NAŽIVO

Tisíce turistov uviazli dnes v severnom Fínsku po tom, ako boli lety na medzinárodnom letisku Kittilä zrušené v dôsledku silných mrazov. Informuje agentúra AP.

Fínsko Počasie Zima Mrazy
Na snímke muž kráča okolo digitálneho displeja, ktorý ukazuje mínus 33 strupňov Celzia v obľúbenom lyžiarskom stredisku Ylläs v obci Kolari vo fínskom Lapónsku v piatok 9. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Satu Renko/Lehtikuva via AP
Včera 20:24

Izraelská armáda dnes zaútočila na infraštruktúru militantnej skupiny Hizballáh v južnom Libanone, uviedli libanonské štátne médiá. Pred útokom vydala armáda varovania a obyvateľov vyzvala na evakuáciu. Informuje agentúra AFP.

Libanon Izrael Hizballáh
Na snímke budova, ktorá sa stala terčom leteckého útoku izraelskej armády v dedine Kafr Hatta na juhu Libanonu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Mohammad Zaatari
Včera 20:22

V Berlín sa dnes konal pochod tisícok ľudí na pamiatku Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta, viac ako sto rokov po zavraždení týchto dvoch komunistických vodcov. Hovorca berlínskej polície Florian Nath uviedol, že na pochode sa zúčastnilo približne 8000 ľudí, ktorých monitorovalo 500 policajtov. Informuje agentúra DPA.

Berlín Pochod História
Na snímke ľudia zapaľujú svetlice počas pochodu na pamiatku dvoch zavraždených komunistických vodcov Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta v Berlíne v nedeľu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Christophe Gateau/dpa via AP
Včera 20:19

Pápež Lev XIV. si v nedeľu modlitbou pripomenul ľudí, ktorí zahynuli pri protestoch v Iráne a počas konfliktu v Sýrii.

Pápež tiež vyzval k dialógu a mieru na celom svete. Informuje agentúra AFP.

pápež Lev XIV.
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Gregorio Borgia
Včera 18:38

Vo veku 90 rokov zomrel švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken, oznámila jeho kancelária.

Von Däniken zomrel v sobotu po krátkom pobyte v nemocnici v Unterseene neďaleko švajčiarskeho hlavného mesta Bern. Informujú agentúry AP a DPA.

Erich von Däniken
Na archívnej snímke z 23. apríla 2003 švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken / Foto: TASR/AP-Gaetan Ball/Keystone via AP
Včera 18:36

Švédsko vynaloží 15 miliárd korún (1,6 miliardy dolárov) na protivzdušnú obranu zameranú predovšetkým na ochranu civilistov a civilnej infraštruktúry, uviedla švédska vláda. Informuje agentúra Reuters.

Včera 18:33

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes vyjadril nádej, že Irán sa čoskoro oslobodí od „tyranie“ v súvislosti s masovými protestami, ktoré sa v krajine v posledných dňoch konajú. Podľa neho by potom obe krajiny mohli spolu znovu spolupracovať. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:33

Argentína USA v plnom rozsahu splatila krátkodobú finančnú pomoc poskytnutú v amerických dolároch. Uviedol americký minister financií Scott Bessent. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:31

Rakúske domácnosti budú môcť od pondelka 12. januára žiadať štátny príspevok na opravu elektrických a elektronických zariadení.

Ide o program pod názvom „Prémia za záchranu zariadenia“ (Geräte-Retter-Prämie), ktorý sa zameriava napríklad na práčky, chladničky, kávovary alebo vysávače. Okrem toho štát podporí aj zariadenia pre ošetrovanie chorých, akými sú invalidné vozíky, polohovateľné postele a dýchacie prístroje. Informuje agentúra APA.

Včera 18:30

Viac ako polovica pracujúcej populácie v Nemecku je otvorená prípadnej zmene zamestnania. Poukázal prieskum, ktorý sa uskutočnil v decembri 2025 na objednávku pracovného portálu Indeed na vzorke približne tisíc zamestnancov. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:29

Nemecká priemyselná a obchodná komora vníma Indiu ako strategicky dôležitý budúci trh pre najväčšiu európsku ekonomiku. Vďaka svojej hospodárskej dynamike, mladému obyvateľstvu a rastúcej priemyselnej základni India rýchlo získava na význame pre nemecké spoločnosti, vyhlásil Volker Treier, vedúci sekcie zahraničného obchodu v DIHK. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:28

Najväčšia španielska ropná a plynárenská spoločnosť Repsol je pripravená investovať vo Venezuele. Uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Josu Jon Imaz. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:26

Po Vianociach a výpredajoch museli logistické firmy opäť zvládnuť aj spätnú, teda reverznú logistiku. Naspäť k obchodníkom totiž putujú nevhodné darčeky alebo nesprávne veľkosti výrobkov. Vratky môžu dosiahnuť aj vyše 30 % z celkového objemu logistických operácií, informovala spoločnosť Kuehne+Nagel Slovensko.

Včera 18:24

V severnej Európe popierajú nebezpečenstvo útoku Ruska na Grónsko, o čom nedávno vyhlásil Donald Trump, píše Financial Times.

Podľa zdrojov v oblasti bezpečnosti a obrany severských krajín sa ruské a čínske lode a ponorky neobjavujú pri brehoch Grónska.

„Je nesprávne domnievať sa, že pôsobia vo vodách okolo Grónska. Ich prítomnosť je v Arktíde, ale v ruskej zóne,“ píše FT.

Včera 16:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Gajdoš na leteckých dňoch SIAF: Je pozitívne pre každého Slováka, že vzdušné sily majú viac modernej techniky

Na najväčšom podujatí svojho druhu na letisku Sliač sa predstavia účastníci z jedenástich krajín a vyše 100 lietadiel na zemi či vo vzduch

❚❚
.

Na vyše 100 lietadiel z jedenástich krajín sveta a Európy sa môžu tešiť návštevníci tohtoročných Medzinárodných dní SIAF 2018, ktoré sa začínajú dnes na letisku Sliač.Tie sa budú konať počas celej soboty a nedele a ide už o ôsme podujatie, ktoré je najväčšie svojho druhu na území Slovenskej republiky. Letecký program sa oficiálne začína o desiatej hodine a hlavnou diváckou atrakciou bude vystúpenie francúzskej elitnej zostavy Patrouille de France. Okrem toho sa po prvýkrát na podujatí predstavia kráľovskí sokoli z Jordánska, Royal Jordanian Falcons, ale aj nestarnúca klasika – kvarteto bezmotorových akrobatov Očovskí bačovia zo srdca Slovenska. Medzinárodné letecké dni na Sliači sú pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa oslavou jedinečnej histórie československého letectva. Na oblohe sa predstavia legendy prúdovej éry, majstrovské dielo československých konštruktérov L-29 Delfín a MiG-15. Medzinárodné dni SIAF 2018 sľubujú účasť desiatok štátov, špičkových akrobatických skupín či viac ako 100 lietadiel na zemi i vo vzduchu. Medzi najväčšie lákadlá podujatia budú patriť vystúpenia španielskych hornetov, či talianskych vzdušných síl. Tešiť sa môžu návštevníci i na účasť českých, belgických vzdušných síl.

Na dnešnom otváracom ceremoniáli sa na oblohe predvedú stroje UH-60 Black Hawk i C-27 Spartan v malej výške. V preletovej formácii sa okrem nich predstaví aj Airbus letky rezortu vnútra, vrtuľník Mi-17, stíhačky Mig-29 a cvičné prúdové lietadlo L-39. Zastúpenie v ňom v rámci tohtoročných osláv 100. výročia vzniku Československa budú mať aj lietadlá JAS 39 Gripen a Airbus Vzdušných síl Armády Českej republiky. Okrem francúzskeho zoskupenia Patrouille de France sa premiérovo predstavia aj letci z Jordánska – Royal Jordanian Falcons. Už tradične vystúpi kvarteto bezmotorových akrobatov zo Slovenska – Očovskí bačovia. Táto letecká skupina vznikla už v roku 1981 a celkovo pôsobí už 37. sezónu. Za toto obdobie absolvovali slovenskí letci viac ako 200 vystúpení, z toho takmer polovicu v zahraničí. Návštevníci si môžu prezrieť aj legendárny bombardér B-25 Mitchell, ktorý si odbije na SIAF svoju premiéru. Jedna z nepochybne najslávnejších kapitol histórie československého letectva sa napísala počas 2. svetovej vojny. S medzinárodnými leteckými dňami SIAF je priamo spojená v podobe Otto Smik Trophy – ceny pomenovanej po jednom z najlepších československých pilotov v protifafšistickom odboji. Aj tohto roku ju najlepšej letovej ukážke udelí odborná porota.

Lákadiel na podujatí, ktoré v spolupráci so svojím programovým partnerom – ministerstvom obrany SR a s podporou Letky ministerstva vnútra SR – pripravila už tradične Slovenská letecká agentúra, bude viac ako dosť nielen vo vzduchu, ale aj na zemi. Vystavený bude napríklad vrtuľník UH-60M Black Hawk, ale tiež nový C-27 Spartan slovenských vzdušných síl, ktorý sa verejnosti na leteckých dňoch predstaví po prvý raz. Návštevní si budú môcť prezrieť tiež výstroj a výzbroj slovenských vojakov a policajtov, ktorí sa zároveň predvedú v atraktívnych dynamických ukážkach. Organizátori pripravili pitný režim, pričom takzvané nápojové zóny budú rozložené rovnomerne po celom areáli letiska. Pripravená bude aj autobusová doprava na letisko z Banskej Bystrice či zo Zvolena a taktiež kyvadlová doprava z veľkokapacitných parkovísk.

.

Všetky potrebné informácie pre návštevníkov budú dostupné na webovej stránke www.siaf.sk. Okrem kompletného programu sú na stránke aj odporúčania, čo si majú účastníci vziať so sebou, ale tiež praktické rady či pokyny organizátorov. Medzinárodné letecké dni SIAF sú najväčším podujatím svojho druhu na území Slovenskej republiky. Tohto roku ide v poradí o ôsme podujatie, pričom ho ročne navštívia desaťtisíce návštevníkov.

 

Minister Gajdoš:  Je pozitívne pre každého jedného občana Slovenskej republiky, že vo výzbroji našich vzdušných síl máme viac modernej techniky

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na Leteckej základni Sliač slávnostne otvoril v poradí už 8. ročník Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018. Pre návštevníkov je tento rok pripravených niekoľko noviniek. Po prvýkrát si budú môcť pozrieť dopravné lietadlo C-27 J Spartan už ako súčasť výzbroje Ozbrojených síl SR a v nedeľu aj prototyp bojového obrneného vozidla 8×8. Témou tohtoročných leteckých dní je storočnica československého letectva.

“Pozitívnou správou pre každého jedného občana Slovenskej republiky je, že vo výzbroji našich vzdušných síl máme v porovnaní s minulým rokom viac modernej techniky. Okrem ďalších dvoch vrtuľníkov UH-60M Black Hawk nám pribudli aj dve dopravné lietadlá Spartan. Naši vojaci sú tak ešte lepšie pripravení pomáhať v krízových situáciách všade tam, kde je to potrebné, či už pri hasení požiarov v ťažko dostupnom teréne, pri pátracích akciách, alebo iných mimoriadnych situáciách,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.

.
Na snímke minister obrany SR Peter Gajdoš

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Daniel Zmeko doplnil, že na zabezpečení tohtoročných leteckých dní sa podieľa viac ako 500 príslušníkov Ozbrojených síl SR a na Sliači je aktuálne 151 kusov leteckej a pozemnej techniky. “Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľajú na organizácii tohto podujatia, že umožnili ozbrojeným silám prezentovať svoje spôsobilosti, umenie a vycvičenosť našich pilotov,” povedal.

Na medzinárodných leteckých dňoch má mať tento rok zastúpenie celkovo 13 krajín s viac ako 60 kusmi leteckej techniky. Vzdušné sily OS SR sa predstavia okrem vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a lietadla C-27J Spartan aj statickými a dynamickými ukážkami stíhacích lietadiel Mig-29, prúdových lietadiel L-39 Albatros, vrtuľníka Mi-17 či dopravného lietadla L-410. „Verím, že našu leteckú techniku v budúcnosti obohatia aj nové stíhacie lietadlá F-16, ktorých nákup schválila vláda. Naše nebo tak budú v budúcnosti chrániť vzdušné sily americkými stíhacími lietadlami, vďaka čomu nestratíme jednu z najdôležitejších spôsobilostí, ktorou je ochrana suverenity nášho vzdušného priestoru 24 hodín denne, 7 dní v týždni,“ dodal minister Gajdoš.

Šéf rezortu obrany zároveň zdôraznil, že medzinárodné letecké dni predstavujú vynikajúcu príležitosť, ako priblížiť prácu vojakov širokej verejnosti. Okrem ukážok leteckej techniky návštevníkom predstavia už spomínaný prototyp vozidla 8×8, samohybnú kanónovú húfnicu ZUZANA, protivzdušný systém S-300, tank T-72 či techniku Vojenskej polície.

TASR informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Sociálne siete deformujú naše deti. Zákaz je cesta, domnieva sa Hlas

Matúš Šutaj Eštok sa vyjadril v prospech možnosti zákazu sociálnych sietí pre deti a mládež. Pozreli sme sa na názory…

11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zrážka auta s rušňom si vyžiadala dve obete

Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini prelomil mlčanie a prehovoril o vývoji strany Hlas

Prezident Peter Pellegrini je naďalej v kontakte s predstaviteľmi strany Hlas-SD, žiadnym spôsobom však neovplyvňuje procesy v strane

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Britský minister obrany zažil na Ukrajine reálne ostreľovanie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výborný nápad ako urobiť z Kanady ďalší štát USA. Veľká Británia, Austrália a Kanada chcú zakázať X

Informuje o tom britské vydanie GBnews s odvolaním sa na vyhlásenia predstaviteľov oboch krajín. Austrálsky premiér Anthony Albanese kritizoval X…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Šialené a nezákonné.” Trump poveril velenie špeciálnych operácií, aby pripravilo plán invázie

V Trumpovom okolí sa diskutuje o možnosti vojenskej invázie na Grónsko. Ako píše The Mail on Sunday s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka opäť perlil. Generál si neodpustil reakciu

Ukázalo sa, že Šimečka pokračuje aj v roku 2026 bez okolkov. Falošný, nevýrazný, bezobsažný, ale zato prehnane ambiciózny. Uviedol v…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako narábať správne s peniazmi a zvýšiť svoj príjem

Philipp J. Müller, finančný mentor a majiteľ najväčšej finančnej akadémie v Európe ponúka svoje skúsenosti a naučí vás pracovať s…

11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Nová jadrová elektráreň bude čisto štátna, prebiehajú diskusie o odkúpení podielu ČEZ v Jadrovej energetickej spoločnosti

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu dohodu o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky. Podľa predsedu vlády Roberta Fica nepôjde len…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko a Maďarsko v hľadáčiku Bruselu. EÚ hľadá cesty, ako obísť národné veto

Európska únia čoraz otvorenejšie hľadá spôsoby, ako obísť právo veta členských štátov – a Slovensko sa v tejto debate objavuje…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je chyba ak vidíte len dve: Ruský analytik vymenoval súčasné západné skupiny ktoré proti sebe bojujú o svetovú moc

Rusko, 11. januára 2026 - Pri téme protikladu medzi Trumpom a „neoglobálnym Londýnom“ je hlavná chyba, že vidíme len dvoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Pustí sa EÚ do sporu s Trumpom? Pod rúškom misie pripravujú plán pre Grónsko

Európa zvažuje možnosť vyslania vojsk do Grónska pod rúškom misie NATO. Ak Trump odmietne, môžu byť uvalené sankcie na americké…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bizarné fotografie, pri ktorých si poviete: „Naozaj sa to deje?“

Bizarné fotografie zachytávajú ľudí, ktorí sa rozhodli ignorovať spoločenské pravidlá s absolútnou sebadôverou. Nejde o náhodu ani o zlý deň,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

“Vybral by som si Putina,” odpovedal britský minister obrany na otázku, ktorého svetového lídra by najradšej uniesol

Britský minister obrany John Healey vyhlásil, že by chcel uniesť Putina

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Analytik predpovedá plány vojnových štváčov na tento rok

USA, 11. januára 2026 - Po vyhlásení, že sa neriadi medzinárodným právom, ale vlastnou morálkou, Trump oznámil plány operácie v…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Zatváracie špendlíky majú detail, ktorý rozhoduje o ich sile

Zatváracie špendlíky sú jedným z najbežnejších predmetov v domácnosti, no len málokto sa zamyslí nad tým, ako vlastne fungujú. Zdanlivo…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Ďalší korupčný škandál otriasa ukrajinskými vojenskými nákupmi

Ukrajinský generálny prokurátor odhalil rozsiahly prípad úplatkov a podvodov, v ktorom súkromná spoločnosť dodávala na front nepoužiteľné míny a nebezpečnú…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Cloudflare hrozí stiahnutím služieb v Taliansku, postihnúť by to mohlo ZOH 2026

Americká internetová spoločnosť Cloudflare pohrozila, že ukončí svoje pôsobenie v Taliansku vrátane poskytovania služieb pre zimné olympijské hry, po tom,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Sýria v plameňoch. Americké bomby na IS, Kurdi opúšťajú Aleppo a hrozí regionálna eskalácia

Sýria zažíva jeden z najnapätejších momentov od pádu Baššára al-Asada. Spojené štáty spolu so spojencami oznámili „rozsiahle“ letecké údery proti…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Spojené štáty európske”? Federalisti znovu vystrkujú rožky

Bývalý poslanec NR SR Andrej Stančík sa svojich sledovateľov pýta, či by boli za „Spojené štáty európske”. Myslíte, že by…

11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ Donalda Trumpa

Kanada sa obáva, že by mohla byť ďalším cieľom prezidenta Trumpa po Venezuele a Grónsku, informuje agentúra Bloomberg

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tisíce turistov uviazli dnes v severnom Fínsku po tom, ako boli lety na medzinárodnom letisku Kittilä zrušené v dôsledku silných mrazov. Informuje agentúra AP.

Fínsko Počasie Zima Mrazy
Na snímke muž kráča okolo digitálneho displeja, ktorý ukazuje mínus 33 strupňov Celzia v obľúbenom lyžiarskom stredisku Ylläs v obci Kolari vo fínskom Lapónsku v piatok 9. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Satu Renko/Lehtikuva via AP
Včera 20:24

Izraelská armáda dnes zaútočila na infraštruktúru militantnej skupiny Hizballáh v južnom Libanone, uviedli libanonské štátne médiá. Pred útokom vydala armáda varovania a obyvateľov vyzvala na evakuáciu. Informuje agentúra AFP.

Libanon Izrael Hizballáh
Na snímke budova, ktorá sa stala terčom leteckého útoku izraelskej armády v dedine Kafr Hatta na juhu Libanonu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Mohammad Zaatari
Včera 20:22

V Berlín sa dnes konal pochod tisícok ľudí na pamiatku Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta, viac ako sto rokov po zavraždení týchto dvoch komunistických vodcov. Hovorca berlínskej polície Florian Nath uviedol, že na pochode sa zúčastnilo približne 8000 ľudí, ktorých monitorovalo 500 policajtov. Informuje agentúra DPA.

Berlín Pochod História
Na snímke ľudia zapaľujú svetlice počas pochodu na pamiatku dvoch zavraždených komunistických vodcov Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta v Berlíne v nedeľu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Christophe Gateau/dpa via AP
Včera 20:19

.

Ruský plyn: slovenská pasca, maďarská výhoda

Nové tarify za prepravu plynu vyhlásené na rok 2026 jasne ukazujú, kto sa dokázal prispôsobiť zmeneným podmienkam a kto sa…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Prezident udelil štátne vyznamenania 22 osobnostiam, z toho štyrom in memoriam

Prezident SR Peter Pellegrini ocenil v sobotu 22 osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého ako aj športového života, štyroch z nich in…

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nemala som šancu, tak som riskovala, vravela Vonnová po triumfe. V nedeľu už počasie nepustilo lyžiarky na trať

Americká lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si v sobotňajšom zjazde v rakúskom Zauchensee pripísala na konto už 84. triumf v pretekoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

V Mýte pod Ďumbierom zrazil muža na detskom vleku sánkar

Horskí záchranári pomáhali v sobotu večer 55-ročnému mužovi, ktorého na detskom vleku v Mýte pod Ďumbierom zrazil sánkar. Horská záchranná…

11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Konečne vieme viac o tom, kto zrejme udal Vémolu a do akej drogovej kauzy má byť zapletený

Ostro sledovaný kriminálny prípad českej hviezdy MMA Karlosa \"Terminátora\" Vémolu bol dlho zahalený viacerými protichodnými informáciami. Polícia deň pred Vianocami…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Spěchá…

V Íránu se dál protestuje, ale ajatoláhové tam vypnuli internet, takže informací je málo. Občas se objeví obrázky hořících mešit…

11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov