V Grécku sa podiel nespokojných občanov vyšplhal až na 84, v Španielsku na 81 a v Taliansku na 70 percent. V Británii, v Maďarsku a vo Francúzsku sa čísla pohybovali nad hranicou 50 percent. Aktuálne čísla z Francúzska by mohli byť pravdepodobne vyššie, pretože výskum prebiehal ešte pred začiatkom protestného hnutia žltých viest, medzi 24. májom a 3. júlom 2018.
Okrem Nemecka sa v Európe podiel nespokojných nachádzal pod 50 percentnou hranicou v Poľsku (44 percent), Holandsku (34 percent) a Švédsku (30 percent).
Najväčší nárast nespokojných občanov zaznamenali v Nemecku. Oproti minulému roku tento počet vzrástol až o 17 percentuálnych bodov. V žiadnej inej, z 27 sledovaných krajín, nezaznamenali tak prudký nárast.
V USA vyjadrilo nespokojnosť so stavom demokracie vo svojej vlasti 58 percent opýtaných. Predvlani to bolo 51 percent.
Výskum prebiehal pod vedením washingtonského centra medzi 14. májom a 12. augustom 2018 na vzorke 30 133 ľudí.
Respondenti odpovedali na množstvo otázok, ktoré sa týkali ekonomických, politických, sociálnych i bezpečnostných problémov.
Najväčšiu frustráciu spôsobuje hlavne to, že si mnoho občanov myslí, že voľby neprinášajú veľké zmeny, a že je väčšina politikov skorumpovaná a nezaujíma ich, čo si myslia občania.
Oslovení pozitívnejšie hodnotili to, ako ich krajina chráni slobodu prejavu, aké poskytuje hospodárske príležitosti a ako zaisťuje verejnú bezpečnosť.