Vojna

NAŽIVO

 


 

11:17

Ruská delegácia v Istanbule „dostala inštrukcie ako dosiahnuť dlhodobý mier na Ukrajine“, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

11:17

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul vo štvrtok podporil výzvu amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý tento rok navrhol, aby členské štáty NATO v budúcnosti investovali do svojej obrany päť percent svojho HDP. Drastické zvýšenie obranných výdavkov je podľa šéfa nemeckej diplomacie nevyhnutné. Informovala o tom agentúra DPA.

Neformálne stretnutie šéfov diplomacie krajín NATO Rubio Wadephul
Na snímke americký minister zahraničných vecí Marco Rubio (vľavo) a jeho nemecký rezortný kolega Johann Wadephul sa zdravia počas neformálneho stretnutia šéfov diplomacie krajín NATO v meste Antalya na juhozápade Turecka / Foto: TASR/AP-Umit Bektas/Pool Photo via AP
10:35

Minister zahraničných vecí USA Marco Rubio vo štvrtok vyhlásil, že Spojené štáty sú otvorené prakticky akémukoľvek mechanizmu na dosiahnutie mieru na Ukrajine a netrpezlivo očakávajú pokrok v mierovom úsilí. Informovala agentúra AFP.

Rubio sa tak vyjadril pred začiatkom priamych rokovaní medzi ukrajinskou a ruskou delegáciou v Istanbule.

10:30

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) očakáva v priebehu štvrtka výrazné ochladenie. V niektorých oblastiach, najmä v južnej polovici územia, sa ochladí o osem stupňov Celzia. SHMÚ o tom informoval na sociálnej sieti.

10:27

Trump pozitívne reagoval na oznámenie Iránu, že je pripravený na jadrovú dohodu s USA, a zaželal mu, aby sa stal „veľkou krajinou“.

„Možno ste dnes čítali správu, že Irán akoby súhlasil s podmienkami. Nebudú vytvárať, ako to žartom nazývam, „jadrový prach“…. Chcem, aby sa im to podarilo. Úprimne povedané, chcem, aby sa stali veľkou krajinou. Ale nemôžu mať jadrové zbrane,“ vyhlásil Trump.

09:55

Futbalisti Realu Madrid v stredu zvíťazili v španielskej La Lige 2024/2025 nad RCD Mallorca 2:1 a oddialili tak oslavy titulu konkurenčného FC Barcelona. „Los Blancos“ znížili stratu na katalánskeho lídra tabuľky na štyri body, ale „blaugranas“ v prípade triumfu vo štvrtkovom barcelonskom derby proti Espanyolu získajú 28. majstrovský titul.

Real Madrid - RCD Mallorca
Na snímke slovenský futbalista v drese RCD Mallorca Martin Valjent (tretí vľavo) a hráč Realu Madrid Kylian Mbappe (druhý zľava) bojujú o loptu počas zápasu 36. kola španielskej La Ligy Real Madrid – RCD Mallorca / Foto: TASR/AP-Manu Fernandez
Čítať viac | 09:24

 

 

 

09:10

Čína v stredu (14. 5.) pozastavila obmedzenia spojené s vývozom vzácnych zemín a iného tovaru a technológií na vojenské účely pre 28 amerických subjektov v rámci zmiernenia napätia v obchode medzi oboma krajinami. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Tento krok nasleduje po víkendovej dohode medzi Čínou a USA o dočasnom znížení vzájomných ciel na 90 dní s platnosťou od stredy.

08:49

Ceny ropy vo štvrtok predĺžili svoj pokles po zverejnení správy, že Irán je pripravený podpísať jadrovú dohodu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ak budú zrušené všetky ekonomické sankcie proti Teheránu.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júni sa vo štvrtok o 6.23 h SELČ predával po 61,62 USD (54,95 eura).

08:48

V stredu zahynulo najmenej 21 ľudí pri hromadnej zrážke nákladného auta, autobusu a dodávky na diaľnici spájajúcej mexické štáty Oaxaca a Puebla. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

Podľa miestneho denníka La Jornada sa nákladné auto s miešačkou na betón pokúsilo predbehnúť iné vozidlo a v opačnom pruhu narazilo do autobusu.

08:46

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa snaží deportovať vedkyňu Kseniu Petrovovu z Harvardovej univerzity späť do Ruska. Z vlasti odišla do Spojených štátov zo strachu z politického prenasledovania. Uviedol to v stredu jej právnik, informovala agentúra AFP.

Petrovova úradom povedala, že pri návrate do Ruska sa obáva zadržania pre účasť na politických protestoch. „Budeme naďalej bojovať za slobodu Ksenie, ako aj za jej imigračný status v USA,“ vyhlásil jej právnik.

08:44

Ukrajinská delegácia plánuje dnes s ruskou delegáciou rokovať len o jednej otázke – o vyhlásení 30-dňového prímeria a jeho ďalšej kontrole. Pre denník The Wall Street Journal to uviedli ukrajinskí predstavitelia.

Pripomíname, že Rusko chce rokovať na základe Istanbulskej dohody, ktorej návrh bol pripravený, ale nikdy nedohodnutý, na jar 2022.

08:30

Jednotka svetového rebríčka tenistov Talian Jannik Sinner počas stredajšieho slávnostného prijatia vo Vatikáne ponúkol novému pápežovi Levovi XIV. spoločný tréning.

Sinner pápež Lev XIV.
Taliansky tenista Jannik Sinner (vľavo) s pápežom Levom XIV. pri príležitosti ich stretnutia vo Vatikáne v stredu 14. mája 2025 / Foto: SITA/AP-Vatican Media via AP
Čítať viac | 08:22

Na 88. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, ktoré hostia Švédsko a Dánsko priniesla streda viacero zaujímavých okamihov. Zo slovenského pohľadu bol, samozrejme, duel zverencov trénera Vladimíra Országha proti výberu Francúzska.

Slovensko - Francúzsko
Na snímke zľava slovenskí hokejisti Michal Beňo, Dávid Mudrák, slovenský brankár Samuel Hlavaj a Louis Boudon (Francúzsko) počas zápasu základnej A-skupiny Slovensko – Francúzsko / Foto: TASR-Jakub Kotian
Čítať viac | 08:01

Juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa budúci týždeň navštívi Spojené štáty, kde sa v stredu (21. mája) stretne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Oznámila to v stredu kancelária juhoafrického prezidenta.

„Prezident Ramaphosa sa stretne s Donaldom Trumpom v Bielom dome vo Washingtone, aby prediskutovali bilaterálne vzťahy, regionálne a globálne otázky spoločného záujmu,“ uviedla kancelária. „Prezidentova návšteva USA poskytuje platformu na reštartovanie strategického vzťahu medzi oboma krajinami,“ dodala.

Cyril Ramaphosa
Na snímke juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa / Foto: TASR/AP-Jerome Delay
07:51

Irán by mohol prijať rozsiahle obmedzenia svojho jadrového programu výmenou za zrušenie sankcií, povedal v stredu v rozhovore pre stanicu NBC News poradca iránskeho najvyššieho duchovného vodcu Alí Šamchání. Informovala o tom agentúra AFP.

Západné krajiny vrátane Spojených štátov dlhodobo obviňujú Irán zo snáh získať jadrové zbrane. Teherán však tieto tvrdenia popiera.

07:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi vstúpili do centra Rabotina a dobyli Lastočkino

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Vojna
Hasiči hasia horiacu budovu po útoku ruskej armády v ukrajinskom meste Odesa
❚❚
.

19:54 – Ukrajinské ozbrojené sily sa naďalej vzdávajú jednej osady za druhou.

Po strate Lastočkina ukrajinské ozbrojené sily ustupovali od Severnogo smerom k Tonenkomu, ale už druhú hodinu pozdĺž nových hraníc aktívne padajú FABy a veľkokalibrové delostrelectvo, informovali vojenskí spravodajcovia.

Ústup
Ústup ozbrojených síl Ukrajiny

 

.

19:50 – Ukrajina už teraz pociťuje rozpočtový deficit v dôsledku oneskorenia západnej pomoci, ale úrady stále hľadajú zdroje na pokrytie potrieb.

Uviedol to minister financií Sergej Marčenko vo vysielaní telemaratónu.

“Vidíme už jasné výpočty pre európsku pomoc. Prvých 4,5 miliardy eur dostaneme v marci, takisto sme urobili všetko potrebné, aby sme dostali pomoc od Svetovej banky – 1,5 miliardy amerických dolárov. Tieto prostriedky nám umožnia pokryť naše potreby. Očakávame, že prvý polrok budeme schopní pokryť na úkor týchto zdrojov,” povedal Marčenko.

 

19:49 – Uvádza sa, že dve osady západne od Avdejevky – Severnoje a Lastočkino sa dostali pod kontrolu ruskej armády. Prebieha operácia na vyčistenie územia. V Severnoje sa nepriateľ vzhľadom na hustotu paľby obrátil na útek.

.

Ešte včera ukrajinské ozbrojené sily informovali, že “Rusi obsadili takmer celé Severnoje a prebiehajú tu ťažké boje”.

Avdejevka
Front západne od Avdejevky

 

19:45 – Ukrajina nebude používať zbrane, ktoré jej odovzdali západní spojenci, na území Ruska alebo iných štátov, ale len na ukrajinskom území, ktoré zabrali Rusi.

Uviedol to prezident Volodymyr Zelenskyj na tlačovej konferencii v Kyjeve 24. februára.

“Zovšeobecním svoju odpoveď: ak toto lietadlo operuje nad dočasne okupovaným územím Ukrajiny – použijeme naše zbrane, ak v iných smeroch – použijeme ukrajinské zbrane. Ukrajina nemá možnosť, nemá právo a nikdy nepoužije zbrane partnerov na iných územiach, okrem dočasne okupovaného ukrajinského územia,” povedal Zelenskyj.

.

Zároveň spresnil, že včera zostrelený ruský A-50 bol zostrelený zo západného systému protivzdušnej obrany.

“Pokiaľ ide o zostrelenie A-50 a ďalších lietadiel našich nepriateľov – je to v každom prípade výsledok spojenectva Ukrajiny a partnerov,” povedal prezident.

Poznamenávame, že lietadlo A-50 bolo včera zostrelené nad Krasnodarským krajom Ruskej federácie.

Predtým bolo pri Belgorode zostrelené ruské lietadlo Il-76. Ruská federácia uviedla, že to urobila AFU zo systému protivzdušnej obrany Patriot. Ukrajina to nepotvrdila, ale ani nepoprela.

Západné masmédiá citovali svoje zdroje, podľa ktorých bolo lietadlo s najväčšou pravdepodobnosťou zostrelené systémom protivzdušnej obrany Patriot.

 

19:06 – Strely diel Msta-B skupiny vojsk Dnepr zničili pozície AFU v Záporožskej oblasti.

Vzdialenosť k cieľu bola viac ako 10 kilometrov. Streľba sa uskutočňovala trieštivo-trhavými strelami, čo umožnilo spôsobiť maximálne škody na opevneniach a živej sile nepriateľa.

 

18:23 – Stav frontov 24. februára 2024

.
vojna
Stav frontov 24. februára 2024

 

vojna
Stav frontov 24. februára 2024

 

17:56 – Utrpeli sme straty v teréne, ale tie nemajú strategický význam pre celkovú stabilitu frontovej línie – ukrajinský minister zahraničných vecí Kuleba.

 

17:21 – Bol zadržaný šéf národnej polície Volyňskej oblasti Jurij Kroško.

.

GBR ho podozrieva zo zatajovania obchodu s autami pre armádu, ktoré boli dovezené prostredníctvom charitatívnej nadácie.

Predbežne bolo odpredaných 52 áut.

Tieto informácie neboli oficiálne potvrdené.

Jurij Kroško
Na snímke Jurij Kroško

 

17:20 – Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová počas svojej návštevy Kyjeva oznámila, že Ukrajina dostane v marci prvých 4,5 miliardy eur z už skôr oznámeného balíka makrofinančnej pomoci vo výške 50 miliárd eur.

.

Predsedníčka EK v ten istý deň v Kyjeve povedala: “Sme tu dnes, aby sme vám povedali, že Európa vás bude podporovať tak dlho, ako to bude potrebné, a to ďalšou finančnou podporou, väčším množstvom munície, väčším výcvikom vašich jednotiek, väčšou vzdušnou obranou a väčšími investíciami do obranného sektora v Európe a na Ukrajine.”

 

17:10 – Doneck bol dnes celý deň pod paľbou.

K útoku došlo v blízkosti reštaurácie na Kalmijskom nábreží.

Objavili sa aj správy o útoku na Proletársku štvrť. Predtým sa pod paľbu dostalo centrum Donecka.

 

17:05 – Na ruských vojenských blogoch sa objavujú prvé zábery z dnes dobytej dediny Lastočkino západne od Avdejevky.

.

Stratu dediny predtým potvrdila ukrajinská armáda.

Lastočkino
Lastočkino

 

 

17:03 – Telo Alexeja Navaľného bolo odovzdané jeho matke.

Informovala o tom Navaľného spolupracovníčka Kira Jarmyšová v denníku X.

Podľa nej sa matka opozičníka, ktorý zomrel v ruskom väzení, stále nachádza v meste Salechard, kde bolo uložené telo jej syna.

Otázka pohrebu sa rieši.

.

 

16:54 – Európska únia dodá Ukrajine do konca marca až 170 000 delostreleckých granátov.

Oznámil to minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba po rozhovore s vysokým predstaviteľom EÚ Josepom Borrellom.

Vlani v lete Ukrajina spotrebovala až sedemtisíc granátov denne. To znamená, že táto zásoba pri tomto tempe vystačí na necelý mesiac.

Podľa západných analytikov pritom Ukrajina v súčasnosti kvôli nedostatku míňa približne dvetisíc nábojov denne.

 

16:25 – ZDF: Nemecko si bude musieť vybrať medzi Ukrajinou a vlastnou obranyschopnosťou

.

Potreba dodávať Ukrajine zbrane spochybňuje záväzok Nemecka voči NATO. Výroba rakiet, o ktorú Ukrajina žiada, je príliš komplikovaná, príliš zdĺhavá, a aj keď sa výroba začne okamžite, Bundeswehr dostane prvé rakety až o tri roky.

Vojenský expert Christian Mölling vo vysielaní ZDF konštatuje, že aj bez Ukrajiny Nemecko už teraz neplní svoje záväzky voči NATO a ak chce vládnuca koalícia splniť svoje sľuby týkajúce sa obranyschopnosti Nemecka, musí okamžite rozšíriť svoj vojensko-priemyselný komplex.

 

16:22 – Pokračuje podpisovanie vojenských dohôd s partnerskými krajinami.

Zelenskyj podpísal “dohodu o bezpečnostnej spolupráci” s kanadským premiérom Trudeauom.

Dokument predpokladá vyčlenenie viac ako troch miliárd kanadských dolárov pre Ukrajinu v roku 2024.

 

.

16:10 – Ukrajina a Taliansko podpísali dohodu o bezpečnostných zárukách.

Oznámil to Volodymyr Zelenskyj po stretnutí s premiérkou Giorgiou Meloniovou v Kyjeve.

Taliansky minister zahraničných vecí predtým uviedol, že táto dohoda “nebude mať žiadnu právnu silu” a je “politická a symbolická”.

 

15:22 – V poslednom čase predstavitelia orgánov často hovorili, že majú v úmysle poslať na frontovú líniu vojakov, ktorí sú v tyle. Hovorí sa, že na frontovej línii je 300 000 vojakov, zatiaľ čo v tyle ich je z nejakého dôvodu 2 – 3-krát viac.

Hovorí sa tiež, že nový vrchný veliteľ Oleksandr Syrskij už vykonal audit personálu AFU a našiel veľa vojakov, ktorí “nikdy necítili pušný prach”.

Inými slovami, úrady dávajú najavo, že ako jedno z riešení problému nedostatku vojakov na fronte zvažujú presun jednotiek z tyla do prvej línie.

.

 

15:20 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ozbrojené sily RF v smere na Kupjansk odrazili tri útoky, AFU stratila až 55 mužov a 3 kusy techniky;

– Ozbrojené sily RF zostrelili dve lietadlá MiG-29 ukrajinského letectva pri Jasenevoj a Selidove v DĽR;

– AFU stratila až 425 vojakov v smere Avdejevka;

.

– AFU odrazila protiútok pri Bogdanovke na doneckom smere, AFU stratila viac ako 395 mužov;

– AFU stratila až 125 vojakov na juhu Donecka, tiež 7 kusov techniky vrátane jednej americkej húfnice M777;

– Ozbrojené sily RF zasiahli živú silu a vybavenie AFU v 117 oblastiach;

– Ozbrojené sily RF zničili muničný sklad AFU na Chersonskom smere;

– Ozbrojené sily RF podnikli komplexné údery proti AFU v Rabotine a Verbovom v Záporoží;

– Ruské sily protivzdušnej obrany zachytili leteckú bombu JDAM a zničili 92 bezpilotných lietadiel.

 

15:19 – Ukrajinská armáda hlási opustenie mesta Lastočkino západne od Avdejevky.

Podľa nich boli ohrozené boky a zásobovacie trasy ukrajinských ozbrojených síl, preto bolo prijaté rozhodnutie o ústupe.

O obsadení dediny písali dnes skoro ráno ruské vojenské blogy.

AFU to oficiálne nepotvrdila.

Treba poznamenať, že včera sa objavili správy o postupe Rusov v iných smeroch západne a severne od Avdejevky. Inými slovami, ofenzíva ruskej armády tu pokračuje a zatiaľ sa ju nepodarilo zastaviť.

 

15:15 – Ruská armáda podniká masívne údery na objekty ukrajinských formácií v meste Časov Jar a jeho okolí v rámci príprav na ofenzívu na tomto smere frontu.

Podľa obyvateľov mesta sú regionálne zdravotnícke strediská preplnené zranenými ukrajinskými vojakmi.

.

 

15:10 – Ruské blogy tvrdia, že ich jednotky prenikli do centra Rabotina a zverejňujú video.

Tvrdí sa v ňom, že došlo k útoku na školu, ktorá sa nachádza v centrálnej časti obce na Ševčenkovej ulici.

Táto informácia nebola oficiálne potvrdená. Generálny štáb informoval, že v priebehu dňa bolo v okolí Rabotina odrazených osem útokov.

Ukrajinský monitorovací zdroj Deep State potvrdil, že ruská pechota opäť vstúpila do Rabotina a prebiehajú boje.

 

14:29 – Pentagon začal vyše 50 vyšetrovaní trestných činov týkajúcich sa americkej pomoci Ukrajine – Bloomberg

Generálny inšpektor Pentagonu uviedol, že jeho kriminalisti otvorili viac ako 50 prípadov súvisiacich s pomocou Ukrajine, vrátane tých, ktoré sa týkajú dodávateľov.

Vyšetrovania, ktoré sú v rôznych fázach, sa zameriavajú na problémy ako “podvody pri obstarávaní, zámena produktov, krádeže, podvody alebo korupcia a zneužívanie,” uviedol na štvrtkovom brífingu generálny inšpektor Robert Storch.

Audítori podľa neho v súčasnosti pracujú na identifikáciu „nedostatkov a medzier“ v poskytovaní pomoci.

 

14:20 – V kancelárii ukrajinského prezidenta vládne “dosť pochmúrna atmosféra frustrácie” kvôli problémom so schválením balíka pomoci USA v Kongrese, citoval Politico svoj zdroj.

Zdroj publikácie zároveň poznamenal, že v Kyjeve dúfajú v prijatie zákona o vojenskej podpore.

“Takmer všetci sú presvedčení, že pomoc príde čoskoro. Zatiaľ čo prezidentská administratíva čaká na dobré správy z USA, pracuje aj na zlepšení mobilizácie a vojenského plánovania,” uviedol zdroj.

Snemovňa reprezentantov odišla na prestávku do 28. februára bez toho, aby hlasovala o návrhu zákona o pomoci Ukrajine, Izraelu a Taiwanu vo výške 95,34 miliardy dolárov. Dolnú komoru Kongresu kontrolujú republikáni, ktorí výmenou za schválenie iniciatívy trvajú na posilnení hranice USA s Mexikom. Bidenova administratíva však na to nepristúpi (aspoň nie tak, ako na tom trvajú republikáni).

.

Snemovňa reprezentantov tvrdí, že je nepravdepodobné, že by sa zaoberala pomocou Ukrajine skôr ako v polovici marca.

 

11:26 – Ruské blogy od rána informujú, že ukrajinské ozbrojené sily sa stiahli z dediny Lastočkino západne od Avdejevky. Tvrdí sa tiež, že Severnoje, ktoré sa nachádza na juhu, bolo obsadené.

Ukrajina to nepotvrdila. V rannom zhrnutí generálneho štábu sa uvádza, že útoky v oblasti Lastočkino a Severnoje boli odrazené.

Súdiac podľa mapy ukrajinskej vojenskej publicistiky Deep State, väčšina oboch obcí bola ešte včera v “šedej” zóne.

Ak sa pozrieme na dynamiku mapy Deep State od 17. (deň dobytia Avdejevky) do 23. februára, Rusi výrazne postúpili v oblasti Lastočkino a Severnoje.

“DNR” dnes pre ruské médiá uviedla, že ukrajinská armáda opustila viaceré pozície na prístupoch k Lastočkinu.

vojna
Ukrajinské ozbrojené sily sa stiahli

 

11:15 – Vojaci Ukrowermachtu sa stiahli späť za „Surovikinovu líniu“ na Rabotinskom výbežku. Už to potvrdil aj Ropcke a niektoré Ukrozdroje.

Vojaci Ukrowermachtu sa stiahli späť za „Surovikinovu líniu“

 

09:49 – Boris Johnson zverejnil fotografiu z Kyjeva

Boris Johnson
Na snímke Boris Johnson a Volodymyr Zelenskyj

 

09:44 – Aké sú ťažkosti ofenzívy ruských ozbrojených síl na Časov Jar?

Vstup ruských ozbrojených síl do obce Ivanovskoje (Krasnoje) síce z dlhodobého hľadiska dáva možnosť začať ofenzívu na Časov Jar, ale v blízkej budúcnosti to bude ťažké. A na to existuje niekoľko objektívnych dôvodov.

Aké sú to?

.

Časov Jar – ďalšie pevnostné mesto nepriateľa so všetkými pridruženými zariadeniami, ktoré komplikujú útok. V blízkosti a vo vnútri mesta sa nachádzajú:

– priemyselná zóna (“Časovjarský žiaruvzdorný závod”, ktorého dielne sú roztrúsené po celom meste);

– železničná stanica s veľkým počtom budov (lokomotívne depo atď.);

– oblasti s viacpodlažnými budovami;

– oblasti s ťažko prístupnými mokraďami;

– rozsiahla sieť referenčných bodov prepojených komunikačnými linkami (v rámci mesta aj na prístupoch);

– prírodné vodné prekážky vrátane kanála Severský Donec-Donbas, ktorý takmer úplne uzatvára Časov Jar z východu.

Útok na takto opevnenú oblasť by si vyžadoval nielen veľké množstvo živej sily a prostriedkov, ale aj vytvorenie najmenej dvoch predmostí pre súčasné útočné operácie – pri Bogdanovke na severovýchode a pri Ivanovskom na juhovýchode.

V oboch prípadoch budú musieť postupujúce jednotky dosiahnuť líniu kanála Severský Donec – Donbas, obsadiť výšiny a vyčistiť početné nepriateľské oporné body.

Ak hovoríme priamo o Ivanivskom, okrem samotnej obce, kde sa nepriateľ tiež pripravil na obranu, bude potrebné obsadiť aj výšiny v jej okolí, územie tzv. popovského lesa a oporné body AFU pri Kleščejevke, čo si tiež vyžiada veľa času a úsilia.

Front pri Časovom Jari

 

09:30 – Dmitrij Medvedev: O nových sankciách načasovaných na deň 24/02

Zvykli sme si na ich nekonečné obmedzenia a naučili sme sa s nimi žiť.

Dnes však chcem upozorniť na toto: tieto zákazy už nie sú namierené proti úradom alebo podnikom v krajine, ako rád hovorí náš oponent. Boli prijaté proti všetkým obyvateľom Ruska. Napríklad zákaz platobného systému Mir a obmedzenia činnosti spoločností, ktoré sa zaoberajú výstavbou bytov v krajine.

Dôvod je jasný – čím horšie je to pre občanov Ruska, tým lepšie pre západný svet. Nech tam všetci trpia.

Mali by sme si to len zapamätať a pomstiť sa im, kde sa len dá.

Sú to naši nepriatelia.

Vytvárať im prípadné ťažkosti v ekonomike, vyvolávať nespokojnosť verejnosti s neefektívnou politikou západných orgánov, vypracúvať a presadzovať medzinárodné riešenia, ktoré porušujú záujmy západného sveta. Robiť to neustále, systematicky a čo najotvorenejšie.

A tiež vykonávať na svojom území ďalšie aktivity, o ktorých nie je zvykom verejne hovoriť.

Vo vojne ako vo vojne.

 

09:09 – Británia vyčlení 245 miliónov libier (viac ako 28,6 miliardy rubľov) na nákup munície pre Ukrajinu v roku 2025.

Vláda krajiny dodala, že tieto peniaze sa použijú aj na organizáciu dodávateľských reťazcov na výrobu delostreleckých granátov, ktoré Kyjev “veľmi potrebuje”.

 

09:05 – Ukrajinská armáda je vyčerpaná bojmi a vyhliadka na posilnenie je len vzdialenou nádejou

Pozície ukrajinskej armády sú oslabené, poznamenala televízia N-TV. Ukrajinská armáda je nútená čeliť prevahe nepriateľských síl, je vyčerpaná a vážne poddimenzovaná. Pre väčšinu vojakov na fronte je však vyhliadka na posily len vzdialenou nádejou.

Ukrajina môže postaviť približne 800 000 vojakov oproti 1,3 milióna ruských. Nový zákon o vojenskej službe by mal tento rozdiel vyrovnať, ale parlament o tom ešte nerozhodol. Podľa ukrajinskej armády je čoraz ťažšie zaujať nové pozície v hľadáčiku ruských dronov: “Už aj kopanie zákopov pre pechotu je problematické. Potom sa objaví druhý dron a niečo z neho priletí.”

Drony kamikadze so širokým rádiusom najvýraznejšie zamedzili úspechom Ukrajiny v posledných mesiacoch. Bez pomoci Západu krajina nemôže vyhrať preteky v zbrojení – nie proti nepriateľovi, ktorý má dvakrát viac peňazí.

 

09:02 – Ruský minister obrany Šojgu navštívil veliteľstvo Glavnoje. Z referátu ruského ministra obrany Sergeja Šojgua počas návštevy veliteľstva skupiny Centr:

.

– Počas oslobodzovania Avdejevky boli jednotky AFU zatlačené späť o viac ako 10 kilometrov;

– Výrazne sa zvýšila efektívnosť použitia prieskumno-úderných a prieskumno-palebných komplexov skupiny síl Centr;

– Úderné bezpilotné lietadlá ruskej skupiny ozbrojených síl Centr v oblasti Avdejevky zničili za posledné dva týždne viac ako 700 rôznych nepriateľských cieľov;

– Prieskumné bezpilotné lietadlá Orlan-30 sa osvedčili pri oslobodzovaní Avdejevky;

– Prieskumné a úderné drony boli zriadené vo všetkých jednotkách skupiny síl Centr;

– Dôstojníci v zóne špeciálnej operácie hlásili hromadnú kapituláciu ukrajinských vojakov v Avdejevke. Po operácii na vyčistenie územia v Avdejevke sa vzdalo približne 200 ľudí. Údajne – “v zóne špeciálnej operácie” (t. j. na území Doneckej oblasti).

 

09:00 – Ruský minister obrany Šojgu pricestoval do sídla veliteľa operácie v Avdejevke generála Mordvičeva. Údajne – “v zóne špeciálnej operácie” (t. j. na území Doneckej oblasti).

Mordvičev uviedol, že na rozdiel od vyhlásení o nedostatku granátov AFU sa intenzita ukrajinského delostrelectva neznížila.

Šojgu okrem iného “osobitne upozornil na potrebu humánneho zaobchádzania so zajatými príslušníkmi AFU”.

Pripomenieme, že Ukrajina obviňuje ruskú armádu zo streľby do zajatých vojakov 110. brigády AFU. Aj nedávno boli zaznamenané prípady zastrelenia zajatcov v Rabotine a pri Bachmute.

Šojgu
Na snímke v strede Sergej Šojgu

 

08:30 – Generál Syrskij napísal príspevok venovaný dvojročnému výročiu ruskej invázie.

V ňom vymenoval ukrajinské víťazstvá na fronte, ale pripomenul, že “pokus o ukrajinskú protiofenzívu, žiaľ, v dôsledku objektívnych okolností nepriniesol želaný výsledok”.

Syrskij uviedol, že AFU bude pokračovať v boji, “aby sa z každého ukrajinského mesta alebo dediny nestala ďalšia Buča, Bachmut alebo Avdejevka”.

“V blízkej budúcnosti dáme ruskému okupantovi asymetrickú odpoveď aj vo vzduchu. Horiacich ruských lietadiel bude ešte viac,” povedal vrchný veliteľ.

 

08:14 – Pri príležitosti výročia ruskej invázie pricestovala do Kyjeva početná zahraničná delegácia.

Konkrétne šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová (na snímke), ako aj premiéri Talianska, Kanady a Belgicka.

Ursula von der Leyenová
Na snímke Ursula von der Leyenová

 

08:08 – Je to záležitosť všetkých: Pred dvoma rokmi sa začala špeciálna vojenská operácia…

Od toho dňa uplynuli dva roky. Deň, keď málokto chápal, čo sa deje, a všetci zmätene hľadali akékoľvek správy z Ukrajiny. Ľudia si uvedomovali, že sa odohrávajú historické udalosti, ale nechápali, o čo ide. A kto mohol vtedy tušiť, že to bude trvať celé dva roky, ba aj viac? Áno, nikto.

Počas tohto obdobia sa všetko zmenilo. Svet okolo nás. Teraz vidíme, že nás nemožno zlomiť a americké sankcie už nie sú tým, čím bývali. A pre drvivú časť sveta nie sme len “vyvrheľmi”, ale aj nádejou do budúcnosti. A to je najdôležitejší geopolitický výsledok posledných dvoch rokov.

A zmenila sa aj naša armáda. Bez ohľadu na to, čo hovoria tí, ktorí tvrdia, že k žiadnym zmenám nedošlo. Zmenila sa a zmenila sa nesmierne. Stala sa oveľa silnejšou. Áno, bolo možné dosiahnuť viac, oveľa viac (a je to pravda), ale tvrdiť, že sa nič nezmenilo k lepšiemu, je klamstvo.

A naša krajina sa tiež veľmi zmenila. A tiež k lepšiemu. Obrovská časť našej spoločnosti už nechce žiť ako predtým a tlačí krajinu k modernizácii a transformácii jej sociálnej štruktúry. A to je tiež najdôležitejšia pozitívna zmena za posledné dva roky, ktorú by som chcel zaznamenať.

.

Život prinútil k zmene aj orgány štátnej správy. Tak sa stalo, že to môžem pozorovať takmer zvnútra. A môžem zodpovedne povedať, že v porovnaní so situáciou pred dvoma rokmi došlo k obrovským zmenám. A áno, samozrejme, dalo sa to urobiť aj lepšie. Ale to, čo sa urobilo, je veľký krok vpred.

A vo všeobecnosti, začína byť vidieť kontúry budúceho Ruska, ktoré tu vyvstanie … ani nie po ŠVO, ale po celých turbulentných 20. rokoch 20. storočia. Koniec koncov, všetky tieto premeny sa v žiadnom prípade neobmedzujú len na špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine.

A na záver by som sa rád zopakoval. Ako v tejto súvislosti hovorí náš dnešný prezident, BUDOVANIE NOVÉHO RUSKA – JE ZÁUJMOM KAŽDÉHO Z NÁS…..

Každý z nás sa môže podieľať na budovaní toho budúceho Ruska, ktoré budeme s hrdosťou odovzdávať našim deťom.

Jurij Podoljaka, ruský vojenský expert

 

07:46 – “Spomínam si na toto hrozné ráno.”

Ukrajinci na TikToku zverejňujú videá prvých televíznych správ o ruskej invázii.

O siedmej hodine ráno 24. februára 2022 hlásateľ televízneho kanála informuje, že Zelenskyj zvoláva naliehavé zasadnutie Bezpečnostnej rady s cieľom zaviesť stanné právo.

Medzitým sa po celej krajine ozývajú výbuchy a Rusi zasahujú vojenské riadiace centrá ukrajinských ozbrojených síl.

vojna
Hlásateľ televízneho kanála informuje, že Zelenskyj zvoláva naliehavé zasadnutie Bezpečnostnej rady

 

07:40 – Drony zaútočili na najväčší ruský podnik Novolipetsk Steel v Lipecku

K požiaru došlo v jednej z predajní, uviedol gubernátor Igor Artamonov. Podľa neho špeciálne služby preverujú verziu o páde dronu.

Ruské ministerstvo obrany dnes informovalo o zostrelení dvoch dronov nad Lipeckom.

 

07:13 – Správy o incidente s ruským lietadlom diaľkovej radarovej detekcie a kontroly A-50U v blízkosti Azovského mora sa potvrdili. Podrobnosti o incidente zatiaľ nie sú k dispozícii a naďalej existuje možnosť, že lietadlo bolo zostrelené priateľskou paľbou. Na konečné závery je ešte priskoro, ale lietadlo A-50U, ako aj jeho posádka, sú neobnoviteľným zdrojom, ktorý je pre vojská mimoriadne potrebný. Ak sa strata lietadla týmto spôsobom potvrdí, neveští to nič dobré. Ide o druhé lietadlo tohto typu, ktoré bolo v poslednom čase zostrelené. Celkovo bolo v službe 10 takýchto strojov.

lietadlo A-50U
Na snímke lietadlo A-50U

07:00 – Vojenská operácia, 23. februára 2024. Hlavné udalosti dňa z pohľadu ruskej strany:

– Ruské ministerstvo obrany informovalo o 37 skupinových úderoch v priebehu týždňa s použitím vysoko presných zbraní a bezpilotných lietadiel na objekty vojensko-priemyselného komplexu, infraštruktúru vojenských letísk, arzenály a palivové základne AFU. Úder zasiahol najmä odpaľovacie zariadenie, ťahač, muníciu a nabíjačku protilietadlového raketového systému Patriot;

– Podľa ruského ministerstva obrany straty Ukrajiny počas týždňa vo všetkých smeroch predstavovali približne 7 505 vojakov a 31 tankov. Ruské ozbrojené sily postupovali v Kupjanskej, Doneckej, Avdejevskej, Južnodoneckej a Chersonskej oblasti. Pod kontrolu dostali osady Avdejevka v DĽR a Krynki v Chersonskej oblasti;

– Približne o 10:20 moskovského času zničili sily protivzdušnej obrany dve ukrajinské bezpilotné lietadlá nad Kurskou oblasťou, uviedlo ministerstvo obrany;

– Prví obyvatelia oslobodenej Avdejevky v DNR už dostali ruské pasy, uviedli úrady Jasinovského mestského okresu;

– Zelenskyj uviedol, že nechce podpísať nové dohody podobné minským dohodám, a tiež odmietol Trumpovu myšlienku, že konflikt o Ukrajinu možno vyriešiť za 24 – 48 hodín.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

René Pavlík

Milan Šupa

Dušan Uhrin

Miro Majerník

.
.
.

Radačovský exkluzívne pre HS o oslavách v Moskve: Prečo premiér nebol na tribúne a kto sa snažil ich cestu zablokovať

Jedným zo Slovákov, ktorí sa v Moskve zúčastnili na oslavách 80. výročia porážky fašizmu a ukončenia Druhej svetovej vojny bol…

15. 05. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Žilinka prezradil, kedy skončí

Generálny prokurátor Maroš Žilinka skončí vo funkcii vtedy, keď sa naplní jeho čas. Otázky o zotrvaní na poste nie sú…

15. 05. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prekvapivá reakcia šéfa NATO v otázke rusko-ukrajinských rokovaní

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Mark Rutte je „opatrne optimistický“ pokiaľ ide o možný pokrok smerom k mieru na Ukrajine. Povedal…

15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Informačné ústredie Matice vyvracia “klamstvá poslanca za SNS Romana Michelka”

Informačné ústredie MS sa ostro ohradzuje voči medializovaným klamstvám poslanca za SNS a v minulosti neúspešného kandidáta za predsedu MS…

15. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka odhalil svoj charakter v otvorenom liste

Progresívci sa hádajú vo vnútri strany kvôli rozdielnym pohľadom na Gazu, a Šimečka zrejme stratil pod všeobecným tlakom nadobro hlavu.…

15. 05. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Rok po atentáte: premiér prezradil detaily aj to, či pôjde na súd s atentátnikom

Premiér Robert Fico rok po atentáte tvrdí, že nemá žiadnu traumu. Nič s ním neurobilo ani to, keď videl video…

15. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prituhuje. Maďarsko zostrelilo ukrajinský dron v blízkosti hraníc

Maďarské sily protivzdušnej obrany zostrelili ukrajinský dron v blízkosti hraníc medzi oboma krajinami

15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo znamená zloženie ruskej delegácie a príde Putin do Istanbulu?

Zloženie ruskej delegácie bolo schválené. Podľa očakávania v nej nie je Putin. Vedie ju Medinskij, rodák z Ukrajiny a predseda…

15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Špička ľadovca.“ Politici reagujú na rozhodnutie v kauze Pfizergate

Súdny dvor Európskej únie so sídlom v Luxemburgu včera vyniesol prelomový rozsudok nad Európskou komisiou a jej predsedníčkou Ursulou von der…

15. 05. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Mazurek: Nechutná drzosť! Európska únia chce otvorene zlegalizovať ilegálnu migráciu

Priamo v budove Európskeho parlamentu je propagovaná výstava na podporu nelegálnej migrácie, informuje o tom europoslanec Milan Mazurek prostredníctvom sociálnej…

15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dove pokračuje vo “woke” reklamách. “Toto je posledná kvapka,” reaguje verejnosť

Progresívna kozmetická značka Dove sa ocitla v centre pozornosti. V najnovšej reklame na ženskú kozmetiku namiesto modelky totiž vystupuje transrodový…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

USA sa snažia odtrhnúť Indiu od BRICS

USA sa snažia odtrhnúť Indiu od BRICS, píše infoBRICS. V snahe zabrániť vzniku eurázijského monolitického bloku Amerika zmenila svoju stratégiu.…

15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Generál ostal zaskočený. To, čo si dovoľuje Estónsko, Litva, Lotyšsko voči Slovensku, je cez čiaru

Nastal čas zásadne sa zamyslieť nad tým, kto je pre Slovensko partnerom, kto to myslí úprimne pri bilaterálnom rozvoji vzťahov.…

15. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Matica slovenská patrí všetkým Slovákom. Snaží sa ju SNS ovládnuť?

Hlas mal v utorok 13.5.2025 tlačovú konferenciu, ktorej témou bola Matica Slovenská. O čo poslancom, ktorý predstúpili pred redaktorov slovenských denníkov išlo,…

15. 05. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia podľa Danka skapína a onedlho bude z nej skanzen. Skritizoval aj Šefčoviča

Európska únia skapína a onedlho bude z nej už len skanzen. Tvrdí to podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko. Dôvodom…

15. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Arogancia, neuveriteľná arogancia. Týmto Slovákom je odkaz Ježiša Krista na posmech

Arogancia, neuveriteľná arogancia – ako ináč označiť najnovší príspevok Inštitútu ľudských práv do verejného diskurzu? Veď tam porovnávajú šat náboženského…

14. 05. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Zožiera mi to dušu.“ Grammerov príbeh o bolesti z potratu podčiarkuje skutočnosť, že zabíjanie nenarodených detí ovplyvňuje aj mužov

Herec Kelsey Grammer vo svojich nedávno vydaných memoároch „Karen: A Brother Remembers“ prezradil, že dve z jeho predčasne narodených detí…

15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Konzervativní revoluce začala

Asi za půl roku budeme slavit 5. výročí činnosti Společnosti pro obranu svobody projevu . A za těch 5 let…

15. 05. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Smutné výročí…

Dnes je tomu rok, co se Juraj Cintula pokusil zavraždit slovenského premiéra, Roberta Fica. Při jeho setkání s voliči v…

15. 05. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nie všetky psy sú výzva: Spoznajte plemená, ktoré nebudú zaberať všetok váš čas

Nie všetky psy sú výzva: Spoznajte plemená, ktoré nebudú zaberať všetok váš čas. Mnohí z nás by chceli mať psa.…

15. 05. 2025 | 0 komentárov

.

Kotlár spolu s ďalšími zverejnil analýzy mRNA vakcín proti ochoreniu COVID-19. SAV reaguje

Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania…

14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti, ktorý vás prekvapí: Obrázok odhalí, ako veľmi ste ovplyvniteľný

Test osobnosti, ktorý vás prekvapí: Obrázok odhalí, ako veľmi ste ovplyvniteľný. Testy osobnosti s optickými ilúziami sú osvedčeným nástrojom na…

15. 05. 2025 | 0 komentárov

Dilema – Ukrajina a bezpečnostné záruky

Akékoľvek reálne bezpečnostné záruky pre Ukrajinu by zatiahli Západ do potenciálnej vojny s Ruskom a nereálne bezpečnostné záruky by Ukrajinu…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Putin: "Zatiaľ čo Kyjev chytá ľudí "ako psov" na ulici, Rusi sa hlásia do prvej línie dobrovoľne"

Rusko, 14. mája 2025 - Ruský prezident Vladimir Putin sa dnes stretol s členmi Všeruskej verejnej organizácie \"Biznis Rusko\", účastníkmi…

15. 05. 2025 | 0 komentárov

.

V kauze Pfizergate padol rozsudok

Horúca novinka  : Európska komisia v súdnom spore “Pfizergate” prehrala vo všetkých bodoch, informuje Euronews

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Masáž uší môže vyriešiť mnohé problémy

Stres, úzkosť, bolesti hlavy alebo ospalosť - všetky tieto ťažkosti ti môžu spôsobiť nepríjemné chvíle. Ich riešenie je však celkom jednoduché -…

15. 05. 2025 | 0 komentárov

Moskva reaguje na myšlienku francúzskych jadrových bombardérov v celej Európskej únii

Kremeľ v stredu vyhlásil, že možné rozmiestnenie francúzskych jadrových bombardérov v celej Európskej únii nezvýši bezpečnosť na kontinente. Moskva tak…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský zázrak: Lietajúce auto konečne smeruje do výroby s novým výkonnejším motorom

15.5.2025 Redakcia Auto trendy . Po 35 rokoch úsilia sa sen slovenského konštruktéra stáva skutočnosťou. Prvé lietajúce autá AirCar si…

15. 05. 2025 | 0 komentárov

.


.

Britskí veteráni prelomili mlčanie o misiách v Iraku a Afganistane: „Spútali mladého chlapca a zastrelili ho. Bolo jasné, že je to ešte dieťa… “

Bývalí členovia britských špeciálnych síl prelomili roky mlčania a poskytli BBC Panorama svedecké výpovede o vojnových zločinoch, ktoré údajne spáchali…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Vyjasnilo sa prečo Trump požiadal Húsíov o mier: Takmer mu zostrelili "neviditeľnú" stíhačku F-35

Jemen, 14. mája 2025 - Americko-britská vojenská koalícia na Blízkom východe nebola schopná poraziť malú polovojenskú formáciu Ansar Allah jemenských…

15. 05. 2025 | 0 komentárov

Nádej na štvrťfinále žije. Slovensko tesne zdolalo Francúzsko

Slovenská hokejová reprezentácia má na svojom konte druhý triumf na 88. majstrovstvách sveta vo Švédsku a Dánsku. Zverenci trénera Vladimíra…

14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Šport | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Šport | 5 min. čítania | 0 komentárov

Merz: Armáda krajiny bude najväčšou konvenčnou silou v Európe

Nemecká vláda sa bude snažiť urobiť z armády krajiny „najsilnejšiu konvenčnú armádu v Európe“. Povedal to v stredu vo svojom…

14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










EÚ schválila nové sankcie voči Rusku a vyhráža sa ďalšími, ak Putin odmietne prímerie

Európska únia sa dohodla na zavedení nového kola sankcií voči Rusku a pohrozila ďalšími, ak krajina odmietne 30-dňové bezpodmienečné prímerie,…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

René Pavlík

Milan Šupa

Dušan Uhrin

Miro Majerník

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov