Russia New Missile Explainer

NAŽIVO

Trump zaviedol nové globálne 10% clá po zásahu Najvyššieho súdu. Nové dodatočné 10-percentné clo pre všetky krajiny sveta má nadobudnúť účinnosť 24. februára a bude platiť 150 dní, vyplýva z informačného dokumentu Bieleho domu.

07:25

USA plánujú opäť otvoriť ambasádu v Damasku po 14 rokoch. Plány na obnovenie fungovania veľvyslanectva sú utajené a ministerstvo zahraničných vecí odmietlo zverejniť bližšie detaily.

07:24

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo najmenej 8 ľudí. Izraelská armáda uviedla, že zasiahla „veliteľské centrá Hizballáhu“ v okrese Baalbek.

07:23

V Tirane došlo k stretu polície s účastníkmi opozičného protestu. Na piatkovom zhromaždení tisíce priaznivcov opozičnej Demokratickej strany (PD) niesli albánske a stranícke vlajky a skandovali „Rama, odíď“ či „Rama do väzenia“.

07:22

Alan Rickman, alias mág Severus Snape by mal 80 rokov. Alan Rickman, zomrel 14. januára 2016 v Londýne vo veku 69 rokov. Skonal na rakovinové ochorenie.

06:25

Dnes je Medzinárodný deň materinského jazyka. Pri príležitosti tohto medzinárodného dňa sa konajú rôzne kultúrne a vzdelávacie podujatia, výstavy, tvorivé dielne alebo čitateľské súťaže, ktoré organizujú školy, knižnice a ďalšie

06:25

NASA stanovila 6. marec ako najskorší termín štartu misie Artemis 2. NASA vo štvrtok na floridskom Myse Canaveral úspešne dokončila veľkú predštartovú generálnu skúšku – Wet Dress Rehearsal.

06:24

Britská vláda zváži vylúčenie Andrewa z poradia nasledovníkov trónu. Akékoľvek zmeny týkajúce sa nástupníctva by si vyžadovali konzultáciu a dohodu s ostatnými členmi britského Spoločenstva národov (Commonwealth).

06:23

Minister energetiky Šmygal vyhlásil, že „má informácie o príprave nových útokov nepriateľa na energetiku“.

Včera 20:20

Daily Mail: V Afganistane bolo povolené biť manželky, ale s mierou.

Miestne orgány prijali zákon, ktorý povoľuje mierne domáce násilie. Avšak, silné bitie (napr. palicou) nie je povolené – v prípade vážneho zranenia manželky hrozí manželovi až 15 dní väzenia (žena však bude musieť svoje zranenia preukázať na súde, pričom bude musieť nosiť úplne zakrývajúce oblečenie).

Dokument nezakazuje sexuálne ani psychické násilie. A ak žena hľadá útočisko u príbuzných, hrozí jej až trojmesačné väzenie.

Včera 19:45

Péter Szijjártó:

Blokujeme pôžičku EÚ vo výške 90 miliárd eur pre Ukrajinu, kým sa neobnoví tranzit ropy do Maďarska cez ropovod Družba.

Ukrajina vydiera Maďarsko tým, že v koordinácii s Bruselom a maďarskou opozíciou zastavila tranzit ropy, aby spôsobila prerušenie dodávok v Maďarsku a zvýšila ceny palív pred voľbami.

Blokovaním tranzitu ropy do Maďarska cez ropovod Družba Ukrajina porušuje Asociačnú dohodu medzi EÚ a Ukrajinou a nedodržiava svoje záväzky voči Európskej únii. Tomuto vydieraniu nepodľahneme.

Včera 19:39

Český premiér Andrej Babiš oznámil, že vložil akcie holdingu Agrofert do súkromného zvereneckého fondu R. S. V. P. TRUST.

Urobil tak po tom, čo získal súhlas regulačných úradov troch členských štátov EÚ. Uviedol to na sociálnej sieti X. Dodal, že na spoločnosť nemá žiaden vplyv a ani z nej nebude mať žiaden prospech.

Včera 19:17

Nemecký kancelár Friedrich Merz bol v piatok znovuzvolený za predsedu vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU). Dostal 878 z 963 platných hlasov delegátov (91,17 percenta).

merz
Na snímke nemecký kancelár a predseda vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Friedrich Merz a jeho manželka Charlotte Merzová / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/dpa via AP
Včera 19:17

Ukrajina neprehráva vojnu, a výsledok tejto vojny je stále neistý, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v exkluzívnom rozhovore pre agentúru AFP.

Včera 19:16

„Tieto zasrané súdy“: CNN informoval o tom, ako sa Trump dozvedel o rozhodnutí Najvyššieho súdu týkajúcom sa ciel.

„Raňajky prebiehali dobre. Pracovali spolu, ale potom sa prezident Trump nahneval. Začal nadávať na rozhodnutie, nielenže ho nazval hanbou, ale aj útočil na súdy – v jednom momente vraj povedal „tieto zasrané súdy“, pričom použil vulgárny slovník“, informuje televízny kanál.

Pripomíname, že dnes Najvyšší súd USA zrušil všetky obchodné clá, ktoré zaviedol Trump.

Včera 18:46

Európska únia (EÚ) v piatok oznámila, že skúma rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, ktorým zrušil množstvo ciel, ktoré prezident Donald Trump zaviedol od svojho druhého nástupu do úradu.

Trump
Na archívnej snímke z 22. marca 2018 vo Washingtone americký prezident Donald Trump hovorí pred podpísaním memoranda, ktorým sa ukladajú clá a investičné obmedzenia Číne, v Bielom dome vo Washingtone / Foto: TASR/AP-Evan Vucci
Čítať viac | Včera 18:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusi sú iba 5 km od Pokrovska a začínajú z jeho odrezávaním

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Russia New Missile Explainer
Na snímke poskytnutej ukrajinskou záchrannou službou 21. novembra 2024 záchranári hasia požiar spôsobený ruským raketovým útokom v Dnepri na Ukrajine
❚❚
.

 

21:07 – Výskyt poľských jednotiek na Ukrajine by mal byť vylúčený, povedal šéf poľského Národného bezpečnostného úradu Jacek Severa pre televíziu TVN24.

„Od dnešného dňa by mala byť účasť poľských jednotiek na Ukrajine vylúčená,“ povedal Severa.

.

Šéf poľského Národného bezpečnostného úradu okrem toho uviedol, že Ukrajina nebude schopná získať späť územia okupované Ruskom ani po rozšírení mobilizácie.

„Aj tak to budú príliš malé ľudské zdroje na to, aby v rámci protiofenzívy znovu získala územia obsadené Ruskom,” vysvetlil Severa.

 

19:30 – Situácia na fronte 9. decembra 2024

Situácia na fronte 9. decembra 2024
Situácia na fronte 9. decembra 2024
Situácia na fronte 9. decembra 2024
Situácia na fronte 9. decembra 2024

19:10 – Na Ukrajine bojuje 800 000 ruských vojakov, povedal Vladimir Zelenskyj pred stretnutím s estónskym premiérom Kristenom Michalom.

.

„Prečo padol Asadov režim? Pretože v Sýrii neboli žiadne skutočné ruské jednotky. Na Ukrajine je 800 000 vojakov. Takmer celá armáda veľkého pseudo-impéria bojuje proti ukrajinskému ľudu,“ povedal Zelenskyj.

Radi by sme upozornili, že ide o maximum všetkých vyslovených odhadov počtu ruských vojakov na Ukrajine.

Predtým bol maximom údaj, ktorý Putin uviedol v júni tohto roku – 700 000 vojakov.

V lete GUR uviedla, že počet ruských vojakov na Ukrajine je 550 000.

 

.

19:05 – Musk reagoval prekvapeným emotikonom na Zelenského, ktorý povedal, že nevidí zmysel hovoriť s Trumpom o vstupe Ukrajiny do NATO.

Zelenskyj
Reakcia Muska na Zelenského

19:00 – Na Ukrajine sa nachádza takmer 800 000 ruských vojakov, povedal Vladimir Zelenskyj pred stretnutím s estónskym premiérom Kristenom Michalom.

Podľa Zelenského celá ruská armáda bojuje proti Ukrajine a ak Ukrajina prehrá, Rusi sa „vrátia do Sýrie“.

 

18:25 – Prímerie na Ukrajine by mohlo nastať už 25. januára, tvrdí bývalý poradca Bankovej Arestovič.

„Súdiac podľa toho, ako sa to vyvíja, prímerie bude 25. januára alebo niekde okolo tohto dátumu,“ povedal v jednom z vysielaní. Podľa Arestoviča takéto ultimátum dal Trump Ukrajine aj Rusku.

„Myslím si, že rozhovor tam prebieha takto, vezmite si (územia – pozn. red.), koľko chcete, povedali Putinovi, do 20. januára. Trump povedal, ale 20. januára pri inaugurácii alebo hneď potom musíte prestať, inak za seba nenesiem zodpovednosť,“ hovorí bývalý poradca.

Verí, že prímerie by sa mohlo uzavrieť do jari. Podľa neho Američania „budú veľmi tvrdo tlačiť“ na zastavenie vojny na Ukrajine.

„Myslím si, že málo sa neújde nikomu, ani nám, ani Rusom. Takže budú veľmi tvrdo tlačiť na prímerie. Pravdepodobnosť jeho uzavretia je veľmi vysoká,“ domnieva sa Arestovič.

 

.

17:30 – Ruské jednotky začali „odrezávať“ Pokrovsk, do mesta im zostáva asi 5 km.

Píše o tom Forbes.

Publikácia uvádza, že Rusi takmer zastavili frontálne útoky a prešli na taktiku obsadzovania osád v okolí mesta.

Teraz je cieľom ruskej armády obkľúčiť a „odrezať“ Pokrovsk. Forbes píše, že v tejto chvíli sa rozhoduje o osude nielen jedného mesta, ale celého Donbasu.

Jedným z kľúčových bodov na „odrezanie“ Pokrovska je dobytie veľkej dediny Ševčenko.

.

Podľa poručíka AFU s volacím znakom „Alex“ je už väčšina Ševčenka pod kontrolou ruskej armády.

vojna
Situácia na fronte

16:40 – Kandidát na nemeckého kancelára navrhol vytvoriť skupinu štyroch krajín EÚ, ktorá by vypracovala stanovisko k ukončeniu ukrajinského konfliktu.

Podľa Friedricha Merza je to potrebné pre prípad, že s nástupom Trumpa k moci nastane „nová situácia“, na ktorú by sa Európa mala pripraviť.

Očakáva sa, že kontaktnú skupinu budú tvoriť Nemecko, Francúzsko, Poľsko a Spojené kráľovstvo. Merz túto myšlienku predložil pred rokovaniami so Zelenským v Kyjeve, informuje spravodajca Ukrinformu.

Zelenskyj jeho návrh údajne podporil.

.

 

15:45 – Ukrajina má najvyššiu úmrtnosť a najnižšiu pôrodnosť na svete.

Informovala o tom členka výboru Rady pre zdravie národa Viktoria Vagnerová.

Podľa údajov ministerstva spravodlivosti, na ktoré sa poslankyňa odvoláva, sa v roku 2024 od januára do júna vrátane v krajine narodilo 87 655 ľudí a zomrelo 250 972.

To znamená, že v odchádzajúcom roku je úmrtnosť na Ukrajine takmer trikrát vyššia ako pôrodnosť. Pritom v rokoch 2018-20 bol tento ukazovateľ na úrovni 2:1.

Pripomenieme, že predtým Trump povedal, že straty Ukrajiny vo vojne predstavujú 400 tisíc ľudí.

 

.

14:55 – Počet úderov na územie Ukrajiny exponenciálne rastie….

Ak sa pozorne pozriete na graf, ide o zásahy „geraňov“. A to v dôsledku nasadenia výroby ani nie kópií iránskych výrobkov, ale ich oveľa dokonalejších potomkov.

Navyše práve tento nárast nakoniec v poslednom mesiaci vyčerpal protivzdušnú obranu AFU, a preto im začala čoraz častejšie chýbať.

A zatiaľ, súdiac podľa grafu, počet úderov zďaleka nie je nasýtený. Nie je fakt, že dôjde k exponenciálnemu rastu (myslím si, že nie), ale stabilný ďalší rast je zrejmý.

A to, ak vezmeme do úvahy, že počet systémov protivzdušnej obrany, ktoré “západní partneri” odovzdávajú nepriateľovi, klesá, bude to pre Kyjev v priebehu roka 2025 veľmi veľká výzva.

Počet úderov na územie Ukrajiny
Počet úderov na územie Ukrajiny

14:00 – Pozvanie Ukrajiny do NATO ešte nie je na Trumpovi, takže je zbytočné s ním o tom diskutovať, povedal Zelenskyj.

Preto má ukrajinský prezident v úmysle zavolať Bidenovi.

.

„Čoskoro zavolám prezidentovi Bidenovi, ak bude mať takúto možnosť so mnou hovoriť, a nastoľujem otázku pozvania do NATO. Pretože je teraz úradujúcim prezidentom Spojených štátov a veľa závisí od jeho postoja. A nemá zmysel diskutovať s prezidentom Trumpom o tom, čo dnes, keď ešte nie je v Bielom dome, nezávisí od neho,“ – povedal Zelenskyj.

 

13:10 – Ukrajina „môže ‚zvážiť‘ Macronov návrh na rozmiestnenie západných jednotiek ako bezpečnostnej záruky, povedal Zelenskyj.

Podľa neho by to mohlo byť riešenie pred prijatím Ukrajiny do NATO, na ktorom Kyjev trvá. O opätovnom pozvaní Ukrajiny do Aliancie chce Zelenskyj čoskoro rokovať s Bidenom.

„A hovorili sme o tom, že aj keď bude takáto pauza, kým Ukrajina nebude v NATO, a aj keď budeme mať pozvanie a nebudeme v NATO, a bude takáto pauza, čo sa medzitým stane? Kto nám zaručí nejakú bezpečnosť? A poviem vám úprimne, môžeme premýšľať a pracovať na pozícii Emmanuela. Pamätáte si, že navrhoval, aby na niektorých územiach Ukrajiny bola prítomná nejaká časť vojsk tej či onej krajiny, ktorá by nám zaručila bezpečnosť, kým Ukrajina nebude v NATO? Ale predtým by sme sa mali jasne dohodnúť, kedy bude Ukrajina v EÚ a kedy v NATO,“ povedal ukrajinský prezident novinárom na stretnutí s Merzom.

Zelenskyj tiež potvrdil, že s Trumpom a Macronom hovorili „o zmrazenom konflikte“ a bezpečnostných zárukách.

„Povedal som, že viac ako ktokoľvek iný na svete chceme ukončenie vojny. A určite diplomatické ukončenie vojny prinesie väčšiu ochranu životov. A to chceme,“ povedal prezident.

.

Pripomeňme, že Moskva sa už vyslovila proti nasadeniu západných mierových síl na Ukrajine.

 

09:00 – Ukrajina sa v noci opäť pokúsila zaútočiť na cvičnú základňu Kapustin Jar v Astrachánskej oblasti, odkiaľ bol Orešnik vypustený pozdĺž rieky Dneper, píšu ruské noviny.

 

08:15 – Kandidát na nemeckého kancelára za CDU Friedrich Merz nečakane pricestoval do Kyjeva, informoval denník Bild.

Jeho návšteva nebola ohlásená, hoci médiá o nej už skôr špekulovali.

Plánované je stretnutie so Zelenským.

.

Pripomeňme, že minulý týždeň bol v Kyjeve Scholz.

 

07:30 – Trump opäť povedal, že Zelenskyj je „pripravený na mier“. Takýto záver urobil po komunikácii s ukrajinským prezidentom v Paríži.

„Chce uzavrieť mier. Je to niečo nové. Chce prímerie,“ povedal Trump pre noviny New York Post.

Republikán Zelenskyj povedal, že „si myslí, že nastal čas“.

„A Putin si musí myslieť, že je čas, pretože prehral – keď stratíte 700 000 ľudí, je čas. Neskončí sa to, kým nebude mier,“ dodal zvolený americký prezident.

Všimnite si, že toto je už tretia verzia ruských strát od Trumpa – predvčerom povedal, že Rusko stratilo 600 000 vojakov, a včera – 500 000. Zároveň uvádza, že straty AFU sú 400 tisíc. Kyjev aj Moskva túto výšku strát svojich armád popreli.

.

 


Trump tiež povedal, že so Zelenským hovoril o tom, ako ukončiť vojnu.

„Pripravujem koncepciu, ako ukončiť túto smiešnu vojnu,“ dodal.

Pripomeňme, že Zelenskyj dal včera jasne najavo, že je proti prímeriu. Hoci Trump už druhýkrát povedal, že ukrajinský prezident o to prejavil záujem.

 

.

06:30 – „Áno, myslím, že áno. Určite.“ Takýmito slovami Trump odpovedal na otázku NBC News, či jeho administratíva zníži vojenskú pomoc Ukrajine.

Vyplýva to z prepisu rozhovoru zvoleného prezidenta USA na webovej stránke televízneho kanála.

Opäť sa dotkol aj témy obrovských obetí, kvôli ktorým je potrebné zastaviť vojnu. Podľa republikána zahynuli „státisíce ľudí na oboch stranách“.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

.
.

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Predseda Európskej rady otvorene vyhlásil, že „snom“ EÚ je dostať Ukrajinu do bloku

Predseda Európskej rady António Costa bez okolkov vyhlásil, že európski lídri by si želali, aby Ukrajina čo najskôr vstúpila do…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo ďalej s obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vychválil Vancea a Rubia do nebies

Prezident USA na zasadnutí Rady mieru chválil viceprezidenta J.D. Vancea aj ministra zahraničia Marca Rubia ako „výnimočných“ štátnikov s opačnými…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Horolezec odsúdený za zabitie po tom, čo nechal svoju priateľku na najvyššom vrchole Rakúska, aby išiel po pomoc

Súd v Innsbrucku odsúdil Thomasa P. na päťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a pokutu 9 400 eur za smrť jeho…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Gáborík a Valábik nazvali amerických hráčov "potkanmi"

Americkí hokejoví bratia Brady Tkachuk a Matthew Tkachuk sa v semifinálovom zápase ZOH 2026 so Slovenskom prezentovali svojou typickou provokatívnou…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko prehralo v semifinále s USA 2:6. Stále máme šancu na bronz zajtra proti Fínom

Je tu historické semifinále olympijského hokejového turnaja aj so slovenskou účasťou. Súperom nášho tímu v boji o postup do nedeľného…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Zrušenie ciel Trumpa neodradilo. Podpíše nové globálne clo

Donald Trump vyhlásil, že podpíše dekrét o zavedení 10-percentného globálneho cla na tovary dovážané do USA nad rámec už platných…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rokovania rozdelili Zelenského gang na dva tábory

Ukrajina, 20. februára 2026 - Ďalšie kolo rokovaní je ukončené. Nadchádzajúce bolo ohlásené . Predstavitelia všetkých troch zúčastnených strán -…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Na Bali uniesli Čečenci synov dvoch ukrajinských “autorít”, informujú médiá

Podľa ich informácií ide o Jermaka Petrovského a Igora Komarova. Prvému sa podarilo utiecť, druhý je stále v rukách únoscov.…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký politológ: Európa má jednu možnosť ako sa stať globálnym hráčom, no vojnovým štváčom sa nebude páčiť

Nemecko, 20. februára 2026 - Rok 2026 pravdepodobne určí budúci smer Európy. Európy, s ktorou bude Rusko musieť naďalej spolupracovať,…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Silný a skúsený spojenec sa nečakane pridáva na stranu Iránu

Je veľkou otázkou či USA napriek tomu zaútočia na Irán. V regióne sa totiž formuje nová protizápadná os: Irán a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Katastrofa zo skvelých nápadov, ktoré pokazili zlé prevedenia

Katastrofa pri domácich projektoch nie je ničím výnimočným, najmä keď sa do DIY pustia nadšenci bez dostatočných skúseností. Stačí trochu…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Už to dávno malo byť. Premiér Fico zvažuje zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Premiér Robert Fico v diskusii so študentmi Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom naznačil, že Slovensko môže…

20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Historické fotografie: 15 fascinujúcich, ale zriedka videných záberov minulosti

Historické fotografie nám umožňujú nahliadnuť do momentov, ktoré učebnice dejepisu často obchádzajú, a práve historické fotografie dokážu zachytiť realitu minulosti…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Najväčšia lietadlová loď na svete vplávala do Stredozemného mora, aby posilnila americkú prítomnosť na Blízkom východe

Americká lietadlová loď USS Gerald R. Ford vplávala v piatok do Stredozemného mora, informovala agentúra AFP na základe fotografií, ktoré…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministri obrany piatich európskych krajín volajú po robustných bezpečnostných zárukách pre Kyjev

Akákoľvek mierová dohoda medzi Ukrajinou a Ruskom musí obsahovať pevné bezpečnostné záruky pre Kyjev, aby bola životaschopná, zhodli sa v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nenažraté USA varovali Európu, že urobí “vážnu chybu”

Zdá sa, že Trumpove USA sa nevedia zmestiť do kože a už to ani nezastierajú za frázy o slobode a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spôsoby sa nemenia, iba herci v hlavných úlohách

Skôr než som sa nechal vtiahnuť do politiky, som pracoval v Historickom ústave SAV ako samostatný vedecký pracovník. Objektom môjho…

20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Krvavočervené písmená – napínavý detektívny thriller o tajomstvách a lži

Krvavočervené písmená  je nový slovenský preklad napínavého detektívneho románu od Alex-a Pavesiho, ktorý slovenskí čitatelia nájdu po prvý raz v…

20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia a jej sebadeštrukcia, to je niečo iné, ako sme akceptovali pri vstupe

Pri vstupe do EÚ sme netušili, že sa v nej budú diať také veci, akých sme dnes svedkami. Namiesto mieru…

20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jacques Baud prehovoril o vojne a o sankciách: „V Európe už neexistuje sloboda prejavu“

Bývalý predstaviteľ OSN a NATO Jacques Baud sa ocitol na sankčnom zozname EÚ. V rozhovore pre nemecké noviny Ostdeutsche Zeitung…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia opäť prehľadáva dom bývalého princa Andrewa, monarchiou otriasa škandál s Epsteinom

Britská polícia v piatok už druhý deň prehľadáva niekdajšie sídlo bývalého princa Andrewa po jeho šokujúcom zatknutí, ktoré uvrhlo monarchiu…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ohnivá výmena Macinku s Clintonovou má dohru

Po nedávnej slovnej prestrelke českého šéfa diplomacie s bývalou americkou prvou dámou v rámci Mníchovskej bezpečnostnej konferencie sa vášne neupokojili.…

20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trump zaviedol nové globálne 10% clá po zásahu Najvyššieho súdu. Nové dodatočné 10-percentné clo pre všetky krajiny sveta má nadobudnúť účinnosť 24. februára a bude platiť 150 dní, vyplýva z informačného dokumentu Bieleho domu.

07:25

USA plánujú opäť otvoriť ambasádu v Damasku po 14 rokoch. Plány na obnovenie fungovania veľvyslanectva sú utajené a ministerstvo zahraničných vecí odmietlo zverejniť bližšie detaily.

07:24

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo najmenej 8 ľudí. Izraelská armáda uviedla, že zasiahla „veliteľské centrá Hizballáhu“ v okrese Baalbek.

07:23

V Tirane došlo k stretu polície s účastníkmi opozičného protestu. Na piatkovom zhromaždení tisíce priaznivcov opozičnej Demokratickej strany (PD) niesli albánske a stranícke vlajky a skandovali „Rama, odíď“ či „Rama do väzenia“.

07:22

Alan Rickman, alias mág Severus Snape by mal 80 rokov. Alan Rickman, zomrel 14. januára 2016 v Londýne vo veku 69 rokov. Skonal na rakovinové ochorenie.

06:25

.

Kto je zodpovedný za nefunkčnú spravodlivosť?

Europoslanec za SMER-SSD Erik Kaliňák v najnovšom videu na sociálnej sieti rozoberá niekoľko medializovaných káuz, ktoré svedčia o tom, že za rozpadajúcu…

20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Pôst nie je diéta. Je to celoživotný tréning. Svätuškársky sen 90. rokov, keď boli plné spovednice a kňaz nemusel nič robiť, sa skončil

Najväčšie kresťanské sviatky roka – Veľká noc – sú pohyblivým sviatkom a pripadajú na prvú nedeľu po prvom jarnom splne…

20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Na koľkých frontoch vlastne Ukrajina bojuje?

Vyzerá to tak, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bojuje na viacerých frontoch, či už tých vojenských, či politických, konštatuje Berliner…

20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj nariadil pripraviť sa na ďalšie tri roky vojny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Orbán vo Washingtone otvorene obvinil Ukrajinu zo zastavenia dodávok cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán na otváracom zasadnutí Trumpovej Rady mieru otvorene prehlásil, že „ropovod Družba bol odstavený tými, ktorí vyhodili…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov