Peter Pellegrini

NAŽIVO

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dnes spolu s manželkou Elke Büdenbenderovou pricestoval do Spojeného kráľovstva na oficiálnu trojdňovú návštevu.

Ide o prvú cestu nemeckého prezidenta do Británie za posledných 27 rokov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Steinmeier Starmer
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Thomas Krych
Včera 20:07

Ukončenie vojny Ruska na Ukrajine by malo byť v súlade s medzinárodným právom, uviedol generálny tajomník OSN António Guterres.

Podľa vlastných slov si myslí, že riešenie je ešte stále ďaleko. Informuje agentúra Reuters.

Včera 20:06

Wikipédia zverejnila zoznam najnavštevovanejších odkazov v tomto roku, pričom na jej anglickej verzii bol najpopulárnejší článok o Charliem Kirkovi. Informuje web Euronews.

Včera 20:05

Maďarsko na Ukrajinu nedodá žiadne zbrane, neposkytne jej ani žiadne finančné prostriedky a plne podporuje mierové úsilie amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjadril sa tak maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po zasadnutí ministrov zahraničných vecí NATO v Bruseli. Informuje agentúra Reuters.

Včera 20:03

Iránska vláda plánuje nakúpiť vodu od susedných krajín v dôsledku celonárodného sucha.

Ďalším z cieľov Teheránu je dovoz produktov, pri ktorých výrobe sa spotrebúva veľa vody. Informuje  agentúra DPA.

Včera 20:02

Český prezident Petr Pavel privítal dohodu Rady EÚ a Európskeho parlamentu na postupnom ukončení dovozu ruského plynu do Európy.

Podľa neho k tomuto kroku malo dôjsť skôr, pretože krajiny EÚ mali dosť času pripraviť sa na tento stav. Povedal to dnes po skončení prezidentského summitu Vyšehradskej štvorky v Ostrihome.

Podľa neho štáty EÚ by si nemali naivne myslieť, že sa vrátia „staré dobré časy“ lacných energií a priateľských vzťahov s Ruskom.

Včera 20:00

Poslanci izraelskej vládnej koalície sa dnes nezúčastnili na hlasovaní o uznesení, ktoré vyjadruje podporu plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončenie vojny v Pásme Gazy.

Za jeho prijatie preto hlasovala iba tretina poslancov izraelského parlamentu (Knesetu). Informujú agentúry Reuters, DPA a portál Times of Israel.

Včera 19:58

Bývalý majiteľ PornHub sa zaujíma o zahraničné aktíva spoločnosti Lukoil, informuje agentúra Reuters.

Podľa informácií agentúry sa bývalý majiteľ MindGeek (materská spoločnosť porno portálu PornHub), rakúsky podnikateľ Bernd Bergmair, obrátil na americké ministerstvo financií so žiadosťou o povolenie na nákup časti zahraničných aktív spoločnosti Lukoil.

„Je zrejmé, že Lukoil International GmbH je vynikajúca investícia a každý by bol rád, keby mal možnosť vlastniť tieto aktíva,“ povedal Bergmair pre agentúru Reuters a dodal, že „nekomentuje potenciálne transakcie“.

Včera 18:59

NATO nemá plán „B“ pre prípad zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu, vyhlásil generálny tajomník aliancie Rutte.

Novinár sa spýtal Ruttea, či má NATO náhradný plán pre prípad zlyhania rokovaní a zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu.

„Nemám ho. Nemyslím si, že by sme mali uvažovať o pláne „B“, odpovedal generálny tajomník aliancie.

Pripomíname, že západné médiá skôr písali, že v prípade odmietnutia Kyjeva podpísať Trumpov mierový plán, Spojené štáty môžu prestať dodávať zbrane Ukrajine aj za peniaze.

Včera 18:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Dal Pellegrini postojom ku Sputniku jasne najavo, na ktorej strane barikády stojí?

Je strana Hlas-SD iba „béčkom Smeru“, ako to hovoria tí, ktorým sa to hodí do ich politickej hry? Alebo sa už definitívne zaradila do košiara „tých správnych liberálnych“ subjektov? Naznačilo niečo Pellegriniho ostré vyjadrenie ku vakcíne Sputnik V?

Peter Pellegrini
Na snímke poslanec NRSR Peter Pellegrini
❚❚
.

Nevkusné koaličné divadlo okolo vakcíny Sputnik V je s každým ďalším dňom smutnejšie a odpudivejšie. Vakcína vraj nie je dosť dobrá (hoci ňou bez problémov očkujú v tretine štátov sveta a je bez škandálov s vedľajšími účinkami – na rozdiel od iných vakcín proti Covidu-19), podpísaná zmluva je vraj zlá (hoci ako jediná bola vôbec zverejnená a podľa neoficiálnych informácií je možno ešte menej nevýhodná, než zmluvy so západnými výrobcami), Sputnik V je vraj drahý (hoci je lacnejší než ostatné vakcíny), atď.

 

Bol to od Pellegriniho signál, kam sa chce zaradiť?

Postoj predstaviteľov koaličných strán k uvedenej veci je aj škoda komentovať, a samozrejme, opozícia tento neuveriteľne trápny cirkus z plného hrdla oprávnene škandalizuje. Celá opozícia – až na jednu výnimku. Peter Pellegrini, predseda podľa súčasných preferencií najsilnejšej opozičnej strany Hlas-SD, sa postavil na stranu koalície (píšeme o tom tu:).

.

Pellegrini sa vo veci Sputnika V postavil do jedného šíku s prezidentkou, ministerkou Kolíkovou a ďalšou liberálnou a rusofóbnou bandou. Tvrdo skritizoval nákup tej vakcíny, bol z tých, ktorí tak vehementne žiadali zverejnenie zmluvy, hoci im vôbec nevadí, že zmluvy o nákupe iných vakcín zverejnené neboli, a podporil postoj Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (vedeného manželkou Kiskovho hovorcu), inštitúcie, ktorá sa vo veci dosť nepatrične politicky angažuje. Spochybnil aj maďarské laboratórium, ktoré Sputnik V testuje a povedal, že on by sa touto vakcínou nedal očkovať.

Poviete si, veď tu ide len o hlúposť, o nejakú nepodstatnú vakcínu. Ibaže v prípade tohto pána je verejnosť dosť zvedavá na každý podobný signál, pretože stále nie je jasné, na ktorej strane veľkej politickej barikády vlastne stojí. Vykazuje momentálne vysoké voličské preferencie, napriek tomu, že vlastne žiadnu čitateľnú politiku nepredvádza (alebo práve preto?) a iba sa v politickom vláčiku ticho vezie ukrytý pred nepríjemnými dilemami, na ktorých sa jedného dňa bude lámať volebný chlebík. Preto si mnohí kladú otázku, za koho vlastne on a jeho partička kopú a kde budú stáť, keď pôjde o vážnejšie veci.

 

Je Hlas-SD iba „béčkom Smeru“?

Do akej miery je pravdivý u verejnosti rozšírený stereotyp, ktorý intenzívne živia systémové médiá, že Hlas-SD je stále nejako spojený so Smerom-SD? Áno, Hlas vznikol odštiepením zo Smeru, ale je ešte aktuálne poukazovať na niekdajšiu príbuznosť týchto subjektov? A vlastne, do akej miery vôbec boli tieto dva prúdy príbuzné v čase, keď ešte tvorili jeden politický subjekt?

Smer pred rozdelením bol širokospektrálnou stranou, pod krídlami ktorej boli súčasne ľudia s takými absolútne protichodnými názormi, ako napríklad Miroslav Lajčák a Ľuboš Blaha. Obaja zastávali kľúčové posty v oblasti zahraničnej politiky: Lajčák bol ministrom zahraničných vecí a Blaha bol overovateľom zahraničného výboru Národnej rady (NR SR), predsedom výboru NR SR pre európske záležitosti, vedúcim delegácie NR SR do Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, kde bol neskôr aj podpredsedom. A pritom ich politická orientácia je presne opačná.

.

A teda, na jednej strane je obdivuhodné, že Robert Fico ako výnimočný politický líder udržal dlhé roky svoje stádo – pre stabilitu krajiny, a samozrejme, aj z hľadiska straníckych záujmov – aj napriek obrovskej vnútornej rôznorodosti pokope, ale na druhej strane nie je možné nevidieť, že tam bolo silné pnutie už dávno predtým, než došlo ku skutočnému rozdeleniu strany.

 

Politickí biznismeni?

Ľudia ako spomínaný poslanec Blaha už niekoľko rokov pred voľbami 2020 v menej oficiálnej komunikácii používali na frakciu okolo Pellegriniho a košickej podnikateľskej partie termín „biznis krídlo Smeru“, a hoci to nehovorili otvorene, dalo sa vycítiť, že potichu škrípu zubami a toto biznis krídlo strany vnímajú ako tých, ktorí na ideách ľavicovej a vlasteneckej politiky iba zištne parazitujú.

Áno, biznis krídlo Smeru sa počas vládnutia Smeru venovalo svojmu „biznisu“, čo je pre koalíciu, a najmä pre hnutie OĽaNO dodnes hlavným argumentom pri každom z ich katastrofálnych lapsusov a prešľapov, keď na každú nepríjemnú otázku odpovedajú: „Lebo Smer kradol“. A ešte častejšie používajú skrátený tvar „Lebo Fico“. Lenže bol to skutočne samotný Robert Fico, kto bol taký aktívny v „biznise“?

Neboli to náhodou práve tí, ktorí po prehratých voľbách pochopili, že „biznis“ už nebude a oddelili sa v nádeji, že azda vyjde nový spôsob, ako sa k nemu opäť dostať? Títo ľudia sa teraz snažia zapáčiť druhému, slniečkovému táboru a tvária sa, že sú „očistení od smeráckej špiny“ – lenže nie je to náhodou tak, že podstatná časť tej „špiny“ odišla od Smeru práve s nimi?

.

 

Najistejšia stopa: sledovať na koho útočí mainstream

Je zaujímavé sledovať, ako sa k veci stavia mainstream. Terčom zúrivých útokov systémových médií nie je Peter Pellegrini, ale stále Robert Fico. Na tlačovkách strany Smer sú stále bežné rôzne bezočivé útoky vybraných novinárov systémových médií voči jeho osobe. Pravdovravný a objektívny denník Sme nedávno priniesol napríklad bombastický článok s titulkom „Máme nákres Ficovho bytu“ (viď tu:), pričom Pellegrinimu a ďalším „hlasákom“ sa nič podobné nedeje. Monika Tódová ani iní agenti objektívni žurnalisti sa pri iných politikoch nezaujímajú o to, kam chodia plávať, na akom aute jazdia a koľko izieb má ich byt – riešia to iba v prípade Roberta Fica (reč je o „mienkotvorných“ médiách hlavného prúdu, nie o bulvári, ktorý by s vďakou prinášal aj obrazovú analýzu stolice akejkoľvek celebrity).

Je to priam do očí bijúce. A je to vhodná príležitosť si spomenúť na staré pravidlo, ktoré hovorí: sleduj, do koho mainstream najviac kope, a naopak, koho podozrivo šanuje, a budeš vedieť, odkiaľ vietor fúka… Nie je vylúčené, že tu niekde môže byť ukrytá aj pravda o budúcom účinkovaní strany Hlas. Kiež by sme sa mýlili.

Ivan Lehotský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Najväčší korupčný škandál v EÚ v súčasnosti. Nad Leyenovou sa opäť zmráka, problémov je viac. Môžu spustiť reťazovú reakciu

Najväčší korupčný škandál v EÚ v 21. storočí s diplomatickou akadémiou zasiahne pozíciu predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej,…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarsko zahadzuje svoju neutralitu

Švajčiarsko ruší zákaz predaja zbraní krajinám, ktoré sú zapojené do vojenského konfliktu. Na úkor vojny na Ukrajine hazarduje so svojou…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron Sea Baby v Čiernom mori, informuje ministerstvo obrany krajiny

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kotlár: Odďaľujem predloženie správy o pandémii, chcem dokončiť objasňovanie

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár odďaľuje čas predloženia svojej správy o…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Situácia je vážna. Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde

Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde a žiada o pomoc, píše Bild s odvolaním sa na jedného…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda posúdila možnosti žaloby v prípade ukončenia dovozu plynu z Ruska

Pokiaľ budú po prijatí nariadenia o postupnom ukončení dovozu zemného plynu z Ruska pretrvávať relevantné právne výhrady, ktoré by mohli…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dokonalý darček: Svetové hity v jednom balíčku

Prinášame vám zaujímavú ponuku. Svetové hity pri ktorých kúpe ušetríte viac ako 5 eur a máte poštovné zadarmo

03. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brutálna vražda syna ukrajinského politika. Vo Viedni našli jeho upálené telo

Pod traťou Ostbahn vo Viedni bolo v spálenom tmavom Mercedese s ukrajinskými značkami nájdené telo muža.  Len 21-ročný muž bol mučený…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Predstaviteľky opozície chcú vyvodenie dôsledkov voči Lajčákovi, zaslali otvorený list Ficovi a spustili petíciu

Predstaviteľky opozície zaslali otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi so žiadosťou, aby prestal chrániť kamarátov sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Veronika Remišová…

03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom:

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajinskí poslanci si zvýšili platy trojnásobne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia tlačí na použitie ruských zmrazených aktív

Európska komisia oficiálne predložila svoj návrh na poskytnutie Ukrajine „reparačného úveru“, ktorý ešte pred stretnutím odmietlo Belgicko

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Hasič opísal detaily z miesta Kukumbergovej nehody. Útočník zrejme nemal bezpečnostný pás

Mladý slovenský hokejista Roman Kukumberg mladší bol v utorok ráno účastníkom vážnej dopravnej nehody. Dvadsaťročný hráč extraligového Slovana Bratislava leží…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Nemecké ozbrojené sily okradli

Nemecké ministerstvo obrany informovalo, že koncom novembra došlo k rozsiahlej krádeži. Neznámi páchatelia ukradli tisíce nábojov z nákladného vozidla na…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bude radšej hrať golf ako byť dvojkou v reprezentácii? Znovu ožíva konflikt Calzona - Greif

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no v jeseni si napravila…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Nový riaditeľ Slovenského rozhlasu: Čo od neho môže verejnosť očakávať?

Peter Janků prichádza do čela Slovenského rozhlasu v čase, keď rozhlasová aj televízna časť STVR stoja pred úlohou naplniť verejnoprávne…

03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Taliansky profesor: Bez mieru Európa prehrá, ale nechce, aby vojna zmizla z obzoru

Taliansko, 3. decembra 2025 - „Kompromisy zatiaľ neboli dosiahnuté,“ vyhlásil poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov po stretnutí Vladimíra Putina s…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Slovensko a Česko obnovujú priateľské vzťahy. Progresívci sa môžu aj hádzať o zem

Po nástupe Andreja Babiša do kresla premiéra českej vlády získa Vyšehradská štvorka na sile. Hnacím motorom je slovensko-maďarsko-česká spolupráca, čo…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výstavba, ktorá sa vymkla kontrole

Výstavba sa niekedy uberie smerom, ktorý nedáva logiku, a výsledkom sú architektonické riešenia, pri ktorých máte pocit, že plánovanie dorazilo…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Kremeľ pre zákaz dovozu ruského plynu predpovedá Európskej únii úpadok

Kremeľ v stredu vyhlásil, že rozhodnutie Európskej únie pristúpiť k úplnému zákazu dovozu ruského plynu do jesene 2027, Úniu len…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Návrat roka? Serena šokovala zápisom do testov, potom fanúšikov uzemnila jednou vetou

Vráti sa Serena Williamsová na tenisové kurty? Otázka, ktorá v utorok obletela svet po tom, čo sa meno legendárnej Američanky…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Záujem o úvery Štátneho fondu rozvoja bývania rastie. Obnova bytových domov aj naďalej dominuje

Záujem o výhodné úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania má v roku 2025 rastúcu tendenciu. Do konca 3. kvartálu tohto…

03. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruský Iskander sedemkrát inak: nové typy munície menia pravidlá hry

Rusko, 3. decembra 2025 - Rusko dramaticky rozširuje svoj arzenál operačno-taktických rakiet Iskander-M.   Z dokumentácie vyplýva objednávka stoviek striel,…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Ozbrojenci na motorke vypálili „osem alebo deväť“ rán na SUV, ktoré šoféroval peruánsky prezidentský kandidát

Peruánsky prezidentský kandidát Rafael Belaúnde vyviazol v utorok z útoku ozbrojencov na svoje auto zakrvavený, ale nie vážne zranený, uvádza…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dnes spolu s manželkou Elke Büdenbenderovou pricestoval do Spojeného kráľovstva na oficiálnu trojdňovú návštevu.

Ide o prvú cestu nemeckého prezidenta do Británie za posledných 27 rokov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Steinmeier Starmer
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Thomas Krych
Včera 20:07

.

Muži, ktorí nikdy nedospejú. Dieťa z nich nezmizne ani v dospelosti

Muži sú často dôkazom toho, že dospelosť automaticky neznamená koniec hravosti, a ich správanie neraz ukazuje, že vnútorné dieťa si…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Zákulisné tlaky: Ferenčák sa zastrája, vláde hrozí oslabenie

Poslanec Ján Ferenčák mal rušný deň. Hlasovanie o jeho odvolávaní z postu šéfa eurovýboru bolo napokon preložené o týždeň

03. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čínske úrady vyšetrujú výrobcov sexuálnych bábik s detskými črtami

Čínske orgány v stredu oznámili, že továreň v juhočínskej provincii Kuang-tung, ktorá mala údajne vyrábať sexuálne bábiky s „detskými črtami“,…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V NATO neexistuje konsenzus ohľadom vstupu Ukrajiny

V NATO neexistuje konsenzus ohľadom vstupu Ukrajiny, vyhlásil generálny tajomník aliancie Rutte

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Požiar zasiahol večer byt v Kráľovskom Chlmci, evakuovali deväť ľudí

Požiar zasiahol v utorok večer byt v bytovom dome v meste Kráľovský Chlmec v okrese Trebišov. Príslušníci Hasičského a záchranného…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov