NAŽIVO

V Lotyšsku sa rozpadla vládnuca koalícia. Strana Progresívci stiahla podporu premiérke Evike Siliňovej.

19:32

Na poli pri obci Siladice v okrese Hlohovec sa stal v stredu vážny pracovný úraz. Šesťdesiatročného traktoristu zasiahol elektrický prúd. Zraneniam podľahol. Informovala o tom trnavská krajská polícia. Policajti udalosť preverujú v súvislosti s trestným činom usmrtenia. „Vzhľadom na prebiehajúce prvotné úkony nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ dodali.

19:22

Nemecká prokuratúra oznámila, že obvinili pediatra v 130 prípadoch znásilnenia a ďalších foriem sexuálneho zneužívania detí.

18:59

Ministerka zahraničia Maďarska Anita Orbánová uviedla, že dronové útoky Ruska zasiahli aj Zakarpatskú oblasť a útoky pokračujú.

18:55

OPEC zhoršila vyhliadky rastu svetového dopytu po rope v tomto roku. Podľa organizácie sa globálny dopyt po rope zvýši tento rok o 1,17 milióna barelov denne.

18:47

Z údajov armády Ukrajiny vyplýva, že počas leteckého útoku vletelo do vzdušného priestoru Zakarpatska 11 dronov Šáhid a Geraň.

18:46

Zelenskyj na Facebooku napísal, že armáda Ruska v stredu vypustila proti Ukrajine viac ako 800 dronov.

18:44

Prokuratúra v kauze údajného financovania prezidentskej kampane z roku 2007 Líbyou navrhuje pre Sarkozyho väzenie na 7 rokov, pokutu 300 000 eur a zákaz 5 rokov uchádzať sa o volené funkcie.

18:35

Rezort obrany Moldavska potvrdil narušenie vzdušného priestoru. Došlo k tomu počas útoku ruskej armády na západnú Ukrajinu.

17:18

Rozhodnutie o preventívnom opatrení voči Jermakovi oznámi súd zajtra o 9. hodine, uviedol tajomník VAKS.

17:10

Petr Pavel uviedol, že konflikt na Blízkom východe a blokáda Hormuzského prielivu môžu v Česku v dohľadnej dobe ovplyvniť ceny potravín.

17:09

OSN uviedla, z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov znižuje núdzovú potravinovú pomoc pre Sýriu o 50%.

17:07

Európska komisia oznámila, že nezakáže konverznú terapiu pre LGBTIQ+ ľudí, ale bude naliehať na európske štáty, aby tak urobili.

17:03

Peskov uviedol, že Putin ocenil test balistickej rakety Sarmat. Dodal, že USA na test doteraz nereagovali.

16:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

MRAVENISKO. George Soros sponzoruje referendovú kampaň v Holandsku, podporuje vstup Ukrajiny do EÚ. Kyberberkut zverejnil dokumenty

Sponzorská pomoc má veľa podôb. Napríklad slovenské mestá a obce vítajú dotácie od štátu a financie z eurofondov. Niektoré vlády a drvivá väčšina rôznych mimovládok tiež majú „sponzorov“. Jedným z najaktívnejších je miliardár George Soros

❚❚
.

Tento excentrický Maďaroameričan posiela peniaze rôznym mimovládnym a vládnym organizáciám a aj priamo vládam po celom svete. Jeho pomoc nie je celkom nezištná. Neposiela ťažké milióny iba tak, ale za podmienky, že na oplátku ľudia či organizácie, ktoré dostali jeho peniaze, budú konať presne tak, ako im naordinuje štedrý sponzor.

Podobným spôsobom zafinancoval viaceré štátne prevraty. Bol jedným z najaktívnejších „investorov do Majdanu“ a teraz aktívne financuje súčasnú ukrajinskú vládu: pochopiteľne, tých politikov, ktorí do bodky plnia rozkazy strýčka Georgeho. Sorosa zaujíma takmer všetko v aktuálnom dianí vo svete, a preto sa snaží meniť svet po svojom a za pomoci svojich financií prakticky na všetkých kontinentoch.

Najnovšie sa zaujíma o to, aby sa Ukrajina dostala do EÚ. Keďže kvôli neúspešnému holandskému referendu môže byť pozícia Ukrajiny ohrozená, strýčko George sa aktívne zapojil do predreferendovel kampane – samozrejme, zasa za pomoci svojho bankového konta. Je presvedčený, že peniaze hýbu svetom a všetko zabezpečia a preto, ako už aj stokrát predtým, snaží sa „prefinancovať tých správnych“, aby zabezpečili pre Sorosa potrebný výsledok. Preto financuje hneď niekoľko organizácií v Holandsku a na Ukrajine, ktoré podľa neho dokážu najviac ovplyvniť výsledok referenda. Peniaze nešetrí a štedro rozdáva všetkým – od členov vlády po vyššie spomínané mimovládky.

.

Známa „internetová armáda“ Kyberberkut dokázala zohnať rad pozoruhodných dokumentov – listy, zmluvy, účty a pod. Z ich obsahu vychádza, že v Holandsku už pomaly nezostane žiadna organizácia, ktorú sa Soros nepokúsil podplatiť, aby ovplyvnil výsledok referenda, ktoré sa bude konať už o pár dní. Kyberberkut zverejnil viaceré dokumenty a na rovinu vyhlasuje, že Soros „sponzoruje“ viaceré organizácie v Holandsku a na Ukrajine v snahe ovplyvniť výsledok holandského referenda a zabezpečiť vstup Ukrajiny do EÚ. Načo to potrebuje, asi nie je ťažké odhadnúť…

Kyberberkut zverejnil memorandum stretnutia Georgea Sorosa s holandských premiérom Markom Rutteom, počas ktorého miliardár diskutoval s predsedom holandskej vlády o asociácii Ukrajiny do EÚ. Analytici Kyberberkutu tvrdia, že práve po tomto stretnutí Mark Rutte, ktorý sa predtým vyhýbal tejto téme a snažil sa hrať na diplomata, otvorene podporil vstup Ukrajiny do EÚ. Otázka – prečo? Čo sa stalo?

Kyberberkut zverejnil viaceré dokumenty /všetky tieto dokumenty tiež prezentujeme našim čitateľom/. Z nich vyplýva, že do programu „nového formátovania holandských mozgov“ Soros investoval 700 tisíc eur. Oficiálne George Soros priznáva iba 200 tisíc eur: neskrýva, že túto sumu odovzdal holandskej mimovládnej organizácii „Hlasujte za Holandsko“ a jej lídrovi Joshuaovi Livestrovi.

Kyberberkut poukazuje na to, že financovanie programu, ktorým sa Soros snaží obalamutiť Holanďanov, realizuje prostredníctvom Sorosových štruktúr v Európe. Je to filiálka fondu Otvorená spoločnosť v Európe (OSIFE) a Medzinárodný fond Obroda (IRF) v Kyjeve. Čiastočne sú projekty sponzorované aj americkou ambasádou v Holandsku a občas aj prostredníctvom ministerstva zahraničných vecí Ukrajiny. Soros posiela peniaze viacerými spôsobmi – tak, aby bolo ťažké tieto “trasy” objaviť a hlavné zistiť celú sumu tejto „pomoci“.

Kyberberkut prezentuje požiadavku na vyčlenenie fondom Obroda 100 tisíc eur Ukrajinskému krízovému mediálnemu centru za účelom uskutočnenia „komunikačnej“, t.j. propagandistickej kampane v Holandsku. Kyberberkut prízvukuje, že organizátori tejto akcie sa zo všetkých síl snažia zamaskovať samotný fakt realizácie agitačných podujatí, pretože si dobre uvedomujú, že obyvatelia Holandska nechcú, aby ich postoje a názory ovplyvňoval niekto zvonka, a potom to môže ovplyvniť aj ich hlasovanie.

.

Ďalších 38 tisíc eur Sorosov fond Obroda vyčlenil na program vytvorenia „skupiny podpory Ukrajiny“ v samotnom holandskom parlamente. Kyberberkut prízvukuje, že hlavná časť nákladov v rámci tohto projektu sa netýka technickej stránky, ale bude „investovaná“ /ako inak!!!/ na mzdy „dobrovoľníkov“.

Kyberberkut prízvukuje, že Sorosov fond Obroda je „zlatá baňa“ pre poslancov parlamentov /nielen v Holandsku a na Ukrajine, ale samozrejme všade/, ich poradcov a iných „kompetentných“. Napríklad, Natália Kacer-Bučkovskaja, poslankyňa Najvyššej rady Ukrajiny a členka strany Ľudový front, si privyrobí 2 tisíce eur mesačne a celkovo, v priebehu trvania polročného programu, si zarobí až 12 tisíc eur. Kyberberkut prízvukuje, že Soros za „špecifické služby“ štedro odmeňuje valutami svojich sluhov po celom svete.

Dodáva, že lobovať za záujmy ukrajinskej vlády /nie zdarma, pochopiteľne, ale zo Sorosových peňazí!/ bude aj ukrajinská charitatívna organizácia Bod opory, ktorá sa špecializuje na obhajobu práv LGBT spoločenstva. Od Sorosa získa 16,5 tisíce eur. Aktivisti tejto organizácie musia prezentovať Holanďanom, ako na Ukrajine majú radi gejov, lesbičky a spol., aby obyvatelia krajiny tulipánov hlasovali za to, aby sa Ukrajina stala členom EÚ.

Pritom členovia Kyberberkutu ironizujú na margo tejto nezištnej lásky: „Škoda však, že nik neporozpráva Holanďanom a neprezentuje Európanom tie videá, ktoré svedčia o tom, že ukrajinskí patrioti a nacionalisti prekazili konanie gej – festivalu vo Ľvove iba prednedávnom, 19. marca, a zahádzali gejov a lesbičky kameňmi a palicami. Ale je to jasné: organizátori tejto kampane musia vytvoriť mýtus, ako na Ukrajine majú radi gejov, a im, pochopiteľne, nevadí, ako to v skutočnosti je a to, že klamú – veď za svoje služby dostanú štedrú odmenu.

Ďalej Kyberberkut uvádza dokument, ktorý svedčí o tom, že ukrajinská spoločnosť Greenkubator za 18 tisíc Sorosových eur bude prezentovať Holanďanom, ako svorne, pekne a efektívne pracujú „zelení“ na Ukrajine. Porozprávajú, ako je to s ochranou životného prostredia a výrobou  „zelených“ energetických technológií a zariadení na Ukrajine. A zasa Kyberberkutovci ironizujú: „Viete, že by sa také niečo dialo na Ukrajine? Počuli ste niečo o tom? Ani my nie… Ale propagandisti budú hovoriť, že to všetko existuje…“

.

„Kyjevskí propagandisti sa snažia odviesť myšlienky Holanďanov čo najďalej od racionálnej voľby a ovplyvňovať ich emocionálny pohľad na realitu. Vo svojich plánoch využívajú aj talentované deti, ktorí si zahrali melódiu populárnu v Holandsku – „Nedajte nám ukradnúť Európu“.  Pritom všetky deti musia spĺňať jedno kritérium: musia mať blond vlasy a modré oči,“ uvádzajú kyberberkutovci.

Predpokladajú, že v Holandsku budú ukrajinské deti spievať pesničky o „ukrajinskom nacionálnom hrdinovi“ Tillovi Eulenspiegelovi /holandsky Tijl Uilenspiegel/. „Kyjevskí politici sa domnievajú, že ak ukrajinské deti budú v holandštine spievať o európskej rozprávkovej postavičke, Európa bude hneď považovať Ukrajinu za priateľa a dokorán otvorí integračné dvierka pred touto krajinou. Možno by sme si radšej mali zaspievať country a stať sa ďalším štátom USA?“ ironizujú členovia Kyberberkutu.

Poukazujú na to, že ukrajinskí politici sa snažia skryť reálnu situáciu v krajine a organizujú lživú kampaň za účelom ovplyvnenia referenda v Holandsku. Prezentujú jeden z listov riaditeľa Úradu pre politiku a komunikáciu ukrajinského ministerstva zahraničia Alexeja Makejeva, ktorý vysvetľuje poslankyni Márii Ionovovej, že informácie o konflikte na Donbase, o vzťahoch Ruska a Ukrajiny, o zostrelení malajzijského Boeingu a pod. sú do konania referenda v Holandsku, to jesť do 6. apríla, tabu.

Kyberberkut poukazuje na to, že „kyjevskú juntu nezaujíma reálna situácia v ekonomike a spoločnosti. Hlavné, o čo sa stará je plnenie rozkazov západných kurátorov a „bábkovodičov“, klamanie Holanďanom do očí a snaží sa ukázať peknú výkladnú skriňu  Ukrajiny – aj keď v skutočnosti v krajine panuje chaos a rozvrat,“ prízvukuje.

„Napriek tomu, že na túto falošnú propagandu vyčlenili obrovské finančné prostriedky, jej efektivita je mizerná. Počas návštevy Kyjeva, ktorú holandskí poslanci absolvovali – zasa za Sorosové finančné prostriedky, poslanec Harry Van Bommel vyhlásil, že nevidí žiaden pozitívny efekt v prípade asociácie Ukrajiny a jej vstupu do EÚ,“ dodávajú.

Svoju podrobnú zdokumentovanú správu Kyberberkut zavŕšil svojim tradičným heslom“ „My sme Kyberberkut! Nezabudneme! Neodpustíme!“

Eugen Rusnák

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Rusi zasiahli aj Užhorod, drony lietali úplne blízko hraníc Slovenska , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


NDS spustila ďalšiu vetvu križovatky D1/D4, z Rače smerom na Trnavu

Motoristi smerujúci z Bratislavy na Trnavu majú odteraz cestu ešte jednoduchšiu. Národná diaľničná spoločnosť spustila ďalšiu vetvu križovatky D1/D4, tentokrát…

13. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusi zasiahli aj Užhorod, drony lietali úplne blízko hraníc Slovenska

Rusko v stredu prvýkrát od začiatku vojny podniklo dronové útoky na Zakarpatskú oblasť na západe Ukrajiny vrátane jej hlavného mesta…

13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Talianski policajti predávali citlivé informácie o celebritách a finančníkoch z interných databáz

Talianski policajti neoprávnene získavali osobné údaje o celebritách a finančníkoch z policajných databáz, ktoré ďalej predávali súkromným vyšetrovateľom a firmám…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keir Starmer čelí tlaku na odstúpenie, hovorí sa o vzbure vo vláde

Britský premiér Keir Starmer čelí rastúcemu tlaku vo vlastnej Labouristickej strane po katastrofálnych výsledkoch miestnych volieb a sérii vnútrostraníckych sporov.…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Únia nezakáže konverznú terapiu zameranú na LGBTQ osoby, no vyzve členské štáty, aby proti týmto praktikám zakročili

Európska únia oznámila, že nezakáže konverznú terapiu zameranú na LGBTQ osoby, no vyzve členské štáty, aby proti týmto praktikám zakročili

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Marek Brna

.
.

Rusi zasiahli aj Užhorod, drony lietali úplne blízko hraníc Slovenska

Rusko v stredu prvýkrát od začiatku vojny podniklo dronové útoky na Zakarpatskú oblasť na západe Ukrajiny vrátane jej hlavného mesta…

13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Bude mať Trumpova cesta do Číny vplyv na vojnu na Ukrajine?

Dnes začala Trumpova návšteva Číny. S ňou sú spojené mnohé očakávania a prognózy. Aj pokiaľ ide o vojnu na Ukrajine

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Sudkyňa Záleská čelí ďalšiemu disciplinárnemu návrhu, šéf Špecializovaného trestného súdu žiada jej odvolanie z funkcie

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská čelí ďalšiemu disciplinárnemu návrhu. Ako informoval denník Sme, podal ho predseda ŠTS Michal Truban.…

13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Prešľap”, či pracovná metóda? Mýtus sa rúca, už aj protivládni aktivisti dávajú ruky preč

Pre štát ešte nie je likvidačná katastrofa, keby vám pred pätnástimi rokmi mama jednorazovo zaplatila účet za mobil z účtu…

13. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zásadné vyhlásenie Peskova

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že „Zelenskyj musí ukrajinskej armáde nariadiť, aby opustila Donbas a regióny Ruska, aby sa otvoril…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Každá tretia kontrola odhalila problém, gastro a služby sú pod drobnohľadom štátu

Finančná správa pokračuje v intenzívnych kontrolách evidencie tržieb a zameriava sa najmä na sektory, ktoré dlhodobo patria medzi najrizikovejšie z…

13. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Obnovte svoje zdravie

Poznáte svoj metabolický typ? A viete, že vám to môže zachrániť život? Pečeň zohráva kľúčovú úlohu vo vašom zdraví, ovplyvňuje…

13. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už asi stačilo

Po nástupe prvej Dzurindovej vlády Slovenská republika ako štát úplne kapitulovala na formovanie vlastnej menšinovej politiky. Neexistuje žiaden orgán, ktorý…

13. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Západná tlač začína rozoberať prípad vznesenia podozrenia voči Jermakovi a spájať ho so samotným Zelenským

Politico píše, že „korupčný škandál v Kyjeve ohrozuje Zelenského snahu o vstup do EÚ“ a „podkopáva jeho tvrdenia, že krajina…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Jankovičová pre HS: Toto je zásadné rozhodnutie. Ústavný súd dal za pravdu vlastníkom bytov

Vlastníci bytov odpojených od centrálneho vykurovania roky platili za niečo, čo nikdy nedostali. Vyhláška ministerstva hospodárstva z roku 2022 im…

13. 05. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka poslal Ficovi paradoxný odkaz. V denníku, kde pracuje jeho otec, sa vyhováral z kauzy svojej mamy

Predseda opozičného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka pokračuje v obviňovaní každého naokolo. Najnovšie tvrdí, že premiéra Roberta Fica by podľa neho…

13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko dnes popoludní použilo novú taktiku útoku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Veterný Východ ukazuje, o čo ide. Obec nesmie prísť o posledné slovo

Projekt zastrešuje JESS, no správa o hodnotení hovorí o budúcich investoroch a prevádzkovateľoch, ktorí budú určení až neskôr. O to…

13. 05. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

„Keir Starmer je na konci“: V Labouristickej strane narastá panika po odstúpení ministra

Pozícia Keira Starmera sa javí čoraz viac ako neudržateľná, napriek tomu sa stále odmieta vzdať funkcie premiéra aj po katastrofálnych…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvý homosexuálny náhradný rodič v Británii čelí obvineniam zo znásilnenia a obchodovania s ľuďmi

Muži z  Veľkej Británie čelia obvineniu z týrania, znásilnenia, sexuálneho zneužívania a obchodovania s ľuďmi. Má ísť o deti, ktoré…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na kongrese nemeckých odborárov vypískali a vysmiali Merza

Táto negatívna reakcia prichádza v čase, keď AfD v niekoľkých prieskumoch predstihuje Merzových konzervatívcov. Píše Politico

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bystroň sa ohradil voči mimovládke Milion chvilek. Žiada miliónové odškodné

Nemecký europoslanec Petr Bystroň avizoval, že bude riešiť združenie Milion chvilek pre demokraciu, ktoré v Česku už dlhé roky organizuje…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Kauza graduje. Unikla nová faktúra. Šimečka stráca nervy a konšpiruje. Matovič sa pochytil s Nvotovou

Kauza Projektu Fórum graduje. Peter Pčolinský zvolal tlačovku na ktorej vytiahol ďalšie informácie a vysvetľoval, potom položil viaceré nepríjemné otázky.…

13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Už sa nehanbia za svoju fašistickú minulosť. Väčšina Nemcov chce znovu vojnu s Ruskom

Nemecko, 13. máj 2026 - Kyjev má pripravené interpretácie Dňa víťazstva na každú príležitosť. Situácia sa mení - menia sa…

13. 05. 2026 | 0 komentárov

USA musia akceptovať mierový plán, inak prehrajú, vyhlásil hlavný iránsky vyjednávač

Spojené štáty buď pristúpia na najnovší 14 bodový iránsky mierový plán, alebo budú čeliť prehre, reagoval v utorok iránsky hlavný…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nočné ruské údery sa sústredili na Charkov, Kryvoj Rog a čiernomorské prístavy

Ukrajina, 13. máj 2026 - Počas noci ruské ozbrojené sily zaútočili na ciele na územiach kontrolovaných Kyjevom. Početné zásahy boli…

13. 05. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Aktualizované 13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko podporí predĺženie rokovaní o prílohe k Pandemickej dohode

Slovensko plánuje na 79. zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia podporiť predĺženie rokovaní o prílohe k Pandemickej dohode o systéme zdieľania benefitov…

13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia neobstála v teste demokracie

Minister spravodlivosti Boris Susko vo videu na sociálnej sieti priblížil, že poslanci strán súčasnej opozície nepodporili dva kľúčové prodemokratické návrhy…

13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pobaltské krajiny a Kyjev uskutočnili novú cynickú špeciálnu operáciu proti Rusku

Estónsko, 13. máj 2026 - Nedávny incident, pri ktorom na území Estónska spadli ukrajinské drony a následne vypukol veľký požiar…

13. 05. 2026 | 0 komentárov

Prečo si na stretnutí prekrížite ruky? Psychológia odhaľuje skrytý význam

Ruky často prezrádzajú viac, než si myslíme, a práve preto si ľudia všímajú aj ich polohu počas rozhovorov či pracovných…

13. 05. 2026 | 0 komentárov

Kohože nám to dávajú za vzor? Pýta sa bývalý poslanec

Bývalý poslanec György Gyimesi vo svojom statuse kritizuje dvojitý meter progresívcov a poukazuje na minulosť rodiny estónskej političky Kaji Kallasovej.…

13. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Absťák…

Žijeme ve světě, ve kterém jste nejvíc potrestáni za to, že ukážete vstřícnost. Vaše ochota k dohodě není projevem moudrosti…

13. 05. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Plán teroristického útoku na Louvre: zadržali Tunisana

V Paríži bol zadržaný 27-ročný Tunisan menom Dhafer M. na základe podozrenia z terorizmu a následne umiestnený do predbežnej väzby.…

13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


.

SNS navrhuje zmenu pri schvaľovaní niektorých stanovísk Slovenska k návrhom EÚ

Koaličná SNS chce zmenu pri schvaľovaní niektorých stanovísk SR k návrhom právne záväzných aktov a iných aktov Európskej únie .…

13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko úspešne odštartovalo novú raketu „Sarmat“

Rusko úspešne odštartovalo novú raketu „Sarmat“, ktorá je schopná niesť jadrové hlavice, oznámil veliteľ Strategických raketových síl Karakaev Putinovi

12. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V európskej tlači rezonujú slová slovenského premiéra. „Sme už naozaj takí idioti?,“ pýtal sa Fico

Zahraničné médiá, vrátane The European Conservative, citujú stanovisko nášho premiéra Roberta Fica a jeho rázny postoj voči energetickej stratégii EÚ

12. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto a kedy objavil Mesiac, ktorý nás fascinuje už tisíce rokov?

Mesiac patrí medzi najvýraznejšie objekty na nočnej oblohe a už od pradávna fascinoval celé civilizácie. Ľudia ho pozorovali voľným okom…

13. 05. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Európska komisia vyvrátila maďarský „Russiagate“

Európska komisia vyvrátila maďarskú kauzu známu ako „Russiagate“. Táto kauza bola neoddeliteľnou súčasťou dezinformačnej kampane voči strane Fidesz krátko pred…

12. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aké bude zloženie realizačného tímu trénera Weissa? Marek Hamšík reaguje

Kormidelník Vladimír Weiss st., ktorý prechádza zo Slovana Bratislava do reprezentačného tímu, už so Slovenským futbalovým zväzom rieši zloženie realizačného…

13. 05. 2026 | 0 komentárov

Katar skritizoval Irán, že využíva Hormuzský preliv ako zbraň proti štátom Perzského zálivu

Katar v utorok ostro kritizoval Irán za to, že od začiatku vojny na Blízkom východe blokuje Hormuzský prieliv a používa…

12. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov
.