letecké útoky Ukrajina

NAŽIVO

Najmenej 26 ľudí vrátane dieťaťa utrpelo zranenia pri ruských útokoch kĺzavými bombami v ukrajinskej Záporožskej oblasti, oznámil tamojší gubernátor Ivan Fedorov na platforme Telegram.

13:53

Kanada nesplní svoje ciele v oblasti znižovania emisií skleníkových plynov do rokov 2030 a 2035, povedal v rozhovore odvysielanom kanadský premiér Mark Carney.

13:44

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Peter Kubovič nariadil Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) zrušiť užšiu súťaž na výstavbu úseku diaľnice D1 Turany – Hubová. Rozhodol tak 16. decembra v konaní o preskúmaní právoplatného rozhodnutia, informoval ÚVO na svojom webe.

13:30

Nemecká automobilka Volkswagen odštartovala vlastnú výrobu batérií pre elektromobily. Produkcia sa oficiálne začala v stredu v závode v Salzgitteri, ktorý prevádzkuje dcérska spoločnosť Volkswagenu PowerCo. Informovala o tom správa agentúry DPA.

13:29

Cena zlata v stredu vzrástla, keďže údaje o vývoji na americkom trhu práce naznačili pokračovanie redukcie úrokových sadzieb v USA. Navyše, cena striebra vyskočila na nový rekord, pričom prvýkrát prekročila hranicu 65 a nakrátko aj 66 USD za troyskú uncu (31,1 g). Rýchlo nahor ide aj cena platiny, ktorá vzrástla na viac než 17-ročné maximum. Informovala o tom agentúra Reuters.

13:28

Zamestnanci parížskeho múzea Louvre sa v stredu rozhodli pokračovať v štrajku, ktorým vyjadrujú protest proti chronickému nedostatku personálu, zhoršujúcemu sa stavu budov aj rozhodnutiam vedenia. Informovala o tom agentúra AP. Vedenie Louvru podľa agentúry AFP medzičasom oznámilo, že napriek štrajku bude múzeum otvorené, avšak len čiastočne.

Riaditeľka Louvru Laurence des Cars, ktorá čelí ostrej kritike od októbrového vlámania, má v stredu popoludní odpovedať na otázky francúzskeho senátu.

múzeum Louvre vo Francúzsku
Na snímke múzeum Louvre vo Francúzsku / Foto: Pixabay
13:24

Česko podľa premiéra Andreja Babiša nespochybňuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu. Debata sa podľa jeho slov vedie o tom, akým spôsobom peniaze zabezpečiť. Využitie zmrazených ruských aktív by ČR podporila za určitých podmienok – musia sa zohľadniť obavy Belgicka a záruky poskytované členskými štátmi musia byť dobrovoľné. Babiš to povedal v stredu po rokovaní Výboru pre európske záležitosti v Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR.

13:11

Muža, ktorý podľa polície uniesol 12-ročného chlapca a následne ho niekoľko dní väznil na chate, poslal v stredu Okresný súd v Zlíne do väzby. Obvinený je z pokusu o vraždu a tiež zo zbavenia osobnej slobody, hrozí mu 15 až 20 rokov väzenia alebo až výnimočný trest.

13:10

Európsky parlament v stredu schválil plán EÚ na postupné ukončenie dovozu potrubného a skvapalneného ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Odsúhlasiť ho oficiálne ešte musia ministri členských krajín EÚ, čo sa očakáva začiatkom budúceho roka. Plán by mal následne nadobudnúť účinnosť. Informovala o tom agentúra Reuters.

13:09

Na Ukrajine padol ďalší český dobrovoľník. Išlo o profesionálneho vojaka, ktorý odišiel z českej armády, aby mohol vstúpiť do tej ukrajinskej a zapojiť sa do boja proti Rusku. Na jeho úmrtie v stredu upozornil server iRozhlas.cz.

13:07

Maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA vedie pred vládnou stranou Fidesz o osem percentuálnych bodov. Podľa výsledkov prieskumu verejnej mienky inštitútu 21 Kutatóközpont by v prípade terajších parlamentných volieb stranu TISZA volilo 34 percent a Fidesz 26 percent voličov. Informoval o tom server 24.hu.

13:06

Európska únia musí tento týždeň na summite v Bruseli prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny, povedala v stredu predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Lídri členských krajín EÚ sú podľa agentúry AFP pod tlakom, aby sa dohodli na pláne využitia zmrazených ruských aktív.

13:03

Rastúce životné náklady a ekonomická neistota ovplyvňujú plány Nemcov na dovolenky a voľnočasové aktivity počas zimnej sezóny. Z prieskumu spoločnosti YouGov vyplýva, že 15 % oslovených obyvateľov Nemecka má v úmysle zredukovať svoje dovolenkové plány a ďalších 15 % obmedzuje voľnočasové aktivity. Informuje o tom správa agentúry DPA.

13:02

Doplnenie spôsobu výpočtu hodnoty energopoukážky je cieľom úpravy nariadenia vlády pre vykonávanie niektorých ustanovení zákona o adresnej energopomoci. Vláda v stredu schválila zmenu nariadenia s pripomienkou s tým, že v januári 2026 sa bude hodnota energopoukážky vyplácať v jednej štvrtine a vo zvyšnej hodnote po prehodnocovaní, aby bolo možné skôr reagovať na prípadnú potrebu úpravy hodnoty energopoukážky.

12:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rusko uskutočnilo odvetné údery na Kyjev a Odesu: protivzdušná obrana NATO zostala zahanbená

Rusko dnes uskutočnilo ďalší masívny útok na ukrajinské vojenské a energetické zariadenia. Výsledky útoku hodnotia ruské noviny Komsomoľskaja pravda

letecké útoky Ukrajina
Na snímke Ukrajina po dnešných leteckých útokoch
❚❚
.

Dnes ráno 23. novembra sa BBC s odvolaním sa na britskú spravodajskú službu tešila: “Rusko už použilo takmer všetky iránske drony”.

Nie je známe, či ruskí generáli čítajú britskú tlač pri raňajkách. Možno len počas obeda? Popoludní bol totiž na celej Ukrajine vyhlásený letecký poplach.

Rakety opäť leteli, ako vždy neúnavne hovorí hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov, “na vojenskú a súvisiacu kritickú infraštruktúru nepriateľa”.

.

Ukrajinské sociálne médiá najprv zaplavili obrázky “kalibrov” letiacich v daždi a hmle. A o niečo neskôr fotografie stĺpov dymu a ohňa.

Tlačová agentúra UNIAN (odiózne dieťa ukrajinského oligarchu Kolomojského) veselo oznámila: “Systém protivzdušnej obrany v Kyjevskej oblasti bol aktivovaný. Nasams dodané z USA a Irisy dodané z Nemecka už zaháňajú ruské rakety!” Nasams sú protilietadlové systémy dodané USA a IRIS sú systémy dodané Nemeckom a Španielskom.

O pol hodiny neskôr sa na tej istej stanici UNIAN ozval zúfalé volanie: “Koľko úderov je ešte potrebných, aby nám dodali dostatok protivzdušných obranných systémov a letectvo?!!”

S protivzdušnou obranou NATO to naozaj nedopadlo dobre. Na predmestí Kyjeva došlo k zásahu obytnej budovy. Ako už všetci vedia, dokonca aj obyvatelia Kyjeva, ruské rakety sa nezameriavajú na obytné budovy a nezasahujú ich. Nie je to však prvýkrát, čo systémy protivzdušnej obrany, ktoré ukrajinské jednotky z nejakého dôvodu umiestnili do obytných štvrtí, zasiahli viacposchodové obytné budovy.

A tu sú prvé výsledky masívneho útoku.

.

Blackout (výpadok prúdu) v mestách:

  • Kyjev,
  • Dnepropetrovsk,
  • Žitomir,
  • Záporožie,
  • Krivoj Rog,
  • Poltava,
  • Nikolajev,
  • Odesa,
  • Rovne,
  • Sumy,
  • Chmelnickyj,
  • Charkov,
  • Luck,
  • Čerkassy,
  • Černigov.

Mestá, v ktorých netečie voda:

  • Kyjev,
  • Dnepropetrovsk,
  • Nikolajev,
  • Odesa,
  • Sumy.

Zoznam sa pravdepodobne rozšíri.

Treba pripomenúť, že ide o tretí masívny “odvetný úder” proti ukrajinskej infraštruktúre. Prvý nasledoval po teroristickom útoku na Krymskom moste. Druhý sa uskutočnil po útoku ukrajinských a britských námorných dronov na Čiernomorskú flotilu a Sevastopol, ktoré na tento účel využili “obilný koridor”.

V predvečer útoku 23. novembra zaútočili ukrajinské bezpilotné lietadlá na Sevastopol a Balaklavu. Všetky drony boli zostrelené.

.

Experti sa zároveň domnievajú, že údery proti ukrajinskej infraštruktúre majú “kumulatívny” charakter. Dôsledky každého ďalšieho útoku sú čoraz ničivejšie pre ukrajinské vojenské komunikácie, energetický systém a dopravu. Aj keď s menším počtom rakiet a dronov kamikadze. Čoraz viac prvkov tepelných elektrárni a trakčných napájacích staníc zlyháva. Ich oprava je čoraz ťažšia. A nie je ich čím opraviť.

Ukrajinskí politici čoraz hlasnejšie volajú na NATO: dajte nám viac systémov protivzdušnej obrany. NATO im ich veľkoryso poskytuje. Ale dodávatelia už teraz uvažujú – ak sú západné protilietadlové systémy bezmocné proti ruským raketám a dronom, možno sa neoplatí hanbiť? Na medzinárodnom trhu ich potom nikto nekúpi.

 

Krátke hodnotenie dnešného ostreľovania z pohľadu ukrajinských novín Strana.

Dnešný raketový útok mal najhorší dopad na ukrajinský energetický sektor od jeho napadnutia.

Veľká časť obyvateľov Ukrajiny je údajne bez elektriny. Mnohé mestá sú bez kúrenia a vody.

Energetické bloky všetkých troch jadrových elektrární na Ukrajinou kontrolovanom území boli odstavené – jednoducho nemajú komu dodávať elektrinu.

Ukrenergo tvrdí, že núdzové odstávky sa uskutočnia počas noci v celej krajine. A upozorňuje, že v súčasnosti je oprava škôd kvôli mrazu a mrznúcemu dažďu ťažšia.

Prečo tentoraz také rozsiahle dôsledky?

Je možné, že pri pravidelných raketových útokoch dochádza ku kumulatívnemu účinku – energetický sektor nemá čas odstrániť následky predchádzajúceho útoku pred začatím ďalšieho.

Ukrajinské energetické spoločnosti už skôr uviedli, že majú veľké problémy s výmenou poškodených energetických zariadení. Západné médiá tiež informovali, že dodávka vybavenia bola sťažená z dôvodu nedostatku potrebného množstva.

.

Ukrajinské orgány sa domnievajú, že úderom na energetický sektor sa Rusi snažia prinútiť Ukrajinu k rokovaniam.

“Žiadne rokovania sa konať nebudú,” reagoval tajomník Rady pre národnú bezpečnosť a obranu Danilov.

Podľa inej verzie Rusi zasahujú infraštruktúru nie kvôli rokovaniam, ale aby dezorganizovali ukrajinský tyl a sťažili tak ukrajinskej armáde vedenie bojových operácií na fronte.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

.
.
.

Kto kryje Igora Matoviča?

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš upozornil na nepriamu korupčnú schému, ktorá siaha až k Igorovi Matovičovi, a vyzýva orgány činné v trestnom konaní,…

17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Hlasovanie o využití zmrazených ruských aktív môže vytvoriť nebezpečný precedens

Brusel chce obísť hroziace veto zo strany Slovenska či Maďarska a využiť právnu kľučku nachádzajúcu sa v európskych zmluvách. Neopodstatnené…

17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko sa pridáva k Slovensku a hrozí vetom

Maďarská vláda zdieľa rovnaký postoj ako tá slovenská a odmieta finančné a právne záväzky voči Ukrajine. Vyplýva to z vyjadrení maďarského ministra pre…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu s Ukrajinou, informuje agentúra Bloomberg…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Realitný maklér pre HS: Ceny bytov v Bratislave už neporastú raketovo, čaká nás skôr stagnácia. Predávať sa bude stále, no nie ako v minulých rokoch a kupujúci majú priestor zjednávať

Ceny nehnuteľností na Slovensku za ostatné roky prudko rástli, výnimkou nebol ani rok 2025. Šialené sumy za vlastné bývanie, ale…

17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér nepodporí využitie zmrazených aktív na podporu vojny na Ukrajine

Premiér Robert Fico nepodporí na zasadnutí Európskej rady v Bruseli žiadnu schému, teda ani využitie zmrazených ruských aktív, ktorá by…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

EÚ uvalila sankcie na francúzskeho občana, ktorý “šíril ruskú propagandu”

EÚ schválila nové sankcie proti Rusku kvôli „tieňovej flotile“ a zahraničnému zasahovaniu, píše denník AA. Medzi menami sa nachádza aj…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vianočné trhy s policajtmi a zábranami? Aj takto vyzerá „progres“

Adventná atmosféra vianočných trhov sa v európskych mestách premenila na masové protesty, ktoré niekedy končia teroristickým útokom. Aj to je…

17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Andrea Predajňová končí vo funkcii generálnej riaditeľky SNM

Generálna riaditeľka Slovenského národného múzea Andrea Predajňová končí na svojom poste. TASR o tom informovala Petra Demková, riaditeľka odboru komunikácie…

17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko zablokovalo posudzovanie žiadosti Kosova o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Úradníci Trumpovej administratívy vyvíjajú veľmi silný tlak na európske vlády, aby odmietli „reparačný úver“ Ukrajine

Informovali o tom noviny Politico štyria úradníci EÚ

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európania po rokovaniach v Berlíne prisľúbili Ukrajine pomoc. V hre ostávajú územia a zmrazené ruské aktíva

Európania sľubujú, že v budúcnosti budú Ukrajinu chrániť pred Ruskom, a to aj vojenskými prostriedkami. Naďalej však pretrvávajú rozdiely v…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Streľba na Brownovej univerzite: Ďalší politicky motivovaný atentát na Republikánov?

Víkendová streľba na Brownovej univerzite v USA má podobné prvky ako atentát na konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka. Jedna z obetí…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Doprava v úseku Trnovec nad Váhom – Šaľa bola kvôli nájdenej munícii prerušená

Železničná doprava v úseku Trnovec nad Váhom – Šaľa je momentálne prerušená. Dôvodom je nájdenie munície z druhej svetovej vojny…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tak čia je? Rybakinová reprezentuje Kazachstan, no údajne žije v Moskve, kde sa aj narodila

Dvadsaťšesťročná tenistka Jelena Rybakinová od roku 2018 reprezentuje Kazachstan. Narodila sa však v hlavnom meste Ruska - v Moskve. Naďalej…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Trump podal žalobu o desať miliárd dolárov na BBC, tá sa bráni

Americký prezident Donald Trump podal žalobu na britskú verejnoprávnu televíziu BBC, pričom od nej žiada odškodné desať miliárd dolárov. Spor…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnom priecestí v Bratislave došlo k zrážke vlaku a auta

Na železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave došlo v utorok krátko po 20.15 h k zrážke vlaku a auta.…

17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Vláda má prerokovať pozíciu SR k budúcemu rozpočtu EÚ aj projekt obnovy mostov

Slovensko zaujíma negatívny postoj k návrhu zlučovania tradičných politík, ktoré mali doposiaľ osobitné a odlišné systémy a pravidlá vykonávania, do…

17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To musíme my!

Dokonáno jest… máme novou vládu. Už dávno před volbami bylo jasné, že ji bude sestavovat Andrej Babiš, jen se nevědělo,…

17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Krištof z Collesana

Manžel, otec, mních, posol sv. Michala

17. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Súdny spor Orosch vs. majiteľ, matka zavraždeného a postrelená obeť z Teplárne. Právny zástupca vysvetľuje, čo sa deje

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Co tomu spoluobčané opravdu říkají

Poznámka ke korektnímu čtení výzkumů veřejného mínění. To je třeba položena otázka, jestli si lidé myslí, že vzhledem k hloupým…

17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poľský prezident adresoval ostré slová Zelenskému aj Tuskovej vláde

Poľský prezident Karol Nawrocki vyhlásil, že Ukrajina považuje jeho krajinu za samozrejmosť a nezaobchádza s ňou ako s partnerom, píše denník…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Galis o kauze s legionármi v Slovane: Každý musí rešpektovať trénera. Je jedno, či ide o Slováka, Maďara, Holanďana alebo Fína"

Tento týždeň sme informovali, že tréner majstra Niké ligy ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. disciplinárne potrestal štvoricu zahraničných hráčov.…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Najmenej 26 ľudí vrátane dieťaťa utrpelo zranenia pri ruských útokoch kĺzavými bombami v ukrajinskej Záporožskej oblasti, oznámil tamojší gubernátor Ivan Fedorov na platforme Telegram.

13:53

Kanada nesplní svoje ciele v oblasti znižovania emisií skleníkových plynov do rokov 2030 a 2035, povedal v rozhovore odvysielanom kanadský premiér Mark Carney.

13:44

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Peter Kubovič nariadil Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) zrušiť užšiu súťaž na výstavbu úseku diaľnice D1 Turany – Hubová. Rozhodol tak 16. decembra v konaní o preskúmaní právoplatného rozhodnutia, informoval ÚVO na svojom webe.

13:30

Nemecká automobilka Volkswagen odštartovala vlastnú výrobu batérií pre elektromobily. Produkcia sa oficiálne začala v stredu v závode v Salzgitteri, ktorý prevádzkuje dcérska spoločnosť Volkswagenu PowerCo. Informovala o tom správa agentúry DPA.

13:29

.

Predseda vlády vyzval generálneho prokurátora, aby riešil prokurátora Špirka. Zverejnil dôkaz a svedectvo exmanželky

Predseda vlády SR Robert Fico spolu s podpredsedom vlády SR Robertom Kaliňákom, podpredsedom parlamentu Tiborom Gašparom a advokátom Marekom Parom…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bratislavskí sudcovia kritizujú Kolíkovú

Kolégium predsedov sudcovských rád pri Krajskom súde v Bratislave sa ohradzuje voči tvrdeniam bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá členov…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vraj „Ficoland”. Opoziční slávici znovu na námestiach

S protestmi sa tento týždeň roztrhlo vrece: v pondelok sa konal občiansky, v utorok politický. Ako povedal klasik: ľudia si…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Liečivá sila včely bez hraníc

Návody a recepty ako využiť v bežnom živote včelie produkty. Knihu nájdete TU

16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fico konečne pochopil situáciu. Začne aj konať?

Ľudia, hlavne voliči koalície, sú nespokojní, lebo sa nevyšetruje trestná činnosť členov predošlej vlády, rôznych orgánov, ktoré vtedy prekračovali svoje…

16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov