – Podľa náčelníka kyjevskej mestskej vojenskej správy Sergeja Popka bol nočný útok na hlavné mesto vykonaný raketami s plochou dráhou letu.

Podľa Popka boli podľa predbežných údajov všetky rakety zostrelené.

 

7:40 –  Dnes skoro ráno došlo k výbuchu aj v ruskom meste Krasnodar. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne oficiálne vyjadrenia.

 

7:35 – Túto noc opäť došlo k masívnemu útoku na Dneper. Výbuchy bolo počuť aj v Kyjeve a v regióne. Kyjevská OVA uviedla, že prebiehali práce protivzdušnej obrany.

 

7:30 – Ukrajinské úrady potvrdili výbuchy v Berďansku, ktorý nie je pod kontrolou vlády.

“Vďaka veľmi precíznej práci AFU okupanti minuli zariadenia S-300,” informovala vojenská správa mesta Berďansk.

O výbuchoch na okraji mesta informovali aj Ruskou federáciou menované “orgány” Berďansk.

Čo presne vybuchlo, podľa ich informácií zatiaľ nie je známe, ale “na mieste už pracujú pohotovostné a operačné služby”.

 

7:15 – Na fotografii je údajne vidieť výbuch v Berďansku. O výbuchu zatiaľ neboli zverejnené žiadne oficiálne informácie.

výbuch v Berďansku
Na snímke výbuch v Berďansku

7:00 – Ruské úrady potvrdili, že neďaleko Morozovska v Rostovskej oblasti došlo k výbuchu systému protivzdušnej obrany a k zostreleniu rakety.

Informoval o tom regionálny gubernátor Vasilij Golubev.

Predtým ruské médiá informovali o ukrajinskom leteckom útoku na vojenské letisko v Morozovsku.

 

6:45 USA oznámia nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu vo výške 300 miliónov dolárov.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Očakáva sa, že nový balík bude pozostávať najmä z munície, z riadených striel GMLRS pre zariadenia HIMARS.

 

6:30 – Vojenská operácia, 25. mája 2023

– Dvaja boli zadržaní, po jednom sa pátra, tvrdí FSB

– Ruský Solntepek zasiahol oporné body ukrajinských jednotiek pri Pervomajsku v DĽR, uviedlo ruské ministerstvo obrany

– Západ vedie nevyhlásenú vojnu proti Rusku a Bielorusku, povedal Šojgu

– Západné krajiny už dodali Ukrajine zbrane v hodnote viac ako 65 miliárd dolárov, povedal tiež Šojgu

– Osobitný vyslanec Číny Li Hui navštívi 26. mája Moskvu na konzultácie o ukrajinskej kríze a stretne sa s Lavrovom, uviedlo ruské  ministerstvo zahraničných vecí

– Kyjev v situácii, keď nemá vojenské úspechy, môže uskutočniť prestížnu provokáciu, ktorá by sa mohla týkať skladu vyhoreného jadrového paliva v Charkove

– Rada EÚ schválila predĺženie bezcolného dovozu z Ukrajiny do júna 2024, uviedla organizácia vo vyhlásení

– Krajiny EÚ zmrazili aktíva ruskej centrálnej banky vo výške viac ako 200 miliárd eur, uviedol hovorca Európskej komisie Wiegand

– Na Ukrajine vedú USA vojnu proti Rusku, pričom využívajú potenciál NATO, EÚ a neonacistov, povedal Patrušev.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

14:18

Užívatelia drog v Berlíne budú odteraz mať možnosť nechať si legálne, anonymne a bezplatne otestovať nelegálne zakúpené narkotiká. 

13:37

Niekoľko ruských a čínskych stíhačiek vletelo do juhokórejskej zóny protivzdušnej obrany. Informovala o tom tamojšia armáda, ktorá zároveň vyzvala svoje vzdušné sily, aby na túto situáciu adekvátne zareagovali.

13:36

Pápež František absolvoval krátku lekársku prehliadku v rímskej nemocnici Gemelli, po ktorej sa vrátil do Vatikánu.

13:35

Útok na Kachovskú priehradu spôsobil podľa českého premiéra Petra Fialu humanitárnu katastrofu, ktorá zasiahne tisíce nevinných ľudí. Napísal to na sociálnej sieti Twitter.

13:29

Kremeľ vyhlásil, že útok na Kachovskú priehradu v Ruskom okupovanej časti juhoukrajinskej Chersonskej oblasti bol “úmyselnou sabotážou” Kyjeva, ktorý vraj chcel týmto spôsobom odrezať od dodávok vody anektovaný Krymský polostrov.

13:24

Pri bombovom útoku prišiel o život Nísár Achmad Achmádí, guvernér afganskej provincie Badachšán. Výbušnina bola nastražená v aute, ktorým samovražedný atentátnik narazil do guvernérovho vozidla. 

13:23

Ak by Maďarsku odobrali predsedníctvo v Rade Európskej únie, hralo by to do karát premiéra Viktora Orbána, ktorý vo svojej krajine vybudoval prakticky samovládu. Uvádza sa to v komentári agentúry Bloomberg.

12:50

Ukrajina označila v utorok na pôde Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Haagu Rusko za “teroristický štát” a obvinila ho zo zničenia priehrady Nova Kachovka na rieke Dneper. “Rusko dnes vyhodilo do vzduchu veľkú priehradu v Novej Kachovke, čím vyvolalo rozsiahle evakuácie civilistov a veľké ekologické škody,” povedal predstaviteľ Ukrajiny pri ICC Anton Korynevyč. Zároveň poukázal na to, že zo strany Moskvy ide o ďalší akt v rámci vlny ničenia, ktorá trvá už roky.

12:15

V Česku sa v najbližšom čase začnú opravovať ukrajinské tanky T-64, ktoré po desiatkach rokov v skladoch zamieria na bojisko. Zmluvu na ich opravu a modernizáciu uzavrel český štátny Vojenský opravárenský podnik (VOP CZ) s ukrajinským koncernom Ukroboronprom vo februári. V utorok to uviedlo české ministerstvo obrany.

11:40

Námestník poľského ministra zahraničných vecí Arkadiusz Mularczyk v utorok vyjadril presvedčenie, že ak poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) zvíťazí v jesenných parlamentných voľbách, Nemecko vyplatí Poľsku vojnové reparácie. Mularczyk tiež upozornil na výsledky prieskumu realizovaného organizáciou Social Changes pre pravicovú poľskú webstránku wPolityce.pl, podľa ktorého až 54 percent opýtaných súhlasí s tým, aby Poľsko i naďalej vymáhalo od Nemecka zaplatenie reparácií.

11:35

Irán v utorok predstavil svoju prvú hypersonickú balistickú strelu vlastnej výroby. Uviedla to iránska štátna tlačová agentúra IRNA. Toto oznámenie s najväčšou pravdepodobnosťou zvýši obavy Západu z raketového arzenálu Teheránu, píše agentúra Reuters.

11:19

Česko pošle Ukrajine v súvislosti so zničením Kachovskej priehrady desať miliónov korún (približne 425.000 eur). Mimoriadnu finančnú pomoc schválil v utorok minister zahraničných vecí Jan Lipavský.

11:09

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v pondelok na vojenskej základni v tadžickom Dušanbe upozornil, že stíhačky F-16 sú schopné niesť jadrové zbrane a ich dodanie Ukrajine by ešte viac eskalovalo konflikt. “Musíme mať na pamäti, že jedna z modifikácií F-16 môže niesť jadrové zbrane,” povedal Lavrov v príhovore podľa prepisu na stránke svojho ministerstva.

10:50

Predstavitelia ministerstiev zahraničných vecí Spojených štátov a Číny viedli otvorené a konštruktívne rozhovory o zlepšení vzájomných vzťahov a riešení rozdielnych pohľadov na jednotlivé záležitosti. Po stretnutí námestníka amerického ministra zahraničných vecí pre záležitosti východnej Ázie a Tichomoria Daniela Kritenbrinka s námestníkom čínskeho ministra zahraničných vecí Ma Čao-süom v Pekingu to v utorok uviedlo čínske ministerstvo zahraničných vecí.

10:10

Za “divoké fantázie” označil v utorok šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin tvrdenia Ruska, že postupujúcim ukrajinským jednotkám spôsobilo obrovské straty. Ruské ministerstvo obrany v pondelok uviedlo, že odrazilo ukrajinskú ofenzívu, pričom zahynulo 1500 ukrajinských vojakov a bolo zničených viac než 100 obrnených vozidiel.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Spoločnosť Philip Morris navrhla ustanoviť dátum, keď budú cigarety definitívne zakázané

0 icon

Londýn 6. júna 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Šéf spoločnosti Philip Morris Olczak navrhol ustanoviť dátum zavedenia zákazu cigariet Šéf najväčšieho svetového výrobcu tabakových výrobkov Philip Morris International (PMI) Jacek Olczak vyzval na stanovenie dátumu zavedenia zákazu cigariet. Ako príklad uviedol záväzok britskej vlády ukončiť predaj nových automobilov s benzínovým a naftovým…

Tím expertov z WHO bude na Slovensku hodnotiť tok zdravotných dát

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Tím expertov zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) bude na Slovensku mapovať a hodnotiť tok zdravotných dát. Na utorkovom brífingu o tom informoval minister zdravotníctva Michal Palkovič s tým, že lepšie využívanie dát by v budúcnosti mohlo pomôcť efektívnejšie zvládať rôzne typy kríz "Cieľom je…

SLK a odborné spoločnosti súhlasia s návrhom očkovania v lekárňach proti chrípke

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Slovenská lekárska komora (SLK) a viaceré odborné lekárske spoločnosti súhlasia s návrhom očkovania v lekárňach proti chrípke. Poukazujú pri tom na to, že Slovensko má najmenej zaočkovaných proti danému ochoreniu v Európskej únii (EÚ). Očkovanie v lekárňach by podľa nich uľahčilo cestu k…

Premiér ocenil pomoc slovenských hasičov pri povodniach v Taliansku

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Úrad vlády SR)   Premiér Ľudovít Ódor ocenil pomoc slovenských hasičov pri odstraňovaní následkov povodní na severe Talianska. Preukázali podľa neho vysokú mieru profesionality, efektivity a odborných zručností. Zároveň veľkou mierou prispeli k šíreniu dobrého mena Slovenska. Uviedol to pri ich utorkovom prijatí na Úrade vlády…

Jens Stoltenberg: Poškodenie priehrady Nova Kachovka ukazuje brutalitu Ruska

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo, TASR-Martin Baumann)   Zničenie priehrady Nova Kachovka je otrasný čin, ktorý ukazuje brutalitu Ruska vo vojne na Ukrajine, uviedol v utorok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na samite Bukureštskej deviatky (B9) na Bratislavskom hrade Šéf NATO upozornil, že zničenie priehrady ohrozuje tisícky civilistov a…

PS považuje za dôležité financovať materské školy z rezortu školstva

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Financovanie materských škôl z prostriedkov ministerstva školstva či posun od známkovania smerom viac k slovnému a rozvíjajúcemu hodnoteniu. To sú niektoré z priorít mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) v oblasti školstva v rámci volebného programu. Na utorkovej tlačovej konferencii zároveň PS oznámilo posily pre oblasť…

Odvolací proces v kauze nákupu ultrazvukov odročili na august

0 icon

Bratislava 6. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Ján Krošlák)   Najvyšší súd (NS) SR odročil verejné zasadnutie v kauze nákupu ultrazvukov pre košickú nemocnicu na august. Obžalovaný Branislav P., synovec nebohého expredsedu Národnej rady SR Pavla Pašku, v utorok na súd neprišiel. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa súdu…

Predpoveď počasia pre Slovensko na stredu

0 icon

Bratislava 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Počasie.shmú.rtvs)   Prevažne oblačno a na mnohých miestach búrky. Teploty 19 až 24 stupňov C Na západnom Slovensku prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 17 až 14 a najvyššie denné 21 až 24 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno a možnosť…

Sulík: Máme ambíciu mať najlepší program, budeme o ňom ešte diskutovať

0 icon

Bratislava 6. júna 2023  (TASR/HSP/Foto: TASR - Jakub Kotian)   SaS má ambíciu mať najlepší program do volieb. Počas utorkovej tlačovej konferencie to povedal predseda liberálov Richard Sulík po tom, čo predstavil beta verziu programu v oblasti spoločenských rezortov, teda v oblasti školstva, vedy a výskumu, kultúry a osobných slobôd…

Sedem fanúšikov, ktorí urážali Viniciusa, spoznalo tresty

0 icon

Madrid 6. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Bernat Armangue)   Štyria muži, ktorí zavesili podobizeň futbalistu Realu Madrid Viniciusa Juniora z mosta so slučkou na krku, majú zaplatiť po 60.000 eur a dostanú dvojročný zákaz vstupu na štadióny. Navrhla to Španielska komisia proti násiliu Incident sa udial v januári. Krídelník Realu čelil…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Slavěna Vorobelová

Prokremeľská propaganda z USA

0icon

Je Robert F. Kennedy, Jr. na výplatnej páske Putina? Na Slovensku nedávno „super utajená“ d

Milan Šupa

Zostaňme ľuďmi! Vždy a v každej situácii!

0icon

V istom blogu na sme.sk, s počtom prečítaní 9000, sa jeho autor tešil z toho, koľko Rusov už „zdochlo“ vo vojne a ľutoval, že ich „nezdochlo“ viac. Normálnemu človeku je ľúto, ako mŕtvych Rusov, tak i mŕtvych Ukrajincov. Postoj spomínaného blogera, tolerovaný platformou sme.sk, je svedectvom elementárnej straty ľudskosti, prejavujú

Ivan Štubňa

Ochudobnený urán na Ukrajine zabíja. V Európe a na Slovensku nie?

0icon

  Problém začal, keď Briti poslali na Ukrajinu muníciu s ochudobneným uránom. Dopustili sa tak podobne ako USA v Juhoslávii (1999), Sýrii, Iraku a pod. vojnového zločinu najťažšieho rangu. Tvrdenie a zľahčovanie kolektívneho Západu, že o

Gustáv Murín

Blogosféra na Hlavných správach príkladom, ako sa vysporiadať s hejtermi na diskusiách k blogom

0icon

V internetovej TV relácii „G. Murín: Na moment, blogeri!“ hodnotíme čítanosť troch vybraných blogosfér za daný mesiac. V máji 2023 skončila doterajšia dominancia článkov na Pravda.blog, keď tu tri najčítanejšie články blogerov dosiahli súhrnne čítanosť „len“ 104 772x, kým na SME-blog bola takmer dvojn&

Viktória Hellenbart

Hovoriť pravdu je kľúčom k získaniu dôvery a dôvera je základom úspešného vládnutia

0icon

Medzi blogerov v Hlavných správach som sa zaradila článkom "Homo homini lupus", v ktorom okrem iného poukazujem na dôsledky zneužívania rôznych káuz politikmi v predvolebnom boji a to na pozadí konkrétnej kauzy známej ako "Čistý deň". Dňa 25.5.2023 zorganizovala strana Smer SSD tlačovú besedu, v ktorej sa Robert Fico, Tibor…

Vášeň v Tebe

Zhodujú sa názory na kŕmenie? Pes versus pániček

0 icon

2.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív Baška). Ahoj!  Čo si myslíte o kŕmení psov? Ja Vám poviem svoj názor. Ale asi sa Vám veľmi páčiť nebude.  Nerozumiem, prečo si ľudia myslia, že my, hafani, budeme jesť každý de

Princ Harry môže byť vyhostený z USA. Začalo sa súdne konanie. Drogy v pozadí

0 icon

6.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:instagram.com/princeharryofengland). Princ Harry má problémy. Konzervatívna organizácia chce, aby sa zverejnila jeho žiadosť o víza do Spojených štátov. Týka sa užívania drog. Prípad sa dostal na súd.

Zlejeme horúcou vodou a zalejte ríbezle. Vaši susedia budú ohromení bohatým ovocím

0 icon

6.6.2023 Redakcia vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@stalewiak). Pestovanie ríbezlí nie je zložité, ale stojí za to vedieť, čo robiť, aby boli plody veľké a šťavnaté. Našťastie pomôže domáce hnojivo, za ktoré neminiete ani cent. Prečo? Pretože ho pripravíte z toho, čo bežne vyhadzujete.

Držíte paradajky v chladničke? Vďaka tomuto triku budú sladké a voňavé

0 icon

6.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív). Najlepšie je jesť paradajky priebežne, aby ste si užili ich vôňu. Pri veľkých zásobách však vyvstáva otázka, kde ich najlepšie uskladniť, aby za krátky čas nestratili chuť a nepokazili sa. Ukázalo sa, že stačí použiť jednoduchý trik, potom vložiť do chladničky a hotovo.

Domáceho miláčika k deťom - áno alebo nie?

0 icon

6.6.2023. Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/tonyminguillon). Vaša ratolesť žadoní o psíka už druhý rok, a že keď nemôže mať psíka (alebo mačičku, dodá potichu), tak aspoň škrečka. A čo takto za dobré vysvedčenie? Vy sa bojíte, že zvieratko po opadnutí prvého nadšenia po týždni zostane na vašich pleciach a budete sa oň musieť…

Armádny Magazín

Kyjev namiesto ofenzívy evakuuje jednotky. Zničenie vodnej elektrárne Kachovka ohrozuje desiatky osád záplavami

0 icon

Ukrajina, 6.jún 2023 (AM), aktualizované – Zničenie elektrárne Kachovskaja v noci 6. júna by mohlo viesť k zaplaveniu 80 osád vrátane tých, ktoré sa nachádzajú na území Chersonskej oblasti (RF), ktorú okupujú ozbrojené sily Ukrajiny. Úradníci sú vo svojich svedectvách zmätení: buď hovoria o výbuchu, alebo o zničení v dôsledku výbuchu,…

Bezpečnejšie je uzavrieť dohodu s kolumbijským drogovým kartelom ako s WHO

0 icon

USA, 6.jún 2023 (AM) – WHO organizuje 2. júna vo svojom sídle v Ženeve slávnostnú oslavu 75. výročia svojho vzniku. Pozvaní musia povinne predložiť očkovací preukaz. To je posolstvo, ktoré je určené všetkým, vzhľadom na plány WHO uzurpovať si globálnu moc pod zámienkou novej "pandémie" oznámenej na 76. Svetovom zdravotníckom zhromaždení,…

Jordánske sklady môžu byť esom západu proti Rusku

0 icon

USA, 6.jún 2023 (AM) – Obrovský problém pre Rusko môže vznikať v Jordánsku. Americké ministerstvo obrany udelilo kontrakt v hodnote 118 375 740 USD firme Global Military Products na dodávku 60 protilietadlových tankov Gepard z výzbroje Jordánska Ukrajine. Firma má dodávku zrealizovať do 30.5.2024. Jordánsko kúpilo 60 svojich Gepardov o

Andrej Fursov: Stalin trikrát prekazil plány globalizátorov

0 icon

Rusko, 6.jún 2023 (AM) – Vo vnútri strany počas Stalinovho života, ho nenávideli dve skupiny. Jednu by sme mohli konvenčne nazvať ľavicovými globalistami: boli to tí, ktorí sa usilovali o svetovú revolúciu, boli to strážcovia kardinálov svetove

Záhada vzdorovitého dronu. Umelá inteligencia nie je až taká skvelá

0 icon

USA,5.jún 2023 (AM) – Počas testovacej prevádzky americkej armády sa dron riadený umelou inteligenciou (AI) rozhodol zabiť operátora, aby mu neprekážal v plnení úloh, informoval denník The Guardian. Znie to strašidelne.   Niektorým to pripomína hru Karla Čapka "R.U.R", i

TopDesať

Tieto fotografie dajú poriadne zabrať tvojmu zraku a mozgu

0 icon

V tomto článku si ukážeme fotografie, ktoré nenechajú váš zrak a mozog na pokoji. Pri niektorých fotografiách sa budete musieť skutočne zamyslieť, či vidíte skutočnosť alebo iba optický trik. Tieto fotografie majú schopnosť vyvolávať záhadné dojmy a vášne vo vašom vnútri. Za ich zdanlivo jednoduchými a bežnými kompozíciami sa však…

Extrémne drahé chyby zachytené na fotografiách

0 icon

Hovorí sa, že za chyby sa platí. Bohužiaľ, tieto fotografie majú hodnotu tisícky eur - tisícky eur na opravy poškodených vecí. Pozrite sa na zbierku nešťastia v podaní extrémne drahých chýb. Reddit je na vrchole v poskytovaní fotografií ľudí, ktorí majú naozaj ťažký deň. Prispievatelia na r/ThatLookedExpensive sa delia o…

Revolučná umelá inteligencia vygenerovala pozadie na známych fotografiách

0 icon

Niet pochýb o tom, že umelá inteligencia sa rozvíja obrovskou rýchlosťou a každý deň vidíme, ako pokročila k lepšiemu. Každý deň sme tak šokovaní, pretože objavujeme nové a nové veci. Názory ľudí na tieto technológie sú rôznorodé. Niektorí sú z umelej inteligencie ohromení a nadšení, pretože im dokáže pomôcť v ich každodennej práci,…

Život s mužom je ťažký a zábavný. Fotografie ako dôkaz

0 icon

Život s mužom vie byť občas poriadne ťažký. Ale aby sme mužskému pohlaviu nekrivdili, musíme uznať, že často je aj poriadne zábavný. A práve tento fakt vám dokážu nasledujúce fotografie. Na nich môžete vidieť, že život s mužom nie je iba o trápení ale aj o poriadnej zábave. Chlap vymyslí všetko možné…

Očakávanie vs. krutá realita: Nakupovanie nás občas dokáže prekvapiť

0 icon

Nakupovanie má mnoho z nás v obľube. Taktiež ste už niekedy určite nakupovali na internete. Občas sa stane, že naše očakávania sú oveľa vyššie a realita nám ukáže skutočnú pravdu. V tejto dobe neustáleho rozvoja technológií a informačnej dostupnosti sme často obklopení dokonalými produktovými fotografiami, ktoré nám sľubujú naplnenie našich túžob…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali