NAŽIVO

07:41

Najmenej 20 zranených si vyžiadala nehoda autobusu na diaľnici A19 v spolkovej krajine Meklenbursko – Predpomoransko na severovýchode Nemecka. Stav jedného z nich je kritický, uviedla tamojšia polícia.

07:40

Americký prezident Donald Trump oznámil, že vstupné do národných parkov v USA sa pre zahraničných turistov zvýši, aby sa „zvýšila cenová dostupnosť“ pre amerických občanov. Vyhlásil to počas mítingu v štáte Iowa, ktorým sa zároveň začali celoročné oslavy 250. výročia založenia Spojených štátov.

07:34

Salvádorčan Kilmar Armando Abrego Garcia, ktorého USA omylom deportovali do salvádorskej väznice s maximálnym stupňom stráženia, bol vo väzení zbitý a psychicky mučený, trpel nedostatkom spánku i stravy. 

07:26

07:15

Prezident USA Donald Trump sa posťažoval, že Spojené štáty za predchádzajúcej administratívy dodali Ukrajine toľko zbraní, že jeho vláda sa teraz musí uistiť, že „ich máme dosť pre seba.“ Informovala agentúra AP, podľa ktorej ide o Trumpovo prvé verejné vyjadrenie k pozastaveniu niektorých dodávok pre Ukrajinu. Dochádza k nemu v čase, keď Rusko stupňuje svoju najnovšiu ofenzívu.

07:14

Juhokórejská armáda zadržala občana Severnej Kórey, ktorý predchádzajúci deň prekročil pozemnú hranicu medzi oboma Kóreami.

07:13

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navštívil kibuc Nir Oz na juhu Izraela pri hraniciach s palestínskym Pásmom Gazy. Palestínski útočníci pri teroristickom útoku na južný Izrael v októbri 2023 z tohto kibucu uniesli desiatky ľudí a deväť z nich stále držia v Pásme Gazy ako rukojemníkov. Netanjahu obyvateľom kibucu prisľúbil priviesť domov všetkých, ktorí zotrvávajú v zajatí hnutia Hamas. 

07:12

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu schválila Trumpov návrh zákona o daniach One Big Beautiful Bill.

Predtým zaň hlasovala aj Senta. Návrh zákona teraz putuje na podpis prezidentovi USA.

06:56

V blízkosti letiska v meste Arbíl v irackom autonómnom regióne Kurdistan, kde sa nachádzajú aj príslušníci protidžihádistickej koalície vedenej USA, bol zachytený dron. 

06:51

Česká horolezkyňa Klára Kolouchová zomrela pri výstupe na deviatu najvyššiu horu sveta – Nanga Parbat v Pakistane. K tragédii došlo po jej páde spôsobenom explóziou kyslíkovej fľaše.

06:50

Väčšina iránskych letísk začala fungovať v obvyklom režime: vzdušný priestor Iránu bol totiž od 05:00 h do 18:00 h miestneho času otvorený pre vnútroštátne i medzinárodné tranzitné lety.

06:49

Americký prezident Donald Trump priznal, že v telefonickom rozhovore s ruským prezidentom Vladimirom Putinom nedosiahol žiadny pokrok v otázke prímeria na Ukrajine.

06:48

Približne 200 príslušníkov americkej námornej pechoty je nasadených na Floride na administratívnu a logistickú podporu imigračného úradu počas jeho razií v tomto štáte na juhovýchode USA.

06:47

Ruská armáda vyslala do útoku na ukrajinskú metropolu Kyjev desiatky útočných dronov typu Šáhid. Podľa ukrajinského letectva ruská armáda do útoku na Kyjev nasadila aj najmenej jednu hypersonickú strelu. Veľká časť Kyjevčanov prečkala noc v metre.

06:46

Súd v Chorvátsku odsúdil na 50 rokov väzenia muža, ktorý vlani v domove dôchodcov v meste Daruvar zastrelil šesť ľudí vrátane svojej matky.

06:45

Prezident USA Donald Trump na slávnosti venovanej 250. výročiu nezávislosti Spojených štátov pripustil možnosť stretnutia s iránskymi zástupcami a komentoval aj schválenie daňového zákona Kongresom.

06:44

Nikdy nechodila do riadnej školy a predsa sa stala najmladšou Britkou, ktorá získala titul bakalára. Ruth Lawrenceová mala len trinásť rokov, keď úspešne zavŕšila prvý stupeň štúdia matematiky na univerzite v britskom Oxforde.

06:43

Rádio Slobodná Európa počas studenej vojny a pomyselnom spustení tzv. železnej opony poskytovalo obyvateľom Československa a východnej Európy necenzurované informácie. Počas jeho vysielania si mohli vypočuť alternatívny výklad k vtedajšiemu dianiu, aký im poskytovali prorežimné médiá. Rádio Slobodná Európa už do svojho začiatku patrilo k najväčších nepriateľov komunistických režimov.

06:42

Pre rozsiahle požiare na juhu Grécka a v západnom Turecku museli tamojšie úrady evakuovať stovky ľudí. V tureckej provincii Izmir si lesné požiare vyžiadali dve obete.

06:40

Obchodný deficit USA sa v máji prehĺbil viac, ako sa očakávalo, a to na 71,5 miliardy dolárov z aprílových 60,3 miliardy dolárov. Informovalo o tom vo štvrtok americké ministerstvo obchodu.

Tento vývoj nastal po tom, ako prezident USA Donald Trump uvalil 10-percentné clá na väčšinu obchodných partnerov. Americký dovoz aj vývoz sa v máji zmenšil. Dovoz klesol o 0,1 percenta na 350,5 miliardy dolárov, pričom import spotrebných tovarov sa znížil o 4 miliardy dolárov. Vývoz z USA sa oslabil o 4 percentá na 279 miliárd dolárov.

Včera 20:12

Ruský vodca Vladimir Putin povedal americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, že Moskva sa „nevzdá“ svojich cieľov na Ukrajine. Zároveň však sľúbil, že bude pokračovať v rokovaní o konflikte. Uviedol to vo štvrtok Kremeľ po telefonáte oboch mužov.

Včera 19:38

Slovenské atómové elektrárne Jaslovské Bohunice a Mochovce s tropickými horúčavami problémy nemajú. Problémy nie sú ani s prenosom elektrickej energie. Slovenské elektrárne (SE) o tom informovali na svojej internetovej stránke.

Včera 19:29
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kto konkrétne sa dostal na zoznam nežiadaných osôb, ktorým Rusko zakázalo vstup na svoje územie?

Moskva odovzdala veľvyslanectvám členských krajín EÚ zoznam 89 zástupcov únie, ktorým v reakcii na sankcie EÚ zakázalo vstup na svoje územie. Medzi inými sú tam aj štyria českí politici. Ani jeden Slovák na tejto „čiernej listine“ nie je

❚❚
.

Týmto Moskva uvalila na niektorých občanov Európskej únie odvetné opatrenia. Predtým EÚ zakázalo vstup na svoje územie 188 ruským občanom. Najjednoduchšie matematické výpočty ukazujú, že Rusko ukázalo „červenú“ takmer polovičnému počtu občanov EÚ v porovnaní so sankcionovanými Rusmi: EÚ zakázalo vstup 188 Ruskom a Rusko na oplátku zakázalo vstup 89 občanom EÚ. Väčšinou sú to občania pobaltských krajín, Poľska, Švajčiarska a Veľkej Británie, ktorí sa najviac angažovali vo veci uvalenia sankcií na Rusko.

O tom, že sankčný zoznam sa im už dostal do rúk, informovali viacerí európski politici, ako napríklad holandský premiér Mark Rutte, minister zahraničných vecí Belgicka Didier J.L. Reynders a iní. Informácie o tomto zozname zverejnili viaceré európske média – Deutsche Welle, AFP a iné. Zoznam 89 osôb, ktorým zakázali vstup na územie Ruska, zverejnila Národná televízna a rozhlasová spoločnosť Fínska. Ruské ministerstvo zahraničných vecí zatiaľ nekomentovalo, či je zverejnený zoznam skutočne autentický.

 

.

Ponúkame našim čitateľom tento zoznam:

stránka č.1stránka č. 2stránka č. 3stránka č. 4stránka č. 5

Rusko zakázalo vstup štyrom Čechom vrátane Schwarzenberga a Füleho

Rusko odovzdalo moskovskému zastúpeniu Európskej komisie zoznam 89 zástupcov Európskej únie, ktorým v reakcii na sankcie EÚ zakázalo vstup na svoje územie. Podľa fínskej televízie YLE sú na zozname aj štyria českí politici: poslanec Európskeho parlamentu Jaromír Štětina, poslanci TOP 09 Karel Schwarzenberg a Marek Ženíšek a bývalý eurokomisár Štefan Füle, informoval dnes Český rozhlas.

Uviedol, že české ministerstvo zahraničných vecí dokument ešte diplomatickou cestou nedostalo, má však k dispozícii neoficiálnu kópiu. Hovorkyňa ministerstva Michaela Lagronová Českému rozhlasu povedala, že Praha nechápe, prečo sú na zozname práve tieto štyri mená českých občanov. “Budeme samozrejme od ruskej strany pýtať vysvetlenie”.

.

Premiér Bohuslav Sobotka o Čechoch na údajnom ruskom sankčnom zozname počul iba z médií. “Vnímam to ako reakciu na fakt, že EÚ v uplynulých mesiacoch obmedzila prístup na svoje územie radu predstaviteľov Ruska, najmä tým, ktorí sa prejavovali agresívne voči Ukrajine,” citoval premiéra Český rozhlas.

“Istotne budeme konzultovať v rámci EÚ, či na to budeme nejakým spôsobom reagovať,” dodal.

 

Na novom ruskom sankčnom zozname nie je žiadny Slovák

Rusko odovzdalo moskovskému zastúpeniu Európskej komisie (EK) zoznam 89 zástupcov Európskej únie, ktorým v reakcii na sankcie EÚ zakázalo vstup na svoje územie.

.

 

Nemecko žiada zverejnenie ruského tzv. čierneho zoznamu

Rusko odovzdalo moskovskému zastúpeniu Európskej komisie zoznam 89 zástupcov Európskej únie – politikov, diplomatov a predstaviteľov ozbrojených síl, ktorým v reakcii na sankcie EÚ zakázalo vstup na svoje územie. Podľa Českého rozhlasu o tom informovala fínska televízie YLE.

Ruský veľvyslanec pri EÚ Vladimir Čižov podľa dnešného vydania francúzskeho denníka Le Monde potvrdil existenciu zoznamu, pričom spresnil, že na ňom “nefigurujú mená lídrov štátov a vlád a vysokopostavených predstaviteľov dotknutých krajín”.

“Taký zoznam skutočne existuje. A nikto sa naň nedostal náhodou,” vyhlásil Čižov pre spravodajskú televíziu Rossija 24.

Nemenovaný vysokopostavený diplomat EÚ v rozhovore pre francúzske médiá potvrdil, že v uplynulých mesiacoch Rusko nepovolilo vstup na svoje územie niekoľkým európskym politikom, ale odmieta zverejniť zoznam osôb, voči ktorým uplatňuje sankcie v odvete za opatrenia prijaté EÚ po tom, ako Rusko vlani na jar anektovalo Krymský polostrov patriaci až dovtedy pod správu Ukrajiny.

Zverejnenie zoznamu politikov EÚ, voči ktorým Rusko uplatňuje sankcie, dnes žiadalo nemecké ministerstvo zahraničných vecí, uviedol Le Monde.

“EÚ a nemecká vláda sú v tesnom kontakte s Ruskom a žiadajú transparentnosť. Osoby, ktoré sú na zozname, o tom musia vedieť. Majú právo poznať príčiny (zákazu ich vstupu na ruské územie) a odvolať sa,” vysvetlil nemecký rezort diplomacie.

Ruské úrady naposledy minulú nedeľu odmietli vpustiť na územie Ruska nemeckého poslanca Karla-Georga Wellmanna (CDU-CSU), ktorý je predsedom výboru ukrajinsko-nemeckého priateľstva. Poslanec vtedy prišiel s hypotézou, že jeho meno zrejme figuruje na ruskom tzv. čiernom zozname.

V marci ruské úrady odmietli povoliť vstup skupine západných politikov, ktorí sa chceli zúčastniť na pohrebe zavraždeného opozičného politika Borisa Nemcova. Skutočnosť, že sa tak zrejme stalo v reakcii na sankcie EÚ voči Rusku, pripustil predseda poľského Senátu Bogdan Borusewicz i lotyšská poslankyňa Európskeho parlamentu Sandra Kalnieteová.

.

Podľa nemeckého denníka Bild je na zozname okrem iných aj britský europoslanec a bývalý minister zahraničia a obrany Malcolm Rifkind, predseda belgickej vlády v rokoch 1999-2008 a poslanec

Európskeho parlamentu Guy Verhofstadt, český politik a bývalý minister zahraničných vecí ČR Karel Schwarzenberg.

V zozname je aj Sandra Kalnieteová, bývalá lotyšská ministerka zahraničných vecí a bývalá európska komisárka, ako aj Robert John Sawers, ktorý pôsobil ako britský diplomat a bol aj šéfom spravodajskej služby MI6.

V zozname je aj estónsky minister obrany Urmas Reinsalu, bývalý podpredseda britskej vlády Nick Clegg, ale aj bývalý poľský premiér a bývalý predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek.

Zákaz vycestovať do Ruska má aj predsedníčka frakcie Zelených v europarlamente Rebecca Harmsová, ktorá bola vlani ostrou kritičkou postupu Ruska voči Ukrajine, ako aj jej kolega Daniel Cohn-Bendit, ktorý vyzval na bojkot futbalových majstrovstiev sveta v roku 2018.

.

Na čiernej listine je z Nemecka aj štátna tajomníčka na ministerstve obrany Katrin Suderová, hlavný veliteľ nemeckého vojenského letectva Karl Müllner, či známy politik CSU Bernd Posselt.

Agentúra TASS s odvolaním sa na dánsku agentúru Ritzaus Bureau informovala, že na ruskom čiernom zozname sú aj štyria občania Dánska vrátane dvoch bývalých ministrov zahraničných vecí Pera Stiga Möllera a Lene Espersenovej.

Zákaz vstupu do Ruska má aj osem občanov Švédska. Je medzi nimi europoslankyňa Anna Maria Corazza Bildtová, jej kolega Gunnar Hökmark, riaditeľ švédskej vojenskej tajnej služby Gunnar Karlsson, vojenský pridelenec pri NATO a EÚ admirál Odd Werin, bývalá ministerka kultúry Lena Adelsohn-Leljerothová, bývalá poslankyňa Marietta de Pourbaix-Lundinová, ako aj Eva Liedströmová Adlerová z úradu na vymáhanie práva a Magnus Söderman, napojený na švédsku neonacistickú stranu.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

René Pavlík

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

.
.
.

Treba tomu dať STOP! Štát začal preverovať školské besedy Púchovského

Kontroverzný „kráľ hoaxov“ David Púchovský zo stránky Hoaxy a podvody , ktorého projekt   „systematicky realizoval vzdelávanie žiakov na školách po…

04. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Gašpar si vyskúšal mentálny svet „blázna Matoviča“. Prihovoril sa vo videu z Chorvátska

Pred časom sa Igor Matovič so svojim tímom vybral na investigatívnu misiu do Chorvátska, odkiaľ priniesol „šokujúce“ informácie o tom, že…

04. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia, inšpekcia a krátka pamäť Matovičovcov: Keď tí, čo kričali „mafiu von!“, dnes nechcú hovoriť o sebe

Keď Matovič a jeho ľudia kričali „mafiu von“, sľubovali očistu štátu. No dnes, keď sa prevalili zlyhania polície, inšpekcie aj…

04. 07. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko chce uzavrieť tajnú dohodu s USA. Médiá už prinášajú detaily

Nemecko hľadá spôsoby, ako dodať zbrane Ukrajine, a chce uzavrieť tajnú dohodu o dodávkach zbraní Kyjevu s USA, citoval Bild…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dezertéri z ukrajinských jednotiek prinášajú ukoristené zbrane NATO, tvrdí ruský vojak

Ukrajinskí vojaci, ktorí boli vycvičení v krajinách NATO, ale neskôr prebehli na ruskú stranu, boli zásobovaní ukoristenými zbraňami NATO, povedal…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Dánsko tlačí na pozastavenie hlasovacích práv Maďarska v EÚ

Dánska ministerka pre európske záležitosti Marie Bjerreová uviedla, že Kodaň počas svojho predsedníctva v Rade EÚ zintenzívni konanie podľa článku 7…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko a Švajčiarsko odstavili jadrové elektrárne kvôli spaľujúcej vlne horúčav

Na ochladenie čerpajú jadrové elektrárne vodu z miestnych riek alebo mora, ktorú následne s vyššou teplotou vypúšťajú späť do vodných…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Hlúpi, hlúpi sa dostali k moci“. Blaha reaguje na urážky Maroša Kramára

Slovenský herec Maroš Kramár sa hanlivo vyjadril nielen na vládu a politikov strany SMER-SSD, ale urazil aj slovenských voličov. Europoslanec Ľuboš…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Peklo zamrzlo…

Peklo zamrzlo… Česká televize pustila Vidláka v přímém přenosu na sedm minut a ptali se mě na náš program. Samozřejmě…

04. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Americký Senát svojim hlasovaním zachráni státisíce detí ročne

Americký Senát včera odhlasoval zrušenie financovania organizácie Planned Parenthood na jeden rok. „Ak to dokážeme na jeden rok, musíme to…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Iskandery zabili celé velenie 110. útočnej brigády Ukrajiny

Zahynul nielen veliteľ 110. brigády, ale aj jeho zástupca Dmitrij Romanjuk a náčelník štábu brigády Valerij Mirzaev

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump hovoril s Putinom. Obsah rozhovoru

Podľa slov Putinovho poradcu Ušakova bola hlavnou témou rozhovoru Donalda Trumpa a Vladimira Putina situácia na Ukrajine

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Čistenie PRED a PO: Fotografie ti vyrazia dych

Nie všetko staré, čo vyzerá zle je naozaj nutné vyhodiť. Niekedy stačí starším veciam vdýchnuť nový život - jednoduchým vyčistením…

04. 07. 2025 | 0 komentárov

Blahoslavený Pier Giorgio Frassati

Narodil sa 6. apríla 1901 v Turíne, Taliansku. Pochádzal z váženej a bohatej rodiny; otec Alfredo bol novinár a politik,…

04. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medicína: Tieto metódy z budúcnosti znejú šialene, ale niekedy možno budú fungovať!

Medicína: Tieto metódy z budúcnosti znejú šialene, ale niekedy možno budú fungovať! Keďže lekárske technológie napredujú

04. 07. 2025 | 0 komentárov

Naď prišiel konečne vypovedať na políciu

Exminister obrany Jaroslav Naď dnes prišiel na bratislavské Prezídium Policajného zboru vypovedať v súvislosti s darovaním vojenskej munície Ukrajine. Ako…

03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Hrozí zatvorenie továrni so spaľovacími motormi a prepúšťanie

04.07.2025 Redakcia Auto trendy . Automobilový koncern Stellantis môže čeliť pokutám až do výšky 2,5 miliardy eur, ak nedosiahne nové…

04. 07. 2025 | 0 komentárov

Slovensko a skupina ďalších členských štátov je proti reforme rozpočtu EÚ

Podľa dokumentu, ktorý má k dispozícii Euronews, skupina členských štátov Európskej únie vyzýva na „samostatnú kohéznu politiku“, ktorá by zabezpečila,…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Riešenia, ktoré vyriešia zbytočne zložité banality

Aj tie najväčšie problémy často začínajú ako obyčajné banality v každodennom živote. Žijeme v zložitom svete plnom výziev - od…

04. 07. 2025 | 0 komentárov

Čo signalizuje zastavenie dodávok amerických zbraní na Ukrajinu?

Signál Zelenskému a Jermakovi: splnenie Putinových podmienok alebo zmena priorít. Čo znamená zastavenie dodávok amerických zbraní na Ukrajinu?

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Nikto nedokáže vojnovú štváčku zahanbiť viac ako ona sama. Prinášame jej najnovšie nápady

Brusel, 3. júla 2025 - Kaja Kallasová je typická európska politickka, ktorá sa nelíši od Ursuly von der Leyenovej alebo…

03. 07. 2025 | 0 komentárov

Oheň na streche: Tendenčnej novinárke museli ukázať, kde je jej miesto

Robert Fico s ministrom Richardom Takáčom poskytli po výročnej tlačovke pri žatve aj priestor pre novinárske otázky. Jedna osoba sa…

03. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dôjde na psa mráz? Von der Leyenová bude čeliť hlasovaniu o nedôvere

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová bude 10. júla čeliť hlasovaniu o nedôvere, ktoré iniciovali krajne pravicoví poslanci Európskeho…

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V záporožskom TCK za rok a pol vybrali úplatky vo výške 2 milióny dolárov

GBR informuje o likvidácii schémy v mestskom TCK. Podľa vyšetrovania len za roky 2024-2025 tam prijali úplatky za vyhýbanie sa…

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Prieskum: Výrazne rastie Republika a hnutie Igora Matoviča, Hlas-SD klesá a ostatní stagnujú

Výrazne rastie Republika a hnutie Igora Matoviča, Hlas-SD klesá a ostatní stagnujú. To vyplýva z prieskumu Agentúry SCIO na reprezentatívnej vzorke…

03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z krvavého masakru v Gaze najviac profitujú nadnárodné spoločnosti

Ak niekto očakáva, že budeme očierňovať veľké svetové korporácie na základe pochybných zdrojov, bude sklamaný. Najnovšie údaje zverejnila Francesca Albanese,…

03. 07. 2025 | 0 komentárov

Zakladateľ organizácie Pride odsúdený za znásilnenie 12-ročného chlapca

Muža odsúdili na 24 rokov za znásilnenie „mimoriadne zraniteľného“ 12-ročného chlapca po tom, ako sa spoznali cez zoznamovaciu aplikáciu, uvádza…

03. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Policajta, ktorý za Matovičových vlád chcel riešiť nepohodlných prokurátorov prepustili na slobodu. Jeho známy advokát prehovoril

Policajta obvineného zo sabotáže M. V. prepustili na slobodu. Informoval o tom jeho právny zástupca Peter Kubina na sociálnej sieti.…

03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

07:41

Najmenej 20 zranených si vyžiadala nehoda autobusu na diaľnici A19 v spolkovej krajine Meklenbursko – Predpomoransko na severovýchode Nemecka. Stav jedného z nich je kritický, uviedla tamojšia polícia.

07:40

Americký prezident Donald Trump oznámil, že vstupné do národných parkov v USA sa pre zahraničných turistov zvýši, aby sa „zvýšila cenová dostupnosť“ pre amerických občanov. Vyhlásil to počas mítingu v štáte Iowa, ktorým sa zároveň začali celoročné oslavy 250. výročia založenia Spojených štátov.

07:34

Salvádorčan Kilmar Armando Abrego Garcia, ktorého USA omylom deportovali do salvádorskej väznice s maximálnym stupňom stráženia, bol vo väzení zbitý a psychicky mučený, trpel nedostatkom spánku i stravy. 

07:26

07:15

.

Zelenského diktát? Ruský vyslanec pri OSN nikoho nešetril

Mandát ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského skončil – a predsa pokračuje ďalej v úrade. Argument, že kvôli vojne nemožno vyhlásiť voľby,…

03. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Ako vyzerá boj slovenských progresívcov proti imigrácii“

Europoslanec Milan Uhrík informuje aké pozmeňujúce návrhy predkladajú v Bruseli progresívci menovite Lucia Yar, Veronika Cifrová Ostrihoňová spolu s kolegyňou…

03. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Viete, ktorý politik zarobil na štáte najviac?

HLAS-SD navrhuje krátenie štátnych príspevkov pre politické strany. Tento „jasný a férový“ návrh by mal ušetriť desiatky miliónov eur.  Strana…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rusku sa neodpúšťa? Znepokojivé postoje politikov strany HLAS

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozvíril verejnú debatu vyjadrením, že možno je načase v záujme mieru odpustiť Ruskej federácii. Je…

03. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Európu čakajú „dánske časy“. Europoslankyňa priblížila plán dánskeho predsedníctva v Rade EÚ a snahy o obmedzenie práva veta

Ďalšie rozširovanie Európskej únie, plnenie záväzkov v oblasti obranných výdavkov, bezpečnosť členských štátov ako „najvyššia priorita“, obmedzenie práva veta… Europoslankyňa Katarína…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov