Katastrofa na južnej Ukrajine

Kyjev; Bratislava 6. júna 2023 (HSP/Foto:Telegram, TASR-Martin Baumann, AP-Virginia Mayo)

Aktualizované 6. júna 2023

Vyhodenie vodnej elektrárne do vzduchu znemožňuje ukrajinským ozbrojeným silám prekročiť Dneper v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov, uviedol vojenský pozorovateľ BILD Julian Röpke

Nova Kachovka
Na Telegrame sa objavili videá s ďalšími explóziami na priehrade.

Röpke špekuluje o tom, aký prospech by z vyhodenia priehrady do vzduchu mala Ruská federácia. “Ak by to bolo Rusko, rozlúčilo by sa s Krymom, pretože jeho zásobovanie vodou teraz nie je zabezpečené. Vzdalo by sa aj jedinej jadrovej elektrárne, ktorú má pod kontrolou. Na druhej strane, výhodou (pre Rusko) by bolo, že v priebehu niekoľkých týždňov by Ukrajina už nemohla vytlačiť južnú časť Dnepra na protiofenzívu. Tento efekt by sa mal rozplynúť najneskôr v auguste,” zdôvodnil Röpke.

Zničením hrádze by Rusko riskovalo aj nukleárnu katastrofu, jadrová elektráreň potrebuje vodu na chladenie reaktorov. Nedostatok vody na chladenie a nepriaznivá zhoda okolností by mohla viesť k havárii podobnej Černobyľu. Ukrajinské médiá v posledných dňoch zdôrazňovali strategickú úlohu, ktorú umelá hrádza Nova Kachovka pre Rusko má. Preto sa zdá nelogické, že by ju poškodili práve Rusi, ktorým to prinesie len problémy. Niektoré zdroje uvádzajú, že Kyjev neprestal s ostreľovaním hrádze ani po jej poškodení.

 

Draxler: Uvidíme, čoho sú obe strany schopné

Situácii na Novej Kachovke sa vo svojom komentári venuje aj Juraj Draxler, ktorý v tom vidí príležitosť síce nie k mieru, ale aspoň k prímeriu: “Katastrofa na južnej Ukrajine: masívna povodeň v dôsledku pretrhnutej hrádze Nova Kachovka. Konflikt zažil dnes ráno významnú eskaláciu: obrovská, stovky metrov dlhá hrádza Nova Kachovka na obrej rieke Dneper sa pretrhla. Voda zaplaví územia popri spodnej časti rieky (50 km). Obe strany sa už dopredu obviňovali, že tá druhá sa pokúsi hrádzu vyhodiť do vzduchu a zvaliť to na nepriateľa. Rusom záplava pomôže v obrane ľavého brehu, na ktorý sa pred časom stiahli (a vzdali sa tak možného postupu na Odesu, ktorý sa im aj tak nedaril), na druhej strane im ale skomplikuje zásobovanie Krymu vodou, ktorá závisí aj od priehrady.

Medzitým iné hlasy varovali, že priehrada nie je v poriadku a môže sa pretrhnúť aj bez vonkajšieho pričinenia, zvlášť teraz, keď je v Dnepri obrovské množstvo vody. Toto zároveň bude test, čoho sú obe strany schopné: teoreticky by sa mohli dohodnúť na prímerí v okolí vodného diela a vyslaní sanačných tímov. Ale či má šancu k tomu dôjsť? Ukrajinci tento týždeň ohlásili, že prechádzajú do protiofenzívy. Z nervóznejúcej ruskej strany minimálne na strane významných médií čoraz častejšie zaznievajú vyhrážky použitia jadrových zbraní (napríklad práve včera v relácii Veľká hra na Prvom kanáli, ktorá inak máva ešte ako-tak príčetný tón.) Rozširujúca sa potopa medzi oboma stranami v tejto chvíli skôr symbolicky podčiarkuje, ako ďaleko už od seba oba štáty sú.”

Objavila sa reakcia OSN a Európskej únie na bombardovanie vodnej elektrárne Kachovka.

“Zničenie priehrady Kachovka ohrozuje tisíce civilistov, z ktorých mnohí sú bez domova a naliehavo potrebujú humanitárnu pomoc. Civilisti a civilná infraštruktúra nie sú cieľom,” uviedla OSN.

V mene Európskej únie vystúpil šéf Európskej rady Charles Michel. Z toho, čo sa stalo, obvinil Rusko.

“Sme šokovaní bezprecedentným útokom na Novokachovskú priehradu. Zničenie civilnej infraštruktúry sa jednoznačne kvalifikuje ako vojnový zločin a my budeme hnať Rusko a jeho zástupcov k zodpovednosti.

Túto otázku otvoríme na júnovom zasadnutí Európskej komisie a ponúkneme dodatočnú pomoc zaplaveným oblastiam. V myšlienkach som so všetkými rodinami na Ukrajine, ktoré táto katastrofa postihla,” napísal Michel.

 

Generálny tajomník NATO označil vyhodenie vodnej elektrárne do vzduchu za príklad “brutálnej vojny Ruska na Ukrajine”

“Zničenie priehrady Kachovka dnes ohrozuje tisíce civilistov a spôsobuje vážne škody na životnom prostredí. Je to poburujúci čin, ktorý opäť dokazuje brutalitu ruskej vojny na Ukrajine,” napísal Jens Stoltenberg.

Predseda Európskej rady Charles Michel predtým tiež obvinil Rusko z toho, čo sa stalo.

Hladina vody v nádrži, ktorá sa používa na chladenie Záporožskej jadrovej elektrárne, vážne klesla v dôsledku zničenia priehrady vodnej elektrárne Kachovka, uviedol šéf MAAE Grossi. Uviedol, že dlhodobý nedostatok vody na chladenie v Záporožskej elektrárni by narušil prevádzku núdzových dieselových generátorov.

V súvislosti so situáciou v Chersonskej oblasti sa začalo zasadnutie Rady guvernérov MAAE.

Predtým nám expert na jadrovú energetiku povedal, že na prevádzku Záporožskej jadrovej elektrárne po pretrhnutí hrádze môžeme na niekoľko nasledujúcich rokov zabudnúť.

Rusi zatiaľ tvrdia, že hrádzu Kachovskej elektrárne vyhodili do vzduchu Ukrajinci.

“Dôrazne odmietame obvinenie zo zničenia vodnej elektrárne Kachovka. Zo strany Kyjeva išlo o zámerné odvrátenie pozornosti. Jedným z jeho cieľov je pripraviť Krym o vodu, znižuje sa prívod vody do Severokrymského kanála,” povedal Dmitrij Peskov.

USA pozorne sledujú situáciu okolo vodnej elektrárne Kachovka, ale nemôžu potvrdiť účasť Ruska na incidente.

Toto vyhlásenie odznelo na brífingu koordinátora pre strategickú komunikáciu v Rade pre národnú bezpečnosť Bieleho domu Johna Kirbyho.

Zároveň uviedol, že USA sa domnievajú, že zničenie Kachovskej vodnej elektrárne by mohlo mať ničivé následky pre ukrajinský energetický sektor.

Washington sa zároveň nezaväzuje posúdiť, aké dôsledky by zničenie Kachovskej vodnej elektrárne malo na priebeh bojov.

 

Situáciu okolo elektrárne hodnotí aj ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka

– Podľa mojich informácií bola priehrada zničená v dôsledku dlhodobého ostreľovania. Podľa ľudí na mieste nedošlo k žiadnym vážnym výbuchom.

– Dôsledky pre ZJE: nedeje sa nič kritické, elektráreň prevádzkuje dva bloky zo šiestich, nádrž je určená na chladenie šiestich. Chladiaca nádrž JE je vo všeobecnosti autonómna.

– Vzhľadom na to, že tesne nad ňou sa nachádza odbočka do Severokrymského kanála, ak hladina vody klesne, kanál sa pravdepodobne stane plytkým alebo vyschne. To bude závisieť od toho, či sa hrádza zrúti alebo nie. Teraz nie je zničená hlavná časť hrádze, zničená je len horná časť – voda preteká cez prepad, a ak, nedajbože, hrádzu podmyje a celá konštrukcia sa zrúti, bude to katastrofa, nádrž zanikne.

 

Zhorší sa situácia?

– Zhorší. Stavba sa môže kedykoľvek zrútiť. Okrem vodného toku sa všetky železobetónové konštrukcie budú rútiť po prúde Dnepra. Ale môže to vydržať.

 

Mohlo by to byť súčasťou protiútoku?

– Mínové polia nie je ťažké obnoviť, ale pre tanky je ťažké prejsť cez močaristý terén. A nie je to súčasť protiofenzívy: bolo to rovnaké prekvapenie pre nepriateľa ako pre nás. Dnes bude AFU revidovať svoje plány – aj vďaka tomu, že deň predtým sa nepriateľ pokúsil prelomiť našu obranu medzi Ugledarom a Veľkou Novoselovkou, naši chlapci sa nevzdali Novodonecka, statočnosť niekoľkých desiatok mužov predurčila celkový úspech operácie. Je to dobrý príklad statočnosti našich vojakov, moderných Panfilovovcov, ktorých odpor prinútil nepriateľa stiahnuť sa z obývanej oblasti.

 

Môže nepriateľ oddialiť protiofenzívu?

– Ukrajina by ju nedokázala odložiť, ani s odvolaním sa na zničenú priehradu. Hlavný úder by sa ja tak nemohol uskutočniť na chersonskom smere. Celé dopoludnie Ukrajinci v núdzovom režime evakuovali predmostia z ostrovov.

Nemyslím si, že išlo o plánovanú operáciu. Všetky fakty naznačujú niečo iné.

 

Moskva zo zničenia hrádze obviňuje Ukrajinu.

Ruský minister obrany Šojgu uviedol, že Kyjev sa tým údajne “snaží zabrániť ruskej armáde v postupe na tomto úseku frontu”.

Hovorca Kremľa Peskov predtým povedal, že Ukrajina údajne vyhodila do vzduchu hrádzu, aby voda prestala prúdiť na Krym.

Zelenskyj už ruské obvinenia odmietol a uviedol, že priehradu nebolo možné zničiť ostreľovaním. A podľa jeho názoru to mohla urobiť len Ruská federácia, ktorá elektráreň kontroluje.

Ruský minister obrany Šojgu o poškodení vodnej elektrárne Kachovka.

Včera večer spáchal kyjevský režim ďalší teroristický zločin: Vyhodil do vzduchu vodnú elektráreň Kachovka, čo malo za následok zaplavenie rozsiahlych oblastí.

Účel týchto akcií je nasledovný: po neúspechu ofenzívy má Kyjev v úmysle presunúť vojská z chersonského smeru do oblasti útočných operácií, čím oslabí svoje pozície v chersonskom smere.

Kyjev začal budovať obranné pozície aj na pravom brehu Dnepra, čo naznačuje zámer prejsť tam do defenzívy.

Výrazne sa zvýšilo vypúšťanie vody z Dnepropetrovskej vodnej elektrárne, čo viedlo k ešte väčšiemu zaplavovaniu územia, čo naznačuje, že Kyjev vopred plánoval rozsiahlu sabotáž.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí o zničení vodnej elektrárne Kachovka: ide o teroristický čin proti civilnej infraštruktúre, ktorý bol vopred a cielene naplánovaný kyjevským režimom na vojenské účely.

Kyjevský režim nielenže podrobil vodnú elektráreň Kachovka masívnemu ostreľovaniu, ale aj zámerne priviedol hladinu vody v nádrži Kachovka na kritickú úroveň otvorením stavidiel Dnepropetrovskej vodnej elektrárne.

Moskva vyzýva medzinárodné spoločenstvo, aby odsúdilo zločinecké konanie ukrajinských orgánov, ktoré je čoraz nehumánnejšie a predstavuje vážnu hrozbu pre regionálnu a globálnu bezpečnosť.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

20:11

Hokejisti Litvínova zaznamenali šiestu výhru za sebou, v nedeľnom zápase českej extraligy zvíťazili nad Třincom 6:4. Skóre otvoril v 37. sekunde slovenský legionár Andrej Kudrna po asistencii Matúša Sukeľa, ktorý v záverečnej tretine tiež pridal gól. Na strane hostí sa gólovo presadili Vladimír Dravecký a Libor Hudáček, asistenciu pridal Viliam Čacho.

20:02

Futbalisti DAC Dunajská Streda prehrali v 9. kole Niké ligy so Spartakom Trnava 0:1. O jediný gól sa v krajskom derby postaral Michal Ďuriš, ktorý skóroval v treťom zápase za sebou.

19:51

Strana kurdských pracujúcich (PKK), ktorú Turecko aj jeho západní spojenci považujú za teroristickú organizáciu, sa prihlásila k zodpovednosti za nedeľný samovražedný bombový útok v centre Ankary. K útoku došlo v blízkosti sídla parlamentu a ministerstva vnútra, pričom zranenia utrpeli dvaja ľudia.

18:47

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v 1. kole Niké extraligy nad BK ŠK UMB Banská Bystrica vysoko 105:23. Najviac bodov: Mikovčáková 28, Havranová 19, Kaľužná 14 – Krajčírová 8, Turčanová 4, Mrváňová a Luptáková po 3.

18:36

Ukrajinské drony v nedeľu údajne zasiahli vrtuľníkovú základňu v ruskom Soči, ako aj závod na výrobu lietadiel a ich komponentov ruskom Smolensku.

18:19

Tím Európy vyhral v nedeľu golfový Ryder Cup. Víťazi pod vedením kapitána Luka Donalda zdolali USA v pomere 16,5:11,5 a získali 23. titul v histórii. Ten zaistil Tommy Fleetwood v súboji s Rickiem Fowlerom, víťazstvom dostal tím na métu 14,5 bodu a vytvoril tak nedostihnuteľný náskok.

18:10

Basketbalisti Slávie SPU Nitra prehrali v 2. kole Niké SBL s Interom Bratislava 48:83. Najviac bodov: Žiak 14. Nuhu 10, Jordan 7 – Moses 19, Adomavičius 13, Sudžum 12

18:03

Bývalý americký prezident Jimmy Carter oslávil v nedeľu svoje 99. narodeniny. Sviatočný deň podľa medializovaných informácií strávil doma so svojou rodinou. V jeho rodnom meste Plains v štáte Georgia sa spomienkové podujatia konali celý víkend.

17:50

Futbalisti Darmstadtu vybojovali prvé tri body v prebiehajúcej bundesligovej sezóne. V nedeľnom zápase 6. kola zvíťazili nad Werderom Brémy 4:2.

17:49

Apple identifikoval problémy, ktoré môžu spôsobovať prehrievanie iPhonov 15. Jedným z nich je aj chyba v operačnom systéme iOS 17, ktorú opraví v najbližšej aktualizácii. “Ďalší problém sa týka niektorých nedávnych aktualizácií aplikácií tretích strán, ktoré spôsobujú preťaženie systému,” uviedol Apple a dodal, že spolupracuje s vývojármi aplikácií na opravách, ktoré sa už pripravujú na vydanie.

17:47

Turecko už od Európskej únie nebude akceptovať žiadne nové požiadavky ani podmienky, aby sa mohlo stať jej členom. V nedeľu to povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. “Dodržali sme všetky sľuby, ktoré sme dali EÚ, ale oni nedodržali takmer nič z tých svojich,” povedal Erdogan v Ankare na úvod prvého zasadnutia parlamentu po letnej prestávke. 

17:46

Čisté finančné aktíva Slovákov v minulom roku klesli o 12,5 % na úroveň 9010 eur na obyvateľa. V rebríčku takmer 60 krajín sveta sa tak Slovensko nachádza na 40. mieste. Vyplýva to z aktuálneho vydania správy Allianz Global Wealth Report 2023, ktorá skúma finančný majetok a dlhy domácností.

17:46

Ceny zlata v piatok (29. 9.) mierne klesli, za celý týždeň stratili takmer 4 %. Investori si totiž v atmosfére optimizmu, pokiaľ ide o zdravie americkej ekonomiky, zvolili ako bezpečný prístav dolár.

17:45

Slovenským dopravcom pomôže najmä vyrovnanie daňového a odvodového zaťaženia s konkurenčnými štátmi, efektívny dohľad nad trhom či pomoc slovenským firmám podobne ako v okolitých krajinách. Kľúčový pritom bude dialóg novej vlády s dopravcami. Upozornilo na to Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky ČESMAD Slovakia. Informoval o tom hovorca združenia Roman Kment.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke vzácne územie Kláštoriska v Slovenskom raji

Autor: TASR-Adriána Hudecová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Je biely zvyšok na zemine v kvetináči pleseň alebo kal? Skôr ako začnete konať, venujte pozornosť dvom veciam

0 icon

1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Biele zvyšky na zemine v kvetináčoch sú bežným javom. Rovnako častý je aj dôvod na obavy, najmä keď sa začneme pýtať, čo je príčinou jeho vzniku. Ako zistíte, či ide o pleseň alebo o neškodnú, ale nevzhľadnú usadeninu?

Jesenný tekvicový a pomarančový džem bez pasterizácie. Chutný doplnok do koláčov, croissantov a palaciniek

0 icon

1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Práve prebieha najväčšia tekvicová sezóna. V súčasnosti ich vídame nielen v obchodoch s potravinami, ale aj v stánkoch. Hoci väčšina ľudí si z nich zvykne pripravovať slané jedlá, tekvice rovnako dobre fungujú aj v sladkých konzervách. Odporúčame najmä recept na sladký a citrusový tekvicový…

Bude rok 2024 špeciálnym priestupným rokom? Môžete to skontrolovať pomocou dvoch jednoduchých pravidiel

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Priestupný rok je kalendárny rok, ktorý sa predlžuje o 1 deň. Namiesto štandardných 365 dní ich bude 366. Táto udalosť nastáva raz za 4 roky. Ako vypočítať, či je daný rok priestupný a odkiaľ tento názov pochádza? vysvetľujeme.

Dôležitá starostlivosť o maliny. Jesenný rez pre zdravé a bohaté ovocie

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Prerezávanie malín je pre tieto rastliny nevyhnutným postupom. Mali by byť rezané, pretože to má pozitívny vplyv na ich úrodu a násadu plodov. Čoskoro budeme môcť realizovať jesenný rez. Kedy presne to musíme urobiť a ako? Naučte sa všetky tajomstvá rezania, aby maliny plodili…

Cuketový kečup: Zdravá a chutná alternatíva k paradajkovej omáčke

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Priaznivci zdravej výživy, jednoduchých surovín a lahodnej chuti určite ocenia výhody cuketového kečupu. Tento unikátny produkt si získal srdcia mnohých používateľov internetu vďaka jednoduchej príprave a nedostatku zbytočných chemikálií a zlepšovákov. Ako pripraviť cuketový kečup doma? Dáme vám tip.

Armádny Magazín

Maria Zacharovová o Blinkenových klamstvách pri príležitosti výročia tragédie v Babom Jare

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Anthony Blinken si dovolil klamať o jednej z najstrašnejších tragédií druhej svetovej vojny: o streľbe do civilistov v sovietskom Kyjeve 29. - 30. septembra 1941 v trakte Babí Jar. V tom čase nacisti po obsadení územia

Globalisti opovrhujú slovenskými voličmi

0 icon

Slovensko, 1.október 2023 - Na diskusii o slovenských voľbách, ktorú zorganizoval globalistický think tank The European Conservative v Poľsku, zazneli obavy, že slovenských voličov irituje podporu Ukrajiny a ekonomické problémy: "Bude to

Nie je zabíjanie Rusov trestným činom?

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Politológ Rodionov vysvetlil, prečo Kanada ukrýva nacistických zločincov Ako Kanada 70 rokov po vojne ukrýva nacistických zločincov.   V Kanade vypukol rozsiahly nacistický škandál. Počas návštevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v parlamente krajiny tam bol pozvaný 98-ročn

Vojenský expert: "Ukrajina bude vyžmýkaná ako handra"

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Vladislav Šurygin, ruský vojenský publicista, a stály člen Izborského klubu, odpovedal na otázky GEOFOR-u   - Vladislav Vladislavovič, prosím, zhodnoťte dianie okolo Arménska a Náhorného Karabachu (NK). Prečo Irán, ktorý vždy vyhlasoval, že zásahy do územnej celistvosti Arménska bude vnímať ako údery do svojej suverenity, naprie

Oneskorený rozruch okolo Slovenska. Prečo sa Západ tak bojí Roberta Fica?

0 icon

USA, 30.september 2023 - Slovensko bolo historicky v tieni Českej republiky a nikdy za celú existenciu samostatného Slovenska mu svetové médiá nevenovali toľko pozornosti ako teraz. Všetko sa to točí okolo postavy Roberta Fica, ktorý so svojou stranou Smer - sociálna demokracia vedie vo všetkých prieskumoch vo volebnom súboji. V…

TopDesať

Pracie gély v domácnosti: Tieto triky určite nepoznáte

0 icon

Pracie gély na prádlo dokážu oveľa viac, ako len vyprať oblečenie! Zisti, či by si vedel v domácnosti využiť výhody pracieho gélu aj inde ako v kúpeľni. Pracie gély sú skvelou alternatívou k iným pracím produktom. Gél na farebné a biele pranie je základným vybavením každej kúpeľne. Môže sa používať na pranie nohavíc, košeli, jemných…

Neohľaduplnosť ľudí nemá hraníc. Neuveríte vlastným očiam!

0 icon

Neohľaduplnosť ľudí: Na internete existujú komunity, ktoré sa venujú správaniu blbcov. Ľudia v nich zverejňujú svoje príbehy a uvažujú o tom, kto sa mýli a kto by si mal svoje chyby priznať. "Mal som sa manželke vyhrážať rozvodom?" "Bolo správne predať dom bez toho, aby som jej to povedal?" Je tu…

Prečo ľudia dávajú alobal za router? Funguje to?

0 icon

Prečo ľudia dávajú alobal za router? Tento prekvapivý trik by mohol byť liekom na to, keď vaša Wi-Fi dostane záchvat vyrovnávacej pamäte - je to pravda, alebo len ďalší technologický mýtus?  Predstavte si, že je útulný piatkový večer doma a vy ste sa usadili, aby ste si pozreli svoj obľúbený…

Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou?

0 icon

Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou? Nie všetci majú tú možnosť vlastniť záhradu. Tí, čo ju nemajú k dispozícii, využívajú práve balkóny ako svoju odpočinkovú mini záhradku a zároveň aj ako vonkajšiu obývačku počas leta. Na balkóne nemusí byť prázdno ani v zime. Nebudeš tam môcť síce…

Celebrity zachytené na fotografiách z detstva

0 icon

Dnes si ukážeme celebrity zachytené na fotografiách z detstva. A čo vy, máte radi svoje fotografie z detstva? Nasledujúce fotografie vás prinútia znova listovať vo svojich rodinných albumoch. Nič sa nevyrovná tomu sladkému pocitu nostalgie, ktorý zažijete, keď si pozriete fotografie z detstva. Tak ako mnohí z nás, aj celebrity…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali