Danko Gašpar Lavrov

NAŽIVO

Španielsky minister zahraničných vecí José Manuel Albares uviedol, že vzťahy medzi Španielskom a USA fungujú normálne napriek Trumpovym hrozbám.

16:08

Útoky Izraela zasiahli južné šiitské predmestia libanonskej metropoly Bejrút. Predtým armáda vyzvala tamojších obyvateľov na evakuáciu.

16:06

Merz má obavy z budúceho vývoja a eskalácie konfliktu na Blízkom východe. V súčasnosti nevidí žiadny spoločný plán USA a Izraela na ukončenie vojny proti Iránu.

16:05

Babiš uviedol, že ČR pozná svoje záväzky, ktoré mu vyplývajú z členstva v NATO, ctí ich a bude ich plniť.

15:37

Ukrajinský Najvyšší súd potvrdil rozhodnutie súdu nižšej inštancie, že ukrajinskí občania Zorian Kis a jeho partner Tymur Levčuk tvoria „de facto“ manželský pár.

15:19

Nigérijské civilné a vojenské zdroje uviedli, že džihádistické útoky v Nigérii si vyžiadali najmenej 14 obetí.

15:09

Na Cypre na základe európskeho zatykača zadržali ďalšiu osobu, ktorá je podozrivá zo zaobstarávania zbraní pre Hamas.

15:02

Nemecko dodá Ukrajine v najbližších týždňoch približne 35 systémov Patriot, informuje Der Spiegel.

Publikácia poznamenáva, že kvôli vysokej spotrebe týchto systémov na Blízkom východe sa Zelenskyj obáva o dodávky, ktoré by sa ušli pre Ukrajinu.

14:58

Metsolová oznámila mená prvých laureátov novozriadeného Európskeho radu za zásluhy. Medzi nimi sú aj Zelenskyj, Pietro Parolin či hudobníci a členovia skupiny U2.

14:44

Pápež prijal rezignáciu biskupa chaldejskej cirkvi zo San Diega, ktorého zadržali miestne úrady pre podozrenie zo sprenevery 250 000 dolárov.

14:35

Hegseth oznámil, že USA podniknú v Iráne najintenzívnejšie údery od spustenia vojenskej operácie.

14:34

Ukrajinský generál Oleksandr Komarenko uviedol, že ukrajinská armáda od ruských síl v uplynulých týždňoch dobyla späť takmer 400 štvorcových kilometrov územia a v súčasnosti kontroluje takmer celú Dnepropetrovskú oblasť. 

14:33

Eurokomisár pre hospodárstvo Valdis Dombrovskis uviedol, že Európska komisia nepodporuje rušenie sankcií na ropný sektor Ruska s cieľom stabilizovať vysoké ceny energií.

14:32

Dauha bolo počuť niekoľko silných explózií. Ministerstvo obrany Kataru uviedlo, že zneškodnilo raketový útok.

14:31

 Červený kríž uviedol, že humanitárne potreby v Iráne prudko rastú kvôli vojne.

14:30

Trump pre Fox News naznačil, že by možno bol ochotný rokovať s Iránom. Podľa neho však záleží na podmienkach, ktoré bližšie nespresnil.

14:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slovenskí politici sa hlásia z Ruska. Európskym krajinám adresujú odporúčanie

Rusko očakáva, že tento rok by mohlo dôjsť k posunom smerom k obnoveniu mieru na Ukrajine. Povedal to podpredseda Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar (Smer-SD) po utorkovom stretnutí slovenskej parlamentnej delegácie s predsedníčkou hornej komory ruského parlamentu – Rady federácie – Valentinou Matvijenkovou. Gašpar sa spolu s ďalším podpredsedom NR SR Andrejom Dankom (SNS) podľa svojich vlastných slov dozvedeli od Matvijenkovej podrobné stanoviská Ruska ku konfliktu na Ukrajine, informuje osobitný spravodajca TASR

Danko Gašpar Lavrov
Na snímke druhý vpravo ruskýy minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a podpredsedovia NR SR zľava Tibor Gašpar (Smer-SD), Andrej Danko (SNS) a štvrtý zľava slovenský veľvyslanec v Rusku Peter Priputen počas prijatia na oficiálnej návšteve Ruskej federácie 14. januára 2025 v Moskve / Foto: TASR
❚❚
.

Na Slovensku je podľa Gašpara zakázané zamýšľať sa, či bol konflikt na Ukrajine vyprovokovaný alebo nie. Vypočuť si priamo stanoviská ruskej strany odporučil aj lídrom väčších európskych krajín, “ak majú reálne záujem o to, aby sa obnovil mier”.

Danko je presvedčený, že vzťahy s Ruskom bude napokon obnovovať aj Európska únia. Poukázal na to, že Rusko je veľký štát, ktorý nemožno ignorovať. Ocenil, že do Moskvy išli spolu zástupcovia SNS aj strany Smer-SD.

“Ja som považoval za svoju povinnosť po období 2020 – 2023 zanechať tu odkaz aj v mene ľudí, ktorí našu koalíciu volili, že sú aj iné názory na Slovensku, ako zaznievajú z úst opozičných lídrov,” uviedol Danko. Podľa neho by z politikov mal každý chodiť tam, kde dokáže pre Slovensko dosiahnuť čo najviac.

“Nech každý pre SR robí najlepšie, ako dokáže, a nech každý cestuje tam, kde má kontakty a priateľov,” povedal Danko. Podľa vlastných slov je presvedčený, že táto cesta bude aj v prospech obchodných vzťahov medzi SR a Ruskom.

.

Členovia slovenskej delegácie budú mať v utorok ešte pracovnú večeru s predstaviteľmi Štátnej dumy, kde budú podľa Danka okrem iného debatovať aj o tom, aké objemy ruského plynu sú na trhu v Európskej únii.

 

Gašpar a Danko rokovali s Lavrovom o vojne na Ukrajine a energetike

Konflikt na Ukrajine a dodávky energonosičov do Európy boli hlavnými témami utorkového rokovania podpredsedov Národnej rady (NR) SR Tibora Gašpara (Smer-SD) a Andreja Danka (SNS) s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom v Moskve. Podľa Gašpara Rusko po porušení viacerých predchádzajúcich zmlúv zo strany Západu nevidí dôveryhodného partnera, s ktorým by mohlo uzavrieť dohodu o ukončení konfliktu na Ukrajine, informuje osobitný spravodajca TASR.

Ako pokračoval Gašpar, Lavrov sprostredkoval pohľad Ruska, prečo sa rozhodlo situáciu na Ukrajine riešiť vojensky. Medzi príčinami, ktoré na stretnutí ruský minister uviedol, bolo poškodzovanie práv ruskej menšiny na východe Ukrajiny vrátane úradných zákazov používania rodného jazyka, uviedol Gašpar.

.

Rusi sú však podľa Gašpara ochotní rokovať o skončení konfliktu na Ukrajine. “Len tu musí byť niekto, kto ich chce počúvať, prečo sa rozhodli riešiť túto situáciu tak, ako sa rozhodli,” povedal Gašpar s tým, že Rusko podľa Lavrova zistilo, že niektoré dohody z minulosti akoby prestali platiť. Týka sa to napríklad Minských dohôd o konflikte v Donbase, istanbulských rokovaní krátko po začiatku ruskej invázie v roku 2022, ale aj dohôd z čias rozpadu Sovietskeho zväzu.

“Nemajú dôveryhodného partnera, s ktorým by mohli takúto dohodu uzavrieť,” tlmočil Gašpar Lavrovove postoje.

Podpredseda NR SR upozornil, že kým sa nepomenujú príčiny konfliktu na Ukrajine, nie je možné ho ani vyriešiť.

Podľa Danka Lavrov na stretnutí hovoril o problematike energetických tokov do Európy a takisto o tom, čo predtým v tejto súvislosti vyhlásil na tlačovej konferencii. Na nej obvinil Spojené štáty z pokusu poškodiť plynovod TurkStream spájajúci európsku časť Turecka a ruský Krasnodarský kraj cez Čierne more. USA podľa Lavrova napomáhali Ukrajine pri pondelkovom (13. 1.) dronovom útoku na infraštruktúru plynovodu.

 

.

Fico podľa Gašpara rokovať o tranzite plynu do Kyjeva v piatok nepôjde

Premiér SR Robert Fico (Smer-SD) v piatok neplánuje ísť do Kyjeva, aby rokoval o zastavenom tranzite ruského plynu cez Ukrajinu. Myslí si to podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar (Smer-SD), ktorý to agentúre TASS povedal počas návštevy slovenskej parlamentnej delegácie v Moskve. Ako ďalej spresnil spravodajcovi TASR, stretnutie v ukrajinskej metropole sa podľa neho zrejme neuskutoční pre bezpečnosť slovenského premiéra.

“Premiér Fico včera zverejnil otvorený list (ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi) Zelenskému a pozval ho na rokovania. Zelenskyj odpovedal, že je potrebné prísť v piatok do Kyjeva. To však nie je možné. Myslím si, že sa to neuskutoční,” uviedol Gašpar, ktorý spolu s ďalším podpredsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS) vedie návštevu slovenskej delegácie.

Gašpar vo vyjadrení pre TASR v Moskve povedal, že spôsob Zelenského, akým reagoval na Ficov listov, považuje za “neštátnicky”. “Ale hlavný dôvod, pre ktorý sa zrejme nestretnú v Kyjeve, je bezpečnostný. Myslím si, že by bol život premiéra ohrozený. Verím, že si nájdu miesto stretnutia, ktoré bude vyhovovať obom stranám,” konštatoval.

Danko k tomu v utorok večer v Moskve poznamenal, že otázka stretnutia so Zelenským je na Ficovom rozhodnutí a on nemá právo sa k tomu vyjadrovať. “Ja som presvedčený, že náš premiér je v týchto pozíciách rozumný človek, určite vyhodnocuje viac informácií, ako máme my dnes a určite sa správne rozhodne,” povedal.

Premiér SR navrhol Zelenskému, aby sa rokovania o tranzite uskutočnili na území Slovenska, v blízkosti hraníc s Ukrajinou. Zelenskyj v krátkom vyhlásení na sociálnej sieti X so zámerom rokovať súhlasil, Ficovi ale odkázal, aby prišiel v piatok do Kyjeva.

Fico v liste okrem iného zopakoval, že rozhodnutie zastaviť tranzit plynu cez Ukrajinu smerom na Slovensko a k ďalším odberateľom spôsobuje Ukrajine, Slovensku a Európskej únii (EÚ) rozsiahle škody.

“Môj postoj nie je v Európe osamotený. Ak aj neberiem za úplne rozhodujúce to, že Slovenská republika stráca ročne zastavením tranzitu plynu okolo 500 miliónov eur, najrozhodujúcejší je vplyv Vášho rozhodnutia na konkurencieschopnosť EÚ, organizácie, o členstvo v ktorej sa uchádzate,” zdôraznil premiér.

Zelenskyj cez víkend kritizoval Fica v súvislosti s jeho nedávnou návštevou Moskvy. “Bolo očividnou chybou Fica, keď veril, že jeho pochybné plány s Moskvou budú fungovať donekonečna,” podotkol Zelenskyj. Kyjev chcel podľa neho Slovensku ešte pred zastavením tranzitu plynu cez Ukrajinu pomôcť, Fico však túto ponuku “arogantne odmietol”, napriek varovaniam mnohých európskych politikov.

Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom 1. januára 2025 zastavila dodávky ruského plynu cez Ukrajinu do Európy a Moldavska. Urobila tak v dôsledku nepredĺženia tranzitnej dohody zo strany Ukrajiny.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ministerstvo zahraničia: Slovensko nateraz uzatvára repatriácie z Blízkeho východu

Slovensko tento týždeň uzatvára proces repatriácií občanov SR, ktorí uviazli v regióne Blízkeho východu a Perzského zálivu. Ministerstvo zahraničných vecí…

10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo práce zrušilo výzvu na zvyšovanie zručností zamestnancov, záujem prevýšil finančné zdroje. Podľa PS rezort zlyhal

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR zrušilo výzvu na zvyšovanie zručností zamestnancov. Dôvodom mal byť veľký záujem zo strany…

10. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Neurónové siete zatiaľ nemôžu nahradiť živých IT špecialistov

K takémuto záveru dospela štúdia Alibaba Group a univerzity Sun Yat-sen v čínskom Kantone

10. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo kultúry: Na zlyhania zo správy NKÚ sme poukazovali, odporúčania zrealizujeme do júna

Odporúčania Najvyššieho kontrolného úradu SR z kontroly zameranej na hospodárenie a riadenie Slovenského národného múzea (SNM) a Slovenskej národnej galérie…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Koľko hotovosti mať doma pre prípad vojny či krízy? Európska centrálna banka uvádza konkrétnu sumu

V časoch geopolitického napätia, vojnových konfliktov či technologických výpadkov sa čoraz častejšie diskutuje o význame hotovosti. Európska centrálna banka vo…

10. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.

“Veľká pohroma” – to presne znamená Trumpov telefonát Putinovi

Americký prezident Donald Trump zavolal svojmu ruskému kolegovi Vladimírovi Putinovi kvôli problémom, s ktorými sa stretol po útoku na Irán.…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Szijjártó o panike na Ukrajine

Predvolanie maďarského veľvyslanca na ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny svedčí o tom, že v Kyjeve vypukla panika po tom, ako Budapešť…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že Rusko chce využiť vojnu s Iránom

Podľa neho Rusko chce využiť vojnu s Iránom a „možné predĺženie americkej vojenskej operácie“, vyjadril sa po správe GUR

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo zahraničia: Slovensko nateraz uzatvára repatriácie z Blízkeho východu

Slovensko tento týždeň uzatvára proces repatriácií občanov SR, ktorí uviazli v regióne Blízkeho východu a Perzského zálivu. Ministerstvo zahraničných vecí…

10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Volkswagen ruší pracovné miesta – zisky klesli takmer o polovicu

Zisky koncernu Volkswagen klesli v roku 2025 takmer o polovicu. Obchodné konflikty, ťažkosti v Číne a zmena stratégie v Porsche…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Polícia potvrdila streľbu na americký konzulát v Toronte

V Toronte došlo v utorok k streľbe na americký konzulát, informovala miestna polícia s tým, že na svitaní prijala hlásenie…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Leyenová: Odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky bol strategickou chybou

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová označila odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky za „strategickú chybu“. Podľa nej vojna…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Hrozivé straty”. Médiá odhalili, čím Irán zaskočil Trumpa

Teherán sa na bojové operácie pripravil lepšie, ako očakával tím amerického prezidenta Donalda Trumpa, píše The New York Times s…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Kandidáta na nového náčelníka generálneho štábu ozbrojených síl predstaví rezort do konca marca

Kandidáta na nového náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR predstaví rezort vláde SR a prezidentovi Petrovi Pellegrinimu do konca marca.…

10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Maďarská vláda zadrží prostriedky Oščadbanky. Išlo o niekoľko desiatok miliónov eur, dolárov a kilogramy zlata

Maďarská vláda prijala rozhodnutie o zmrazení finančných prostriedkov a zlata Oščadbanky na dobu vyšetrovania, ktoré potrvá 60 dní

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Známy autor vedeckých kníh prichádza s titulom o histórii ľudskej vynaliezavosti

Známy autor vedeckých kníh prichádza s titulom o histórii ľudskej vynaliezavosti – a s ňou spojených prelomov a pádov. Knihu…

10. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kamenický zopakoval základné heslo opozície: “Škodiť, škodiť a škodiť!”

Ladislav Kamenický , minister financií SR, upozorňuje na to, ako sa opozícia teší zo situácie, že na Slovensku môže nastať…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Predsedníčka súdnej rady Marcela Kosová žiada od Beáty Jurík z PS verejné ospravedlnenie

Vyjadrenia predstaviteľov politickej strany Progresívne Slovensko voči predsedníčke súdnej rady Marcele Kosovej, predovšetkým však poslankyne Beáty Jurík, ktoré odzneli na…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zacharová pre HS: Do mimovládok ide ročne cez 400 miliónov eur, štát ich musí kontrolovať. Niektoré z nich suplujú činnosť politických strán

Mimovládne neziskové organizácie a ich transparentné fungovanie a financovanie sú témou, ktoré zapĺňa verejný aj mediálny priestor na Slovensku už…

10. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

Zuzulová uviedla, prečo vychováva svoje deti bez prepychu a luxusu

Bývalá slovenská elitná lyžiarka Veronika Zuzulová sa na svojom instagramovom profile vyjadrila k výchove detí. Naznačila, že úmyselne sa ich…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Nový ajatolláh Iránu okamžite rozhneval Izrael a USA

Irán, 10. marca 2026 - Novým najvyšším vodcom Iránu sa stal druhý syn zosnulého ajatolláha - Mojtaba Chameneí. Kandidatúru schválila…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán poprel Trumpove slová o skorom ukončení vojny

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Blanár rokoval s ruským veľvyslancom

Šéf rezortu diplomacie Juraj Blanár rokoval s novým ruským veľvyslancom Sergejom Vadimovičom Andrejevom o mierových riešeniach aj dodávkach energetických surovín…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kresťan skončil život homosexuála, skoro ho potom zavreli

Neuveriteľné, a predsa sa stalo: Muž, ktorý sa verejne priznal, že zanechal homosexuálny spôsob života, keď sa stal kresťanom, mohol…

10. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gedra a Glück vyzývajú Šimečku, aby “nešaškoval”

Poslanci Richard Glück , predseda brannobezpečnostného výboru; a Juraj Gedra, šéf Úradu vlády SR, spoločne reagujú na apel Michala Šimečku…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Zúrivosť európskych vojnových štváčov": Rusko a USA sa zhodli na rovnakom cieli

Fínsko, 10. marca 2026 - „Rusko varuje NATO pred jadrovou apokalypsou!“ - takýmto titulkom straší britský denník Daily Express svojich…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Rozlúčka hoaxom. Púchovský potvrdil, prečo do školy nepatrí

Formálne odišiel, problém však zostal. Teraz je na ťahu ministerstvo

10. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump prezradil detaily rozhovoru s Putinom

Úplné vyhlásenie Trumpa o včerajšom rozhovore s Putinom

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Súdny proces s Bombicom pokračuje jeho záverečnou rečou

Súdny proces s Danielom Bombicom, známym aj ako Danny Kollar, ktorý je stíhaný pre viacero skutkov spájaných s extrémizmom, pokračuje…

10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tvrdé odkazy na linke Fico-Šimečka. Ale čo bude s nákladmi na život?

Keď ide o ceny energií, ide o všetko – ceny ropy vybehli v dôsledku konfliktu na Blízkom východe na sto…

10. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Green Deal a sankcie likvidujú fabriky

Europoslanec Milan Uhrík spolu s Ondrejom Ďuricom z hnutia Republika, informujú na sociálnej sieti, že kvôli progresívcom a ich politike…

10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bolestivé fotografie, ktoré dokazujú, že smola si vždy nájde cestu

Bolestivé fotografie dokážu niekedy povedať viac než tisíc slov, najmä keď zachytávajú momenty absolútnej smoly. Stačí jediná sekunda nepozornosti, zlého…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Anglicko ukončuje hormonálnu liečbu pre osoby mladšie ako 18 rokov

Facka pre tzv. rodovú medicínu – súkromní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti však zostávajú touto zmenou politiky nedotknutí. Informuje o tom spravodajský…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Španielsky minister zahraničných vecí José Manuel Albares uviedol, že vzťahy medzi Španielskom a USA fungujú normálne napriek Trumpovym hrozbám.

16:08

Útoky Izraela zasiahli južné šiitské predmestia libanonskej metropoly Bejrút. Predtým armáda vyzvala tamojších obyvateľov na evakuáciu.

16:06

Merz má obavy z budúceho vývoja a eskalácie konfliktu na Blízkom východe. V súčasnosti nevidí žiadny spoločný plán USA a Izraela na ukončenie vojny proti Iránu.

16:05

.

O post primátora Bratislavy chce opätovne zabojovať Miroslav Heredoš

Na post primátora Bratislavy chce v tohtoročných jesenných voľbách kandidovať aj predseda občianskeho združenia Voľná zóna a jeden z neúspešných…

10. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

V okolí Šamorína bol zatiaľ najsilnejší dotras februárového zemetrasenia

V okolí Šamorína v utorok ráno zaznamenali zatiaľ najsilnejší dotras februárového zemetrasenia s magnitúdom 3,3. Pre TASR to potvrdil vedúci…

10. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ubytovanie, ktoré zlyhalo na plnej čiare: 15 hotelov, ktoré hostia museli zahanbiť na internete

Ubytovanie by malo byť jednou z najpríjemnejších častí každej dovolenky, no niekedy sa z neho stane skôr zdroj frustrácie než…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

Najkratšia vojna v dejinách: Konflikt, ktorý trval iba 38 minút

Najkratšia vojna v dejinách sa odohrala v roku 1896 a trvala neuveriteľných 38 minút. Tento krátky, no dramatický konflikt je…

10. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americký senátor sa pustil do Saudskej Arábie, lebo sa nechce zapojiť do vojny

„Jastrab“ republikán Lindsey Graham, jeden z hlavných ideológov útoku na Irán, hrozí Saudskej Arábii „dôsledkami“ za to, že nevstúpila do…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nerad to říkám…

Od začátku absolutně nesouhlasím s Trumpovým a Netanjahuovým útokem na Írán. Považuju to za geostrategickou chybu, která se Západu vymstí,…

10. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov