Ochorenie COVID-19 prekonali ďalší štyria infikovaní, spolu sa vyliečilo 1 481 ľudí. Počet úmrtí pacientov s ochorením COVID-19 zostáva na čísle 28.
Od prepuknutia pandémie bolo na Slovensku už 1 870 pozitívne testovaných ľudí na nový koronavírus.
Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.
Portál korona.gov.sk uvádza, že na Slovensku je momentálne 361 aktívnych prípadov.
Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 19.
Hospitalizovaných je 13 pacientov, z toho má ochorenie Covid-19 potvrdené sedem ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú traja pacienti, jeden pacient potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.
Po štvrtkovom testovaní pribudlo najviac prípadov koronavírusu v Banskobystrickom kraji, evidujú tam deviatich nových nakazených. Zhodne po dva prípady potvrdili v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. Po jednom prípade evidujú aj v Košickom a Nitrianskom kraji.
Na hraniciach bude polícia monitorovať dodržiavanie opatrení a pohyb osôb
Na hraničných priechodoch SR a ich v bezprostrednej blízkosti sa od piatka 15.00 h do soboty (11. 7.) do 15.00 h uskutoční policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach. Ministerstvo vnútra (MV) SR o tom informovalo na sociálnej sieti.
“Cieľom akcie je zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v prílohe opatrenia ÚVZ ako bezpečné,” priblížilo ministerstvo. Náhodnou nepravidelnou kontrolou sa má tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a vozidiel najmä na vnútorných hraniciach, aby prípadné ďalšie opatrenia v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19 “boli správne a cielene nastavené”.
“Príkaz na vykonanie policajno-bezpečnostnej akcie bol vydaný na základe rozhodnutia ústredného krízového štábu. Boli o nej informované policajné orgány štátov susediacich so Slovenskom,” doplnilo ministerstvo.
Akciu avizoval na štvrtkovej (9. 7.) tlačovej konferencii premiér Igor Matovič (OĽaNO) v súvislosti s nárastom prípadov pozitívne testovaných na nový koronavírus. V pondelok (13. 7.) má zasadať tiež konzílium odborníkov i vláda.