NAŽIVO

Zelenskyj informoval, že nové kolo rokovaní s USA o ukončení vojny by sa malo uskutočniť túto sobotu v USA.

Včera 20:28

Netanjahu uviedol, že Irán už nie je schopný obohacovať urán ani vyrábať balistické rakety.

Včera 20:26

Armáda Ukrajiny zaútočila na centrum inovácií ruskej spoločnosti Granit na Kryme.

Včera 19:49

Ministerstvo energetiky Izraela uviedla, že iránska armáda zasiahla ropné rafinérie v izraelskom meste Haifa. Úder však nespôsobil významné škody.

Včera 19:45

USA schválili predaj vojenského vybavenia pre Spojené arabské emiráty a Kuvajt. Trump uviedol, že do Iránu nevyšle americké pozemné jednotky.

Včera 19:42

Osobitný Trumpov vyslanec John Coale oznámil, že USA zrušia sankcie voči dvom bieloruským bankám a ministerstvu financií, ako aj proti trom firmám vyrábajúcim potaš.

Včera 19:28

Libanon oznámil, že útoky Izraela si už vyžiadali viac než 1000 obetí. Len za posledných 24 hodín bolo zabitých 33 ľudí.

Včera 19:00

Stanica CNN informovala, že Irán zrejme zasiahol a poškodil americkú stíhačku F-35. Tá musela núdzovo pristáť na americkej leteckej základni na Blízkom východe.

Včera 17:42

Copernicus Atmosphere Monitoring Service informoval, že kvôli nárastu mikroskopických znečisťujúcich častíc v ovzduší sa v niektorých častiach Európy v nasledujúcich dňoch zhorší kvalita ovzdušia.

Včera 17:41

Riaditeľ FSB Alexandr Bortnikov uviedol, že Rusko chce po sérii atentátov posilniť ochranu svojich vysokopostavených vojenských predstaviteľov.

Včera 17:39

Zo záverov verejného vyšetrovania vyplýva, že britská Národná zdravotná služba sa počas covidovej pandémie priblížila ku kolapsu.

Včera 17:11

Armáda Izraela oznámila, že zaútočila na iránske ciele v Kaspickom mori a zničila niekoľko lodí a veliteľstvo.

Včera 17:09

Generálna riaditeľka WTO Ngozi Okonjo-Iwealaová uviedla, že vojna na Blízkom východe predstavuje hrozbu pre globálnu potravinovú bezpečnosť.

Včera 17:08

Giorgia Meloniová a Mette Frederiksenová varovali pred možnou migračnou vlnou do Európy v prípade stupňovania konfliktu s Iránom.

Včera 17:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakčného tímu portálu Hlavné správy, ktorý denne oslovuje viac než 200 000 čitateľov, ide o jednu z najdiskutovanejších tém súčasného spoločenského a politického diania. Aktuálne informácie nájdete na hlavnespravy.sk

Mikloško: Iba vietor vie, ako to všetko skončí

Ako je vo svete, tak je aj doma. Čo platilo včera, dnes neplatí, čo platí dnes, zajtra nebude. Dnes áno, zajtra nie, pozajtra možno. Diplomatické zvyklosti a medzinárodné zmluvy sa ignorujú. Keď v zahraničí robia cirkusy, prečo by sme my nemohli robiť?

❚❚
.

Znechutenie občanov dosiahlo vrchol. Odtiaľ je iba krok smerom „Kašleme na to“ alebo „Ideme do toho“.  Kto chce urobiť prvý variant, musí 4 roky byť ticho. Je faktom, že väčšina prestáva rozumieť tomu, čo sa deje.  Po dlhej a drahej kampani, akú Slovensko ešte nezažilo, týždeň pred voľbami nevedieť, koho budem voliť je amatérstvo.  Po revolúcii sme rýchlo zistili, že liberalizmus a relativizmus budú po komunizme naším najväčším nebezpečím. Aj cirkev to podcenila, nikto netušil, že tá križovatka budú tieto voľby a Istanbulsky dohovor.

30. výročie Novembra bolo rozpačité. Chytili sa ho aj ľudia, ktorý vtedy chodili do ľudovej školy podľa starého hesla: odmeny nezúčastneným, potrestanie aktívnych a ignorovanie tajnej podzemnej cirkvi. Napr. v brožúre SME, ktorá vyšla v desaťtisícovom náklade sa už nespomína, že tajná cirkev a kresťania  boli jedinou dobre organizovanou silou, pred ktorou mali komunisti rešpekt. Na mená ako Krčméry, Jukl, Korec sa rýchlo zabudlo. Havel sa stal najväčším „lumpom“, nič dobré v ňom nebolo? Iba Anton Srholec sa ešte s pietou spomína, leží iba 4 roky v hrobe. Už po 30 rokoch je teda všetko ináč? Ústav pamäti národa by sa tomu mal viac venovať a masovo šíriť svoje poznatky najmä v školách. Aké interpretácie Novembra 1989 budeme mať po 100 rokoch?

Aj 30. výročia Ustanovujúce snemu KDH komentujú často ľudia, ktorí boli ďaleko od KDH, ba vtedy ani nežili.  22.2. je v Starej Národnej rade spomienková slávnosť, mali by tam byť najmä všetci expredsedovia KDH.

.

Volebná križovatka sa rýchlo blíži. Média vyťahujú svoje témy, ktoré pletú ľudí, často na odpútanie pozornosti od skutočných tém. Ako za totality – keď sa v nedeľu malo ísť do kostola, v televízii dali Angeliku. Rozvadená politická scéna, každý proti každému, signalizuje, že vo voľbách bude platiť v matematike známa metóda Monte Carlo.  Fico a jeho Smer je už za zenitom. Mal by pochopiť, aj v záujme svojho zdravia, že je čas oddýchnuť si.  Pelegriniho strana má stále najviac percent, aj keď z nej všelikto kradne. Uvidíme koho Smer zvolí do NR SR, ak by to nebola stará garda z čias, keď mali totalitu 83 hlasov, mali by šancu zostaviť vládu. Obávam sa, že ju rýchlo zostavia, kamaráti sa vždy nájdu. SNS a Most-Híd boli ich verní spojenci.  Až teraz, príliš neskoro, sa im všeličo nepáči, aj keď ich Titanik klesá ku dnu. Doplatia na to aj Maďari, ktorí sa nedokázali dohodnúť.

PS – Spolu je divná dvojstrana s heslom Poďme do nich. Teraz sú mierumilovní ako Pacem in Terris, ale ak by boli vo vláde rýchlo vytiahnu svoje tromfy, dobre ich poznáme. Ich „katolícky a evanjelicky“ reprezentanti vyskakujú, majú v svojich cirkvách červenú kartu. Ísť s nimi do vlády nemá perspektívu. Dohoda o neútočení s KDH bola zbytočná, akurát dala zámienku útočiť proti KDH.

ĽSNS sa derie dopredu, prívlastky a útoky im prospievajú. Pre ich súperov by bolo lepšie ticho, ako nadávanie. Jediní si všimli, že komunistická  terminológia vojnového Slovenskej republiky dnes, po publikovaní množstva vedeckých kníh, nesedí.

SAS a OKS  chceli ujsť po pravom krídle, sudca zbadal, že sú dlho v ofsajde.

Preskakovanie z potápajúcich sa lodí na iné, ktoré ešte nezatekajú, sa stalo národným športom. Nie je férové, že „hviezdy“ prestúpili tam, kde majú šancu byť zvolení. Nedôverujem im, nevšimli si, že loďky „plují do Triány“ a oni by „chteli do Malagy“.

.

Zakladatelia DS sa obracajú v hrobe, aj tak to novým členom nepomôže. Vyskakujú, akoby by mali 10%. Ale vďačím im za podporu otvorenia súčasnej schôdze,

Vo Vlasti a v Dobrej voľbe „nejsou lidé“ ani percentá. Fungujúca rodina je dôležitým pojmom, nemyslím však stranu s veľa deťmi a jedným otcom. OĽANO behá po francúzskej, či cyperskej Riviere, aj Maledivy by sa ešte dali stihnúť. Ich šéfa si neviem predstaviť v žiadnej vláde, snáď ako predsedu NKÚ.  Kto sa z tých mohykánov dostane do parlamentu tuší iba prorok a takého nemáme. Internetová anketa na jasné témy bola plesknutím do vody. Kritizujú divadlo a cirkus v parlamente, ktorí ich šéf tam robí 10 rokov. Našťastie rečníckych pultov bolo v sklade dosť, zídu sa aj po voľbách.

Zostaviť vládu zo strán, ktoré majú 5-7% sa nedá, rozpadne sa pri prvom väčšom probléme.

Mojou stranou je stále KDH, napriek všetkému, jej zostanem verný. 30 rokov je tu, urobila v prospech Slovenska všeličo dobré, aj keď sa to dnes zabudlo a pokladá sa to za samozrejmé. Aj v nej sú len ľudia, nie anjeli. Určite na meter štvorcový je v KDH najmenej privatizérov, milionárov, meničov kabátov a organizácií podporovaných NGO zo zahraničia. Tentokrát má dobrú kandidátku, štyri krúžky nájsť nebude ľahké (ja ich už mám, je medzi nimi aj č.89).

Voliči rozhodnú, to je pravdivá fráza. Dúfam nie tak, že úradnícku vládu bude menovať  prezidentka. Slovensko si zaslúži, ale aj nezaslúži, stabilnú vládu. Verím, že ju bude v marci mať. Na kandidátke Za ľudí, sú až na pár migrantov, neznámi ľudia. Neviem, prečo treba dať Hlavu hore. Premiér s toľkými prúsermi, ktorý si dláždil cestu ako prezident, je nemysliteľný.

.

Súčasnú schôdzu parlamentu pokladám za legitímnu, kto nehlasoval za jej otvorenie, súhlasí s Istanbulskou zmluvou. PS Spolu je za zmluvu, nevšimli si, že okrem morálnych aj finančné náklady na implementáciu tejto zmluvy budú enormné. Prilepšiť penzistom a rodinám – prečo nie? Neplatiť diaľnice, prečo nie? Dosť sa zisky už vytunelovali v prospech neštátnych majiteľov, iba 10% z nich išlo na budovanie diaľnic. Tomuto škandálu, či megaprúseru, ktorý na scéne máme dlho, nezostal čas na jeho kompletné odhalenie. Je to dobrou témou nového parlamentu.

Súčasná koalícia mala 4 roky na to, zaradiť 4 jednoduché body do programu. Dať ich na túto schôdzu bol volebný populizmus, ide však o Istanbul, ktorý väčšine Slovenska skutočne vadí, nechceme ho. Myslíte, že nový parlament to hneď dá do programu?  Po voľbách sa očakáva  „legislatívna smršť“, všelikto sa na to chystá. Vďaka, že som nebol tieto 4 roky v 3. cenovej skupine .

Keď vyhrá SMER, zostaví vládu. Dúfam, že ficovština skončí a že ich novozvolení poslanci budú iní. Vládu bude možné zostaviť aj s ticho podporou niekoho iného, aj keď visieť niekomu na šnúrke od gatí nie je veľká perspektíva. OĽANO nemôže zostavovať vládu, Matovič nemôže byť premiér, aj keď ho všetci nateraz poslúchajú a chodia pred ním v predkole. Odborníkov na jednotlivé rezorty majú málo. LSNS tiež nezostaví vládu, útoky na nich zo všetkých strán im prospievali, aj keď môžu prekvapiť. S PS Spolu nemožno ísť do vlády. Za ľudí nevyhrá, kandidátku majú slabú, 3-4 kresťanskí aktivisti sú málo, aj tí sú tam iba preto, že nebolo kde ísť.

Spať v parlamente, okupovať mikrofón, sušiť si ponožky v rokovacej sále, to je trápnosť, ktorá sa aj budúcej vláde môže stať pri prvom probléme. Teším sa, že volebné prognózy skončili, neodôvodnene menia názory ľudí a sú často nefér. Aj chovanie mladých zahraničných Slovákov je divné. Tí, ktorí pracujú a žijú vonku a nemienia sa vrátiť, napriek tomu, že tu vyštudovali, nemali by mať rovnaký volebný hlas, ako človek, ktorý tu sedí a stále pracuje pre tento národ a jeho lepší život,

Tisícky billboardov, ale aj besied v rozhlase a televízii sa už nedá sledovať, neprinášajú nič nové.. Rovnako mítingy, guláše a varené vína už nefungujú. Pre toho, kto vie koho voliť, je  to strata času. Politikov treba dlhodobo sledovať a rozhodnúť sa podľa svojho svedomia. Nemá pravdu ten, kto má najviac peňazí a najviac vykrikuje. Vyvoláva to informačné a dezinformačné cunami a hybridné vojny. Na billboardoch máme ľudí, majstrov sveta, ktorých som nikde nevidel a nepočul, čo s nimi?

Teda ako? Som presvedčený, že o všetkom rozhodne Duch Svätý, ak sa k nemu budeme podľa návodu Maroša Kuffu s dôverou modliť.

Jozef Mikloško

 

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Asociácia nemocníc Slovenska dosiahla na rokovaniach so zdravotnými poisťovňami rámcovú dohodu , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ukrajina zaútočila na infraštruktúru plynovodov idúcich cez Turecko

Spoločnosť „Gazprom“ informovala o útokoch na infraštruktúru Turkish Stream a Blue Stream

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Obhajoba žiada o oslobodenie syna nórskej princeznej od obvinení zo znásilnenia

Obrancovia Marius Borg Hoibyho, 29-ročného syna nórskej korunné princeznej Mette-Marit, požiadali súd o oslobodenie od obvinení zo znásilnenia štyroch žien…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa vyjadril k tomu, či došlo k posunu v otázke opätovného spustenia ropovodu Družba

V úvodnej časti dnešného samitu Európskej rady v Bruseli sa premiéri a hlavy členských štátov Európskej únie zaoberali výlučne zablokovanou…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.

Šimečkova hlboká kríza sa odhalila v plnej nahote. Už ho nechcú ani vlastní

Progresívny trón sa trasie… Podľa februárového prieskumu verejnej mienky v réžii agentúry SCIO môže ďalšie zotrvanie Michala Šimečku v čele Progresívneho…

19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina zaútočila na infraštruktúru plynovodov idúcich cez Turecko

Spoločnosť „Gazprom“ informovala o útokoch na infraštruktúru Turkish Stream a Blue Stream

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa vyjadril k tomu, či došlo k posunu v otázke opätovného spustenia ropovodu Družba

V úvodnej časti dnešného samitu Európskej rady v Bruseli sa premiéri a hlavy členských štátov Európskej únie zaoberali výlučne zablokovanou…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Operácia slepá zúrivosť“

The Economist predpovedá, že Trumpova „bezohľadná kampaň“ proti Iránu oslabí a rozzúri amerického prezidenta, čo ho urobí oveľa nebezpečnejším a…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajine bolo za Bidenovej éry dodané príliš veľa zbraní, čo vyčerpalo zásoby Pentagónu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovacie komisie: Má to však jeden háčik

Pani Milerová by opäť povedala: „Tak nám zriadili vyšetrovaciu komisiu”. Aj Európska komisia ustanovila komisiu, ktorá má zistiť, aký je…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko a Maďarsko kritizujú reakciu EÚ na krízu s ropovodom Družba, Ursule von der Leyenovej poslali list

Slovensko a Maďarsko sa sťažovali Ursule von der Leyenovej, že neboli vopred informované o expertnej misii Európskej únie na kontrolu…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajinec viac ako Slovák? Pre primátora Bratislavy zrejme áno

Občiansky aktivista a kandidát na primátora Bratislavy Miroslav Heredoš upozornil na naozaj podivnú parkovaciu politiku, ktorú v hlavnom meste Slovenska zaviedol primátor…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister zahraničných vecí Badr al-Busaidi v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského obavy rastú: „Mám z toho veľmi zlý pocit“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa kvôli vojne na Blízkom východe cíti pod tlakom. Počas svojho turné po Európe sa spojencom…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán zaútočil na izraelskú rafinériu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Stubb chce Trumpa „nalákať“ na dohodu: Spojenectvo výmenou za

Fínsky prezident Alexander Stubb nahlas uvažuje o dohode s Donaldom Trumpom. Európa by mohla pomôcť v Perzskom zálive, ak by USA…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stav ropovodu Družba: Na Ukrajinu dorazili európski experti, potvrdil šéf Naftogaz

Na Ukrajine sa nachádzajú experti Európskej únie, ktorí majú skontrolovať ropovod Družba, potvrdila spoločnosť Naftogaz

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám

Na jeseň bude v NR SR s veľkou pravdepodobnosťou schválený nový Občiansky zákonník. Ten aktuálny je tu už od roku…

19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.


Peking na pokraji vojny na Blízkom východe

Čína, 19. marca 2026 - Začiatok vojny USA a Izraela proti Iránu sa stal vážnou geopolitickou skúškou pre Čínsku ľudovú…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

V USA obvinili jedenásťročného chlapca z vraždy päťročného súrodenca

Len jedenásťročný chlapec čelí obvineniu z vraždy prvého stupňa za zabitie svojho päťročného brata v americkom štáte Colorado, informovali v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenskí hádzanári spravili prvý krok za vytúženým postupom na MS do Nemecka

Slovenská reprezentácia hádzanárov vstúpila úspešne do bojov o miestenku na najbližšie majstrovstvá sveta, ktoré sa v januári 2027 uskutočnia v…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Orbán v otázke pôžičky pre Ukrajinu neustúpi, kým ropa opäť nezačne prúdiť cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril, že v otázke týkajúcej sa poskytnutia pôžičky vo výške 90 miliárd eur z európskych zdrojov pre…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Világi hovorí, prečo to v DAC nevyšlo s angažovaním Weissa či Škrteľa

Majiteľ futbalového klubu DAC Dunajská Streda Oszkár Világi vysvetlil, prečo nebola úspešná jeho snaha o angažovanie trénera Vladimíra Weissa st. či…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Čoho sa bojí Michal Šimečka?

Líder progresívcov Michal Šimečka dlhodobo verejne prezentuje svoj proukrajinský postoj a neochvejnú podporu prezidentovi Zelenskému, zatiaľ čo za agresora označuje…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky generál svojím prejavom v EP rozdupal predsedníčku Európskej komisie

Europoslancom Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi prišla do europarlamentnej frakcie ESN nová posila, a to hneď veľkolepo. Taliansky europoslanec, generál…

19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na rozdiely, nový rodičovský dôchodok môže byť výrazne nižší

Od roku 2026 čaká slovenský daňový systém významná zmena, ktorá zásadne mení spôsob prerozdeľovania časti zaplatenej dane. Tradičný mechanizmus poukazovania…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

NABU ako nástroj západného riadenia Ukrajiny. Zelenskyj kladie odpor

Ukrajina, 19. marca 2026 - Ukrajina dostala balík podmienok na vstup do EÚ, ktorý predpokladá posilnenie nezávislosti NABU a vyňatie…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán zaútočil na najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete

Irán zasiahol najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete v Katare

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Online nakupovanie, ktoré nás presvedčilo, že život je lotéria

Online nakupovanie prináša vzrušenie, očakávanie aj občasné sklamanie v jednom balíčku. Online nakupovanie nám často sľubuje dokonalé produkty za skvelé…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Bývalý šéf protiteroristického centra, ktorý kritizoval Trumpa pre vojnu s Iránom, je podozrivý z úniku informácií. Vyšetruje ho FBI

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie vyšetruje vysokopostaveného amerického protiteroristického predstaviteľa Josepha Kenta pre údajné úniky utajovaných informácií. Kent v utorok…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj informoval, že nové kolo rokovaní s USA o ukončení vojny by sa malo uskutočniť túto sobotu v USA.

Včera 20:28

Netanjahu uviedol, že Irán už nie je schopný obohacovať urán ani vyrábať balistické rakety.

Včera 20:26

Armáda Ukrajiny zaútočila na centrum inovácií ruskej spoločnosti Granit na Kryme.

Včera 19:49

Ministerstvo energetiky Izraela uviedla, že iránska armáda zasiahla ropné rafinérie v izraelskom meste Haifa. Úder však nespôsobil významné škody.

Včera 19:45

.

Cukor: Ktorá krajina je najväčším spotrebiteľom cukru na svete?

Cukor patrí medzi najviac konzumované potravinové zložky na svete a jeho spotreba neustále rastie. Tento článok vám prezradí, ktorá krajina…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

„Páni“ klamári

Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Slovenskej republiky Robert Bestro na základe štatistických údajov vyvracia opozičné klamstvá týkajúce sa…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ministri, haló: Dáme ďalšie státisíce na podporu LGBTi?

Ak ste sa nádejali, že s touto vládou skončí hromadné vyhadzovanie verejných financií na dúhové projekty, potom ste sa pomýlili…

19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Parlament schválil novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov

Národná rada SR schválila v utorok novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov, pamätníkov, pamätníkov holokaustu…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dva naratívy alebo informačná hmla vojny

Termín „naratív“, ktorý sa prostredníctvom médií čoraz naliehavejšie tlačí do nášho slovníka,  je definovaný ako príbeh alebo interpretácia udalostí spájajúci…

19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov