Jozef Tomko

NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

19:40

Babiš sa rozhodol vzdať sa svojho holdingu Agrofert a tým vyriešiť konflikt záujmov. Akcie spoločnosti bude spravovať nezávislý správca a on už firmu nikdy vlastniť nebude. Po jeho smrti ju prevezmú jeho deti.

19:39

Vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe Alexus Grynkewich povedal, že NATO integruje všetky severoeurópske krajiny pod Spoločné veliteľstvo síl v americkom Norfolku. Cieľom je zvýšiť transatlantickú bezpečnosť a posilniť pozíciu aliancie na ďalekom severe.

19:37

Štátny tajomník ministerstva dopravy Igor Choma uviedol, že plánovaný termín dokončenia druhej etapy severného obchvatu Prešova na rýchlostnej ceste R4 v novembri 2027 sa zatiaľ nemení.

18:54

Zástupca ministra energetiky Ahmet Berat Conkar uviedol, že Turecko predĺžilo o jeden rok dve zmluvy s Gazpromom o dodávkach zemného plynu.

18:53

V Úradnom vestníku EÚ sa uvádza, že Európska komisia začala prehodnocovať antisubvenčné clá na elektromobily skupiny Volkswagen vyrobené v Číne.

18:51

Denník The New York Times podal žalobu na Pentagón, pretože považuje za protiústavnú jeho novú obmedzujúcu mediálnu politiku. Súd zároveň požiadal, aby zablokoval jej uplatňovanie.

18:40

Merz odložil svoju návštevu Nórska a namiesto toho zamieri do Bruselu na rokovania o využití zmrazených ruských aktív na pomoc Ukrajine.

17:28

Rusko zaznamenalo prudký nárast leteckých incidentov, pretože pre západné sankcie má obmedzený prístup k náhradným dielom pre lietadlá zahraničnej výroby. Ruské letecké spoločnosti nahlásili od januára do konca novembra viac ako 800 porúch, ktoré viedli ku zrušeniu letov alebo núdzovým pristátiam.

17:17

Velenie ukrajinskej armády odmieta tvrdenia Ruska o údajom dobytí mesta Pokrovsk a mesta Vovčansk. Moskva to oznámila tento týždeň.

17:12

Armáda Izraela oznámila, že jej jednotky zabili približne 40 členov Hamasu, ktorí sa ocitli v pasci v tuneloch pod mestom Rafah na juhu Pásma Gazy.

17:11

Viacero ministrov zahraničných vecí členských štátov organizácie pre agentúru DPA uviedlo, že OBSE je pripravená monitorovať prípadné prímerie na Ukrajine.

17:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Politici reagujú na smrť nášho kardinála Jozefa Tomka

Dnes 8. augusta 2022 v Ríme v skorých ranných hodinách vo svojom bydlisku v Ríme v kruhu najbližších spolupracovníkov zomrel Jeho Eminencia kardinál Jozef Tomko. Politici vyjadrujú úprimnú sústrasť

Jozef Tomko
Na snímke kardinál Jozef Tomko
❚❚
.

Eduard Heger, premiér

„Dnes nás opustil v skorých ranných hodinách vo veku 98 rokov kardinál Jozef Tomko. Túto smutnú správu som prijal s veľkou ľútosťou.

Spomínam, ako som sa s ním ešte v marci tohto roka, počas mojej zahraničnej cesty vo Vatikáne, osobne stretol. Bol to pre mňa vzácny moment. Kardinál Tomko sa za roky svojho života stal významnou osobnosťou, s vplyvom nielen na slovenské ale celosvetové cirkevné dianie. Patrí mu obrovská vďaka a uznanie za jeho službu.

Česť jeho pamiatke a pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť. Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji.“

.
Heger, Tomko
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OľaNo) a kardinál Jozef Tomko
Zuzana Čaputová, prezidentka

„Odchodom kardinála Jozefa Tomka strácame človeka, ktorý vždy pamätal na Slovensko a jeho záujmy, ktorý pomohol množstvu ľudí utekajúcim pred komunistickým režimom, a ktorý nám do posledných chvíľ svojho naplneného života dodával optimizmus a nádej, že všetky krízy zvládneme. Osobne sme sa stretli v decembri 2020 počas mojej návštevy Vatikánu. Napriek svojmu vysokému veku pôsobil povzbudzujúco a odhodlane.

Kardinál Tomko je jedným zo zakladateľov kolégia, ktoré bolo v časoch totality jedným z útočísk pre našich duchovných v Ríme. Aj keď sa po roku 1948 nemohol vrátiť, s domovom udržiaval živý kontakt, aktívne pracoval pre Slovensko a hovoril o ňom vždy s hrdosťou. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym. Česť jeho pamiatke!“

Čaputová, Tomko
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová a kardinál Jozef Tomko
Igor Matovič, minister financií

„V tento smutný deň chcem Vám priniesť jeden malý trošku úsmevný príbeh z Ríma z roku 2014. Boli sme s Pavlínkou a dosť veľkou skupinou ľudí z Harichoviec. Z veľkej skupiny sme sa akosi oddelili v menšiu a po obhliadke chrámu sv. Petra sme sa vybrali na ubytko. Tu jedného fiškusa napadlo – poďme urobiť prepadovku kardinálovi Tomkovi – veď býva hneď tu v prvom dome na ulici Via della Conciliazone. Nebolo treba prehovárať. Do minútky sme zazvonili – ozvala sa sestrička po taliansky … a ja suverénne po slovensky: “Dobrý deň, pán kardinál Tomko nie je náhodou doma?”. Nastalo krátke ticho a zrazu už v slovenčine: “Je a čo by ste si priali?” … “Nič, len sme ho chceli pozvať na zmrzlinu.” … zase nastala pár sekundová odmlka, asi sestrička trošku predychávala. “To vážne?” … “Jasné. My sme pútnici zo Slovenska a chceli by sme sa s ním veľmi stretnúť.”

Sestrička zrejme pochopila, že sa len tak nevzdáme a vtom prepla na náš mód. Trošku konšpiračne stíšila hlas a hovorí: “Pán kardinál chodí každý deň o pol ôsmej sa prejsť na hodinku po Námestí sv. Petra … ak ho počkáte pred vchodom, tak vám neujde.” … a presne tak sa stalo. O pol ôsmej ako podľa hodiniek, sa v bráne zjavil pán kardinál a my sme sa na neho vrhli. Bol úžasný. Popísali sme mu, ako sme na neho striehli, ako sme to vyhútali so sestričkou … a smial sa spolu s nami.

Strávili sme s ním v prechádzkach po námestí dobre viac ako hodinu a veľmi dobre sa počúval. Vtedy mal 90, napriek tomu plný života, vtipu a s úplne jasnou mysľou.

.

Ďakujem za tie chvíle, Ďakujem za Váš príkladný život. Odpočívajte v pokoji a myslite na nás, svojich rodákov.“

Matovič, Tomko
Na snímke minister financii Igor Matovič (OľaNo) s manželkou Paulínou a kardinál Jozef Tomko
Hnutie Sme rodina

„Hnutie Sme rodina vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a blízkym nášho posledného slovenského kardinála vo Vatikáne kardinálovi Jozefovi Tomkovi. So svojim vekom 98 rokov bol najstarším žijúcim členom kolégia kardinálov. Počas svojho pôsobenia vo Vatikáne sa stal signatárom iniciatívy na vybudovanie Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme – ustanovizne na výchovu kňazského dorastu a zároveň i strediska náboženského a kultúrneho života Slovákov v zahraničí. Ďakujeme za jeho celoživotnú prácu, ktorú zasvätil pomoci ľuďom a vedeniu mladých ľudí na ceste k viere. Odpočívajte v pokoji.“

Kollár, Tomko
Na snímke predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) a kardinál Jozef Tomko
Milan Krajniak, minister práce sociálnych vecí a rodiny

„Dnes nás navždy opustil kardinál Jozef Tomko. Aj keď ho doba prinútila pôsobiť dlhé roky v exile v zahraničí, kde sa nakoniec stal až kardinálom, nikdy nezabudol na svoje korene a na Slovensko sa vrátil vždy, keď to bolo možné. Dokladá to i jeho dielo “Význam sv. Cyrila a Metoda v slovenskom katolicizme a v slovenských dejinách”, ktorou aj v anglickej verzii už v roku 1984 šíril povedomie o týchto vierozvestcoch. Ak budete môcť, prosím venujte mu dnes tichú modlitbu.“

Krajniak, katedrály
Na snímke Milan Krajniak
Peter Pellegrini, poslanec NR SR

„S veľkou ľútosťou som dnes prijal správu o úmrtí kardinála Jozefa Tomka. Jeho celý život bol zasvätený službe kresťanskej viere a zároveň aj službe svojmu národu. Patril medzi najvýznamnejších predstaviteľov slovenskej cirkvi vo Vatikáne, kde svojou múdrosťou a rešpektom otváral dvere predstaviteĺom Slovenskej republiky na stretnutia u Svätého Otca. Osobne som mal tú česť s ním veľa krát hovoriť. Jeho múdrosť, nadhľad a zároveň oddanosť Slovenskej republike boli inšpirujúce aj pre nás politikov. Ľudia ako on, spájajúci národ, ktorý je dnes rozvadený a rozhašterený, budú chýbať. Česť jeho pamiatke.“

Peter Pellegrini
Na snímke nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
Róbert Fico: Jozef Tomko bol rozhľadený človek, ktorý miloval svoju cirkev i Slovensko
Kardinál Jozef Tomko bol mimoriadne múdry a rozhľadený človek, ktorý miloval nielen svoju cirkev, ale aj Slovenskú republiku. Vyhlásil to šéf Smeru-SD a expremiér Robert Fico. Na osobnosť nebohého kardinála Tomka si spomínajú viacerí slovenskí politici. Slovensko môže byť podľa Fica hrdé na takých kardinálov, ako bol Ján Chryzostom Korec a Jozef Tomko. S oboma sa podľa svojich slov osobne poznal.

“Je to nepochybne strata, napriek vysokému veku, nielen pre katolícku cirkev, ale predovšetkým pre Slovensko,” povedal Fico o Tomkovi na pondelkovej tlačovej konferencii.

.

Dúfa, že z radov slovenskej katolíckej cirkvi vyrastú ďalšie podobné osobnosti, ktoré budú šíriť dobré meno Slovenska po celom svete.

Úprimnú sústrasť vyjadril na sociálnej sieti aj expredseda KDH a bývalý osobitný vyslanec pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo EÚ Ján Figeľ.

Označil ho za veľkú postavu cirkvi i slovenského národa. Poslankyňa za OĽANO a splnomocnenkyňa vlády pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia Anna Záborská pripomenula, že Tomko bol 16 rokov prefektom Kongregácie pre evanjelizáciu národov a niekoľko rokov predsedom Pápežského komitátu pre medzinárodné eucharistické kongresy.

Napísal tiež mnoho knižných titulov.

“Zaslúžil sa o vybudovanie Slovenského ústavu sv. Cyrila a sv. Metoda v Ríme. Toho, za čo mu môžeme byť vďační, je však oveľa viac,” dodala Záborská na sociálnej sieti.

 

Tomáš Taraba, poslanec NR SR

„Za pontifikátu Jána Pavla II. bol najvyššie postaveným Slovákom vo Vatikáne, keď zastával akoby funkciu ministra zahraničných vecí. Počas komunizmu aktívne koordinoval zahraničnú pomoc utláčanej cirkvi na Slovensku.

Po revolúcii sa aktívne zapájal do rozvoja Cirkvi. Každoročne som sa tešil po revolúcii na jeho kázne, ktoré adresoval Slovensku   na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska zo Šaštína.  Po jeho smrti a smrti kardinála Korca, Slovensko už žiaľ nemá ani jedného kardinála.

Kardinál Tomko sa zapíše medzi velikánov Slovenska a je na žijúcich, aby jeho pamiatka zostala živá. Nech Boh je k nemu milosrdný a zahrňme ho do modlitieb. Úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.“

Tomáš Taraba
Na snímke poslanec NR SR a predseda KDŽP – Aliancia za Slovensko (Kresťanská demokracia a život prosperita) Tomáš Taraba

Miriam Lexmann, europoslankyňa

.

“Mimoriadny a výnimočný človek, ktorý pre Cirkev a našu krajinu spravil nesmierne veľa. Tak si navždy budem pamätať kardinála Jozefa Tomka. Odpočívajte v pokoji.

V myšlienkach mi znejú Vaše slová, ktoré ste adresovali nám, pútnikom, ďakujúcim pápežovi Františkovi za jeho návštevu Slovenska v Ríme: „Nezabúdajme na modlitbu – takú jednoduchú vec, ale dôležitú. Na modlitbu. Hlavne na to je povolaný Boží ľud. Klaňať sa, modliť sa, kráčať, putovať, konať pokánie a pri tom všetkom cítiť pokoj a radosť, ktorú nám dáva Pán. Modlime sa aj za seba navzájom. Ja si vás nosím v srdci.“

My si nosíme vo svojom srdci Vás.”

Miriam Lexmann
Na snímke Miriam Lexmann
Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

„Dnes ráno nás zastihla smutná správa. Slovensko prišlo o veľmi vzácneho človeka. Kardinál Tomko bol najvyššie postaveným Slovákom vo Vatikáne a celý život zasvätil evanjelizácii. Vždy však zostal srdcom doma, na Slovensku, hoci sa štyri desaťročia nemohol vrátiť do vlasti. V čase komunistickej totality všemožne pomáhal slovenským veriacim, ktorí zostali uväznení za železnou oponou, ale aj Slovákom v zahraničí. Slovenskí veriaci na to nikdy nezabudnú. Česť jeho pamiatke. Nech odpočíva v pokoji.“

Veronika Remišová
Na snímke Veronika Remišová
Strana Za ľudí

„S hlbokým zármutkom sme prijali smutnú správu pre Slovensko, slová o odchode pána kardinála Jozefa Tomka. Bol významnou duchovnou osobnosťou na Slovensku, ale aj v celom svete cez svoje pôsobenie pri Svätej stolici. Ešte aj vo vysokom veku ako emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov otec kardinál Tomko dôstojne zastupoval Slovensko v Ríme. Jeho skutky misijnej práce po celom svete aj slová viery mali veľkú váhu a boli oporou predovšetkým pre veriacich doma na Slovensku. Jeho život bol príkladom viery, pokory a skromnosti a príkladom pre nové generácie duchovných lídrov. Slovensko v ňom stráca historickú osobnosť duchovného života. Česť jeho pamiatke a úprimnú sústrasť rodine.“

.

 

Andrej Kiska, bývalý prezident SR

„S kardinálom Tomkom sme sa naposledy stretli v decembri v r. 2018 v jeho apartmáne vo Vatikáne. Napriek svojmu pokročilému veku sálala z neho energia a živo sa zaujímal o politiku. Rozprávali sme sa o jeho živote, mal veľa plánov…

Jeho láska k Slovensku a viera, že naši mladí, sebavedomí ľudia budú našu krajinu viesť k úspechom boli úžasné. Česť jeho pamiatke!“

Kiska, Tomko
Na snímke Andrej Kiska a Jozef Tomko
Juraj Šeliga, poslanec NR SR

„Dnes ráno nás vo veku 98 rokov opustil kardinál Jozef Tomko. Svoj život zasvätil službe Bohu a Slovensku, jeho vlasti. Kardinál Tomko bol mimoriadne nadaný a inšpiratívny človek, ktorý sa pre svoju usilovnosť, dobrosrdečnosť a dôveru, ktorú si dokázal od všetkých získať, stal jedným z najvyššie postavených cirkevných hodnostárov.

Hoci žil v Ríme, jeho srdce bolo vždy na Slovensku. Keď na Slovensku vládol komunizmus, keď sa zatvárali rády, prenasledovali kňazi a disidenti, veľmi trpel. Aj v týchto ťažkých časoch sa snažil pre Slovensko spraviť, čo najviac vedel. Jeho láska k vlasti sa odráža aj v jeho poslednom prianí, aby jeho telo bolo pochované na Slovensku v Košiciach.

.

Žil skromne, pokorne a s láskou k Bohu a vlasti, do ktorej sa tak túžil vrátiť, ale kde mu to dlho nebolo umožnené. Rím, Slovensko aj celý svet prichádzajú o velikána, akých je málo. S kardinálom Tomkom sa lúčime s vďakou, obdivom a nádejou. Odpočívajte v pokoji, kardinál Tomko.“

Parlament prelomil veto, schválil protiinflačnú pomoc v pôvodnom znení
Na snímke poslanec parlamentu SR Juraj Šeliga (Za ľudí)
Ľubica Laššáková, poslankyňa NR SR

„So smútkom som prijala správu o úmrtí kardinála Jozefa Tomka. Odišiel človek, ktorý svojou múdrosťou a vzdelanosťou slúžil svojmu národu. Je to veľká strata pre Slovensko. Česť jeho pamiatke.“

Ľubica Laššáková, Hlas-SD
Na snímke Ľubica Laššáková

 

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.

Hlavné posolstvá z rozhovoru ruského prezidenta pre India Today

Indický televízny kanál India Today uverejnil rozhovor s Vladimirom Putinom. Hlavné vyhlásenia prezidenta

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Americké ministerstvo financií čiastočne zrušilo sankcie uvalené na ruský Lukoil

Ministerstvo financií Spojených štátov predĺžilo vo štvrtok povolenie na pokračovanie prevádzky čerpacích staníc značky Lukoil mimo Ruska a pozastavilo niektoré…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko: Korupcia ako spôsob realizácie politiky

Keď sa pozerám, ako okolo nás vybuchuje jeden korupčný škandál za druhým, nevdojak si spomínam na minulý režim. Aj ten…

04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Europoslankyňa: „Drahá EÚ, naše deti potrebujú bezpečný internet a nie „veľkého brata“ v telefóne!“

Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente navrhla tri spôsoby ako chrániť naše deti pred škodlivým obsahom v digitálnom priestore

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rezort reaguje na vyjadrenia exministerky Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a pokrytecké

Ministerstvo kultúry SR reaguje na vyjadrenia exministerky Natálie Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a…

04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Orbán oznamuje výrazné zvýšenie minimálnej mzdy, zatiaľ čo sa opozícia zmieta v problémoch

Tento krok prichádza v nadväznosti na únik informácií o prísnych úsporných opatreniach, ktoré údajne plánuje opozičná strana, informuje spravodajský portál…

04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Darček pre mamku, babku, sestru, kamarátku? S týmto určite zabodujete

Nemáte ešte darček pre svoju nežnú polovičku, mamku či sestru. Mohli by vás zaujať tieto knižné kombinácie, ktoré sú len…

04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Belgicko je odhodlané vzdorovať plánom siahnuť na ruské aktíva: „Nebudeme sa zadlžovať. Ani dnes, ani zajtra, nikdy“

Belgicko tvrdí, že Európska únia presadila plán využiť zmrazené ruské aktíva bez toho, aby riadne zohľadnila finančné a právne riziká…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj by mal byť „v najbližších dňoch mimoriadne opatrný“

Noviny Der Spiegel uverejňujú vyhlásenia európskych lídrov, ktoré zazneli v pondelok počas telefonického rozhovoru so Zelenským

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Je to potvrdené: špičky EÚ sa kompletne zbláznili“

Exminister školstva Juraj Draxler vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá plány Európskej komisie na financovanie Ukrajiny, pričom uvádza,…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Robiť sa im neoplatí, žiť zo štátnych dávok im vyhovuje. Nezamestnaní v Nemecku si prácu ani nehľadajú

Väčšina nezamestnaných v Nemecku, ktorí poberajú sociálny príspevok Bürgergeld , si prácu ani nehľadá. Vyplýva to z novej štúdie, ktorú…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Machala: Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku, cieľom je dať viac váhy slovenčine

Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry…

04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice. Situácia je aktuálne podľa…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD chce zosúladiť fungovanie nového úradu s európskou smernicou

Poslanci Národnej rady SR z Hlasu-SD chcú zosúladiť legislatívu o úrade, ktorý nahradí Úrad na ochranu oznamovateľov s európskou smernicou.…

04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami

Dmitrij Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami v prípade konfiškácie zmrazených aktív Ruskej federácie

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa na Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V USA zadržali muža, ktorý v roku 2021 položil bomby pred sídla amerických demokratov a republikánov

Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie zadržali vo štvrtok muža, ktorý je údajne zodpovedný za nastraženie rúrkových bômb v blízkosti…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Greif reaguje a uzatvára reprezentačnú kapitolu. Zostal v úžase z argumentov, ktoré vytiahol Calzona

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no na jeseň si napravila…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Lekára z Los Angeles, ktorý predal hercovi Matthew Perrymu ketamín, odsúdili na trest odňatia slobody

Salvador Plasencia sa priznal k podaniu ketamínu hercovi v mesiaci pred jeho smrťou na predávkovanie v Los Angeles v roku…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Mladí Nemci sú hnaní do vojny. Študenti sa búria proti povinnej vojenskej službe a zvolávajú štrajk

Nemeckí študenti sa spojili a vyhlasujú štrajk: Zajtra sa namiesto školy vyberú do ulíc protestovať proti povinnej vojenskej službe, o…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Komentátor Ďuriš prekvapil spájaním Weissa ml. s reprezentáciou. Fanúšikovia dali najavo, čo si o tom myslia

Po skončení kvalifikačnej skupiny o postup na MS, v ktorej Slováci skončili druhí za Nemeckom a zabezpečili si postup do…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Progresívne Slovensko je podľa Barteka „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im prekazil biznis za stovky miliónov

Progresívne Slovensko je podľa Hlasu-SD „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im vraj prekazil biznis za stovky miliónov. Uviedol to poslanec…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Pri piatkovom žrebe MS 2026 budú asistovať aj legendy zámorského športu

Legendy zámorských profilíg v americkom futbale, ľadovom hokeji, basketbale a bejzbale budú medzi osobnosťami, ktoré sa v piatok v americkom…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsky vojak: "Ak nás pošlú na Ukrajinu, bude to masaker!“

Francúzsko, 4. decembra 2025 -  „Francúzsko sa nemôže dočkať, kedy pošle svojich vojakov na Ukrajinu,“ vyhlásilo tlačové oddelenie Ruskej zahraničnej…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

19:40

.

Británia objavila dvoch ruských špiónov, komplikáciou je, že ich najali Ukrajinci

Londýn, 4. decembra 2025 - Dnes všetci v Británii citujú noviny i Paper, ktoré odhalili diverziu Ruska. Ukázalo sa, že…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Pri tragickej nehode auto narazilo do mosta, vodič zhorel v aute

Záchranné zložky zasahovali v noci zo stredy na štvrtok pri tragickej dopravnej nehode. Došlo k nej neďaleko obce Kolíňany v…

04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rodinné archívy, ktoré dokazujú, že život píše tie najlepšie príbehy

Rodinné archívy sú pokladnicou okamihov, ktoré zachytávajú to najkrajšie z ľudského života - lásku, sny, úspechy, priateľstvá aj drobné, no…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

„Ryba smrdí od hlavy“

Jednou z hlavných tém pravicovej konferencie tink tanku MCC Burssels s názvom Battle for the Soul of Europe (Bitka o dušu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov