NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
19:46

Nórska polícia oznámila zadržanie troch bratov. Tí sú podozriví z teroristického bombového útoku na americkú ambasádu v Osle.

Ako uviedol policajný prokurátor Christian Hatlo podozriví bratia sú nórskymi občanmi irackého pôvodu a zadržali ich v Osle.

Christian Hatlo
Na snímke policajný prokurátor Christian Hatlo / Foto: TASR/AP-Lise Aserud/NTB Scanpix via AP
19:43

Josého Antonia Kasta slávnostne uviedli do úradu prezidenta Čile.

José Antonio Kast
Čilský prezident José Antonio Kast máva svojim podporovateľom pri odchode z Kongresu po slávnostnom zložení prísahy vo Valparaiso v Čile v stredu 11. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Gustavo Garello
19:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Mesto Nové Zámky pre bezdomovcov predlžuje prevádzkové hodiny nocľahárne. Aj mestá na Liptove a iné ponúkajú bezdomovcom v mrazivých dňoch pomoc

Mesto Nové Zámky predĺžilo prevádzkové hodiny nocľahárne pre bezdomovcov na Považskej ulici od 17.00 do 9.00 h

❚❚
.

Ako informuje web samosprávy, mesto to pre ľudí bez prístrešia či trvalého bydliska robí pre súčasné mrazivé dni, počas ktorých hrozí zvýšené nebezpečenstvo podchladenia.

Mestský úrad v Nových Zámkoch preto vyzýva občanov, že v prípade, ak spozorujú na ulici človeka vystaveného mrazu, ktorému by mohla hroziť ujma na zdraví, nech kontaktujú mestskú políciu na telefónnom čísle 159.

 

.

Mestá na Liptove ponúkajú bezdomovcom v mrazivých dňoch pomoc

Všetky tri liptovské mestá – Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok ponúkajú ľuďom bez strechy nad hlavou pomocnú ruku, zvlášť počas mimoriadne mrazivých dní, ktoré na Slovensku v súčasnosti prevládajú. Nocľahárne a útulky prichýlia všetkých, ktorí požiadajú o pomoc.

Liptovskomikulášska radnica predĺžila v týchto dňoch otváracie hodiny nocľahárne v mestskom Komunitnom centre v Hlbokom. Bezdomovci v nej môžu stráviť čas od 16.00 do 10.00 h, naraz v nej môže prebývať osem mužov a štyri ženy. “V tomto doslova arktickom období sa kapacita nocľahárne naplnila. Postaviť vedľa centra poľný stan tak ako v minulom roku, nie je momentálne možné, pretože by sa nedal dostatočne vykúriť. Navyše vlani bol málo využívaný,” uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková. Bezdomovcov nad rámec kapacity nocľahárne podľa nej prichýli Slovenský Červený kríž v ubytovni na Nábreží, v súčasnosti sa takto starajú o päť ľudí.

Väčšina bezdomovcov v Ružomberku o pomoc nežiada ani počas veľkých mrazov. V tamojšom útulku sa nachádza 15 lôžok, no ani tie nie sú plne obsadené. “Momentálne je tam ubytovaných 14 klientov, uplynulý víkend prišli do zariadenia prenocovať ďalší traja. V prípade väčšieho záujmu vieme zabezpečiť priestory aj v ubytovni v Štiavničke, no skutočnosť je taká, že nie všetci bezdomovci majú o túto možnosť záujem,” skonštatoval asistent primátora Michal Praženica.

V najmenšom meste v regióne, v Liptovskom Hrádku, majú podľa primátora Branislava Trégera len dvoch ľudí bez stáleho prístrešia, no aj tí majú kde prečkať chladné dni. “Sú v teple, chodíme ich pravidelne kontrolovať,” doplnil Tréger.

.

 

Nocľaháreň v  Banskej Štiavnici môžu bezdomovci pre mrazy využívať celý deň

Vzhľadom na aktuálne extrémne chladné počasie sa rozhodli v banskoštiavnickej nocľahárni pre bezdomovcov predĺžiť možnosť pobytu pre ľudí bez prístrešia na 24 hodín

Ako priblížil náčelník Mestskej polície v Banskej Štiavnici Vladimír Kratoš, bezdomovci sa v zariadení môžu zdržiavať po celý deň s výnimkou času, kedy sú priestory dezinfikované. “Chceme tak predísť nejakej ujme na zdraví vzhľadom na to, že tie podmienky sú teraz veľmi kruté,” poznamenal.

Nocľaháreň s kapacitou približne desať lôžok využívajú denne priemerne štyria až piati ľudia. Podľa náčelníka sú bezdomovci disciplinovaní a podmienky zariadenia akceptujú. Nocľaháreň je otvorená od začiatku decembra. V zariadení si záujemcovia platia 0,5 eura za noc, k dispozícii majú sprchy, sociálne zariadenia aj práčku.

.

Podľa Kratoša nevyužívajú nocľaháreň všetci bezdomovci, ktorí sa na území mesta zdržiavajú. “Niektorí majú svoje rôzne možnosti, ktoré využívajú po celý rok a aj teraz. Ide o osoby, ktoré odmietajú zariadenia z osobných dôvodov, ktoré sú iba im známe,” podotkol.

 

V Bratislave pre pomoc ľuďom bez domova v mrazoch funguje aj SOS linka 

V Bratislave funguje pre pomoc ľuďom bez domova v aktuálnom mrazivom počasí aj SOS linka občianskeho združenia (OZ) Vagus s číslom 0949 655 555. Môžu tu volať ľudia, ktorí vidia v hlavnom meste človeka spiaceho vonku alebo niekoho, kto potrebuje pre mrazy pomoc. Projektový riaditeľ OZ Vagus Sergej Kára pre TASR uviedol, že sa na túto linku za posledné tri dni obrátilo viac ako 100 ľudí.

Združenie má od piatka (6.1.) zintenzívnenú službu v teréne, kde je aj do 23.00 h. Za posledné dni zrealizovalo aj desiatky prevozov ľudí bez domova do bezpečia. “Pripravili sme víkendový krízový režim v prípade, ak sa počasie nezlepší,” povedal Kára.

Nezisková organizácia Depaul Slovensko pre TASR uviedla, že kapacita Nocľahárne sv. Vincenta de Paul v Bratislave je 200 miest a momentálne je mierne prekročená. Podľa Jozefa Kákoša z Depaul Slovensko sú mrazmi ohrození najmä ľudia závislí od alkoholu či drog. Verejnosť môže pomôcť ľuďom bez domova aj tým, že donesie do organizácie deky, plachty či uteráky. “Vítaná je aj dobrovoľnícka pomoc,” podotkol Kákoš.

Hlavné mesto spoločne s neziskovými organizáciami vyzýva ľudí, aby v prípade, že vidia osobu, ktorá je na ulici a potrebuje v dôsledku silných mrazov pomôcť, kontaktovali tiesňovú linku na telefónnom čísle 112, mestskú políciu na čísle 159 alebo SOS linku OZ Vagus na čísle 0949 655 555, ktorá funguje od 17.00 do 22.00 h.

Kára upozorňuje, že ak ľudia zbadajú osobu, ktorá potrebuje pomoc, je nutné skontrolovať či je fyzicky v poriadku. “Nestačí len okolo prejsť a zavolať. Treba za tým človekom prísť a zistiť, či je pri vedomí, či dokáže komunikovať a je v stave sa vôbec niekam presunúť. Často sa stalo, že nám volali ľudia a bol to skôr prípad pre záchranárov ako pre našich sociálnych pracovníkov,” uviedol s tým, že ľudom bez domova pomôže aj to, ak im niekto ponúkne teplý čaj či prikrývku.

Bratislava je pripravená pri dlhodobých mrazoch zriadiť pre ľudí bez domova aj stanový tábor. Magistrát preto denne monitoruje kapacitné možnosti nocľahu v meste pre bezdomovcov. Podľa hovorkyne Bratislavy Ivany Skokanovej kapacity existujúcich nocľahární sú zatiaľ postačujúce. Všetky nocľahárne prijímajú podľa nej ľudí bez ohľadu na ich stav.

“Mesto tiež prostredníctvom svojej mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave zabezpečilo pre ľudí bez domova, ktorí žijú v nevyužívaných garážach, budovách či squatoch, kontajner dreva na kúrenie,” povedala. Nocľaháreň Mea Culpa, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti hlavného mesta, navyše operatívne predlžuje svoje prevádzkové hodiny na 24 hodín. Tak tomu bolo napríklad aj v nedeľu 8. januára. Pre ľudí bez domova, ktorí do Mea Culpa prídu, varia aj teplé jedlo.

.

Pre prípad krízovej situácie pripravuje aj projekt dočasnej nocľahárne na Konvalinkovej ulici, kde pri neúnosnej situácii vie poskytnúť nocľah a zvýšiť tak kapacity už existujúcich zariadení. Na tomto projekte spolupracuje Bratislava s organizáciou Depaul Slovensko.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ministerstvo vnútra SR otvorilo v Prievidzi informačnú kanceláriu pre obete trestných činov

Ministerstvo vnútra SR rozširuje svoju pomoc pre obete trestných činov do vybraných okresných miest. V Prievidzi na okresnom úrade v…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump tvrdí, že vojna s Iránom sa môže čoskoro skončiť, vraj už niet na čo útočiť

Americký prezident Donald Trump v stredu naznačil, že vojna s Iránom by sa mohla čoskoro skončiť. Podľa jeho slov už…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Migaľ: Reforma samosprávy nesmie byť záťažou pre malé obce

O pripravovanej reforme územnej samosprávy, financovaní obcí a možnostiach zapojenia malých samospráv do budúceho programového obdobia Európskej únie rokovali v…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Emmanuel Macron nemá potvrdené, že Irán kladie míny v Hormuzskom prielive

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu uviedol, že nemá potvrdené správy o tom, že Irán kladie námorné míny v strategickom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

FBI varuje pred útokmi Iránu na západné pobrežie USA

FBI v posledných dňoch varovalo policajné riaditeľstvá v Kalifornii, že Irán môže vyslať bezpilotné lietadlá na západné pobrežie USA, informuje…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.

Ďalší predstaviteľ Kyjeva sa vyhrážal Orbánovi a jeho rodine

„Vieme, kde ste vy a vaši blízki“ – generál SBU vo výslužbe sa otvorene vyhráža maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Orbán bezprostredne…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

V noci Kyjev opäť útočil na ruské plynovody s cieľom odstaviť dodávky pre Európu

V noci na 11. marca kyjevský režim s cieľom zastaviť dodávky plynu európskym spotrebiteľom podnikol ďalší útok s použitím úderných…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump odmietol zodpovednosť za masaker v iránskej škole

Prezident USA odmietol komentovať správy o tom, že USA zaútočili na školu v Iráne, a vyhlásil, že o tom nič…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú americké IT giganty

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú kancelárie Amazonu a Googlu na Blízkom východe, informuje iránske vydanie Shargh Daily

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nepustí pozorovateľov k ropovodu Družba. Považuje ich za turistov

Ukrajina dala arogantne najavo, že úradníkom z Maďarska nedovolí kontrolovať ropovod Družba

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ak naša a maďarská vláda zablokujú 90 miliárd pre Kyjev, pobaltské a škandinávske štáty sa zariadia inak

Ak Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať 90-miliárdovú pôžičku Ukrajine, Európa bude môcť prideliť tretinu tejto sumy

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koniec stratégie 2023. Ako vojna v Iráne mení vojnu na Ukrajine

Vojna v Iráne, ak bude predĺžená, by sa mohla stať zlomovým bodom vo vojne na Ukrajine, rovnako ako udalosti z…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Počas atentátu na Alího Chameneího utrpel zranenia aj jeho syn, novovymenovaný ajatolláh

Ajatolláh Modžtabá Chameneí, ktorý sa od svojho vymenovania minulý víkend neobjavil na verejnosti, utrpel zranenia v dôsledku úderu, pri ktorom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: Dvojitý meter a nehorázne klamstvá progresívcov nás stoja energetickú bezpečnosť

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry ostro kritizuje nielen správanie našich susedov z Ukrajiny a rozklad medzinárodného…

11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vláda robí všetko pre zbrzdenie rastu cien pohonných látok

V tejto chvíli robí vláda všetky kroky, nielen na domácej, ale aj zahraničnej scéne, aby čo najviac zbrzdila potenciálny rast…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Irán bol na vojnu pripravený lepšie, ako čakala Trumpova administratíva

Podľa denníka The New York Times bolo vo vojne s Iránom poškodených najmenej 17 amerických zariadení na Blízkom východe

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V spore Blaha vs. Eset bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu

Krajský súd v Bratislave zrušil ako nesprávny a nezákonný rozsudok Mestského súdu Bratislava IV, ktorým ten zamietol žalobu spoločnosti Eset…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Médiá tvrdia, že Kremeľ mal zosnovať plán na udržanie Orbána pri moci

Kremeľ mohol schváliť plán dezinformačnej kampane, ktorá má pomôcť maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi udržať sa pri moci. S odvolaním sa…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok ukrajinskej armády na Brjansk má všetky základné znaky vojnového zločinu

Rusko, 11. marca 2026 - Ministerstvo zahraničných vecí Ruska vydalo vyhlásenie v súvislosti s raketovým útokom ukrajinskej armády na Brjansk.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson: Vojna USA a Izraela proti Iránu má teologický charakter

USA, 11. marca 2026 - Zničenie obj

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Vodiči, ktorí by nemali sedieť za volantom

Vodiči dokážu niekedy na cestách vytvoriť situácie, ktoré sú nielen nebezpečné, ale aj úplne nepochopiteľné. Hoci sú autá bežnou súčasťou…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Dodávka prerazila bezpečnostné zátarasy pri Bielom dome, polícia uzavrela okolité ulice

Washingtonská polícia uzavrela okolie Bieleho domu po tom, ako v stredu nadránom prerazilo dodávkové vozidlo bezpečnostnú zábranu v blízkosti sídla…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Deravé rešeto namiesto štítu: Západné systémy protivzdušnej obrany neochránia pred rojom lacných dronov

USA, 11. marca 2026 - Americký bezpečnostný dáždnik na Blízkom východe sa zrazu stal deravým ako rešeto. Zatiaľ čo Pentagon…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Na zmene voľby zo zahraničia ešte nie je v koalícii dohoda, pripravujú ju v Smere

Na zmene spôsobu hlasovania zo zahraničia pri voľbách do Národnej rady SR zatiaľ v koalícii nie je oficiálna dohoda. Povedal…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Stovky študentov umeleckých odborov a ďalších zástupcov kultúry dnes dopoludnia protestovali na pražskom Malostranskom námestí. Následne išli pred ministerstvo kultúry. Protest bol namierený proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a plánovaným škrtom v rozpočte ministerstva.

Praha protest kultúra
Na snímke protest pred českým ministerstvom kultúry proti šéfovi rezortu Otovi Klempířovi a proti škrtom v rozpočte pre jeho rezort, ktorý zorganizovala iniciatíva Stojíme za kultúrou! v Prahe 11. marca 2026 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
19:53

Za útok raketou Tomahawk na iránsku dievčenskú školu v meste Mínáb v prvý deň vojny na Blízkom východe sú zodpovedné Spojené štáty.

Ako píše denník New York Times tragédiu spôsobila chyba v zameriavaní.

19:50

Prokuratúra oznámila, že požiar autobusu v meste Kerzers na západe Švajčiarska mohol spôsobiť “psychicky narušený” muž, ktorý sa zapálil.

Kerzers požiar autobus
Na snímke príslušníci záchranných služieb zasahujú pri zhorenom autobuse v meste Kerzers vo Švajčiarsku v utorok 10. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Kantonspolizei Freiburg via Keystone via AP
19:46

.

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Špecializovaný trestný súd sa neobráti v kauze Kuciak s prejudiciálnou otázkou na Súdny dvor EÚ

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa neobráti na Súdny dvor EÚ s prejudiciálnou otázkou súvisiacou s prípustnosťou dôkazov extrahovaných zo…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan: Vojnu treba zastaviť, skôr než spáli celý Blízky východ

Vojnu, ktorá zachvátila veľkú časť Blízkeho východu, treba zastaviť, skôr než zasiahne celý región a ešte viac poškodí svetovú ekonomiku,…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ukrajine sa má „deanonymizovať“ Telegram

Najvyššia rada zajtra prerokuje návrh zákona o deanonymizácii telegramových kanálov, oznámila poslankyňa Iryna Heraščenko po príslušnom rozhodnutí zmierovacej rady

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov