NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

EÚ vyzvala Thajsko i Kambodžu, aby „prejavili maximálnu zdržanlivosť“ po obnovení bojov v ich spornom pohraničí a naliehavo vyzvala obe krajiny, aby sa vrátili k pozastavenej mierovej dohode.

Včera 19:48

Pápež položil veniec bielych kvetov k stĺpu sochy Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Španielskom námestí v Ríme. Pripomenul, že katolícka cirkev 8. decembra slávi Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Včera 19:23

Orbán po rokovaní s Erdoganom povedal, že európska ekonomika sa zmenila, vojenský priemysel bude mať čoraz väčší význam. Medzi Maďarskom a Tureckom, boli vybudované mosty, ktoré umožňujú vojensko-priemyselnú spoluprácu.

Včera 19:22

Zelenskyj opäť potvrdil, že kompromis v otázke územia v rámci mierových rokovaní v Ukrajine zatiaľ nebol dosiahnutý.

Pripomíname, že Rusko požaduje od Ukrajiny odovzdať celé územie Doneckej oblasti. Podľa médií túto požiadavku podporujú aj Američania, ktorí vyvíjajú tlak na Kyjev.

Včera 19:00

Film Jedna bitka za druhou o Paula Thomasa Andersona je s deviatimi nomináciami favoritom cien Zlatý glóbus. Nominácie oznámili v pondelok v Beverly Hills.

Včera 18:36

Grécki farmári požadujúci vyplatenie dotácií EÚ zastavili prevádzku dvoch hlavných medzinárodných letísk na ostrove Kréta – v Irakliu a Chanii.

Včera 18:14

Zelensky opustil Downing Street po rokovaniach s britským premiérom Starmerom bez komentára pre tlač, informujú ukrajinské médiá.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Friedrich Merz opustili rezidenciu britského premiéra ešte skôr.

Včera 18:11

Merz a Macron už opustili rezidenciu britského premiéra, kde sa stretli so Zelenským a Starmerom, aby diskutovali o Trumpovom mierovom pláne.

Včera 18:06

Zelenskyj vyhlásil, že spolu s lídrami Veľkej Británie, Francúzska a Nemecka musia dnes prijať dôležité rozhodnutia.

Mertz zároveň povedal, že je skeptický voči niektorým detailom v návrhu USA na mierové urovnanie.

Macron povedal, že „ruská ekonomika začína trpieť, najmä po našich posledných sankciách“.

Starmer vyhlásil, že „otázka Ukrajiny je vecou Ukrajiny“.

Pripomíname, že Zelenskyj označil za najproblematickejšiu otázku požiadavku stiahnuť ukrajinské vojská z Donbasu.

Včera 18:05

Odborové zväzy Louvru majú v úmysle od 15. decembra začať štrajk proti zhoršujúcim sa pracovným podmienkam, informuje Le Monde.

„Každý deň sa sály múzea zatvárajú oveľa skôr, ako je plánované, kvôli nedostatku personálu, ako aj kvôli technickým poruchám a zchátralosti budovy. Prístup k umeleckým dielam je obmedzený… Návšteva Louvru sa stala skutočnou prekážkovou dráhou,“ uvádza sa vo vyhlásení troch odborových zväzov.

Včera 18:03

Wadephul vyzval Čínu, aby využila svoj vplyv na Rusko a prinútila Moskvu vstúpiť do serióznych rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine.

Včera 17:49

Prezident KDR Félix Tshisekedi obvinil Rwandu z porušovania záväzkov, ktoré pre ňu vyplývajú z mierovej zmluvy podpísanej nedávno v Bielom dome s cieľom ukončiť ozbrojené násilnosti na východe KDR.

Včera 17:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V Líbyi silnie ruský vplyv, Západ nedokáže Rusom odpovedať

Podľa arabského denníka Al Arabiya v Lýbii kráča Putin podľa sýrskej šablóny a Západ nedokáže ruskému tlaku nijako odolať. Podľa arabského denníka Západ podporuje “demokratickú opozíciu” v Tripolise, Rusko východnú militaristickú autokraciu v Tobruku. Informácie priniesol ruský server rusvesna a presné znenie článku si môžete pozrieť tu . 

❚❚
.

Putin podľa denníka al Arabiya vytvoril efektívnu šablónu pre arabský svet a Blízky východ a s jej pomocou valcuje svojich oponentov na Západe. Ten nedokáže Putinovej koncepcii čeliť žiadnym zmysluplným scenárom.

Putinovi sa podarilo zvýšiť ruský vplyv v Sýrii a takisto sa mu to darí aj v Lýbii. Rozdelenie síl v Lýbii je podobné, ako rozdelenie síl v Sýrii, Západ sa neúspešne snaží podporovať  “demokratickú opozíciu” Putin okamžite vsadil na lýbijských dôstojníkov, ktorých centrom sa stal Tobruk.

Moskva už v apríli 2016 prijala delegáciu vysokých lýbijských dôstojníkov v čele s generálom Chalífom Chaftarom. O návšteve generála v Moskve  sme písali aj na Hlavných správach. Chaftara zblížil pravdepodobne s Rusmi aj nevydarený atentát na jeho osobu v marci 2016, ktorý mohli urobiť len tri strany konfliktu (USA – militantní moslimovia z ISIL – umiernená opozícia. Pritom zlé jazyky tvrdia, že USA má prepojenie na ISIL).

.

Generál ktorý patril ku Kaddáfiho dôstojníkom, bojoval v Čade, dostal sa na sklonku 80 rokov do zajatia a súhlasil so spoluprácou s USA. Po Kaddáfiho smrti fungoval v Lýbijskej kampani  spočiatku na proamerickej demokratickej strane, neskôr sa od tejto frakcie oddelil).

Takže momentálne je situácia taká, že západ krajiny ovláda “demokratická opozícia”, stred ovláda ISIL a východ ovláda generál Chalíf Chaftar s ruskou a egyptskou podporou. Ani Egypťania si neželajú, aby sa chaos z Lýbie, ktorý iniciovali USA a Západ prelial na ich územie. Celkove môžeme povedať, že aj v Egypte silnie čoraz viac ruský vplyv, v Egypte sú však stále silné proamerické kruhy, ktoré môžu proces zbližovania sa s Ruskom destabilizovať.

Práve destabilizáciu celej severnej Afriky, Blízkeho východu, Afganistanu, Iraku, Sýrie a eventuálne aj bývalých sovietskych stredoázijských republík si želajú najmä USA, ktoré sledujú viacero cieľov a chaos v celej oblasti im umožní ovládnuť zdroje týchto krajín cez nasadené politické figúrky

Chaos zbrzdí Rusko, Čínu a Irán a zabráni im získať pozície v tejto oblasti.
Chaos sa môže preliať na ruské územie, čím by sa USA zbavili nepriateľa, ktorého sa veľmi obávajú,
USA môže bohatnúť na dodávkach zbraní svojím bohatým arabským ropným spojencom ktorí sa nesmierne obávajú Iránu. Ide najmä o ťažké zbrane, lode, rakety a letectvo.

USA nemôžu dodávať pechotné a ľahké zbrane krajinám zúčastneným v konflikte z troch hlavných dôvodov.
Americké zbrane nefungujú tak dobre v ťažkých prírodných podmienkach ako ruské zbrane a nie sú obľúbené kvôli svojej vysokej poruchovosti,
Americké zbrane sú podstatne drahšie ako ruské a kvalitou ruské zbrane výrazne neprevyšujú
USA sa obávajú, že by sa ich zbrane dostali do rúk teroristom a použili by sa v útokoch proti americkým cieľom.

.

Západ má v Lýbii problém aj  v tom, že jeho “demokratická koalícia” je nesmierne rozhádaná a jednotliví úplatní lídri sledujú v prvom rade svoje vlastné egoistické ciele. Aby táto koalícia v Tripolise mohla vôbec fungovať, museli pribrať medzi seba aj prívržencov Al-Kaidy, ktorá však je v USA stále hodnotená ako teroristická organizácia – toto je minimálne diplomatická facka do tváre USA.

Rusi zatiaľ podporujú už spomenutého generála Chalífa Chaftara s autoritatívnymi sklonmi. Autorite však bežní Lýbijci rozumejú a dnes, po chaose ktorý v Lýbii  nastal vďaka krátkozrakej a agresívnej politike USA, Veľkej Británie a Francúzska voči Kaddáfimu a Lýbii, sa práve k autoritatívnemu vládcovi, podobnému Kaddáfimu, bežní Lýbijci prikláňajú. Rusi podporujú Chaftara ekonomicky, humanitárnymi dodávkami, vojenskými dodávkami a podľa denníka Al-Arabiya) už sú v oblasti aj ruskí inštruktori (kiež by mali Arabi pravdu – BK).

Momentálne je situácia taká, že Rusi a Američania nemajú v Lýbii styčné body a podporujú svojích hráčov. Chaftar však útoči energickejšie ako vojská “demokratickej opozície”, získava rýchlejšie územia a takisto je Lýbijcom bližšia Rusmi pertraktovaná politika sfér vplyvu, známa z obdobia Chladnej vojny. Navyše k Rusom mä väčšina sekularizovaných Lýbijcov bližšie ako k Američanom, vďaka ktorým do krajiny prišli hordy teroristov z ISIL, tí presne podľa zásad hybridnej vojny vtiahli krajinu do chaosu.

Podľa arabského denníka al Arabiya Rusi ťažia aj z toho, že Obama si nemôže dovoliť zatiahnuť USA do ďalšieho konfliktu, keď USA doteraz nedokázali vyriešiť úspešne konflikt nielen v Sýrii, ale v celom arabskom svete. Podľa niektorých odborníkov by si navyše USA netrúfli ani samostatne zasiahnuť v Lýbii, ak by sa nemohli oprieť o pomoc Veľkej Británie a Francúzska.

Dnes majú obe európske veľmoci vlastné problémy a do nového vojenského dobrodružstva pod taktovkou USA sa nijako nehrnú. Navyše je otázne, či túžia opätovne plniť úlohu užitočných idiotov, ktorú plnili napríklad v Afganistane a Iraku, kde vybojovali väčšinu ťažkých bojov, smotanu však zlizli USA. Postupne ako USA čoraz markantnejšie slabnú, zvyšujú sa aj prejavy opatrného odporu voči USA zo strany európskych západných krajín.

.

Americkú politiku dnes v Európe bezhranične podporujú len niektoré politické elity v štátoch bývalej východnej Európy. Mocenský a vojenský potenciál týchto štátov však nie je natoľko rozvinutý, aby mohli USA pokojnejšie spávať, vedomé si skutočnosti, že majú blízkeho spojenca. (ide o niektoré proamerické politické elity z Poľska, Slovenska, Čiech, Rumunska, Moldavska, Bulharska).

USA tak čoraz viac pripomínajú bezzubého tigra, ktorý síce ešte dokáže zarevať, skutočnú hrôzu však už vzbudiť nedokáže.

Branislav Krasnovský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.

Rusko sa chystá rozkolísať situáciu na Ukrajine, tvrdí Lubinec

Ombudsman Lubinec vyhlásil, že Rusi pripravujú na Ukrajine ďalší plán „Šatun“ vrátane protestov vo veľkých mestách

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša 

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Únia odmieta výzvy Elona Muska na jej rozpustenie

Európska únia v pondelok odmietla online útoky miliardára Elona Muska po tom, čo jeho sociálna sieť X dostala od Bruselu…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach, píše Bild

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Puci nevylučuje „menšiu” rekonštrukciu vlády

Po aktuálnych vyhláseniach šéfa poslaneckého klubu sa otvárajú nečakané alternatívy

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novinka od Julie Caplin si získava srdcia čitateľov v predvianočnom čase

Žeby bola predsa len pravda, že Vianoce sú časom zázrakov, keď sa plnia aj tie najtajnejšie priania? To sa dočítate…

08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko chce najvyššie ukrajinské vedenie súdiť kvôli genocíde

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Máme spoločných nepriateľov? Šialený výrok Tuska

Sotva som otvoril oči a už som im nechcel veriť. Poľský premiér Donald Tusk vidí podľa všetkého budúcnosť svojej krajiny…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj „nie je pripravený“ podpísať mierovú dohodu podporovanú USA, vyhlásil Trump

Donald Trump vyhlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nie je pripravený podpísať mierový návrh podporovaný USA, ktorého cieľom je ukončiť…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Propaganda liberálnych médií môže utopiť opozíciu

Na to, že medzi nebezpečenstvami, ktoré hrozia opozícii, zaujíma bezohľadná propaganda liberálnych médií popredné miesto, v poslednej dobe upozornilo už…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Vzniká tretia sila v multipolárnom svete?

Prezident Vladimír Putin a indický premiér Naréndra Módí prijali po stretnutí v Naí Dillí spoločné vyhlásenie, v ktorom stanovili priority…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Lando Norris je hrdý na svoj spôsob víťazstva v seriáli F1

Novopečený majster sveta motoristickej formuly 1 Lando Norris vyjadril v nedeľu hrdosť na to, že svoj prvý titul získal vlastným…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Reparačná pôžička pre Ukrajinu je „veľmi krehká“. Takúto nehoráznu sumu nás to môže stáť

Belgický depozitár Euroclear, správca zmrazených ruských aktív, kritizoval reparačnú pôžičku pre Ukrajinu ako krehkú, nepredvídateľnú a rizikovú. Použitie ruských suverénnych…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Briti sú veľmi znepokojení výrazne zrýchleným postupom ruskej armády v Donbase a na Ukrajine

Londýn, 8. decembra 2025 - Poľsko nebolo pozvané na summit, ktorý sa bude konať 8. decembra v Londýne a na ktorom…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Generálna prokuratúra zistila rozsiahle nezákonnosti pri regulácii parkovania v samosprávach

Generálna prokuratúra SR zistila rozsiahle porušenia zákonnosti v oblasti právnej regulácie parkovania v mestách a obciach na úrovni 80 percent…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tichý lovec: Prečo je sova najnenápadnejším predátorom noci

Tichý lovec je prezývka, ktorú si sova vyslúžila vďaka svojmu dokonale tichému letu, presnému lovu a neobyčajne vyvinutým zmyslom. Hoci…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Chránia progresívci korupčníkov?

Kým slovenská domácnosť sa trasie, či jej vznikne nárok na energopomoc v hodnote pár eur, na Ukrajine utápame milióny v…

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fehérváry na méte 10 bodov v sezóne, Thompson má 100 víťazstiev

Hokejista Martin Fehérváry má v tejto sezóne NHL na konte už 10 kanadských bodov. Slovenský obranca v službách Washingtonu mal…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Čím Evropská komise zdůvodňuje drastickou pokutu pro síť X a proč je to absurdní

Evropská komise rozhodla minulý týden o historicky první pokutě pro provozovatele sociální sítě za nedodržování unijního nařízení DSA o digitálních…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré nedávajú zmysel. Prečo by to ľudia robili?

Fotografie, ktoré nedávajú zmysel, dokazujú, že niektorí ľudia fungujú v režime čistého chaosu bez jediného záblesku kritického myslenia - a…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Na zvyšovanie napätia v strednej Európe niekedy nie je potrebné odhodlanie, stačí hlúposť

Poslanci za Progresívne Slovensko prijali 20. novembra t. r. v Komárne vyhlásenie, v ktorom vyzývajú vládu, aby uznala, že v…

08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

To nevymyslíš. FIFA rozhodla, že na MS sa odohrá "pride zápas". Stretnú sa v ňom konzervatívne krajiny Egypt a Irán

Na Majstrovstvách sveta vo futbale 2026 bude jeden zo zápasov venovaný liberálnej agende vyzdvihovania práv sexuálnych menšín. Už skôr sa…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Snahy o dosiahnutie mierovej dohody na Ukrajine dostávajú do kľúčovej fázy. Peskov vydal zásadné vyhlásenie

Kremeľ ocenil najnovšiu stratégiu národnej bezpečnosti Donalda Trumpa, označujúc ju za povzbudzujúcu zmenu politiky, ktorá do veľkej miery korešponduje s…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko a Slovensko sa spájajú a podajú žalobu na súde EÚ, oznámil Szijjártó

Maďarsko a Slovensko podajú na súde EÚ žalobu o zrušenie plánu RePowerEU, ktorý počíta s odmietnutím ruského plynu do roku…

08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chabé nádeje opozície sa nenaplnia. Črtá sa riešenie, tvrdí koaličný poslanec

Chabé nádeje opozície, že poslanec Ferenčák vyvolá koaličnú krízu sa nenaplnia. Ostáva síce faktom, že predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok…

08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tranzice často neřeší to, co ji způsobilo. Co ukazuje analýza 82 příběhů trans lidí

Když se podíváte na pár jednotlivých příběhů trans lidí, může se zdát, že každý je úplně jiný a nejde nic…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

.

Bude RT India strategickým zlomom?

A čoho sa boja európske elity? Širšie povedomie vo svete o nenahraditeľnej úlohe, ktorú Rusko a India zohrávajú v globálnej systémovej…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump si kopol do Zelenského. Najdôležitejší návrh nečítal

Trump vyhlásil, že je sklamaný z absencie reakcie Zelenského na návrh mierovej dohody. Podľa jeho slov návrh získal podporu Moskvy…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s jasným odkazom: „Suverenita nie je na predaj. Pakt o migrácii odmietame“

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dnes odlieta do Bruselu na rokovanie ministrov vnútra, ktorého prioritnou témou má byť nelegálna migrácia.…

08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pôžičky, phishing aj falošné zľavy. Neviditeľné riziká, ktoré môžu pokaziť Vianoce

Vianoce 2025 prichádzajú v čase, keď slovenské domácnosti stále pociťujú dôsledky zvýšených cien potravín, energií aj služieb, no napriek tomu…

08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump trafil klinec po hlavičke. Europoslanec z AfD ocenil bezpečnostné ciele stratégie USA

Nová Trumpova Národná bezpečnostná stratégia znamená rozhodujúci zlom v transatlantickom partnerstve. Ako jeden z mála, europoslanec Petr Bystroň nezdráhal prehovoriť otvorene…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov