Eduard Heger a Igor Matovič

NAŽIVO

Iránsky raketový útok na predmestí izraelského Tel Avivu si vyžiadal dve ľudské obete. Podľa dostupných informácií vieme, že izraelská armáda zachytila iránske balistické rakety aj nad Jeruzalemom a okolitými obcami.

08:00

Požiar v rafinérii Dos Bocas v Mexiku si vyžiadal päť obetí. Podľa dostupných informácií k požiaru došlo v utorok a spôsobili ho silné dažde. Štátna ropná spoločnosť Pemex uviedla, že došlo k úniku ropy a tá sa následne vznietila.

07:56

Izrael vyzval obyvateľov juholibanonského mesta Súr na evakuáciu. Varoval pred plánovaným útokom na ciele, ktoré súvisia s proiránskym militantným hnutím Hizballáh.

07:52

V utorok večer došlo v Bagdade k dronovému a raketovému útoku na americké veľvyslanectvo. Jeden zo svedkov uvádza, že výbuchy spôsobil systém protivzdušnej obrany veľvyslanectva pri zachytávaní projektilov.

07:18

Irán v utorok večer potvrdil smrť svojho tajomníka Alího Larídžáního. Informáciu o jeho zabití, ešte v ten deň dopoludnia, avizovala izraelská armáda.

07:08

Predseda iránskeho parlamentu Mohammad Bágher Ghalibáf skonštatoval, že situácia v Hormuzskom prielive už nebude nikdy taká, aká bola pred vypuknutím vojny. 

07:01

Humanitárna pomoc Detského fondu OSN (UNICEF) do Pásma Gazy z Egypta bude pozastavená. Izrael k tomuto rozhodnutiu dospel po tom, keď jeho jednotky zmarili v utorok pokus o pašovanie tabaku a nikotínu v zásielkach, ktoré boli koordinované touto organizáciou.

06:56

Parlament Nórska rozhodol o zriadení komisie, ktorá má preskúmať prácu nórskej zahraničnej služby a iných orgánov za posledné desaťročia v súvislosti s Epsteinovou kauzou.

Včera 20:00

Zelenskyj uviedol, že do regiónu Perzského zálivu vyslali 201 ukrajinských odborníkov na likvidáciu dronov.

Včera 19:58

Lekári brazílskeho exprezidenta uviedli, že zdravotný stav Bolsonara sa zlepšuje. Jeho prepustenie späť do väzenia však zatiaľ neplánujú.

Včera 19:57

Študentov gymnázia v Rokycanoch, ktorí minulý rok prišli na haloweensku školskú akciu prezlečení za členov Ku-klux-klanu, stíha polícia.

Včera 19:54

UNICEF uviedol, že kvôli evakuácii juhosudánskeho mesta Akobo ušlo do Etiópie odhadom 100.000 ľudí.

Včera 19:47

Zdravotný stav nórskej korunnej princeznej Mette-Marit sa zhoršil. Trpí zriedkavou formou pľúcnej fibrózy.

Včera 19:16

V Nairobi sa pred súd postavili dvaja muži obvinení z pokusu o pašovanie mravcov do Číny.

Včera 19:14

Trump oznámil, že svoju plánovanú návštevu Číny odkladá pre vojnu v Iráne. Dodal, že do Pekingu vycestuje asi až o päť až šesť týždňov.

Včera 18:43

Súd nariadil nové súdne konanie s kardinálom Angelom Becciuom. Ten je odsúdený za finančný podvod a spreneveru majetku cirkvi.

Včera 18:42
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kéry: A takto sme si tu žili …

Predseda Zahraničného výboru SR a poslanec Marián Kéry(SMER-SSD) sa v nedávnom príspevku na sociálnej sieti vyjadril k nadávkam politikov strany SMER- SSD z podcastu z dielne Denníka N a pripomenul manipulácie trestných konaní za vlády Matoviča a Hegera: ” Takto sme si tu žili pod Matovičom, Hegerom a Ódorom, keď bezpečnosť nás všetkých a spravodlivosť zabezpečovali pomstychtivý Mikulec, spolu s posledným spravodlivým Hamranom”

Eduard Heger a Igor Matovič
Eduard Heger a Igor Matovič
❚❚
.

„Po atentáte na premiéra Roberta Fica v Handlovej bola spoločnosť, aspoň podľa vtedajších prvých signálov, nastavená na zmiernenie zákopových vojen medzi hodnotovo rozdielnymi politickými tábormi. Pápežskejší ako pápež sa tváriace Progresívne Slovensko, ale aj liberálne médiá vyzývali SMER-SSD, aby prispel k zmieru,“ píše Marián Kéry v úvode svojho príspevku.

„ My sme tak aj urobili – opakovane sme sa ospravedlnili za veci, ktoré mohli prispieť k rozdeľovaniu spoločnosti. Druhá strana, aspoň verejne, taká aktívna nebola…,“ dodal.

„Až zrazu, pred pár dňami sa ukázalo, že oni žiaden zmier nechcú. Napríklad v Denníku N sa vyfarbili aj pred pár dňami. V redakčnom podcaste nadávali smerákom jazykom, ktorý má ďaleko nie od zmieru, ale aj od korektnej kritiky,“ pripomenul Kéry.

.

Kéry zhrnul, čím vlastne v podcaste DenníkN prestrelil : „”A oni to hrajú, alebo sú naozaj takí debilní tí ľudia? “, opýtal sa Adam Znášik na úvod segmentu ´Toto vystrihneme´ o kampani Úradu vlády SR. “Podľa mňa to nehrajú”, odpovedal novinár a bývalý moderátor rádia FM Branislav Bezák. Adam Znášik ďalej niekoľkokrát označil za “debila” poradcu premiéra Erika Kaliňáka. Na záver uviedol, že chce, aby títo politici boli vytlačení na kraj spoločnosti, “do hajzla, kam patria”. Potom, keď sa to prevalilo, sa síce “naoko” ospravedlnili, no Znášik hneď povedal, že on názor nemení…“

 

Precitnutie? Ako pre koho

„Veď tu sa ešte nedoriešili veci, ktoré tu páchali na spravodlivosti vlády troch predchádzajúcich premiérov, začínajúc Matovičom,“ píše Kéry.

„Zoberme si nedávny rozhovor redaktorky Mimi Šramovej s ex-operatívcom NAKA Jánom Kaľavským, ktorý Šramová nahrala “niekde” v Bosne a Hercegovine, kde Kaľavský požiadal ešte pred dvomi rokmi z obavy o svoj život o politický azyl, niečo naznačuje a je šokujúci…,“ uviedol Kéry.

Redaktorka ho zavesila na youtube minulý týždeň a do pár dní mal desaťtisíce pozretí, dodal.

.

A to sa zďaleka nestal hitom len na tzv. “dezinformačných kanáloch”, ako posmešne napísali liberálne médiá – ako napríklad Sme. „Ak je čo len polovica z toho, čo povedal Kaľavský Šramovej pravda, príčetnému človeku musí byť z pomerov, ktoré na Slovensku vládli za vlád Matoviča, Hegera a Ódora, doslova zle…,“ konštatuje Kéry.

„Aj pre ten výbušný obsah, ktorý expolicajt Kaľavský rozpráva už mesiace a roky a ktorý by mohol politicky zničiť viaceré bezpečnostné a politické “esá” spomenutých bývalých vlád, sa spomínanému rozhovoru Šramovej s Kaľavským venuje aj Sme vo svojom pondelkovom vydaní,“ dodáva.

Poznamenal, že v inkriminovanom článku “Expolicajt na úteku sa vyrozprával na youtube, na trestnú činnosť sa konšpiračná moderátorka Kaľavského nepýtala” nenájdete rozvinutú vetu o tom, čo vyvádzali v NAKA počas Mikulcovho vládnutia na ministerstve vnútra a Hamranovho v policajnom zbore tzv. Čurillovci, vedení exkolegom Kaľavského Jánom Čurillom.

„Zneužívanie a kupovanie tzv. kajúcnikov, manipulácie v trestných konaniach, koordinácie výsluchov a obvinení medzi vyšetrovateľmíi NAKA a niektorými prokurátormi ÚŠP, zásahy, väzby, psychický nátlak na “prominentov” vo väzbe ako Martin Ribár, generál Lučanský, Dávit Lindtner, Tibor Gašpar…,“ uviedol témy, ktoré v článku vynechali.

 

.

Takto už nie, stačilo

„Nie. Peter Kováč zo Sme si skôr “iba” robí srandu (ako inak ten posmešný tón z textu nazvať?) z bodu zlomu, kedy si Kaľavský povedal : ” takto už nie“, že spravodlivosti síce musí byť robené zadosť, ale vždy by sa to malo diať na základe potvrdených dôkazov, a nie vymyslených obvinení zo strany aj politických gangstrov, ktorým ide o jediné : Aby zničili politickú stranu SMER-SSD a Roberta Fica, rovnako aj ďalších ľudí, spojených okrem SMERu-SSD aj s Hlasom a SNS,“ myslí si Kéry.

„Čuduje sa niekto, že Kaľavský si povedal “stačilo” po slovách od čurillovcov, že môže ísť postrieľať Kučerkove deti?, “opýtal sa a pripomenul, že Kučerka je ďalší ex-operatívec NAKA, ktorý čelí vykonštruovaným obvineniam a musel utiecť zo Slovenska.

Ján Čurilla a „jeho” policajti, rovnako aj niektorí prokurátori ÚŠP, sa po roku 2020 cítili na Slovensku ako Bohovia, ako poslední obhajcovia spravodlivosti, koštatuje. „Pýcha im zatienila mozgy, a tak išli. Niekdajšej šéfke policajnej inšpekcie chceli podpáliť auto, robili si zárezy, odškrtávali tváre v pomyselnom pexese….,“ pripomenul.

„Kajúcnikom sľúbovali podmienky a blahobyt, výmenou za to, že do basy pomôžu svojimi vymyslenými výpoveďami posadiť, namiesto seba, ľudí najmä zo SMERu…,“ uviedol.

„Toto, zdá sa, novinárovi Sme neprekážalo. Ale údajnú kauzu Kaľavského prijímania úplatkov (obvinil ho kajúcnik) a vynášania informácií z polície, tú spomenúť nezabudol. A kopol si aj do Šramovej, nálepkou “konšpiračná moderátorka”,“ pokračuje Kéry.

„Takto sme si tu žili pod Matovičom, Hegerom a Ódorom, keď bezpečnosť nás všetkých a spravodlivosť zabezpečovali pomstychtivý Mikulec, spolu s posledným spravodlivým Hamranom…,“poznamenal.

„Všetko nasvedčuje tomu, že na konci chobotnice, ktorá tu manipulovala s trestnými konaniami, boli vrcholoví politici vtedajšej koalície,“ zhrnul Kéry. „Dozvieme sa niekedy, kto to bol?,“ opýtal sa na záver.

Prečítajte si tiež :

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Vodiči sa v tuneli Sitina smerom do Lamača zdržia vyše polhodinu

Vodiči v Bratislave sa v stredu ráno zdržia na diaľnici D2 v tuneli Sitina smerom na Lamač vyše polhodinu. Dôvodom…

18. 03. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov

Týždeň pre politikov z PS nezačal najlepšie

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nevie, kde je centrála HLAS-u; poslankyne Zuzana Mesterová a Zuzana Števulová prišli s revolučným nápadom…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Obnova v Marianke spojí dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú v regiónoch

Bratislavská arcidiecézna charita chystá v sobotu 21. marca 2026 duchovnú obnovu farských charít. Uskutoční sa v priestoroch Baziliky Narodenia Panny…

18. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o Ukrajine sa blížia k “okamihu pravdy”

Rokovania o Ukrajine sa blížia k „okamihu pravdy“, ktorý môže prinútiť Kyjev, aby Moskve ustúpil v otázke územia

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

Dušan Hirjak

Marián Tkáč

.
.
.
.
.

Gešper pre HS: Čínske fabriky neplatia Green Deal, nemajú také drahé energie, ani vysoké odvody. Nemáme šancu s nimi súperiť

Neografia, jedna z najväčších tlačiarní v strednej Európe a posledný národný výrobca v Turci, sa ocitla v reštrukturalizácii. Predseda Matice…

18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

.

Týždeň pre politikov z PS nezačal najlepšie

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nevie, kde je centrála HLAS-u; poslankyne Zuzana Mesterová a Zuzana Števulová prišli s revolučným nápadom…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o Ukrajine sa blížia k “okamihu pravdy”

Rokovania o Ukrajine sa blížia k „okamihu pravdy“, ktorý môže prinútiť Kyjev, aby Moskve ustúpil v otázke územia

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Naď, byť na mieste Zelenského, zbombardoval by ropovod Družba

Exminister obrany Jaroslav Naď sa počas tlačovky otvorene vyjadril, že ak by bol on na mieste prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského,…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Žiadna ropa, žiadne peniaze“: Orbán reaguje na dohodu EÚ a Kyjeva o ropovode Družba

„Žiadna ropa – žiadne peniaze“: maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril k dosiahnutiu dohody medzi EÚ a Kyjevom o pomoci…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zakázali by verejné pochody katolíkov. Slovo môže mať aj americký minister vojny

Čaká konzervativistov na Západe mimoriadny rozkol? Najnovšie vyjadrenia vplyvného pastora rozpútali Peklo…

18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Štát chce akreditovať prevenciu kriminality. Otázka je, komu tým otvorí dvere

Ministerstvo tvrdí, že ide o profesionalizáciu. Z návrhu však rovnako vidno rast reportovania, dohľadu a silnejšiu moc štátu rozhodovať, kto…

17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident Miguel Díaz-Canel

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump sa snaží odložiť stretnutie so Si Ťin-pchingom v Číne

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že kvôli vojne s Iránom plánuje odložiť približne o mesiac dôležitú návštevu Číny,…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Celá kubánska elektrická sieť zlyhala, čím zostal celý ostrov bez elektriny

Do niektorých oblastí sa pomaly vrátila dodávka elektriny, zatiaľ čo ostrov naďalej sužuje zastaraná infraštruktúra a nedostatok paliva. Informuje o…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Upalte čarodějnici!

V posledních dnech sleduju trampoty Milionu chlívek, kterak mají problém, proti čemu a za co vlastně mají demonstrovat. Prezident si…

18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj má dostať ocenenie Európskej únie za zásluhy: „Znie to naozaj ako zlý vtip“

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti kritizuje Európsku úniu za to, že chce ukrajinskému…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tento týždeň môže byť prelomový pre svetovú ekonomiku a finančný systém

Centrálne banky viacerých veľkých krajín budú prijímať rozhodnutia o zmenách svojich úrokových sadzieb. Ide okrem iného o americký Federálny rezervný…

17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je na treťom mieste v počte prijatých Ukrajincov v celej EÚ. A čo sme za to dostali

V európskych krajinách našlo k 1. januáru 2026 útočisko celkovo 4,38 milióna ukrajinských utečencov. Vyplýva to zo štatistiky zverejnenej na…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Tuskova vláda ignoruje prezidentské veto týkajúce sa výdavkov na obranu

Stredoľavicová poľská vláda na čele s premiérom Donaldom Tuskom prijala uznesenie o pokračovaní čerpania prostriedkov z úverového nástroja EÚ „Security…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto radostí cíti hnev. Matka paralympioničky Rexovej sa ohradila voči klamstvám v médiách

Mama a členka podporného tímu našej úspešnej paralympioničky Alexandry Rexovej, ktorá má s trojicou bronzových medailí z hier v Miláne…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Tajný život Rimanov

Nahliadnite kľúčovou dierkou do spální, falšovateľských dielní a sprisahaneckých zákulisí Rímskej ríše. V napínavej knihe, ktorú nájdete TU

17. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

"Uplakaný, ufňukaný a ublížený plačko.“ Bývalý slovenský reprezentant dal najavo, čo si myslí o hviezde Realu Madrid

Vinicius Junior vysvetlil skutočný dôvod svojej gólovej oslavy pri víťazstve Realu Madrid v Lige majstrov nad Manchestrom City. Brazílčan je…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajine hrozí nedostatok rakiet Patriot do 3 mesiacov

Ukrajina pocíti nedostatok protilietadlových rakiet pre systém Patriot už o 1 až 3 mesiace kvôli vojne na Blízkom východe, uviedol…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kyjevská propaganda urobila z Orbána monštrum

Maďarsko, 17. marca 2026 - Protimaďarská propaganda zaujala hlavné miesto v ukrajinských médiách.   Pri čítaní kyjevských médií si v…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump začal vojnu na Blízkom východe na „vlastnú päsť“. Teraz prosí spojencov o pomoc

Trumpov útok na Irán zasiahol Európu nepripravenú. Hrozí rozkol medzi spojencami: Zatiaľ čo francúzsky prezident Emmanuel Macron koná, nemecký kancelár…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zhodia na Irán atómovú bombu aby mohli ustúpiť ako víťazi?

USA, 17. marca 2026 - Včera sa v tureckých médiách objavila informácia, že „Trumpov tím v núdzovom režime pripravuje stratégie ústupu z…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Inšpekcia trvá na svojom: Akcia Kajúcnik bola vyvrcholením viacročnej práce inšpekcie

Marcová akcia Kajúcnik bola vyvrcholením viacročnej práce Úradu inšpekčnej služby . Prípad sa týka podozrení zo zneužívania prostriedkov trestného práva.…

17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

15 fotiek, kde zdravý rozum nestačí

Rozum niekedy jednoducho nestačí na pochopenie toho, čo niektorí ľudia dokážu vymyslieť. Tento výber fotografií ukazuje situácie, pri ktorých zostáva…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Požiar na lietadlovej lodi Gerald R. Ford hasili viac ako 30 hodín

Posádke americkej lietadlovej lode Gerald R. Ford trvalo viac ako 30 hodín, kým uhasila požiar, ktorý vypukol na lodi minulý…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite 3 rozdiely na tomto obrázku za menej ako 23 sekúnd!

Rozdiely sú jadrom tejto rýchlej vizuálnej výzvy, ktorá preverí vaše pozorovacie schopnosti. Dokážete nájsť tri skryté rozdiely medzi dvoma obrázkami…

17. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Iránsky raketový útok na predmestí izraelského Tel Avivu si vyžiadal dve ľudské obete. Podľa dostupných informácií vieme, že izraelská armáda zachytila iránske balistické rakety aj nad Jeruzalemom a okolitými obcami.

08:00

Požiar v rafinérii Dos Bocas v Mexiku si vyžiadal päť obetí. Podľa dostupných informácií k požiaru došlo v utorok a spôsobili ho silné dažde. Štátna ropná spoločnosť Pemex uviedla, že došlo k úniku ropy a tá sa následne vznietila.

07:56

Izrael vyzval obyvateľov juholibanonského mesta Súr na evakuáciu. Varoval pred plánovaným útokom na ciele, ktoré súvisia s proiránskym militantným hnutím Hizballáh.

07:52

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Biely dom trvá na tom, že nepotrebuje pomoc Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko podpísali dohodu o novom produktovode. Krajiny sa chcú vyhnúť vydieraniu zo strany Ukrajiny

Slovensko a Maďarsko vybudujú nový produktovod na prepravu benzínu a nafty, ktorý priamo prepojí ropné rafinérie v Bratislave a Százhalombatte.…

17. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spor o “kosáky a kladivá”. Vojnové hroby rozdelili Národnú radu

Návrh novely dvadsať rokov starého zákona o vojnových hroboch, ktorých je na Slovensku viac než 36 000, sa dostal na…

17. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Stáli pri zrode KDH: Hnutie kleslo do politickej bezvýznamnosti. Ich súčasná ideológia je krátkozraký politický oportunizmus

Ján Čarnogurský, Jozef Mikloško a Viliam Oberhauser boli pri zrode KDH. Dnes ho sledujú iba zvonku, keďže okrem pána Mikloška…

17. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

Dušan Hirjak

Marián Tkáč

.
.
.
.
.

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máš chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj Zábery z okolia amerického veľvyslanectva v Bagdade , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Hlavné správy – váš hlavný denník pre aktuálne dnešné správy. Prinášame najnovšie správy zo Slovenska, horúce správy zo zahraničia a nezávislý pohľad na udalosti, ktoré ostatné médiá ignorujú.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov