Dallas Stars - Montreal Canadiens

NAŽIVO

Pápež Lev XIV. počas modlitby za obete útoku na pláži Bondi v austrálskom Sydney vyzval na ukončenie antisemitského násilia. Informujú agentúry AFP a ANSA.

Včera 20:12

Nový český minister zahraničných vecí Petr Macinka dúfa, že vojnu na Ukrajine by sa mohlo podariť ukončiť do 24. februára budúceho roka, keď uplynú štyri roky od celoplošnej ruskej invázie. Sám k tomu chce prispieť.

Petr Macinka
Na snímke zľava český minister zahraničných vecí Petr Macinka preberá od prezidenta ČR Petra Pavla poverenie riadiť rezort zahraničných vecí a rezort životného prostredia počas vymenovania členov novej českej vlády premiéra Andreja Babiša. Praha, 15. decembra 2025 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 20:09

Spojené kráľovstvo opustilo v období od júna 2024 do júna 2025 približne 25.000 Poliakov, uviedol to Poľský ekonomický inštitút, ktorý sa odvoláva na britský štatistický úrad.

Do ostrovného kráľovstva prišlo asi 6 000 občanov Poľska, čo znamená čistý odlev obyvateľov na úrovni 19.000 osôb. Informuje agentúra PAP.

Včera 20:06

Podľa šéfky britskej tajnej služby MI6 Blaise Metreweliovej ruský prezident Vladimir Putin naťahuje mierové rokovania o Ukrajine. Testuje Západ taktikami, ktoré spadajú „tesne pod hranicu vojny“.

Metreweliová ďalej tvrdí, že Putin je aj naďalej odhodlaný „podrobiť si Ukrajinu a strpčovať členov NATO“. Informuje agentúra AP.

Blaise Metreweliová
Na snímke riaditeľka britskej tajnej služby MI6 Blaise Metreweliová / Foto: TASR/AP-Kirsty Wigglesworth,pool
Včera 20:02

Venezuelská opozičná líderka a nositeľka Nobelovej ceny za mier María Corina Machadová utrpela minulý týždeň počas cesty z Venezuely do Nórska zlomeninu stavca, uviedla jej hovorkyňa. Informuje agentúra AFP.

Včera 20:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slafkovský prispel gólom k víťazstvu v Dallase, Černák sa zranil a nedohral

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský strelil svoj piaty gól v prebiehajúcej sezóne. Prispel ním k víťazstvu Montrealu na ľade Dallasu 3:1 v nočnom zápase NHL. Obranca Tampy Bay Erik Černák sa zranil už v prvom striedaní proti Anaheimu a do hry sa nevrátil. V akcii boli aj útočníci Martin Pospíšil a Tomáš Tatar a aj obranca Martin Fehérváry, no nezapísali sa do kanadského bodovania

Dallas Stars - Montreal Canadiens
Na snímke slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský (20) z Montrealu Canadiens a Logan Stankoven z Dallasu Stars počas zápasu zámorskej NHL Dallas Stars – Montreal Canadiens v Dallase / Foto: TASR/AP-Tony Gutierrez
❚❚
.

Dallas išiel do vedenia už v 4. minúte, no viac gólov mu český ligový nováčik Jakub Dobeš nedovolil. Slafkovský sa v 5. minúte dostal do úniku dvoch proti jednému, v ktorom si Cole Caufield poradil s obrancom Dallasu a poslal slovenskému útočníkovi prihrávku pred odkrytú bránku. Pre Slafkovského to bol 24. bod v sezóne (5+19). V zápase odohral 14:49 minúty, získal plusový bod a prezentoval sa aj tromi strelami.

“Keď strelíte gól, tak sa hneď v ďalšom striedaní cítite lepšie a robíte lepšie rozhodnutia. Mám priemer asi jeden gól v mesiaci. Dúfam, že tento mesiac strelím dva,” poznamenal Slafkovský podľa nhl.com

Canadiens potvrdili výbornú formu, keď zvíťazili v jedenástom zápase z uplynulých štrnástich. Brankár Dobeš pokračuje vo vydarenom vstupe do NHL, keď zvíťazil vo všetkých štyroch zápasoch, do ktorých nastúpil. Na ľade Dallasu zneškodnil 32 striel a dosiahol 97-percentnú úspešnosť zákrokov. Po štyroch odchytaných zápasoch má 96,3-percentnú úspešnosť a priemer 0,97 inkasovaného gólu na zápas.

Pre Černáka sa duel proti Anaheimu skončil už v prvom striedaní, po ktorom sa nevrátil do hry. Klub neskôr na sociálnych sieťach informoval, že stav slovenského obrancu bude posudzovať na dennej báze. Tampa Bay triumfovala 4:3 po samostatných nájazdoch, keď o jej triumfe rozhodol Jake Guentzel. Ducks nezvíťazili na ľade Lightning od novembra 2018.

Z triumfu svojho tímu sa tešil aj obranca Washingtonu Martin Fehérváry, ktorý bol s troma strelami jeden z najaktívnejších hráčov hostí. Tí triumfovali 1:0 po tom, čo v predĺžení rozhodol Alexander Ovečkin. Fehérváry hral v tretej obrannej dvojici a na ľade strávil 20:23 minúty. Capitals zvíťazili v treťom zápase za sebou a ukončili trojzápasovú víťaznú sériu Ottawy. Zároveň si tým upevnili prvé miesto vo Východnej konferencii, na ktorom majú sedembodový náskok pred Torontom. Brankár Washingtonu Logan Thompson dosiahol druhé čisté konto po sebe i v sezóne a zároveň 6. v kariére.

.

Maple Leafs zvíťazili prvýkrát po troch zápasoch, keď na domácom ľade zdolali New Jersey 4:3 po predĺžení. Víťazným gólom o tom rozhodol švédsky útočník William Nylander, ktorý mal v zápase bilanciu 2+1. Dva góly strelil jeho spoluhráč Auston Matthews. Hosťom nepomohli k triumfu ani tri body Jacka Hughesa (1+2). Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral v drese hostí 8:21 minúty a do štatistík mu pribudol jeden mínusový bod. Maple Leafs sa po triumfe bodovo vyrovnali práve Devils, oba tímy majú po 58 bodov a vo Východnej konferencii figurujú na 2.-3. mieste za Washingtonom.

Z víťazstva sa netešil ani útočník Calgary Martin Pospíšil. Flames prehrali na ľade St. Louis 1:4. Slovenský útočník mal jeden mínusový bod a prezentoval sa aj piatimi hitmi. Zápas začal na krídle prvej formácie a na ľade strávil celkovo 14:40 minúty. Flames prehrali druhý duel v sérii.

Hráči Columbusu zvíťazili nad San Jose 4:1 a dosiahli šieste víťazstvo za sebou. Obranca Columbusu Zach Werenski predĺžil svoju bodovú sériu na domácom ľade na 18 zápasov po tom, čo prihral na prvý gól.

“Robíme správne detaily, ktoré pomáhajú víťaziť. Hráme kolektívne a všetci vidíme, že je to správna cesta. Prináša to výsledky a všetci si to užívame,” povedal Werenski pre nhl.com.

Hokejisti Detroitu pokračujú v zlepšených výsledkoch po výmene trénera. Na prehru so San Jose zareagovali triumfom na ľade obhajcu Stanleyho pohára Floridy 5:2. Tromi bodmi sa na výsledku podieľal kapitán “červených krídel” Dylan Larkin s bilanciou 2+1. “Panteri” figurujú na 5. mieste vo Východnej konferencii, no prehrali tretí zápas z uplynulých štyroch.

.

Hráči New Yorku Islanders prehrali na domácom ľade štyri zápasy z uplynulých piatich. Philadelphii podľahli 3:5, útočník hostí Travis Konecny asistoval pri troch góloch. Flyers si vylepšili pozíciu v snahe o druhú voľnú kartu, na ktorú strácajú tri body. Islanders sú po Buffale druhý najslabší tým Východnej konferencie.

Útočník Nashvillu Filip Forsberg strelil proti Chicagu svoj 300. gól v NHL. Potreboval na to 742 zápasov, čo je tretí najlepší výkon spomedzi švédskych hráčov. “Predátori” aj vďaka nemu zdolali Blackhawks 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

“Je to niečo, za čím sa obzriem až neskôr. Najdôležitejšie na tom góle bolo to, že prišiel v dôležitom čase, keď sme prehrávali a vďaka nemu sme vyrovnali (na 2:2). Najdôležitejšie je víťazstvo,” konštatoval Forsberg.

Hráči Nashvillu vo všetkých troch pokusoch prekonali Arvida Söderbloma, víťazný gól si pripísal Ryan O´Reilly. Pre najslabší tím súťaže Chicago to bola štvrtá prehra v sérii.

Najlepším tímom Západnej konferencie je naďalej Winnipeg, ktorý dosiahol proti Seattlu tretie víťazstvo v sérii. Tretiu prehru za sebou zaznamenali aj hráči Utahu, ktorí doma podľahli New Yorku Rangers 3:5. V zápase trikrát viedli o gól, no hostia tromi gólmi v tretej tretine otočili skóre. Bol to pre nich tretí triumf z uplynulých štyroch zápasov.

.

Hráči Colorada viedli proti Edmontonu v 12. minúte 3:0, no napokon nezískali ani bod. Oilers otočili na 3:4, keď ich víťazný gól strelil v 54. minúte obranca Evan Bouchard. Pre Edmonton to bolo štvrté víťazstvo v rade.

“Bol to vzrušujúci zápas. Prehrávali sme 0:3, no v tej chvíli som si nemyslel, že sme na tom herne zle, no nepremenili sme svoje šance. Oni áno. Náš brankár (Stuart Skinner, pozn.) spravil neskôr niekoľko dôležitých zákrokov a to nám pomohlo k obratu,” povedal tréner Edmontonu Kris Knoblauch pre nhl.com.

Avalanche viedli po prvej časti 3:0, hoci na strely v nej prehrali 6:13.

“Bol som spokojný s prvou tretinou, najmä preto, že sme boli efektívni. Využili sme svoje šance, no v ďalšej časti sme už neodviedli svoju prácu tak úspešne. Stáli sme proti tímu, ktorý vie využiť vaše chyby,” konštatoval tréner Colorada Jared Bednar.

Hokejisti Vancouveru sa nevymanili z nevýrazných výsledkov ani proti Los Angeles Kings, ktorým doma podľahli 1:5. Z uplynulých 14 zápasov zvíťazili iba v troch.

“Ak mám byť úprimný, mali sme niekoľko zlých striedaní. Očakával som, že budeme mať lepší štart do zápasu. Spravili sme veľa nesprávnych rozhodnutí v nesprávnom čase,” konštatoval tréner Vancouveru Rick Tocchet.

NHL – sumáre:

Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 13. Fantilli (Werenski), 17. Johnson (Kuraly), 27. Van Riemsdyk Severson, Johnson), 58. Van Riemsdyk (Marčenko) – 48. Toffoli (Celebrini). Brankári: Merzlikinš – Georgijev, strely na bránku: 34:19

Florida Panthers – Detroit Red Wings 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Góly: 12. Lundell (Verhaege, Kulikov), 29. Rodrigues (Samoskevič) – 9. Berggren (Gustafsson, Tarasenko), 28. Larkin (Kane, DeBrincat), 34. Kane (Raymond, Seider), 36. Kasper (Larkin), 59. Larkin (Kasper, Raymond). Brankári: Bobrovskij (36. Knight) – Talbot, strely na bránku: 43:20

Ottawa Senators – Washington Capitals 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Gól: 64. Ovečkin (Sandin). Brankári: Meriläinen – Thompson, strely na bránku: 25:28

.

Tampa Bay Lightning – Anaheim Ducks 4:3 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 15. Cirelli (Hagel, Hedman), 23. Guentzel (Kučerov, Raddysh), 36. Point (Kučerov, Perbix), rozh. sn Guentzel – 7. Terry (Strome, Dumoulin), 32. Carlsson (McTavish), 50. Fabbri (Trouba, Miňtuchov). Brankári: Vasilevskij – Dostál, strey na bránku: 35:37

Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 27. Nylander (Domi, Tanev), 48. Matthews (Nylander, McMann), 56. Matthews (Marner, McCabe), 62. Nylander (Marner, McCabe) – 3. J. Hughes (Kovacevic), 29. Hischier (Bratt, J. Hughes), 50. Hischier (Meier, J. Hughes). Brankári: Woll – Markström, strely na bránku: 41:24

New York Islanders – Philadelphia Flyers 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Góly: 10. Horvat (Nelson), 41. Barzal (Dobson), 58. Lee (Horvat, Palmieri) – 26. Couturier (Farabee, Mičkov), 30. Hathaway (Konecny, Sanheim), 34. Frost (Tippett, Konecny), 46. York (Farabee, Couturier), 59. Cates (Konecny). Brankári: Sorokin – Ersson, strely na bránku: 30:24

Dallas Stars – Montreal Canadiens 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Robertson (Dadonov, Johnston) – 5. SLAFKOVSKÝ (Caufield, Suzuki), 50. Newhook (Hutson), 60. Armia (Suzuki). Brankári: Oettinger – Dobeš, strely na bránku: 33:24

Nashville Predators – Chicago Blackhawks 3:2 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

.

Góly: 9. Stamkos (Josi, Marchessault), 57. Forsberg (Blankenburg), rozh. sn. O´Reilly – 27. Bedard (Bertuzzi), 28. Martinez (Jones, Bertuzzi). Brankári: Saros – Söderblom, strely na bránku: 41:25

St. Louis Blues – Calgary Flames 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Góly: 5. Schenn (Holloway), 14. Parayko (Fowler, Thomas), 16. Kyrou (Holloway, Tucker), 38. Schenn (Neighbours, Faulk) – 32. Šarangovič (Pelletier, Kerins). Brankári: Hofer – Wolf, strely na bránku: 29:30

Winnipeg Jets – Seattle Kraken 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 30. Scheifele (Connor, Morrissey), 60. DeMelo (Ehlers) – 9. Beniers (Kakko, Schwartz). Brankári: Hellebuyck – Daccord, strely na bránku: 36:19

Utah HC – New York Rangers 3:5 (2:2, 1:0, 0:3)
Góly: 2. Maccelli (Hayton, Cole), 9. Maccelli (Hayton, Sergačov), 21. Cooley (Keller, Schmaltz) – 4. Panarin (Lafreniere), 17. Chalijev (Chytil, Vaakanainen), 41. Smith (Schneider, Lindgren), 51. Kreider (Carrick), 60. Panarin (Carrick, Fox). Brankári: Vejmelka – Šesťorkin, strely na bránku: 31:25

Colorado Avalanche – Edmonton Oilers 3:4 (3:1, 0:2, 0:1)
Góly: 6. O´Connor (Kiviranta, Rantanen), 11. MacKinnon (Drouin, De Haan), 12. MacKinnon (Toews) – 20. Arvidsson (Nurse, Podkolzin), 27. Kulak, 35. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 54. Bouchard (McDavid, Draisaitl). Brankári: Blackwood – Skinner, 25:27

.

 Vancouver Canucks – Los Angeles Kings 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Góly: 35. Q. Hughes (Garland, Hronek) – 1. Turcotte (Kempe), 10. Turcotte (Fiala, Anderson), 10. Kempe (Turcotte, Kopitar), 36. Fiala (Moore, Edmundson), 52. Foegele (Byfield, Clarke). Brankári: Demko – Kuemper, strely na bránku: 21:21

Slováci v akcii:

Juraj Slafkovský (Montreal) 14:49 1 0 1 1 3 0
Martin Fehérváry (Washington) 20:23 0 0 0 0 3 0
Martin Pospíšil (Calgary) 14:40 0 0 0 -1 1 0
Erik Černák (Tampa Bay) 0:34 0 0 0 0 0 0
Tomáš Tatar (New Jersey) 8:21 0 0 0 -1 0 0

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

.
.
.

Predseda vlády SR dostal pozvanie na stretnutie s Donaldom Trumpom

Predseda vlády SR Robert Fico dostal písomné pozvanie na stretnutie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Chcú spoločne podporiť podpísanie medzivládnej…

15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu v rámci dohody o ukončení vojny

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo Washingtone očakávajú, že Kyjev prijme rozhodnutie o územných otázkach s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine

Vo Washingtone očakávajú, že Kyjev prijme rozhodnutie o územných otázkach s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine, informovala v pondelok televízna…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zväz právnej ochrany oznamovateľov: prečo vznikol a čo vypovedá o stave štátu

Ochrana oznamovateľov sa na Slovensku stala súčasťou politického konfliktu. Inštitúcia, ktorá mala chrániť slabších, začala vyvolávať nedôveru aj medzi samotnými…

16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Kto môže žiadať o úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania a aké sú podmienky v roku 2026?

Štátny fond rozvoja bývania poskytuje výhodné úvery na obstaranie, výstavbu a obnovu bývania pre fyzické osoby, právnické osoby aj obce.…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pripravte sa na Vianoce! Získajte doživotnú licenciu MS Office 2021 len za 30,25 € a WinOS 11 Pro za 12,25 €! Všetky licencie platia neobmedzene!

Ak sa Vám vaša súčasná verzia MS Office začína zdať trochu zastaraná, teraz nastal ten správny čas na aktualizáciu bez…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Americká ekonomika podľa šéfa newyorského Fedu “obracia trend”, budúci rok porastie

Americká ekonomika sa po roku plnom neistoty zdá byť pripravená na obrat a v roku 2026 by mala zaznamenať solídny…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko dalo najavo, že nebude brániť vstupu Ukrajiny do EÚ

Rusko dalo najavo, že v rámci navrhovanej mierovej dohody nebude brániť vstupu Ukrajiny do Európskej únie

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kauza Fero Joke má dohru: Niekde končí, inde…

Komik parodujúci aj predstaviteľov súčasnej vlády sa nevhodným spôsobom dotýkal dvojice mladých mužov, ktorí sa s ním prišli odfotiť. Kauza…

15. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

90 % otázok medzi Ruskom a Ukrajinou bolo vyriešených po posledných rokovaniach

90 % otázok medzi Ruskom a Ukrajinou bolo vyriešených po posledných rokovaniach, vyhlásil oficiálny predstaviteľ Bieleho domu v komentári pre…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umerov: Do konca dňa dosiahneme dohodu s USA

Ukrajina počíta s tým, že do konca dňa dosiahne dohodu s USA, ktorá „nás priblíži k mieru“, vyhlásil Rustem Umerov

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko posiela do Poľska vojenské jednotky

Nemecko pošle Poľsku vojenské jednotky, aby kopali zákopy a stavali protitankové bariéry na hraniciach s Bieloruskom a Ruskom, oznámil kancelár…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prokurátor Špirko sa podľa premiéra priznal, že sfalšoval dokument, pripisujú mu aj násilie voči manželke

Prokurátor Vasiľ Špirko, ktorý pôsobí na generálnej prokuratúra a predtým pracoval na Úrade špeciálnej prokuratúry, sa sám priznal, že sfalšoval…

15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: “Stávky sú jasné – buď vojna, alebo mier”

Maďarský premiér Viktor Orbán vyhlásil, že tento týždeň bude rozhodujúci pre možný mier na Ukrajine a domnieva sa, že konfiškácia…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kéry sa vrátil k parlamentnému cirkusu z minulého týždňa: Čoho sa zľakol Jozef Pročko?

Vo štvrtok krátko pred polnocou,  počas 43. schôdze Národnej rady SR, sa prihlásila o slovo opozičná poslankyňa z Progresívneho Slovenska Zuzana Mesterová.…

15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európskych lídrov čaká rušný týždeň: Rozhodne sa o reparačnej pôžičke aj o podmienkach mierového urovnania

V Bruseli dnes začína séria kľúčových stretnutí a rokovaní, ktoré vyvrcholia vo štvrtok 18. decembra, kedy sa rozhodne o reparačnej pôžičke pre Ukrajinu…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Bod, kde Zelenskyj neustúpi

Kľúčovým bodom, v ktorom Zelenskyj odmieta USA, je stiahnutie vojsk z Donbasu, potvrdzuje Bild, nazývajúc to „červenou čiarou“ pre Kyjev

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka opäť perlil. Toto čaká Slovensko, ak by sa takéto náhodné politické postavičky, dostali k moci

Vo včerajšej debate už po niekoľkýkrát predseda PS Šimečka potvrdil, že dodržiavanie medzinárodných dohôd je pre neho neznáma veličina. Aj…

15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Koniec mierového projektu

Keď na začiatku 50. rokov minulého storočia vzniklo Spoločenstvo uhlia a ocele a následne Európske hospodárske spoločenstvo (EHS), ich tvorcovia…

15. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Významný pokrok“. Witkoff informoval o výsledkoch rokovaní. Zelenskyj upúšťa od NATO

Podľa jeho slov stretnutie za účasti ukrajinskej strany a americkej delegácie trvalo viac ako päť hodín. Diskutovalo sa o 20-bodovom…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Počet dospelých vydávajúcich sa za deti žiadajúce o azyl sa štvornásobne zvýšil

Počet žiadateľov o azyl v Spojenom kráľovstve, u ktorých sa zistilo, že falošne tvrdili, že sú deťmi, sa za posledné…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brutálne škrty, vojna: to je program maďarskej opozície

Hospodárska politika strany Tisza sa už v uplynulých dňoch vyfarbila: oprášili by dobre známe recepty skrachovanej ľavice. Brutálne škrty, zaťažovanie…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Obeť teroristického útoku v Sydney bola dlhoročná priateľka bývalej prezidentky Čaputovej

Obeťou teroristického útoku v Sydney bola dlhoročná priateľka bývalej prezidentky Zuzany Čaputovej. Správa o 82-ročnej Marike Pogany bývalú prezidentku a…

15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Kľúčová päťka“: Preformátovanie globálnej transformácie alebo snaha rozbiť BRICS?

Pravidelné konzultácie medzi USA, Čínou, Ruskom, Indiou a Japonskom o vznikajúcom svetovom poriadku by pomohli úspešne riešiť vznikajúce problémy a…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Kaja Kallasová: „Musíme mať na pamäti, že krajiny chcú byť v NATO, pretože nechcú, aby do nich vtrhlo Rusko a napadlo ich"

Estónsko, 15. decembra 2025 - Súčasná šéfka európskej diplomacie je známa svojím ohromným pokrytectvom.   Keď hovorí o svojom živote…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Meloniová vyzýva Európu k posilneniu obrany a pohráva sa s myšlienkou vytvoriť európsku verziu NATO

Talianska premiérka Giorgia Meloniová vystúpila na zhromaždení Atreju a vyzvala Európu na posilnenie svojej obrany v reakcii na meniacu sa…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aký je vzťah medzi Shiffrinovou a Vonnovou? Údajne si neprajú, aby vyhrala tá druhá

Po takmer dvoch rokoch sa zúčastnila Mikaela Shiffrinová na rýchlostných pretekoch vo Svetovom pohári. Super-G vo švajčiarskom St. Moritzi však…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Skončí Zelenského Rasputin ako pôvodná historická postava?

V éteri nemeckej televíznej stanice ZDF kyjevský primátor Kličko vyhlásil, že korupčný škandál podkopal dôveru k Zelenskému ako na Ukrajine,…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pápež Lev XIV. počas modlitby za obete útoku na pláži Bondi v austrálskom Sydney vyzval na ukončenie antisemitského násilia. Informujú agentúry AFP a ANSA.

Včera 20:12

Nový český minister zahraničných vecí Petr Macinka dúfa, že vojnu na Ukrajine by sa mohlo podariť ukončiť do 24. februára budúceho roka, keď uplynú štyri roky od celoplošnej ruskej invázie. Sám k tomu chce prispieť.

Petr Macinka
Na snímke zľava český minister zahraničných vecí Petr Macinka preberá od prezidenta ČR Petra Pavla poverenie riadiť rezort zahraničných vecí a rezort životného prostredia počas vymenovania členov novej českej vlády premiéra Andreja Babiša. Praha, 15. decembra 2025 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 20:09

Spojené kráľovstvo opustilo v období od júna 2024 do júna 2025 približne 25.000 Poliakov, uviedol to Poľský ekonomický inštitút, ktorý sa odvoláva na britský štatistický úrad.

Do ostrovného kráľovstva prišlo asi 6 000 občanov Poľska, čo znamená čistý odlev obyvateľov na úrovni 19.000 osôb. Informuje agentúra PAP.

Včera 20:06

Podľa šéfky britskej tajnej služby MI6 Blaise Metreweliovej ruský prezident Vladimir Putin naťahuje mierové rokovania o Ukrajine. Testuje Západ taktikami, ktoré spadajú „tesne pod hranicu vojny“.

Metreweliová ďalej tvrdí, že Putin je aj naďalej odhodlaný „podrobiť si Ukrajinu a strpčovať členov NATO“. Informuje agentúra AP.

Blaise Metreweliová
Na snímke riaditeľka britskej tajnej služby MI6 Blaise Metreweliová / Foto: TASR/AP-Kirsty Wigglesworth,pool
Včera 20:02

.

Medzi obeťami streľby na pláži Bondi v Austrálii bol aj športovec. V klube bol inšpiráciou pre všetkých

Dvaja ozbrojení muži v nedeľu 14. decembra spustili paľbu na pláži Bondi v austrálskom Sydney počas zhromaždenia na oslavu židovského…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Kontroverzný Betlehem a vandalizmus. Ježiškovi odťali a ukradli hlavu

V Bruseli na námestí Grand Palace môžete počas predvianočného obdobia nájsť Betlehem, ktorý vyvolal vlnu kontroverzie. Autorka naň použila postavy, ktorým…

15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zvláštne fotografie, ktoré si vyslúžia poriadne prevrátenie očami

Zvláštne fotografie majú tú zvláštnu schopnosť prinútiť nás zastaviť sa, neveriacky pozerať na obrazovku a v duchu sa pýtať, čo…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Keď sudcovia v Luxemburgu rozhodujú, čo je u nás rodina

V závere novembra prevzal opraty politického aktivizmu Súdny dvor. Po jeho rozsudku v prípade, ktorý do povedomia verejnosti vstúpil pod…

15. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










V leteckom boji zostáva poslednou a rozhodujúcou zbraňou

Rusko, 15. decembra 2025 - Kalašnikov oznámil, že dokončil všetky dodávky 30-mm kanónov GŠ-301 plánované na rok 2025 a už…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Staroveký Egypt plný prekvapení. 15 zaujímavých pohľadov na túto starú civilizáciu

Staroveký Egypt patrí medzi civilizácie, ktoré nás fascinujú tisíce rokov po svojom zániku. Monumentálne stavby, prepracované náboženstvo, hieroglyfy či život…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Známeho režiséra s manželkou našli mŕtvych. Na ich tele našli bodné poranenia

Amerického režiséra, herca a producenta Roba Reinera a jeho manželku Michele Singerovú Reinerovú našli v nedeľu mŕtvych v ich dome…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov